» »

Katere zimske gume?

Katere zimske gume?

««
9 / 64
»»

foofighter ::

Kje je širina platišč zapisana?

m0LN4r ::

V homologaciji?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

foofighter ::

Problem je v tem da ne vem kje homologacija je. Sta pa za ta model predpisani obe dimenziji (225/55/16 in 205/60/16).

eko_2k4 ::

Tle poglej za tvoj avto, če imata obe dimenziji enak rim size
http://www.wheel-size.com/size/

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Testiranja trajajo koliko? 300km mogoče? To pomeni da lahko narediš gumo, ki je najboljša prvih 500km, potem pa slabša kot kitajc, cena bo pa v nebo dvignjena.

Testirati bi morali gumo recimo eno celo leto in vsak teden narediti teste z njo, pa potem narediti eno oceno, kako se obnaša skozi celo življenjsko dobo (nekje 25.000km)

Zakaj bi se matral delat tako gumo.



Ker prišparaš in z lahkoto goljufaš in se delaš da si kot VW. Na testu dober, v celotni dobi pa en velik drek.

Zgodovina sprememb…

perci ::

krneki0001 je izjavil:

Pri Nokianu v eni sezoni preizkusijo več kot 20 tisoč zimskih pnevmatik in z njimi prevozijo okrog 40 tisoč kilometrov.


Če jaz tole pravilno razumem? Ali naredijo z vsako 2km (20.000 gum in 40.000 kilometrov) ali z vsako 40.000 kilometrov?

Pomojem je napaka. Da v resnici stestirajo 2000 gum (500 kompletov) in da z vsako prevozijo 40k km.

krneki0001 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Testiranja trajajo koliko? 300km mogoče? To pomeni da lahko narediš gumo, ki je najboljša prvih 500km, potem pa slabša kot kitajc, cena bo pa v nebo dvignjena.

Testirati bi morali gumo recimo eno celo leto in vsak teden narediti teste z njo, pa potem narediti eno oceno, kako se obnaša skozi celo življenjsko dobo (nekje 25.000km)

Zakaj bi se matral delat tako gumo.



Ker prišparaš in z lahkoto goljufaš in se delaš da si kot VW. Na testu dober, v celotni dobi pa en velik drek.

Točno VW je meni prišel na misel, ko sem bral te teste gum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

m0LN4r ::

krneki0001 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Testiranja trajajo koliko? 300km mogoče? To pomeni da lahko narediš gumo, ki je najboljša prvih 500km, potem pa slabša kot kitajc, cena bo pa v nebo dvignjena.

Testirati bi morali gumo recimo eno celo leto in vsak teden narediti teste z njo, pa potem narediti eno oceno, kako se obnaša skozi celo življenjsko dobo (nekje 25.000km)

Zakaj bi se matral delat tako gumo.



Ker prišparaš in z lahkoto goljufaš in se delaš da si kot VW. Na testu dober, v celotni dobi pa en velik drek.

Ja samo, da bi razvijali tako zmes, ki ima dvojne lastnosti stane lahko vec, kot eno obicno zmes, zato dvomim v to, da bi namerno sli trosit denar.
Prakticno nebi stem nic prisparali.
Seveda je tudi pri enaki zmesi cisto normaln pojav, da guma po nekaj tisoc kilometrih ni vec kot nova.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

eko_2k4 ::

m0LN4r je izjavil:


Ja samo, da bi razvijali tako zmes, ki ima dvojne lastnosti stane lahko vec, kot eno obicno zmes, zato dvomim v to, da bi namerno sli trosit denar.
Prakticno nebi stem nic prisparali.

Ne, čist nenamerno so goljufali http://www.autoblog.com/2016/02/26/noki...

krneki0001 ::

Ne samo vrhnja plast mora imeti nova odlične lastnosti, ko se pa malo zvozi pa se te lastnosti spremenijo v čisto običajne na stopnji kitajcev.

In taka zadeva te pride veliko ceneje, kot če celotno gumo narediš odlično.

Namreč tudi avto bi z današnjo tehnologijo lahko naredili nepokvarljiv in večen. ampak potem jih nebi nihče več kupoval. Samo enkrat in potem ga imaš celo življenje, ker ne bo nič narobe. Menjal bi ga samo tisti, ki bi se ali naveličali ali pa razbili.

m0LN4r ::

Je bilo ze linkano, ampak tu se gre za test, ne masovno proizvodnjo.
this was an industry-wide issue


Je se kje novica o tem, razen tem blogu ? Kake so bile kazni?

krneki0001 je izjavil:

Ne samo vrhnja plast mora imeti nova odlične lastnosti, ko se pa malo zvozi pa se te lastnosti spremenijo v čisto običajne na stopnji kitajcev.

In taka zadeva te pride veliko ceneje, kot če celotno gumo narediš odlično.

Namreč tudi avto bi z današnjo tehnologijo lahko naredili nepokvarljiv in večen. ampak potem jih nebi nihče več kupoval. Samo enkrat in potem ga imaš celo življenje, ker ne bo nič narobe. Menjal bi ga samo tisti, ki bi se ali naveličali ali pa razbili.

Kako pa to naredis?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

Stvar je v tem, da zmes, ki je narejena za večjo trajnost, ni enaka kot tista, ki je narejena za nekaj mesecev uporabe.

Prav možno je, da bo tale Dunlop (kao zmagovalka testov) čez eno ali dve leti za v smeti, ker bo hitreje ratala trda.

Bolj trajna zmes pa skuša neko povprečje vleči čez celo življenjsko dobo. Sej tega najbrž ni tko težko razumet.

m0LN4r ::

Ja torej nauk zgodbe je al imas dve leti super oprijem al pa tri leta povprecen pol pa res za kurax.
Da se pri vsem moznem sparat, samo pr gumah nevem ce je smiselno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

perci ::

Ja, če je res dve leti super.

Po mojem je bolj 1000km super, potem dve leti povprečen (morda celo pod), tretje leto pa kurac.

Ampak vse to so špekulacije, ker pravih tovrstnih testov ni.

fokz8 ::

k--p je izjavil:

Glede na teste vzami Ultragrip 9.


Hvala :)

Še kdo priporočate katere?

gruntfürmich ::

po toliko kritikah na račun testiranj na koncu ne priporočamo nobenih! bodi to leto kar brez gum na avtu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fokz8 ::

haha :D

SuperVeloce ::

perci je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

300km? Zelo dvomim, da bi po taksni kilometrini gumo ocenili za odlicno, ceprav jih vozijo do 12.000km na testih obrabe in porabe in zagotovo sproti preverjajo za taksne padce performansa. Saj pa niso tupi-glupi... edini problem je tukaj kratek cas uporabe (manj kot eno leto, tudi za celoletne), kjer je tezje testirati vpliv UV in oksidacije. Ampak itak vseeno, ker spet.. nekateri tukaj so nas ze zeleli prepricati, da se premium gume slabse starajo, kot kitajcki. Po 4 letih je itak baje vseeno, kaj si kupil ;)

BTW, ta fora "300km pol pa zanic" kar nekateri tukaj napeljujete, bi dejansko povzrocilo dvig proizvodnih stroskov, da je na koncu itak vseeno, ce v startu naredis tistih 10% boljso gumo. In pa 25.000km ni ravno "celotna zivljenska doba" za vecino. Mogoce za kaksne tezke mrcine in sportno voznjo.

Se mi zdi, da sem nekje prebral, da ADAC res ne naredi kaj dosti več od 300 km za test gum.

LINK Glede na to, da so obrabo merili na 300km vožnji v konvoju, si predstavljam, da kaj dosti več kot to test res ni vseboval.

Poleg tega je pri pnevmatiki zelo pomembna tudi njena starost, ne samo število prevoženih kilometrov. Konkretne gume pri teh testih so vse nove iz štacune, uporabljeni so novi modeli in niti ne morejo biti stari več kot par mesecev.

Glede starosti si le ponovil, kar sem ze sam napisal..?

Drugace pa, to je misljeno kot 300km trasa na dan... in ce pogledas, koliko denarja gre za tele teste, se sploh ne cudim taksni cifri.
ADAC
Tyre wear
Tyres are tested with mass-production vehicles in a convoy for over
12,000km or on a specially designed test rig. Tread depth around the entire
circumference of the tyre and weight loss are measured at regular intervals.
The predicted life span is extrapolated to the minimum legal depth of 1.6mm.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

GrimReaper ::

S Hankook W320 sem kar zadovoljen, dobre tako v suhem kot mokrem.
Edini problem je da se mi po suhem precej vklaplja ESP (oz. samo na hitro utripa, zavira mogoče minimalno, skoraj neopazno) med prehitevanjem v 2. prestavi (pač šalabajzarji na cesti, drugače vem da pozimi ni pametno prehitevat iz 2.).
Avto ima 2.0 NA motor z 185KM. Drugače še ne bi rekel, saj po svoje je normalno, ampak pri 1.4T 135 230Nm in Conti TS850 se mi je ESP vklopil 2-3x čez celo zimo. Res pa da sem s tem še največ pospeševal v 3. zaradi več navora.
Ali je to bolj od avtomobila odvisno kako hitro ESP (oz. ASR) posega?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SuperVeloce ::

je lahko od avtomobila odvisno... lahko da ga zmede, ker se lamele zvijajo pri pospeševanju in gume minimalno neenakomerno drsijo...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

m0LN4r ::

Je od avtomobila. Pa imas iste gume spredi zadi in na oko isto nafilane?

Meni se je ESP na Golfu vklopil letos ene 2x (zlizane prednje in kolko tolko dobre zadnje) po menjavi pa vec nikol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tilen ::

foofighter je izjavil:

zdravo. kako preverim če gredo na platišča tudi druge dimenzije gum? zdaj imam dimenzijo 225/55/16, zimske bi dal pa rad gor 205/60/16? Gre ta dimenzija lahko na ista platišča?


Jaz uporabljam točno takšno kombinacijo in gre. Alu platišča so original od A4. Najbolje, da pokličeš kar vulkanizerja, če imaš serijsko opremo. Povej mu znamko ter letnico izdelave in bo najverjetneje izstrelil kot iz topa kaj vse gre gor. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SuperVeloce ::

vcasih se je dobilo spisek za vsako gumo za doticno dimenzijo min in max sirine platisca. Recimo za 195/55/15 sem gledal od 5.5 do 7 pri prejsni letni. Pri trenutni nikjer ne najdem podatka. Za ceed'a vem, da ima le 7 sirino za 17inch felge in se meni za tiste 225 sirine gume zdi malo preozka. Raje mam sirsa platisca na ozje gume
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

http://www.tyresizecalculator.com/tyre-...

Za 225 je idealna širina 7.5-8.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Malajlo ::

Madonca, ali imate tako slabe gume, ali ste pa divjaki ... Meni se je ESP vklopil enkrat samkrat, ko nisem pričakoval (blato z njive izza ovinka, na deževen dan). Da mi pobliska zaradi zajebancije, sem se moral pa res potruditi, pa še to je bil v igri makadam ... Kupite si dobre gume, čist resno. Je strošek 100 EUR več za komplet manjši od lastnega življenja. Sploh če radi divjate (Solatko, ne odgovarjaj na ta post :D).

SuperVeloce ::

Saj ti je omenil, Hankook W320. Na drugem avtu pa pravi, da ima TS850 (ampak spet, to je drug avto, verjetno tudi druga dimenzija, so lahko razlike)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

SuperVeloce ::

Če smo že na tem, koliko se (ne) špara... samo danes na semaforju sem pri dveh v prtlažniku videl nove gume, obojne z nalepko Sailun. V trgovinah sem jih videl naložene, v eurotonu jih prodajajo na sredi trgovine, pri vulkotu jih veselo razkazujejo, tudi enga kolega so sosedje nasrali, da so odlične (jih baje vsi vozijo v družini) in si je njegova punca kupila to znamko na 2.5 leti starem avtu.

A je to kakšna nova prodajna uspešnica in jaz ne vem za njo ali je pač folk postal obseden s šparanjem? To je samo ena budget znamka, kje so šele razni Vikingi in podobno...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Veron ::

GrimReaper je izjavil:

S Hankook W320 sem kar zadovoljen, dobre tako v suhem kot mokrem.
Edini problem je da se mi po suhem precej vklaplja ESP (oz. samo na hitro utripa, zavira mogoče minimalno, skoraj neopazno) med prehitevanjem v 2. prestavi (pač šalabajzarji na cesti, drugače vem da pozimi ni pametno prehitevat iz 2.).
Avto ima 2.0 NA motor z 185KM. Drugače še ne bi rekel, saj po svoje je normalno, ampak pri 1.4T 135 230Nm in Conti TS850 se mi je ESP vklopil 2-3x čez celo zimo. Res pa da sem s tem še največ pospeševal v 3. zaradi več navora.
Ali je to bolj od avtomobila odvisno kako hitro ESP (oz. ASR) posega?

Imam enake Hankok na 2.0tfsi 200hp, držijo odlično.

Ganon ::

Letos je bil čas za nakup novih pnevmatik in odločil sem se za Dunlop Winter Response 2. Ima kdo izkušnje z njimi?

Tilen ::

Malajlo je izjavil:

Madonca, ali imate tako slabe gume, ali ste pa divjaki ... Meni se je ESP vklopil enkrat samkrat, ko nisem pričakoval (blato z njive izza ovinka, na deževen dan). Da mi pobliska zaradi zajebancije, sem se moral pa res potruditi, pa še to je bil v igri makadam ... Kupite si dobre gume, čist resno. Je strošek 100 EUR več za komplet manjši od lastnega življenja. Sploh če radi divjate (Solatko, ne odgovarjaj na ta post :D).


Aktivacija je odvisna tudi od KW po kolesu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GrimReaper ::

SuperVeloce je izjavil:

Če smo že na tem, koliko se (ne) špara... samo danes na semaforju sem pri dveh v prtlažniku videl nove gume, obojne z nalepko Sailun. V trgovinah sem jih videl naložene, v eurotonu jih prodajajo na sredi trgovine, pri vulkotu jih veselo razkazujejo, tudi enga kolega so sosedje nasrali, da so odlične (jih baje vsi vozijo v družini) in si je njegova punca kupila to znamko na 2.5 leti starem avtu.

A je to kakšna nova prodajna uspešnica in jaz ne vem za njo ali je pač folk postal obseden s šparanjem? To je samo ena budget znamka, kje so šele razni Vikingi in podobno...

Ampak če gledaš na parkirišču pred (večjo) firmo, vidiš pa vse živo, od samo 2mm, do zelo starih S3, do iz ne vem sploh kje pripeljanih Tigar, pa verjetno je kdo še na letnih.
Tako da nove Sailun so še med boljšimi. Vsaka nova guma je boljša od top gume z manj kot 3mm profila ter od top gume stare več kot 6 let (6. sezono bi šel stavit da so Conti še vedno boljše od Kitajskih).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SuperVeloce ::

To je vse res. Ampak, če zaradi nekega razloga skočiš v nakup novih gum... zakaj se špara 5-10eur/kos pri dimenzijah, ki so dokaj standardne (recimo super poceni 195-65-15), zakaj se špara pri relativno novih vozilih (ki bodo samo z izgubo vrednosti avtomobila do poletja precej presegli ceno kompleta gum za naslednjih 4-5 let?), ali se celo špara pri vozilih višjega cenovnega razreda (ali karkoli pač ima 17 in 18" platišča, verjetno 15 let star golf res ne.)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

slodreamer ::

Se opravičujem, verjetno je že bilo kaj omenjeno, ampak recimo cenejše Nexen gume imajo precej dobre te EU oznake, npr. https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev... ima A za oprijem v dežju. Je kaka vrednost teh oznak, ali jih lahko proizvajalci s kakšnimi prijemi umetno povišajo?

energetik ::

Novi modeli Nexen so zelo zelo izboljšani, kar kažejo tud testi avtomobilskih revij itd.
Jaz nameravam preizkusiti, cena je tako nizka da jih lahko menjam na 3 leta namesto 5, pa imam ves čas svež material.

m0LN4r ::

slodreamer je izjavil:

Se opravičujem, verjetno je že bilo kaj omenjeno, ampak recimo cenejše Nexen gume imajo precej dobre te EU oznake, npr. https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev... ima A za oprijem v dežju. Je kaka vrednost teh oznak, ali jih lahko proizvajalci s kakšnimi prijemi umetno povišajo?

To so letne gume, v primeru da si spregledal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

laguna1 ::

Ali ima kdo kake izkušnje z novo SAVINO gumo eskimo HP2. Bi naj bila izboljšana glede na prejšnji model. Jo je kdo slučajno že namestil na avto?

LP

GrimReaper ::

Veron je izjavil:

Imam enake Hankok na 2.0tfsi 200hp, držijo odlično.

Saj meni tudi odlično držijo, sem res presenečen. Sploh glede na ADAC test, da so slabše v mokrem.
Danes po mokrem sem se skoraj bolje peljal kot prejšnje dni po suhem, ampak mrzlem asfaltu. ESP se mi ni vklopil niti enkrat, pa sem tudi prehiteval.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

jest10 ::

Malo off...
Ravnokar dobil zaflikano novo gumo(prva vgradnja) na novem vozilu;(( Zgleda so gumo naluknjali pri vgradnji/transportu, jo zaflikali in računali, da kupec tega ne bo pogruntal(kar 99% ljudi ne bi pokapiralo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

m0LN4r ::

Lahko bi se povedal kateri prodajalec in proizvajalec avta si dovoli to, da nas potlej nikol ne vidijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jest10 ::

O prodajalcu še ne bi, ker mislim, da ni njihova krivda. Če ne bodo hoteli menjati pnevmatike, pa povem z veseljem.
Gre se za Škodo.

m0LN4r ::

Vprasanje je ali so oni vedeli, da te nategnejo ali ne xD
Verjetno so probali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Skyman ::

pravkar dobil conti 205/55/16 mimovrste dot 45/16 top!

Tilen ::

Super. Pri trgovinah, ki veliko prodajo, ne bi smel dobiti preveč starih pnevmatik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Novi modeli Nexen so zelo zelo izboljšani, kar kažejo tud testi avtomobilskih revij itd.
Jaz nameravam preizkusiti, cena je tako nizka da jih lahko menjam na 3 leta namesto 5, pa imam ves čas svež material.

medtem ko se 'evropski' proizvajalci bolj fokusirajo na nategovanje potrošnikov, jih bodo še kje res korejci v parih letih dohiteli...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

U-boat ::

Prejšnji teden sem obul avto v Michelin Alpin 5. Res da so drage, ampak zdržijo pa tudi nadpovprečno dolgo pa še dobre so.....

smacker ::

Obul prejšnji teden, pa že potegnil zaključek da zdržijo nadpovprečno dolgo? :D

perci ::

Ocitno je imel ze prej Michelin. Tudi jaz sem jih imel in lahko potrdim, da je bila obraba res minimalna.

Vendar meni to ni najboljsi znak. Imam raje vecjo obrabo in boljsi oprijem.

krneki0001 ::

Manjša obraba pomeni tudi manj oprijema. To ni nikoli dobro.

perci ::

Ma, ne bi reku, da je glih 100% korelacija, neki pa sigurno je.

Aston_11 ::

Za mischelin niso nikoli rekli, da zdržijo nadpovprečno dolgo.... ratajo trde, zgledajo pa kot nove. V treh letih se mora guma zrabiti na še dovoljeno mero in potem jo prodaš rabljeno za pol cene, saj da ima še profil, mischelinko pa za 3/4 cene. Evo moram dati 4 letne gume 4 sezone stare na bolho. Profila juhuhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

U-boat ::

smacker je izjavil:

Obul prejšnji teden, pa že potegnil zaključek da zdržijo nadpovprečno dolgo? :D


En teden so že zdržale ...... upajmo da bodo vsaj še enega.... pa še vsaj enega..... v bistvu so že amortizirane, od zdaj naprej je vsak kilometer podarjen....

Z ženo sva pred 3 leti menjala istočasno zimske gume, ona Michelin Alpin 4, jaz Continentalke WinterSportContact TS 850. Oboje so dobre, samo njene so pri enako prevoženih kilometrih zdržale dosti dlje kot moje.
««
9 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45157383 (2394) m0LN4r
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712921 (10571) matobeli
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778014 (48796) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297964 (70377) gruntfürmich
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623900 (19754) Domobrancek

Več podobnih tem