» »

problem s policijo in travo...

problem s policijo in travo...

««
«
1 / 7
»»

krowt94 ::

pozdravljeni, sem še svež na tem forumu, a imam za vas eno vprašanje.
Včeraj v Novem mestu sta do mene pristopila dva kriminalista,
v roki sem imel joint zato sta me po hitrem postopku odpeljala,
do njunega avtomobila. Zasegla sta joint ter vrečko z cca. 1g-1,5g trave,
katera je bila poleg mene (približno 1m, malce več). Na hitro sta me dvignila,
pokazala značko ter zvlekla do kraja, kjer sta imela parkiran avtomobil.
Med tem sta mi večkrat dala vedeti, da grem z njima, in to zlepa ali zgrda.
Pri vozilu sem jima moral pokazati osebni dokument in sta me popisala.
Rekla sta, da sem bil v prekršku in da pride to približno 300evrou globe.
Joint ter trava naj bi bili poslani v Lj na analizo. V roku dveh mesecev,
naj bi prejel poziv na sodišče, kamor bi se mogel zglasiti z starši,
ker sem še mladoleten.
Zanima me, če ima kdo kakšne podobne izkušnje in kak nasvet,
kako bi lahko v tej situaciji odreagiral, da bi bili starši čimmanj
vpleteni in kakšne so sploh lahko posledice. Zanima me tudi, če kdo od vas
slučajno ve, kako bi lahko dokazal, da trava ''ni'' bila moja, saj je bila
poleg mene in je nisem imel v žepu, denarnici, itd. Nekje sem tudi zasledil,
da kajenje kanabisa ni prepovedano, ampak je prepovedano le gojenje in
posredovanje. Po tem torej nisem bil v prekršku.
najlepša hvala že vnaprej.
Lp

jype ::

Potrebuješ odvetnika.

Pa piši ministrici za notranje zadeve, da naj se kriminalisti ukvarjajo s kriminalom, ne pa z najstniki, ki rekreativno uporabljajo mehke droge.

krowt94 ::

aja, dodajam še to, da se je to zgodilo v kar precejšnji gneči, tako da...

@jype: za odvetnika, bi spet potreboval starše itd.
kako oz. na kakšen način bi lahko le ta pomagal?

bluefish ::

No, brez vpletenosti staršev ne bo šlo, pa če še tako iščeš luknje.

TOP ::

Rajši glavo daj na drug štil in pusti droge na miru.Pa ne bo problemov

Tilen ::

Lepo doma povedat kaj se je zgodilo in odgovorno prevzet posledice nase. Če si frajer z jointom, kot praviš v precejšnji gneči ljudi, pa bodi še doma pred fotrom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bluefish ::

Nekje sem tudi zasledil,
da kajenje kanabisa ni prepovedano, ampak je prepovedano le gojenje in
posredovanje. Po tem torej nisem bil v prekršku.
Sodeč po Zakonu o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami je prepovedano tudi posedovanje.

krowt94 ::

Nekje sem tudi zasledil,
da kajenje kanabisa ni prepovedano, ampak je prepovedano le gojenje in
posredovanje. Po tem torej nisem bil v prekršku.
Sodeč po Zakonu o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami je prepovedano tudi posedovanje.

Narobe si me razumel. Za posredovanje je prepovedano, samo jaz nisem posredoval.
Ko sta me kriminalista dobila je bilo edino to, da sem imel joint v roki,
trava pa je bila cca. 1m od mene. Zanima me, če bi lahko dobil kazen za, pač,
kajenje kanabisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krowt94 ()

bluefish ::

Narobe si me razumel. Za posredovanje je prepovedano, samo jaz nisem posredoval.
Napisal sem posedovaje, ki ni enako posredovanju.

Zanima me, če bi lahko dobil kazen za, pač,
kajenje kanabisa.
Očitno ja. Zato pa se je dobro posvetovati z nekim pravnikom.

krowt94 ::

my bad, hvala za nasvet. ((:

BladE_ ::

Dve možnosti sta... ena je, da iz tega ne bo nič in druga, da bos pač dobil obvestilo po pošti. Recimo jst sm meu srečo pa nism dobu nič, ker sem mu izročil samo joint. Jst se vedno držim pravila "pack v gate", ker tam nima krimič kej iskat :D

krowt94 ::

@BladE: Pa so te slučajno tudi popisali ter ti izročili papirje o zaplembi predmetov?

;-) ::

Ko sem prebral naslov sem res mislo da je problem z policaji in drogo, zdaj pa vidim da so droge in ti problem policajev :D

BigWhale ::

U lozo s tem.

donfilipo ::

Kriminalista , ki sta ti drogo zaplenila so pozneje aretirali zaradi posedovanja, saj zakon ne predvideva posedovanje drog policistov:) Komunistička partija ju je obsodila na pretrčavanje:)

Šalo na stran, čeprav gre za prekršek, ti vendarle vse pravne posledice, ki so povezani z drogo, da lahko le odvetnik, ki ti bo pojasnil od šusa, zakaj je zgornje bedavo.
http://www.uradni-list.si/1/content?id=... (ne samo da lahko posedujejo, lahko ti tudi prodajo..pa drugič vprašaj za cene:)
Osebno pa se moraš zamisliti, ali je joint res vreden vseh težav in neprijetnosti, ki te čakajo. Je pa res, da dvomim, da bi te popisala, če bi na istem mestu v istem času v roki držal steklenico piva, čeravno je enako nevarna za zdravje posameznika.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

T-h-o-r ::

Potrebuješ odvetnika.

Pa piši ministrici za notranje zadeve, da naj se kriminalisti ukvarjajo s kriminalom, ne pa z najstniki, ki rekreativno uporabljajo mehke droge.



za 700€ se jim resnično ne splača tvegati glave no
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

NazgulRR ::

Če je bla tista trava 1m stran, povej da ni bila tvoja..si pač bil ob napačnem času na napačnem kraju. Za tisti joint v rokah pa nevem..probaj si nekaj zmislit. Zapisnik si podpisal? Če si ga podpisal, glej da si zmisliš nekaj kar bo v skladu z zapisnikom. Ti policaji so pa itak velikokrat nesposobni in napišejo tak zapisnik, da lahko kar hitro najdeš luknjo in se izvlečeš. Če si mladoleten in bo to tvoj prvi obisk sodišča in bo sodnik/ica milostna, te bo verjetno oprostila. Samo ne drugih oseb zraven vpletat, ker bojo potem še njih klicali zraven in se bo vse samo še zakompliciralo.

Staršem pa povej po pravici in naj ti pomagajo na sodišču.

Pa ne več imeti opravka s travo. Naj ti bo to šola za drugič ;).

Blinder ::

Nene s travo ne bo več, bo prešaltal na koko:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

JebatGa ::

Če te skrbi zaradi staršev naredi tako kot je eden od mojih prijateljev, ko je začel kadit marihuano in je imel očeta, ki je trdno verjel tisti "prehodna droga" laži. Šel je na internet in v knjižnico in poiskal knjige in članke ki so govorili o dobrih in slabih lastnosti marihuane in resnice o vseh lažeh, ki jih lahko prebereš. Nato je vse to lepo predstavil očetu in mami in rekel, da bo še naprej občasno kadil in da ni nobene nevarnosti za njega, razen morebitnih zakonov. Ker je bil njegov oče navkljub vsem razumljiv in je prebral vse kar je on prinesel, mu ni preveč težil.

Tilen ::

Potem sta najverjetneje kar skupaj začela tako rekreativno se držat teh metod?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

innerspace ::

V. PRODAJA

12. člen

Na podlagi odločitve sodišča o prodaji prepovedane droge policija omogoči dejavnosti, potrebne za izvedbo prodaje.
Prodajo prepovedane droge nadzoruje komisija iz 15. člena te uredbe, ki preveri količino in vrsto prepovedane droge, namenjene prodaji; če je bila izdana odredba pristojnega sodišča, potrdi pogoje in način prodaje ter pregleda in potrdi zapisnik o prodaji.
Po dokončni prodaji prepovedane droge jo policija izroči kupcu.


Kaj tocno naj bi tole pomenilo? Da lahko policija prodja drogo?

donfilipo ::

Piše lepo u latinici. Kaj tu ni jasno.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pyr0Beast ::

To mogoče bilo pred kakšnimi bloki ? >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Lej, če si posedoval manjšo količino droge za lastno uporabo, je to prekršek, za katerega si pač običajno kaznovan z nekako do 200 EUR. Če imaš pri sebi zares majhno količino, je lahko kazen še nižja.

Obvestilo staršem ne uide. Glede na opisano pa priporočam, da se obrneš vsaj na (brezplačno) pravno pomoč, če ne kar k odvetniku. Če je bila vrečka samo poleg tebe v množici ljudi, kako lahko vedo, da je bila res tvoja? Poleg tega, praviš, da sta bila policista nasilna? Zakaj le, če gre za manjši prekršek?

Čimprej povej staršem - verjetno bo hudo, ampak če poveš prej, se bosta do sodne obravnave že spravila skup in verjetno stopila na tvojo stran. Če ne boš povedal in bosta dobila samo obvestilo, bosta na obravnavi precej nejevoljna.

Pa do odvetnika.
- Hoc est qui sumus -

#000000 ::

krowt94 Ti pa tkole, če je ta trava ki si jo kadil slučajno iz iste vrečke kot so jo našli meter stran od tebe bodo prvo pobral prstne odtise al pa kak dnk in če jo bodo analiziral še s plinskim spektrogramom, pol bo pokazal da je trava iz vrečke identična tisti iz tvojga zvitka, no če boš vztrajno trdil da nimaš nič s tistim paketom polg tebe se zna zadeva skrajno zakomlicirat in boš nazadnje mogu plačat še kakega izvedenca, ki pa so vsi po defoltu na strani policije (ker so večinoma tudi zaposleni pri njih) in bo zadeva terjala precej več evrov kot če bi plačal kazen in bil v prihodnje bolj previden pri kejenju teh zadev, ker nehal tko al tko ne boš :)

Najbolj enostavno bi bilo da rečeš (če že nisi zadeve zasral s kako blesavo izjavo) da si videl na tleh ta paketek ter pogledal kaj je notri, ko si vidu da je trava si si enga zrolal in prižgal paketek pa pustu tam ker nisi vedu čigav sploh je, takrat pa sta te policaja zmotila :)

Aja verjel ti tko al tko ne bodo v nobenem primeru, dokazat da ni bilo tko kot si reku pa tud ne bodo mogli ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

preem ::

sam kok idiotsko a, ne u 21. stoletju se mormo z butastimi policaji kregat zarad trave. žalostno!

imagodei ::

"Butasti" policaji v tem primeru delajo samo, kar jim nalaga zakon. "Butasta" je kvečjemu zakonodaja, oz. nje avtorji - ki pa so itak v službi javnega mnenja in vsled nabiranja političnih točk pri takšnih populističnih vprašanjih počnejo točno tisto, k čemer kliče večina.
- Hoc est qui sumus -

AndrejS ::

Mladoletniki posegajo po drogah... je to normalno ?

jype ::

AndrejS> Mladoletniki posegajo po drogah... je to normalno ?

Ja.

Glede na to, da se tega naučijo od vrstnikov, težko rečeš, da je tako obnašanje deviantno.

Lahko si pa priznaš, da je marihuana ene tolk nevarna, kot če žvečiš listje mlade bukve, in da jo je sicer bedasto uživat, da pa naj to ostane odločitev vsakega posameznika oziroma njegovih staršev, ne pa države.

preem ::

"Butasti" policaji v tem primeru delajo samo, kar jim nalaga zakon. "Butasta" je kvečjemu zakonodaja, oz. nje avtorji - ki pa so itak v službi javnega mnenja in vsled nabiranja političnih točk pri takšnih populističnih vprašanjih počnejo točno tisto, k čemer kliče večina.



poleg tega pa še dejstvo, da imajo policaji mesečno kvoto, katero je treba izpolnit. in loviti najstnike z travo je pač enostavneje kot pa dejansko kakega kriminalca. o zakonodaji pa nima smisla razpravljat ja, kakršna je oziroma ni.

gzibret ::

Evo, še en nasvet...

Ker si mladoleten, brez staršev ne bo šlo. S tem se sprijazni, ampak lahko se postaviš na glavo, starši bodo zvedeli.

Glede policijskega postopka pa je tako.... Naredil si dve napaki. Pva je ta, da si kadil joint v javnosti. S tem si dal kriminalistoma povod za akcijo. Daj se drugič vsaj malo skrij v kakšno grmovje.

Druga napaka pa je ta, da si odvrgel vrečko. Moraš vedet, da sta kriminalista dva, in ne glede na to, kako se boš zagovarjal, bosta vedno dva, ki bosta trdila, da sta te videla, kako si vrečko odvrgel iz žepa z namenom znebiti se dokaznega gradiva. Tako, da se jaz nebi zagovarjal s tem, da trava sploh ni bila tvoja, ker je "kao" nisi imel v žepu. Policaj ti namreč ne more kar tako pregledat žepov. In če imaš manjše količine trave s seboj, jo je bolje imeti v žepu in je ne izročit policajem, pa magari oni grozijo z nevemčem in si pulijo lase. Policaj lahko pregleda žepe le v primeru, da (poglej si zakon o policiji):
- gre za kaznivo dejanje (rop, posilstvo, umor ipd...) in da se zavarujejo dokazi;
- gre za sum, da bo storilec naredil kaznivo dejanje (recimo, da policaj na zunaj pretipa torbo in otipa velik nož);
- gre za sum storitve terorističnega napada.

Glede zagovora pa imaš na voljo dve taktiki:

taktika 1 - vse priznaš, poveš, da ti je zelo žal, da se ne bo več ponovilo, da si itak že bil doma zelo kaznovan, da drugače v šoli nimaš nobenih problemov in da prosiš, da ti zaradi majhne količine trave sodnik izreče zgolj opomin. Tega zadnjega ne smeš pozabit povedat! Pripravi se tudi na vprašanje, kje si dobil travo. Nekaj si zmisli (neznanec, podaj opis najbolj tipičnega mladostnika - kratki lasje, modre hlače, kratka majica, superge...). Kasiral boš opomin in povprečnino (cca 50EUR).

taktika 2 - če je to tvoj prvi prekršek glede trave, se lahko sklicuješ na to, da nisi vedel, da gre za marihuano (ne govorit trava, ganđa ipd..., striktno govori marihuana). Povej, da ti je neznanec v parku podal "mešan" tobak za poskusit (tukaj si prej točno zmisli, kakšen je bil neznanec, da ne boš pri sodniku jecljal), da nisi imel pojma, da gre za prepovedano substanco. Reci, da drugače kadiš tobak, katerega kupuješ v vrečki in si sam zvijaš cigarete in da si mislil, da gre za neko novo reklamno akcijo tobačne industrije, da prodajajo neke nove zeliščne cigarete. Glede na to, da je zavojček izgledal kot promocijski primerek, ker je bil tako majhen, da si mislil, da res oglašujejo nek nov proizvod. Povej, da se dobro zavedaš, da so mamila škodljiva, da do sedaj nikoli nisi imel opravka z mamili in da tudi ne misliš z njimi imeti nič. Pripravi se na vprašanje, zakaj pa si pri sebi imel velike rizle! Če se boš odločil za taktiko laganja, se dobro pripravi; sodnik te bo sigurno hotel ujeti na laži in v tem primeru se ti ne piše dobro. Načeloma ne dajaj preveč informacij, reci, da se ne spomniš ali pa podajaj zgolj kvalitativne informacije (bil je lepo oblečen, izgledal je zelo samozavesten, deloval je samozavestno itd...) in ne kvantitativnih (rdeča majica, rjavi lasje itd...).

Še nekaj.... K sodniku pejdi urejen. Da ne boš slučajno šel s kakšnimi raztrganimi hlačami, mastnimi lasmi in zadet!!!! Ker v tem primeru ti ne bo verjel in boš kasiral maksimum. Pred obravnavo ti morajo poslati policijski zapisnik in izvid iz laboratorija. PAZLJIVO PREBERI, predvsem poglavje o tem, koliko trave si imel pri sebi. Da ne bi slučajno iz 1 g nastalo 5 ali več g!!!!

PS - jaz bi ubral taktiko 1 - kesanje.
Vse je za neki dobr!

#000000 ::

Joj ka bi eni komlicirali, a ni najbolj simpl če reče da jo je najdu tam kjer je bila kasneje tudi najdena, 5 minut preden sta prišla policaja, vzel ven za an čik ostačlo vrgel na tla kjer je bilo prej in da si je ravno v tem času zvil džointek ki sta ga itak zasegla policaja.

S takim zagovorom se ne more zaplest ničesar več vsaj v smislu kje jo je kupil-dobil, ker to je največji problem pri teh zadevah.

imagodei ::

No, ampak gzibret mensezdi ima izkušnje oz. ve, kaj govori ;) :D
- Hoc est qui sumus -

gzibret ::

Ja, res imam izkušnje :D In iz izkušenj rečem, da je najbolje že policaju zmoliti kesanje in kraju samem izpovedati njegovo vsemogočnost in neizmerno dobroto ter ga v njegovi milosti prositi za odpuščanje. Če le ni en zagaman kreten.

#00000 - ja, tako je najbolje. Samo ne vem, kaj točno se je zgodilo... in kaj piše v zapisniku.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

koyotee ::

gzibert, afaik te lahko po novem policaj pregleda POVSOD!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MarkookraM ::

Če pride do sodišča igraj popolnoma prestrašenega, za kar verjetno neboš rabil igranja hehe. Takšnim se da opomin, za katere se meni da so jih prestrašili in se ne bo ponovilo in ne takšnim, ki prosijo za opomin!

In ne poslušaj nasvetov ljudi, če nimajo pravne izobrazbe. Na sodišču niso po župi priplavali.

jype ::

koyotee> gzibert, afaik te lahko po novem policaj pregleda POVSOD!

Nope, ne bo držalo. Lahko se mu pustiš, ampak potem komot tožiš, če te je pregledal brez ustrezne zakonske podlage.

innerspace ::

Offtopic-----
Don.> Piše lepo u latinici. Kaj tu ni jasno.

Da, vidim kar pise:) Ne razumem potrebe po takem clenu.
Oziroma ne razumem zakaj lahko policija proda nekaj kar je nedovoljeno posedovat...komu lahko to proda? Drugi uradni osebi?
Ali je to misljeno za operacije pod krinko? Ker kdorkoli bo to kupil, bo posedoval nedovoljeno stvar, torej policija s prodajo ustvari situacijo krsenja zakona. Kar pa mislim da je protizakonito oziroma celo protiustavno...
Naj mi kdo tole pojasni.
-----

Pšenični ::

Upam da policaji oziroma sodniki berejo ta forum. Tako bodo pripravljeni na morebitne zvijače in omenjenega nepridiprava kaznovali. Je pa tako, če kadiš v javnosti, potem zgleda da imaš že kar nekaj kilometraže za sabo.

Je pa tako, da dokler bodo nekateri moderatorj na tem forumu podpirali legalizacijo marihuane, bo prihajalo tud do takih primerov. Folk pač bere take forume in si misli, sej bo pr nas lih zdej kot na Nizozemskem. Mislim da se preveč na lahko jemlje te stvari-fant bo mel pa zdej kartoteko. Potrebno je večkrat povedati kakšne so trenutne posledice uživanja in posledično posedovanja trave. Tako pa nekateri javno zagovarjajo legalizacijo tud na tem forumu. Mislim da je z dobrim odvetnikom možno tud se spravit na take. Jaz bi se, pač poudaril bi slab zgled in prav zanima me kaj bi kdo od teh, ki se javno zavzemajo za legalizacijo in pumajo folk, rekli na to, ko bi jih sodnik vprašal, če ne vedo da ta forum berejo tud mladoletni.

Podal sem pač hipotetični primer. Naprimer jaz bi tožil tud moderatorje, ki brišejo bolj ostre poste v zvezi s tem, saj tako mislim vodijo debato v nepravo smer. Sicer spet hipotetično ampak....(Evo ti jebene argumente-za moderatorja).

Okapi ::

če te je pregledal brez ustrezne zakonske podlage.
Če te dobijo s jointom v roki, je to več kot dovolj za utemeljen sum (=zakonska podlaga), da imaš še kaj pri sebi.

O.

jype ::

Okapi> Če te dobijo s jointom v roki, je to več kot dovolj za utemeljen sum (=zakonska podlaga), da imaš še kaj pri sebi.

Jasno, a to niti približno ni enakovredno "gzibert, afaik te lahko po novem policaj pregleda POVSOD!".

gzibret ::

No, avtor teme je prišel sem po pomoč... Če se nekaterim zdi to slabo in pa slabo, da se mu ponudi kakšen nasvet, pač... so be it.

Glede policijskih pregledov - ja, sem videl. Po novem te lahko pregledajo tudi, če gre za prekršek. Popravek nove vlade....
Vse je za neki dobr!

Mehmed ::

Pod pregledajo mislis pregledajo zepe ali pretipajo za orozje?

[Michael] ::

Je pa tako, da dokler bodo nekateri moderatorj na tem forumu podpirali legalizacijo marihuane, bo prihajalo tud do takih primerov. Folk pač bere take forume in si misli, sej bo pr nas lih zdej kot na Nizozemskem. Mislim da se preveč na lahko jemlje te stvari-fant bo mel pa zdej kartoteko.


Do takih primerov bo prihajalo, če obstaja tale forum ali pa ne.

Fant ne bo imel za to nobene nove kartoteke. Kartoteka je za kazniva dejanja. Kartoteka je, ko ti vzamejo prstne odtise, sliko itd.

Ti telbanc si pa res starokopiten, daj si raje sam preberi kaj o marihuani, kot pa da tukaj na forumu moraliziraš mladoletnim.

Za avtorja teme pa, dobro je znana kaka je zakonodaja v Slo tako, da naslednjič delaj to bolj diskretno. Priznaj in se pokesaj pa boš najceneje prišel skozi. Starši bojo zvedeli tako ali pa drugače, bolje, da to slišijo od tebe kot pa od koga druga in če so vsaj malo razgledani ne bo "ognja v strehi". Srečno!

koyotee ::

Glede policijskih pregledov - ja, sem videl. Po novem te lahko pregledajo tudi, če gre za prekršek. Popravek nove vlade....

jype tega očitno ne ve
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gzibret ::

Ja, saj jaz do danes tudi nisem vedel....

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

13. člen (oz. nov 38a člen ZPol).

> Če pride do sodišča igraj popolnoma prestrašenega, za kar verjetno neboš rabil igranja hehe. Takšnim se da opomin, za katere se meni da so jih prestrašili in se ne bo ponovilo in ne takšnim, ki prosijo za opomin!

Nič ne škodi, če prestrašeno prosi za opomin. Načeloma lahko obtoženi sodišču predlaga kazen. Če to dobro utemelji (v tem primeru - sem že bil kaznovan doma), bo sodnik verjetno njegov predlog upošteval.
Vse je za neki dobr!

jype ::

gzibretov link> Pregled osebe ne obsega telesnega pregleda ali osebne preiskave.

So there. Sme te pretipati, nikakor pa te ne sme pregledati ali preiskati.

Pšenični ::

"Ti telbanc si pa res starokopiten, daj si raje sam preberi kaj o marihuani, kot pa da tukaj na forumu moraliziraš mladoletnim."

Ti si pa smešen. Pol ko te bodo dobili, pol pa jok, pa pridi sem tarnat, a boš?

perci ::

Če te dobijo s jointom v roki, je to več kot dovolj za utemeljen sum (=zakonska podlaga), da imaš še kaj pri sebi.

Policist te ne sme pregledati. Pa če ima še tak utemeljen sum. Najprej ti mora odvzeti prostost (torej aretacija). Če te ne aretira, ti tudi ne sme pregledati žepov. Pa tudi, če te aretira, te mora najprej pripeljati na policijsko postajo, razen, če je to nujno zaradi bojazni, da se boš na poti tja znebil dokazov. Aretira pa te policist lahko na podlagi zakona ali na podlagi utemeljenega suma. In te stvari potem preiskovalni sodnik za nazaj preveri. Če je prišlo do nepravilnosti, se dokazi izločijo.

Lahko pa policist naredi t.i. stop & frisk check, kar pomeni, da te pretipa za orozje. Ne sme pa pregledati zepov od znotraj.

vorantz ::

Kaj pa, če ti reče sprazni žepe?
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904143273 (56096) gushto
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752109 (30782) MrGTO
»

THC in vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8529504 (16633) CoolBits
»

Dekriminalizacija marihuane za rekreativno uporabo v USA(col, was) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13425265 (21974) jype
»

Določitev količine prepovedanih drog za osebno uporabo [workthread] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8818318 (16400) Matija82

Več podobnih tem