» »

Homeopatija

Homeopatija

««
8 / 17
»»

jype ::

Ma, ce bi bil ves tale nonsens tako skromen, bi bilo odlicno.

http://www.ati-e-import.si/

Nonsensa, da se cloveku ze entropija zasmili.

Najhuje je, da nekateri ljudje v to verjamejo. Nobena svetovna religija ni niti priblizno tako skodljiva, se grozote vseh skupaj so pomoje zgolj zelo majhen delez skodljivosti taksnega nakladanja.

Ker je "znanstveno dokazano" in potem ljudje temu dejansko verjamejo. OK, naj imajo placebo, ne pa da se delajo norca iz znanstvene metode.


edit - naredil link "clickable".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

snow ::

> Visoke razredčitve (ki pa so paradoksno včasih bolj učinkovite od nizkih) vsekakor ne morejo imeti stranskih učinkov, saj nimajo dovolj energije za neposredno kemijsko delovanje, možne so manjše prehodne reakcije.

Pa dobro... kdo meni daje članke od onega Elia (kaj si mislim o tem proučevalcu stekla sem povedal gor), potem pa pravi, kako ni kemijskega delovanja če pa v članku jasno piše, da se sproščajo po par J/kg energije in pH se spremeni za 1,5 enote.

Zdej se lahko odločite:
a) tisto v članku od Elia niso kemijske spremembe
ali pa
b) homeopatski pripravki delujejo na kemijski način


Ne pa mi po eni strani govorit, kako zelo nizke koncentracije povzročajo kemijske učinke, po drugi pa, da homeopatski pripravki nimajo dovolj energije za neposredno kemijsko delovanje.

Doktor gor ali dol.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

gzibret ::

Iz linka:

"....Novo znanstveno panogo sem imenoval: BIOFIZIKA 7, 13, in 33 dimenzionalnega prostora v katerem živimo. Spada v odkritja, ki bodo popolnoma spremenila življenje na Zemlji ali pa bo tudi naša civilizacija degenerirala in morda celo v veliki večini propadla.

SLOVENSKO ODKRITJE ZDRAVILNE BIOTEHNOLOGIJE G-ALFA REŠUJE VSE PROBLEME NAŠEGA ČASA. Pomembno je za vse narode sveta, za vse BIOsisteme na Zemlji.

Odkrit je pravi izvor vseh bolezni telesa in psihe, vseh problemov našega časa, tudi TERORIZMA."


Pa saj ta je zrel za nobelovo nagrado. Iz vseh področij naenkrat. :D >:D
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Za nekej drugega prej, IMO.

Alexius Heristalski ::

To je ze bilo enkrat, ce se ne motim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gzibret ::

Hi, hi, hi, hi.... ;) (Vem, da je offtopic in nima nobene veze s homeopatijo, ampak vseeno zanimivo).

Dokazi o delovanju BETA smrtnih žarkov:
2. Na takih mestih se nabira voda
33. V BETA žarkih se material počasi spreminja v prah, kar je najbolj vidno v puščavah, na starih objektih, cerkvah (PIRANSKA cerkev) in drugih spomenikih.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Glede Manu-vih člankov pa tole: na žalost je večina člankov plačljivih, torej lahko prebereš le abstract, ali pa še to ne. Je problem, če nekaj citiraš, ne veš pa, kaj v resnici piše notri.

Recimo v tem članku (edino tegale sem uspel dobit) avtor trdi trditve, ki niso glih v prid homeopatom - da homeopatska zdravila ne kažejo statističnih razlik v primerjavi s placebom.

A je kdo tukaj iz faxa (ti lahko downloadajo pdf-e)? Pa da nekaj člankov na en server, da jih lahko preberemo?
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Katere revije?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gzibret ::

Katere revije - tiste, ki vsebujejo članke, ki jih je podal Manu. Recimo:

Inflamm Res
European Journal of Pharmacology
Nature
Homeopathy
Journal of Thermal Analysis and Calorimetry
Ann NY Acad Sci
Physica
Journal of Molecular Liquids
Physiology and Physics
Electromagnetic Biology and Medicine...
Vse je za neki dobr!

antonija ::

En je celo dostopen (Histamine dilutions modulate basophil activation), naslednjih pet pa ni ("please contact your librarian"). Naprej se mi ni vec dalo iskat. Ce ga kdo rabi naj sporoci email naslov.

EDIT: Iskal sem prek ScienceDirect, PubMed in SpringerLink. Enih clankov sploh ni, drugi niso dostopni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

gzibret ::

He, he, he.... Virtualni članki 8-)

Če jih ScienceDirekt ne najde, kdo jih bo pol našel?
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Zanimal bi me tale članek (sigurno obstaja, dostopen le abstract):

Review of the current involvement of homeopathy in veterinary practice and research
L. Hektoen, DVM1
1 Department of Production Animal Clinical Sciences, Norwegian School of Veterinary Science, PO Box 8146 Dep, 0033 Oslo, Norway

Homeopathy has become the focus of increasing interest and use as a complementary and alternative treatment for both human and animal disease. However, from the point of view of academic medicine, this type of therapy is controversial. The use of highly diluted remedies cannot be reconciled with the scientific theories on which the current understanding of disease and its treatment is based, and clinical research in the field is considered to be neither extensive enough nor of a high enough standard to determine whether homeopathic treatments are clinically effective. Animals have no choice in their treatment and are dependent on the judgements of their owners and their therapists. There is therefore a need for information about the effects and consequences of the use of alternative therapies. This paper discusses the use of homeopathy in the treatment of animal disease from the point of view of academic veterinary medicine, and the various approaches to research in this field, with an emphasis on the randomised clinical trial. It also discusses the role of the placebo response and the natural resolution of disease in the clinical evaluation of homeopathic treatment.

In tole poglavje v knjigi. Naslov knjige je "Ultra high Dilution: Physiology and Physics" in sigurno obstaja, saj jo najde Amazon.

Del Giudice, E. 1994. Is the “memory of water” a physical impossibility. In Endler, P.C., Schulte, J. eds. Ultra High Dilution: Physiology and Physics, Netherlands: Kluwer Academic Publishers, pp. 117-119
Vse je za neki dobr!

antonija ::

Prvi clanek je placljiv, knjige pa v katalogu cobiss/opac v sloveniji ni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

snow ::

Glede člankov:

Belon, P et al. 2004. Histamine dilutions modulate basophil activation. Inflamm Res, 53: 181-188.
Dobil.

Davenas E et al (1987): Effect of mouse peritoneal macrophages of orally administered very high dilutions of silica. European Journal of Pharmacology 135: 313-319
Prestaro - nimam dostopa prek faxa.

Davenas E et al (1988): Human basophil degranulation triggered by very dilute antiserum against IgE. Nature 333: 816-818.
Prestaro - nimam dostopa prek faxa.

Sukul NC et al (2002): Potentized mercuric chloride and mercuric iodide enhance alpha amilase activity in vitro. Homeopathy 91: 217-220.
Nimam dostopa, nima SCI.

Lorenz I et al (2003): Influence of the diluent on the effect of highly diluted histamine on basophil activation. Homeopathy 92: 11-18.
Nimam dostopa, nima SCI.

Hektoen L. Review of the current involvement of homeopathy in veterinary practice and research. Vet Rec. 2005 Aug 20;157(8):224-9).
Nimam dostopa/nisem našel.

Endler PS et al (1994): Effect of highly diluted agitated thyroxine on the climbing activity of frogs. Veterinary and Human Toxicology 38: 56-59.
Nimam dostopa/nisem našel.


Guajardo-Bernal G et al (1996): Growth-promoting effect of sulphur 201c in pigs. British Homeopathic Journal 85:15-16
Sukul NC et al (2001): Nux vomica 30 prepared with and without succussion shows antialcoholic effect on toads and distinctive molecular association. British Homeopathic Journal 90:79-85.
Ruiz Vega G et al (2002): Comparative effect of Coffea cruda potencies on rats. Homeopathy 91: 80-84.
Ruiz Vega G et al (2003): A kinetic approach to caffeine-Coffea cruda interaction. Homeopathy 92: 19-29.
:)

Elia V, Niccoli M (2004): New physico-chemical properties of extremely diluted aqueous solutions. Journal of Thermal Analysis and Calorimetry 75: 815-836.
Dobil - sem napisal mnenje že zgoraj.

Elia, V., Niccoli, M. 1999. Thermodynamics of extremely diluted aqueous solutions. Ann NY Acad Sci 879: 241-248
Verjetno gre za podoben članek kot zgoraj, zato nisem niti iskal.

Rey, L. 2003. Thermoluminescence of ultra-high dilutions of lithium chloride and sodium chloride. Physica A, 323: 67-74.
Nimam dostopa/nisem našel.

AAbel A (2001): Nuclear magnetic resonance (NMR) studies of homeopathic solutions. British Homeopathic Journal 90: 14-20
:)
Tega bi res rad dobil.

Lobyshev VI et al (1999): Experimental evidence for intrinsic luminescence of water. Journal of Molecular Liquids 82:73-81

Del Giudice, E. 1994. Is the “memory of water” a physical impossibility. In Endler, P.C., Schulte, J. eds. Ultra High Dilution: Physiology and Physics, Netherlands: Kluwer Academic Publishers, pp. 117-119
Plačljiv.

Schulte J (1999): Effects of potentization in aqueous solutions. British Homeopathic Journal 88: 155-160.
:)

Walach H et al (2005): Research on homeopathy: state of the art. The Journal of Alternative and Complementary Research 11(5): 813-829.
Hja. Daj to sem. Jaz nimam dostopa.



Zdej pa vam povem za en članek iz revije, ki ima višji SCI kot vse te zgoraj:
Are the clinical effects of homoeopathy placebo effects? Comparative study of placebo-controlled trials of homoeopathy and allopathy, The Lancet, Volume 366, Issue 9487, 27 August 2005-2 September 2005, Pages 726-732
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

drejc ::

TINA MAZE: "Vse je v glavi" Ja, res je. Zato je treba glavo BIOkibernetsko zaščititi.


OMG. 8-O ROTFL. :D 7*13*33=3003 >:D
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

snow ::

drejc od kje je to?
Prosim, če utemeljiš kaj ima to veze z trenutno debato?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

Jaz bi se zaposlil nekje kot kvazizdravilecbuster. :)

Ena budalščina iz BIONove strani:
Infopatske kapljice

Infopatske kapljice torej niso zdravilo, ker:
1. njihovo delovanje ne temelji na snovi ali kombinaciji snovi iz prvega in drugega odstavka 3. člena Zakona o zdravilih in medicinskih pripomočkih in ker
2. vibracija ne deluje neposredno na fiziološke funkcije ali organe, temveč kvečjemu pomaga mehanizmom telesa, da usmerijo svoje delovanje v določen organ ali fiziološko funkcijo in tam ponovno vzpostavijo ravnovesje.


Ad 1.
Zakon nikjer ne omenja delovanja, ampak zgolj sestavo in končni efekt.

Ad 2.
Kakim mehanizmom pomaga?
In kaj so ti mehanizmi druga kot fiziološke funkcije?
In spet... kje piše v zakonu, na kakšen način mora delovat zdravilo.


Te infopatske kapljice niso zdravilo, ker se ne morejo uporabljat namenom, da bi se določila diagnoza ali ponovno vzpostavile, izboljšale ali spremenile fiziološke funkcije.

Komur je to jasno, roko gor!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

drejc ::

offtopic:
@snow:
Moj zg. post se je nanašal na tele nobelovce:
http://www.ati-e-import.si/
Še več takih strani, me je s stola ruknil sem prebirov... smeha polna hiša.

ontopic:
@snow: se tist članek o primerjavi placebo efekta in homeopatije da pastat na forum, ali dobit na mejl?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

antonija ::

Pastat clanka na forum se ne sme (avtorske pravice pa to). Je pa dostomen iz univerze (prek sciencedirect-a).

EDIT: Citat iz conclusiona:

We have shown that the effects seen in placebo-controlled trials of homoeopathy are compatible with the placebo hypothesis. By contrast, with identical methods, we found that the benefits of conventional medicine are unlikely to be explained by unspecific effects.

Manu?:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

snow ::

drejc poglej zasebna sporočila.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

antonija ::

Ce bo kdo slucajno bral se clanke, ki so linkani iz sciencedirect bo hitro opazil da gre tukaj za potrditev teze, da je homeopatija navaden BS. Celo WHO je izdala draft porocila, v katerem pojasnijo da homeopatija ne deluje.

EDIT: Manu, a ti sploh preberes clanke (ali pa vsaj "intro" in "concl" sekcije) katerih naslove postas?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

poweroff ::

Danes mi je prišlo na misel zakaj bibila homeopatska zdravila dobra. Nekje sem zasledil podatek, da je med prehladnimi obolejnji cca 15% gripe, zdravniki pa v 75% predpišejo antibiotike. Ker pač ljudje hočejo neke tablete. In potem imamo čedalje bolj resisitentne bakterije.

V tem primeru bi bilo bolje predpisati placebo - ali pa homeopatijo.
sudo poweroff

Thomas ::

Sploh ne. Zdravnik mora (ne)izdati antibiotike po medicinski doktrini.

Nobeno mešanje homeopatije ni potrebno. Kvečjemu bi pomenilo dokončen prodor homeopatije. Potem se je ne bi znebili kar tako.

antonija ::

Sej v nekaterih drzavaj je zdravnikom dovoljeno predpisovanje placebov v takih primerih; seveda zdravnik nosi tudi odgovornost. To je pomojem pravi pristop, brez mesanja ostalega BSa. Pacient dobi zdravilo (vecina itak ne ve kaj je oz. zakaj sploh je doloceno zdravilo) ki bomboncek. Ce hoce detajle o zdravilu se mu jasno pove da je kredo s cukrom in ne da dobiva visoko informirano vodo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Manu ::

Zdej se lahko odločite:
a) tisto v članku od Elia niso kemijske spremembe
ali pa
b) homeopatski pripravki delujejo na kemijski način

Ne pa mi po eni strani govorit, kako zelo nizke koncentracije povzročajo kemijske učinke, po drugi pa, da homeopatski pripravki nimajo dovolj energije za neposredno kemijsko delovanje.

Članek od Elia govori: "The thermodynamic picture here presented allows to make the hypothesis that the procedure of dilutions and succussions, even if there are no convincing theoretical explanations yet, is capable of modifying in a permanent way the physico-chemical features of water."

Nizke koncentracije spremenijo fizikalno-kemijsko značilnost vode, vendar ne z standardno kemijsko reakcijo, zato ker je voda razredčena in tega ni sposobna, "saj nimaj dovolj energije za neposredno kemijsko delovanje".

Ravno to je raziskovalec raziskoval, namreč: ali je mogoče, da razredčena voda povzroča enak rezultat, kot kontrolna nerazredčena voda? In rezultati govorijo: DA, lahko.

Na kakšen način? To pa še ni znano, ker je to izven naše paradigme. Mnogi pač niso sposobni preseči paradigmo, ki nas omejuje.

Ena budalščina iz BIONove strani:
Infopatske kapljice

Infopatske kapljice torej niso zdravilo, ker:
1. njihovo delovanje ne temelji na snovi ali kombinaciji snovi iz prvega in drugega odstavka 3. člena Zakona o zdravilih in medicinskih pripomočkih in ker
2. vibracija ne deluje neposredno na fiziološke funkcije ali organe, temveč kvečjemu pomaga mehanizmom telesa, da usmerijo svoje delovanje v določen organ ali fiziološko funkcijo in tam ponovno vzpostavijo ravnovesje.

Ad 1.
Zakon nikjer ne omenja delovanja, ampak zgolj sestavo in končni efekt.

Ad 2.
Kakim mehanizmom pomaga?
In kaj so ti mehanizmi druga kot fiziološke funkcije?
In spet... kje piše v zakonu, na kakšen način mora delovat zdravilo.

Ad ad 1.
"Snovi, ki so nosilci delovanja zdravila, so zdravilne učinkovine." ZAKON O ZDRAVILIH IN MEDICINSKIH PRIPOMOČKIH (ZZMP), 1999, 3. člen 4. odstavek

Mislim, da to vse pojasni.

Ad ad2.
Mehanizmi o katerih pišejo pa niso isti kot fiziološke funkcije. Infopatske kapljice pomagajo "mehanizmom" "da usmerijo svoje delovanje v določen organ ali fiziološko funkcijo in tam ponovno vzpostavijo ravnovesje". Citiram iz njihove strani (vse piše na eni in isti strani): "Vibracija deluje na biopolje človeka in prek njega sproži samovzpostavitvene procese fiziološkega ravnovesja v neki fiziološki funkciji ali organu." Zakon pač zaostaja za znanostjo, ker ne predvideva elektronsko vtiskovanje informacij v vodo oz. snov, kar so raziskovalci BION-a razvili.

To pomeni: infopatske kapljice vplivajo na biopolje človeka, kar pa zakon ne omenja. To biopolje pa vzpostavlja ravnovesje, katero se odraža na fizičnem telesu. Ne zdravi snov, ampak biopolje. Tako sem jaz to razumel z njihove spletne strani.

Začel pa je veljati nov zakon o zdravilih in sicer pred približno 11. dnevi nazaj (če štejemo vikende). Njihov odgovor pa se nanaša na do zdaj veljaven zakon.

Manu, a ti sploh preberes clanke (ali pa vsaj "intro" in "concl" sekcije) katerih naslove postas?

Seveda. Samo teh novejših nisem še vseh, ker sem samo citiral dr. Ružič iz njenega foruma. Bom pa poskusil vse članke dobiti in njihove povezave objaviti, da jih bomo lahko brez ovir brali.

Manu ::

Če pa imate kakšna bolj strokovna vprašanja o homeopatiji pa se obrnite na forum v katerem je aktiven BION.

Manu ::

Pa še to. Kar se tiče tega članka za katerega mislite, da ni v prid homeopatom:

Walach H., Jonas W.B., Ives J., Van Wijk R., Weingãrtner O. 2005. Research On Homeopathy: State of the art. The Journal of Alternative and Complementary Medicine, 11(5): 813–829

Ste ga res prebrali? Celega? Avtorji znajo biti zelo nepristranski, ter pokazati napake tako z ene, kot z druge strani.

Razviti bo treba teorijo homeopatije. Ker pa domnevam, da bo teorija presegla paradigmo današnjega časa, bo potrebno veliko poguma s strani iskrenih raziskovalcev, da bodo opravili svojo nalogo.

To je to: preseči je treba uveljavljeno paradigmo. Ali niso delali neke eksperimente - meritve učinka umetne (inducirane) gravitacije?

snow ::

Manu, Manu.

Nizke koncentracije spremenijo fizikalno-kemijsko značilnost vode, vendar ne z standardno kemijsko reakcijo, zato ker je voda razredčena in tega ni sposobna, "saj nimaj dovolj energije za neposredno kemijsko delovanje".

Ravno to je raziskovalec raziskoval, namreč: ali je mogoče, da razredčena voda povzroča enak rezultat, kot kontrolna nerazredčena voda? In rezultati govorijo: DA, lahko.

Na kakšen način? To pa še ni znano, ker je to izven naše paradigme. Mnogi pač niso sposobni preseči paradigmo, ki nas omejuje.



1) Kakšna razredčena in nerazredčena voda? S čim? Kje v članku piše, da so vodo redčli?
2) Kaj je to standardana kemijska reakcija? Recimo pri NaCl?
3) Članek lepo opisuje drugačne fizikalno-kemijske lastnosti (ne samo entalpije) zelo razredčenih raztopin, med katerimi je tudi tale kemijska sprememba: sprememba pH za več kot 1 enoto. Tebi se lahko zdi to malo, ampak za primer ti povem, da sprememba pH v človeški krvi za 0,5 enote pomeni smrt.
4) Na kakšen način? Z eksperimentalno napako. Glej koncentracije sledov Na+.
5) Še vedno stojijo vsa moja vprašanja glede tega članka.


Ad ad 1.
"Snovi, ki so nosilci delovanja zdravila, so zdravilne učinkovine." ZAKON O ZDRAVILIH IN MEDICINSKIH PRIPOMOČKIH (ZZMP), 1999, 3. člen 4. odstavek

Mislim, da to vse pojasni.


Ja. Ne ločiš med zdravilno učinkovino in zdravilom.
Govoril sem o definiciji zdravila.


Mehanizmi o katerih pišejo pa niso isti kot fiziološke funkcije. Infopatske kapljice pomagajo "mehanizmom" "da usmerijo svoje delovanje v določen organ ali fiziološko funkcijo in tam ponovno vzpostavijo ravnovesje". Citiram iz njihove strani (vse piše na eni in isti strani): "Vibracija deluje na biopolje človeka in prek njega sproži samovzpostavitvene procese fiziološkega ravnovesja v neki fiziološki funkciji ali organu." Zakon pač zaostaja za znanostjo, ker ne predvideva elektronsko vtiskovanje informacij v vodo oz. snov, kar so raziskovalci BION-a razvili.

To pomeni: infopatske kapljice vplivajo na biopolje človeka, kar pa zakon ne omenja. To biopolje pa vzpostavlja ravnovesje, katero se odraža na fizičnem telesu. Ne zdravi snov, ampak biopolje. Tako sem jaz to razumel z njihove spletne strani.

Začel pa je veljati nov zakon o zdravilih in sicer pred približno 11. dnevi nazaj (če štejemo vikende). Njihov odgovor pa se nanaša na do zdaj veljaven zakon.


6) Aja torej se ve za mehanizem delovanja homeopatskih pripravkov?
7) Lahko dobim par člankov s SCI (recimo vsaj 2) o biopolju? Kolk vrst/frekvenc biopolj obstaja? Kaj so možni efekti na človeško biopolje? Dela vojska kaj na tem?
8) In par člankov o vplivih vibracij na človeško biopolje.
9) Kakšne vibracije? Molekularne vibracije informirane vode? Gremo IR? NIR?


Citat zakona:
Zdravilo je po 3. členu Zakona o zdravilih in medicinskih pripomočkih vsaka snov ali kombinacija snovi, ki so pripravljene in namenjene za zdravljenje ali preprečevanje bolezni pri ljudeh ali živalih. Za zdravilo se šteje tudi vsaka snov ali kombinacija snovi, ki se lahko uporablja na ljudeh ali živalih z namenom, da bi se določila diagnoza ali ponovno vzpostavile, izboljšale ali spremenile fiziološke funkcije.


Snov (infopatske) namenjena za zdravljenje. Zdej mi pa ti najdi, kje v zakonu piše kakšen mehanizem delovanja mora bit.

Nov zakon pa nima s to definicijo popolnoma nobene veze.

Če pa imate kakšna bolj strokovna vprašanja o homeopatiji pa se obrnite na forum v katerem je aktiven BION.


Hm.. mogoče pa res enkrat, ko bo kaj časa. S tabo res bolj težko debatiram o V-like pH odvisnosti od redčenja.


Razviti bo treba teorijo homeopatije.


Ma kako teorijo! Masovne klinične študije.

Ok teorija zraven nebi škodila... sam jaz ne vidim ene pametne.

Clustri vode? For instance, the lifespan of water macrostructures is in the region of picoseconds, which is far too short to guarantee stability. Iz onega "Research on Homeopathy: State of the Art".
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

antonija ::

Nizke koncentracije spremenijo fizikalno-kemijsko značilnost vode, vendar ne z standardno kemijsko reakcijo, zato ker je voda razredčena in tega ni sposobna, "saj nimaj dovolj energije za neposredno kemijsko delovanje".

WTF pa to zdej pomeni? Razredcena voda? S cim?
Pa kaj je "standardna kemijska reakcija"? "Neposredno kemijsko delovanje"? "Dovolj energije"?

Ce mi eno od teh stvari ustrezno razlozis dobis pivo. Oblubm.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nevone ::

>Ce mi eno od teh stvari ustrezno razlozis dobis pivo.

To on misl tko, da bi mu ti to znanstveno potrdu, ne on tebi. :D

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

K-MAX ::

Rak?

Zanimivo, kako vsi tako vneto iščete odgovor na povzročitelja rakavih obolenj, ki naj bi jih blo ne vem kolk in so itak kao posledica našega načina življenja. Hja, težko bo, veste. Rak je posledica okvar, tj mutacij oz okvar naše DNK, da se pa te zgodijo, pa ni nujno potreben "povzročitelj", dogajajo se same, so sicer redke, ampak se dogajajo, kakor se dogajajo napake in odstopanja pri vsakem procesu. In samo pravo zaporedje teh okvar se mora zgoditi in že imamo t.i. rakavo celico. Pa so te celice redke? Kje pa, vsako minuto nastajajo, od rojstva do smrti, neprestanoma, le imunski sistem v večini primerov zna poskrbet za njihovo odstranitev. Se pa zgodi primer, ko do tega ne pride in posledica je pač rak....

Je teta imela vedno težave s prebavili, tudi jetri, pa se je lotila zdravljenj. Zdravila? Ah, kje pa, homeopatinja bo pomagala, seveda. No, teta je živela zdravo, jemala njene pripravke, se izogibala procesirani hrani, dimu, bivala v naravi itd itd. Meso? ah, kje pa, meso je strup, kaj bo z njim, le čimveć zelenjave pa sadja ane... Pa joga, ja ta bo itak zakon... Pa velik svežga zraka, ta da itak več energije k meso govedine ane... Rezultat: umrla je od raka na črevesju, patolog pa je rekel, da tako hitro napredovalega raka ni še videl, kot je bil pri njej. Umrla je blazno hitro, smrt je prehitela tudi drugače uspešna zdravila in operacije. Zakaj? zaradi "zdrave prehrane" je njenemu telesu primanjkovalo beljakovin, teh pač v kalčkih ni... ob pomanjkanju beljakovin je opešan tudi imunski sistem, ki popolnoma bazira na beljakovinah, vemo pa tudi, da ob stradanju telesa (kar rak dejansko je) človek umre takrat, ko mišice zaradi razgradnje njihovih beljakovin tako opešajo, da se ustavi dihanje, srce itd.

Tale kixs97 je še napisal da je delovanje zdravilnih rastlin znanstveno dokazano.... Ni kaj, genij si, namreč mi že vemo, da je farmacija razvila večino zdravil ravno iz kopiranja, posnemanja ali dejansko izolacije naravnih učinkovin iz t.i. zdravilnih rastlin, ki so itak bog i batina, kne? Pa kaj ti misliš, da so spojine v rastlinah kej drgačne kot v tabletah?? Kej manj nevarne mogoče? No, pa pojej 2 listka Oleandra, ko bodo lepo zeleni, ti zagotavljam, da te bo ubilo prej kot katerikoli drug sintetični pripravek namenjen srcu...

Face it, taki ste kakršni ste se rodil, večina vaše prihodnosti je zapisana v genih in tu se ne da veliko več storiti. Homeopatija in zdravo življenje gor in dol, vaši geni so faktor od katerega je odvisna enačba vašega življenja. Ostalo so malenkosti...

K-MAX ::

Tear_DR0P je zapisal:
WTF je živa voda?
to je podobno kot informirana voda in norad simboli za odbijanje sevanja?

Kdor z malim ni zadovoljen, mu večji ne zraste!


Hmm, norad simboli? Help me here, jst sicer poznam North American Aerospace Defense Command (NORAD) ampak simbolov pa ne glih...?

podbevna ::

V zadnjem New Scientistu je zelo zanimiv članek o vodi. Water: The quantum elixir

Za članek je potrebno biti naročnik, govori pa o obnašanju vode, ki ni pogojeno le z njeno basic kemijo. Razlog za to "čudno" obnašanje so baje vezi med vodikovimi atomi v različnih molekulah, ki so posledica "zero-point vibrations". Odkrito povem, da ne razumem kaj je to. Opisano je precej na kratko:

All the bonds affecting water molecules are ultimately caused by quantum effects, but hydrogen bonds are the result of one of the strangest quantum phenomena: so-called zero-point vibrations. A consequence of Heisenberg's famous uncertainty principle, these constant vibrations are a product of the impossibility of pinning down the total energy of a system with absolute precision at any given moment in time. Even if the universe itself froze over and its temperature plunged to absolute zero, zero-point vibrations would still be going strong, propelled by energy from empty space.

V glavnem te vezi, ne kemijske vezi med O in H, povzročijo, da se voda obnaša zelo kompleksno in bolj podobno enemu ogromnemu sistemu (kristalu, molekuli?), kot množici posameznih molekul.

Zdaj raziskujejo kako voda reagira z drugimi molekalumi. Baje ravno zaradi medvodikovih vezi izredno kompleksno zapleše s proteini.

Opisane so raziskave kako vodne molekule sodelujejo pri delovanju bacteriorhodopsina (univerza Ruhr v Bochumu, Nemčija). Baje je delovanje kvantnih vodikovih vezi ključno za tvrobo energije v teh osnovnih beljakovinah za enocelično fotosintezo.

Opisan je tudi vpliv na tvorjenje proteinov in delovanje DNK. Pri slednjih je npr. vprašanje kako pravi proteini pridejo pravih genov na DNK. Voda naj bi jih pri tem usmerjala, oziroma naj bi prenašala kemične vplive posameznih genov na daljavo (raziskave dela Hungarian Academy of Sciences, Biological Research Centre v Budinpešti).

V zvezi s tem so na neki univerzi v Pesilvaniji začeli tudi intenzivne raziskave o memory efektu vode, oziroma sposobnosti vode, da v svojih strukturah ohranja vplive posameznih kemijskih in fiizikalnih vplivov.

Tako, da kljub velikemu začudenju in skpticizmu ugotavljam, da so posamezne predpostavke, ki jih je metal ven Manu očitno možne.

A linkan članek v NS daje tudi povezavo do klinične raziskave, ki je pokazala, da so učinki homeopatije "razen zelo redkih izjem identični placebu" (Journal of Alternative and Complementary Medicine, vol 11, p 813).
Tako, da očitno homeopati "kvantnega eliksirja" še ne znajo uporabljati :D ...

gzibret ::

Sej sem že dal citat, pa ga bom še enkrat:

Whilst the molecular movements within liquid water require the constant breaking and reorganization of individual hydrogen bonds on a picosecond timescale, it is thought by some that the instantaneous degree of hydrogen-bonding (i.e. its connectivity) is very high (>95%, [13, 168] at about 0°C to about 85% at 100°C [168]) and gives rise to extensive networks, aided by bonding cooperativity.

Od tukaj nekje
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ne drži vode. Prav trajna nobena taka vez ni. Zelo hitro pride do ločitve.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Vodikova "vez" pa ja ni nic novega.

Danes znamo vecino pojavov itak napovedat in nekatere celo simulirat. Jasno je, da v entropiji avogadrovega stevila molekul vode zlahka najdemo dokaze za homeopatijo, pa tudi za carovnice in bozicka. Nekaj takega kot "the universe is so big it can contain anything, and so, eventually, it does".

Ampak ker je bistvo znanosti preverljivost bodo zagovorniki homeopatije zelo tezko prepricali kaksnega resnega znanstvenika, da sistemi v vodi na podlagovi vodikovih vezi zares funkcionirajo.

Thomas ::

Tele vodikove vezi med dvema molekulama trajato od kakšne femto do pico sekunde.

Link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Kakor sem jaz štekal, ona dva linka govorita o vibraciji sisrema O - H, ne pa o vodikovih vezeh. Torej govorimo o vibraciji oz. o spreminjanju razdalje med H in O, ta dva pa veže kovalentna vez.
Vse je za neki dobr!

Maria ::

Poanta ni v času trajanja, ampak v pojavnosti. Kot gravitoni dajejo informacijo (vseskozi spreminjajočo se), tako tudi vodikove vezi.

Maria

podbevna ::

Ja tako sem tudi jaz razumel. Vedno se tvorijo in trgajo vezi, ki pa bistveno vplivajo na lastnosti vode. Iz članka:

"The simple chemical formula of water belies the subtleties behind its weirdness. The key to many of water's properties is not the chemical bonds between the one oxygen atom and two hydrogen atoms that make up the molecule. It is the links between hydrogen atoms in different molecules. These hydrogen bonds are at least 10 times as weak as a typical chemical bond, which means that while they can bind molecules together, they also break easily at room temperature.
A single drop of water is therefore a seething melee of order and disorder, with structures constantly forming and breaking up within it. The result is a liquid with dozens of anomalous bulk properties, from a boiling point more than 150 °C higher than that of comparable liquids to a marked reluctance to being compressed."

10 x manjša sila od tipične kemijske vezi očitno pomembno vpliva na karakteristike spojine... Možno pa je, da zaradi konstantnega formiranja in prekinjanja vezi to zanika možnost "memory efekta". Ne vem...

Zanimiv prikaz pomena vodikovih vezi iz članka: "Felix Franks of the University of Cambridge has a nice illustration of the vital role this quantum effect plays. Just take some water and swap the hydrogen for atoms of its heavier isotope deuterium. You end up with a liquid that is chemically identical, yet poisonous to all but the most primitive organisms. "The only difference is in the zero-point energy," says Franks."

Thomas ::

> Just take some water and swap the hydrogen for atoms of its heavier isotope deuterium. You end up with a liquid that is chemically identical, yet poisonous to all but the most primitive organisms

BS.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

norad

to je en tak sicer lep keltski tribal simbol, ki baje odbija elektro magnetno sevanje - morda pa bi ga lahko v ogromnih količinah izvozl v palestino, morda bo obvaroval muslimanske izstrelke pred izraelskim varnostnim ščitom:D . Verzija za na telefon tak ful seksi utripa, ko telefon dobiva signal

tile homeopati so eni taki luleki, ki si površno preberejo znanstveno raziskavo o procesih v enem molu vode - al pa površno preberejo povzetke na enem forumu, tako kot jaz - samo da oni pol naredijo celotno znanost iz tega :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Maria ::

Thomas

> BS

Za tale BS bi res rada videla argumente.

Maria

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Maria ::

OK. Zadevo je mogoče razumeti na dva načina.

Eden je ta, da popiješ količino enako deležu naravne porazdelitve D2O glede na vodo.

Drugi je ta, da gledaš vpiv zamenjave H z D v bioloških procesih.

Mislim, da je avtor mislil na drugi primer. In v tem primeru ima prav. Če ne tudi v prvem, ko lahko gre za lokalno prekoncentriranje.

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()

Maria ::

V principu gre za pojav t.i. primarnega kinetičnega izotopnega efekta, kjer se aktivacijska energija določnenega procesa zviša v primeru težjega izotopa. In posledično je hitrost kemijskih procesov manjša, kar pomeni, da določeni procesi ne potekajo več tako hitro kot v primeru O-H relacije. Lahko celo ne potekajo, zato je takšna zamenjava razumljena kot strupena.

Torej je kH/kD > 1

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()

Thomas ::

Ja. Za nekatere kemične procese potrebuješ čisto navadno vodo. Težka enostavno ne opravi te funkcije.

Samo zaradi tega še ne moreš reči, da je toksična. To je tako, kot če bi ves vitamin C nekomu nadomestil z vitaminom D. Človek bi umrl, vendar ne zaradi tega, ker bi bil D vitamin toksičen.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Freya78 ::

No, še ena moja izkušnja. V preteklosti sem imela resne probleme s kožo - imam namreč kar močne alergije na vse mogoče.
Kot alternativo sem dobila ponudbo za zdravljenje s homeopatijo in ker je prišlo od zelo preverjene osebe, sem tudi sprejela......
bottom line... ko sem jih pričela jemati se mi je stanje zelo poslabšalo. Že prej mi je bilo rečeno, da se bo poslabšalo, saj se mora telo očistiti vseh strupov, ki jih ima v sebi, saj mi je sodobna medicina samo tuškala v telo tisto, kar bi moralo se sprazniti. No, zadeva je šla samo še na slabše, na koncu sem pristala v bolnici za en mesec in sicer z akutnim dermitisom. Bila sem vsa v sokrvici, cca 80% kože je bilo poškodovane, a sem jo kar dobro odnesla. Kasneje sem šla k Domančiču - bioenergetiku iz Kranjske gore, kateri me je dobesedno ukrivil med tem, ko me je gledal v hrbet in na koncu mi je rekel, da meni ni pomoči, da rabim malo glavo počistiti, pa bo ok. Zadeva se je dejansko "sama od sebe" popravila..........

kar hočem povedati je, da vsaka stvar bo enem u pomagala, drugemu škodovala. Ni vse za vsakogar. Najbolj pomembno pa je, da v to stvar verjamemo - res verjamemo in nam bo pomagala. Pa ne glede na to, ali imamo v roki placebo, ali pa neko resnično fajn zdravilo, ki nam bo rešilo življenje......

Samo to sem hotela povedati.......:\

drejc ::

IMHO je ceneje it enkrat na tedn za eno uro k maš pa dat faru nekaj sto sit, al pa meditirat...

Freya: Verjamem da ti je vzelo tudi precej dragocenega časa, ampak kolk $$$ te je vseskupi koštal?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40289221 (76988) mlamat
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738490 (35675) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815158 (12888) ParanoiD
»

Cepljenje (otrok) - prikrita resnica ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8910703 (8843) Maria
»

HORIZON

Oddelek: Znanost in tehnologija
102389 (1906) snow

Več podobnih tem