» »

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje?

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje?

«
1
2 3

innerspace ::

Zanimajo me vasa mnenja o prednostih in slabostih obeh omenjenih izobrazevalnih nacinov.
Sam sem pred odlocitvijo ali se na "stara" leta vpisem na faks ali se usmerim v samoizobrazevanje parih znanj, ki naj bi bila cim bolj uporabna v prihodnje.

Torej na kratko, kateri faksi in katera znanja(samoiz.) so "future proof"?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Bob Rock ::

Samoizobrazevanje bi moralo biti sestavni del fakultete.
Namen fakultete in solstva nasploh se je IMO izrodil.
Namesto, da bi se gledalo na sole/fakultete kot kraj, kjer je prisotnih 100 ljudi, ki ze imajo znanje in so ga pripravljeni deliti in tako posamezniku pomagati osvojiti znanje, se gleda na faks kot na ustanovo, kjer dobis stampiljko, ki ti koristi, ce se zaposlis v javni upravi.

"Future proof" branza je IMO vedno bila in vedno bo medicina.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

AndrejO ::

innerspace je izjavil:


Torej na kratko, kateri faksi in katera znanja(samoiz.) so "future proof"?

Faksi: jih ni.
Znanja: jih ni.
Spretnosti: kreativno razmišljanje.

blink ::

innerspace je izjavil:

Zanimajo me vasa mnenja o prednostih in slabostih obeh omenjenih izobrazevalnih nacinov.
Sam sem pred odlocitvijo ali se na "stara" leta vpisem na faks ali se usmerim v samoizobrazevanje parih znanj, ki naj bi bila cim bolj uporabna v prihodnje.

Torej na kratko, kateri faksi in katera znanja(samoiz.) so "future proof"?


Mislim, da pri faksu ne gre več za znanje (v 10ih letih itak že zastari) ampak vstopnico v službe kjer že v štartu zahtevajo visoko izobraženost. Doživljenjsko samoizobraževanje pa je nuja - s faksom ali brez - drugače te čas povozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

noraguta ::

Kar nekaj faksov ti da znanja katera sicer težko samiiniciativno izbrskaš. Pa še studijski sistem imajo. Vprašanje pa ali si jih lahko privoščiš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrihajaNodi ::

Vzami:
Kemijo, Fiziko, Strojnistvo, Mehatroniko, Fizioterapijo, Metarulgijo, zdravstveno nego...pri nastetih se bos tezko kaj samonaucil, je pa bistveno boljsa moznost zaposlitve kot FDV jajca oziroma ne hodi na top shop fakse.

p.s. Kaj so to stara leta? +30? +40? Predvidevam pa da bi se izobrazeval zaradi zaposlitve in ne zaradi veselja oziromavti je prvo prioriteta?

Mojih 5c

L.p.

Nodi

Okapi ::

Na stara leta greš na faks, če se ti zdi, da boš s "pildkom" dobil službo, ki je sicer ne bi (velja predvsem za državne službe). Ali če si že v službi in boš imel avtomatično višjo plačo (zaradi "pildka").

Kaj bi se še lahko naučil, je pa predvsem odvisno,od tega, kaj že znaš, in kaj bi rad delal. "Future proof" znanje je recimo monter klimatskih naprav, ali negovanje starih ljudi. Vedno je koristno znati tudi še kakšen tuj jezik - po možnosti tak, da ni veliko konkurence (recimo korejsko, arabsko, dansko ...).

Unknown_001 ::

Prehrambena industrija je praktično poleg medicine večen posel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

PrihajaNodi ::

Okapi je izjavil:

Na stara leta greš na faks, če se ti zdi, da boš s "pildkom" dobil službo, ki je sicer ne bi (velja predvsem za državne službe). Ali če si že v službi in boš imel avtomatično višjo plačo (zaradi "pildka").

Kaj bi se še lahko naučil, je pa predvsem odvisno,od tega, kaj že znaš, in kaj bi rad delal. "Future proof" znanje je recimo monter klimatskih naprav, ali negovanje starih ljudi. Vedno je koristno znati tudi še kakšen tuj jezik - po možnosti tak, da ni veliko konkurence (recimo korejsko, arabsko, dansko ...).


Tole ni res. Zakaj se vtikate nekateri, ki pojma nimateo trgu dela. Za monterja klima naprav rabis prakso + elektro srednjo, kjer pa te ne bo nihce vzel niti zastonj. Za negovalce jih pa poznam kjer nekaj ki ne dobijo dela pri nas. Zakaj? Ker jim vse poberejo tisti v javnem sektorju in jih placuje obcina. Torej patronazne medicinske sestre (mislim da se jim rece tako).

Unknown_001 je izjavil:

Prehrambena industrija je praktično poleg medicine večen posel.


Kemija, metalurgija.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

A se Vam zdi, da za vekle denarje sploh rabis pildek?
Moj predlog, preber si najprej kaksno knjigo, recimo od trenutno aktualnega Enlona Muska, potem pa Steve Jobs, Arnolda Terminatorja in ostalih.

Ce pa imas idejo samo job od 8 do 16, pol pa glede na to, kaksne prosnje na delovna mesta, copy paste se posilja, bodi vsaj samo na tem podrocju skoraj izviren in si na top 10% ce ne ze na razgovoru.

Drugace pa tehnicna znanja, sam tle papir bolj malo pomeni, ce imas znanje.

Tkole se zamisli. Kaj bi delal, ce denar ne bi bil faktor. Ce odmislis denar, ga ni, ne obstaja, kaj bi delal? Ko bos nasel odgovor na to vprasanje, potem tja pejt oz to se izobrazuj
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Unknown_001 ::

BTW če si iznajdljiv, imaš znanje in si malo podjetnika ti je to več kot vsak papir. Res je, papir ti odpre možnosti. PAZI - možnosti! nikakor pa ti ne garantira uspeha. Na koncu imaš pa primerke ki se čudijo kako da nekumu z uradno priznano nižjo izobrazbo lahko bolje uspe.

Noben faks ni garancija da uspeš. To je odvisno le od tvojega zanosa, samoiniciative, delovnih navad in prioritet. Jaz bom če bo vse po sreči v roku dveh let ustanovil firmo, pa bo faks pri tem imel še najmanj zaslug.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

noraguta ::


Moj predlog, preber si najprej kaksno knjigo, recimo od trenutno aktualnega Enlona Muska, potem pa Steve Jobs, Arnolda Terminatorja in ostalih.

Človek bi rad investiral v znanje ne sanje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bobby ::

noraguta je izjavil:


Moj predlog, preber si najprej kaksno knjigo, recimo od trenutno aktualnega Enlona Muska, potem pa Steve Jobs, Arnolda Terminatorja in ostalih.

Človek bi rad investiral v znanje ne sanje.


ampak najprej moraš vedet, kaj bi človek rad,.. in JA, sanje so sosnova za to, da sploh narediš, kar hočeš narest.
Če tega še nisi dojel, mi je žal zate.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

noraguta ::

Dej se zresn. Tu gre za jobne za Jobsa. Ki je milorečeno zadel na loteriji. Patetične izjave pa obrž zase. Kužek. Prodajaji ti svoje motivacijske knjige pa trčaje smiljanu pa podobnim. Če še nisi dojel znajo nekateri naredit kaj Jobs pa Arni sta pa produkcijske nule.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

iKst ::

Marketing in prepričevanje (prodaja) sta dva precej uporabna skilla, ne glede na to kaj delaš. Če znaš svoje delo ali izdelke, ki jih delaš solidno prodat, precej lažje dosežeš cilje. To lahko pomeni tudi npr. to, da znaš v obstoječi službi ustrezno predstaviti svoje delo, prepričati sodelavce, vključno z nadrejenimi, da ima to kar delaš neko vrednost. Lerning curve je za človeka, ki zna malo razmišljati in ga področje vsaj malo zanima precej položen, sta pa ravno to dve področji kjer še posebej naravoslovci pogosto nimajo pojma in potem jokajo zakaj delajo za jurja pecto na mesec.

Okapi ::

Marsikaj se sicer da naučiti, ampak če si po naravi bolj introvertiran, lahko doktoriraš iz trženja, pa ne boš nikoli dober prodajalec sesalcev od vrat do vrat (ali česarkoli).

noraguta ::

Pejt ti vegajnar čevape pečt. Prodaji ti te zgodbe indijancem. V tehniki in produkciji se služi z znanjem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

iKst ::

Okapi je izjavil:

Marsikaj se sicer da naučiti, ampak če si po naravi bolj introvertiran, lahko doktoriraš iz trženja, pa ne boš nikoli dober prodajalec sesalcev od vrat do vrat (ali česarkoli).


Če doktoriraš iz trženja res ni nujno, da boš znal prodajati sesalce. Trženje (marketing) in prodaja sta dva precej različna pojma. Kot bi napisal, da lahko doštudiraš na FRI pa niti lotat ne znaš.

Pa tudi sicer ni treba biti dober prodajalec sesalcev od vrat do vrat. Glavno je, da poznaš osnovne mehanizme prodaje, nekaj psihologije, da razumeš zakaj se ljudje odločajo tako, kot se odločajo. Te stvari so tak dober multiplikator, ne glede na to kaj delaš.

noraguta je izjavil:

Pejt ti vegajnar čevape pečt. Prodaji ti te zgodbe indijancem. V tehniki in produkciji se služi z znanjem.


A zato so v tech svetu najbolj cenjeni in tudi najbolj plačani inženirji z MBA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

noraguta ::

Niti niso prrdvsem pa niso iskani. To famo nosijo samo ekonomisti v svojih bučah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

innerspace ::

Kot pravi noraguta, ne rabim sanj ampak me zanimajo perspektivna znanja.
Recimo od nekdaj me rajca programiranje a z nicnim backgroundom ni lahko zaceti, no sedaj imam vsaj nek sposoben komp in dovolj casa, da bi se lotil osnov.
Spet dilema, kateri programski jezik izbrati za cimprej zastopit zadevo? Kje sploh zaceti? ... C#, java, python??

Se par detajlov, recimo marketing in prepricevanje se mi gabita, imam velik odpor(ideoloski) do takih praks. Ceprav ne mislim cisto resno, seveda je odvisno od veliko faktorjev.
Zanimajo me raziskovanje, razvoj, optimiziranje... panoge kot fizika, mehatronika, IT, AI, botanika, biotehnologija...po mindsetu sem pretezno futurist z baje visoko dojemljivostjo in ne-treniranim spominom.
Zavedam se, da je kakrsnokoli izobrazevanje po bottom up sistemu precej zahteven proces, ce clovek nima temu prilagojene rutine. To bi v mojem primeru(30+) znal biti problem, zato se zanimam za drugacne pristope, recimo on-line courses in podobno.

Namen ni dobiti boljso placo v sedanji sluzbi ampak zamenjava okolja(za bolj visokotehnolosko, why not) v letu, dveh. Lahko tudi petih.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

iKst ::

Se par detajlov, recimo marketing in prepricevanje se mi gabita, imam velik odpor(ideoloski) do takih praks.


Tole je precej škodljiv mindset, imho. Do kakšnih praks imaš odpor? Do tega, da znaš svoje delo predstaviti širokemu krogu ljudi, namesto, da ostane skrito in brez prave vrednosti?

Isotropic ::

v velkih firmah te brez faksa kot naravoslovca, tehnika tut povohal ne bodo, pa tut če si na nivoju doktorata na določenih področjih.

PrihajaNodi ::

innerspace je izjavil:

Kot pravi noraguta, ne rabim sanj ampak me zanimajo perspektivna znanja.
Recimo od nekdaj me rajca programiranje a z nicnim backgroundom ni lahko zaceti, no sedaj imam vsaj nek sposoben komp in dovolj casa, da bi se lotil osnov.
Spet dilema, kateri programski jezik izbrati za cimprej zastopit zadevo? Kje sploh zaceti? ... C#, java, python??

Se par detajlov, recimo marketing in prepricevanje se mi gabita, imam velik odpor(ideoloski) do takih praks. Ceprav ne mislim cisto resno, seveda je odvisno od veliko faktorjev.
Zanimajo me raziskovanje, razvoj, optimiziranje... panoge kot fizika, mehatronika, IT, AI, botanika, biotehnologija...po mindsetu sem pretezno futurist z baje visoko dojemljivostjo in ne-treniranim spominom.
Zavedam se, da je kakrsnokoli izobrazevanje po bottom up sistemu precej zahteven proces, ce clovek nima temu prilagojene rutine. To bi v mojem primeru(30+) znal biti problem, zato se zanimam za drugacne pristope, recimo on-line courses in podobno.

Namen ni dobiti boljso placo v sedanji sluzbi ampak zamenjava okolja(za bolj visokotehnolosko, why not) v letu, dveh. Lahko tudi petih.


Zakaj IT? Tam bo bo tudi kmalu postalo zasiceno, vsak indijc razmišlja tako. Posledično pa je višja konkurenca. Poleg tega je diploma iz FRI ja pogoj povsod. Brez projektov pa spet ne bo nic.
Racunaj 3 leta faks + 1 leto iskanje sluzbe + 2 leti delo v neki sluzbi s povprecno placo da dobis izkusnje.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

v velkih firmah te brez faksa kot naravoslovca, tehnika tut povohal ne bodo, pa tut če si na nivoju doktorata na določenih področjih
To sicer ni čisto res, res pa je, da boš moral pokazati nek konkreten dosežek (na nivoju doktorata), če boš hotel, da se bo kdo resno pogovarjal s tabo. Jaz recimo poznam firmo, kjer bi te takoj vzeli s končano osnovno šolo, če znaš narediti robotsko plovilo, ki zna samo pristati (podobno kot se recimo robotski sesalnik sam priključi na napajalno postajo), tudi ko ni čisto mirna voda.

Začneš lahko s faksom, ampak to je 3-5 let do magisterija, in potem boš na trgu dela konkuriral 10 let mlajšim. Kakšnih bližnjic tu ni.

Samoizobraževanje na področjih, ki te zanimajo, ne bo dovolj, ker brez "pildka" boš moral še kaj konkretnega pokazati. Tu bi pot lahko vodila prek ljubiteljskega ukvarjanja s stvarjo, ki te zanima. Ljubiteljska dejavnost je pri marsikomu prerasla v glavno dejavnost, zaradi katere je lahko pustil redno službo. V 2-3 letih je to sicer zelo težko, ni pa čisto nemogoče.

Ker je OP omenil botaniko, bom dal primer tartufov. Če pogruntaš, kako gojiti tartufe, si obogatel. Obogatel boš tudi, če izumiš detektor tartufov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

noraguta ::

iKst je izjavil:

Se par detajlov, recimo marketing in prepricevanje se mi gabita, imam velik odpor(ideoloski) do takih praks.


Tole je precej škodljiv mindset, imho. Do kakšnih praks imaš odpor? Do tega, da znaš svoje delo predstaviti širokemu krogu ljudi, namesto, da ostane skrito in brez prave vrednosti?

Prodajanje megle se v inžiniringu ceni precej manj kot zmožnost vodenja dokumentacije. Za predstavitve se najema ljudi. Reference pa največ zaležejo.

Isotropic je izjavil:

v velkih firmah te brez faksa kot naravoslovca, tehnika tut povohal ne bodo, pa tut če si na nivoju doktorata na določenih področjih.

Večinoma je to res.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

iKst ::

Prodajanje megle se v inžiniringu ceni precej manj kot zmožnost vodenja dokumentacije. Za predstavitve se najema ljudi. Reference pa največ zaležejo.


Ti si tak tipičen primer zaplankanega naravoslovca. Nimaš sicer pojma o čem govorim, ampak glavno, da je FDV crap.

innerspace ::

iKst je izjavil:

Tole je precej škodljiv mindset, imho. Do kakšnih praks imaš odpor? Do tega, da znaš svoje delo predstaviti širokemu krogu ljudi, namesto, da ostane skrito in brez prave vrednosti?


Mindset je fleksibilen, predstavljanje svojega dela ni tista "grda" plant marketinga. Ideologija me zavira pri izkoriscanju ljudi s prodajo useless stvari.

@isotropic
Sej to je zdaj problem, ugotavljanje prednosti faksa glede na ostale izobrazevalne opcije, ter moznosti, ki jih le-te nudijo.
V moji glavi je 3+2 leti izobrazevanja pogoj za neko kvalitetno znanje s katerim se odpirajo nove zaposlitvene moznosti. Ne vem pa koliko je resnice v tem, kot vidim so mnogi "uspesni" tudi brez faksov, z visokimi dohodki(za mojo percepcijo) in relativno veliko prostega casa.
Z enega vidika je to super cilj, po drugi strani mi je znanje ultimativni cilj - ce bi imel kesh, bi se izobrazeval, primarno ali vzporedno.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

PrihajaNodi ::

Ce zelis znat kaj polotat, pomerit kak upor, zamenjat, lezaj, rele je tole odlicna nalozba zate:

http://www.sckr.si/tsc/vss/studij/61-st...

Pa se faks je relativno poceni.
3 + 2 je predolgo. Bolje 2 ali 3 pa praksa nekje. Itak dela danes vsak magisterij, sploh ker ne dobijo sluzb.

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

@Nodi
Ga imam kot "bukmark" ze nekaj casa:)
Je ena od zanimivih opcij, najbolj me zanimajo fizika/inzeniring/energetika/racunalniske simulacije.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

Okapi je izjavil:

v velkih firmah te brez faksa kot naravoslovca, tehnika tut povohal ne bodo, pa tut če si na nivoju doktorata na določenih področjih
To sicer ni čisto res, res pa je, da boš moral pokazati nek konkreten dosežek (na nivoju doktorata), če boš hotel, da se bo kdo resno pogovarjal s tabo. Jaz recimo poznam firmo, kjer bi te takoj vzeli s končano osnovno šolo, če znaš narediti robotsko plovilo, ki zna samo pristati (podobno kot se recimo robotski sesalnik sam priključi na napajalno postajo), tudi ko ni čisto mirna voda.
.

bedarija
tako plovilo naredi team inzenirjev, ne pa "kr en".
tut če bi doma cel dan sam programiral (itd.) in bi šel delat tako plovilo, bi bilo proti profi verziji (1 vrstica višje) bilo še vedno občutno slabše. manj stestirano, dokumentirano, narejeno bolj na poskušanje (brez npr. modela v matlab simulinku za odziv sistema na motnjo), trdnostno na nekaterih delih občutno predimenzioniran, drugod pa polno šibkih točk....

Yankee ingenuity @ Wikipedia
predstavlja pa ravno to, da en tak z osnovno naredi v garaži nekaj, kar big corporations niso mogle.

naj una firma raje pljune par jurjev keša, zaposli par doktorantov in ji bodo naredili to plovilo/ UAV.
ne pa da iščejo enega pubeca, ki ga bo po moznosti doma naredu za minimalno plačo oz. neplačano because učenje.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Mindset je fleksibilen, predstavljanje svojega dela ni tista "grda" plant marketinga. Ideologija me zavira pri izkoriscanju ljudi s prodajo useless stvari.


Potem pač ne delaš useless stvari. Če je tvoje delo koristno in pod črto naredi svet boljši, potem je tvoja odgovornost, da ga prodaš čim več ljudem.

Un bogi inženir pri Xeroxu je 10 let pred vsemi izumil miško, ampak tam v njegovi omari ni koristila nikomur. Je moral priti nekdo, ki je znal zadevo predstaviti tako, da so ljudje zagrabli.

borisk ::

pejd ploščice polagat, ali pa še boljše, strojne in elektro inštalacije oziroma še boljše oboje skupaj (pametne inštalacije). Ampak future prof ni pa nič.

PrihajaNodi ::

borisk je izjavil:

pejd ploščice polagat, ali pa še boljše, strojne in elektro inštalacije oziroma še boljše oboje skupaj (pametne inštalacije). Ampak future prof ni pa nič.



Bolje to kot IT, kjer vsi rinejo tja in zelijo delati appe. Podobno kot je bilo vcasih s pravniki in ekonomisti. Pa vsi so garantirali sluzbe.

iKst ::

Nodi, ne širi neresnic in pesimizma. IT je daleč od zasičenosti, zaenkrat povpraševanje po programerjih raste hitreje od ponudbe. Poleg tega je področji IT toliko, da je neumno posploševati.

matobeli ::

borisk je izjavil:

pejd ploščice polagat, ali pa še boljše, strojne in elektro inštalacije oziroma še boljše oboje skupaj (pametne inštalacije). Ampak future prof ni pa nič.


Točno tole, pa ne dejansko polagat ploščice in kable vlečt. Ampak predstavit modernejše rešitve za dom (ali podjetja).

Ne pa so drsna vrata z skritimi vodili, LED ambientalna osvetlitev, HTPC in podobne zadeve še vedno SF, oziroma jih dobiš računane z zlatom.

Okapi ::

Isotropic je izjavil:

Okapi je izjavil:

v velkih firmah te brez faksa kot naravoslovca, tehnika tut povohal ne bodo, pa tut če si na nivoju doktorata na določenih področjih
To sicer ni čisto res, res pa je, da boš moral pokazati nek konkreten dosežek (na nivoju doktorata), če boš hotel, da se bo kdo resno pogovarjal s tabo. Jaz recimo poznam firmo, kjer bi te takoj vzeli s končano osnovno šolo, če znaš narediti robotsko plovilo, ki zna samo pristati (podobno kot se recimo robotski sesalnik sam priključi na napajalno postajo), tudi ko ni čisto mirna voda.
.

bedarija
tako plovilo naredi team inzenirjev, ne pa "kr en".
tut če bi doma cel dan sam programiral (itd.) in bi šel delat tako plovilo, bi bilo proti profi verziji (1 vrstica višje) bilo še vedno občutno slabše. manj stestirano, dokumentirano, narejeno bolj na poskušanje (brez npr. modela v matlab simulinku za odziv sistema na motnjo), trdnostno na nekaterih delih občutno predimenzioniran, drugod pa polno šibkih točk....

Yankee ingenuity @ Wikipedia
predstavlja pa ravno to, da en tak z osnovno naredi v garaži nekaj, kar big corporations niso mogle.

naj una firma raje pljune par jurjev keša, zaposli par doktorantov in ji bodo naredili to plovilo/ UAV.
ne pa da iščejo enega pubeca, ki ga bo po moznosti doma naredu za minimalno plačo oz. neplačano because učenje.
A je res treba kar nekaj nabluzit v tri krasne, ne da bi sploh razumel, kaj sem napisal?;((
Tista firma se (med drugim) ukvarja z razvojem takšnega plovila. S kadrom, kot je pač na voljo pri nas. Če bi k njim prišel nekdo, ki bi rekel, da to obvlada, oziroma še bolje, da je za hobi naredil nekaj takega, bi ga zaposlili (vključili v obstoječe razvojno moštvo), tudi če bi imel od uradne izobrazbe samo končano osnovno šolo.

Kako težko ali lahko je kaj takega narediti za hobi, je tu popolnoma nepomembno, ker je bilo mišljeno samo kot primer, da pri mnogih zasebnih firmah uradni pildek o izobrazbi ni pomemben, če tisto, kar potrebujejo, obvladaš in lahko to tudi pokažeš. In nihče ni rekel, da moraš vnaprej narediti vrhunski izdelek, s katerim bi lahko konkuriral NASI. Dovolj je, da lahko z izdelkom dokažeš, da stvar obvladaš bolje kot nekdo, ki je ravno prišel iz faksa in robotiko obvlada samo teoretično, ali na ravni Lego Mindstorma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

iKst je izjavil:

Nodi, ne širi neresnic in pesimizma. IT je daleč od zasičenosti, zaenkrat povpraševanje po programerjih raste hitreje od ponudbe. Poleg tega je področji IT toliko, da je neumno posploševati.



Ja res, firme komaj cakajo da zaposlijo 30 letnega nooba.

iKst ::

Jap, jaz jih poznam kar nekaj. Pri nas je kronično pomanjkanje programerjev, tudi s povprečnim znanjem in malo volje precej enostavno dobiš job.

PrihajaNodi ::

Samo da ne bo potem tu jokal da ne dobi sluzbe ali pa da dela za minimalca. Potem pa spet neumni predlogi naj se nauci tehnologij, ki so bolj redke.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Miška ni bila izumlena v xeroxu. Desc neče igrat ages of empire ampak bi se izobraževal.
Veganskemu ekonomistu te zadeve pač očitno ne morš dopovedat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MadMen ::

OP, kok pa si star? Glede na zgodovino si saj 32, glede na to da si leta 2009 izjavil da si star saj 26, ali starejši.

Isotropic ::

Okapi je izjavil:

A je res treba kar nekaj nabluzit v tri krasne, ne da bi sploh razumel, kaj sem napisal?;((
Tista firma se (med drugim) ukvarja z razvojem takšnega plovila. S kadrom, kot je pač na voljo pri nas. Če bi k njim prišel nekdo, ki bi rekel, da to obvlada, oziroma še bolje, da je za hobi naredil nekaj takega, bi ga zaposlili (vključili v obstoječe razvojno moštvo), tudi če bi imel od uradne izobrazbe samo končano osnovno šolo.

Kako težko ali lahko je kaj takega narediti za hobi, je tu popolnoma nepomembno, ker je bilo mišljeno samo kot primer, da pri mnogih zasebnih firmah uradni pildek o izobrazbi ni pomemben, če tisto, kar potrebujejo, obvladaš in lahko to tudi pokažeš. In nihče ni rekel, da moraš vnaprej narediti vrhunski izdelek, s katerim bi lahko konkuriral NASI. Dovolj je, da lahko z izdelkom dokažeš, da stvar obvladaš bolje kot nekdo, ki je ravno prišel iz faksa in robotiko obvlada samo teoretično, ali na ravni Lego Mindstorma.

my bad
vseeno dvomim, da bi te z osnovno vzeli za kaj več kot samo kakšnega koderja ali kaj podobnega. edino če si prišel iz kakšne konkurenčne firme, kjer si se ze uveljavil.
če si kaj delal doma ti pa v končni fazi ne pomaga veliko, ker sta to 2 različna svetova.

Rias Gremory ::

PrihajaNodi je izjavil:

iKst je izjavil:

Nodi, ne širi neresnic in pesimizma. IT je daleč od zasičenosti, zaenkrat povpraševanje po programerjih raste hitreje od ponudbe. Poleg tega je področji IT toliko, da je neumno posploševati.



Ja res, firme komaj cakajo da zaposlijo 30 letnega nooba.

Je treba vse eksplicitno napisat?
Iščejo se dobri programerji, slabih je kot listja. Za dobre programerje se bo vedno oz. še nekaj časa našlo delo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MadMen ::

Če smo pošteni, dobri v vsakem poklicu nimajo problema najti službo, je pa res da postaneš dober rabiš tudi izkušnje, kar so pa pri nas delodajalci precej starostno diskiminatorni.

Okapi ::

če si kaj delal doma ti pa v končni fazi ne pomaga veliko, ker sta to 2 različna svetova.
Doma je mogoče početi marsikaj, na dovolj visoki ravni, da s tem delodajalcu pokažeš, da obvladaš tisto, kar rabi, tudi če nimaš diplome. Seveda je pa vsakomur jasno, da ne moreš doma početi vsega. Pospeševalnika delcev ne moreš imeti, da bi se ukvarjal s tako fiziko, kjer brez tega ne gre.

Isotropic ::

tudi pri raznih bolj kompleksnih zadevah (krmilnih sistemih) hitro naletiš na zih, ki ti ga večinoma predstavlja prosti čas.

Okapi ::

Kako ti lahko prosti čas predstavlja kakršnokoli oviro?

Isotropic ::

če hočeš imet še kaj lajfa
firme ponavadi ne iščejo avtistov genijev k majo še pred nastopom sluzbe/ doktorata ze vse v malem prstu, izkušnje iz področja od doma..., ampak folk, ki se zna vključiti v obstoječi team.
razen mogoče, če firma štarta iz 0, v takem primeru pa upam, da bi ti v zgornjem primeru (da maš polno pojma še od doma) dali equity.

poleg tega se doma običajno dela z bolj poenostavljenimi primeri, v praktičnih je pa (pri krmilnih sistemih) veliko nelinearnosti (npr. veter) in rabiš imeti multidisciplinarno ekipo, da ti dejansko kaj naredi.

innerspace ::

@bjoork, 34.
Za postati dober programer sigurno potrebujes izkusnje in predvsem primeren nacin razmisljanja. Ne vem, ce lahko pri 34ih iz nule pridem na nivo "dobrega programerja".
Ploscic glih ne bi polagal, mozgani so predragoceni za taka dela.

Kaj si lahko clovek obeta, ce pri recimo 40ih konca nek faks kot fmf(fizika)?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Isotropic ::

poznam enega k je pri teh letih dokoncal fmf in mislim da mu ne bo hudega
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128392 (12160) Old Spice
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139713 (29785) dope1337
»

Lepo je v ZDA biti mlad inženir (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7325114 (21042) avani

Več podobnih tem