» »

TSI oz. TFSI motorji

TSI oz. TFSI motorji

1
2
3

Big_Al ::

čudno je to ko eni uporabniki dizlov navajate nenormalno nizke porabe, ki veljajo samo v točno določenih pogojih in pol trdite da pač tolko "porabi". Če se spustim na ravno regionalno cesto, se vozim med 70-90km/h in praktično ne zaviram bo tudi moj dizel pil 3.x l/100km. Če pa se spustim nazaj v realen svet pa je poraba med 5-6 l/100km - multijet 1.6/120.

aja... pa odpeljat teh 100km, ne merit po BC na AC pri 90km/h z vetrom v hrbet in za tovornjakom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

Utk ::

bambam20 je izjavil:

Utk je izjavil:

Praviš, da ga ne more spravit čez 4,8, a? Škoda da si ni potem pedalov montiral not, bi porabil še manj, pa še hitreje bi šlo.



na krajših relacijah kot se on večinoma vozi ima pač takšno porabo .. kaj je tukaj čudnega...

Aja, to je na krajših relacijah. Sej se mi je zdelo da ogret TDI ne bi smel iti čez 4.

Krigl ::

Seveda je poraba odvisna od nacina voznje, tega nihce ne zanika. CE se z 1.4 TSI zelis voziti z ugodno porabo, se seveda bos, le hitrosti bodo nizje. In to vsekakor velja za vecino motorjev na trgu. Po mestu ima ta motor se kar v redu porabo, na regionalnih cestah je zelo nizka, medtem ko na avtocesti pri 130kmh pa porabi kar precej, ceprav ima 6. prestavo ( vsakic ko dam v sesto mislim da sem odprl padalo ? ).

Ce bi se enkrat kupoval avto, se najbrz nebi odlocil za Tsi motor (CAXC), najbrz bi zopet kupil kaksno Hondo. Je pa ta Leon bil super ugoden pred tremi leti - star tocno 3 leta, 40kkm, 9k EUR, se v podaljsani garanciji in do danes ni crknilo popolnoma nic.

bambam20 ::

Big_Al je izjavil:

čudno je to ko eni uporabniki dizlov navajate nenormalno nizke porabe, ki veljajo samo v točno določenih pogojih in pol trdite da pač tolko "porabi". Če se spustim na ravno regionalno cesto, se vozim med 70-90km/h in praktično ne zaviram bo tudi moj dizel pil 3.x l/100km. Če pa se spustim nazaj v realen svet pa je poraba med 5-6 l/100km - multijet 1.6/120.

aja... pa odpeljat teh 100km, ne merit po BC na AC pri 90km/h z vetrom v hrbet in za tovornjakom.



Audi A3 1.9 TDi 2015 ima 340 navora že pri 1750 obratih .. Se ti zdi , da rabi vozit v zavetrju?

pri normalni regionalni vožnji takšen avto ne porabi več kot 4.5 l na 100 km/h.

Utk ::

Če tolk porabi v idealni vožnji po regionalki, potem ne moreš trdit, da "tolk porabi". Potem tudi moj 1,8 bencinar porabi 5,4. Sej tudi da, če se vozim za tvojim kolegom. Pa ne bom okoli govoril, da "tolk porabi", sej se mi bi še krave smejale.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Če tolk porabi v idealni vožnji po regionalki, potem ne moreš trdit, da "tolk porabi". Potem tudi moj 1,8 bencinar porabi 5,4. Sej tudi da, če se vozim za tvojim kolegom. Pa ne bom okoli govoril, da "tolk porabi", sej se mi bi še krave smejale.


Noben 1.8 bencinra nikol ne porabi 5.4l..ne pri 90 km/h .. A ti res misliš, da se vsi vozjo po AC-ju al kaj :) ..

Pa tud , če bi se pelu 130 km/h v 6-i prestavi po AC-ju poraba ne bi presegla 5 litrov. To je fact.

Ker imam točno 5 litrov porabo po AC-ju pri 130 km/h s C-maxom ..

lp.

Goody ::

Ej kakšne tukaj berem (12.5 litra loool - kaj voziš vseskozi v drugi?) ;). Imam 1.4TSI 160KM golf DSG že 7 let pa z njim 0 težav. Pije pa povprečno 7,6l - po km 90% avtocesta (pa manj kot 150 ne vozim, razen ob gužvi), ostalo pa mesto, regionalk je praktično nič. Pa še nikoli mi res ni kdo rekel da vozim počasi (za razliko da vozim hitro/prehitro)...Tisti ki s ima s takim avtom porabo preko 9 litrov enostavno ne zna voziti (ne pa da vozi hitro).

tomaz- ::

Hja, tudi sam imam dva dizla. V Picassoju 2.0 Hdi 100Kw..Če ga res probam nežno pritiskat, pride poraba na cca 5l.. Ampak, fak, to sploh ni vožnja, to je , sej ne vem kaj.. Ob normalni, recimo že kar dinamični vožnji mi ta kravca popije 6,8l in sem več kot zadovoljen.. Potem imam pa še P208Hdi 92KM.. Če ga zopet neeežno pritiskam, je poraba 4l.. Ampak ob normalnei dinamični vožnji se poraba zacementira na 5.4 , pa pika....

Svaka čast VW- jevcem.. :-)

Mavrik ::

bambam20 je izjavil:




Audi A3 1.9 TDi 2015 ima 340 navora že pri 1750 obratih .. Se ti zdi , da rabi vozit v zavetrju?

pri normalni regionalni vožnji takšen avto ne porabi več kot 4.5 l na 100 km/h.


Tam celi Sloveniji in Nemčiji ne uspe priti pod 4,8 L, ti pa maš čudežno 4,5? Daj pojdite s takim lažnivim nakladanjem kam drugam.
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

5 litrov pri 130 je že zelo na robu zakonov fizike.

Tudi če bi to tako od oka verjeli, koliko potem porabi v isti prestavi pri 80, 2,5 litra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bambam20 ::

Utk je izjavil:

5 litrov pri 130 je že zelo na robu zakonov fizike.

Tudi če bi to tako od oka verjeli, koliko potem porabi v isti prestavi pri 80, 2,5 litra?



glej.. če ma Ford C max pri 130 km/h porabo 5 litrov pa je težji, slabša aerodinamika, 5 prestav, veliko manj navora in konjev porabo 5 litrov , audi ima pač manj..

Ne vem kako večina vozite, da tišite gas do podna?

Utk ::

Glej, sej nima 5 l pri 130.

hojnikb ::

al mu pa potovalni računalnik laže :)
#brezpodpisa

Aston_11 ::

V realnem svetu mi je passat 140 KM 2.0 TDI zadnjih 10 kkm porabil vsakič skoraj točno 6 litrov/100 km - točil 60, naredil od 980 do 1010 km. Potovalni (BC2) pa mi pravi 5,6-5.7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Utk ::

Če gledam avte, te ki jih poznam, na spiritmonitor, imajo vsi povprečno porabo tam približno tam kot imajo povprečno tudi pri 130-140. Sej ne moreš ti imet pri 130 neko porabo, povprečno pa še 3 litra več. Razen če se stalno 160 voziš, seveda.
No, in c-max ima tam povprečno porabo 6,5, tolk bi znal imet pri pravih 130.

mitjau ::

Utk je izjavil:


No, in c-max ima tam povprečno porabo 6,5, tolk bi znal imet pri pravih 130.


Ne vem no, moj Cmax 1.6TDCI po računalniku pije 5,4l pri AC 140kmh (vožnja vsak dan štajerska-LJ), realno sem ga en mesec (4 polne tanke) preverjal in je bila izračunana 5,6l/100.. ;)
je pa že kr stara mašina in se bliža 300kkm.

stara mama ::

2.0 dizel in je poraba tam med 5 in 6.
Pa se lahk dost trudim in prek 6 ne bo šla, manj ko 5 pa tud ne.
Je nekak realno za take dizle.

Ne pa bencinar, ko maš lahk od 5 pa do 20, odvisno od položaja lune.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

RedDrake je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Sej dizl pri treh krogecih porabi povprečno med 4 in 5 litri. Ma kolega 2015 audija a3 2.0 tDi ( 150 hp) pa mu porabi nekje med 4.4 - 4.8 l )

Ejga dobr voz tale tvoj kolega.
V nemčiji med 500+ vozniki jih samo 7 uspe imeti porabo manj kot 4,8, najmanjša poraba pa je 4,5. Res čarovnik tale tvoj kolega, mogoče se splača avto še mal aerodinamično predelat, pa bo dizl že kar ven tekel počasi ...

Saj jaz lahko tud bencinarja pod 5 spravim, samo moram vozit po ravnini s konstantno hitrostjo okoli 50km/h.

V Nemčiji si dizla kupijo tisti, ki se vozijo po avtocesti (in ne v sloveniji kjer si ga kupijo za 2km dnevno). Ti se potem vozijo po nemški avtocesti, ki na dosti odsekih nima omejitev in verjami, da švabi turajo avte.

V Sloveniji pa moraš zaradi zjahanih cest vozit počasi, pa še hitreje od 130 ne smeš :)

Do the math

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Utk ::

mitjau je izjavil:

Utk je izjavil:


No, in c-max ima tam povprečno porabo 6,5, tolk bi znal imet pri pravih 130.


Ne vem no, moj Cmax 1.6TDCI po računalniku pije 5,4l pri AC 140kmh (vožnja vsak dan štajerska-LJ), realno sem ga en mesec (4 polne tanke) preverjal in je bila izračunana 5,6l/100.. ;)
je pa že kr stara mašina in se bliža 300kkm.

Aha, in iz parkinga do parkinga greš točno 140 po tempomatu.

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

al mu pa potovalni računalnik laže :)


Določeni znamo preračunat na roke.

Utk je izjavil:

Glej, sej nima 5 l pri 130.



Ja. ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

hojnikb ::

aha, torej si se pelu 130KM ene 5km, ostalo pa 90KM za tovornjakom in je pršla poraba na tank ~5L. :)
"Sj sn se pelu 130km/h !!!"
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

aha, torej si se pelu 130KM ene 5km, ostalo pa 90KM za tovornjakom in je pršla poraba na tank ~5L. :)
"Sj sn se pelu 130km/h !!!"



Torej sem se peljal prier Celje - Ankaran - Celje s potovalno hitrostjo 130 km/h. Kaj tle teb ni jasno. 370 km razdalja ...


Po AC-ju se nikol ne vozim manj kot 120 km/H razen, kjer se opravljajo vzdrževalna dela in je omejitev manjša in seveda skozi cestninske 40 km/H, pa skozi predore 100 km/h ..

Utk ::

Pusti ti "potovalno" hitrost, vsak računalnik ti beleži še povprečno hitrost, to hitrost nam zaupaj. Sem prepričan, da ni bila nad 100. In dodaj 5-10% na porabo in smo tam kjer sem napisal da smo. Na 6 litrih minimalno pri realnih 130.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Aston_11 ::

Utk je izjavil:

Pusti ti "potovalno" hitrost, vsak računalnik ti beleži še povprečno hitrost, to hitrost nam zaupaj. Sem prepričan, da ni bila nad 100. In dodaj 5-10% na porabo in smo tam kjer sem napisal da smo. Na 6 litrih minimalno pri realnih 130.
Pa v obe smeri, ne samo navzdol proti morju. Moja pride do Kopra iz Postojne s 3,2 po BC, za nazaj pa s 6,5 po BC, skupaj po preračunu na rezerver 5,5.

Invictus ::

Praktično vsi, ki pravijo da jim avto kuri manj kot 5l/100km, lažejo ali delajo gužvo na cesti.

Realno poraba pri normalni vožnji je sigurno nad 5,5, sploh za malo večje avte, ki tehtajo vsaj tono in pol, pa po možnosti še s širokimi gumami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

MxxW5 ::

Meni potovalni računalnik laže okroglega pol litra navzdol. Kaže porabo 4,5 l, dejanska (na roke računana) je 5,0 l.

tomaz- ::

Kaj pa če bi šli takole: vsak nabijač, kateremu praktično ( ponavadi res v znamko VW ) nazaj teče nafta, slika board computer, na katerem je napisana recimo povprečna poraba za vsaj par tisoč prevoženih?? ena povprečna slika pa to že je, mar ne ?

Jaz imam naprimer pribito cifro na mojem 2.0Hdi 100Kw 6.8L že 9999km.. Torej se dejansko nekje tam giblje povprečna poraba, ki je 50% mestna, 50% avtocesta.. Pa ga nikjer ne vozim kot star ata in mi je konc koncev tudi malo mar, če je zaradi tega kak slab liter višja... Jebiga.. :-) Pa je dokaj težak in velik enoprostorec..

Mi pa niti slučajno ne pokaže porabe 5L ali celo manj pri 130km na uro.. Pa imam robotiziran menjalnik v šesti prestavi in tempomat, pa poraba niha recimo med 5.5 in 8.5L . Ampak, ker se ne vzburjam nad tako nizkimi ciframi, kot jih imate nekateri, me to niti ne moti :-)
Pa sem daleč od zamaška na cesti . se pa dokaj vestno držim omejitev, to je pa res.. No, se mi pa velikokrat zgodi, da takoj po križišču prehitim kakega "fitipaldija" pred menoj, ker speljuje s tako silo, da bi si lahko vmes brado obril, preden pride zadeva do normalnih 50km/h.. No, takim verjetno res nafta nazaj v rezervoar teče.. In potem pride odsek, kjer je hitrost 90, pa uspe avto nagnat tja nekje do 65km/h.. Ja , verjamem, da ni ravno neke blazne porabe.. razlika je samo v tem, da imajo vsi ti blazno dinamično in tekočo vožnjo, po njihovo seveda.. Kaj pa veš, mogoče je to res vrhunec vozniškega znanja in se jim v vidnem polju cesta spredaj pri takih pospeških in brzinah že močno zoža.. Konec koncev jim je vmes parkrat ratalo tja do 130 pridet.. Bi res rad videl povprečno hitrost na board computerju teh fitipaldijev, ja..

Red_Mamba ::

bambam20 je izjavil:

Big_Al je izjavil:

čudno je to ko eni uporabniki dizlov navajate nenormalno nizke porabe, ki veljajo samo v točno določenih pogojih in pol trdite da pač tolko "porabi". Če se spustim na ravno regionalno cesto, se vozim med 70-90km/h in praktično ne zaviram bo tudi moj dizel pil 3.x l/100km. Če pa se spustim nazaj v realen svet pa je poraba med 5-6 l/100km - multijet 1.6/120.

aja... pa odpeljat teh 100km, ne merit po BC na AC pri 90km/h z vetrom v hrbet in za tovornjakom.



Audi A3 1.9 TDi 2015 ima 340 navora že pri 1750 obratih .. Se ti zdi , da rabi vozit v zavetrju?

pri normalni regionalni vožnji takšen avto ne porabi več kot 4.5 l na 100 km/h.


moj 1.9TDI je sicer L2006 in je bila najnija poraba 5.6L/100km pr icemer je bilo 100% voznje po AC.
voznja po omejitvah 110 v UK, 120 v franciji/belgiji, 130 v avstriji in sloveniji
v nemciji pa med 160-170 vecinoma izven mest :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Sami ::

Partnerica ima Golfa 4 Variant 1,9TDI 100hp, z nežno vožnjo 90-100km/h je poraba okoli 4,5L/100km, ko ga vozim 130km/h pa je vedno okoli 5,5L/100km.

Dejansko je dosti odvisno od voznika, če ga vozi moja je poraba vedno višja...pa ne vozi hitreje kot jaz recimo...brezvezno pospeševanje med semaforji....itd.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GrimReaper ::

Utk je izjavil:

Pusti ti "potovalno" hitrost, vsak računalnik ti beleži še povprečno hitrost, to hitrost nam zaupaj. Sem prepričan, da ni bila nad 100. In dodaj 5-10% na porabo in smo tam kjer sem napisal da smo. Na 6 litrih minimalno pri realnih 130.

Sam sicer vedno testiram od doma kjer je kakih 2km do AC, pa tudi če vozim zelo hitro, težko pridem nad 95km/h povprečne. Tako da mislim da je vseeno dobro povedat še mal več zgodbe kako točno si vozil, pa tudi če je potem težko zaupat.
Recimo za primer, vse enake 36,0 km razdalje:
1. čas 23 min, poraba 12,5l, večinoma 130-150, vmes enkrat max 220 (realnih nekje 200) - povprečna 92 km/h
2. čas 24 min, poraba 9,2l, večinoma 130, prehitevanje poln plin v peti do 160 - povprečna 92 km/h
3. čas 26 min (s tem da sem vsaj 30s čakal na semaforju), poraba 6,8l, tempomat 110 - povprečna 85 km/h
4. čas 25 min, poraba 11,3l, prehiteval vse po vrsti kateri so vozili 130 ali manj, vmes enkrat max 210 - povprečna 88 km/h

Dobro se vidi da je tukaj preveč spremenljivk, največja je gostota prometa, ker nikoli ne boš prišel v enak promet, torej je dobra ponovljivost možna samo pri tretji točki. Pa še pri tempomatu 110 sem moral dvakrat zavirat na 100, da so šli tisti s 100 tolk naprej in so potem končno začel vozit 110. Pri večjih hitrostih je pa tempomat zame neuporaben.
Čim pa ti hočeš prehitet vse, ki gredo 130 ali manj, pa poraba precej niha, časovno pa tudi. Enkrat sem bil časovno praktično na enakem kot pri vožnji 110.
Pri bencinarju je seveda razmerje poraba/čas najbolje če voziš 110 enakomerno, pri dizlu se pa šele splača vozit 130, ker tam se spremembe hitrosti ne odražajo tolk pri porabi.

Dober quote iz Avtomobilizem v temi Astra K:
Moje mnenje je, če voziš počasi, ter avtocesta 110-120km/h kupiš bencinarja, če se pa rad pelješ malo hitreje, avtocesta 140-160km/h, kupiš dizla.
Prav tako se seveda splača dizla, če delaš veliko km/leto.

S tem da bencinar ti je povsem ok, če delaš tako kot sam do 10k km na leto, seveda pri teh km ne more bit drugače kot 90% regionalk, in kupiš samo eno tedensko ali mesečno vinjeto.

Pa za AC tudi ni bil slab 1.6 16V, fotr je imel po 60k km vsakdanje vožnje pri 130 (min verjetno 110, max 140) povprečje 6,5l, sam recimo sem pri vožnji 130-140, ampak prehitevanja s polnim plinom, prišel na 7,5l, kar je še vedno odlično napram 1.4T kjer moraš za 7,5l zelo zelo pazit in se izogibat praktično vseh prehitevanj.
1.4T tako sam ne morem priporočit za na AC, poraba preprosto preveč skače in moraš preveč pazit, sam bi raje gledal recimo Peugeot 1.2 THP 130 ali Opel/Ford 1.0T 90-125KM.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sej zato sem pa napisal, da če se ti voziš "130" (kar v bistvu pomeni nikoli nad 130) je tvoja hitrost v resnici veliko manjša od 130, poraba pa tudi. Tvoja relacija je malo kratka, če bi bila daljša, bi se povprečna hitrost dvignila, ampak pri vožnji s "130" bi v Sloveniji težko presegla 100.

GrimReaper ::

Včeraj sem šel 150km do Celja, pa je bila povprečna tudi samo 94, nazaj pa 82, ker sem šel namesto po severni LJ obvoznici čez Domžale in Brnik ter na AC Kranj-vzhod. Poraba pa 7,7 oz. 10,0l.
Obakrat sem vozil res med najhitrejšimi, tudi če me je kdo prehitel, ker se mi ni dalo več tiščat (uf, ostalim se res da, vsa čast, sploh če vsak dan tako vozijo kot sam enkrat na leto), sem ga kasneje nazaj, večinoma je bilo to med 130-160. Povprečna se ti vseeno hitro niža, imaš par tunelov s 100km/h, par cestninskih s 40km/h, pa na levem pasu je treba včasih tudi zmanjšat na 110, recimo če je cela kolona tovornjakov, se tudi levi pas hitro zabaše.
Bi pa moral enkrat res pri 130km/h resetirat BC in potem vozit minimalno 130, da bi videl če kaže okol 130 povprečne.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Totalno zašli s tole temo na dizle, ki jih niti ne maram.. +
Tale stvar mi ni jasna..

DANES:

Red_Mamba je izjavil:


moj 1.9TDI je sicer L2006 in je bila najnija poraba 5.6L/100km pr icemer je bilo 100% voznje po AC.
voznja po omejitvah 110 v UK, 120 v franciji/belgiji, 130 v avstriji in sloveniji
v nemciji pa med 160-170 vecinoma izven mest :)



VČERAJ:

Red_Mamba je izjavil:


sam vozim 2.0TFSI in je poraba 12.5L/km. mesano AC/mesto
Ko grem daljso turo po AC je poraba 8.5L

pozabil dodati da je avtomatik


??? Imaš več avtov, al se ne moreš odločit katerga imaš?

Druga stvar, ki mi pa ni jasna pa je zakaj nekateri kupijo avte s 150 konji in potem so obsedeni z nizko porabo?? Pri svojem mam porabo stalno nekje med 7,5 - 10. Če bi želel nižjo bi si kupil nek mini mestni avtek z majhno kubaturo in varčnim motorjem.

Ontopic:
Dosti jih piše, da tanka v svoje TSIje 100 oktanski bencin, sicer jim avto ali cuka, ali ne potegne tako kot bi moral ipd. Je kaj resnice v tem?

Kakšna naj bi bila življenjska doba turbine? In kakšen je strošek za novo?

Utk ::

V TSI gre 100, oz. 98, 95 pa samo če ni drugega. Turbina ti je lahko zadnja skrb, vseeno ni to dizel.

dj_uro ::

Ne se hecat... niti v 250km tfsija niti v 160km tsija ne tankam 100 ali 98... pa cudezno delata ;)
vw-klub.si

Red_Mamba ::

eric_cartman je izjavil:

Totalno zašli s tole temo na dizle, ki jih niti ne maram.. +
Tale stvar mi ni jasna..

DANES:

Red_Mamba je izjavil:


moj 1.9TDI je sicer L2006 in je bila najnija poraba 5.6L/100km pr icemer je bilo 100% voznje po AC.
voznja po omejitvah 110 v UK, 120 v franciji/belgiji, 130 v avstriji in sloveniji
v nemciji pa med 160-170 vecinoma izven mest :)



VČERAJ:

Red_Mamba je izjavil:


sam vozim 2.0TFSI in je poraba 12.5L/km. mesano AC/mesto
Ko grem daljso turo po AC je poraba 8.5L

pozabil dodati da je avtomatik


??? Imaš več avtov, al se ne moreš odločit katerga imaš?

Druga stvar, ki mi pa ni jasna pa je zakaj nekateri kupijo avte s 150 konji in potem so obsedeni z nizko porabo?? Pri svojem mam porabo stalno nekje med 7,5 - 10. Če bi želel nižjo bi si kupil nek mini mestni avtek z majhno kubaturo in varčnim motorjem.

Ontopic:
Dosti jih piše, da tanka v svoje TSIje 100 oktanski bencin, sicer jim avto ali cuka, ali ne potegne tako kot bi moral ipd. Je kaj resnice v tem?

Kakšna naj bi bila življenjska doba turbine? In kakšen je strošek za novo?


verjetno nism edini tajkun z avti :P

Audi A4 1.9TDI je v Sloveniji,
V edinburgu pa vozim Audi S3
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

roli ::

Pri nas v familiji imamo že od Januarja 2013 Škodo Superb z 1.8 TSI motorjem (160KM varijanta z 7 stopenjskim DSGjem). Do sedaj nobenih problemov z njim. Redni servisi in to je to. Poraba se vrti tam okoli 7l/100km kar je za tak velik avto čisto solidno.

Konec koncev sploh ne vem zakaj bi kompliciral. Kupiš avto, ki ti je všeč in ima motor, ki ga pač ima. Do sedaj pri nobenem avtu nismo imeli nikoli problemov zaradi motorja, pa se z avti kar precej vozimo. Vzameš nekaj kar ima dovolj konjev za izbrano velikost avta, po možnosti vzameš avtomatika in to je to.
http://www.r00li.com

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

Praktično vsi, ki pravijo da jim avto kuri manj kot 5l/100km, lažejo ali delajo gužvo na cesti.


Kje delaš gužvo, če se pelješ na AC-ju s konstantno hitrostjo 130 km/h mi povej?

Utk ::

dj_uro je izjavil:

Ne se hecat... niti v 250km tfsija niti v 160km tsija ne tankam 100 ali 98... pa cudezno delata ;)

Ja sej si napisal na prrjsni strani kako cudezno dela, tako cudezno, da ga nihce ne zna popravit. Sicer ti pa to pise v navodilih. Ampak kdo to bere. Kupis vw in tankas not karkoli, sej je vw, ce bi bil pismen ga pa ze itak ne bi kupil najbrz.

bambam20 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Praktično vsi, ki pravijo da jim avto kuri manj kot 5l/100km, lažejo ali delajo gužvo na cesti.


Kje delaš gužvo, če se pelješ na AC-ju s konstantno hitrostjo 130 km/h mi povej?

S 130 pac nimas 5 litrov porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

bambam20 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Praktično vsi, ki pravijo da jim avto kuri manj kot 5l/100km, lažejo ali delajo gužvo na cesti.


Kje delaš gužvo, če se pelješ na AC-ju s konstantno hitrostjo 130 km/h mi povej?

Na prehitevalnem pasu ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lukamagic ::

Utk je izjavil:

dj_uro je izjavil:

Ne se hecat... niti v 250km tfsija niti v 160km tsija ne tankam 100 ali 98... pa cudezno delata ;)

Ja sej si napisal na prrjsni strani kako cudezno dela, tako cudezno, da ga nihce ne zna popravit. Sicer ti pa to pise v navodilih. Ampak kdo to bere. Kupis vw in tankas not karkoli, sej je vw, ce bi bil pismen ga pa ze itak ne bi kupil najbrz.



Nekateri morajo biti vedno in povsod pametni.. Ne boš verjel, v 2.0TFSIja smeš tankati tudi 91 oktanca. Mind blown, I know.

Utk ::

Kaj si ti zdej pameten, priporocen je 98, dvomim da ga zanima ali sme tankat 91 ali 89, kje pa naj dobi to sranje? Sej pravim, naj bezi od tsi od njih lastnikov, sej ne ves kaj je bolj problematicno.

Stipex ::

Poraba je odvisna tudi od oblike vozila (zračnega koeficienta), širine gum, teže platišč, vetrovnih razmer na AC... Tako da lahko pridemo hitro do večjih razlik znotraj podobnih tipov motorja.

Razlika med 195 in 225 gumo je lahko tudi do 1,5L/100km, sploh če imaš kake težke feltne.

Pri meni npr.
70% AC, 20% regionalke in 10% mestne.
Poraba po BC zadnjih 20.000km: 5.7L/100km.
Poraba izračunana na roke zadnjih 60.000km: cca 6-6,5L/100km

Če merim po BC
Po mestu: 8-9L/100km
Regionalke in AC do 140km/h: 5-6L/100km

(limuzina, 2.5 R6 turbo diesel 195HP/420NM, 4x 235/45/R17 na 11kg platiščih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

dj_uro ::

Utk...oprosti, vendar si kekec... ce pa ti poznas cudezno resitev za moj problem, pa kar na plano z njo... se bo dobro poplacalo..drugace pa bodi raje tiho, da se ne bos prevec osmesil tu in drugod..
vw-klub.si

Utk ::

Jaz se smesim, ce napisem kaj pise v tvojih navodilih, ti pa tega ne upostevas. Pa se pravis da ti dela, vcasih pa ne. Imam obcutek da bojo po koncu garancije hitro vedeli kaj je narobe.

lukamagic ::

Utk je izjavil:

priporocen je 98, dvomim da ga zanima ali sme tankat 91 ali 89, kje pa naj dobi to sranje?


Na Danskem na primer sta standarnda bencina 92 in 95 oktanc, 98/100 je prava redkost. In verjami, da imajo tam veliko več primerkov VW bencinarjev, ki začuda ne ckrujejo zaradi kvazi preslabega bencina.
95 oktanc je standardni bencin za te mašine, je pa zaradi boljših preformancov priporočljivo tankati kaj boljšega.. A s 95 vsekakor ne povzročaš škode.

Utk ::

To je res, samo z 98 bos res imel nizjo porabo, kar pri vecini drugih ni. Sploh na balkanu je pa boljse tankat 98, ne samo zarad oktanov, ampak ker lahko upas da je tudi drugace boljsi bencin.

Mavrik ::

Utk je izjavil:

Kaj si ti zdej pameten, priporocen je 98, dvomim da ga zanima ali sme tankat 91 ali 89, kje pa naj dobi to sranje? Sej pravim, naj bezi od tsi od njih lastnikov, sej ne ves kaj je bolj problematicno.


Mislim da on bere ameriške forume in je to od tam pobral. Namreč ZDA meri oktansko število nekoliko drugače in sta tam 89 in 91 standard :) Namreč ko američani govorijo o "91 oktanskem" je to v resnici kar naš 95 :) Najslabši bencin v ZDA, po njihovo "85" pa bi pri nas bil "90".
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

lukamagic ::

:) Pobral sem iz navodil. Slovenskih.

bambam20 ::

Invictus je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Praktično vsi, ki pravijo da jim avto kuri manj kot 5l/100km, lažejo ali delajo gužvo na cesti.


Kje delaš gužvo, če se pelješ na AC-ju s konstantno hitrostjo 130 km/h mi povej?

Na prehitevalnem pasu ;).



Ne :). S 130 km/h se voziš na desnem pasu BP.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353922 (4599) hojnikb
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101846 (60728) Berserker
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512444 (9556) nekoman
»

Sumljivi rezultati tudi pri Oplovih dizlih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5326255 (21295) spirit
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650774 (47655) Matwic

Več podobnih tem