» »

kupovanje piratske robe - kazen ?

kupovanje piratske robe - kazen ?

1
2
»

TheHijacker ::

Kakšnih pet let nazaj sem kupoval MP3 CD-je pri nekem piratu iz Velenja. Spomnim se da sem tedaj plačeval okrog 6.000 SIT po CD-ju. En dan pa zagledam po televizije pri poročilih članek, da so dobili enega pirata, ki je prodajal CD-je. In to je bil ta moj pirat.

Dnevi so minili in en popoldne ko sem bil sam doma pozvoni pri vratih. Pogledam skozi okno in vidim policijski avto parkiran na dvorišču. Sranje... Ko sem odprl mi je policist v civilu (kasneje sem izvedel, da je bil kriminalist) pomoli značko pred nos in me spraševal, če sem kupoval kakšno robo od enega pirata iz Velenja. Pri stopnicah pa je stal policaj v uniformi. Najprej sem začeli bluzi, da se ne bi spomnil, da bi kaj takšega počel, ko mi model pomoli izpisek iz pošte kdaj, od koga in koliko je bila odkupnina. Spisek je bil lepo razvrščen po krajih in sem videl gor tudi prijatelja iz istega kraja.

Seveda sem bil prestrašen ko vrag in sem sevedal rekel, da sem. Vprašal me je če lahko stopi not. Peljal sem ga v kuhinjo, ker je potegnil ven zapisnik in ga začel spolnjevati. Povedal mi je, da naj mu izročim CD-je, ki sem jih kupoval in jih bodo uporabili v kazenskem postopku proti njemu. Sem šel v sobo in sem vzel nekaj CD-jev (2 pokvarjena in 2 od pirata) in mu jih izročil. Pa je napisal zapisnik, se poslovil in šel.

Ko je šel sem poklical prijatelja, ki sem ga tudi videl na seznamu in mu rekel, da bo tudi on dobil obisk. K sreči ga ni bilo doma, tako da so staršem povedali za kaj gre in mu rekli naj se oglasi na postaji s CD-ji.

Kasneje sem se pogovarja s prijateljem, ki je odvetnik in je rekel, da ne bi smel odgovorjati na nobeno vprašanje, ker tedaj še nisem bil polnoletn. Poleg tega sem izvedel, da tisti pirat ni bil obtožen in bi lahko celo zahteval CD-je nazaj. >:D
http://www.google.si

swar ::

Brat je tut kupoval mp3cdje od enega pirata v mariboru in po nekem casu ko je ze nehal kupovati so unega pirata dobil in ga neki tozil na sodiscu,brat je bil vabljen na obravnavo kot prica kjer so ga vprasali ce je res kupoval piratske cdje in ker ni hotel potlacit pirata v drek je rekel da je kupoval original cdje in vinilke ker jih je on kao uvazal iz tujine in pri nas ni bilo mogoce tok frisne muske kupit(tut cene je imel pirat dokaj visoke-podobne original cdjem).Brat ni nic najebal(se placali so mu potne stroske in dnevnico :D ker je prisel na pricanje),glede pirata pa ne vem a se je izmuznil ali ne,sam mislim da se je...Drugace pa tko iz podobnih zgodb vem da kupci ne najebejo(razen ce naprej preprodajajo)...

Klemenn ::

tako če gledaš..mila politika :\

tx-z ::

kaj pol nardit če pride polcija na dom,, rečeš: samo da grem po ključe da odprem vrata, greš v sobo in vržeš cdje na sosedov vrt, polciji pa daš ene 3 uničene ?>:D
tx-z

TheHijacker ::

V sobo ti ne smejo brez naloga. Pač jim izročiš nekaj CD-jev. Saj ne vejo kaj je gor. Ti pa ne boš kaznovan. Vsaj jaz nisem bil.
http://www.google.si

tx-z ::

kaj pa če majo nalog?
tx-z

DSmidgy ::

tut cene je imel pirat dokaj visoke-podobne original cdjem
Zakaj si pri takem piratu sploh kupoval. Meni ga nibi blo nič žal in bi povedal da sem kupoval preko njega. Tapravi pirati majo nizke cene - taki s skoraj originalnimi cenami naj grejo pa kar v keho.

pingec ::

eh da bo sel u keho bos tezko dočakal večini odvzamejo opremo mora plačat kazen itd.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

l_jst ::

Ja nevem od mene nitit niso CD-jev zahteval pa predn so mislni pridt so poklical po telefonu in ker sm biu mal močno zaspan (tko ene 30+ ur brez spanja pa žur pa to) sm pol pršu kasnej na polcijo in mi tut nobenih CD-jev niso po telefonu omenjal. Tm so me pa sam uprašal, če jih mam še in sm reku, da neki jih še mam za neki nevem kje so pa, da sm jih neki raztalu in to je blo to. Drgač pa tut če bi une CD-je uzel usaj ne bi meu zdele nesnag tolk u sobi.

Barakuda1 ::

Jaauuu, kva vas muč. Še edin, ki je kaj pametnga povedal je bil perci. Pod njegove pouste bi se načeloma podpisal. Zakaj načeloma, zato ker ima teoretično popolnoma prav, v praksi pa se stvar malce drgač odvija, (mislim na exluzijo dokazov na sodišču) žal. Drgač pa kot sem rekel. Pod njegovo se še jez podpišem, da ne tipkam preveč.

Hijacker :)

ti pa tud neh traparije u javnosti klatit, še bolj pa počet. Drgač najboljš da svojmu advokato kuj pod nujno podpišeš en ducat bjanko pooblastil>:D >:D :D

krneki0001 ::

Mal offtopic:
Nekoč sem se šu mal hekerja pa sem v eno velko firmo u sloveniji nardu vdor(bilo po televiziji), pa ker je bil z mano sin takratnega direktorja vse slovenske policije, je stvar takoj potihnila. Če ga pa nebi bilo, bi pa najbrž sedel še vedno u kaki celici.

LP
Nebivedu

CaqKa ::

kje je ta sin?
jaz bi tudi kam vdrl... pa enih par miljončkov odnesel. samo prej morem prijatelstvo s tem sinom naklepst ;)

Barakuda1 ::

ker je bil z mano sin takratnega direktorja vse slovenske policije, je stvar takoj potihnila.

8-O :| ;((

ta je pa mal močna. A imamo novo afero na viiku:\

tx-z ::

@nebivedu: dej mal opiš postopek kako si vdru pa kere programe si uporablu >:D -hecam se
tx-z

BaRtMaN ::

Matr ste naivni.

krneki0001 ::

To je bilo kakih 6 al pa že mal več let nazaj - za takratne čase pa nisi rabu dost programov, ampak si samo telefonsko mogu vedet na katero je bil obešen modem. Ker je imela ta firma telefonske od XXX-243 do xxx-256(pisarne, kjer so imel računalnike) - ni bilo težko na vsako poklicat pa sprobat, če je na drugi strani modem. in ker je an eni cifri biu, pa še z prižganim računalnikom, se je dal kej narest. Da bi pa oni vedl kaj je to zaščita - še dons nimajo pojma, bi jim skor vsak tele lahko not vdru, sam majo zdej kr neki več cifr - bi blo treba mal probat.

LP
Nebivedu

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Aja - windowse NT3.51 so mel gor. Administratorski pasword je bil pa admin.

LP
Nebivedu

CaqKa ::

bwahahah in temu se je reklo vdiranje? brezveze

krneki0001 ::

Za tiste čase, JA.

LP
Nebivedu
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13025231 (21359) Trololololol
»

Droga, Metelkova, policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511428 (8644) St235
»

Policija & državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15939702 (30004) Mehmed
»

problem s policijo in travo... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30760437 (37345) donfilipo
»

PROBLEM !!!! HEEEEEEEEELP

Oddelek: Loža
371972 (1444) gunner

Več podobnih tem