» »

Hdmi in strela

Hdmi in strela

MarkoMan ::

Živjo!

pri nam se je bliskalo in naslednji dan ni vec delala povezava med hdmi in tv lcd. tv so popravili, sedaj ugotavljam, da tudi na prenosniku ne dela vec hdmi. Sicer, ko priklopim na tv prenosnik zazna kateri tv je in ponudi moznosti za nastvitev 2 monitorjev (stestirano na 2 tv-jih in z 2 kabloma), vendar ni slike (niti klon, podaljsano namizje, samo zaslon 1 ali 2), v glavnem ni slike.

Je mozno, da je strela skurila hdmi na tvju in prenosniku? in samo hdmije, ker vse ostalo je delalo.. google sicer najde take primere...

Je mozno iz prenosnika se kako sliko spraviti na tv? imam usb 2.0 in vga..
vsak zacetek in zacetnik je tezek
  • spremenil: MarkoMan ()

Machete ::

Vse je možno. Meni je šla 'strela': modem->router->pc dn.soba->TV->hišni kino centralna enota-phono pre-amp
Od tega je skurilo router (odprlo, kot pri eksploziji), mrežno kartico, TV, h.kino c. enoto, pre-amp.
Kabli so sicer ostali nepoškodovani (tudi HDMI).

Ločeno pa mi je čisto zažgalo 'lestenec' luči v spalnici. S tem, da so kabli ostali celi, še žarnica je normalno svetila :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Hdmi ne dela, veš da je bila okvara, google najde podobne primere. Kaksen je torej logicen odgovor na tvoje prvo vprasanje?

Glede drugega vprasanja pa predlagam da pogooglas cemu sluzi vga izhod. Opcija je tudi mini dvi ali displayport, ce ga racunalnik ima. Usb bo bistveno vecji problem, ker tv z to podporo bo izjemno tezko najt, bi pa slo preko port replikatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MarkoMan ::

namen prvega vprasanja je, ce se komu zdi, ali mogoce celo ve, da bi skurilo samo hdmi porte, tako na tv kot na prenosniku? vse ostalo dela, na tvju dela antena, tv dela, .... na racunalniku tudi dela usb (vga se nisem sprobal) ...

Se pravi, da bi skurilo samo hdmi porte? mal sumim sebe, oz da sem slabo pogledal, potestrial ... na tv servisu so rekli, da je bilo neki zanic in so menjali...

Hecno mi je tudi, da hdmi zazna, kaj je priklopljen, vendar ni slike na tvju ..

Vga ali usb konverterji kakor berem na googlu niso najbolj zanesljivi ..

Kako je pa s popravilom hdmi na prenosniku, ce ima kdo to izkusnjo...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

s1m0n ::

Sem imel podoben problem na namiznem računalniku.

TV je šla celotna plošča (logika) na računalniku pa HDMI ne, da več ni od sebe ostalo dela (DVI, DisplayPort).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563973 (3302) anjica
»

laptop->televizija wlan (nvidia?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
261146 (770) Ijus
»

Spori okoli HDMI kablovja

Oddelek: Novice / Tožbe
4410603 (8036) Matevžk
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458301 (7696) opeter
»

VGA to DVI to HDMI

Oddelek: Zvok in slika
265572 (5138) Stupo

Več podobnih tem