» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
22 / 64
»»

K0l1br1 ::

Imel sem parkrat savine - v snegu super, po mokri cesti občutek, da ne držijo nič.

PunkDude ::

Pozdravljeni, vozim trenutno VW Lupo 1.0. Ker so letne in zimske gume že dokaj dotrajane razmišljam o nakupu M+S s snežinko seveda. Katere bi priporočali? Avto imam pa namen voziti še max 2 leti. Na mesec prevozim približno 5-6 malce daljših razdalj (130 km), mogoče 3x na leto pa po 700 km. Pri hitrosti ne pretiravam, tudi ne morem. Ostalo so kratke razdalje okoli doma. Dimenzije gum so pa 155 / 70 R13.

V naprej se za vaše nasvete zahvaljujem.

m0LN4r ::

koyotee je izjavil:

O fak ti mas se bolj glupo dimenzijo kot jaz :D nevem sicer koliko je ta test relevanten ampak ful drugace ne more bit v isti dimenziji http://www.autobild.de/artikel/winterre...

Jaz vidim tu D4, zanima me pa za A4 - namrec profil po slikah zgleda povsem drugacen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Sem pa tole nasel:
Tyre review for Nokian WR A4 (Winter Tyre) 235/55 R17 V

Excellent tyres, I have just driven from Inverness in Scotland to Slovenia and the tyres have performed better than I could have hoped. They are quiet and have proved to have excellent grip all conditions from dry roads to wet roads and in the mountains of Slovenia deep snow in temperatures down to -14C. I will buy them again.


Hehe
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrimReaper ::

K0l1br1 je izjavil:

Imel sem parkrat savine - v snegu super, po mokri cesti občutek, da ne držijo nič.

Sava Eskimo HP2 205/55R16 zaenkrat odlične po mokrem. In to že takoj prve kilometre, pri TS860 sem rabil celih 300km, da so nehale zdrsavat.
Kar mi je blo še zanimivo, čeprav sem že pri Goodyear opazil, da poceni dimenzije delajo pri nas, dražje pa v Nemčiji, pri Savi je pa ravno obratno (čeprav ta dimenzija še ni neki premium), so Made in Germany.
Zdaj je edino vprašanje vzdržljivosti. Conti TS830 sem imel 4 leta, ampak 4. leto niso bile več najboljše po mokrem. Tako da če Sava zdrži 3 leta, si zmagal. Glede na cene, 60EUR proti 85-90EUR, bi morale Conti zdržat 5 let.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Po AMZS testu zimskih gum so v velikosti 15 col najboljši Continentalova pnevmatika wintercontact TS 860 in esa+ tecar super grip 9.
TS860 je na voljo v 30 različnih dimenzijah samo za 15". Katero širino, kater presek, hitrostni razred in index nosilnosti izbrati?
Kje dobiti esa+ tecar super grip 9 pri nas? Nikjer jih nisem našel.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

Ja tisto, ki imas zapisano v prometni :)

In ni res, da je samo za dimenzijo 15 col, kje si to slisal? Imas od 13 do 17 col.

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja tisto, ki imas zapisano v prometni :)

In ni res, da je samo za dimenzijo 15 col, kje si to slisal? Imas od 13 do 17 col.


Preberi še enkrat kaj je napisal.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GrimReaper ::

mailer je izjavil:

Kje dobiti esa+ tecar super grip 9 pri nas? Nikjer jih nisem našel.

Pri nas jih ne boš dobil, na ebay.de sem jih našel za 79-86€, kar je skoraj enako kot TS860, tako da pozabi na te.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Arctander ::

A niso Esa-Tecar rebrandan Goodyear za nekatere germanske trge?

damjan1980 ::

Kolega ima na avtu zadaj širše gume - 245, spredaj so 225. V homologaciji piše, da se lahko dajo spredaj in zadaj 225. Je kaki problem tako gumo dati na felno, ki je za 245 širino?

Machete ::

Nebi smel biti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

koyotee ::

Sigurno ne bo vredu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

koyotee ::

Guma bo bolj napeta inslabše vodljiva. Za 225 je optimalno 7,5J širine.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

damjan1980 je izjavil:

Kolega ima na avtu zadaj širše gume - 245, spredaj so 225. V homologaciji piše, da se lahko dajo spredaj in zadaj 225. Je kaki problem tako gumo dati na felno, ki je za 245 širino?


Seveda bo v redu, se boljsi oprijem bo :) Eni imajo celo vecjo colo od zadaj, predvsem zaradi izgleda.

Ne vem pa ce je dovoljeno v tej nasi drzavi, kjer je treba imeti za vsaki drek papirje. Ampak po moje ne bi smelo biti tezav, dokler je ista dimenzija na eni osi.

Ghost7 ::

GrimReaper je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Imel sem parkrat savine - v snegu super, po mokri cesti občutek, da ne držijo nič.

Sava Eskimo HP2 205/55R16 zaenkrat odlične po mokrem. In to že takoj prve kilometre, pri TS860 sem rabil celih 300km, da so nehale zdrsavat.
Kar mi je blo še zanimivo, čeprav sem že pri Goodyear opazil, da poceni dimenzije delajo pri nas, dražje pa v Nemčiji, pri Savi je pa ravno obratno (čeprav ta dimenzija še ni neki premium), so Made in Germany.
Zdaj je edino vprašanje vzdržljivosti. Conti TS830 sem imel 4 leta, ampak 4. leto niso bile več najboljše po mokrem. Tako da če Sava zdrži 3 leta, si zmagal. Glede na cene, 60EUR proti 85-90EUR, bi morale Conti zdržat 5 let.


Conti zdrži toliko, vsaj letne (120.000 kkm).

To, da so gume narejene pri nas, ti lahko zagotovim, da niso nič manj kvalitetne od Nemških, tako, da kar se tega tiče, verjemi Kranjski GYear ne zaostaja! Šefi so američani in ni razlik pri strojih, ni razlik pri nivoju kvalitete, v firmi je red. Delavci točno vejo kaj imajo za delat, zaščita pri delu, in nadure so plačane ozirom koristiš ure. Res, da, če jih imaš preveč in jih sam ne pokorisiš te kar sami pošlejo koristit ure ko se jim zazdi, ampak vsaj jih (Iskra ima to precej slabše urejeno). Zadovoljen delavec s korektnim odnosom pa veš, da dela bolje. Glede plač, na začetku je slabo (kot tudi drugje), amapak z leti imaš zagotovljene dodatke na leta izkušnje...
In ne govorim na pamet. Odkrito povedano rajši vidim napis made in Slovenia kot Germany, ker tukaj so jo izdelali "naši".

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

koyotee ::

120kkm a to se vozis 5km/h s samokolnico?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ghost7 ::

koyotee je izjavil:

120kkm a to se vozis 5km/h s samokolnico?


Hehe, 150km/h, vsak dan 60km v eno smer (5km lokalnih cest ostalo samo avtocesta).
205-55/R16.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

RedDrake ::

Rabil bi 225/45/17 zimske gume.
Kar sem gledal po testih, so vse znamke precej slabo ocenjene, glede na recimo 205/55/16.
Ima kdo kakšen predlog, iz prve (ali recimo druge) roke?
Teste znam namreč tudi jaz brati, ampak me zanima kako je res z oprijemom na suhi in mokri podlagi pri takšni zimski gumi.
Za sneg in led mi je jasno, da je slabše kot 205/55/16, ampak zaradi solidno velikih bremz mi še 17" feltne pašejo samo določeni modeli.

Budget ni problematičen, ampak kar sem videl teste najdražje sploh niso najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

IL_DIAVOLO ::

Ghost7 je izjavil:

koyotee je izjavil:

120kkm a to se vozis 5km/h s samokolnico?


Hehe, 150km/h, vsak dan 60km v eno smer (5km lokalnih cest ostalo samo avtocesta).
205-55/R16.


Valda...avtocesta je bomba.

dvihtelic ::

RedDrake je izjavil:

Rabil bi 225/45/17 zimske gume.
Kar sem gledal po testih, so vse znamke precej slabo ocenjene, glede na recimo 205/55/16.
Ima kdo kakšen predlog, iz prve (ali recimo druge) roke?
Teste znam namreč tudi jaz brati, ampak me zanima kako je res z oprijemom na suhi in mokri podlagi pri takšni zimski gumi.
Za sneg in led mi je jasno, da je slabše kot 205/55/16, ampak zaradi solidno velikih bremz mi še 17" feltne pašejo samo določeni modeli.

Budget ni problematičen, ampak kar sem videl teste najdražje sploh niso najboljše.

Jaz imam yokohama in sem zelo zadovoljen v mokrem in snegu...

mailer ::

V homologaciji piše, da imam lahko na avtu gume
185/65 R15 80T6.00J15 (e=23do25) ali
195/60 R16 80T6.00J16 (e=27)
Ker sta homologirani velikosti 15" in 16" me zanima ali je kdo že imel oboje zimske gume in kako se na avtu obnesejo ter razlika v porabi goriva.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

koyotee ::

Pozimi čim ožjo gumo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mailer ::

Pa lahko recimo dam gor 185/60 R16? Zdaj me bolj zamnima ali 15 ali 16 col, ker moram kupit še platišča.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Ghost7 ::

mailer je izjavil:

Pa lahko recimo dam gor 185/60 R16? Zdaj me bolj zamnima ali 15 ali 16 col, ker moram kupit še platišča.


NE!



Na avto lahko daš IZKLJUČNO dimenzijo, ki je predpisana v homologaciji. Karkoli drugega, spreminjaš lego, logiko elektronike (ki dela za pravo dimenzijo) in tako naprej. Če montiraš neprimerno višino, števec kaže narobe i.t.d.

ČE bo (Bognedaj) nesreča, boš ob ugotovitvi nehomologirane monitrane dimenzije kriv TI, ker avto ni tehnično izpraven!

Dovolj argumentov?

lp

m0LN4r ::

Ma nc, jst sm narocil Nokian WR A4, bom porocal kak so napram Conti 860
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

perci ::

ČE bo (Bognedaj) nesreča, boš ob ugotovitvi nehomologirane monitrane dimenzije kriv TI, ker avto ni tehnično izpraven!

Ne drzi. Kriv bo tisti, ki bo zakrivil nesreco. Tudi, ce si pijan, nisi kar avtomatsko kriv.

Dovolj argumentov?

IL_DIAVOLO ::

Ni res...ce si pijan, si avtomatsko kriv.

Ghost7 ::

perci je izjavil:

ČE bo (Bognedaj) nesreča, boš ob ugotovitvi nehomologirane monitrane dimenzije kriv TI, ker avto ni tehnično izpraven!

Ne drzi. Kriv bo tisti, ki bo zakrivil nesreco. Tudi, ce si pijan, nisi kar avtomatsko kriv.

Dovolj argumentov?


Si prepričan? :D

Četudi imaš prav, boš fasal kazen in odreditev tehničnega pregleda + odvoz vozila na tehnični pregled na tvoje stroške. Z avtom se s kraja nesreče, četudi je samo odbijač, ne boš odpeljal.

Še en primer: Zletiš s ceste, avto kasko in se ugotovi tehnična neizpravnost vozila zaradi pnevmatik. Bo zavarovalnica krila stroške? Nastala bo ista situacijo kot da si pijan.

Še en primer: Povzročiš nesrečo, imaš kasko in tehnično neizpraven avto (zatorej v kasko mečeš denar brezveze). Fašeš kazen, plačaš škodo oškodovanemu in sebi.

Torej se splača zafrkavati s tako malenkostjo, kot je prava dimenzija pnevmatik?

Dovolj primerov/argumentov?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

mailer ::

Če dam gor gumo 185/60 R16 namesto 195/60 R16 ne bom kršil nobenega zakona saj nisem prekoračil najvišje dovoljene širine, višine in premera.
Jasno mi je, da mora biti razmerje /60 R16 oz /65 R15 da bo kazalo enako na števcu, medtem, ko s širino gume ne spreminjam nič, razen to, da je pozimi zaradi oprijema na snegu boljša ožja guma, kjer verjetno za kakšen procent zniža porabo. Sicer pa sploh ne vem ali bi kdo opazil razliko v legi na cesti oz vožnji med 185 in 195mm širine.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

IL_DIAVOLO ::

Kaj palamudis, pozimi das 15-ke gor, poleti pa 16-ke.

Utk ::

V resnici ima vsaj cetrtina avtov gume, ki niso po homologaciji za nek avto. Vecina teh ljudi tega sploh ne ve. Koga pa brigajo hitrost, teza itd. Sploh danes ko ima ze vsak mlincek 150 konjev, skoraj vsak ima predpisane gume za hitrosti do 240, vozi se pa z gumami za 210, in najvec 140. So what.

LeQuack ::

mailer je izjavil:

Če dam gor gumo 185/60 R16 namesto 195/60 R16 ne bom kršil nobenega zakona saj nisem prekoračil najvišje dovoljene širine, višine in premera.
Jasno mi je, da mora biti razmerje /60 R16 oz /65 R15 da bo kazalo enako na števcu, medtem, ko s širino gume ne spreminjam nič, razen to, da je pozimi zaradi oprijema na snegu boljša ožja guma, kjer verjetno za kakšen procent zniža porabo. Sicer pa sploh ne vem ali bi kdo opazil razliko v legi na cesti oz vožnji med 185 in 195mm širine.


Facepalm.
Quack !

perci ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni res...ce si pijan, si avtomatsko kriv.

Samo v tvoji glavi.

Ghost7 je izjavil:

perci je izjavil:

ČE bo (Bognedaj) nesreča, boš ob ugotovitvi nehomologirane monitrane dimenzije kriv TI, ker avto ni tehnično izpraven!

Ne drzi. Kriv bo tisti, ki bo zakrivil nesreco. Tudi, ce si pijan, nisi kar avtomatsko kriv.

Dovolj argumentov?


Si prepričan? :D

Četudi imaš prav, boš fasal kazen in odreditev tehničnega pregleda + odvoz vozila na tehnični pregled na tvoje stroške. Z avtom se s kraja nesreče, četudi je samo odbijač, ne boš odpeljal.

Še en primer: Zletiš s ceste, avto kasko in se ugotovi tehnična neizpravnost vozila zaradi pnevmatik. Bo zavarovalnica krila stroške? Nastala bo ista situacijo kot da si pijan.

Še en primer: Povzročiš nesrečo, imaš kasko in tehnično neizpraven avto (zatorej v kasko mečeš denar brezveze). Fašeš kazen, plačaš škodo oškodovanemu in sebi.

Torej se splača zafrkavati s tako malenkostjo, kot je prava dimenzija pnevmatik?

Dovolj primerov/argumentov?

lp

Govoril sem o krivdi pri nesreci. Ti si pa zdej vse ostalo zmesal zraven, o cemer nisem govoril. Jasno, da se ne daje nehomolgiranih gum na avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

mailer ::

Ne se obremenjavat, samo sprašujem. Sem se hitro odločil, ker je med obema dimenzijama cca 30EUR razlike po gumi. Nisem si mislil, da je takšna razlika v ceni.
Nabavil bom Continental Wintercontact TS 860 15" verjetno širino 185, je pa zanimivo, da je 195 za cca 3EUR cenejša. Nekateri prodajalci imajo tudi ločene na navadne in tiste z oznako M+S, kjer je razlika tudi v ceni.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

U-boat ::

krneki0001 je izjavil:

U-boat je izjavil:

Ima kdo morda gume Nokian WR SUV 3 dimenzije 215/65-17? Sodelavka jih zelo hvali pa me zanima še kako drugo mnenje.


Na katerem avtu jih ima sodelavka? Ker se mi zdi da imajo ojačano bočnico za težje avtomobile. Če nimaš dovolj težkega avta, bodo v tvojem primeru slabše.


Škoda Kodiaq

juve91 ::

Kaj pa pravite za te gume?

Kar dobra cena ali? ima na mokrem B oznako. ima kdo?

K0l1br1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni res...ce si pijan, si avtomatsko kriv.
Nisi. Mora biti alkoholiziranos vzrok nesreči. Če ni, nisi.

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

Jaz sem pa po priporočilu parih mehanikov in dveh prijateljev, naročil kar Nexen gume. 47€/komad 185/65R15 92T(do 630kg nosilnosti), za dostavno vozilo. Upam da bodo kul, če ne bo hudir! ;)

No, zaloge v Sloveniji s to nosilnostjo v petek ni bilo(čakalna doba 2 tedna), tako da sem vzel Kleber Krisalp HP3, katere so na AMZS testu ocenjene kot tretje(zelo priporočljive) v 15 col rangu. So super mehke, tako da pričakujem super oprijem ;)

IL_DIAVOLO ::

Malo sem razocaran nad continental gumami. Danes mi je 2x zdrsel zadek pri malo hitrejsem vhodu v ovinek na suhi cesti.

D3m ::

Bolje da bi vzel Nexen.

P.S.

Malo te trolam.

P.P.S.

Poglej z dobre plati. Imaš brand (statusni simbol) za šminkirat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IL_DIAVOLO ::

No vidis to pa je tudi res...jebat ga, bom potrpel teh nekaj mesecev. Saj grabijo pa dobro, tudi fajn grejo skozi vecjo kolicino vode. Za hitro voznjo pac niso optimalne.

D3m ::

Jaz še čakam na konkretni sneg z Michelin CC+.

Da testiram svojo odločitev za letos.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ghost7 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

No vidis to pa je tudi res...jebat ga, bom potrpel teh nekaj mesecev. Saj grabijo pa dobro, tudi fajn grejo skozi vecjo kolicino vode. Za hitro voznjo pac niso optimalne.


Koliko si pa že prevozil kilometrov (od nabave)?
Vsaj 500 jih moraš, da se začne normalen oprijem. Po mojem mnenju se nisi opekel. Vsaj po mojih izkušnjah s Contijem.

Sicer imam sam letos Dunlop Winter Sport 5, menda nov model, ker sem jih dobil 10€ ceneje po komadu napram Contiju. Vseeno je v ponedeljek pogon zdrsnil na malo več snega. Res-da prevoženih 600 km od menjave.

lp

RedDrake ::

Kaj, a potem nihče nima izkušenj iz prve roke za zimske 225/45/17 ?
Najbolje da kupim Dunlop, očitno so edine "sprejemljive", po testih sodeč ...

IL_DIAVOLO ::

Ghost7 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

No vidis to pa je tudi res...jebat ga, bom potrpel teh nekaj mesecev. Saj grabijo pa dobro, tudi fajn grejo skozi vecjo kolicino vode. Za hitro voznjo pac niso optimalne.


Koliko si pa že prevozil kilometrov (od nabave)?
Vsaj 500 jih moraš, da se začne normalen oprijem. Po mojem mnenju se nisi opekel. Vsaj po mojih izkušnjah s Contijem.

Sicer imam sam letos Dunlop Winter Sport 5, menda nov model, ker sem jih dobil 10€ ceneje po komadu napram Contiju. Vseeno je v ponedeljek pogon zdrsnil na malo več snega. Res-da prevoženih 600 km od menjave.

lp


To pa je mozno ja... prevozil sem cca 100km.

perci ::

RedDrake je izjavil:

Kaj, a potem nihče nima izkušenj iz prve roke za zimske 225/45/17 ?
Najbolje da kupim Dunlop, očitno so edine "sprejemljive", po testih sodeč ...

Jst mam 215/50/17 pa uporabljam zimske Nokian, letne pa Goodyear.

Oboje zaenkrat OK.

Testom ne verjamem, ker je x dimenzij, poleg tega pa se testi delajo samo za nove gume. Mene zanima kakšna je guma drugo in tretjo sezono - prvo sezono so vse dovolj dobre.

next3steps ::

Če prvo sezono opraviš dovolj kilometrov, so po proizvajalčevih besedah gume hin drugo, tretjo leto.
««
22 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45958112 (338) WizzardOfOZ
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712934 (10584) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778118 (48900) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298107 (70520) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623923 (19777) Domobrancek

Več podobnih tem