» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
20 / 64
»»

m0LN4r ::

Na sveze zasnezeni cesti, kjer gume niti do asfalta ne pridejo, imate lahko gori kajkoli pa bodo delovale isto slabo. Ce pac ni stika z asfaltom, tudi cudezne gume ne bodo delale cudezev.

Drugo je, ko nekateri govorite o soljeni cesti in mokrem snegu, kjer se v bistvu vozis po asfaltu, sam da je vsenaokoli nekaj cm blatnega snega in zgleda, kot da se vozis po nevem kakem snegu, pa se v bistvu niti ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pinzl ::

harmony je izjavil:

Se enga korokitajca sem videl. BMW 5 z 275 Nexen gumami. Spuscen do poda...hmmm...ce jih bom toliko videl, bom se jaz zacel razmisljati o teh cheap gumah...



no en komentar, okoli nexen.
Imam dimenzijo 215/50r17 in sem po pregledu cen(65€ nexen,70€ sava, 100€ nokian, 125€ mischelin) in ocen vzen nexen n'fera su1 letne.
Avto je P5008

No prejšnji teden smo s firmo šli na intenzivni tečaj varne vožnje.
V moji skupini so bili še
1x continental na ta novem grand scenicu
3x mischelin efg (ene stare eno sezono(megane), ostale 2 sezoni(audi a4 enkrat limuzina enkrat karavan)
1x bridgestone (altea xl)
1x goodyear eco nekaj na toyoti aurisu

No, najkrajšo zavorno razdaljo na mokrem sem imel jaz, prav tako se je aquaplaning pojavil šele pri hitrosti 90km/h.
Na simulaciji steptanega snega (tam kjer ti odnese zadek) sem se edini ustavil do ovire.

Po pogovoru z inštrukterjem nam je povedal sledeče:
razen res čungalunga gum (goodride ipd.) je ni gume ki bi ti ob normalni vožnji popustila.
Vedno napako naredi voznik, guma pa pač tega ne more popraviti.
nivi mišenil niti goodyear.

SuperVeloce ::

m0LN4r je izjavil:

Na sveze zasnezeni cesti, kjer gume niti do asfalta ne pridejo, imate lahko gori kajkoli pa bodo delovale isto slabo. Ce pac ni stika z asfaltom, tudi cudezne gume ne bodo delale cudezev.

Drugo je, ko nekateri govorite o soljeni cesti in mokrem snegu, kjer se v bistvu vozis po asfaltu, sam da je vsenaokoli nekaj cm blatnega snega in zgleda, kot da se vozis po nevem kakem snegu, pa se v bistvu niti ne.

To seveda niti približno ni res. Razlike med gumami v enakih razmerah so lahko ogromne, pa čeprav bodo čisto vse slabo grabile napram soljeni brozgi... Je pa tukaj bolj pomembna oblika profila in lamel (in globina profila), ne toliko sama zmes, kot drugače na mokri mastni cesti
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

Na sveze zasnezeni cesti, kjer gume niti do asfalta ne pridejo, imate lahko gori kajkoli pa bodo delovale isto slabo. Ce pac ni stika z asfaltom, tudi cudezne gume ne bodo delale cudezev.

To ni čisto res, tam se gume, kot so sava, odlično obnesejo, ali pa kake kormoran, ki so full narezane in z globokim dezenom.

Malajlo ::

Ne. Z letno gumo se po plundri ne moreš voziti. Ne gre. Po frišnem snegu na približno, če je ganc nova. Pa avto lahek. Z dobro tono pleha pač ne gre. Nikjer, kjer je nizka temperatura in vodni kristali v taki ali drugačni obliki/gostoti. Pomaga samo globok in širok profil, da odrine sranje srtan od podlage. Tega pa letne gume nimajo.
Pet mm profila na letnih gumah na zaplati snega postanejo drsalke. Saj čez dve uri ni bilo sledu o snegu, pa vendar.
A nas nategujejo s sezonskimi gumami, čeprav bi vsi prišparali, če bi ene in iste drajsali celo leto? (in to celo ponujajo, pa vsi testi pravijo, da so vedno povprečne).

krneki0001 ::

A se ti pozimi voziš z letno gumo?

Malajlo ::

Ne ;) Enkrat sem šel na kofe sredi aprila, ko je bilo še nekaj nočnih kupčkov snega med kolesnicami. Pa probaš, a ne.

Twixz ::

Okay, kaj pa naprimer klanc? Ustavljanje po ravnem na snegu/ledu/mokrem - to razumem da je od voznika (večinoma odvisno), ampak kaj pa naprimer za vožnjo v nesplužen klanec ali pa po klancu z ledeno površino pomešano z asfaltom? A se tu pnevmatike razlikujejo? Kolega ima dvojne zimske gume, ene za suho cesto (ki so rabljene), druge pa namontira ko napovejo sneg in jih odmontira ko se začne pomlad. Splača ne vem a se mu, je pa njegov oče isto delal - zdi se mi zanimivo, zato vprašam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

LeQuack ::

A te druge ki jih namontira pa so zmeraj nove?
Quack !

IL_DIAVOLO ::

m0LN4r je izjavil:

Na sveze zasnezeni cesti, kjer gume niti do asfalta ne pridejo, imate lahko gori kajkoli pa bodo delovale isto slabo. Ce pac ni stika z asfaltom, tudi cudezne gume ne bodo delale cudezev.

Drugo je, ko nekateri govorite o soljeni cesti in mokrem snegu, kjer se v bistvu vozis po asfaltu, sam da je vsenaokoli nekaj cm blatnega snega in zgleda, kot da se vozis po nevem kakem snegu, pa se v bistvu niti ne.


In kaj ima veze, ce ima guma direkten stik z asfaltom ali ne? Saj si pa guma ustvari oprijem v samem snegu oz. je oprijem se boljsi, ko po malem prijema sneg. Vecja tezava je aquaplaning, kjer pa res ni oprijema.

Twixz ::

LeQuack je izjavil:

A te druge ki jih namontira pa so zmeraj nove?


Nevem, nisva še načela te teme ker mi je to šele letos povedal.
Samo glede na to da Sava Eskimo zliže suha cesta ko otrok sladoled me zanima če se to splača delati.

bambam20 ::

Twixz je izjavil:


Samo glede na to da Sava Eskimo zliže suha cesta ko otrok sladoled me zanima če se to splača delati.


Glede, na to, da sem kupil Savo eskimo 20 decembra 2016, jih vozil tudi čez pomlad-poletje in v tem času ni pobralo nič profila. Prevozil sem z njimi 8000 km in ni opazit nobene resne obrabe. Obraba pnevmatik je bolj povezana s tem kako vozimo. Agresivno speljevanje, agresivna vožnja skozi ovinke, močno zaviranje, pravilen tlak v pnevmatikah.

Verjetno bi jih red pobralo, če bi z njimi skozi pomlad- poletje naredil 20.000 km. To je pa že polovica življenje gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Twixz ::

Dobro, bom, ko več zvem, poročal.

r3dkv1c4 ::

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


M+S profil niso zimske gume.....predvidevam, da nisi nikoli videl zimske gume ampak uporabljaš ta izraz, ker za šankom vsi tulijo, da imajo zimske gume.



Kaj pa so potem?

Mud and snow...ti bralno razumevanje povzroča težave?

bambam20 je izjavil:

Twixz je izjavil:


Samo glede na to da Sava Eskimo zliže suha cesta ko otrok sladoled me zanima če se to splača delati.


Glede, na to, da sem kupil Savo eskimo 20 decembra 2016, jih vozil tudi čez pomlad-poletje in v tem času ni pobralo nič profila. Prevozil sem z njimi 8000 km in ni opazit nobene resne obrabe. Obraba pnevmatik je bolj povezana s tem kako vozimo. Agresivno speljevanje, agresivna vožnja skozi ovinke, močno zaviranje, pravilen tlak v pnevmatikah.

Verjetno bi jih red pobralo, če bi z njimi skozi pomlad- poletje naredil 20.000 km. To je pa že polovica življenje gume.

Savo furaj še naprej....samo preblizu mene se en vozi v dežju in snegu....

Obraba pnevmatik je bolj povezana s tem kako vozimo


Se pravi, po tvojem mišljenju vremenski vplivi in podlaga nimajo nikakršne veze z obrabo pnevmatik.

Bistro, ni kaj.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Pinzl ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


M+S profil niso zimske gume.....predvidevam, da nisi nikoli videl zimske gume ampak uporabljaš ta izraz, ker za šankom vsi tulijo, da imajo zimske gume.



Kaj pa so potem?

Mud and snow...ti bralno razumevanje povzroča težave?



Dejansko oznaka M+S ne pomeni da je guma nujno zimska.
Zimska guma more imet oznako snežinko.

Malo več branja, za redkvico, da ne boš žalil kar naokoli..če boš imel probleme z razumevanjem so v članku tudi slike, če pa to nebo dosti pa povej, bomo probali razložit.

https://www.oponeo.co.uk/tyre-article/w...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

r3dkv1c4 ::

Vecja tezava je aquaplaning, kjer pa res ni oprijema.


To je le izgovor....aquaplaning se dogodi samo prehitrim voznikom.

Če spremljaš cesto in prilagodiš hitrost glede na vremensko situacijo....aquaplaninga ni, ker je tako ali tako po slovenskem asfaltu morje......

Se pravi, da je cestna trasa pravi bazen, ker pač nimamo drenažnega asfalta, ki bi ob takih situacijah požiral vodo in ponujal optimalen oprijem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Pinzl ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Vecja tezava je aquaplaning, kjer pa res ni oprijema.


To je le izgovor....aquaplaning se dogodi samo prehitrim voznikom.

Če spremljaš cesto in prilagodiš hitrost glede na vremensko situacijo....aquaplaninga ni, ker je tako ali tako po slovenskem asfaltu morje......

Se pravi, da je cestna trasa pravi bazen, ker pač nimamo drenažnega asfalta, ki bi ob takih situacijah požiral vodo in ponujal optimalen oprijem.



to seveda ni res...
aquaplaning se lahko pojavi tudi najbolj previdnemu vozniku ki fura stare in zlizane gume.
drenažni asflat pa res ne moreš dajat v vsako vukojebino. more bit teren prilagojen za to, kar pa košta..

fante, jaz ti priporočam en tečaj varne vožnje, boš marsikaj izvedel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

r3dkv1c4 ::

Pinzl je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Vecja tezava je aquaplaning, kjer pa res ni oprijema.


To je le izgovor....aquaplaning se dogodi samo prehitrim voznikom.

Če spremljaš cesto in prilagodiš hitrost glede na vremensko situacijo....aquaplaninga ni, ker je tako ali tako po slovenskem asfaltu morje......

Se pravi, da je cestna trasa pravi bazen, ker pač nimamo drenažnega asfalta, ki bi ob takih situacijah požiral vodo in ponujal optimalen oprijem.



to seveda ni res...
aquaplaning se lahko pojavi tudi najbolj previdnemu vozniku ki fura stare in zlizane gume.
drenažni asflat pa res ne moreš dajat v vsako vukojebino. more bit teren prilagojen za to, kar pa košta..

fante, jaz ti priporočam en tečaj varne vožnje, boš marsikaj izvedel..

No vidiš, kako si pameten, da se še zavedaš ne, kaj pišeš.
Predno objaviš repliko, vsaj preberi, kaj želiš podat.

Mi, izkušeni in previdni vozniki, ne vozim avtomobilov s starimi in zlizanimi gumami.....

Vabim te v tečaj k meni....boš izvedel več, kot si misliš izza monitorja....marsikaj, kar ti na tečaju varne vožnje ne povedo....

Fantina, lepo in hvala, da si me pomladil v fantino....najmanj 15 let prehitevam....pa tudi tečaj varne vožnje sem opravil in še kaj....pa že dolgo tega....

Drenažni asfalt bi moral biti položen po vseh avtocestah in regionalnih cestah.....če bi želeli zagotovit osnovno varnost v prometu.

more bit teren prilagojen za to, kar pa košta..


iz katerega anusa si pa to trditev privlekel?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

Pinzl ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Pinzl je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Vecja tezava je aquaplaning, kjer pa res ni oprijema.


To je le izgovor....aquaplaning se dogodi samo prehitrim voznikom.

Če spremljaš cesto in prilagodiš hitrost glede na vremensko situacijo....aquaplaninga ni, ker je tako ali tako po slovenskem asfaltu morje......

Se pravi, da je cestna trasa pravi bazen, ker pač nimamo drenažnega asfalta, ki bi ob takih situacijah požiral vodo in ponujal optimalen oprijem.



to seveda ni res...
aquaplaning se lahko pojavi tudi najbolj previdnemu vozniku ki fura stare in zlizane gume.
drenažni asflat pa res ne moreš dajat v vsako vukojebino. more bit teren prilagojen za to, kar pa košta..

fante, jaz ti priporočam en tečaj varne vožnje, boš marsikaj izvedel..

No vidiš, kako si pameten, da se še zavedaš ne, kaj pišeš.
Predno objaviš repliko, vsaj preberi, kaj želiš podat.

Mi, izkušeni in previdni vozniki, ne vozim avtomobilov s starimi in zlizanimi gumami.....

Vabim te v tečaj k meni....boš izvedel več, kot si misliš izza monitorja....marsikaj, kar ti na tečaju varne vožnje ne povedo....

Fantina, lepo in hvala, da si me pomladil v fantino....15 te prehitevam....pa tudi tečaj varne vožnje sem opravil in še kaj....pa že dolgo tega....

Drenažni asfalt bi moral biti položen po vseh avtocestah in regionalnih cestah.....če bi želeli zagotovit osnovno varnost v prometu.

more bit teren prilagojen za to, kar pa košta..


iz katerega anusa si pa to trditev privlekel?



Več kot očitno nimaš pojma od pojma.
Če si tečaj opravil že dolgo tega, bo treba it še enkrat, ker si očitno veliko pozabil...

previden voznik ne pomeni voznik z dobrimi gumami, saj bo bralno razumevanje pa to

Tečajev pri takih ki ne vedo da M+S ne pomeni nujno zimske gume ne potrebujem..

No pa položi drenažni asfalt namesto navadnega zdaj nekje, pa da vidimo kaj bo s terenom pod asfaltom..

To če prevoziš tudi 50.000km pa ti dejansko drugi rešujejo rit, ker si ti tolk hud, te še naredi izkušenega voznika.
Lahko me prehitevaš tudi za 42 pa to še ne pomeni da kaj znaš...

Moj pokojni ata me je prehiteval za 45, pa njegovega tečaja nebi obiskoval.

Vse bolj se mi zdi da si ti voznik ene od tistih spuščenih hondic, ki jo slišiš že 45 minut predno pride...

r3dkv1c4 ::

Res je...ti si edini, ki me lahko učiš prometnih veščin.....te lahko prosim za številko, ker si res želim, da me nekdo izkušen poduči prometno-voznih lastnosti in razumevanj raznih oznak.

Za pijačo in malico bom poskrbel jaz....samo, da osvojim tvoje izkušnje in znanje.....si za?

Vse bolj se mi zdi da si ti voznik ene od tistih spuščenih hondic, ki jo slišiš že 45 minut predno pride...


Marsikaj se ti zdi, pa živiš pač v napačnem svetu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

No pa položi drenažni asfalt namesto navadnega zdaj nekje, pa da vidimo kaj bo s terenom pod asfaltom..


Samo v sosednji državi je položenega okoli 6.700 km.....nekje so cestne trase stare preko 50 let in še vedno ni bilo cestne apokalipse.

Luli...premalo veš o tej temi...rajši se skrij nazaj v svoj brlog.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Pinzl ::

r3dkv1c4 je izjavil:

No pa položi drenažni asfalt namesto navadnega zdaj nekje, pa da vidimo kaj bo s terenom pod asfaltom..


Samo v sosednji državi je položenega okoli 6.700 km.....nekje so cestne trase stare preko 50 let in še vedno ni bilo cestne apokalipse.

Luli...premalo veš o tej temi...rajši se skrij nazaj v svoj brlog.



verjetno so teren prej malo pripravili..a ti res neznaš brat, al se sam delaš?

sej vidim da s tabo res nima smisla debatirat, ker maš probleme z bralnim razumevanjem..

lov yu tu honey buns***

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Mud and snow...ti bralno razumevanje povzroča težave?



Kaj pomeni snow? Očitno tebi bralno razumevanje povzroča težave.


Si že videl na letni gumi oznako M+S? Jaz je še nisem.

Ti boš pametoval, ko nimaš razčiščenih pojmov o gumah.

Pinzl je izjavil:


verjetno so teren prej malo pripravili..a ti res neznaš brat, al se sam delaš?

sej vidim da s tabo res nima smisla debatirat, ker maš probleme z bralnim razumevanjem..

lov yu tu honey buns***


Seveda ga nima. Tip je podvržen konfliktom, ker ga v življenju vsi zatirajo. Potem pa sprošča frustracije po forumu.

Ni edini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SuperVeloce ::

M+S ti pove nekaj o tipu profila. Nič ti pa ne pove o sami zmesi gume. Zato M+S ni prava zimska guma za zimske razmere na cestiščih.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

r3dkv1c4 ::

Pinzl je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

No pa položi drenažni asfalt namesto navadnega zdaj nekje, pa da vidimo kaj bo s terenom pod asfaltom..


Samo v sosednji državi je položenega okoli 6.700 km.....nekje so cestne trase stare preko 50 let in še vedno ni bilo cestne apokalipse.

Luli...premalo veš o tej temi...rajši se skrij nazaj v svoj brlog.



verjetno so teren prej malo pripravili..a ti res neznaš brat, al se sam delaš?

sej vidim da s tabo res nima smisla debatirat, ker maš probleme z bralnim razumevanjem..

lov yu tu honey buns***

Ne, nič niso pripravili, kar po njivi so ga položili, kot pri nas.

Res nima smisla debatirat z nekom, ki misli, da je pojedel vso pamet.

Lepo se obnašaj, da te zajček ne ujame.

SuperVeloce je izjavil:

M+S ti pove nekaj o tipu profila. Nič ti pa ne pove o sami zmesi gume. Zato M+S ni prava zimska guma za zimske razmere na cestiščih.

Ne piši tega, te bodo takoj uvrstili v mojo družbo.....:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

perci ::

M+S s snezinko je prava zimska guma.

SuperVeloce ::

Tako je, Triglav in snežinka :))

edit: se mi zdi, da je bila ta snežinka že omenjena v našem pravilniku o zimski opremi, pa so to odstranili?! Sedaj je omenjen le M&S, kar je napačno (oz. ni dovolj).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


M+S profil niso zimske gume.....predvidevam, da nisi nikoli videl zimske gume ampak uporabljaš ta izraz, ker za šankom vsi tulijo, da imajo zimske gume.



Kaj pa so potem?

Mud and snow...ti bralno razumevanje povzroča težave?


Tebi jih. M + S je zimska guma.

Problem je ker kitajci in vedno več proizvajalcev ta M+S vtisnejo tudi na gume, ki niso ravno zimske.

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


M+S profil niso zimske gume.....predvidevam, da nisi nikoli videl zimske gume ampak uporabljaš ta izraz, ker za šankom vsi tulijo, da imajo zimske gume.



Kaj pa so potem?

Mud and snow...ti bralno razumevanje povzroča težave?


Tebi jih. M + S je zimska guma.

Problem je ker kitajci in vedno več proizvajalcev ta M+S vtisnejo tudi na gume, ki niso ravno zimske.


Problem je, ker nekaj osebkov na tem forumu noče razumet, da snežinka v trikotniku pomeni, da je guma še dodatno prirejena za izjemne zimske razmere, kjer imajo pozimi čas sneg kot je recimo norveška, finska, švedska.

IL_DIAVOLO ::

Ja zagotovo dodatno prirejena...kaj se te ima, kar nimajo ostale "navadne" zimske gume? Daj prosim, ne zavajaj folka ce ne ves o cem govoris.

M+S je celoletna guma, ki je dobila potrditev od RME, da je zanesljiva tudi pozimi in se to samo takrat, ko je snega za okras.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

Problem je, ker nekaj osebkov na tem forumu noče razumet, da snežinka v trikotniku pomeni, da je guma še dodatno prirejena za izjemne zimske razmere, kjer imajo pozimi čas sneg kot je recimo norveška, finska, švedska.


M+S pomeni da je guma opravila minimalen test in da je primerna tudi za vožnjo pozimi. Snežinka v trikotniku pa pomeni, da je guma testirana v najtežjih zimskih pogojih (led, sneg, voda, zelo nizke temperature,...) in da je teste prestala.

Imaš letne gume (bolj celoletne za terence), ki imajo snežinko v trikotniku.

To je letna guma, ampak z snežinko v trikotniku:


IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja zagotovo dodatno prirejena...kaj se te ima, kar nimajo ostale "navadne" zimske gume? Daj prosim, ne zavajaj folka ce ne ves o cem govoris.

M+S je celoletna guma, ki je dobila potrditev od RME, da je zanesljiva tudi pozimi in se to samo takrat, ko je snega za okras.


M+S je potrjena in testirana tudi v snegu. Ni pa testirana na ledu.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

V sloveniji pri trgovcih tretirana kot letna guma:


Pod Črko N v imenu "geolandar" pa se lepo vidi snežinko

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Katere gume 215/nevem standardverjetno/R17 s snezinko seveda in alu felgo bi priporocali?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ghost7 ::

m0LN4r je izjavil:

Katere gume 215/nevem standardverjetno/R17 s snezinko seveda in alu felgo bi priporocali?

Dfak?
Alu feltne tiste, ki so ti všeč in so specifično homologirane za tvoj avto.

Gume brez "/nevem standardverjetno/" wtf?

bigbada ::

Malo sem zmeden.

Če na gumi piše M+S potem je to zimska guma ali zimsko-letna?

Kaj pa potem piše na letni gumi? Ni M+S oznake ali je to nateg?
Ker koliko sem videl še nisem videl gume, ki ne bi imela vsaj napisa M+S

nekatere imajo samo M+S
nekatere imajo M+S pa snežinko zraven v trikotniku
nekatere imajo M+S pa še WINTER na veliko čez celo gumo
nekatere pa M+S pa snow na melo brez trikotnika

sem zelo zmeden.

D3m ::

Zimska.

Vendar vsak proizvajalec odtisne drugačen logo za snežinko.

Kar po eni strani ni čisto ok.

Zadevo bi morali standardizirati in zaščititi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bigbada ::

Kakšne pa so potem zimsko letne oz celoletne gume? Nimajo m+s gor? Takih gum še nisem videl

m+s se lahko uporabljajo tudi poleti?

Zoran7 ::

Zanima me, kje bi mi forumski znalci priporocali nakup novega kompleta zimskih gum?

Avto je imel samo letno pre-obleko, tako da rabim komplet platisca + gume + senzorske ventile. Avto je homologiran med drugim tudi za dimenzijo 205/55 R16 91V, katera se mi zdi najbolj primerna ..

Aja pa se radkape oz. okrasne pokrove..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

IL_DIAVOLO ::

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Zoran7 je izjavil:

Zanima me, kje bi mi forumski znalci priporocali nakup novega kompleta zimskih gum?

Avto je imel samo letno pre-obleko, tako da rabim komplet platisca + gume + senzorske ventile. Avto je homologiran med drugim tudi za dimenzijo 205/55 R16 91V, katera se mi zdi najbolj primerna ..

Aja pa se radkape oz. okrasne pokrove..


Povej kater avto?

uniroyal so recimo dobre za težje avte.

D3m ::

bigbada je izjavil:

Kakšne pa so potem zimsko letne oz celoletne gume? Nimajo m+s gor? Takih gum še nisem videl

m+s se lahko uporabljajo tudi poleti?


isto, kot zimske.

M+S s snežinko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Ghost7 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Katere gume 215/nevem standardverjetno/R17 s snezinko seveda in alu felgo bi priporocali?

Dfak?
Alu feltne tiste, ki so ti všeč in so specifično homologirane za tvoj avto.

Gume brez "/nevem standardverjetno/" wtf?

Ja torej rabm predlog za zimske gume s snezinko za 215/40 R17 87Y in proizvajalca alu felg (zakaj)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

Kaj pa razredi porabe, od A do F? O kakšnih razlikah med razredi govorimo?

Twixz ::

Aha, sem našel:

Prihranite do 300 € ali 80 litrov goriva v celotni življenjski dobi pnevmatik. To pomeni: osebno vozilo, opremljeno s pnevmatikami razreda A, ki vozi s hitrostjo 80 km/h - porabi 7,5 %1 goriva manj kakor če bi vozilo s pnevmatikami razreda G.

Rezultati se lahko razlikujejo glede na tip vozila ali klimatske pogoje, a razlike v zmogljivosti so dokazane.

Kar pomeni da se pri gorivu povrne 75€ na gumo. Ampak so itak cenovne razlike pri razredih ogromne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

zk_eu ::

Pozdravljeni,

a ima kdo izkušnje s pnevmatikami Atlas? Enkrat so testirali njihovo letno gumo na Adacu in je dosegla sredino. Kako je pa z zimskimi gumami?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

harvey ::

zk_eu je izjavil:

Pozdravljeni,

a ima kdo izkušnje s pnevmatikami Atlas? Enkrat so testirali njihovo letno gumo na Adacu in je dosegla sredino. Kako je pa z zimskimi gumami?

Zimsko Atlas Polarbear 2 je testiral Bild lani, 205/55/R16. Motila jih je dolga zavorna pot na mokrem :D, Očitno v avstraliji le ni toliko snega, da bi naredili pametno zimsko gumo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

valdo ::

Zdravo!
Moram kupiti 4zimske gume(505/55R16),
odločil sem se za nakup preko spleta,
iščem priporočilo , kje naročiti (oz. ne naročiti), vaše izkušnje.

Gleedal sem:
- mimovrste
- gume-direkt
- vulkanizerstvo furlan
- špan
...
Lp

Nikonja ::

505/55/16 ?

IL_DIAVOLO ::

valdo je izjavil:

Zdravo!
Moram kupiti 4zimske gume(505/55R16),
odločil sem se za nakup preko spleta,
iščem priporočilo , kje naročiti (oz. ne naročiti), vaše izkušnje.

Gleedal sem:
- mimovrste
- gume-direkt
- vulkanizerstvo furlan
- špan
...


Definitivno mimovrste. Za ostale ne morem rečt.

valdo ::

valdo je izjavil:

Zdravo!
Moram kupiti 4zimske gume(205/55R16),
odločil sem se za nakup preko spleta,
iščem priporočilo , kje naročiti (oz. ne naročiti), vaše izkušnje.

Gleedal sem:
- mimovrste
- gume-direkt
- vulkanizerstvo furlan
- špan
...
Lp
««
20 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958853 (1079) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712961 (10611) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778237 (49019) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298347 (70760) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623985 (19839) Domobrancek

Več podobnih tem