» »

VGA to DVI to HDMI

VGA to DVI to HDMI

Kepica ::

Lep pozdrav.

Eno bizarno vprašanje...
Na rač imam grafično z samo VGA izhodom, in za ekran imam VGA to DVI pretvornik.

Sedaj sem kupil nov TV, LG LH3000, in bi rad priklopil računlanik nanj. Lahko jaz kar kupim kabl DVI to HDMI in si tako zagotovim najboljšo kvaliteto prenosa?

Bo to sploh šlo?

Ali ima kdo kak boljši predlog kako to skupaj spacat in kje se kable dobi najceneje?

Hvala za odgovore.

Stupo ::

Iz DVI na HDMI bo šlo.
Nekaj teh pretvornikov sem opazil na mimovrste.

Kepica ::

Kljub temu, da imam že pretvornik iz VGA v DVI?

Hardstyle ::

Z HDMI kablom ne boš ničesar pridobil.

Opkow ::

S tovrstnimi adapterji iz VGA na HDMI ne bo slo.. Prav tako ne iz VGA v DVI, ce TV sprejema samo digitalne signale.

Da se z aktivnimi konverterji, ki pretvorijo signal iz analognega v digitalnega, vendar so cene 100 do 200 EUR ali se kaj vec. Kar se pa ne splaca. Je bolj smotrno kupit drugo graficno z digitalnimi izhodi.

Kepica ::

Imam tudi eno grafično z dvema DVI izhodoma...torej na tisto bi šlo z samo DVI to HDMI kablom? Pa kakšno sliko si lahko obetam?

In obstaja še kakšen način pripeljat na TV zvok?

Cene za DVI to HDMI kable so okoli 5EUR za dva metra ne? Kje ceneje?

BALAST ::

torej na tisto bi šlo z samo DVI to HDMI kablom?

Da!
In obstaja še kakšen način pripeljat na TV zvok?

Da! Optični kabel do TV (15EUR/ 3m) Ali pa Stereo bananca na Stereo činča (5EUR/ 3m)
Cene za DVI to HDMI kable so okoli 5EUR za dva metra ne? Kje ceneje?

Prej 10EUR za 2m. Ceneje so edino rabljeni na Bolhi.

Kepica ::

BALAST je izjavil:


Da! Optični kabel do TV (15EUR/ 3m) Ali pa Stereo bananca na Stereo činča (5EUR/ 3m)


Optični kabl? Čemu še pa lahko služi? ker interneta ta TV tak ne podpira....

Saj pa ta je vredu, a ne?
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

BALAST ::

Optični kabel služi za digitalni prenos zvočnega signala iz PC na TV, seveda moraš imeti na računalniku tak digitalni konektor.

Ja v redu bo, pa še tale kabel za zvočnike zvok si kupi, priporočam da vzameš dva, ker so zelo vprašljive kvalitete in se hitro polomi. No meni ni bilo še potrebno menjat, pri prijatelju se je pa že 2x pokvaril.

Kepica ::

Hvala. Res hvala. :D Mam Sicer imam ta Audio kabl nekje doma...bom tistega prvo testiral.

Bom videl jutri, če bom skupaj spravil dobro sliko za blue-ray film. :D

Zvezdica27 ::

lp,

če ima tv RGV vhod (ali komponentnega, v končni fazi je isto) bo ajlažje če spelješ kar preko analognega pa zvok posebej. Kvaliteta bo zagotovo najboljša, samo 2 kabla imaš.

Jaz razlike med to opcijo in HDMI ne opzim (na dveh različnih laptopih isti film denimo). Se pa pozna pri DVD enotah, samo to je po moje bolj upscaling in to.

lp,

zz

IvoJan ::

kaj pa ce kupi za 50EUR neko HD5xxx grafo in vse skupaj prek HDMIja spele??
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Kepica ::

Sem si že zrihtal not grafično Radeon X800GT, z DVI izhodom, ter kabl DVI to HDMI, ter Audio banana-činč, pa bom lepo tako priklopo. Danes bom vse skup zrihtal pa bom videl kako bo.

Javim. :-)

Kepica ::

hy hy...

Včeraj se končno dobil DIV/HDMI ter sem testiral zadevo. Slika je super.

Zvok sem priklopil z kablom banana/dva činča, kar pa ne deluje!!!
Priklopil sem na integrirano grafično (bananica), na izhod za zvočnike, ter na LG činče na Avdio (rdeč in bel) na liniji "component in" vendar zvoka ni. Sem iskal po nastavitvah TV in ne najdem neke možnosti sploh kaj nastavljat.

Slika ni moj TV temveč je samo isti model:
 LG LH3000 Back

LG LH3000 Back



Priklopil sem oba činča v avdio na zadnja dva vtiča v stolpiču "component in", vendar ni nobenega zvoka. Kakšne ideje?

Zanima me tudi, če je kakšna možnost na grafični, da izbiram med ekrani, saj v primeru da pustim HDMI kabel priklopljen mi ob zagonu rač avtomatsko da sliko na TV in če hočem nazaj na ekran moram rač resitirat. Obstaja kakšen način preklapljanje med ekrani? Grafična je ATI radeon x800.

Kepica ::

Sedaj sem nekje prebral, da bi moral banano priklopit na TV in oba činča na rač....na TVju je pri HDMI priključkih še priključek za Avdio IN, vendar jaz nimam na rač. izhoda za levi in desni zvočnik z priključki za činče.

Kaj to pomeni da rabim avdio kabl bananica/bananica?

zavajon ::

Kepica je izjavil:


Priklopil sem oba činča v avdio na zadnja dva vtiča v stolpiču "component in", vendar ni nobenega zvoka.

Kam si priklopil?
'Component In' je po mojem za video signal. Moraš najti 'Audio In'. Zna biti, da je jack in ne chinch.

Pri meni je tako (imam Sony TV), da moram sliko obvezno pripeljati na HDMI1, sicer ni zvoka. To piše tudi v navodilih. Morda je tudi pri tebi kakšen podoben trik, zato pozorno preberi navodila.

Avdio izhod na računalniku pa je jack, kamot priklopiš slušalke ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Naabo ::

Mislim, da je audio pri component-in mišljen izključno za slednjega, torej boš zvok slišal, ko boš source input na LCDju nastavil na component.

Zvok moraš priključiti v avdio-in pri HDMI 1 priključku (kolikor lahko razberem iz zgornje slike). Source input na LCDju moraš potem nastaviti na istega (se pravi hmdi 1). Da povežeš s PCjem potrebuješ potem kabel bananca-bananca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Kepica ::

Dela ko strela. :D

Hvala.

Stupo ::

Da ne odpiram nove teme:
do TVja imam DVI kabel iz računalnika.
Ker ima TV samo HDMI vhod, potrebujem pretvornik iz DVI na HDMI.
Ali je pravi ženski DVI, ženski HDMI:
http://www.mimovrste.com/artikel/234001...

ali ženski DVI, moški HDMI:
http://www.mimovrste.com/artikel/162001...

Domevam, da ima TV vhod za moški HDMI?

zavajon ::

Po teh slikah sodeč bi rekel, da je ženski HDMI konektor na TV, moški pa na kablu. Po mojem potrebuješ to drugo varianto.

Stupo ::

Če prav zastopim - na TVju je ženski HDMI vhod, tako da moram kupiti adapter, kateri ima moški HDMI?:)

Stupo ::

Sem naročil kar tega: http://www.mimovrste.com/artikel/162001...

Upam da bo delovalo, čeprav piše da je iz HDMI na DVI (jaz pa potrebujem iz DVI na HDMI).:)

Hardstyle ::

Mene zanima kateri DVI-HDMI kabel morem kupiti, da bo prenašal zvok iz prenosnika na TV? Grafična pa bi naj imela onboard sound, gre se za Ati radeon 3470HD

BladE_ ::

Rabis orginal ati DVI>HDMI pretovrnik ce hoces zvok prenešat... jst sm probu z navadnim in je samo slika zvoka ni!

Zheegec ::

Jap, samo z ATI konverterjem gre, če grafična kartica seveda to podpira (najbrž ja). Kar en kupljen v trgovini bo imel samo sliko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hardstyle ::

In kje to dobim?

Stupo ::

Stupo je izjavil:

Sem naročil kar tega: http://www.mimovrste.com/artikel/162001...

Upam da bo delovalo, čeprav piše da je iz HDMI na DVI (jaz pa potrebujem iz DVI na HDMI).:)


Sem naročil sploh pravi vmesnik? Ga že precej nestrpno pričakujem in upam da bo pravi, čeprav nekateri trdijo da bi moral biti HDMI ženski:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321277 (10389) BorutK-73
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523200 (14504) al3n
»

DVI + AUDIO -> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
317165 (5352) Okapi
»

DVI -> HDMI na LCD 42LG5030 brez zvoka?!

Oddelek: Zvok in slika
397520 (5300) milos75
»

Iz prenosnika na TV

Oddelek: Zvok in slika
255029 (4451) All

Več podobnih tem