» »

"Road rage" in podobno

"Road rage" in podobno

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

negotiator ::

Pozdrav!

Glede na to, da je nas je na cesti veliko različnih osebnosti, bi bilo kar čudno, če ne bi vsake toliko prišlo do kakšnega nesporazuma. Osebno se v take zadeve nerad spuščam, kljub temu, da me včasih določeni udeleženci v prometu precej razjezijo. Ta tema je namenjena deljenju vaših slabih izkušenj, ki ste jih doživeli kot udeležen-ec/-ka v prometu. Naj začnem s svojo (današnjo) zgodbo. Peljem se z avtomobilom po coni 30. Nakažem in zavijem levo, kjer v ovinku zagledam neko družino (mogoče celo dve družini skupaj), ki pešači sredi ceste oz. med pločnikom in sredino ceste. Bili so približno v širini avtomobila, zato sem vedel, da bom brez težav zapeljal mimo. V tej skupini so bili tudi manjši otroci. Ker je šlo pač za ljudi in predvsem majhne otroke, sem kot "zgleden" voznik zapeljal dol s ceste, do ograje, ki je bila ob cesti, češ, da le ne bi šel preblizu otrok. Ponavljam: varno bi prišel mimo njih tudi, če ne bi zapeljal s ceste. Poleg tega je bila na njihovi strani z neprekinjeno črto označena šolska pot + pločnik ampak ne, niti eden od teh ljudi ni hodil po tisti poti, pač pa so raje šli po cesti (ja, in potem se takih stvari učijo tudi njihovi otroci - da se hodi po cesti). Kakorkoli, nič od tega me ne bi motilo, če se le ne bi ena od mamic začela dreti "počasi, j**o te h*tler, a nič ne vidiš?!" Preden sem se sploh zavedel, da je to namenjeno meni, sem bil že predaleč naprej, da bi kaj rekel nazaj. Me je pa šokiralo. Na daleč sem se ognil, in speljal ovinek, s prilagojeno hitrostjo, pa dobim tak komentar. Pomislil sem že, da se je drla na otroka, ne name, saj ni gledala za mano, ko sem bil mimo njih. V tem primeru pa se mi otrok smili, hehe. Take stvari me zelo jezijo. Druga zgodba: spet levi ovinek, zavijem in zagledam (spet) družino z majhnimi otroci, kako prečka cesto, kjer sploh ni prehoda. Tretja zgodba: vozim se po zakrivljeni cesti (slabo pregledni) in kar na enkrat dve mamici, z vozički predme, na cesto - seveda ni bilo prehoda. Je bilo pa treba kar bremzat. Pa da ne bom krivil samo pešcev: vsak dan vidim kar nekaj voznikov na telefonih - taki me ponavadi izsilijo v rondojih ali pa celo pot vozijo prepočasi in vsake toliko skoraj zapeljejo s ceste. Ko smo že pri počasnih voznikih, taki so eni najnevarnejših. Ne le, da upočasnjujejo promet, pač pa dobesedno "silijo" ostale voznike v prehitevanje, kar se lahko slabo konča. Kakšni kekci celo nalašč začnejo pospeševat, ko jih začneš prehitevat, da se na koncu po možnosti za las izide. Enkrat sem peljal za enim kombijem z napisom, zadaj: vozi le tako hitro, kot lahko leti tvoj angel varuh. Kombi je peljal slabih 60 na cesti izven naselja, kjer je bila omejitev 90. Ne le, da me je živcirala mnogo prenizka hitrost, pač pa tudi ta "sveti" napis, na kombiju. Sicer nimam nič proti vernikom ampak to je pa že izsiljevanje. Si je voznik predstavljal, da bo s tem pripomogel k varnejšim razmeram na cesti? Žal se očitno ni zavedal, da take stvari situacijo le poslabšajo. Potem so tu še vozniki civic-ov, ki prehitevajo v škarje na dvopasovnicah (že na par takih sem naletel, vsakič isto). Pa da ne bo kakšen tukaj, ki ima civic-a užaljen, saj že sami veste, če ste dobri ali slabi vozniki, niso vsi slabi.

Lahko bi napisal še precej, pa mislim, da bo to dovolj za začetek, naprej pa vi, s svojimi izkušnjami ;)

Lep pozdrav
All easy problems have already been solved.

N0t0ri0us ::

OK

Cr00k ::

Uff... to je never ending story... jaz sem že nekajkrat poskusil voziti po pravilih, pa je toliko norcev, da se bolj varno počutim da jaz njih prehitevam, kot oni mene.

Tudi mene jezi, da so dedki ki so delali izpit še na tanku v JLA, kateri ne poznajo krožnih. Da babice vozijo konstantno 60, neglede na dejansko omejitev 30-90. Da z BMWji in Audiji vozijo po prehitevalnem pasu, čeprav ni nikogar v rangu 1km za prehitet...

Miha 333 ::

Vozniki se požvižgajo na cestna pravila in omejitve, kot da še ni dovolj mrtvih. Svež primer od danes: vozim po cesti kjer je polna črta in nekaj stranskih odcepov. Vozilo pred mano da levi smernik, da bo zavijalo levo in upočasni. Tudi jaz seveda upočasnim, to pa je tako razjezilo voznika za mano, da je šel prehitevati čez polno črto najprej mene in nato še vozilo pred menoj, ki je zavijalo levo in imelo prižgan levi smernik (!!!). Izšlo se sicer tokrat je. Mislim, wtf?

BorutK-73 ::

Še nisem videl road rage-a na slovenskih cestah. Se pa velikokrat čudim kaj se dogaja v glavah drugih voznikov, največkrat voznic.;((
Izpit imam pa že od leta 1992, vozim pa od leta 1994 naprej.

#000000 ::

Jest mam izpit še iz prejšnjega stoletja 1988 (isti) pa še se nisem stepu na cesti, vedno po omejitvah, nesreče resne še nobene, razen na tržaki en bel kombi skoču pred mene in sem ga ruknil malenkost, stopu voznik kombije ven in bil malo neroden ter padel nekam pod njega, prišla policija ugotovila da je yuger malo pijan in je odšel na treznenje.

Sploh ne zastopim kako se lahko folk na cesti sklofa, zakaj ??? ni razloga vsaj zame ne.

Rampage ::

Če ni prehoda potem pešci NIMAJO KAJ ISKATI NA CESTI, nimajo, ni jih.

Cr00k je izjavil:

Uff... to je never ending story... jaz sem že nekajkrat poskusil voziti po pravilih, pa je toliko norcev, da se bolj varno počutim da jaz njih prehitevam, kot oni mene.

Tudi mene jezi, da so dedki ki so delali izpit še na tanku v JLA, kateri ne poznajo krožnih. Da babice vozijo konstantno 60, neglede na dejansko omejitev 30-90. Da z BMWji in Audiji vozijo po prehitevalnem pasu, čeprav ni nikogar v rangu 1km za prehitet...


Ni dnarja za blinkerje pa ne morejo mejat pasa? Ali pa niso sposobni razumeti CPP? Ne bit tako strog, moraš razumeti, da vsi nimajo takšnih kapacitet... Stare omike pa dedki... daj jim vizitko naj gredo na bližnji britof.

Miha 333 je izjavil:

Vozniki se požvižgajo na cestna pravila in omejitve, kot da še ni dovolj mrtvih. Svež primer od danes: vozim po cesti kjer je polna črta in nekaj stranskih odcepov. Vozilo pred mano da levi smernik, da bo zavijalo levo in upočasni. Tudi jaz seveda upočasnim, to pa je tako razjezilo voznika za mano, da je šel prehitevati čez polno črto najprej mene in nato še vozilo pred menoj, ki je zavijalo levo in imelo prižgan levi smernik (!!!). Izšlo se sicer tokrat je. Mislim, wtf?


Bo mu že enkrat en prišel nasproti, če bo imel srečo bo šleper pa niti drek nebo od njega ostal... mislim, nič osebnega, ampak nekako si prestavljam, da po takšnih izkušnjah ti ljudje hrepenijo.

PandaFlow2 ::

Par dni nazaj... Tip z Audijem zapelje s polnim gasom prek dvojne polne črte na bencinsko postajo na drugi strani ceste, kjer sem jaz hodil čez prehod za pešce. Me skoraj povozi in potem še trobi in se pači češ kje hodim.... Priceless.

Thuban ::

Navadno je tako, da če ne izzivaš, ne boš izzvan.

Tudi na cesti je tako. Če srečaš nekoga, za kogar vidiš da je potencialno lahko živčen nevem če je res tako grozen problem se umakniti in spustiti človeka naprej? A se je res treba izpostavljat?

Če vidiš družino z otroci moraš že po defaultu predvidevat da so otroci nevzgojeni in da obstaja verjetnost da ti mulc skoči pred avto. Dodatno moraš predvidevat, da če se to zgodi bo mat sigurno prstjena v božjo mater in bo začela vrečšat nate kot sraka namesto da bi vzgojila otroka. Ker je pač lažje vreščat na odraslega kot na otroka.

negotiator je izjavil:

Kombi je peljal slabih 60 na cesti izven naselja, kjer je bila omejitev 90.


toliko soli pa nimaš v glavi da bi pomislil da ima morda v prtljažniku nek tovor, ki ga noče stresti?
Pač za kombi gre...kombiji prevažajo reči ponavadi...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

napsy ::

PandaFlow2 je izjavil:

Par dni nazaj... Tip z Audijem zapelje s polnim gasom prek dvojne polne črte na bencinsko postajo na drugi strani ceste, kjer sem jaz hodil čez prehod za pešce. Me skoraj povozi in potem še trobi in se pači češ kje hodim.... Priceless.


Natanko to se je zgodilo tudi meni. Js si rezlagam da pri meni ni opazil njegove rdece luci na semaforju pa mu je blo pol kurca jasn zakaj js preckam.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

stara mama ::

Thuban je izjavil:


toliko soli pa nimaš v glavi da bi pomislil da ima morda v prtljažniku nek tovor, ki ga noče stresti?
Pač za kombi gre...kombiji prevažajo reči ponavadi...

Ehh pusti ga, nekateri tega ne dojamejo niti za traktor.
Recimo v jeseni, ko se vozijo polne prikolice silaže in je treba bolj previdno (beri počasi!), da se tovor ne obrne na njihov preljubi kos pleha. Sploh na kaki vasi recimo.
Nekateri tega niso sposobni dojet, pol pa hočejo dobit živčni zlom.

Heavy ::

Italjanski vozniki na primorskih cestah. Omejitev 90, oni cincajo 70 (če imaš srečo) in hkrati plešejo čez celo cesto. Če imaš živce za tole imaš za vse ostalo :)

Ali pa ljudem, ki jim je pod častno vozit po pasu za počasna vozila v klanec na avtocesti.

Vozniki luksuznih nemških avtomobilov, kateri ti blendajo, ko prehitevaš konvoj šleparjev pri 140. Malo naprej jih dohitiš pri delu na cesti. 2 zožena pasova avtoceste, oni pa si ne upajo šleparja prehitet.
#TeamFelix

Grey ::

Oh joj...včasih ti kaki siLaki res potegnejo živec. Se voziš lepo po predpisih pa majmun začne prehitevat, ko se začne zoževanje na zahodno obvoznico tik ob ograji po levi strani, čez vse možne poševne in križenkraž črte...upam, da čimprej postavijo tiste količke tudi tam pa da se zaleti tak papak ke notr. Eni ljudje imajo tisto glavo nad rameni res samo za frizuro.

Skyfall ::

Meni dnevno zelo dvigujejo pritisk vozniki, ki v mestu peljejo 40-45km/h in pa kolesarji v lepem vremenu z vožnjo po sredini ceste, da moraš zapeljat na nasprotni pas ali pa zadaj delaš kolono :8) Dva tedna nazaj pred mano vidim skupino štirih kolesarjev. Trije so bili lepo v koloni, četrti pa je vozil vzporedno s prvim. Prehiteti jih nisem mogel, ker so bili na drugem pasu z nasprotne smeri avti in ko se je končno spraznilo sem letel mimo njih in jih pozdravil s daljšim hupanjem ter seveda v zameno dobil sredinski prst v vzratnem ogledalu. Pred mano se je nato prižgala rdeča in so me dohiteli in me ozmerjali s divjakom ter morilcem itd....

hojnikb ::

paging @jype .)
#brezpodpisa

Smurf ::

Skyfall je izjavil:

Meni dnevno zelo dvigujejo pritisk vozniki, ki v mestu peljejo 40-45km/h in pa kolesarji v lepem vremenu z vožnjo po sredini ceste, da moraš zapeljat na nasprotni pas ali pa zadaj delaš kolono :8) Dva tedna nazaj pred mano vidim skupino štirih kolesarjev. Trije so bili lepo v koloni, četrti pa je vozil vzporedno s prvim. Prehiteti jih nisem mogel, ker so bili na drugem pasu z nasprotne smeri avti in ko se je končno spraznilo sem letel mimo njih in jih pozdravil s daljšim hupanjem ter seveda v zameno dobil sredinski prst v vzratnem ogledalu. Pred mano se je nato prižgala rdeča in so me dohiteli in me ozmerjali s divjakom ter morilcem itd....

Zanimivo, na relaciji Zagorje-Trojane lahko marsikdaj srecas tudi po gruco 30 kolesarjev na kupu, ki jih lahko prehitis ravno na ene 2 mestih v 20min voznje. Pa se nikoli nisem izgubil zivcev zaradi njih. Ce jih lahko prehitim jih prehitim, ce ne gre, pac porabis tistih 5 min vec.

amacar ::

Js tudi s kolesarji nimam problemov, ker jih prehitim z vožnjo po nasprotnem pasu, nikoli namreč ne veš, kdaj se ti kateri prevrže pod avto, če si preveč blizu.

zmaugy ::

stara mama je izjavil:

Thuban je izjavil:


toliko soli pa nimaš v glavi da bi pomislil da ima morda v prtljažniku nek tovor, ki ga noče stresti?
Pač za kombi gre...kombiji prevažajo reči ponavadi...

Ehh pusti ga, nekateri tega ne dojamejo niti za traktor.
Recimo v jeseni, ko se vozijo polne prikolice silaže in je treba bolj previdno (beri počasi!), da se tovor ne obrne na njihov preljubi kos pleha. Sploh na kaki vasi recimo.
Nekateri tega niso sposobni dojet, pol pa hočejo dobit živčni zlom.


Ampak ti isti traktoristi se pa seveda niso sposobni umakniti in spustiti kolone naprej, ne ne, to je pa preveč, oni se mrtvo hladno peljejo 25 na uro nekaj kilometrov na cesti, kjer je omejitev 90 in če je gneča nasproti pač smola, avtobusne so za avtobuse, right?

49106 ::

To ga prehitiš čez polno črto. Tut pred policijo, če so lih v bližin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

Tukaj bi dodal še razne tovornjakarje, ki se med sabo prehitevajo po avtocesti na razdalji nekaj kilometrov, ker se "hitrejši pelje" 91 km/h, počasnejši pa 89,5 km/h. Ker je huda travma, če mora revček trpeti tistih 1,5 km/h razlike in se mu jebe za ostale voznike, ki bi se lahko peljali 40 km/h hitreje.

49106 je izjavil:

To ga prehitiš čez polno črto. Tut pred policijo, če so lih v bližin.

Itak. Ampak včasih je promet iz nasprotne smeri tako gost, da to ni mogoče, sploh če šteje kolona za traktorjem nekaj deset avtomobilov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Thuban ::

ja in kaj boš storil? Na vso silo prehitel, celi živčen da boš tvegal da ubiješ nekoga in/ali sebe, zato da boš privarčeval nekaj minut vožnje?

A je tak nemogoče odpreti okno in si zavrteti Iron Maiden ali pa se nekje ustaviti in spiti pivo? ne, važno da se lahko 5 minut na mrtvo pizdiš za volanom in nato prehitevaš v škarje kot največji kreten na vasi, zato da boš na koncu na cilju par minut prej.

plosk plosk plosk.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

ja in kaj boš storil? Na vso silo prehitel, celi živčen da boš tvegal da ubiješ nekoga in/ali sebe, zato da boš privarčeval nekaj minut vožnje?

Nikakor ne. Je pa to početje traktoristov v nasprotju z zakonom. Pa običajno ti modeli nimajo prižgane vrteče se luči in podobno.
Pač prehitiš ko je varno ali pa potrpiš. Lahko si pa misliš svoje o takšnih...

Thuban ::

Seveda je v nasprotju z zakonom. Ampak tvoja odločitev je kako boš porabil svoj čas. Ali se boš pizdil ali pa boš izkoristil in si vzel tistih par minut in užival v nekem epic mothafucka vrhunskem komadu? ali pač karkoli.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

ja in kaj boš storil? Na vso silo prehitel, celi živčen da boš tvegal da ubiješ nekoga in/ali sebe, zato da boš privarčeval nekaj minut vožnje?

A je tak nemogoče odpreti okno in si zavrteti Iron Maiden ali pa se nekje ustaviti in spiti pivo? ne, važno da se lahko 5 minut na mrtvo pizdiš za volanom in nato prehitevaš v škarje kot največji kreten na vasi, zato da boš na koncu na cilju par minut prej.

plosk plosk plosk.


Pivo? A si rekel pivo? Mislim da lahko zaključiš.

Thuban ::

Seveda pivo. Ob hamburgerju pač paše pivo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

Seveda pivo. Ob hamburgerju pač paše pivo.

Aha. Ampak pivo "ne paše" k upravljanju vozil v cestnem prometu.

Thuban ::

Seveda paše, zarad 1 slovenske švoh pive ni nihče zletu s ceste lol. Sploh če si moški in imaš 80-90 kg :D

Ajde, ne rečem če bi govorili o pravih pivih s 15% alkohola :P

No nevem, pri 400.000 prevoženih km še nism 1x razbil avta, pol pa nevem :P
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

Thuban je izjavil:

Seveda paše, zarad 1 slovenske švoh pive ni nihče zletu s ceste lol. Sploh če si moški in imaš 80-90 kg :D


To je seveda neumnost. Kot prvo tega ne veš, kot drugo pa alkohol in upravljanje vozil v cestnem prometu ne gresta skupaj. Pika.

Thuban ::

pa na zdravje prjatu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

matobeli ::

Če vsak dan na šiht in nazaj zgubim 2minute zaradi kolesarjev/traktorjev je to cca 7ur letno.

Če bi se vsak dan ustavil še na pivu in hamburgerju bi to pomenilo od oka 5dni/letno samo za hamburger in pivo ker ljudje ne vozijo dovolj hitro.

P.S. Zmaugy, razburjanje in vožnja tudi ne. Če bi rekel na uč je boljš spit eno (švoh) pivo kot pa pizdakat.

Thuban ::

7 ur letno zaradi kolesarjev?
Raje vozi počasi za kolesarji in 1 dan ne pojdi spat.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

imagodei ::

Rampage je izjavil:

Če ni prehoda potem pešci NIMAJO KAJ ISKATI NA CESTI, nimajo, ni jih.

To je, IMHO, čisto napačno razmišljanje, ki lahko prinese samo žalost in tragedije. Pa čeravno imaš mogoče v nekaterih primerih prav in je na tvoji strani celo zakon.

Bistvo je napačno. Nobena normalna oseba si ne želi pobijat in pohabljat drugih ljudi na cesti. Na drugi strani pa si vsi želimo zvečer varno zaspati v svoji postelji, ne pa končat v mrtvašnici ali na ICU.

Zato se moramo vozniki v prvi vrsti zavedati, da smo z vozniškim dovoljenjem dobili pooblastilo za upravljanje z nevarnim strojem. Potencialno smrtno nevarnim. Dovoljenje smo dobili zato, da se lahko prevažamo iz točke A na točko B, ne pa za izživljanje nad drugimi udeleženci.

Eno bistvenih načel je defenzivna vožnja. Drugo načelo je Predvidevanje. Tretje, ki ga dodajam jaz, je, da se v prometu lahko zanese samo nase. Nikoli ne veš, kdaj bo nekoga v nasproti vozeče avtu kap in bo nenadoma zapeljal na levo. Če voziš defenzivno in če predvidevaš, potem lahko marsikaj rešiš, tudi kadar drugi naredijo napako.

In to je bistvo:seveda še lahko razjezimo, da se drugi obnašajo kot butci, ampak vseeno se moramo drugi obnašat vzorno. Najsi bo nasproti nas še tak moron, še vedno je človeško bitje. Vsem nam je v interesu, da na koncu dneva vsi pridemo domov živi in zdravi. Kaj veste, mogoče bo pa nekdo nekoč z defenzivno vožnjo in predvidevanjem rešil življenje in/ali zdravje vam. Mogoče vam ga že tudi je, pa niti ne veste.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

hojnikb ::

Če bi se vsi udeleženi držal prometnih pravil (tako kolesarji kot vozniki) bi blo precej lepše. Ampak, bananastan..
#brezpodpisa

Thuban ::

nikjer se ne držijo vsi vseh pravil. Ni treba samo tako hipstersko kurcat naše prelepe države.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

imagodei ::

Thuban je izjavil:

Seveda paše, zarad 1 slovenske švoh pive ni nihče zletu s ceste lol. Sploh če si moški in imaš 80-90 kg :D

Ajde, ne rečem če bi govorili o pravih pivih s 15% alkohola :P

No nevem, pri 400.000 prevoženih km še nism 1x razbil avta, pol pa nevem :P

Saj - dost je enkrat. In če se takrat naredi še ta nesreča, da še koga ubiješ ali spraviš na invalidski voziček...

In v resnici ni važno, mogoče je napako naredil on. Ampak, če bi ti imel 0,3 sekunde hitrejši refleks, bi bilo mogoče vse drugače...?
- Hoc est qui sumus -

Thuban ::

meh, po 1 uri pive nimaš več v obtoku.

0.3 sekunde počasnejši refleks je zlata vreden v primerjavi z živčno vožnjo nad prekletim prascem ki O MOJ BOG, MORA VOZITI 70 NAMESTO 90!!!!!!!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

shadeX ::

Problem je ker v večini primerov ni samo 1. piva, ampak 2..3...

Thuban ::

zdaj pa mešaš drek. rekli smo 1.

Za občutljive je seveda na zalogi vedno tudi pomarančni sok.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

Če vsak dan na šiht in nazaj zgubim 2minute zaradi kolesarjev/traktorjev je to cca 7ur letno.

Če bi se vsak dan ustavil še na pivu in hamburgerju bi to pomenilo od oka 5dni/letno samo za hamburger in pivo ker ljudje ne vozijo dovolj hitro.

P.S. Zmaugy, razburjanje in vožnja tudi ne. Če bi rekel na uč je boljš spit eno (švoh) pivo kot pa pizdakat.


Hamburger in pivo to je kalorij olalala. Če bi to prakticiral vsak dan, bi človek hitro postal kandidat za določene medicinske postopke. Se pravi to ni rešitev.
Alkohol in vožnja - no go.
Rešitev bo bila, da bi policaji kdaj kakšnega takšnega traktorista kaznovali. Do zdaj tega še nisem videl. Torej če ne gre drugače pač malo popizdakaš sam pri sebi in potelefoniraš (handsfree) ali uživaš v glasbi. Ob vsej tehniki v avtomobilih je zdaj tudi vožnja v koloni manj stresna - imaš ogromno glasbe s sabo, avtomatsko tempomat in asistenta za sledenje cesti. Verjetno bo prej dopizdilo drugim v koloni. Edini problem je, če se ti mudi. V tem primeru pa postanek v gostilni tudi ni rešitev.

shotalick ::

Skyfall je izjavil:

Meni dnevno zelo dvigujejo pritisk vozniki, ki v mestu peljejo 40-45km/h in pa kolesarji v lepem vremenu z vožnjo po sredini ceste, da moraš zapeljat na nasprotni pas ali pa zadaj delaš kolono :8) Dva tedna nazaj pred mano vidim skupino štirih kolesarjev. Trije so bili lepo v koloni, četrti pa je vozil vzporedno s prvim. Prehiteti jih nisem mogel, ker so bili na drugem pasu z nasprotne smeri avti in ko se je končno spraznilo sem letel mimo njih in jih pozdravil s daljšim hupanjem ter seveda v zameno dobil sredinski prst v vzratnem ogledalu. Pred mano se je nato prižgala rdeča in so me dohiteli in me ozmerjali s divjakom ter morilcem itd....



+1. Tile kolesarji mi dvigujejo živce 100 na uro, in sicer točno tako kot praviš ti. Vozijo se po sredini ceste, obračajo glavo, kdo je za njimi in potem še bolj zapeljejo proti sredini, se nate pizdijo, ko jim kej rečeš. Pa porka flek, al ni cela cesta od vaša (kolesarska).

Mrzim folk, ki se ne zna vozit v krožnih, pred njim pa tišči do daske, pride v krožno...pa po zunanji na zadnji izvoz...ma k bi stopu vn pa bi ti eno okol ušes prlepu.

Itq razni lastniki BMW-jev in "štirih prstančkov", k se ti za rit limajo v naselju...k ga vidš v retrovizorju, kako se hitro pelje in že od daleč benti, da se premakni, a pelješ se 50km/h, po omejitvi. Pri takemu še raje na žlajf stopim, pa se mi nabij u rit...da te vidm.

Cesta je en cirkus...

Thuban ::

kolesarji se MORAJO voziti na sredini voznega pasu. Drugače vozniki divjajo 10 cm mimo njih s hitrostjo 100 kmh. Če vozijo po sredini pasu pa se promet mimo njih vsaj malo upočasni. Pač defenzivna vožnja, da ostanejo živi.

To je čisto logično razmišljanje, samo pač živčnež tega razmisleka ni zmožen doumeti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

zmaugy ::

imagodei je izjavil:

Thuban je izjavil:

Seveda paše, zarad 1 slovenske švoh pive ni nihče zletu s ceste lol. Sploh če si moški in imaš 80-90 kg :D

Ajde, ne rečem če bi govorili o pravih pivih s 15% alkohola :P

No nevem, pri 400.000 prevoženih km še nism 1x razbil avta, pol pa nevem :P

Saj - dost je enkrat. In če se takrat naredi še ta nesreča, da še koga ubiješ ali spraviš na invalidski voziček...

In v resnici ni važno, mogoče je napako naredil on. Ampak, če bi ti imel 0,3 sekunde hitrejši refleks, bi bilo mogoče vse drugače...?


This! Zaradi tega sam že veliko let ne pijem NOBENEGA alkohola kadar vem da bom vozil.

matobeli ::

Ptička mi govori da Zmaugy nima ravno čistih računov glede preteklosti...

Thuban ::

ja, nekaj si hoče oprati slabo vest.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

shotalick ::

Zmaugy... po šihtu pojdi na pir 8-)

Thuban je izjavil:

kolesarji se MORAJO voziti na sredini voznega pasu. Drugače vozniki divjajo 10 cm mimo njih s hitrostjo 100 kmh. Če vozijo po sredini pasu pa se promet mimo njih vsaj malo upočasni. Pač defenzivna vožnja, da ostanejo živi.

To je čisto logično razmišljanje, samo pač živčnež tega razmisleka ni zmožen doumeti.


V 4. razredu OŠ so me naučili, da ima kolesar 1m ceste na voljo oz. če je kolesarska steza se vozi po njej. Ne mi čivkati o defenzivni vožnji...

Zgodovina sprememb…

Perotnik ::

Rampage je izjavil:

Če ni prehoda potem pešci NIMAJO KAJ ISKATI NA CESTI, nimajo, ni jih.

In taki se vozijo po cestah ...

https://www.uradni-list.si/1/content?id...
Preberi si 7. odstavek 83. člena.

Pešci imajo vso pravico prečkati cesto kjerkoli, razen tam, kjer je v bližini maksimalno 100 m prehod za pešce, ali tam, kjer je dvojna črta. Povsod drugod moraš predvidevati, da bodo prešci kaj iskali na cesti.

zmaugy ::

matobeli je izjavil:

Ptička mi govori da Zmaugy nima ravno čistih računov glede preteklosti...

Popolnoma čiste račune imam. Ker že itak skoraj nikoli ne pijem, to sploh ni bilo težko.
Ampak ravno argument, ki je bil prej omenjen, mi je dal pred veliko leti misliti in sem zato res zajebano dosleden pri tem, kar pomeni da ne bom pojedel niti hrane, v kateri je uporabljeno vino pri kuhanju, če bom kasneje vozil.

shotalick je izjavil:

Zmaugy... po šihtu pojdi na pir 8-)

Thuban je izjavil:

kolesarji se MORAJO voziti na sredini voznega pasu. Drugače vozniki divjajo 10 cm mimo njih s hitrostjo 100 kmh. Če vozijo po sredini pasu pa se promet mimo njih vsaj malo upočasni. Pač defenzivna vožnja, da ostanejo živi.

To je čisto logično razmišljanje, samo pač živčnež tega razmisleka ni zmožen doumeti.


V 4. razredu OŠ so me naučili, da ima kolesar 1m ceste na voljo oz. če je kolesarska steza se vozi po njej. Ne mi čivkati o defenzivni vožnji...

Pivo je kalorična bomba in večinoma ni vredna tega. Pijem divodikov oksid. Na poslovnih večerjah/kosilih pa rdeče vino (pač to je peer pressure) - ampak na takšne večerje grem skoraj vednk s taksijem. Kadar pa grem z avtom pa povem vsem, da pijem vodo, ker vozim. Brez pardona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

Perotnik je izjavil:

Rampage je izjavil:

Če ni prehoda potem pešci NIMAJO KAJ ISKATI NA CESTI, nimajo, ni jih.

In taki se vozijo po cestah ...

https://www.uradni-list.si/1/content?id...
Preberi si 7. odstavek 83. člena.

Pešci imajo vso pravico prečkati cesto kjerkoli, razen tam, kjer je v bližini maksimalno 100 m prehod za pešce, ali tam, kjer je dvojna črta. Povsod drugod moraš predvidevati, da bodo prešci kaj iskali na cesti.


Si me prehitel.

Buggy ::

Thuban je izjavil:

kolesarji se MORAJO voziti na sredini voznega pasu. Drugače vozniki divjajo 10 cm mimo njih s hitrostjo 100 kmh. Če vozijo po sredini pasu pa se promet mimo njih vsaj malo upočasni. Pač defenzivna vožnja, da ostanejo živi.

To je čisto logično razmišljanje, samo pač živčnež tega razmisleka ni zmožen doumeti.


tudi na kraj pameti mi ni padlo, da bi bil tak idiot in egoist in se postavil na sredi vozneka pasu, ko sem sel pred leti s kolesom iz LJ na Kolpo. Tudi stranske ceste sem izbiral in ne sredi najvecje guzve, ko grejo ljudje s sihta apriori rekreativno v drekobrbcasti opravi zivciral voznike po regionalki s tem da je malo nizje in vzporedno cesta, ki je 10x manj obremenjena (Ig-Turjak)...eni ste pac taki, da vas boli ku*ac za vse okoli vas zato pa tudi take izjave in obnasanje. Niso vsi kolesarji isti, ce sem posten jih videvam redno na tej relaciji pa nisem se videl idiota, ki bi trmasto po sredi gnal v klanec.

Ko bo takega na enem ovinku dobil kdo na havbo med tem ko bo nasproti peljal slepar po nasprotnem pasu in ne bo moc odviti, bojo pa spet vsi drugi krivi in neprilagojena hitrost kot vzrok nesrece. Po moznosti bo na koncu nasrkal celo voznik avtomobila zaradi takih egotriperjev z idejo voznje po sredi pasu ;((

Rampage ::

zmaugy je izjavil:

Perotnik je izjavil:

Rampage je izjavil:

Če ni prehoda potem pešci NIMAJO KAJ ISKATI NA CESTI, nimajo, ni jih.

In taki se vozijo po cestah ...

https://www.uradni-list.si/1/content?id...
Preberi si 7. odstavek 83. člena.

Pešci imajo vso pravico prečkati cesto kjerkoli, razen tam, kjer je v bližini maksimalno 100 m prehod za pešce, ali tam, kjer je dvojna črta. Povsod drugod moraš predvidevati, da bodo prešci kaj iskali na cesti.


Si me prehitel.


Prečkati ali se sprehajati po cesti? Razumeš pomen besede prečkanje?
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113145 (90167) solatko
»

Držanje pravil po cestah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38863824 (55544) BigWhale
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346544 (42497) floyd1

Več podobnih tem