» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
33 / 64
»»

gansta ::

Pomoje je Continental T860 najboljša izbira.

J.McLane ::

Po moje pa Bridgestone LM005 :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gansta ::

Ja po testih mogoče: https://www.zurnal24.si/avto/prva-velik...

Auto Bild je pnevmatike 225/45 R17 (91H) razvrstil takole:

1. Bridgestone Blizzak LM 005 (najboljša zavorna pot v mokrem)
2. Goodyear UltraGrip Performance+
3. Michelin Alpin 6
4. Semperit Speed-Grip 3
5. Continental WinterContact TS860
6. Vredestein Wintrac Pro
7. BF Goodrich g-Force Winter 2
8. Kleber Krisalp HP3 (najboljša zavorna pot na snegu)
9. Apollo Aspire XP Winter
10. Kumho WinterCraft WP71
11. Nokian WR Snowproof
12. Hankook Winter i*cept RS2
13. Dunlop Winter Sport 5
14. Uniroyal MS Plus 77
15. Nexen Winguard Sport 2
16. Pirelli Winter Sottozero 3
17. Sava Eskimo HP2
18. Fulda Kristall Control HP2
19. Debica Frigo HP2
20. Yokohama BluEarth-Winter (V905)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

IL_DIAVOLO ::

J.McLane je izjavil:

Po moje pa Bridgestone LM005 :D


Letne Bridgestone mi je robe pobralo v eni sezoni. Niso ravno biser.

zk_eu ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Po moje pa Bridgestone LM005 :D


Letne Bridgestone mi je robe pobralo v eni sezoni. Niso ravno biser.


Res ne vem kaj nekateri delate. Imam letne Bridgestone gor že drugo sezono, pa je guma enakomerno obrabljena in ne morem reči kaj slabega čez njih. Z njimi poleti naredim okoli 18.000 kilometrov.

Osebno pa grem za oba letna časa nazaj na Savo, ko znucam letne in zimske Dunlopke. Ker po preizkusu Dunlopk, Bridgestona in Continentala, opažam, da Savi čisto nič ne manjka.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

WarpedGone ::

Robe pobrat ni nobena umetnost, mal premal napumpane gume in adijo robovi.
Še mal u PM optika pa bo guma fuč v par mesecih.
Zbogom in hvala za vse ribe

WizzardOfOZ ::

stara mama je izjavil:

Le zakaj imajo ti avti tako ozke gume?



Ježevke - gume s kovinskimi špicami.

energetik ::

zk_eu je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Letne Bridgestone mi je robe pobralo v eni sezoni. Niso ravno biser.


Res ne vem kaj nekateri delate. Imam letne Bridgestone gor že drugo sezono, pa je guma enakomerno obrabljena in ne morem reči kaj slabega čez njih. Z njimi poleti naredim okoli 18.000 kilometrov.
Eh kaj, gonijo po ovinkih. Sicer pri poštimani optiki robov ne boš znucal.

starfotr ::

gansta je izjavil:

Ja po testih mogoče: https://www.zurnal24.si/avto/prva-velik...

Auto Bild je pnevmatike 225/45 R17 (91H) razvrstil takole:

1. Bridgestone Blizzak LM 005 (najboljša zavorna pot v mokrem)
2. Goodyear UltraGrip Performance+
3. Michelin Alpin 6
4. Semperit Speed-Grip 3
5. Continental WinterContact TS860
6. Vredestein Wintrac Pro
7. BF Goodrich g-Force Winter 2
8. Kleber Krisalp HP3 (najboljša zavorna pot na snegu)
9. Apollo Aspire XP Winter
10. Kumho WinterCraft WP71
11. Nokian WR Snowproof
12. Hankook Winter i*cept RS2
13. Dunlop Winter Sport 5
14. Uniroyal MS Plus 77
15. Nexen Winguard Sport 2
16. Pirelli Winter Sottozero 3
17. Sava Eskimo HP2
18. Fulda Kristall Control HP2
19. Debica Frigo HP2
20. Yokohama BluEarth-Winter (V905)



Kaj so povedali, česar ne vemo? Če kupiš gumo uveljavljene znamke, ne zgrešiš nikoli, kerso vedno pri vrhu. Če bi pa rad vedel, kako se obnaša no name guma, moraš pa gledat teste.

Gr8t ::

HP2 je dobra vsaj po suhem, napram S3+:
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/t...
Čeprav jaz nisem opazil slabosti po mokrem, pa me je zadnjič v mokrem s težavo sledila provida, res pa da sem bil na letnih Michelin Primacy 3, ki so pa res povsem dovolj dobre, če ne voziš ravno povsem na polno. Za vas, ki mi vsak dan vozite pred mano s pereščkom na plinu, da moram v naseljih zmanjševat na 35 in izven na 60 (po ovinkih tudi 40), da mi vsaj malo uidete naprej (pa še to se komaj kam premaknete), da vas nimam tik pred nosom, tam kjer vas sedaj ne morem več prehitevat zaradi prej omenjenega razloga, bodo dovolj dobre. Ali pa v vsak manjši klanec se mi povsem ustavite, a res ne znate prestavit pravočasno v drugo? Itak to že prej predvidevam in raje že prej na ravnini zmanjšam hitrost, da vas nimam spet takoj pred sabo potem v klanec. Res težko je voziti z vami, če nimate za bencin, bolje da greste peš. Jaz sem zdaj začel voziti skoraj povsem po omejitvah (naselja max 55 takoj pri tablah), pa bom imel pomoje prej proti 10 kot proti 9l, se pravi samo kak liter manj. Saj konec koncev je med 50 in 90 precej razlike v hitrosti.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

stara mama ::

A ti si tisti, ki vozi pol metra za ritjo? Takim jaz še namerno bremzam, hočem v vzratnem ogledalu gledat žilo na njihovih čelih.

Zgodovina sprememb…

chort ::

Z Nokian Hakkapeliita R3 (SUV) imam pozimi na snegu občutek, da ni snega. So pa verjetno za marsikoga premehke.

jero_no1 ::

@Gr8t - sem že mislu, da si bomo malo oddahnil od tvojih NFS prigod, ampak žal here we go again...

IL_DIAVOLO ::

energetik je izjavil:

zk_eu je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Letne Bridgestone mi je robe pobralo v eni sezoni. Niso ravno biser.


Res ne vem kaj nekateri delate. Imam letne Bridgestone gor že drugo sezono, pa je guma enakomerno obrabljena in ne morem reči kaj slabega čez njih. Z njimi poleti naredim okoli 18.000 kilometrov.
Eh kaj, gonijo po ovinkih. Sicer pri poštimani optiki robov ne boš znucal.


Od tega se letna guma ne sme znucat in se tudi ni, sem se enkrat pogledal. Znucana je bila samo ena, ko mi je ventil spustil duso. Tako da ni to problem v gumi.

Se opravičujem, če sem koga zavedel. Bridgestone is good :)

chucki ::

Evo dobil conti ts860 iz petrola. Vse z razlicnim DOT, ena celo 2017. Cele prezvecene, ker so se valale povsod... Sem ze izpolnil obrazec za odstop. Razocaran zelo!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

forplan ::

Zgleda si prvi naročal pa so ti poturali stare gume :)

Jaz sem lani tudi na petrolu vzel, ampak sem si jih naročal na bližnji petrol pa pregledal in potem plačal...
da se strinjam

Gr8t ::

stara mama je izjavil:

A ti si tisti, ki vozi pol metra za ritjo? Takim jaz še namerno bremzam, hočem v vzratnem ogledalu gledat žilo na njihovih čelih.

Ravno jaz nisem, ampak vozite tolk počasi da imam težavo vozit 100m za vami. Lepo piše v podpisu da imam na cesti rad svobodo, ne da se mi eden vedno drenja pred mano.
Včeraj tudi, 2 tiščita ven iz naselja do 100, vmes se jih ni dalo prehitet zaradi nasprotnega prometa, potem pa kar naenkrat vidim na števcu 65 (ravno zaradi takih idiotizmov sem, če sem jaz prvi v koloni, ponavadi hitrejši za celo 500m ravnino), dam v 3., sem moral potegnit do 5000 tudi z 200KM avtom, da sem šel lahko mimo obeh, ker tedveh se pa res ni dalo enega po enega, ker sta vozila preveč skupaj, jaz tega ne delam.
Zjutraj pa en BMW vozi en čas takoj za enim, že vidim v ogledalu, da sta hitra in se umaknem na avtobusno, ker je bil 500m naprej en šlepar in za njim še kak avto in bi bil potem v sendviču z BMW-jem za ritjo. Verjetno je bil en švoh 140KM dizel, ker je dolgo čakal, da ga je končno prehitel ter potem še enega. Kot BMW-jaši jaz pač ne vozim, zato tudi Astra kot izbira avta.
Kot sem rekel, jaz če vidim da ne gre prehitet, zmanjšam ustrezno, da imam pred sabo vsaj 100m svobode, če to ni dovolj se umaknem na stran za kakšno minuto, v koloni mene ne boste videli voziti.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Ang3lo ::

A sta ti dve strani zaupanja vredni?

https://gume-avto.si
https://www.novegume.si

Kolikor gledam imajo še najnižjo ceno za Continental WinterContact TS860.

lonewolf_ ::

Jaz bom pa prvič vzel z https://www.liderpnevmatik.si/, ker so cenejši pa še zraven ti piše, če ima pnevmatika starejši DOT in potem tudi spustijo še kak €. Ne vem pa kolk je pametno direkt k serviserju naročit, pa se potem samo zapelješ tja in ti namontira? Si ziher, da ti bo dal tiste gor, kaj si naročil? Bom raje na dom naročil...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

J.McLane ::

Samo toliko, kolikor vem so vsi prodajalci dolžni napista letnik v kolikor so gume starejše od 3h let. V teoriji lahko dobiš 2 leti in 11 mesecev stare pa to ob nakupu ne bo nikjer označeno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Boobiz ::

mislm da vsi proizvajalci smatrajo svoje gume kot nove do dveh let starosti. torej v teoriji lahko dobiš letnik 2017 (kot nekdo zgoraj) pa je še vseeno "nova". seveda imaš pa vedno možnost odstopit od pogodbe, če nisi zadovoljen.
I'm drunk, what's your excuse?

chucki ::

Kateri človek bo pa kupil gumo letnik 2017? Mogoče kakšno čunga lungo, ne pa TS860. Sem jim poslal mail z dopisom pa niti odpišejo ne. Zdaj jih moram pa osebno v LJ peljati. Vse 4 so z različnim DOT, pa tudi ena je narejena v drugi državi. Svinjarija.


Še črte so različne.

AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Ang3lo ::

lonewolf_ je izjavil:

Jaz bom pa prvič vzel z https://www.liderpnevmatik.si/, ker so cenejši pa še zraven ti piše, če ima pnevmatika starejši DOT in potem tudi spustijo še kak €. Ne vem pa kolk je pametno direkt k serviserju naročit, pa se potem samo zapelješ tja in ti namontira? Si ziher, da ti bo dal tiste gor, kaj si naročil? Bom raje na dom naročil...

Na stop-neplačniki piše da ima ta firma (AD Tyres) račun odprt samo na Andori :D . Imajo pa stran dobro zrihtano ni kaj.

Boobiz ::

chucki je izjavil:

Kateri človek bo pa kupil gumo letnik 2017? Mogoče kakšno čunga lungo, ne pa TS860. Sem jim poslal mail z dopisom pa niti odpišejo ne. Zdaj jih moram pa osebno v LJ peljati. Vse 4 so z različnim DOT, pa tudi ena je narejena v drugi državi. Svinjarija.


Še črte so različne.



Seveda da nihče. Razen, če je konkretno nižja cena.
Jst sm tako lekcijo fasal na ebayju od nekega uglednega nemškega preprodajalca. Sem dobil leto in pol star dot in potem ko sem šel brat njihov opis je bilo napisano identično, do dveh let je guma nova ampak zaradi njihovega oh in sploh prometa, so gume večinoma res nove. well, not for me. ampak ker sem jih dobil 40% ceneje kot pri nas sem daleč od salty, pa še zvozil jih bom v dveh letih ampak mi pa je bila pa vseeno šola za naprej in ti da misliti, da je vedno to stvar bolje kupit in pogledat osebno ali pa požreti dve poštnini oz. še tretjo, če potem naročiš kjer drugje (in upaš, da ni enako) :))

To kar si ti dobil je itak svinjarija, ja.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Miha 333 ::

chucki je izjavil:

Evo dobil conti ts860 iz petrola. Vse z razlicnim DOT, ena celo 2017. Cele prezvecene, ker so se valale povsod... Sem ze izpolnil obrazec za odstop. Razocaran zelo!

Zdaj je še prehitro za nakup zimskih, ker nihče še nima letošnje zaloge. Počakaj do konca oktobra in boš dobil iz sveže zaloge. Zdaj pa pobirajo ostanke po skladiščih skupaj.

delavec44 ::

Sem vzel Savo eskimo HP2 R16 in sem dobil DOT marec 2019. Tako da se da.

lonewolf_ ::

Ampak, če vzamem Blizzak LM005, potem bo težko starejša, če je nov model.

Prejšnji model LM001 je baje bil slabši na snegu, ampak po lanskem AMZS je vseeno še bila priporočljiva guma. Tudi če je sila za sneg, potem imam itak verige zraven...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Petrol Slo ::

chucki je izjavil:

Evo dobil conti ts860 iz petrola. Vse z razlicnim DOT, ena celo 2017. Cele prezvecene, ker so se valale povsod... Sem ze izpolnil obrazec za odstop. Razocaran zelo!


Spoštovani,

najprej bi se vam radi še enkrat opravičili zaradi nenamernega zapleta pri nakupu pnevmatik pri Petrolu.
Pnevmatike letnik 2017 praviloma označimo in prodamo s popustom. Kljub temu vam zagotavljamo, da letnik proizvodnje bistveno manj vplivajo na vozne lastnosti pnevmatike, kot njihova obraba. Seveda pa na drugi strani popolnoma razumemo vašo željo, da so vse pnevmatike, ki jih kupite identične. Žal je logistično zelo zahtevno vedno zagotoviti, da imajo vse pnevmatike v naročilu enako poreklo in leto izdelave. Lahko samo izločimo pnevmatike, ki so drugačne - v tem primeru letnik 2017.

Ravno zato imate kupci možnost, da blago s katerim niste zadovoljni vrnete.

Ob novem naročilu bomo poskrbeli za ustrezno izvedbo.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Jože Gostiša
Področje marketing
Petrol d.d., Ljubljana

feryz ::

Ha, ha, ha, ljudje, ki se klatijo po forumih in avta v bistvu sploh ne uporabljajo oz. ga uporabljajo kakor ga, komajda, gledajo in se žrejo zaradi DOT.
Pa to ne moreš verjet.
Jaz se niti pod razno ne ozrem na to. Guma je dobra, če je dobra, tudi po petih in več letih. "Kitajske" so pa kitajske od prvega dne dalje.
Pa jaz rabim gume!!! Kakor tudi tisti, ki so v moji bližini, rabijo moje gume. Življenjsko smo odvisni od njih.
Prioritete so malo krepko drugačne, kot dve leti star DOT.

D3m ::

Me zanima, če so to v gostilni spet slišali glede DOT. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

Jaz sem preprican, da 2 gumi, ki sicer nosita isto ime, imata zaradi 2 leti razlicnega DOT-a in zaradi izdelave v drugi tovarni, lahko razlicen oprijem. Konec koncev sta lahko celo narejeni iz razlicnih zmesi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

zobnik ::

Pri novih DOT ni tolk pomemebn, razen pri rabljenih, tam če rabljene gledam min. 2017 in dalje.

Vuli ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem preprican, da 2 gumi, ki sicer nosita isto ime, imata zaradi 2 leti razlicnega DOT-a in zaradi izdelave v drugi tovarni, lahko razlicen oprijem. Konec koncev sta lahko celo narejeni iz razlicnih zmesi.


ne , ne smeta biti narejeni iz različnih zmesi. Ne more bit en model gum različnih kvalitet.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

T743 ::

Seveda ne smeta. Ampak tudi Nutela ni povsod enaka.

stara mama ::

.... samo ko se strokovnjaki za Nutelo pogovarjajo o gumah, imamo lahko take debilne izjave.

buttcrack ::

zobnik je izjavil:

Pri novih DOT ni tolk pomemebn, razen pri rabljenih, tam če rabljene gledam min. 2017 in dalje.

pazi da te w1 ne ujaga, si ga naje8al

feryz ::

Kdo pa kupuje rabljene gume? In čemu?

starfotr ::

Preveč ljudi. Čemu? Ne vem.

stara mama ::

feryz je izjavil:

Kdo pa kupuje rabljene gume? In čemu?

W1 na skrivaj šverca z njimi, zato pa zagovarja premium znamke, ker ve da si marsikdo novih ne more privoščiti in jih potem dobi na sivem trgu.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

feryz je izjavil:

Kdo pa kupuje rabljene gume?

Jaz sem jih še vedno prodal, tako da jih kupujejo, ja.
Če te zanimajo profili kupcev, so vedno bili neki spji, je taka dimenzija, da gre tudi na nekatere kombije.

feryz je izjavil:

In čemu?

Težko rečt, ampak pomoje tudi zato, ker je ena nova 200 evrov, jaz pa 3 leta stare prodam za 25 evrov, pa jih potem, predvidevam, v letu ali dveh znucajo do konca.

easyrider3 ::

Jaz tudi gledam in se odločam katero zimsko pnevmatiko kupit za kombi Renault Trafic saj poleti sem nabavil letne Maxxis gume katere so zelo dobre ocenjene pa tudi drage niso bile. Za kombi in zimsko gumo sem malo po internetu prečekiral in ugotovil da je večina kupcev zelo zadovoljna z gumo GOODRIDE SW612 ali WESTLAKE SW612 to sta iste gume istega proizvajalca samo z drugačnim imenom pa ne vem zakaj baje,da za ameriški trg itd... Obe gumi spadata pod Kitajsko firmo vendar se WESTLAKE izdeluje menda že v Španiji in Portugalski kakor sem zasledil. Stvar je v tem da je guma po zelo ugodni ceni 50 EUR v trgovini EUROTON ali 54 EUR pri LIDERPNEVMATIK. Kot prvo pri meni vedno najbolj pomembno za gumo je ocena na mokrem za porabo goriva mi nikoli ni važno in tudi glasnost ne.Te dve gume imata oceno E/B kar zame je še uredu. Kot tretjo opcijo in tisto zadnjo imam pa na zimsko gumo MAXXIS VANSMART SNOW WL2 katera ima oceno C/A samo je pa cena 80 EUR pri LIDERPNEVMATIK vse ostale z tako oceno so veliko dražje.

Tukaj je še mnenje kupca gume GOODRIDE SW612:

Odlična pnevmatika, odlična cena, odlična v snegu. Vozim jih celo leto od avtoceste do brezpotij. svojega transporterja priganjam do skrajnosti in z temi pnevmatikami je še boljši. Še enkrat dražje pnevmatike znanega proizvajalca se niso obnesle. Goodride je kanadsko podjetje izdelujejo pnevmatike za vse. kaj pa danes ni iz kitajske oziroma taiwana ? priporočam . Letos po dveh letih naročil nove, vozim samo še goodride .l.p. jure

Odlične zimske gume. Vozim VW T5 in sem mu letos po dveh letih 60000km privoščil nove Goodride SW612. Odlične v zimskih razmerah, kot v drugih letnih časih, makadamu in brezpotju. Pred tem sem imel na kombiju gume znanega svetovnega proizvajalca po 140eur na kolo skupno 560 eur in so ble obupne-nevarne!!!, nemogoče za vozit!!!. Te mi res odlično služijo in jih priporočam !!! Liderpnevmatik - enostavno hitro in ugodno. Dobro da obstajate.



https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...
 GOODRIDE SW 612

GOODRIDE SW 612


 GOODRIDE SW 612

GOODRIDE SW 612




https://www.euroton.si/avtodeli/zimska-...




https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...
 MAXXIS VANSMART SNOW WL2

MAXXIS VANSMART SNOW WL2

nejclp ::

Ta "mnenja kupcev" so meni fejk slišat.

feryz ::

nejclp je izjavil:

Težko rečt, ampak pomoje tudi zato, ker je ena nova 200 evrov, jaz pa 3 leta stare prodam za 25 evrov, pa jih potem, predvidevam, v letu ali dveh znucajo do konca.
3 leta stare!? Baje so 2 leti stare katastrofa. Vsaj tako pravijo na slo teh forumu.
Zato tudi vprašam.

Jaz nimam teh problemov. Moje ne stojijo po skladiščih. Pravzaprav jih je težko dobiti. Ponavadi so po naročilu.

nejclp ::

V bistvu sem govoril o gumah, ki jih na bolhi ali avto.net prodam po treh letih uporabe- na 3 leta namreč gume menjam.

easyrider3 ::

mogoče pa bom naredil varijanto takšno da dve gumi vzamem te cenejše katere tako hvalijo dve pa Sava Trenta M+S pa bom videl potem kako se obnesejo saj 90 in več EUR ne dam za zlato gumo ne,za teh par kilometrov katere naredim

WarpedGone ::

Za porabo mi je vseeno, samo da so poceni ...
priceless ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Kateri človek bo pa kupil gumo letnik 2017


Mel enkrat brosuro od continentala (zal ne najdem), kjer pise, da se pnevmatike smatrajo kot nove do 3 leta stara. Seveda, ce so pravilno shranjena.

Drugace so pa najboljse gume stare 6 do 12 mesecev, ker si ze naredijo dober zascitni sloj, zato gum ni priporocljivo prat z mocnimi detergenti ali s tlacnim cistilnikom, se posebi zimske ne, ker gre voda v pore in potem zmrzuje.

facepalm je izjavil:

Jaz sem preprican, da 2 gumi, ki sicer nosita isto ime, imata zaradi 2 leti razlicnega DOT-a in zaradi izdelave v drugi tovarni, lahko razlicen oprijem. Konec koncev sta lahko celo narejeni iz razlicnih zmesi.


TO se lahko zgodi ze znotraj iste tovarne istega letnika, samo drug teden. Druga sarza, lahko so ze druge surovine. Vem, da v Savi tako delajo, zato se jih izogibam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

easyrider3 ::

Gume bi morale biti tako poceni da se bi jih lahko bi vsak privoščil in menjava po dveh sezonah,tako bi poskrbeli za večjo varnost

Dr_M ::

Ni to problem. Problem je, ker folku ni panike dat 30k+ za avto, potem pa vozijo najslabse 19" cungalunga gume. In potem beremo, da je nekdo nenadoma zavil na nasprotni pas in ubil nekoga nic krivega. To je slovenski sport.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

starfotr ::

easyrider3 je izjavil:

Gume bi morale biti tako poceni da se bi jih lahko bi vsak privoščil in menjava po dveh sezonah,tako bi poskrbeli za večjo varnost


Gume so poceni. Samo folk še 2x20 eur na leto težko da od sebe za premontažo zimskih in letnih, zato se furajo celo leto z zimskimi ali pa imajo all season gume.

Avto je strošek, če si ne moreš privoščit rednega in izrednega vzdrževanja in imeti na lagerju toliko denarja, da si v vsakem primeru kupiš en identičen avto, potem žal to ni odgovorno lastništvo avta.

Ker ljudje danes vzamejo lizing, kredit, dober avto z nič dodatne opreme (samo da se vidi, kak fin avto imajo), nato pa tankajo na samopostrežnih pumpah, da prihranijo 50 cenotv, kupujejo zanič gume ali vozijo 10 let stare ipd.

Pač bedarija, hkrati pa kadijo čike, na primer.
««
33 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45155985 (996) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712826 (10476) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777467 (48249) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297273 (69686) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623740 (19594) Domobrancek

Več podobnih tem