» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
21 / 64
»»

Malajlo ::

Nikonja je izjavil:

505/55/16 ?

Ajde, valjda 205/55/16.
Vseeno, kje, vsi imajo velik obrat zaloge. Glej samo ceno. Je pa za preveriti zalogo. Čeprav piše, da imajo, sem jih čakal dva tedna (Silux, so bili edini z "zalogo").

IL_DIAVOLO ::

valdo je izjavil:

valdo je izjavil:

Zdravo!
Moram kupiti 4zimske gume(205/55R16),
odločil sem se za nakup preko spleta,
iščem priporočilo , kje naročiti (oz. ne naročiti), vaše izkušnje.

Gleedal sem:
- mimovrste
- gume-direkt
- vulkanizerstvo furlan
- špan
...


Saj sem ti napisal mimovrste, kaj bi se rad?

energetik ::

Jaz imam samo 1 izkušnjo z Mimovrste, in sicer so bile dobavljene v 2 dneh, narejene cca. 3 mesece prej. Skratka brez pripomb od mene. Imeli so tudi nižjo ceno kot gume direkt.

radmannsdorf ::

Jaz sem pa po priporočilu parih mehanikov in dveh prijateljev, naročil kar Nexen gume. 47€/komad 185/65R15 92T(do 630kg nosilnosti), za dostavno vozilo. Upam da bodo kul, če ne bo hudir! ;)

bosmla ::

valdo je izjavil:

Zdravo!
Moram kupiti 4zimske gume(505/55R16),
odločil sem se za nakup preko spleta,
iščem priporočilo , kje naročiti (oz. ne naročiti), vaše izkušnje.

Gleedal sem:
- mimovrste
- gume-direkt
- vulkanizerstvo furlan
- špan
...

gumax

bambam20 ::

valdo je izjavil:

Zdravo!
Moram kupiti 4zimske gume(505/55R16),
odločil sem se za nakup preko spleta,
iščem priporočilo , kje naročiti (oz. ne naročiti), vaše izkušnje.

Gleedal sem:
- mimovrste
- gume-direkt
- vulkanizerstvo furlan
- špan
...


Za mimovrste pravijo, da zadnje čase zamujajo z dostavo. Sam sem jih lani naročil na Petrolovi bencinski. Dostavijo po želji. Ali na Najbližnji petrolov servis ali pa domov. Dostava je brezplačna.

Tavher ::

Moje so bile tu precej cenejše kot na Mimovrste:
https://www.gume-popgom.si/
Poceni poštnina, dostavljeno v 2 dneh.

IL_DIAVOLO ::

K0l1br1 ::

Jaz sem iste continenentalke kupil (lani) pri vulkanizerju. Cena je bila 50 ali 55 EUR. Premontaža zastonj. Zadnjih x let ne kupujem več prek spleta, ker se mi ne splača.

smacker ::

Pomoje se tud ne splača preko spleta, evo ceno pri vulkanizerju: https://www.zaverski.eu/pnevmatike/2295...
Nekaj melaga se da prihranit če naročiš iz tujine (predvsem pri večjih/redkih dimenzijah) : https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

IL_DIAVOLO ::

Morda se res ne izplaca, je pa ta prednost da imas vse v elektronski obliki, racun in placilo. :) Je tudi bolj prakticno, da poiščeš na spletu najbolj poceni ponudnika in narocis.

krepki ::

Eno vprašanje pri nakupu novega avtomobila sem dobil gratis 4 zimske pnevmatike na alu platiščih barum polaris 3,205-55-r16 in sem malo pobrskal po forumih,kjer o tej pnevmatiki pišejo da je pnevmatika slabše kakovosti na suhi podlagi in mokrih cestah,pa me zanima ali si jo kdo lasti in kakšno je dejansko stanje te pnevmatike.
Naj omenim,da sem na prejšnem avtomobilu vozil z sava eskimo s3 in nisem imel nobenih problemov,sem namreč voznik ki ne pretiravam in vozim v mejah normale torej skoraj po omejitvah,kak procent več.

D3m ::

V redu so.
|HP EliteBook|R5 6650U|

juve91 ::

2 gumi sta v slabem stanju, 2 pa se vozni z dobrim profilom. A lahko kupim samo dve novi al morem vse 4 nove?

IL_DIAVOLO ::

Seveda lahko kupiš samo 2 novi, če le niso prestare.

kostollany ::

Še moje sveže izkušnje z Mimovrste.

2.11.2017 naročil Continental TS 860
3.11.2017 dostavljene
4.11.2017 že na avtu :).

Mislim, da so se popravili. Tudi sam sem prebral, da jim sedaj šepa dostava in sem bil malo skeptičen ampak storitev je bila TOP. Aja, guma ima DOT 3617...torej frišna iz proizvodnje.

Lp

LeQuack ::

Jaz sem letos nabavil celoletne Goodyear:
http://www.gumax.si/index.php/default/g...

So bili najbolj ugodni pri Gumax, dostavili v roku 3 dni. So pa zamenjale ekvivalentne Goodyear, ki sem jih imel na avtu 4 sezone in sem bil zadovoljen z njimi, zato se jim tudi še enkrat kupil. Za mestno vožnjo so super. Itak pa imajo večino za čez celoletne gume povedati tisti, ki jih še niso imeli na avtu. So pa ojačan XL model z zaščito za platišča, narejene pa v Sloveniji.

Star komplet je imel po 4 sezonah (~80.000 km) še nekje 5mm profila, tako da za poleti bi še bile, za pozimi pa ne več. Za foro sem dal oglas za 50 RUR za vse 4 skupaj, samo ni bilo zanimanja, tako da so pristale v smeteh (no, pri vulkanizerju).
Quack !

koyotee ::

Hm na mokrem imajo E, kar ni ravno pohvalno. So pa verjetno ok za voznjo 50km/h, ker drugace 80000km ne bos naredil z njimi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

80.000km in se 5mm profila. To voznjo bi pa tudi jaz videl.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

koyotee je izjavil:

Hm na mokrem imajo E, kar ni ravno pohvalno. So pa verjetno ok za voznjo 50km/h, ker drugace 80000km ne bos naredil z njimi.


So sedaj zunaj tudi Gen2 te pnevmatike, ki imajo malo boljše karatekristike baje. Nisem pa še testiral, ker jaz sem hotel neke pnevmatike z robom za zaščito platišča za alu feltne, pride prav. Ta nove Gen2 v tej dimenziji nimajo.

m0LN4r je izjavil:

80.000km in se 5mm profila. To voznjo bi pa tudi jaz videl.


Je tudi precej odvisno od gume same, ene se bolj obrabljajo kot druge. Sicer pa itak ne divjam po cestah. Pa seveda tudi koliko je imel nova profila, tega podatka pa nimam.


Evo še slike iz oglasa, ko sem jih imel kak teden gor, to je se pravi letnik 2013, namestil sem jih novembra 2013 in potem so bile gor 4 sezone do sedaj. Kot sem omenil, nekje slabih 80k km.




Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

r3dkv1c4 ::

Poiščite Vulco servis Gruden Logatec

Sem prepričan, da so najcenejši, če se pogovarjamo o gotovinskem plačilu.

Samo nasvet....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

kuglvinkl ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Poiščite Vulco servis Gruden Logatec

Sem prepričan, da so najcenejši, če se pogovarjamo o gotovinskem plačilu.

Samo nasvet....


A racun izda?
Your focus determines your reallity

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:




Evo še slike iz oglasa, ko sem jih imel kak teden gor, to je se pravi letnik 2013, namestil sem jih novembra 2013 in potem so bile gor 4 sezone do sedaj. Kot sem omenil, nekje slabih 80k km.





Zanimivo. Izgledajo očitno vzdržljive gume.

zobnik ::

Imam na 15 let starem avtu GY ultra, zelo zadovoljen, drži se ceste. prej sem vozil savske s3 in nikol več, razen da gre v sneg dobr, na mokrem zdrsava, da ne omenjam obrabe.

m0LN4r ::

LeQuack je izjavil:

koyotee je izjavil:

Hm na mokrem imajo E, kar ni ravno pohvalno. So pa verjetno ok za voznjo 50km/h, ker drugace 80000km ne bos naredil z njimi.


So sedaj zunaj tudi Gen2 te pnevmatike, ki imajo malo boljše karatekristike baje. Nisem pa še testiral, ker jaz sem hotel neke pnevmatike z robom za zaščito platišča za alu feltne, pride prav. Ta nove Gen2 v tej dimenziji nimajo.

m0LN4r je izjavil:

80.000km in se 5mm profila. To voznjo bi pa tudi jaz videl.


Je tudi precej odvisno od gume same, ene se bolj obrabljajo kot druge. Sicer pa itak ne divjam po cestah. Pa seveda tudi koliko je imel nova profila, tega podatka pa nimam.


Evo še slike iz oglasa, ko sem jih imel kak teden gor, to je se pravi letnik 2013, namestil sem jih novembra 2013 in potem so bile gor 4 sezone do sedaj. Kot sem omenil, nekje slabih 80k km....

Pa vendar, ravno to mi je sumljivo jaz sem imel tudi Goodyear in sicer Goodyear Eagle F1 GS-D3, pa sem jih "ponucal" v treh poletjih, po 45kkm so imele samo se 3mm v globsih kanalih in to s tisoc kilskim avtom, podhranjenimi 60KM.
Verjetno si tip soferja, k gre v blagi ovink z 50kmh v katerem se jaz peljem po omejitvi 90kmh, gre pa tudi 120-130 ce treba.

Anyway, nisem se dobil nasveta za 215/40/R17 - Cenovni razpon med proizvajalci je zelo velik od 60 do 160 na gumo.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Pri takih kilometrih predvidevam da se vecino casa vozis po avtocesti, kjer je obraba gume minimalna.

LeQuack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pri takih kilometrih predvidevam da se vecino casa vozis po avtocesti, kjer je obraba gume minimalna.


Res je, večino je bilo vožnje do službe/nazaj po avtocesti, nekaj malega pa še lokalne ceste.
Quack !

SuperVeloce ::

Nizka obraba za avtocesto velja le, če se voziš precej pod omejitvijo (100km/h)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

energetik ::

No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?
Jaz mislim, da se velika večina obrabe zgodi, ko folk divja skozi ovinke in vozi gas/bremza.

Sicer pa da ne bo vse off, včeraj sem namontiral TS800 za 6. zimo, še vedno 6mm profila. Zdajle sem preizkušal zaviranje na polno na mokrem in še vedno dobro držijo, približno enako kot moje nove RainExpert3. Za eno zimo zihr še bojo, drugo leto pa bomo videli, profil za sneg bo verjetno že bolj tako-tako.

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

Za sneg so to drsalke, ker je oprijem zaradi postaranega in trdega materiala blizu 0

primoz4p ::

energetik je izjavil:

No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?
Jaz mislim, da se velika večina obrabe zgodi, ko folk divja skozi ovinke in vozi gas/bremza.

Sicer pa da ne bo vse off, včeraj sem namontiral TS800 za 6. zimo, še vedno 6mm profila. Zdajle sem preizkušal zaviranje na polno na mokrem in še vedno dobro držijo, približno enako kot moje nove RainExpert3. Za eno zimo zihr še bojo, drugo leto pa bomo videli, profil za sneg bo verjetno že bolj tako-tako.


Deloma se strinjam

"No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?"

Deformabilna guma - vedno imaš mikro zdrse.
Višja hitrost - višja obremenitev (prenos sile) na pogonska kolesa za vzdrževanje konstantne hitrosti (premagovanje zračnega upora).

"Jaz mislim, da se velika večina obrabe zgodi, ko folk divja skozi ovinke in vozi gas/bremza."

Se povsem strinjam.
Dodal bi še nastavitev geometrije podvozja (t.i. optika), saj ima podobno razmerje sil, kot vožnja skozi ovinke (http://www.fev.com/fileadmin/user_uploa... in seveda tlak v pnevmatkah (http://www.presek.si/30/1519-Likar.pdf in http://www.gjt.bme.hu/sites/default/fil.... Ta dva vplivna faktorja se da namreč enostavno upoštevati.

Twixz ::

koyotee je izjavil:

Hm na mokrem imajo E, kar ni ravno pohvalno. So pa verjetno ok za voznjo 50km/h, ker drugace 80000km ne bos naredil z njimi.


Tisti znak oz. razred ni za vožnjo po mokrem. Je indikator zavorne poti. Gre pa za razliko 3 metre/razred (pri hitrosti 80 km/h) :)

energetik ::

damjan1980 je izjavil:

Za sneg so to drsalke, ker je oprijem zaradi postaranega in trdega materiala blizu 0
Če bi bile trde, bi na mokrem prijelo še manj kot na snegu. Lahko jih pa prideš potipat. Sicer pa jaz raje zaupam svojemu testu in pospeškomeru...

koyotee ::

Ja teli tvoji testi izgledajo res ekspertno. Nevem zakaj sploh delajo take teste, če jim ti od oka lahko poveš, a je dobra al ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rosomah ::

suzuki 1.4bj 4x4 - kumho wintercraft wp71.... kukr so kumho... nimam pripomb... ne vozim pa na limitu.... parkrat na sezono ;).... po ovinkih na ravnem še nisem imel takega oprijema.... za cca 10 km/h več..... (sam na cesti!)

Dr_M ::


No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?


Neenakomerna obraba. Gume vozene po AC pri visoki hitrosti so na sredini bolj obrabljene, sirsa kot je, bolj izrazito je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rosomah ::

Dr_M je izjavil:


No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?


Neenakomerna obraba. Gume vozene po AC pri visoki hitrosti so na sredini bolj obrabljene, sirsa kot je, bolj izrazito je.

hmmmm...

m0LN4r ::

Kake so kaj ocene za Nokian WR A4 ?? Zgledajo namrec na hitro v googlu kot zelo kakovostne in solidno ceno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Dr_M je izjavil:


No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?


Neenakomerna obraba. Gume vozene po AC pri visoki hitrosti so na sredini bolj obrabljene, sirsa kot je, bolj izrazito je.


Sicer ne vem, kako bi bila neenakomerna obraba pri voznji naravnost, ampak dobro :D

Pri taki voznji je obraba zanemarljiva napram hitri voznji skozi ovinke in hitremu pospesevanju/zaviranju.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

m0LN4r je izjavil:

Kake so kaj ocene za Nokian WR A4 ?? Zgledajo namrec na hitro v googlu kot zelo kakovostne in solidno ceno


Dimenzija?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

primoz4p ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dr_M je izjavil:


No ja, kaj pa naj bi obrabljalo gumo pri višjih hitrostih, če ni zdrsa?


Neenakomerna obraba. Gume vozene po AC pri visoki hitrosti so na sredini bolj obrabljene, sirsa kot je, bolj izrazito je.


Sicer ne vem, kako bi bila neenakomerna obraba pri voznji naravnost, ampak dobro :D

Pri taki voznji je obraba zanemarljiva napram hitri voznji skozi ovinke in hitremu pospesevanju/zaviranju.


Razumem, da tisti, ki vozi (je vozil) samo nemški das auto (das Kind - otrok; VW), tega ne razume, drugim, ki smo že vozili der auto (der Mann - odrasel človek; imena avtomobilskih branž imajo po nemški slovnici člen der (der BMW, der Mercedes)) pa je to jasno. :)

Slika 2. na linku (http://www.wseas.org/multimedia/journal... prikazuje neenakomerno obrabo - poglej si "Over Inflated".
Link (https://static.tti.tamu.edu/tti.tamu.ed... opisuje razmerje tlak-obremenitev-dimenzija pnevmatik -> kontaktna napetost
Iz poznavanja aerodinamike (http://www.presek.si/6/372-Strnad.pdf) vemo, da nam avto brez ustreznih spojlerjev pri visokih hitrostih dviguje. (manjša obremenitev pnevmatike zahteva nižji tlak za enakomerno obrabo).
Poznavanje dinamike pnevmatike in zakonov termodinamike (https://www.wias-berlin.de/events/insk/... nam pove, da se temperatura v pnevmatiki pri visokih hitrostih občutno dvigne. Poznana nam je tudi plinska enačba - povezava temperature-volumna-tlaka (Splo%C5%A1na plinska ena%C4%8Dba) @ Wikipedia. (višja temperatura -> višji tlak pri omejenem volumnu ter posledično "Over Inflated" obraba pnevmatike)

Odrali smo tiho (oz. se zamislimo - rosomah:"hmmmm... ") in se učimo na izkušnjah drugih.
Skratka, ne pametujemo:
"
Pri taki voznji je obraba zanemarljiva napram hitri voznji skozi ovinke in hitremu pospesevanju/zaviranju.
"
drugim, ki večino kilometrov opravijo po hitrih (nemških) avtocestah, s svojimi omejenimi začetniškimi izkušnjami po lokalnih cestah.

m0LN4r ::

koyotee je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kake so kaj ocene za Nokian WR A4 ?? Zgledajo namrec na hitro v googlu kot zelo kakovostne in solidno ceno


Dimenzija?

215/40/17
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

O fak ti mas se bolj glupo dimenzijo kot jaz :D nevem sicer koliko je ta test relevanten ampak ful drugace ne more bit v isti dimenziji http://www.autobild.de/artikel/winterre...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

bojsi ::

Kaj pa s Fuldo Kristall Control ima kdo kaj izkušenj? 215/55/17

r3dkv1c4 ::

kuglvinkl je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Poiščite Vulco servis Gruden Logatec

Sem prepričan, da so najcenejši, če se pogovarjamo o gotovinskem plačilu.

Samo nasvet....


A racun izda?

Ne oni so edina uradna trgovina, ki jim ni potrebno izdajat računov, po navodilu FURSA.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

koyotee ::

bojsi je izjavil:

Kaj pa s Fuldo Kristall Control ima kdo kaj izkušenj? 215/55/17

Pomoje nemorš falit.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GupeM ::

Kaj pa Nokian WR D3 215/55HR16?

Sem bil prepričan, da imam dimenzije 205/55 R16, pa sem k sreči še enkrat preveril, preden sem se odločil naročati. Na žalost je ta dimenzija kar dosti dražja, pa še Sava jih ne dela. Do sedaj sem bil s Savinimi pnevmatikami zelo zadovoljen, sicer na drugem avtu z manjšimi pnevmatikami.

Oz, kakšna je razlika med WR D3 in WR D4?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Do sedaj sem bil s Savinimi pnevmatikami zelo zadovoljen, sicer na drugem avtu z manjšimi pnevmatikami.




Ti si prvi na tem forumu, ki je Savine gume pohvalil. Sicer pa sam nimam pripomb čez Savo. lani v snegu so se lepo obnesle pa tudi na mokrem se lepo držijo.

energetik ::

Po mojem ima folk pripombe čez S3, ker so mehke in je občutek na volanu mehek. Kar pa še ne pomeni, da guma ne drži!
Enako je recimo pri mojih letnih RainExpert3, občutek na volanu je zelo mehek, še bolj kot pri zimskih TS800.
Recimo občutek na prejšnjih Nokian Line je bil na volanu precej precej boljši in trši, ampak na mokrem niso držale pol toliko kot RainExpert!
Na koncu pa je (vsaj meni) važno, kolikšen je dejanski oprijem, torej pri kateri hitrosti na ovinku popustijo in kolikšna zavorna pot v metrih.

GupeM ::

No, jaz sem živel v hribih, kjer mi je bilo zelo pomembno, da sem prišel domov tudi po zasneženi cesti. Vsaj po mojih izkušnjah, je bila savska guma pri tem zelo uspešna. Največji problem pri njih je bila obraba, saj sem jih moral menjati kar pogosto. Je pa treba povedati, da tam, kjer sem živel, ravne ceste skoraj ne poznamo. Ovinkasta cesta na klancu, z veliko zaviranji in pospeševanji, pa je seveda smrt za gume. Dvomim, da bi kakšne druge zdržale veliko dlje.

Zdaj živim na drugačnem delu Slovenije in mi dober oprijem pri vožnji v zasnežen klanec ne pomeni več toliko. Rajši dober oprijem na mokrem cestišču. Če pa bom kdaj že šel po zasneženi cesti na svoj stari naslov, bom pa pač uporabil verige, ali pa malo pešačil ;)
««
21 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45957797 (23) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712927 (10577) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778072 (48854) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298025 (70438) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623916 (19770) Domobrancek

Več podobnih tem