» »

Zakaj "root" telefona?

Zakaj "root" telefona?

1
2
3

Halfdead987 ::

slo-android

Mavrik ::

cordoba je izjavil:

Lep pozdrav. Punca ima enak telefon, sony arc s in ima enake težave. Počasen itd. A je kje kakšen postopek, kako rootat in naložit custom rom? Se pravi ,po korakih.
Aja pa kateri je potem najboljši rom za omenjeni telefon, ker nisem še nikoli to počel?


1.) Odloči se kakšen problem rešuješ (počasen itd. ni jasna definicija kaj iščeš). Romov je veliko.
2.) Zavedaj se, da če boš zajebal bo punca brez telefona dokler ne popraviš. To se lahko zgodi večkrat dokler ne najdeš roma, ki dela stabilno. Različnim ljudem "stabilno" pomeni različne stvari in prav neverjetno kaj nekateri prodajajo kot "stabilen" ROM (med drugim ROM ko ni sposoben vedno klica sprejet :P).

Si še tu? Tvoja punca razume da boš verjetno ji pokvaril telefon in pobrisal vse kar ma gor? Res? Ok.

4.) Naredi backup SMSov in vsega ostalega.
5.) Naredi še en backup.
6.) Preveri če si res naredil backup.

7.) Greš na XDA-Developers, in tule piščeš vodič.
8.) Greš na tale podforum in poiščeš ROM, ki ustreza zahtevam iz 1.) točke. Poskrbi da bo za ARC S.
The truth is rarely pure and never simple.

LeQuack ::

Jaz bi rootal skoraj izključno, da se znebim raznim prednaloženih aplikacij, posebej tiste, ki rade tečejo v ozadju.
Quack !

klinker ::

Mavrik je izjavil:

cordoba je izjavil:

Lep pozdrav. Punca ima enak telefon, sony arc s in ima enake težave. Počasen itd. A je kje kakšen postopek, kako rootat in naložit custom rom? Se pravi ,po korakih.
Aja pa kateri je potem najboljši rom za omenjeni telefon, ker nisem še nikoli to počel?


1.) Odloči se kakšen problem rešuješ (počasen itd. ni jasna definicija kaj iščeš). Romov je veliko.
2.) Zavedaj se, da če boš zajebal bo punca brez telefona dokler ne popraviš. To se lahko zgodi večkrat dokler ne najdeš roma, ki dela stabilno. Različnim ljudem "stabilno" pomeni različne stvari in prav neverjetno kaj nekateri prodajajo kot "stabilen" ROM (med drugim ROM ko ni sposoben vedno klica sprejet :P).

Si še tu? Tvoja punca razume da boš verjetno ji pokvaril telefon in pobrisal vse kar ma gor? Res? Ok.

4.) Naredi backup SMSov in vsega ostalega.
5.) Naredi še en backup.
6.) Preveri če si res naredil backup.

7.) Greš na XDA-Developers, in tule piščeš vodič.
8.) Greš na tale podforum in poiščeš ROM, ki ustreza zahtevam iz 1.) točke. Poskrbi da bo za ARC S.


V tocki 2 konkretno ptetiravas ;((

Halfdead987 ::

Mavrik pač svoje rome opisuje..
Ni slišal za npr. cm10.

Mavrik ::

V tocki 2 konkretno ptetiravas


Morda sem pa se samo dovolj z Androidi ukvarjal da se mi približno sanja, kako nestabilni znajo biti ROMi in da se na precej ROMih pojavljajo težave čez čas in niso takoj očitne (naključni rebooti, počasno deljanje in par podobnih stvari, občasno nedelovanje slušalk in podobno). Še posebej če verzija Androida ni uradno podprta.

Ponavadi so to "malenkosti" ko jih vsi nadebudni hekerji pozabijo omeniti in uporabnika, ki nima telefona za igračkanje, močno zmotijo. Še posebej če po poti zgubijo vse podatke na telefonu ker nadebudni heker pozabi backupat stvari ko stisne "Full wipe" ;)

Lahko pa jasno avtorju (namesto neuporabnega posta) predlagaš katerega izmed ROMov za Arc S, za katerega veš, da stabilno in hitro deluje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Halfdead987 ::

Zato pa tiste bolj znane namestiš. Ne pa takšne, ki jih izdelujejo osnovnošolci, ki imajo preveč časa.

cordoba ::

Katerega bi priporočali torej za arc s?

Grumf ::

tistega ki ima najdaljši topic... sicer pa se tipično vzame cyanogen, s tem da prej prebereš kaj (če) ne dela.
http://www.cyanogenmod.org/

Sicer alternativa, ki zna biti tvoji dragi bolj všeč, ker malo zaudarja po applu:
http://en.miui.com/

Ampak mislim da ni tezava tvojega telefona rom ampak bloatware, jaz bi na tvojem mestu (ne podcenjevati dela,
ki ga imaš lahko z romom) zadevo rootal, šel po apkjih in googlal kaj so ter jih sistematično RENAMAL ter s
tem onemogočil vse sranje ki ga ne rabiš.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Grumf ::

Opa, zgleda da so tudi slovenceljni spravili MIUI v svoj nerazumljiv jezik :)):))
http://miuislovenia.com/?cat=32

Mavrik je izjavil:

Morda sem pa se samo dovolj z Androidi ukvarjal da se mi približno sanja, kako nestabilni znajo biti ROMi in da se na precej ROMih pojavljajo težave čez čas in niso takoj očitne (naključni rebooti, počasno deljanje in par podobnih stvari, občasno nedelovanje slušalk in podobno). Še posebej če verzija Androida ni uradno podprta.


Tule se samo strinjam, in najbolj živce parajoči so problemi, ko imaš cel rom skofiguriran (kar pri meni traja nekaj
časa) in potem ugotoviš da sem in tja nisi dosegljiv za klice :D :D
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

klinker ::

@mavrik

Ne morem nic predlagat ker nimam izkusen z sony na androidu, samo ti pa ne rabis iz muhe delat slona. Sam root je cisto nedolzna zadeva in nema veze s custom romi.

@grumf

Se strinjas z mavrikom in pol predlagas CM in miui :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Halfdead987 ::

Raje Cyagenomod.

Zgodovina sprememb…

Grumf ::

klinker je izjavil:

@grumf
Se strinjas z mavrikom in pol predlagas CM in miui :'(


Strinjam se z njim da romi dostikrat niso stabilni vendar obožujem CM iz preprostega dejstva da gor
ni bloatwara. Kar se mene tiče da to velik edge pred ostalimi romi. MIUI ima LBE integriran in od
tam tudi zadeva izvira, oba sta na določenih telefonih stabilna (npr. na mojem), ne mislim pa iti
brskati ali to drzi tudi za njegov telefon, domače naloge naj dela sam.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Krzzich ::

Uf uf.. hvala za toliko informacij.. Sedaj vidim, da tale root telefona meni ne pride v poštev, ker ni šanse, da ga bom vsposobil.. sem skoraj 90% prepričan, da ne bo delaoval pravilno xD
Jaz sem mislil, da če naložim ta root da je to to.. nisem vedel da je treba uredisti še kup stvari..
Ali obstaja kakšen tutorial za to zadevo, da bi mi pomagalo priti do zaključka?

Moje zahteve niso tako zelo zahtevne rad bi samo da bi:
- Delal hitreje (hitreje odpiral aplikacije, in da tudi ne bi štekale)
- Ne bi imel reklam v alikacijah
- Imel bi Facebook in Gmail itd, ampak bi rad, da ko zaprem to aplikacijo, hočem da se ZAPRE.. ne da laufa v ozadju
- nočem, da ko prižgem internet, se samodejno poveže z aplikacijo Facebook in jo laufa v ozadju

Na splošno povedano: ko sem dobil telefon ni imel teh problemov, sedaj jih ima.. hočem samo, da bi delal tako dobro in hitro kot prej..

Hayabusa ::

Resetiraj na factory default...

Mavrik ::


- Imel bi Facebook in Gmail itd, ampak bi rad, da ko zaprem to aplikacijo, hočem da se ZAPRE.. ne da laufa v ozadju
- nočem, da ko prižgem internet, se samodejno poveže z aplikacijo Facebook in jo laufa v ozadju


Aplikacije ne tečejo v ozadju. Če hočeš da se stvari ne sinhronizirajo v ozadju jih ugasni (le kje?) v nastavitvah sinhronizacije. To nima nobene veze z rootom.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Halfdead987 ::

Sedaj vidim, da tale root telefona meni ne pride v poštev, ker ni šanse, da ga bom vsposobil..
Zelo lahka stvar. Malo googlaš pa je.

- Delal hitreje (hitreje odpiral aplikacije, in da tudi ne bi štekale)
Delalo bi hitreje:
Če bi bil bottleneck CPU in bi ga navil
ali
če bi bilo premalo rama in bi naložil custom rom,ki bi žrl manj rama.
- Ne bi imel reklam v alikacijah
To odstraniš z rootom (Lucky Patcher)

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Mavrik je izjavil:

In razvijalci vas "stručkote", ko serjete po telefonih (ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so) izjemno ljubimo.

Do te mere da začenjamo resno razmišljati (z Googlom vred) o implementaciji blokade prenosov in uporabe aplikacij na rootanih telefonih.

Oprosti, potem mi pa naredite telefon uporaben do neke mere (tako kot M$) ali pa mi skenslajte opcijo, da si ga sam naredim uporabnega (tako kot M$).

Oh, pa tisti ki rootate*, ne nasedajte o poteku garancije, ki vam ga naklada temna stran (proizvajalci, prodajalci, serviserji).

*Dokler z lastno neumnostjo ne pokvarite mobilnika.

Sem tukaj pisal o tem:
Rootanje in flešanje CFW ne izničita garancije ?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

CaqKa ::

popster je izjavil:

Telefon rootaš na kratko zato da lakho gor namestiš nelicenčno programje.

a daj... to lahko brez roota tudi.

rootaš zato da dobiš root dostop: Rooting (Android OS) @ Wikipedia

ena izmed odličnih aplikacij zakaj je fino imet root dostop sta zame LBE privacy guard, s katerim posamezni aplikaciji ne dovolim dostopa do katerih stvari.

druga je pa recimo adfree, s katero se pa oglasov znebiš.

#000000 je izjavil:

Se prav, da proizvajalci prodajajo dokaj usless telefone, dokler jih seveda ne root-amo ?

ne... samo zadeva je taka da dokler ni rootano se tvoji osebni podatki širrijo po spletu in med oglaševalci da je kar hudo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Mavrik je izjavil:

In razvijalci vas "stručkote", ko serjete po telefonih (ki so v 99% z razlogom nastavljeni tako kot so) izjemno ljubimo.

Do te mere da začenjamo resno razmišljati (z Googlom vred) o implementaciji blokade prenosov in uporabe aplikacij na rootanih telefonih.

lahko razložiš zakaj ne marate devi rootanih telefonov?

CaqKa ::

Mavrik je izjavil:

Isto za rootanje in broken telefone. Če jih je par % in jih lahko normalno ignoriraš in ne vplivajo na ostale ljudi, je to vseeno in lahko rečeš sam "kul, zabavajte se".

Ja kolko % pa je rootanih telefonov? jaz ko sem nazadnje bral je bila cifra pri okrog 5%...

Krzzich ::

Mavrik je izjavil:


- Imel bi Facebook in Gmail itd, ampak bi rad, da ko zaprem to aplikacijo, hočem da se ZAPRE.. ne da laufa v ozadju
- nočem, da ko prižgem internet, se samodejno poveže z aplikacijo Facebook in jo laufa v ozadju


Aplikacije ne tečejo v ozadju. Če hočeš da se stvari ne sinhronizirajo v ozadju jih ugasni (le kje?) v nastavitvah sinhronizacije. To nima nobene veze z rootom.


kako, da ne tečejo v ozadju.. če jo v procesih ubijem, in ko naslednjič vkopim internet, se mi v procesih ponovno pokaže facebook in zraven piše da mi gre 30MB rama.. plus tega, da če grem na aplikacijo "facebook chat" in ko se neham pogovarjati (jo zaprem) zakaj mora še vedno laufati v procesih??

sinhronizacijo imam izklopljeno, ker če je ne bi imel, mi pa povrh vsega še ves čas piska za prejeta sporočila v Gmailu..
pač sem mislil, da če bi rootal telefon, da bi se dalo nekako nastaviti, da če zaprem aplikacijo, jo zaprem za toliko časa dokler je naslednjič ne uporabim..
Tako je bilo včasih na telefonih.. Sicer ni bil pametni telefon, ampak ko sem na Sony Ericsson ELM ugasnil katerokoli aplikacijo, sem jo ugasnil.. ni laufala pa štekala..
Saj vem.. sedaj bo 100% nekdo rekel "pa si kupi šeenkrat tak telefon"..
Android mi je zakon, ampak takšne stvari me pa zares motijo.. To je tko kakor, da če delam na računalniku v PhotoShop/ Premiere/ Edius, in ko bi nehal delat s programom, mi bi TaskManager še vedno javljal da se v ozadju proram še vedno izvaja.. :/

c00L3r ::

Ne tečejo vedno aplikacije, včasih so to tudi storitve. Predlagam da si na Windows PC-u pogledaš kaj vse ti teče v ozadju. Task Manager -> zavihek "Services". Da vidiš kaj vse se požene ob sistemskem zagonu pa "%windir%\system32\services.msc"

Aplikacije, ki imajo vgrajen chat imajo zagnan service v ozadju ravno s tem namenom, da deluje sync. Tudi, ko se Android aplikacija zapre ostane neke vrste lupina od app-a, ki pripomore k hitrejšemu zagonu.

Seveda folk nima pojma kaj dela in veselo stiska "kill task". Pol pa se čudijo kako se Android čudno obnaša.

Strinjam se, da nekateri stari telefoni niso dobro delalo s RAM-om. Novi aparati pa ne rabijo tesk killer-ja, razen če se kaki app čudno obesi. Ostalo se da vse nastavit. Jaz uporabljam FB app brez notificiation-ov in chat-a in dela vse normalno.

Da pa je v ozadju nek service zagnan, pa še to ne pomeni da je nekaj narobe. Tudi widget-i rabijo svoj service da se uspešno posodabljajo npr. Pol pa se folk pizdi, da jim moj widget ne dela. Seveda vam ne dela, če kill-ate vse procese na 5 min.

CaqKa ::

Krzzich je izjavil:

kako, da ne tečejo v ozadju.. če jo v procesih ubijem, in ko naslednjič vkopim internet, se mi v procesih ponovno pokaže facebook in zraven piše da mi gre 30MB rama.. plus tega, da če grem na aplikacijo "facebook chat" in ko se neham pogovarjati (jo zaprem) zakaj mora še vedno laufati v procesih??

sinhronizacijo imam izklopljeno, ker če je ne bi imel, mi pa povrh vsega še ves čas piska za prejeta sporočila v Gmailu..
pač sem mislil, da če bi rootal telefon, da bi se dalo nekako nastaviti, da če zaprem aplikacijo, jo zaprem za toliko časa dokler je naslednjič ne uporabim..

Nekje višje si omenil da ti ko si dobil telefon ni v ozadju laufala.. verjetno si jo preko marketa updateal in so jo kaj spremenili medtem. greš v market, jo poiščeš in daš unninstall updates.
To bo dalo samo ta prednameščeni facebook na tovarniško varianto. potem moreš seveda gledat da ga ne updejtaš ponovno. izklopi mu avtomtske updejte.

Kar se tiče gmail in piskanje za prejeta sporočilo. ne bit tolko len in idi v nastavitve in si izklopi notifications.

nevem če boš z rootanjem to dosegel.. mogoče obstaja kak app s katerim lahko nastaviš da killa appe. ampak potem spet nekaj v ozadju laufa :) lahko pa z rootanjem dosežeš, da prednameščeno aplikacijo kot recimo facebook, čisto dol iz telefona izbrišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

LeQuack ::

Maš TitaniumBackup recimo, ki ti omogoča uninstall aplikacij, tudi sistemskih, plačljiva verzija pa tudi "Freeze" aplikacij, se pravi tako kot bi jo odstranil samo jo lahko zmeraj odmrzneš.
Quack !

harmony ::

Ste pa genijalci, da znate tako zasmetit temo. Najbolj na kikija mi gre to, da se dva na forumu začneta neki repenčit in kok je en od druzga bolši.

CaqKa ::

harmony je izjavil:

Ste pa genijalci, da znate tako zasmetit temo. Najbolj na kikija mi gre to, da se dva na forumu začneta neki repenčit in kok je en od druzga bolši.

S tvojim prispevkom si nisem uspel nič začet.
Z mavrikovim razlaganjem o tem zakaj mu root uporabniki kot developerji niso najbolj pri srcu, pa si lahko marsikaj pomagam. in ta insight tudi paše v temo "zakaj rootat telefon".

Grumf ::

CaqKa je izjavil:

Z mavrikovim razlaganjem o tem zakaj mu root uporabniki kot developerji niso najbolj pri srcu, pa si lahko marsikaj pomagam. in ta insight tudi paše v temo "zakaj rootat telefon".


Samo je treba to malo z rezervo vzeti, v osnovi niso developerjem rootani telefoni preveč pri srcu zato ker
v tem primeru ima uporabnik polno kontrolo nad telefonom in lahko meče ven razne mehanizme namenjene večjemu
zaslužku developerjev preko npr. LBEja, Lucky Patcherja, Adfree itd. Tisti suportability je malo za lase privlečen in
mislim da je to zadnja zadeva, ki bi developerje tako zelo skrbela, saj sami vidite, uporabnik gor ali dol, who
cares. No in seveda preprostejše piratiziranje.

Enkrat me bodo dovolj razjezili da bom spisal en tak prijazen tutorial za FRIjevskega programerja*, kako reversnit android
aplikacije in kako razne oglase in ostalo svinjarijo precej elegantno nadomestit s praznimi classi brez funkcionalnosti.
Ta trend free aplikacij za katere prodaš dušo oglaševalcem se mora enkrat nehati.

* nedeljskega programerja
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mavrik ::

Krzzich je izjavil:


kako, da ne tečejo v ozadju.. če jo v procesih ubijem, in ko naslednjič vkopim internet, se mi v procesih ponovno pokaže facebook in zraven piše da mi gre 30MB rama.. plus tega, da če grem na aplikacijo "facebook chat" in ko se neham pogovarjati (jo zaprem) zakaj mora še vedno laufati v procesih??

sinhronizacijo imam izklopljeno, ker če je ne bi imel, mi pa povrh vsega še ves čas piska za prejeta sporočila v Gmailu..
pač sem mislil, da če bi rootal telefon, da bi se dalo nekako nastaviti, da če zaprem aplikacijo, jo zaprem za toliko časa dokler je naslednjič ne uporabim..
Tako je bilo včasih na telefonih.. Sicer ni bil pametni telefon, ampak ko sem na Sony Ericsson ELM ugasnil katerokoli aplikacijo, sem jo ugasnil.. ni laufala pa štekala..
Saj vem.. sedaj bo 100% nekdo rekel "pa si kupi šeenkrat tak telefon"..
Android mi je zakon, ampak takšne stvari me pa zares motijo.. To je tko kakor, da če delam na računalniku v PhotoShop/ Premiere/ Edius, in ko bi nehal delat s programom, mi bi TaskManager še vedno javljal da se v ozadju proram še vedno izvaja.. :/


Teče ti storitev, kar je pri Android dokaj bistvena razlika. Tebi se morda ne zdi, samo predvsem kar je tebi pomembno je tole: Task killerji pri storitvah, ki so priklopljene na alarme ne bodo pomagali, saj se bo ob naslednjem alarmu zadeva veselo pognala nazaj, po možnosti pognala sync čez radio in ti pokurila bistveno več baterije kot če task killerja ne bi uporabljal.

Če Facebook ne posluša tvojih nastavitev v Sync (in si v nastavitvah facebooka tudi pogasnil razne notifikacije) ti pač ne preostane drugega kot da se take glupe aplikacije znebiš, ji daš 1 zvezdico na Play Storeu ter namestiš kako alternativo. Recimo Friendcaster je soliden in po mojih izkušnjah posluša Sync nastavitve.

Aja pa ne bluzit - če maš sinhronizacijo v Gmailu izklopljeno ti NE piska. Daj preveri nastavitve še enkrat no :D

Grumf je izjavil:


Samo je treba to malo z rezervo vzeti, v osnovi niso developerjem rootani telefoni preveč pri srcu zato ker
v tem primeru ima uporabnik polno kontrolo nad telefonom in lahko meče ven razne mehanizme namenjene večjemu
zaslužku developerjev preko npr. LBEja, Lucky Patcherja, Adfree itd. Tisti suportability je malo za lase privlečen in
mislim da je to zadnja zadeva, ki bi developerje tako zelo skrbela, saj sami vidite, uporabnik gor ali dol, who
cares. No in seveda preprostejše piratiziranje.


Ja, nekaterim developerjem dejansko režeš stran zaslužek s tem. Meni osebno ne - z ad-based modelom se preprosto ne da pametno zaslužiti, tako da ga ne uporabljam (mojih osebnih projektov konec koncev ni težko najti :)) ;) Tak da meni gre predvsem na kurac kup false-positivov v error logih in supportanje polomljenih ROMov :P Je pa res da uporabljam analitiko, da vidim če uporabniki uporabljajo fičrje in se na podlagi tega odločam kaj vreči ven :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

uporabljam analitiko, da vidim če uporabniki uporabljajo fičrje in se na podlagi tega odločam kaj vreči ven :)


Res? O, a lahko vprašam katero analitiko pa uporabljaš?:)) Daj mi apk, si lahko tudi sam pogledam...

V tistem kolesarsko izposojevalskem programu bi prav gps prišel, da lahko lociraš kateri bicikli so najbližje, ne? Pa
fino je da veš da se te gps koordinate sploh uporabljajo, mar ne? Da si pa čisto prepričan je pa treba še imei preanalizirat,
ne?
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Mavrik ::

Res? O, a lahko vprašam katero analitiko pa uporabljaš? Daj mi apk, si lahko tudi sam pogledam...


Večinoma Flurry. Sicer je zanič, sam je najboljši od vseh ;)

V tistem kolesarsko izposojevalskem programu bi prav gps prišel, da lahko lociraš kateri bicikli so najbližje, ne? Pa
fino je da veš da se te gps koordinate sploh uporabljajo, mar ne? Da si pa čisto prepričan je pa treba še imei preanalizirat,
ne?


Hm?
The truth is rarely pure and never simple.

Grumf ::

Mavrik je izjavil:

Hm?


Ah nič nič... samo naglas razmišljam. :)) Saj to veš da so takšnile "analitični moduli" namenjeni vsemu
drugemu bolj kot tvoji analizi, ne? Npr: MONETIZE BETTER WITH DATA-POWERED ADVERTISING iz njihove strani.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Krzzich ::

c00L3r je izjavil:

Ne tečejo vedno aplikacije, včasih so to tudi storitve. Predlagam da si na Windows PC-u pogledaš kaj vse ti teče v ozadju. Task Manager -> zavihek "Services". Da vidiš kaj vse se požene ob sistemskem zagonu pa "%windir%\system32\services.msc"

Aplikacije, ki imajo vgrajen chat imajo zagnan service v ozadju ravno s tem namenom, da deluje sync. Tudi, ko se Android aplikacija zapre ostane neke vrste lupina od app-a, ki pripomore k hitrejšemu zagonu.

Seveda folk nima pojma kaj dela in veselo stiska "kill task". Pol pa se čudijo kako se Android čudno obnaša.

Strinjam se, da nekateri stari telefoni niso dobro delalo s RAM-om. Novi aparati pa ne rabijo tesk killer-ja, razen če se kaki app čudno obesi. Ostalo se da vse nastavit. Jaz uporabljam FB app brez notificiation-ov in chat-a in dela vse normalno.

Da pa je v ozadju nek service zagnan, pa še to ne pomeni da je nekaj narobe. Tudi widget-i rabijo svoj service da se uspešno posodabljajo npr. Pol pa se folk pizdi, da jim moj widget ne dela. Seveda vam ne dela, če kill-ate vse procese na 5 min.


Glej.. ne razumeš.. jaz se ne pizdim, da ne mi ne dela facebook.. ne kilam nobenih aplikacij, katerih sem sam naložil na svoj telefon.. al pa widgete kokr mam npr "preklop stnja," ali "tiniy flash ligt shake" ali "better keyboard" al pa kšne take zadeve takih logično da ne bom dal "kill" ker mi morda res ne bo delovala pravilno.. ampak na kurac mi pa gre če se stalno neka stvar, četudi je ne uporabljam pogosto stalno prižiga.. plus to.. seveda bom dal "kill task" na 3 sekunde če je treba če se mi stalno prižiga.. in še to.. nism gli profi okol androida, ampak to mi pa ne boš trdil, da če ugasnem aplikacijo v procesih, da se bo telefon čudno obnašal.. v mojem primeru se je vedno obnašal bolje oziroma hitreje.. ne vem zakaj ostane tista neke vrste "lupina" od app-a ker itaq nič ne pripomore k hitrejšem zagonu, saj ravno zaradi nje telefon toliko bolj šteka.. saj sami pravite da rabiš root telefona za poln dostop.. se pravi da tisto kar lahko naredim z NE root-anim telefonom, zgleda ne more škodovati.. jaz trenutno ne morem seuti sistema..
ampak seveda ker hočem da bi delal vse skupaj malo hitreje, in zato sem mislil da bi mogoče se to dalo narediti z root-anjem mi pa mogoče tudi facebooka ne bi bilo treba ugasnit.. lahko ti pa prinesem ugasnjen telefon k tebi, pa ga boš sam prižgal, vklopil internet, pa boš sam videl kako šteka vse skupaj.. me zanima kaj boš naredil brez root-a mislim da boš najprej hotel iti v procese in ugasniti vso tisto navlako ki se je sama naložila..
Naredil sem screenshote ki sem jih naredil takoj ko sem prižgal telefon. Vklpil sem samo internet, in sami presodite zadevo.. opraviujem se samo za "better keyboard" "svatilka" in "digital clock" tiste imam res svoje aplikacije ki sem jih sam inštaliral ki niso tako pomembne.





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Krzzich ()

Grumf ::

Heh saj je logično, zadeva je malo podobna stanju na windowsih preden so prišli razni spyboti itd,
fešta za advertiserje (kar je bil sicer tudi googlov namen), vsak program ki ga rukneš gor ima notri
vsaj enega ads providerja (ali pa raje več) in vsak dela celo štalo po uporabnikovi zasebnosti in to
brez omejitev in kontrole. Normalno da cel telefon zašteka. Še najbolje jo odnesejo tisti ki nimajo
ničesar doinštaliranega gor, samo kaj ko je že firmware popackan z google play in razno vendor
specific svinjarijo. Kot sem rekel, sam sem (do prihoda Cyanogen moda) odstranjeval iz romov vse kar
ni bilo nujno potrebno za delovanje še preden sem ga flashal, tako da se razne googlove svinjarije
niti zagnati niso mogle, kaj šele 3rd party navlaka.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Grumf ::

Zabijte si v glavo VSI: nič ni free, v bistvu je boljše plačati kot da dobiš "free", potem je pa
napolnjeno z raznim advertising sranjem (s tem da je marsikdaj kljub temu, da si plačal še vedno
advertising svinjarija notri). Where money talks bullshit walks!
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

klinker ::

Jst sploh ne stekam folk ki si ta sekret of fb app nalagajo na fon ;((

Halfdead987 ::

Kaj pa naj? Ga v browserju laufam?

klinker ::

Ce ze moeas, raje v browserju. Sej ti je ze iz prejsnjih postov lahko jasno kake appe imamo, sploh free, FB je pa sploh eden slabsih kar se privacyja tice.

Grumf ::

klinker je izjavil:

Ce ze moeas, raje v browserju. Sej ti je ze iz prejsnjih postov lahko jasno kake appe imamo, sploh free, FB je pa sploh eden slabsih kar se privacyja tice.


Katerem browserju pa? Originalnem? Reporta googlu. Opera? Ima spet uturjenega ne vem katerega analizatorja surfalnih navad (about:config in išči),
jaz sem ga že izklopil. Ne razumete, cel prekleti androidov ekosistem je posran z reklamami. V zadnjem času nisem videl niti ene same aplikacije,
ki ne bi imela vsaj enega adware providerja, pa jih imajo raje po več. Edina rešitev je rootat telefon in jih z LBEjem pohebat, da ne morejo početi
nič čemur niso namenjene (žal se preko njega ne da zadrgnit aplikacij, ki rabijo internet ampak tam si pa z droidwallom pomagaš), nekaj postori
luckypatcher in adfree, še najbolje je pa zadevo decompajlat in zabrisat ven vso nesnago samo to pa ni več nekaj kar bi bilo v domeni navadnega
userja.

Tole sem še našel morda zna biti zanimivo, ampak moram najprej source pregledat, saj imajo še nekatere open source android aplikacije vdelan kakšen
ad provider, če downloadaš apk: https://play.google.com/store/apps/deta...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Halfdead987 ::

FB rabi takšna dovoljenja Sploh zato,ker ima veliko nepotrebnih stvari (kot so to,da imaš SMSe in sporočila z fbja skupaj) in zato rabi dostop do SMSov..Prav tako zaradi lokacije,da se pri pisanju statusov napiše From: blabla itd.

Hayabusa ::

Grumf
Opera? Ima spet uturjenega ne vem katerega analizatorja surfalnih navad (about:config in išči)

Kaj točno si našel spornega pri Operi mobile ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

BladE_ ::

Grumf je izjavil:

No sicer se roota telefon tudi zato, da si naložiš kaj takega: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Da se prav elegantno nastavit razne zadeve, ki jih aplikaciji dovolimo delat ali en dovolimo, npr. uprobo wifi/3g, uporabo
gpsa, dostop do imeia, kontaktov,... skratka vse tisto kar je google prijazno sporočil, ni pa dal uporabnikom na voljo
da "kustumizirajo" je v temu prijaznemu programčku na enem samem mestu.

recimo take zadeve:



No recimo tale app je že en primer zakaj rootati telefon... Sem ga probal in je res močna zadeva namenjena varnosti, ima pa še par uporabnih funkcij...

Zame je root skoraj obvezen, ker hočem imeti popolno kontrolo nad telefonom... me kar boli, če imam nerootan telefon :D
Akcija - Reakcija

Grumf ::

Hayabusa je izjavil:

Kaj točno si našel spornega pri Operi mobile ?


Tam kamor sicer napišeš URL napiši about:config

Potem pojdi po vseh settingih in poglej kje je vse zraven napisan bytemobile, nek "optimizacijski" servis od podjetja,
poglej poglej, ByteMobile:
http://www.bing.com/search?q=ByteMobile...

"Swedish mobile network opperator TeliaSonera is inserting ads into 3rd party mobile web pages without the content creators permission"

itd... še ena zadeva je, exit buttona ki dejansko exita Opero nimaš po defaultu na meniju in ga moraš naknadno vklopit, v
normalni situaciji se zaradi tega ne bi preveč sekiral ampak ker je to android, mi takoj zadiši po temu, da nočejo, da
opero dejansko izklopiš. Vedno je seveda možnost optimizacija ampak mislim da je nekaj drugega za tem, nisem pa še prišel
zadevi do dna, moram disasemblirat njihove binarye, žal pa to ni x86...

Zadeva je po defaultu vključena in nimaš možnosti za izključit razen preko about:config.

BladE_ je izjavil:

Zame je root skoraj obvezen, ker hočem imeti popolno kontrolo nad telefonom... me kar boli, če imam nerootan telefon :D


Jaz bi rekel malo drugače:
Zame je root obvezen, ker nočem da imajo drugi popolno kontrolo nad telefonom!
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Hayabusa ::

Zanimivo, jaz v par letih uporabe Opere mobile/mini na telefonu še nisem videl dodatne reklame.
Paranoid to much kar se opere tiče.


Kateri vsi operaterji uporabljajo ByteMobile rešitve (glede na okoliške države vsi razen naših):
http://www.bytemobile.com/company/custo...

od lani poleti so del Citrix:
http://www.citrix.com/news/announcement...
Santa Clara, Calif. - Citrix today announced that it has closed the acquisition of Bytemobile, a leading provider of data and video optimization solutions for mobile network operators. As announced on June 7, 2012, Bytemobile will form a new Service Provider Platforms team within the Citrix Cloud Networking product group. The acquisition will give Citrix a key foothold in the operator market and create an important new on-ramp for its cloud networking business.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Grumf ::

Res, fino. No zdaj mi pa povej kje dobijo denar? Ok, ena moznost je od targeted advertisinga,
druga moznost je da jim pri operi plačujejo (iz svojega žepa, za zastonj program, za znižanje prometa
tudi meni se sicer zdijo pri Operi pravi dobrotniki, ki delajo v svojo škodo za korist uporabnikov),
potem je še možnost da replacajo reklame od drugih advertiserejv in sami kasirajo namesto lastnikov
web strani. Ne vem, si našel še katerega, pri katerih ni glede na njihove ostale dejavnosti konflikta
interesov? No med drugim je geolocation tudi prevzeta možnost, in tudi sicer je znano, da če imaš
zastonj in pošten produkt, ne pobiraš donacij, da ti denar za razvoj pade iz zraka iz božje tiskarne.

Glede paranoje, veš sem zelo pragmatičen: samo sledim smradu po denarju.

Kaj ima pa citrix pri vsej zgodbi veze pa tudi ne vem.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Grumf ::

Hayabusa je izjavil:

Opera Software @ Wikipedia

Financial reports
http://business.opera.com/company/inves...

Top 20 largest shareholders
http://business.opera.com/company/inves...


Poglej, saj me ne zanima, dejstvo je da so loaded, da sploh lahko razvijajo tako obsežno aplikacijo za tak
spekter platform in od nekje morajo dobiti denar za to. Če nimajo zraven enega rudnika zlata ali pa jim iz
človekoljubnih vzgibov tega ne sponzorira Pedro Opeka, potem morajo nekako dobiti denar. In iz Opere ga
drugače kot da prodajajo informacije oglaševalcem ne morejo dobiti dovolj.

aftermath: sicer pa moje razmišljanje (in izkušnje) zgolj potrjuje tudi wikipedia:

Up to this point, the Opera browser was trialware and had to be purchased after the trial period ended. But version 5.0 (released in 2000) saw the end of the trial period requirement. Instead, Opera became ad-sponsored, displaying advertisements to users without a license,[8] which was commonly criticized as a barrier to gaining market share. In newer versions, the user was allowed a choice of generic graphical banners or text-based targeted advertisements provided by Google based upon the page being viewed.


With version 8.5 (released in 2005) the advertisements were removed entirely and primary financial support came through revenue from Google (Opera's default search engine).[11]

In seveda google pa ima za donatorja Pedra Opeko... :p Špijunira za uporabniki preko search engina, zato da jih lahko
zapira v svoje fcking bubble in jim prikazuje targetirane bannerje po pol interneta, izsiljuje lastnike web pagov, da
so ga prisiljeni plačevati, da so vsaj na prvih 10 straneh zadetkov, tracka userje itd.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Krzzich ::

jeb*mo mater, dej spizdite na drugo temo, tisti ko se hočte kregat!!!
Kaj me boli od kje dobijo dnar, pa kater brskalnik pa ker je bolši..
že prej je bilo preveč o tistih vaših forah kdo je boljši pa nevem kaj vse..
se nisem hotel ven metat, samo sedaj je pa že preveč res..
hvala pa brez zamere

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Če si dobil svoj odgovor, se odjavi od teme in živi v miru, nekateri si še imamo očitno nekaj za povedat :)

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ne, Krzzich ma prav. Gremo nazaj na topic.
The truth is rarely pure and never simple.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

Oddelek: Mobilne tehnologije
252701 (2247) r3dkv1c4
»

Virus za Android, ki spremeni kodo PIN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6437415 (29912) klinker
»

Zakaj rootat?

Oddelek: Mobilne tehnologije
153741 (3249) exibo
»

Android 2.3 prispel za HTC Desire (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6016401 (14012) sgdjkdlsugi4
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313745 (11504) overlord_tm

Več podobnih tem