» »

Rabljen avto do 3k€

Rabljen avto do 3k€

«
1
2 3

Aquinas ::

Kupujem prvi avto, budget je do 3k€. Zaenkrat mi je všeč ta Toyota Avensis, vendar mi je sumljivo poceni. Avtomatski menjalnik morda?

Posebnih želja nimam, nizka poraba je plus, ni pa pogoj, ker bom delal nekje 5k km/leto. Pa čim manj šraufanja si želim.

Vidim pa da so v mojem budgetu v glavnem Clioti in podobni. Moram biti pri katerem od teh na kaj pozoren? Stare bemfe odpadejo. Mnenja?

harmony ::

Koliko imas denarja namenjenega po nakupu avtomobila?

shmandi ::

Cena za Avensisa je kar realna, mogoče celo malo visoka za ta letnik (odvisno od ohranjenosti).

hojnikb ::

clio mk3 in je to to, če hočeš neki poceni..
#brezpodpisa

suhifallen ::

Seat toledo mk2 1.9 tdi , raketa

hojnikb ::

dizl za 5k letbo, cmon guys
#brezpodpisa

harmony ::

hojnikb je izjavil:

dizl za 5k letbo, cmon guys

WTF, zakaj ne?
Svojega Fiat Stilo 1.9 MultiJet 88kw sem kupil pred petimi leti. Po petih letih ga se zmeraj vozim, redno servisiram, brez tezav.

Cena pred petimi leti, star je bil 6 let, je bila 4500€.

hojnikb ::

če gre karkoli dizlskega narobe (vztrajnik turbina šobe itd..) bo prihranek pri bencinu takoj izničen
#brezpodpisa

harmony ::

hojnikb je izjavil:

če gre karkoli dizlskega narobe (vztrajnik turbina šobe itd..) bo prihranek pri bencinu takoj izničen

Sej se ne kupuje dizla samo zaradi prihranka na bencinu.

hojnikb ::

no, zakaj bi nekdo z 5k letno kupil dizla ?

recimo razlika v registraciji napram tipičnemu 1.2 bencinarju je 90€
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

harmony ::

Moja napaka. Se opravicujem. Jaz sem na hitro prebral, mislil 5k v €...da se v tem rangu ne da najti nic pametnega.

Ja, potem pa bencinar seveda.

Spajky ::

Rabljen brezhiben Punto Mk-II (classic) 1,2 16V bencinc s klimo (60kW) s čimmanj dodatnih features in elektronike pod 150kKm npr.do 10 let star, svetlejša metalic barva.
Dobiš za 2k€. Kasneje (po 10-em letu vložiš še 1K€ za komplet "rebuild/osvežitev" podvozja.

Pri motorju pa zamenjava vodne pumpe in zobatega jermena (veliki servis; če je že narejeno pred 100kKm ima zbite Km!!!) No problem, mašina zdržljiva! Deli poceni, vzdrževanje tudi; cestne takse in ostalo minimalne ...

Sam delam tudi nekje 5kKm letno in imam podobno (8V/44kW-malce švoh zame a služi namenu). IMHO zame bolje kot kak Clio ... Pa če se ne počiš, bi moglo bit tudi za 10 naslednjih let Ok ... Razmisli! To čudo znajo vsi normalni mehaniki/popoldanci šraufat! Marsikaj se kasneje naučiš tudi sam rihtat (če nimaš dveh levih rok) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

za 2k-3k se najde že kak grande punto

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
recimo kej takega
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Domobrancek ::

Sam sem pred 1 letom iskal avto za sicer nekoliko manjšo vsoto (2000€) in sem se odločil za nakup opel corse C 1.2 16V, kar bi priporočal tudi tebi. Deli so poceni, ne pije veliko takse in registracija so tudi precej poceni. Za ta denar bi morda dobil že Corso D. Priporočam ti pa, da kupiš 1.4 mašino. Sam malce obžalujem, da sem vzel 1.2.

krneki0001 ::

Aquinas je izjavil:

Kupujem prvi avto, budget je do 3k€. Zaenkrat mi je všeč ta Toyota Avensis, vendar mi je sumljivo poceni. Avtomatski menjalnik morda?

Posebnih želja nimam, nizka poraba je plus, ni pa pogoj, ker bom delal nekje 5k km/leto. Pa čim manj šraufanja si želim.

Vidim pa da so v mojem budgetu v glavnem Clioti in podobni. Moram biti pri katerem od teh na kaj pozoren? Stare bemfe odpadejo. Mnenja?


Če ti poraba ni ravno dost važna, potem si vzami subaru impreza 1.5, 1.6 ali 2.0 ali pa subaru forester 2.0. Odličen prvi avto, malo okvar, poceni servisi. Pa 4x4 pogon te malo rešuje, če delaš začetniške napake.
Če pa hočeš več zvedet o teh avtomobilih pa http://www.subaru-slo.net/forum

hojnikb ::

ma daj no, čisto v vsaki temi z subaruji :)
Ti bi še stari mami k gre x1 na teden v trgovino prodal 4x4 subaruja :)
#brezpodpisa

Heavy ::

Če družine, takoj ko dobijo otroka kupijo karavana, ne vidim razloga, zakaj ne bi baka imela 4x4 Scubiruja (STI) :D


Za prvi avto pa je mogoče malo prevelik. Bi prej svetoval Corso ali Polota ali Cliota, četudi z švoh mašino. Se navadiš vozit defenzivno + lažje je za parkirat.
#TeamFelix

krneki0001 ::

Kje boš dobil več opreme; Pri starem renaultu/fiatu ali starem subaruju? Cene so pa tam-tam.

Raje si vzamem avto, ki ima več opreme, kot pa da se okol jajcam v avtu ki niti klime nima.

Recimo kaj manjka taki imprezi?
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10844059&display=Subaru Impreza Sports Wagon 1.6 TS 4WD

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

recimo to, dobiš avto tipa ranga clio z pol manj prevoženih in par let novejšega..
#brezpodpisa

dottor ::

Pa za prvi avto svetujem tudi jaz kej manjšega, sploh če boš večino teh kilometrov naredu po mestu. Lažje za parkirat, lažji za manovrirat, vtakneš ga v vsako luknjo. Za prvi avto so limuzine malo preveč ogromne in se hitro zgubiš pri upravljanju (rikverc, parkiranje, polkrožno obračanje, ...). Poglej še kak seat ibiza, se tudi malo kvarijo in so dokaj poceni kosi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

za 2k-3k se najde že kak grande punto
Na žalost pri takem je preglednost pri parkiranju katastrofična (probal sosedovega!-podobno pri modernejših dizajnih ostalih), pa pri 5kKm letno pride več parkiranja in manevriranja ko prave vožnje ;) ... pa taka barva iz oglasa, sicer zelo hvaležna, je na cesti dobesedno nevidna (imam sam enako!!!). Pa 5-vratni modeli je bolj uporabni...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

nevidna barva ? pa sj ni moped no :)
#brezpodpisa

lovro535v2 ::

mogoče kakšen audi a3 1.6 majhna poraba okreten in imajo kar veliko opreme med njimi tudi klima.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

recimo to, dobiš avto tipa ranga clio z pol manj prevoženih in par let novejšega..


avto ranga clio pri teh kilometrih že konča svojo kariero, medtem ko kilometri pri subaruju niso pomembni. To je tudi razlog da se subaruja kupuje in da imajo tudi stari še vedno dobro ceno.

hojnikb ::

kilometri niso pomembni ? Sepravi ni treba delat glavnega servisa, obnavljat podvozje, menajt potrošn material ?

da imajo tudi stari še vedno dobro ceno.

to da imajo stari držijo ceno niti ni dobro za nekoga, ki išče poceni value.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Blinder ::

Leon 2.8 V6 4x4. Ali golf III VR6.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Če je bila Toyota avensis v izboru, potem se splača vršt kakšen uč na Mazdo 6. Precej podcenjeni avti...

Aquinas ::

Hvala zaenkrat za predloge. Jaz imam izpit menda že več kot šest let, tako da povsem začetnik nisem. Nikoli pa nisem imel potrebe po svojem avtu, ker je vedno bil doma en na razpolago.

Vidim, da imam izbiro med evropejcem z 120-150k km in azijcem, ki se bliža 200k km. Res se nagibam bolj k (grande) puntu. Clio pa je imho katastrofa od avta, ga vozim že od začetka (2008 letnik).

Kako so pa kaj Mazde 3?

matobeli ::

Nič ni narobe z Mazdo 3, zelo luštne za vozit.

Spajky ::

hojnikb je izjavil:

nevidna barva ? pa sj ni moped no :)
... ko bi ti vedel koliko sem se reševal (saj ni res pa je) zaradi drugih v prvih par mesecih glede na prejšnji rdeče barve v 10+ letih ... sem ga zanalašč okrancljal potem z zelenimi fluoroscentnimi dodatki .. pa še to ni včasih zadosti zaradi nepazljivosti voznikov ...

Aquinas je izjavil:

... imam izpit menda že več kot šest let, tako da povsem začetnik nisem. Nikoli pa nisem imel potrebe po svojem avtu, ker je vedno bil doma en na razpolago....
To si moral takoj povedat ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Aquinas ::

Ja.. Bi pa vseeno raje imel kaj manjšega, ampak tudi karavan ni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aquinas ()

smacker ::

Kaj manjka cliotu? Če ti je to katastrofalen avto, pol glej raje večje avte (mazda 3, focus, astra,...) Ti so seveda dražji oz. starejši in z večjo kilometrino. Odloči se kaj hočeš.
Jaz bi na tvojem mestu poiskal čimnovejšega malčka s čimanj km - clio, punto, corsa, fiesta,...

matobeli ::

za 5kkm letno je brezveze gledat na to da ima avto čima manj kilometrov. bolj pomembno koliko je bil servisiran.

Pa vzemi si nekaj v čemer se bo lepo peljat. Malčki so za tiste ki želijo čimnovejši avto za male pare.

harmony ::

A vsi samo gledati na ta jebeni bencin in kilometre? Kaj pa varnost avtomobila?

Invictus ::

Kupiš rabljeno škodo Octavio. Velik, varen avto, pa še servis je poceni.

http://www.avto.net/Ads/results.asp?zna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Buggy ::

hojnikb je včeraj ob 15:19:18 izjavil:

nevidna barva ? pa sj ni moped no :)

... ko bi ti vedel koliko sem se reševal (saj ni res pa je) zaradi drugih v prvih par mesecih glede na prejšnji rdeče barve v 10+ letih ... sem ga zanalašč okrancljal potem z zelenimi fluoroscentnimi dodatki .. pa še to ni včasih zadosti zaradi nepazljivosti voznikov ...


@Spajky: koncno en, ki iz prve roke pove kako je! To jaz tupim ze nevem koliko casa, da so doloceni avti manj vidni kot drugi. Ko k temu dodas se obvezno neprizgane luci (zadaj ze po defaultu) so dolocene situacije na cesti vse prej kot varno taki avti pa dobesedno nevidni. Naj bo to predor in drugi vozniki s soncnimi ocali, mokro cestisce po plohi in sonce ko odseva od temne ceste, megla in sivi avti ali pa prs na cesti za avtomobilom. Takih kombotov je nesteto in to da novejsi avti se zadaj niso osvetljeni je sploh neznanka za mene.

kar se tice pa teme upostevaj zlato pravilo pri nakupu rabljenega avta.

...ce je budget 3K kupi avto za 2-2.5K ostalo pa za konkreten servis motorja, podvozja, bremz ter nove gume. Izberi pa tisto kar bos z veseljem vozil in se ne oziraj kaj pravijo drugi.

-valvoline- ::

smacker ::

Varnost je relativen pojem, odvisen od situacije v kateri se zgodi nesreča.
Se najde tut situacija, ko jo z malčkom bolje odneseš. Recimo da ti pride po tvojem pasu nasproti avto pa se nimaš kam umaknit. Z malčkom se postaviš do roba in se oplazita z špegli. Z vlko kravo greš do roba in ti prileti čelno, direkt v noge. Ni vedno večje tudi bolj varno. Na take stvari nimaš vpliva, zato brezveze to upoštevat kot ključno lastnost pri nakupu. Če bi gledal na varnost, bi se zaklenil v sobo in se ne bi premaknil.
Za 3k eur se dobi malčka, na katerem ni treba generalke delat na motoru in podvozju, zadostuje olje in bremze.

Glede sivih avtov... vsak avto ma luči zadaj, v megli/dežju jih je pač treba prižgat. Če kdo ne vidi osvetljenega avta, pa k okulistu po očala, če ne pomaga naj vrne vozniško.

matobeli ::

Za 3keur se dobi ali malčka ali limuzino/karavana, na obeh bo lahko enako dela, so pa deli dražji na večjih avtih (če ne drugega ima 4 diske, ne samo 2), ni pa to nujno. Bodo pa večji avti imeli tono opreme, malčki pa upaš da mehansko klimo.

Varnost pa bo pri večjih praviloma veliko večja. Pa ne govorim o Octavijah '04 z dvema erbegoma :))

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

Sepravi ni treba delat glavnega servisa, obnavljat podvozje, menajt potrošn material


Je, samo ni nič dražje kot za cliota. Oziroma, ker manj crkuje, te pride vse skupaj še ceneje.

System ::

Do 5k km letno...to se z bajkom dela :)

krneki0001 ::

System je izjavil:

Do 5k km letno...to se z bajkom dela :)


Probaj v največjem nalivu otroka z zlomljeno roko odpeljat 20km daleč v klinični center z biciklom.

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Za 5kkm bencinarja. Recimo jaz delam letno 15kkm in mam clio 1.2, 2003. Problemov ni, razen da sem letos menjal komplet podvozje.

No, ampak pac clio nima klime, ma pa 120kkm realnih.
Pa se rahlo svoh je :8)

No, s kilometri sem nekje med dizlom in bencinarjem, zato me zanima vase mnenje.
Dobil sem eno kar ok ponudbo od znanca za Fiat Stilo, 2003 letnik se mi zdi, 2500eur, 150 kkm realnih(kupil je leto starega). Motor 1.9 jtd. se avto kaj velik je.e? ima kake hibe? se splaca za ta denar? Ohranjen je lepo...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

če ti laufa ok, ga obdrži :)
#brezpodpisa

harmony ::

d4vid je izjavil:


Dobil sem eno kar ok ponudbo od znanca za Fiat Stilo, 2003 letnik se mi zdi, 2500eur, 150 kkm realnih(kupil je leto starega). Motor 1.9 jtd. se avto kaj velik je.e? ima kake hibe? se splaca za ta denar? Ohranjen je lepo...

Kar dosti € za ta letnik se mi zdi.

Jaz imam 2005 letnik z 258.000km. Kupil pred 5 leti z 145.000km...

Hibe na mojem so:
- cricki
- podvozje tko tko
- preglednost nula
- sedezi preveliki - vsaj za mojo velikost

Odvisno koliko delas letno km, pa kje se vse vozis. Jaz se pred 2k menjal vztrajnik s sklopko vred...kar en vecji zalogaj. Drugace avtomobil kot raketa.

Jaz bi mu dal 2000€ in to je to.

m0LN4r ::

Cisto vseen je kak avto kupis, vazno je samo, da se temeljito preveri:
1. zgodovina avta, lastnikov, kilometrov ipd.
2. preveri stanje podvozja, elektronike, hladen vzig itd.
3. preveri servisna knjiga, kolikokrat je bilo menjano olje, zavorna tekocina, lezaji, auspuh,
4. preverit desne blatnike od znotraj, lahk - se voznik vozil pretezno po bankini?
5. preverit optiko, amortizerje, fedre -
6. sta znucana menjalnik in kuplunga ? kak stil voznje je to povzrocil ?

Ko vse to preveris - znamka vec ne igra vloge. Vsak posteno vzdrzevan avto bo delal, tko kot mora.
A ko vidim, da prodajalec nekaj skriva, noce povedat, se laze se takoj obrnit za 180 stopinj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

@m0LN4r
Se strinjam, ampak vseeno znamka igra dokaj veliko vlogo. Cene delov se vcasih mocno razlikujejo. Pa tudi cas zamenjave teh delov tudi. Nekateri morajo npr. vztrajnik menjati ze pri 160k, spet drugi pri 260k...kolega ma starejsega pasata pri 344k pa npr. se ni menjal vztrajnika...ipd

smacker ::

Bolj kot znamka ma tu vezo način vožnje. Isto zavorne ploščice - eni menjujejo na 20-30kkm, enim držijo 120k.

d4vid ::

harmony je izjavil:

d4vid je izjavil:


Dobil sem eno kar ok ponudbo od znanca za Fiat Stilo, 2003 letnik se mi zdi, 2500eur, 150 kkm realnih(kupil je leto starega). Motor 1.9 jtd. se avto kaj velik je.e? ima kake hibe? se splaca za ta denar? Ohranjen je lepo...

Kar dosti € za ta letnik se mi zdi.

Jaz imam 2005 letnik z 258.000km. Kupil pred 5 leti z 145.000km...

Hibe na mojem so:
- cricki
- podvozje tko tko
- preglednost nula
- sedezi preveliki - vsaj za mojo velikost

Odvisno koliko delas letno km, pa kje se vse vozis. Jaz se pred 2k menjal vztrajnik s sklopko vred...kar en vecji zalogaj. Drugace avtomobil kot raketa.

Jaz bi mu dal 2000€ in to je to.

Problem je, da je od znanca. Avto je res ok in nebi glihal. Kako je s servisi, pri cliotu sem menjal samo olje pa oljni filter, tuki je se turbina in je bolj obcutljiv. Clio mi sicer dela bp, ampak problem je, da mi pije 8l, pa se v hribih sem doma, to sem itak kupil za prvi avto. Pa mogoce bi se kdaj kako prikolico pripel, kar je pri cliotu no-go.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Če bi morda kdaj pripel kakšno prikolco se tudi pozanimaj kolk košta kljuka. Eni modeli imajo nesramno drage. In pri 2500€ je 200€ že razlog da vzameš tistega ki ima to že zraven :))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vzdržljivost 3-valjnih motorjev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20533124 (12423) pi pawr
»

3 vs. 4 cilindri v motorju ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
34363889 (52740) tomaz-
»

Vračajo se večji motorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25645565 (37714) Utk
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020422 (16396) vorantz

Več podobnih tem