» »

SSD Repair - Ghetto style

SSD Repair - Ghetto style

Domobrancek ::

Jou folk. Naredu sm napako: en tedn star SSD sem pokvaril. Montiral sem ga na stranico, ki sem jo odstranil, ko sem notri nekaj rihtal. SSD-ja nisem odklopil (idiot). Stranico sem ponesreči butnil, da je ta padla in seveda se je sata 3 konektor na SSD-ju odlomil. Pini zgledajo ql samo plastičnega dela, ki je "držal kabel" ni vec. Zanima me, če bi se dal to prispajkat direktno na pine od kabla? Torej pine za sata 3 od ssd na pine od sata 2/3 kabla? Al bi bla to izguba časa? Pa raznih komentarjev, da sem budala nerabim, ker to itak že vem.(uploadam slike, ko nazaj vsposobim komp)

AnotherMe ::

Bom pocakal slike, ampak ce so pini ok, bi moralo delat. Se mi je podobno naredilo, pa,nisem niti lotal, sem samo priklopil kabel in ga zalil z vroco plastiko...

Thuban ::

bomo komentirali ko pokažeš slike. Če so pini preživeli lahko narediš kot ti je svetoval anotherMe
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Domobrancek ::

Pini zgledajo uredu. Edino, kar me skrbi je to, da se desna dva z zelo lahkim pritiskom skrijeta v ohisje..kar najbrz pomeni, da sta zanic? Slike uploadam jutri zjutraj.

Sami ::

Meni se je pred leti zgodilo podobno na 250GB HDD-ju, odlomil se mi je del ki zahaklja kabel...zasilikoniral sem SATA konektorja in problem je bil rešen :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Domobrancek ::

Evo prilagam še slikce:
https://drive.google.com/open?id=0B4aIg...
https://drive.google.com/open?id=0B4aIg...
https://drive.google.com/open?id=0B4aIg...

Upam, da vam jih odpre :D Izgubil sem malo upanja, ker mislim, da sta vsaj 2 pina zanič, saj se z lahkoto "porineta" v ohišje SSD-ja

Zgodovina sprememb…

peko_deko ::

nes nazaj in se naredi budalo pa reci da je bil tak že v škatli in si to opazil šele sedaj ker ga prej nisi imel časa montirat

zgubit nimaš kaj

AnotherMe ::

Zamenjali pomojem ne bojo... Lahko pa probaš ;)

js bi na tvojem mestu lepo odpru ssd (če ga ne zamenjajo), prilotal kabel direkt gor, zalil z plastiko in zaprl nazaj...

Domobrancek ::

Žal nebo šlo, ker se na disku vidi, da je bil prilepljen nekje v ohišju, sledi lepila pa ne gredo stran. Odprl bi ga ampak nikjer ne najdem šravfkov.

SimplTech ::

Verjetno so vijaki pod nalepko: primer Kinston SSDja: YT

Domobrancek ::

Sem odprl in pogledal. Odtrgali so se pini iz vezja na SSD-ju. Prispajkal sem jih nazaj vendar stvar ne deluje..kot kaže bo treba po novega. Ah ja you live and you learn..hvala za pomoč.

AnotherMe ::

Domobrancek je izjavil:

Sem odprl in pogledal. Odtrgali so se pini iz vezja na SSD-ju. Prispajkal sem jih nazaj vendar stvar ne deluje..kot kaže bo treba po novega. Ah ja you live and you learn..hvala za pomoč.


Odprodaš za kak pir/sok/keks? Bi se še js malo poigral ;)

mihec87 ::

Verjetno je na vezju odtrgalo bakreni pad/povezavo in bi verjetno bilo treba nekje višje poiskat povezavo in povezat z žičko....



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski informacijski sistem HACKED

Oddelek: Informacijska varnost
435528 (3574) Utk
»

vezava stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5688 (562) nurmaln
»

Dodajanje TXT, CNAME in MX vrednosti k obstoječim vrednostim?

Oddelek: Omrežja in internet
8991 (756) pirx
»

Vibracije na klimi - je normalno?

Oddelek: Loža
111514 (1222) pirx
»

Računalo se usuje, ene sorte bsod

Oddelek: Pomoč in nasveti
6799 (604) solatko

Več podobnih tem