» »

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6

lovro535 ::

kakšna neumnost.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

hojnikb ::

No, A57 so kr konkretno hitrejša od Krait 400
#brezpodpisa

lovro535 ::

v vsakodnevni uporabi se to niti ne pozna (samsung ima touchwiz ki ga še upočasnuje zato rabi več moči) pozna se edino v igricah in pa benchmarkih.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro535 ()

lovro535 ::

gledam pa vidim da je tale exynos 7420 kar močna zadeva na geekbench 3 ima multi core score 5000 kar nima noben telefon dosedaj tako da je kar močno tale zadeva.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

PARTyZAN ::

lovro: pozabljaš še na crap kamero v OPO.

slodreamer ::

pa senzor prstnega odtisa, senzor srčnega utripa, ekran ...
zagotovo niso zastonj, odvisno pa kolk komu pomenijo

CellarDoor ::

mah, stagnira zdaj tudi na tem področju, baterije naj raje naredijo za 2 dni polnega ON, pa se bomo naprej pogovarjali

http://www.gsmarena.com/wait_what_galax...

Zgodovina sprememb…

lovro535v2 ::

PARTyZAN je izjavil:

lovro: pozabljaš še na crap kamero v OPO.

kamera v OPO je zelo dobra plus ima 4K DCI ki ga nima skor noben telefon ostali snemajo samo 4K UHD

PINki ::

Počasen zajem, zrnata slika (veliko šuma ob slabši svetlobi/ ali umetni v notranjih prostorih). Mene ni prepričala, glede na to naj bi bila super duper.

4k pa ne potrebujem na telefonu, oziroma zame neuporabno.

LeQuack ::

Vse kamere v telefonih so zanič. Samo ene so malo manj zanič.
Quack !

macromc ::

LeQuack je izjavil:

Vse kamere v telefonih so zanič. Samo ene so malo manj zanič.

To je pa edini komentar na slotechu,ki ima neki smisel glede na to kakšne frnikole od kamer so na telefonih.

harmony ::

lovro535 je izjavil:

v vsakodnevni uporabi se to niti ne pozna (samsung ima touchwiz ki ga še upočasnuje zato rabi več moči) pozna se edino v igricah in pa benchmarkih.

Ta mi je res huda...Pozna se v benchmarkih. Jaoo, a res obstaja folk, ki da 700+€ samo da bo tam imel par tisoc vec tock...a se zmeraj ko bo hotel napisati sms mu bo napisalo, da mu je tipkovnica zmrznila.

hotwheels ::

Kako, da ne? Da imaš 12 jeder, ki laufajo z super duper 2,9Ghz in 16GB RAMa ter 99Mpx kamera pa je ja najbolj pomembna stvar. Saj slike ne rabijo bit dobre, dokler lahko rečeš, da imaš 99MPx.

M-XXXX ::

LeQuack je izjavil:

Vse kamere v telefonih so zanič. Samo ene so malo manj zanič.

Tukaj je res napačno razmišljanje. In kaj naredijo blind testi? Pokažejo da mobiteli delajo boljše fotke kot kompakti in v ogromno primerih enake oziroma primerljive DSLRjem (seveda če ne upoštevamo zoomov in podobno)

Aston_11 ::

M-XXXX je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Vse kamere v telefonih so zanič. Samo ene so malo manj zanič.

Tukaj je res napačno razmišljanje. In kaj naredijo blind testi? Pokažejo da mobiteli delajo boljše fotke kot kompakti in v ogromno primerih enake oziroma primerljive DSLRjem (seveda če ne upoštevamo zoomov in podobno)
V normalnih pogojih res. Vendar hitro padejo v robne. So dovolj dobri, da kompakta s sabo ne rabiš nositi.

njyngs ::

Preden klestite take bedarije si vsaj kaki review od naprimer MKBHD-ja poglejte za S6. Več pa ne bom komentiral, ker se na tem forumu itak ne da z nikomer do konca prit. Vsaka krava svojo tele liže.

Mare2 ::

Naj nekdo s Galaxy S6 naredi v temi eno fotko dveh punc z razdalje 6 metrov. Lahko uporabi vgrajen fleš. :)

Saj ni nujno, da so punce, karkoli, bomo videli...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

M-XXXX ::

Mare2 je izjavil:

Naj nekdo s Galaxy S6 naredi v temi eno fotko dveh punc z razdalje 6 metrov. Lahko uporabi vgrajen fleš. :)

Saj ni nujno, da so punce, karkoli, bomo videli...

Par mojih fotk, slikano čisto priložnostno (iz avta, iz kolesa,...) Point and shoot, zadnja zoomirana.






Mare2 ::

Kadar so idealne vremenske (foto) razmere še trotl kamera naredi dobre fotke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

M-XXXX ::

Mare2 je izjavil:

Kadar so idealne vremenske (foto) razmere še trotl kamera naredi dobre fotke. :)

Kje vidiš idealne vremenske razmere?

Prvi prvi imaš v relativno temnejšem prostoru izjemno močan vir direktne svetlobe v dveh točkah (desno).
Druga podobno: močen vir svetlobe od zada.
3 je dejansko res, čeprav je bil čisto levi del hriba konkretno temnejši in v senci.
Pizza bila slikana tudi v relativno slabi svetlobi.
Zadnja pa je res, sredi sončnega dne.

Mare2 ::

Hočeš, da pohvalim tvoje fotke. OK. Lepe. :)

Podobne fotke naredi tudi moja Nokia N 97 mini, ki jo sedaj na Bolhi nihče noče kupit.

Citiram:
Naj nekdo s Galaxy S6 naredi v temi eno fotko dveh punc z razdalje 6 metrov. Lahko uporabi vgrajen fleš. :)

Saj ni nujno, da so punce, karkoli, bomo videli...

V temi je mišljeno "ponoči ob 23. uri" brez dodatne osvetlitve, lahko uporabiš vgrajen fleš.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

M-XXXX ::

Kot sem že rekel, tele imam trenutno pri sebi oziroma posnete. Kaj več dobite ob priliki.

macromc ::

Slike na telefonih so zgolj informativne narave,da pač nekaj slikaš in potem nekje to prikažeš lej to je bilo to pa to in tam in tam.Da pa hočejo za te škrablice male celo premoženje je pa že malo tu mač.Jih poveličujejo ko da seo vredne boga pa pol če ne še več.Pamet v roke in ne kupujte telefonov nad sto evri.

klinker ::

Mare2 je izjavil:

Hočeš, da pohvalim tvoje fotke. OK. Lepe. :)

Podobne fotke naredi tudi moja Nokia N 97 mini, ki jo sedaj na Bolhi nihče noče kupit.

Citiram:
Naj nekdo s Galaxy S6 naredi v temi eno fotko dveh punc z razdalje 6 metrov. Lahko uporabi vgrajen fleš. :)

Saj ni nujno, da so punce, karkoli, bomo videli...

V temi je mišljeno "ponoči ob 23. uri" brez dodatne osvetlitve, lahko uporabiš vgrajen fleš.


No no, sem zadnjic z Note4 slikaru v diskacu in me je fotkic prijetno presenetu. Fotke so ble precej dobre glede na pogoje tam in lahko recem da boljsega fotkica na fonu se nisem imel priloznost uporabit, pa sem mel ze svasta teh igrac po rokah. Do sedaj so me prepricali samo fotkici na Lumiji (pureview) in iPhone-u. Androidi so ponavadi vsi pogrnili napram tem.

francek1 ::

Mare2 je izjavil:

Hočeš, da pohvalim tvoje fotke. OK. Lepe. :)

Podobne fotke naredi tudi moja Nokia N 97 mini, ki jo sedaj na Bolhi nihče noče kupit.

Citiram:
Naj nekdo s Galaxy S6 naredi v temi eno fotko dveh punc z razdalje 6 metrov. Lahko uporabi vgrajen fleš. :)

Saj ni nujno, da so punce, karkoli, bomo videli...

V temi je mišljeno "ponoči ob 23. uri" brez dodatne osvetlitve, lahko uporabiš vgrajen fleš.

Tega ne zmore niti povprečni DSLR brez dodatne bliskavice tako da ne zavajaj.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

francek1 ::

klinker je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Hočeš, da pohvalim tvoje fotke. OK. Lepe. :)

Podobne fotke naredi tudi moja Nokia N 97 mini, ki jo sedaj na Bolhi nihče noče kupit.

Citiram:
Naj nekdo s Galaxy S6 naredi v temi eno fotko dveh punc z razdalje 6 metrov. Lahko uporabi vgrajen fleš. :)

Saj ni nujno, da so punce, karkoli, bomo videli...

V temi je mišljeno "ponoči ob 23. uri" brez dodatne osvetlitve, lahko uporabiš vgrajen fleš.


No no, sem zadnjic z Note4 slikaru v diskacu in me je fotkic prijetno presenetu. Fotke so ble precej dobre glede na pogoje tam in lahko recem da boljsega fotkica na fonu se nisem imel priloznost uporabit, pa sem mel ze svasta teh igrac po rokah. Do sedaj so me prepricali samo fotkici na Lumiji (pureview) in iPhone-u. Androidi so ponavadi vsi pogrnili napram tem.

ne vem, kje si to pobral....moje izkušnje so drugačne, pa od drugih tudi.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

c3p0 ::

Saj pravi, da so na Note4 odlične.

Kolikor berem teste, dela S6 najboljše fotke med vsemi mobilniki. Je pač nov mejnik, kot je bil S2.

francek1 ::

Pa tudi prej je bil iPhone bogi. Na forumih si zaradi obledelih rumenih fotk takoj pogruntal, kdo ga ima.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

nekikr ::

Tole sliko zgoraj je sicer naredil Samsung, seveda, da je nora, umetna, razlika. S6 ima sicer boljšo kamero, ampak razlika je precej manjša.

kratos ::

vsi flagshipi imajo dokaj podobno kvaliteto fotk, samsungi, lgji, opo, iphone... Razlike so preveč nepomembne, izstopa le nokia z carl zeiss. V glavnem vsi delajo dovolj dobre slike glede na velikost senzorja, za spomin ter delanje malce boljših slik in ne nekih zmazkov so vsi flagshipi več kot dovolj dobri. Za kaj več je pa itak DSLR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

klinker ::

nekikr je izjavil:

Tole sliko zgoraj je sicer naredil Samsung, seveda, da je nora, umetna, razlika. S6 ima sicer boljšo kamero, ampak razlika je precej manjša.


Itak. Jst tem web primerjavam ne verjamem nikoli. Sem sam dovolj sprobal da vem, da iPhone dela odlicne fotke, sploh v slabsih pogojih. Tu in tam je celo pureview posekal. Androidi pa so do sedaj itak bli kar so bli.

kratos je izjavil:

vsi flagshipi imajo dokaj podobno kvaliteto fotk, samsungi, lgji, opo, iphone... Razlike so preveč nepomembne, izstopa le nokia z carl zeiss. V glavnem vsi delajo dovolj dobre slike glede na velikost senzorja, za spomin ter delanje malce boljših slik in ne nekih zmazkov so vsi flagshipi več kot dovolj dobri. Za kaj več je pa itak DSLR...


Cisto tako btw...sw na fonih dosti vpliva na kvaliteto fotk. 8mpx na iPhone poseka marsikaj s 13mpx in vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

LeQuack ::

Včeraj sem ga malo gledal na Telekomu in je bil na tistem brezžičnem polnilcu. Ko sem ga hotel prijeti v roke te zaradi kovinskega ohišja takoj strese statična elektrika, tako da to je precej fail od Samsunga. Vsakič ko boš telefon pobiral te bo streslo. Poleg tega se je na tem polnilcu tako segrel, da ga je zelo neudobno držati v rokah, bi rekel da tam 40-50 stopinj po celem ohišju. Še en fail.

Ne vem sicer zakaj ampak ko sem brskal s Chrome so nekatere strani stekale dosti bolj kot na mojem 4x2,2 Ghz Android 5 Sonyu. Mogoče da je bil kak power saving vklopljen, kdo bi vedel. Pa še ena slaba stran in sicer Samsung je v meni-jih pustil default Android 5 ozadje, to je čisto belo, kar je spet totalen fail. Sony se je vsaj toliko potrudil, da imaš lahko v menijih custom sliko v ozadju, prav tako kot imaš lahko na home screen ali lock screen.

Zatem je prišel telefon ogledovat nek 10-letnik in njegov pajdaš, ki sta oba z navdušenjem vzdihovala, da jim bodo starši kupili ravno S6. To me je dokončno prepričalo, da se telefona ne splača kupiti.
Quack !

francek1 ::

S6 je fail, to smo že ugotovili. Samo še Samsung mora priti do tega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

Cisto tako btw...sw na fonih dosti vpliva na kvaliteto fotk. 8mpx na iPhone poseka marsikaj s 13mpx in vec.


ne, sploh pa v primerjavi z s6

http://www.androidpit.com/galaxy-s6-vs-...

prednost iphona je predvsem v hitrosti zajemanja in obdelavi fotke..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Zheegec ::

Včeraj sem ga malo gledal na Telekomu in je bil na tistem brezžičnem polnilcu. Ko sem ga hotel prijeti v roke te zaradi kovinskega ohišja takoj strese statična elektrika, tako da to je precej fail od Samsunga. Vsakič ko boš telefon pobiral te bo streslo. Poleg tega se je na tem polnilcu tako segrel, da ga je zelo neudobno držati v rokah, bi rekel da tam 40-50 stopinj po celem ohišju. Še en fail.

Statična elektrika!? Isto, kot pri vseh napravah s kovinskim ohišjem, pri veliko napravah tudi ko jih polniš preko kabla!? Ojoj!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krucymucy ::

Par primerov crapy kamere, kot se je izrazil nekdo malo visje ...

Fokus je bil na zico, svetloba ne ravno najboljsa, zica ima premer 0,12mm



Nocna, vasko smucisce ...



V poziralniku ... torej popolna tema, edini vir svetlobe je kolega z baterijo ...



V temnem kotu pivnice z bliskavico ...



Brez bliskavice ...



pogled na ulico ...



jezero 1



jezero 2



grmovje ...



se en nocni ekperiment ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

klinker ::

blackbfm je izjavil:

Cisto tako btw...sw na fonih dosti vpliva na kvaliteto fotk. 8mpx na iPhone poseka marsikaj s 13mpx in vec.


ne, sploh pa v primerjavi z s6

http://www.androidpit.com/galaxy-s6-vs-...

prednost iphona je predvsem v hitrosti zajemanja in obdelavi fotke..


A ti sploh beres?
Sej sem gor ze napisal da je ze kamera na Note 4 huda, na SGS6 je verjetno enaka ali boljsa. Ampak vse do sedaj, kar sem mel od Androida po rokah, je pri kameri gladko popuslo napram iPhone-u in Lumiah z pureview.
Ajde, pureview je sicer ze hw hud in bi blo cudno da ne bi prednjacil, je pa 8mpx na iPhone-u precej manj kot pri konkurenci, pa so slike ohoho boljse, da o videih in zvoku niti ne bi.

blackbfm ::

na iphonu so slike dobre, niso pa presežek..

klinker ::

Glede na konkurenco in hw, so vsekakor presezek.

francek1 ::

klinker je izjavil:

Glede na konkurenco in hw, so vsekakor presezek.

Presežek rumenih tonov, to ja...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

klinker ::

Shure...si sploh kdaj direkt primerjal vsaj par teh fotkicev?
Jst sem...iPhone 5S, Nexus4, Nexus 5, One M8, Lumia 1520, G2, Z compact in SGS5.
Ugani kdo je zmagal ;)

slodreamer ::

Če kdo rabi, res priporočam tale silikonski ovitek http://www.aliexpress.com/item/For-Sams...
top kvaliteta, gumbi so zelo odzivni, in najpomembneje, zadaj ima odebeljen sloj okoli izbočene kamere, tako da se telefon nasloni na ovitek, ne na ohišje kamere, ko ga položiš na mizo. Oni poceni ovitki tega nimajo!

Dejancek ::

Lepo pozdavljeni.

Sam si lastnim S6 edge že dobre 3 mesece, ampak včeraj sem nekaj po slikah "čaral" in sem pomotoma dal dve sliki pod ZASEBNO.
Pregledal sem vse možne menije in tudi samo galerijo, ampak ti dve sliki NE najdem nikjer.

Kako sedaj pridem do teh dveh slik v telefonu (ki so pod zasebno)?

Najlepša vam hvala za odgovor.

N4m31355 ::

verjetno preko file explorerja

Dejancek ::

Je možnost i guess. Ampak mislim da še vedno more bit neka funkcija oz. neko zaporedje ali karkoli da prideš do te mape ZASEBNO...ali pač?

N4m31355 je izjavil:

verjetno preko file explorerja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

Nesta ::

Mogoce kdo ve kdaj naj bi prišel Android 6 na Galaxy S6 edge? :)

hvala

Scorpia ::

Glede na zgodovino pri samsungu, ne tako kmalu, ceprav so se malo izboljslai z nadgradnjami. Napovedan je pred novim letom, ampak si to vzemi z rezervo. 1x drugo leto, bo bolj verjetno.
////

Nesta ::

Scorpia je izjavil:

Glede na zgodovino pri samsungu, ne tako kmalu, ceprav so se malo izboljslai z nadgradnjami. Napovedan je pred novim letom, ampak si to vzemi z rezervo. 1x drugo leto, bo bolj verjetno.



Se pravi isto kot pri Z serijah pri Sonyu. Bomo vidl.
A kdo ve kdaj naj bi bila tudi napovedana moznost namestitve touchwiz kot opcija na samsung telefonih in ne kot obveza?

Scorpia ::

Touchwiz bo vedno prisoten ali pa bo v kaksni drugi obliki npr. ime. Kajti to omogoca samsungu, da imajo svoje funkcije ali dodatke, kar jih nekoliko loci od konkurence.
Je pa treba priznati, da ta nov v s6 seriji, touchwiz dela veliko boljse...
////

Nesta ::

Res je dela zelo solidno. Me prav zanima kako bo pri novem Anvroidu. Upam da samo se boljse :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49883710 (11353) Han
»

Samsung Galaxy S5 ali Samsung Galaxy J5 (2017)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
365556 (3612) blackbfm
»

Samsung predstavil Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14038792 (28921) Mare2
»

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8317077 (13764) next3steps

Več podobnih tem