» »

Kako se znebit teh madežev na avtu??

Kako se znebit teh madežev na avtu??

Avenger ::

 madeži

madeži



Pred kratkim se je po avtu pojavilo to sranje in predvidevam, da je to nekaj, kar je prikapljalo z dreves, saj je na parkingu vsaj pol avtov imelo isti problem. Ta stvar noče dol z nobenim čistilom, pa imam tudi bug&tar remover, pa turtle wax neki, 2 različna šampona, skratka nič ni pomagalo. Gre sicer dol z močnim drgnjenjem, z nohtom in potem s cunjo, ampak da bi cel avto tako zdrgnil, bi moral bit mlad Švarci s psiho Petre Majdič, tko da res ne bi. Kakšen predlog? Mislil sem it v ročno avtopralnico, ker ne verjamem, da bi avtomatska to lahko odstranila, pa ne vem katera je dobra, pa da ni draga ko žafran. V Ljubljani zdaj po neuspelem poskusu v Perestrojki (ki je očitno za stalno zaprla vrata) ciljam na Autocommerce, ki ima ročno pranje za 17€. Kakšni drugi predlogi kako sam to rešit, ali za drugo avtopralnico?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Malajlo ::

Si poskusil z oljem? Navadnim jedilnim oljem. Ne rabi biti oljčno ali bučno.

njyngs ::

Nisem kemik, ampak lahko sprobaš s CarPro IronX, če bi slučajno šlo dol

Utk ::

Rabiš plastelin in mladega Švarcija s psiho Petre Majdič, druge ni.

Heavy ::

Jaz sem to postopoma odstranjeval z tanko bombažno krpo čez noht. Je pa bila manjša površina za ščistit.
#TeamFelix

Sami ::

Jaz sem se identičnega "sranja" znebil z običajno polir pasto, ki jo kupiš v bauhausu. Operi avto in spoliraj.

 sonax

sonax



Je pa točno taka.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

profii ::

Ironx ali karkoli podobnega. zgleda kot zračna rja.

knesz ::

Leteča rja, mogoče tole?

dreta ::

S smirkovim papirjem gre sigurno dol :))

maco-maco ::

Malajlo je izjavil:

Si poskusil z oljem? Navadnim jedilnim oljem. Ne rabi biti oljčno ali bučno.

Ja, za borovo smolo odstranit sigurno najboljša zadeva. Bi tudi sam poskusil z oljem.
Kaj?

Heisenberg ::

WD40 dela čudeže

spenstar ::

To ni leteca rja ampak drevesna smola/sokovi. Namoci papirnato brisaco z vroco vodo in razredcenim razmascevalcem in pokrij fleke, da se razmehca. Odstrani in uporabi odstranjevalec katrana.

http://www.operi-avto.si/372-odstranjev...
SPENSTAR--builder

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spenstar ()

m0LN4r ::

Jaz sem to tudi imel, ko sem se pod nekim kostanjem parkiram pa konkretno vecje.
Z zadevo sel veckrat v avtopralnico pa ni slo dol.

Pozim pa ko je bil gor sneg, se je lepo zmehcalo pa slo dol.

Drugace pa se en trik je WD40 in Tisto cistilo za felge. Samo ne na zgocem soncu to delat.

Brotip pa:
Cocacola
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NiggerBob ::

Jedilno belo olje, WD40, bencin (enak kot tankaš v avto) in obilo potrpežljivosti.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Blazz ::

treba je prvo stuhtat v čem je ta smola ali karkoli je to že topna... ko se to ugotovi je to to... lahko pa je to benz, nitro razredčilo, itd...

s polirno pasto pa boš stanjšal zgornji sloj laka, če je pač ti to ok, potem go ahead.

Unknown_001 ::

Probaj z razredčeno lužino in najlonkami (no joke).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

konspirator ::

Kakšna drevesa so bila ?
Javor, iglavci ?

Avenger ::

Kupil sem sicer tist plastelin in bom probal s tem, ampak je tega čist preveč... bom probal v avtopralnici.

m0LN4r: a to si bil v avtomatski al ročni?

konspirator: listavci, ne poznam vrste... mogoče platane.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

smacker ::

Smola iglavcev gre odlično stran z belim oljem ali margarino. Namažeš, podrgneš s krpo in očistiš.

Aston_11 ::

Topilo rabiš (kot smo se učili pri kemiji v OŠ).

bambam20 ::

Avenger je izjavil:

Kakšen predlog? Mislil sem it v ročno avtopralnico, ker ne verjamem, da bi avtomatska to lahko odstranila, pa ne vem katera je dobra, pa da ni draga ko žafran. V Ljubljani zdaj po neuspelem poskusu v Perestrojki (ki je očitno za stalno zaprla vrata) ciljam na Autocommerce, ki ima ročno pranje za 17€. Kakšni drugi predlogi kako sam to rešit, ali za drugo avtopralnico?



Poizkusi vprašat tukaj, koliko bi bila cena storitev: So pa dobri.

http://www.zankoc.si/exclusive.html

Unknown_001 ::

Use this (gently shake or mix before use)

And this (not the plant ! )

And this

And this

Then this

And for final touch

Mikrofibra ali jelenova koža.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Avenger je izjavil:

Kupil sem sicer tist plastelin in bom probal s tem, ampak je tega čist preveč... bom probal v avtopralnici.

m0LN4r: a to si bil v avtomatski al ročni?

konspirator: listavci, ne poznam vrste... mogoče platane.

V obeh en za drugim. Pa tudi z gobo sem drgnil pa ni slo dol.
Pri meni ni bla smola, ampak tista gnila barva od orehovih/kostanjevih listov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Avenger ::

Tudi pri meni ni smola, ampak barva od listov ali karkoli že je to...

RaptorF16: a pa si to sam probal in je bilo uspešno?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mat xxl ::

Sem to 14 dni nazaj reševal z svojega avta. Svetujem nafto, klasično avtomobilsko. Sam sem imel manj tega in sem kar na bencinski pumpi OMV , ko sem natankal z njihovimi PVC rokavicami vzel njihove brisačke papirnate in iz pištole, ki je že nahala tankati spustil par plunkov na te brisačke in je šlo brez pretirane sile dol. Sicer sem imel samo ne enem vogalu delu avta to. Potem sem malo še obrisal z čistimi papirnatimi brisačami in ja, lak je ostal malo vidno masten, samo škode nobene, malo je smrdel tudi po nafti. No po nekaj denh sem šel v tekstilno avtomatsko pralnico v BTC v Lj. in jih prosil če mi oni cel vogal malo bolj našpricajo z šamponi in ja sedaj je vse v nulo piko....

Unknown_001 ::

Avenger je izjavil:

Tudi pri meni ni smola, ampak barva od listov ali karkoli že je to...

RaptorF16: a pa si to sam probal in je bilo uspešno?


Seveda. Z dimerjem smo včasih kamione pral od takrat dalje ga pa tudi za avte uporabljamo. Najboljš predpranje.

Najlonke so pa posebna reč. Dobesedno brez praskanja po laku postrgajo žuželke ali zasušeno svinjarijo. Jst pa kolega sva mislila da je to zajebancija ko sva prvič slišala za to. Sva probala... nisva mogla verjet. Žužki, fleki, ... vse je šll dol. Parkrat moraš it čez ampak dela ko sneto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Blum ::

Etilni alkohol 96%. Npr. s tem očistimo vse, preden damo gor nalepke, pa gredo tudi take stvari dol. Z alkoholom lahko drgneš kolikor hočeš, ne bo šel lak dol (no ne pretiravat) ;).

Heisenberg ::

nekateri delate res overkill, povem vam da za veliko večino stvari je dovolj WD-40 ! Kot naprimer tudi ostanki lepila nalepk-od slovenske vinjete naprimer.

-valvoline- ::

Polirna pasta za kovino purol. Sam ne pretiravat z nanasanjem.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Česa nekateri vse na avte ne zlivate :|

Papirnate brisače? no go
purol? no go
nafta, wd40...

Za vse te stvari se dobijo namenska čistila. Ni čudno da so avti polni hologramov potem.

Unknown_001 ::

-valvoline- je izjavil:

Polirna pasta za kovino purol. Sam ne pretiravat z nanasanjem.


Ka ti pa je?

To je pregroba pasta za lak.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MadMax ::

Heisenberg je izjavil:

nekateri delate res overkill, povem vam da za veliko večino stvari je dovolj WD-40 ! Kot naprimer tudi ostanki lepila nalepk-od slovenske vinjete naprimer.

Lepilo vinjete gre stran z vodo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Heisenberg ::

MadMax je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

nekateri delate res overkill, povem vam da za veliko večino stvari je dovolj WD-40 ! Kot naprimer tudi ostanki lepila nalepk-od slovenske vinjete naprimer.

Lepilo vinjete gre stran z vodo...

gre ja, pa brez vode tudi, razlika je samo v tem koliko si po tem opravilu prešvican. Drugače pa lim slovenske vinjete je KATASTROFA! Avstrijska gre stran prav lepo.

smacker ::

Za odstranjevanje vinjete je ful uporabno strgalo za steklo, ki se meddrugim uporablja za čiščenje steklokeramičnih in indukcijskih štedilnikov ;) Odstranitev, čiščenje, namestitev nove končano v 2-3minutah.
Če imaš možnost jo še s fenom pogreješ, pa pade skoraj sama dol. Na servisih kjer menjujejo stekla, uporabijo kar mašino za sušenje lepila in jo lahko celo prelepijo na novo steklo (seveda ni v skladu s predpisi DARSa, se pa izogneš prezakompliciranemu postopku).

MadMax ::

Heisenberg je izjavil:

MadMax je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

nekateri delate res overkill, povem vam da za veliko večino stvari je dovolj WD-40 ! Kot naprimer tudi ostanki lepila nalepk-od slovenske vinjete naprimer.

Lepilo vinjete gre stran z vodo...

gre ja, pa brez vode tudi, razlika je samo v tem koliko si po tem opravilu prešvican. Drugače pa lim slovenske vinjete je KATASTROFA! Avstrijska gre stran prav lepo.

Heh, minuta z rezilom od tapetniškega ("olfa") noža, pa minuta posla z mokro papirnato brisačo.
Če od tega prešvicaš (in seveda tega ne počneš po najhujšem soncu sred poletja) potem... Raje ne komentiram :8)
Da wd spucaš iz šipe rabiš neprimerno dlje, kako šele tam prešvicaš 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

smacker ::

MadMax je izjavil:

Če od tega prešvicaš (in seveda tega ne počneš po najhujšem soncu sred poletja) potem... Raje ne komentiram :8)

Vinjeto menjavaš januarja :D Prej te zebe kot švicaš

MadMax ::

No ja, nekateri pač kupijo tudi kaj "časovno krajšega" kot celoletno :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Avenger ::

Na koncu sem peljal v avtopralnico k Avtocommercu. 17€ za ročno pranje in avto je čist.

Mimogrede pa, tista drevesa s katerih se cedijo razni sokovi in smole, ki delajo packe po avtih so platane, ki so znane tudi po tem, da s koreninami razrivajo asfalt in so zaradi tega skrajno neprimerne kot mestna drevesa.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Malajlo ::

Kolikor je meni znano, vsako večje drevo razrije asfalt. Kostanj, lipa, breza (ta rada tudi v kanalizacijo pogleda s koreninami), ... Hence, tudi kak kamen gre na pol, če gre korenina skozi kako razpoko.

http://www.fito-info.si/index1.asp?ID=P...
Po prvi svetovni vojni je bilo med drevesi, ki so rastla v Londonu več kot 60 % platan. Dobre lastnosti platane so bile znane že v starem veku, poleg oljke in smokve je platana verjetno največkrat omenjeno drevo v antičnih spisih grških in rimskih piscev. Plinij starejši piše: platane so posajene v bližini vseh javnih šol v Atenah. Ni drevesa, ki nas varuje tako dobro pred vročino poletnega sonca, kot platana. Platana je bila aristokrastko drevo, ki se je sadilo zaradi goste sence, revnejši so bili prisiljeni saditi drevesa, ki so rodila koristne plodove, ali bila koristna na druge načine, te nimajo tako goste, poleti cenjene sence.

mat xxl ::

Živ strup za barvo so tudi listi od trte ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724331 (10129) Smartydug
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524048 (13580) radmannsdorf
»

Visokotlacni cistilec za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7612244 (11151) IL_DIAVOLO
»

Odstranitev samolepilne folije na oknih za zaščito pred pogledi

Oddelek: Loža
317388 (6468) SeMiNeSanja
»

Kako odstraniti ostanek lepilnega traku s kože

Oddelek: Loža
4614673 (13242) vostok_1

Več podobnih tem