» »

"Road rage" in podobno

"Road rage" in podobno

Temo vidijo: vsi

r3dkv1c4 ::

          je izjavil:

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Po obnašanju na cesti se zelo hitro opazi, da je človek prišel v Slovenijo. In jebivetrski odnos do pravil v prometu vsakemu, ki pride k nam, da lepo in precej točno indikacijo o tem, s kom bo imel opravka - na splošno.


komentar nekoga, ki je zelo zelo malo vozil po tujini. Bolj kot imam izkušenj bolj ugotavljam, da je zdravljenje kompleksov s plehnato kočijo globalno. Kot je rekel Balaševič "princip je isti sve su ostalo nijanse".


Potem se pa nisi prav dosti vozil po Švici, kajne?

Najboljši so tisti gastarbeiterji, ki se po Švici vozijo celi pokakani, ko pa pridejo na počitnice domov, pa veselo hitijo razlagat "kakva milina je vozit u švajcarskoj".

Dejstvo pa je, ko prečkajo Karavanke, se njihova glava vrne v realnost in na cesti pokažejo ves balkanski način vožnje, z meco iz rent-a-car-ja na švicarskih targah.

Nek se vidi.
:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.

Ker pa je cestišče ozko, s svojo vožnjo ovirajo promet, ker jih z avtom ni moč prehitet, kaj šele s kamionom ali avtobusom.

Policaji redko sankcionirajo te idiote.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Bam-Bam ::

Podobno kot, če bi se kolesarji pritoževali, da vozite po magistrali, čeprav vzporedno poteka avtocesta

zmaugy ::

Bam-Bam je izjavil:

Podobno kot, če bi se kolesarji pritoževali, da vozite po magistrali, čeprav vzporedno poteka avtocesta

Niti ne:

1. Za vožnjo po avtocesti je potrebna vinjeta, za vožnjo po kolesarski stezi pa ne.
2. Avtocesta ne pelje v vsako vas, na določeni točki jo je treba zapustiti in včasih se zgodi, da se potem določen čas pelješ vzporedno z avtocesto.

Pogled stand up komika Toma Segura na kolesarje (verjetno na določen tip le-teh):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Bam-Bam ::

Ja pa ja.

1. Avtocesta je rezervirana za motorna vozila, kolesarska pa za kolesarje.
2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.

Vinjeta je brezpredmetna, registracija naprimer tudi.

Če te kolesarji živcirajo, greš pač po cesti rezervirani za motorna vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bam-Bam ()

shotalick ::

Ti govoriš, da bi se morali peljati po AC, v kolkikor poteka poleg magistralke, da ne bi ovirali kolesarjev? WTF??? Kolesarskih stez je ogromno. Ampak tako kot je rekel zmaugy, "specialkari" jih ne jebejo, se počutijo, da so jači.

Bam-Bam ::

ne negovorim. ti ne znaš brati.

In kolesarskih stez je manj kot avtocest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bam-Bam ()

Vanich ::

r3dkv1c4 je izjavil:

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.

Ker pa je cestišče ozko, s svojo vožnjo ovirajo promet, ker jih z avtom ni moč prehitet, kaj šele s kamionom ali avtobusom.

Policaji redko sankcionirajo te idiote.


Lepo, da smo si enotni, da so babun-specialkarji na cestah ena izmed največjih nevarnosti. To bi se moralo strogo prepovedati, sploh, če vzporedno z cesto teče kolesarska steza.

r3dkv1c4 ::

Bam-Bam je izjavil:

Podobno kot, če bi se kolesarji pritoževali, da vozite po magistrali, čeprav vzporedno poteka avtocesta

ti pa si bolnik!
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

matobeli ::

Bam-bam:
Tudi koles je manj in naredijo manj kilometrov po cesti kot avtomobilov.

Poleg tega avtoceste vzdržujemo tisti ki se vozimo po njih, tudi ceste naj bi vzdrževali avtomobilisti (če bi bilo vse prav). Skratka, na leto plačamo avtomobilisti kar nekaj € za to da se lahko vozimo in ker nam je v večini to nujno zlo ne želimo da je to opravilo po nepotrebnem stresno.

Bi pa takoj podpisal da dam 50€ več letno pri registraciji, če bi šel ta denar izključno za gradnjo kolesarskih stez.

zmaugy ::

Bam-Bam je izjavil:

Ja pa ja.

1. Avtocesta je rezervirana za motorna vozila, kolesarska pa za kolesarje.
2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.

Vinjeta je brezpredmetna, registracija naprimer tudi.

Če te kolesarji živcirajo, greš pač po cesti rezervirani za motorna vozila.


Uporaba avtoceste se plača ekstra. Uporaba kolesarske steze se ne plača. Ne mi govorit, da je to brezpredmentno, ker ni.
Sam bi se ves čas vozil po avtocestah, samo na žalost jih ni vsepovsod.

Vožnja po avtocesti je hitrejša in varnejša, predpostavljam da je za kolesarje vožnja po kolesarski stezi počasnejša kot po magistralki, je pa varnejša. Še ena zgovorna razlika.
Kar se tiče količine kolesarskih stez - ne vem, imaš kakšne podatke ali zgolj malo na pamet?

krneki0001 ::

Bam-Bam je izjavil:

2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.


Urejenih kolesarskih poti v sloveniji je 1448 kilometrov.
http://www.razvoj.si/UserFiles/File/kol...

Avtocest je pa v sloveniji za 612 kilometrov.

Tako da je tvoje prepričanje napačno.

Bam-Bam ::

krneki0001 je izjavil:

Bam-Bam je izjavil:

2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.


Urejenih kolesarskih poti v sloveniji je 1448 kilometrov.
http://www.razvoj.si/UserFiles/File/kol...

Avtocest je pa v sloveniji za 612 kilometrov.

Tako da je tvoje prepričanje napačno.


Zdaj pa odštej ceste in utrjen makedam

Bam-Bam ::

zmaugy je izjavil:

Bam-Bam je izjavil:

Ja pa ja.

1. Avtocesta je rezervirana za motorna vozila, kolesarska pa za kolesarje.
2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.

Vinjeta je brezpredmetna, registracija naprimer tudi.

Če te kolesarji živcirajo, greš pač po cesti rezervirani za motorna vozila.


Uporaba avtoceste se plača ekstra. Uporaba kolesarske steze se ne plača. Ne mi govorit, da je to brezpredmentno, ker ni.
Sam bi se ves čas vozil po avtocestah, samo na žalost jih ni vsepovsod.



A cestine pa ne plačaš?

matobeli je izjavil:

Bam-bam:

Poleg tega avtoceste vzdržujemo tisti ki se vozimo po njih, tudi ceste naj bi vzdrževali avtomobilisti (če bi bilo vse prav). Skratka, na leto plačamo avtomobilisti kar nekaj EUR za to da se lahko vozimo in ker nam je v večini to nujno zlo ne želimo da je to opravilo po nepotrebnem stresno.


Plačal boš, ker bo cestišče treba popravit za vami. To bi blo lahk jasno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bam-Bam ()

          ::

r3dkv1c4 je izjavil:

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.


Jaz kot aktiven kolesar z licenco vedno vozim po kolesarskih stezah, če so te prevozne. Ker pa je precej takih, da so speljane po pločnikih in se vsakih 20m spustijo na nivo ceste zaradi dovoza, v teh primerih vozim po cesti, saj vožnja po kolesarski ni mogoča. Da niti ne govorim o vsem pesku, svinjariji, pešcih, rolarjih, parkiranih avtih in vsem ostalem, kar se na kolesarski stezi znajde.

Invictus ::

r3dkv1c4 je izjavil:

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.

Ker pa je cestišče ozko, s svojo vožnjo ovirajo promet, ker jih z avtom ni moč prehitet, kaj šele s kamionom ali avtobusom.

Policaji redko sankcionirajo te idiote.

Ne budali...

Pri nas so kolesarske steze bolj birokratske. Redka je širša od enega metra (balanca mojega bicikla je širša), grbinasta, cel kup enih jebenih izvozov iz bajt.

Cesta je bolj varna.

Malo strpnosti ne bi škodilo ko se pelješ v svojem preplačanem kosu pleha.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

r3dkv1c4 ::

          je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.


Jaz kot aktiven kolesar z licenco vedno vozim po kolesarskih stezah, če so te prevozne. Ker pa je precej takih, da so speljane po pločnikih in se vsakih 20m spustijo na nivo ceste zaradi dovoza, v teh primerih vozim po cesti, saj vožnja po kolesarski ni mogoča. Da niti ne govorim o vsem pesku, svinjariji, pešcih, rolarjih, parkiranih avtih in vsem ostalem, kar se na kolesarski stezi znajde.

A ti misliš, da se meni dopade skakanje čez dovozne poti?
Niti malo. Enostavno prilagodiš hitrost vožnje po kolesarski stezi in je zadeva rešena.
Nedopustno pa je tvoje razmišljanje, da je to razlog in izgovor za vožnjo po cesti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Bam-Bam ::

Zakaj pa potrebuješ izgovor, da kolesariš po cesti?

matobeli ::

Zakaj pa bi kolesaril po cesti tam kjer imaš samo za kolesarje speljano stezo? Dejte se malo zbunit da bodo steze primerne, plačat 150€/letno na kolo za vzdrževanje in gradnjo, ne pa hopala na ceste kjer delate gužvo dejanskemu prometu.

Če odštejemo tovorni promet je treba ceste vzdrževati zaradi staranja in naravnih vplivov, z avtomobili minimalno obrabimo.

r3dkv1c4 ::

Invictus je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.

Ker pa je cestišče ozko, s svojo vožnjo ovirajo promet, ker jih z avtom ni moč prehitet, kaj šele s kamionom ali avtobusom.

Policaji redko sankcionirajo te idiote.

Ne budali...

Pri nas so kolesarske steze bolj birokratske. Redka je širša od enega metra (balanca mojega bicikla je širša), grbinasta, cel kup enih jebenih izvozov iz bajt.

Cesta je bolj varna.

Malo strpnosti ne bi škodilo ko se pelješ v svojem preplačanem kosu pleha.

Obnašaj se in se poglej v ogledalo, zagledal boš budalo.

Ti imaš sigurno raketo in ne kolo....al pa misliš, da si na harleyu, ker imaš tako široko balanco, da si niti nohtov ne smeš postrižt, da jo sploh lahko držiš.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

stara mama ::

Smešno je opazovat arogantne kolesarje ki pizdijo čez avtomobiliste in uboge kolesarske steze, ter hobi vozakarje v preplačanem in precenjenem plehu, ki pizdijo nad kolesarji in vsem kar je počasnejše IN hitrejše od njih.
Vsi mislite in se obnašate, kot da vam je cesta od boga dana pravica in da je tam samo zaradi vas :))
Plačali ste samo za majhen delček nje!

Nevem, zadnjič sem neki delal ob cesti ki je dovoz trem bajtam. To je blo prometa kot na kaki regionalki, ne moreš vrjet. Da bi si mal obstrigli tisto zaraščeno obcestno grmovje in uredili dovoz pa ne.
Nekateri se kr tak vozakajo okol iz dolgcajta zgleda.

Zgodovina sprememb…

ProGo ::

Haha, kakšen kurčev trol je ta Invictus. Krmilo ima širše od 1 m, Lol.
DH imajo 80,85 cm krmilo in to je max.
Razen če ti prihaja na bike replike Harliyev.

Invictus ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Obnašaj se in se poglej v ogledalo, zagledal boš budalo.

Ti imaš sigurno raketo in ne kolo....al pa misliš, da si na harleyu, ker imaš tako široko balanco, da si niti nohtov ne smeš postrižt, da jo sploh lahko držiš.:))

Saj jo. Za mano v avtu. Vedno vidim enega kretena, ki trobi ob prazni cesti, ker me mora prehiteti.

Zadnjič me je en hotel izriniti s ceste, potem bi se pa še tepel. Pa se je usral in peljal naprej.

Ja, imam dober bicikel. So fucking what???
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ProGo ::

stara mama je izjavil:

Smešno je opazovat arogantne kolesarje ki pizdijo čez avtomobiliste in uboge kolesarske steze, ter hobi vozakarje v preplačanem in precenjenem plehu, ki pizdijo nad kolesarji in vsem kar je počasnejše IN hitrejše od njih.
Vsi mislite in se obnašate, kot da vam je cesta od boga dana pravica in da je tam samo zaradi vas :))
Plačali ste samo za majhen delček nje!

Nevem, zadnjič sem neki delal ob cesti ki je dovoz trem bajtam. To je blo prometa kot na kaki regionalki, ne moreš vrjet.
Nekateri se kr tak vozakajo okol iz dolgcajta zgleda.


Pozabljaš, da ima velika večina kolesarjev avto in je plačala toliko za uporabo ceste, kot ti.

matobeli ::

Invictus je izjavil:


Ja, imam dober bicikel. So fucking what???


Haha, preplačan kos plastičnih cevi, samo za to da se "športa" in zganja "hobi" in slepi kako je to bolj kul in ohinsploh od cenejšega avta v katerega lahko daš še kaj drugega kot svojo rit, pa še na varnem si :))

ProGo ::

Invictus je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


Obnašaj se in se poglej v ogledalo, zagledal boš budalo.

Ti imaš sigurno raketo in ne kolo....al pa misliš, da si na harleyu, ker imaš tako široko balanco, da si niti nohtov ne smeš postrižt, da jo sploh lahko držiš.:))

Saj jo. Za mano v avtu. Vedno vidim enega kretena, ki trobi ob prazni cesti, ker me mora prehiteti.

Zadnjič me je en hotel izriniti s ceste, potem bi se pa še tepel. Pa se je usral in peljal naprej.

Ja, imam dober bicikel. So fucking what???


Glede na tvoje nepoznavanje dimenzij kolesarskih komponent mislim, da nimaš kolesa.

matobeli ::

ProGo je izjavil:


Pozabljaš, da ima velika večina kolesarjev avto in je plačala toliko za uporabo ceste, kot ti.


In? Jaz imam pa dva avta in vsakega polno plačam? Zakaj le, če pa lahko samo enega naenkrat vozim?

krneki0001 ::

ProGo je izjavil:


Pozabljaš, da ima velika večina kolesarjev avto in je plačala toliko za uporabo ceste, kot ti.


Plačali so za uporabo cest z avtomobilom in ne kolesom.

Zanimivo bi bilo, če bi kolesarji plačali nadomestilo za uporabo cest. Potem naj se pa vozijo po vseh cestah, kjer jim paše, razen na avtocestah.

ProGo ::

krneki0001 je izjavil:

ProGo je izjavil:


Pozabljaš, da ima velika večina kolesarjev avto in je plačala toliko za uporabo ceste, kot ti.


Plačali so za uporabo cest z avtomobilom in ne kolesom.

Zanimivo bi bilo, če bi kolesarji plačali nadomestilo za uporabo cest. Potem naj se pa vozijo po vseh cestah, kjer jim paše, razen na avtocestah.


Napačno. Plačali so za uporabo cest.

Finito.

Z traktorjem, tovornjakom, skuterjem, avtom ali kolesom.

krneki0001 ::

Ne drži, plačali so za uporabo cest točno določenega vozila. Plačaš namreč ob registraciji točno določenega vozila.

Ker to ne pomeni, da imaš doma 4 avte, plačaš za enega in se voziš z vsemi štirimi. Vsakega posebaj je treba registrirat in za vsakega je treba plačat nadomestilo za vožnjo po cestah.

In za kolo niso plačali cestnine.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Invictus je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:


Obnašaj se in se poglej v ogledalo, zagledal boš budalo.

Ti imaš sigurno raketo in ne kolo....al pa misliš, da si na harleyu, ker imaš tako široko balanco, da si niti nohtov ne smeš postrižt, da jo sploh lahko držiš.:))

Saj jo. Za mano v avtu. Vedno vidim enega kretena, ki trobi ob prazni cesti, ker me mora prehiteti.

Zadnjič me je en hotel izriniti s ceste, potem bi se pa še tepel. Pa se je usral in peljal naprej.

Ja, imam dober bicikel. So fucking what???

...in ja imam fuckin balanco širšo od metra:DD
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Bam-Bam ::

krneki0001 je izjavil:

Ne drži, plačali so za uporabo cest točno določenega vozila. Plačaš namreč ob registraciji točno določenega vozila.

Ker to ne pomeni, da imaš doma 4 avte, plačaš za enega in se voziš z vsemi štirimi. Vsakega posebaj je treba registrirat in za vsakega je treba plačat nadomestilo za vožnjo po cestah.

In za kolo niso plačali cestnine.


Pa saj za kolo sploh ne rabiš in pravzaprav niti ne moreš plačati cestine, pa četudi jih sam prosiš, ampak to ti nebivedu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bam-Bam ()

matobeli ::

Kar pomeni da je zastonj? Ja, ampak jo sponzoriramo vozniki motornih vozil. Tako da, malo spoštovanja do tistih katerim je cesta v osnovi namenjena ;)

Svoje hobije pa lahko opravljate tudi na za to primernem poligonu (recimo štadijonu).

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

Svoje hobije pa lahko opravljate tudi na za to primernem poligonu (recimo štadijonu).


Tam je treba pa plačat. :))

buttplugs ::

Bam-Bam je izjavil:

Ja pa ja.

1. Avtocesta je rezervirana za motorna vozila, kolesarska pa za kolesarje.
2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.

Vinjeta je brezpredmetna, registracija naprimer tudi.

Če te kolesarji živcirajo, greš pač po cesti rezervirani za motorna vozila.

Če je zraven ceste potka za bicikle, je ta cesta rezervirana za motorna vozila.
top šit argument

St235 ::

zmaugy je izjavil:

Po tujini vozim zelo veliko. Poskusi se za hec odpeljati v Avstrijo v kakšno manjše mesto in opazuj vozila na krožnem prometu. Praktično vsak pred izhodom nakaže svoj namen s smernikom. Prav neverjetno je, kako smerniki tudi na vozilih s slovenskimi tablicami v teh avstrijskih manjših mestih delujejo pravilno. >:D


Zapelji se skozi dunaj pa bo isti šmoren kot pri nas, na avtocesti 120km/h in tempomat na prehitevalnem pasu je klasika, zaviranja iz 120 na 40 brez vsakega razloga pa vsakih 50km. Ampak zdaj lahko do nezavesti iščemo subjektivne občutke kje se nam kakšen promet zdi, ampak na koncu pridemo do tega kar sem napisal zgoraj. Predvsem pa je svet precej večji od 4 sosednjih držav.

buttplugs ::

r3dkv1c4 je izjavil:

          je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

V to temo mirno lahko vključimo tudi kolesarje "specialkarje", ki se meni nič tebi nič samozavestno vozijo po cesti kljub temu, da imajo pol metra od svoje desne kolesarsko stezo.


Jaz kot aktiven kolesar z licenco vedno vozim po kolesarskih stezah, če so te prevozne. Ker pa je precej takih, da so speljane po pločnikih in se vsakih 20m spustijo na nivo ceste zaradi dovoza, v teh primerih vozim po cesti, saj vožnja po kolesarski ni mogoča. Da niti ne govorim o vsem pesku, svinjariji, pešcih, rolarjih, parkiranih avtih in vsem ostalem, kar se na kolesarski stezi znajde.

A ti misliš, da se meni dopade skakanje čez dovozne poti?
Niti malo. Enostavno prilagodiš hitrost vožnje po kolesarski stezi in je zadeva rešena.
Nedopustno pa je tvoje razmišljanje, da je to razlog in izgovor za vožnjo po cesti.

Ali pa dvigneš rit z zica, da ne nabije v trtico. O fak, ne, sorry. To je preveč dela za kolesarje, ki imajo vgrajen elektromotor zaradi lenobe.

Markus386 ::

Ta izgovor je isti kot če bi avtomobili vozili po pločniku, ker je cesta luknjasta. Potem pa voziš po mestu 10kmh (vseh 50 avtov v koloni), ker se enemu kolesarju ne da speljat čez dva klančka zaradi dovozov. Nasljenje je kaj.. s kolesom na avtocesto, ker je regionalka preveč luknjasta?

Moj predlog (za idealen svet) bi bil zgradit ločeno kolesarsko stezo ob vsaki regionalki (nekaj metrov stran), in prepovedat in strogo kaznovat vse kolesarje na regionalki. Od jesenic do kranjske gore je zelo lepa kolesarska steza, po zelo lepem terenu in naravi, nič smrdečih dizlov vsake 5 sekund, nič kamionov,... pa še vedno vsakič srečaš vsaj enega ali dva kolesarja na regionalki. Ponavadi v pajkicah z birbauhom.

Evo danes zjutraj pred hoferjem, ""Porše Kajen"" skoraj naslonjen na tiste stebričke pri vhodu, parkirišče pa skoraj prazno (dobesedno 3m do prvega praznega parkirnega mesta). Kakega starega Cliota tam ni bilo videt še nikoli,... verjetno ker je potencialna kazen kar velik procent vrednosti avta.

Ko smo že pri smernikih in BMWjih/audijih, so tam zato, da lahko parkiraš kjerkoli (tudi na cesti), če prižgeš vse štiri.


še en rahel offtopic, se je kdo vozil ponoči po miklošičevi po ljubljani, in opazil nekaj teh vsi-štirje-smerniki-parking avtov kar na voznem pasu tam pri nobel bureku... pa policaje, ki kar vozijo mimo? Je to kak dil, ali se jim samo ne da ukvarjat s svojo službo?

krneki0001 ::

Včeraj ob 22h BTC. 5 bmw-jev eden za drugim, norenje po coni za pešce, driftanje v krožnih, preglasni izpuhi,...

knesz ::

... zaviranja iz 120 na 40 brez vsakega razloga pa vsakih 50km...

Takoj podpišem za naše avtoceste!

Vanich ::

Od jesenic do kranjske gore je zelo lepa kolesarska steza, po zelo lepem terenu in naravi, nič smrdečih dizlov vsake 5 sekund, nič kamionov,... pa še vedno vsakič srečaš vsaj enega ali dva kolesarja na regionalki. Ponavadi v pajkicah z birbauhom.


2? Srečaš jih 20, najmanj.
Ampak tip si pa zadel: babun kolesarji z birbauham na specijalkah z čelado, florescentnimi pajkicami in opremo za 10.000.-€ - podirajo svoje "rekorde", da jih bodo potem lahko objavili na Facebooku. Predvidevam, da je velika večina teh babunov iz žabarije - noben lokalec ni tak kreten in mazohist, da bi se šel guzit po glavni cesti s kolesom do Kr.Gore in nazaj.

Kolesarska steza, po drugi strani, je pa res čudovita - skoraj cela pot je skozi gozd, široka je dovolj in ker jo je velik del speljan po tirih, kjer je včasih vozil vlak, gre skoraj naravnost in pa z konstantnim minimalnim naklonom - vse do Kr.Gore.

cleanac ::

Markus386 je izjavil:

Ta izgovor je isti kot če bi avtomobili vozili po pločniku, ker je cesta luknjasta.
Saj vozijo. Sicer ne ravno zaradi luknjaste ceste, ampak vozijo.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Zanimivo bi bilo, če bi kolesarji plačali nadomestilo za uporabo cest. Potem naj se pa vozijo po vseh cestah, kjer jim paše, razen na avtocestah.

Si bom še vinjeto nabavil pa začnem še po avtocestah srati ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Zanimivo bi bilo, če bi kolesarji plačali nadomestilo za uporabo cest. Potem naj se pa vozijo po vseh cestah, kjer jim paše, razen na avtocestah.

Si bom še vinjeto nabavil pa začnem še po avtocestah srati ;).


Ti bomo za rojstni dan kupili jopič. In to un ku se na hrbtu veže.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Markus386 ::

cleanac je izjavil:

Markus386 je izjavil:

Ta izgovor je isti kot če bi avtomobili vozili po pločniku, ker je cesta luknjasta.
Saj vozijo. Sicer ne ravno zaradi luknjaste ceste, ampak vozijo.


In takih avtomobilistov je koliko? In kolesarji potem "lejga unga na plocniku, kreten!". Pa ce je sreca (redko), se kako kazen fase.
Ko pa kolesar vozi po cesti pa "kolesarska je luknjasta, pa klancki, bom raje oviral kolono avtomobilov, ker sem car!"

Bam-Bam ::

Seveda si car, saj je cesta tvoja

matobeli ::

kakšne blesave utemeljitve "saj je tvoja".
v navodilih za uporabo ceste je točno določeno kdaj in koliko ceste pripada kolesarju.

in če se ne motim je potrebno kolesarjem vozit po kolesarskih stezah, če jih ni pa gredo lahko po cestah kjer to ni prepovedano z znakom, ne smejo pa zavzet več kot 1m od roba. to pomeni celotne širine in ne da lahko voziš 1m od roba.

velja pa tudi pravilo da se, kot vsa počasna vozila, mora umakniti na prvem primernem mestu.

sedaj ko smo ponovili pravila pa lahko ugotavljamo zakaj imajo kolesarjem ne ustreza njim namenjena površina za igranje.

zmaugy ::

Bam-Bam je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Bam-Bam je izjavil:

Ja pa ja.

1. Avtocesta je rezervirana za motorna vozila, kolesarska pa za kolesarje.
2. Prepričan sem, da je kolesarskih stez manj kot avtocest, tako da tudi ta argument odpade.

Vinjeta je brezpredmetna, registracija naprimer tudi.

Če te kolesarji živcirajo, greš pač po cesti rezervirani za motorna vozila.


Uporaba avtoceste se plača ekstra. Uporaba kolesarske steze se ne plača. Ne mi govorit, da je to brezpredmentno, ker ni.
Sam bi se ves čas vozil po avtocestah, samo na žalost jih ni vsepovsod.



A cestine pa ne plačaš?

matobeli je izjavil:

Bam-bam:

Poleg tega avtoceste vzdržujemo tisti ki se vozimo po njih, tudi ceste naj bi vzdrževali avtomobilisti (če bi bilo vse prav). Skratka, na leto plačamo avtomobilisti kar nekaj EUR za to da se lahko vozimo in ker nam je v večini to nujno zlo ne želimo da je to opravilo po nepotrebnem stresno.


Plačal boš, ker bo cestišče treba popravit za vami. To bi blo lahk jasno ;)


Cestnina je obvezna. Vinjeta ni. Kaj tukaj ni jasno?

zmaugy ::

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Po tujini vozim zelo veliko. Poskusi se za hec odpeljati v Avstrijo v kakšno manjše mesto in opazuj vozila na krožnem prometu. Praktično vsak pred izhodom nakaže svoj namen s smernikom. Prav neverjetno je, kako smerniki tudi na vozilih s slovenskimi tablicami v teh avstrijskih manjših mestih delujejo pravilno. >:D


Zapelji se skozi dunaj pa bo isti šmoren kot pri nas, na avtocesti 120km/h in tempomat na prehitevalnem pasu je klasika, zaviranja iz 120 na 40 brez vsakega razloga pa vsakih 50km. Ampak zdaj lahko do nezavesti iščemo subjektivne občutke kje se nam kakšen promet zdi, ampak na koncu pridemo do tega kar sem napisal zgoraj. Predvsem pa je svet precej večji od 4 sosednjih držav.

Dunaja ne moreš primerjati z nobeno našo vukojebino. Si preštel koliko pasov je na dovoznici iz našega konca? Primerjaj to z ljubljanskim selom kot našim največjim.

Rampage ::

Ejga, glede na to, da kolesarji ne plačujete cestnine, sploh nimate kaj iskati na cestah. Lahko pa uvedejo cestnino za kolesarje in sem prepričan, da se bodo našla tudi sredstva, da se kolesarske steze uredijo kot se spodobi in več nebo razloga, da delate zastoje na cestah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114447 (91469) solatko
»

Držanje pravil po cestah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38864641 (56361) BigWhale
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18347115 (43068) floyd1

Več podobnih tem