» »

Homeopatija

Homeopatija

««
17 / 17
»
»»

Malajlo ::

Tisto s krči je tko tko. Precej efekta ima placebo na - starše. Jok otroka je kar naenkrat manj boleč, pa otrok je tudi bolj miren. Bullshit. Pri treh otrocih vem, da je "homeopatsko" (ali pa bioenergetsko) prenašanje otroka na roki, da je ležal na trebuhu, neverjetno učinkovito. In nikakor se ne smeš usesti. Guncanje je moralo trajati nekih deset minut, pa smo bili iz hudega ven. S kapljicami bi se mi pa zdelo, da je bilo za guncanje potrebno nekih deset minut (pun intended).

Sicer pa - Homeogarden. Zakon. Menda 400k prometa v 2014. Koliko kubikov vode je to? Pa prodajajo tudi organsko zemljo. WTF je organska zemlja? Jaz ne bi mogel spati, če bi to prodajal. Še v ogledalu se ne bi hotel videti.

francek1 ::

GTX970 je izjavil:

Je bilo homeopatsko ?

ja, homeopatsko iz Avstrije. Pa mati je medicinka, ki na take zadeve ne da kaj dosti tako da tudi posredni placebo efekt odpade. Sam tudi prej nisem verjel v te zadeve, močno pa dvomim, da bi v Avstriji dovolili lekarnam prodajati sestavine brez efekta.

Malajlo je izjavil:

Tisto s krči je tko tko. Precej efekta ima placebo na - starše. Jok otroka je kar naenkrat manj boleč, pa otrok je tudi bolj miren. Bullshit. Pri treh otrocih vem, da je "homeopatsko" (ali pa bioenergetsko) prenašanje otroka na roki, da je ležal na trebuhu, neverjetno učinkovito. In nikakor se ne smeš usesti. Guncanje je moralo trajati nekih deset minut, pa smo bili iz hudega ven. S kapljicami bi se mi pa zdelo, da je bilo za guncanje potrebno nekih deset minut (pun intended).

Sicer pa - Homeogarden. Zakon. Menda 400k prometa v 2014. Koliko kubikov vode je to? Pa prodajajo tudi organsko zemljo. WTF je organska zemlja? Jaz ne bi mogel spati, če bi to prodajal. Še v ogledalu se ne bi hotel videti.

Za organsko zemljo pa vprašaj Nizozemce, ki imajo vso rodovitno zemljo zastrupjleno v globino 5 metrov....Vidim, da ste eni tu gor dobro preparirani z uradnimi mnenji multinacionalk...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

jype ::

francek1> Pa mati je medicinka, ki na take zadeve ne da kaj dosti tako da tudi posredni placebo efekt odpade.

To ne drži.

francek1> preparirani z uradnimi mnenji

Če se reči ne lotiš pravilno, potem je tvoje mnenje vredno manj kot nič.

francek1> močno pa dvomim, da bi v Avstriji dovolili lekarnam prodajati sestavine brez efekta.

Dvomiš narobe.

oemdzi ::

Ni nič bolj ali manj za zamerit homeopatom, kot pa raznim religijam, vedeževalkam itd. Oboji prodajajo lažno upanje v zameno za sredstva. Vse je eno exploitanje določene skupine ljudi in vredno obsojanja. Vendar to počno skoraj vsi do neke mere, isto je s prodajo proteinov itd, s tem da proteini dejansko učibnkujejo, vendar ni potrebna takšna doza, kot ljudi prepričujejo lastniki trgovin športne prehrane. Pa kaj sploh omenjam športno prehrano , ko pa imamo celo v računalniškemu svetu določeno skupino ljudi, katerim določena nalepka na komponenti izboljša njeno delovanje :O

p.s.
Razvijam prvo homeopatsko antivirus zaščito za računalnik, če je kdo zainteresiran :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

francek1 ::

jype je izjavil:

francek1> Pa mati je medicinka, ki na take zadeve ne da kaj dosti tako da tudi posredni placebo efekt odpade.

To ne drži. Aha...dokaži.

francek1> preparirani z uradnimi mnenji

Če se reči ne lotiš pravilno, potem je tvoje mnenje vredno manj kot nič. Zakaj pa se potem izvajajo ankete med nestrokovno javnostjo?

francek1> močno pa dvomim, da bi v Avstriji dovolili lekarnam prodajati sestavine brez efekta.

Dvomiš narobe. Pa poskusi prodat nekaj, kaj ne deluje v Avstrijo ali Nemčijo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

jype ::

francek1> dokaži

Mi ni treba, ker so že drugi: http://link.springer.com/article/10.100...

francek1> Pa poskusi prodat nekaj, kaj ne deluje v Avstrijo ali Nemčijo...

Spet: Zakaj jaz? So že drugi. Avstrija celo v zakonodaji dovoli, da javno zdravstvo plačuje za zdravnike in zdravila, ki dokazano nimajo nobenega učinka: http://apps.who.int/medicinedocs/en/d/J...

francek1> Zakaj pa se potem izvajajo ankete med nestrokovno javnostjo?

To ni povezano z mojo trditvijo: Če nam želiš nekaj dokazat, potem moraš to storiti pravilno, v skladu z znanstveno metodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Zakaj sploh ta debata? Gospod na v tarci (zagovornik) je jasno rekel da je potrebno verjeti. Drug zagovornik pa da niti sami ne poznajo delovanja zdravil.
Homeopatija je slabsa od krscanstva v sodobnem svetu. Ceprav je velika moznost da ce verjames v eno verjames v drugo.

V srednjem veku so take sarlatane prepovedovali.

Okapi ::

oemdzi je izjavil:

Razvijam prvo homeopatsko antivirus zaščito za računalnik, če je kdo zainteresiran :D
Pred leti so bili zelo priljubljeni razni "turbo pospeševalniki", programi, ki naj bi pospešili pomnilnik, procesor in še kaj. V resnici niso delali čisto nič (tisti boljši, oni slabši so kaj šarili po računalniki in naredili veš škode kot koristi), mnogi uporabniki pa so bili dejansko prepričani, da računalnik res dela bolje oziroma hitreje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj sploh ta debata? Gospod na v tarci (zagovornik) je jasno rekel da je potrebno verjeti. Drug zagovornik pa da niti sami ne poznajo delovanja zdravil.
Mene so ti "gospodi" v Tarči zelo razočarali, tudi Ihan, ki je sicer zelo pameten možakar. Vsi so govorili, da ne vemo, kako deluje homeopatiji. Sicer nisem zbrano gledal vsega, ampak kolikor sem, se mi zdi ni nihče jasno in glasno povedal, da homeopatija dokazano ne deluje in ne more delovati (razen kolikor deluje kot placebo, pa še učinek placeba je v resnici znanstveno slabo dokazan).

O.

Okapi ::

O slabo dokazanem učinku placeba (analiza raziskav iz leta 2010).

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...

Placebo interventions are often claimed to substantially improve patient-reported and observer-reported outcomes in many clinical conditions, but most reports on effects of placebos are based on studies that have not randomised patients to placebo or no treatment. Two previous versions of this review from 2001 and 2004 found that placebo interventions in general did not have clinically important effects, but that there were possible beneficial effects on patient-reported outcomes, especially pain. Since then several relevant trials have been published.


Po dodanih analizah iz 2010 je sklep znanstvenikov, ki so delali raziskavo:

We did not find that placebo interventions have important clinical effects in general. However, in certain settings placebo interventions can influence patient-reported outcomes, especially pain and nausea, though it is difficult to distinguish patient-reported effects of placebo from biased reporting. The effect on pain varied, even among trials with low risk of bias, from negligible to clinically important. Variations in the effect of placebo were partly explained by variations in how trials were conducted and how patients were informed.


Skratka, tisto, čemur pravijo placebo učinek, je deloma posledica spontanih ozdravitev (ko človek pač preboli bolezen tudi brez kakršnihkoli zdravil), deloma pa posledica subjektivnega poročanja bolnikov (bolnik reče, da se bolje počuti, ali da ga manj boli, čeprav v resnici ni nič manj bolan). Če narediš zelo strogo študijo, kjer je tudi tretja primerjalna skupina (se pravi brez kakršnegakoli zdravljenja) in izločiš subjektivno poročanje bolnikov (se pravi da upoštevaš samo objektivna merila - recimo temperaturo, ali rezultate analize krvi), se izkaže, da tudi placebo nima merljivega učinka.

O.

MrStein ::

Opa, preobrat v debati! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

francek1 ::

Ja, placebo po novem ne deluje, homeopatska zdravila pa delujejo na osnovi placebo efekta. Zanimivo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

poweroff ::

Kaj pa nocebo?
sudo poweroff

Malajlo ::

Piše, da placebo nima merljivega učinka, ravno tako merljivega učinka nimajo homeopatska zdravila.
Če se ti bolje počutiš, ko daš 40 EUR za 10 ml destilirane vode, se jaz vsaj tako ali celo bolje počutim, ko dam 1 EUR za cca 0,5 l destilirane vode, v kateri je 5% etanola, 1o % ekstrakta ječmena in ščepec hmelja. Res pa v mojem primeru obstaja nevarnost predoziranja :D

Okapi ::

poweroff je izjavil:

Kaj pa nocebo?
"Učinek vudujskih čarovnikov" je zelo slabo raziskan, AFAIK ni nobene resne primerjalne študije, in vse temelji bolj ali manj na pripovedovanju ali opazovanjih. Tudi sam sem recimo videl ljudi, ki so bili zadeti, čeprav v jointu ni bilo niti malo THC-ja.

Sem na nek način sodi tudi hipnoza, v smislu, da hipnotizerjeva prizadevanja nimajo nobenega učinka, če hipnotizirani v hipnozo ne verjame in ni pripravljen sodelovati.

Bi pa tako čisto na pamet rekel, da če si zdrav, te lahko hitro prepričajo, da si bolan in se začneš slabo počutit, morda celo kakšne fizične simptome dobiš. Če si zares fizično bolan, te je veliko težje (do nemogoče) prepričati, da ozdraviš. Če pa v resnici nisi fizično bolan, ampak si samo domišljaš, da si, te pa lahko homeopatija ali placebo zares "pozdravi".

Težava pri tem je, da v kliničnih raziskavah načeloma sodelujejo ljudje, ki so zares (se pravi fizično) bolni. Morda je vmes tudi nekaj takšnih, ki so "psihično" bolni, ampak zgolj naključno in raziskovalci zanje ne vedo (zaradi česar potem to kvari rezultate raziskave). Če bi naredil raziskavo na skupini ljudi, ki so "psihično" bolni, ne fizično, bi bil učinek placeba skoraj sigurno jasno izražen.

Mimogrede, pred davnimi leti sem nekaj v tem smislu opazil tudi pri sebi. Ko sem imel okoli 10 let, sem imel na obeh kolenih polno bradavic. Domači pripravki niso pomagali in dobil sem napotnico za zdravnika, ki naj bi jih požgal (ali zamrznil ali kar pač že naj bi delali z bradavicami). Ko na dogovorjeni dan pridem do zdravnika, izvem, da je odsoten in dobim nov datum, čez dva tedna. V tistih dveh tednih so do zadnje izginile vse bradavice. Zdaj si pa predstavljajmo, da bi po neuspelem obisku zdravnika stara mama na mojih kolenih preizkusila še kakšno zeliščno varianto. Do danes bi morda razlagal, da tisto pa 100% pomaga proti bradavicam.

O.

tikitoki ::

Meni ni jasno kako lahko Lekarne padejo tako nizko, da trzijo to homepatsko sranje. Ocitno pa je v gonji za dobice dovoljeno vse. Se vedno pa se mi zdi sramota, da jim ni doovlj monopol nad trzenjem zdravil na recept. Rapijo se vodo drago prodajat :s.

Samuel ::

Poznam enega možakarja. ki je imel vrsto let alergijo. Šel k homeopatu, po nekaj tednih nič več alergije (ne more bit placebo efekt). Homeopatija funkcionira, očitno pa ne pri vseh (verjetno je bolj problem, da ni dozirano pravo zdravilo).
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Okapi ::

:)) Ja, točno tako je.

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

:)) Ja, točno tako je.



Seveda je, odvisno samo od človeka, če verjameš potem bolj deluje. Sem že slišal da je homeopatija pomagal ljudem, ki so zboleli za rakom.

Samuel ::

Okapi je izjavil:

:)) Ja, točno tako je.


Kaj ti misliš, mene boli patak.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Okapi ::

Potem pa svetujem, da hitro vzameš homeopatske kapljice proti patakobolu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mtosev ::

meni je mama nekaj časa dajala to. če mi je pomagalo pa ne vem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Samuel> Poznam enega možakarja. ki je imel vrsto let alergijo. Šel k homeopatu, po nekaj tednih nič več alergije (ne more bit placebo efekt). Homeopatija funkcionira, očitno pa ne pri vseh (verjetno je bolj problem, da ni dozirano pravo zdravilo).

Motiš se.

tikitoki ::

Samuel mi je zal, sam homeopatija je absolutni nateg in nic drugega. Edino, kar lahko pomaga je placebo efekt. Mogoce pa je bil sam dehidriran in je rabil malo vec vode ;).

Samuel ::

tikitoki je izjavil:

Samuel mi je zal, sam homeopatija je absolutni nateg in nic drugega. Edino, kar lahko pomaga je placebo efekt. Mogoce pa je bil sam dehidriran in je rabil malo vec vode ;).


Dehidriran? Alergijo je imel od malega.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Aston_11 ::

Samuel je izjavil:

Dehidriran? Alergijo je imel od malega.
Znano je, da vodo pomaga proti dehidraciji, zato bi bilo tole kar dober razlog, da bi voda odstranila en tak običajen razlog.

AtaStrudl ::

Kaj ta tema pravzaprav ze 13 let isce v sekciji "znanost in tehnologija"??
Bolj bi spadala v kake "zablode clovestva". Zal take sekcije ni, ceprav postov zanjo ne manjka (ne samo v tej temi)

Samuel ::

No, whatever... glede na mambo đambo je čudno to, da v Sloveniji velja to:
http://www.shd.si/default.asp?mid=sl&pi...

"v prvem odstavku 6. člena Zakona o zdravilstvu je določeno, da zdravilsko dejavnost izvajajo zdravilci. V drugem odstavku 6. člena pa, ne glede na prejšnji odstavek, lahko homeopatijo, kiropraktiko in osteopatijo izvajajo le osebe, ki imajo diplomo medicinske fakultete, pridobljena znanja iz homeopatije, kiropraktike ali osteopatije, in veljavno licenco, pridobljeno skladno s tem zakonom;

oseba, ki ima diplomo medicinske fakultete, je diplomant medicinske fakultete, ki je pridobil strokovni naslov doktor medicine, okrajšava dr. med. in poklicni naziv zdravnik;"

Torej, v Sloveniji je lahko homeopat samo doktor medicine.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Okapi ::

Kaj je svojevrsten kretenizem zakonodajalcev (in vseh ostalih vpletenih). Z recimo ajurvedskim ali antropozofskim "zdravilstvom" se lahko uradno ukvarja vsak, ali pa s klasičnim zeliščarstvom, čeprav pri tem uporabljajo potencialno strupene rastlinske pripravke, za homeopatijo, ki uporablja destilirano vodo po kapljicah, moraš imeťi pa medicinski faks.

Samuel ::

Okapi je izjavil:

Kaj je svojevrsten kretenizem zakonodajalcev (in vseh ostalih vpletenih). Z recimo ajurvedskim ali antropozofskim "zdravilstvom" se lahko uradno ukvarja vsak, ali pa s klasičnim zeliščarstvom, čeprav pri tem uporabljajo potencialno strupene rastlinske pripravke, za homeopatijo, ki uporablja destilirano vodo po kapljicah, moraš imeťi pa medicinski faks.


Ni teorije, da bi kaj takega prišlo v zakon (preko vseh parlamentarnih procedur, strokovne javnosti, opozicije... etc), če ne bi bilo pozitivnega efekta (toliko in toliko ljudi, ki je rešilo svoj problem preko homeopatije). Kaj je vzrok temu, je v bistvu nepomembno. Da bi pa nekdo guznil zaradi tega (brez prekinitve prvotnega zdravljenja), pa tudi še nisem slišal.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Ziga Dolhar ::

Zgleda še nisi slišal za Drnovška in Jobsa.
https://dolhar.si/

Samuel ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Zgleda še nisi slišal za Drnovška in Jobsa.


Žiga, to lahko berem tudi tako:
Ker uradna zdravila proti raku ne delujejo 100%, potem to niso zdravila, temveč mambo đambo.

Homeopatija pač ne funkcionira pri vsakemu, tako kot zdravila proti raku ne.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Ziga Dolhar ::

Ne vem, kako ti bereš, ampak s kančkom razuma zagotovo ne.

Zdravila proti raku imajo učinkovine, ki pri nekaterih ljudeh lahko funkcionirajo.

Homeopatski pripravki nimajo nobene učinkovine sploh. Ja, mambo đambo.

Opozarjam, da se zahteva argumentirana debata.
https://dolhar.si/

Samuel ::

Opozarjam, da se zahteva argumentirana debata.


Argumentirana debata v parlamentarni proceduri je pripeljala do tega, da se lahko s homeopatijo ukvarjajo samo dr. med. (in to pove zelo veliko).

A je tukaj kdo od vas doktor medicine? Žiga, Okapi, AtaStrudl, Aston_11, jype??
Ker če niste, potem ne morete argumentirano debatirati.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

jype ::

Samuel> Ker če niste, potem ne morete argumentirano debatirati.

Seveda lahko. Dejstva sicer niso stvar debate in dejstvo je, da homeopatski pripravki ne delujejo, ker ne vsebujejo zdravilnih učinkovin (in če meniš drugače, lahko zdravilne učinkovine iz homeopatskega pripravka izoliraš ter nam ponudiš poročilo, da lahko postopek izpeljemo še sami, ter se tako prepričamo o pravilnosti tvojih navedb).

Primere, ko "uradna medicina ni pomagala", potem je pa "homeopat vse zrihtal", poznam tudi jaz. Žal jaz vem, da pacient zdravnika pogosto bodisi ne posluša, bodisi ima slabega, potem pa za svoje stanje krivi "uradno medicino".

Tudi jaz imam osebne izkušnje s površnimi zdravniki, pa tega nisem reševal s homeopati, bioenergetiki in drugimi šarlatani (sem pa vse po vrsti preizkusil, ker me je zanimalo, če bodo karkoli pametnega povedali - pa niso, ker je šlo za resen medicinski problem, ki ga ni trivialno rešiti), temveč z medicinsko literaturo in ukrepi, ki so dejansko delovali na podlagi uradne medicine.

Okapi ::

Se bojim, da ima Samuel (in še kdo) zelo napačne predstave o "argumentirani" razpravi v parlamentu. Zgodilo se je v bistu to, da je zdravniški lobi hotel čimbolj omejiti homeopatijo. Zaradi tega mora homeopat imeti končano medicinsko fakulteto, ajurvedskemu zdravilcu je pa ni treba imeti. Dodatno so stvar omejili s tem, da se mora diplomant medicinske fakultete odločiti, kaj bi rad bil, zdravnik ali homeopat, ker namreč oboje ne more biti.

Zdravniški lobi bi najraje videl, da se na podoben način omeji tudi vse ostalo "zdravilstvo", ampak skozi parlamentarno razpravo preprosto ne bi šla zahteva, da mora imeti recimo zeliščarica medicinsko ali farmacevtsko diplomo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tikitoki ::

Samuel je izjavil:

No, whatever... glede na mambo đambo je čudno to, da v Sloveniji velja to:
http://www.shd.si/default.asp?mid=sl&pi...

"v prvem odstavku 6. člena Zakona o zdravilstvu je določeno, da zdravilsko dejavnost izvajajo zdravilci. V drugem odstavku 6. člena pa, ne glede na prejšnji odstavek, lahko homeopatijo, kiropraktiko in osteopatijo izvajajo le osebe, ki imajo diplomo medicinske fakultete, pridobljena znanja iz homeopatije, kiropraktike ali osteopatije, in veljavno licenco, pridobljeno skladno s tem zakonom;

oseba, ki ima diplomo medicinske fakultete, je diplomant medicinske fakultete, ki je pridobil strokovni naslov doktor medicine, okrajšava dr. med. in poklicni naziv zdravnik;"

Torej, v Sloveniji je lahko homeopat samo doktor medicine.


Sej sem zelo jasno povedal, da se mi zdi to sramota. Sicer pa bodi no resen, veliko zdravnikov je bedakov.

tist z vodo je bil sarkazem.

V vsakem primeru poa gre za vlacenje denarja iz nic hudega slutece raje.

Okapi je izjavil:

Kaj je svojevrsten kretenizem zakonodajalcev (in vseh ostalih vpletenih). Z recimo ajurvedskim ali antropozofskim "zdravilstvom" se lahko uradno ukvarja vsak, ali pa s klasičnim zeliščarstvom, čeprav pri tem uporabljajo potencialno strupene rastlinske pripravke, za homeopatijo, ki uporablja destilirano vodo po kapljicah, moraš imeťi pa medicinski faks.


Se motis, zeliscar rabi narediti nek izpit, prizna pa se diploma iz farmacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Okapi ::

Poudarek na "nek izpit". Izpiti za zdravilsko dejavnost so (tragi)komedija, izdajajo jih kar združenja zdravilcev (se pravi zeliščaric, bioenergetikov, polagalcev rok ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

tikitoki ::

Samuel je izjavil:

Opozarjam, da se zahteva argumentirana debata.


Argumentirana debata v parlamentarni proceduri je pripeljala do tega, da se lahko s homeopatijo ukvarjajo samo dr. med. (in to pove zelo veliko).

A je tukaj kdo od vas doktor medicine? Žiga, Okapi, AtaStrudl, Aston_11, jype??
Ker če niste, potem ne morete argumentirano debatirati.


Si ti smesen, a ti mislsi da doktorji medicine razvijajo najnovejsa zdravila? Se tega nimas poslihtanega pri sebi, da je to multidisciplinarni proces. Kemiki, biokemiki, farmacevti,... seveda pa tudi zdravniki.

Okapi je izjavil:

Se bojim, da ima Samuel (in še kdo) zelo napačne predstave o "argumentirani" razpravi v parlamentu. Zgodilo se je v bistu to, da je zdravniški lobi hotel čimbolj omejiti homeopatijo. Zaradi tega mora homeopat imeti končano medicinsko fakulteto, ajurvedskemu zdravilcu je pa ni treba imeti. Dodatno so stvar omejili s tem, da se mora diplomant medicinske fakultete odločiti, kaj bi rad bil, zdravnik ali homeopat, ker namreč oboje ne more biti.

Zdravniški lobi bi najraje videl, da se na podoben način omeji tudi vse ostalo "zdravilstvo", ampak skozi parlamentarno razpravo preprosto ne bi šla zahteva, da mora imeti recimo zeliščarica medicinsko ali farmacevtsko diplomo.


Pravzaprav za zeliscarstvo potrebujes farmacevtsko diplomo. V nasprotnem primeru moras pridobiti nacionlano kvalifikacijo.

Okapi je izjavil:

Poudarek na "nek izpit". Izpiti za zdravilsko dejavnost so (tragi)komedija, izdajajo jih kar združenja zdravilcev (se pravi zeliščaric, bioenergetikov, polagalcev rok ...).


Nisem delal tega izpita. Dvomim, da je primerljiv z 4 letnim univerzitetnim studijem, to se strinjam.
Se vedno pa je to izpit predpisan s strani drzave in ne nekega drustva.

In se mi zdi, da za to, kar lahko kupis na nasi trznici res ne potrebujes doktorata iz znanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()
««
17 / 17
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40288644 (76411) mlamat
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738246 (35431) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815050 (12780) ParanoiD
»

Cepljenje (otrok) - prikrita resnica ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8910664 (8804) Maria
»

HORIZON

Oddelek: Znanost in tehnologija
102382 (1899) snow

Več podobnih tem