» »

Umetnostna obrt v casu stagniranja gospodarstva

Umetnostna obrt v casu stagniranja gospodarstva

softwar66 ::

Moj prvi prispevek v tem letu.

Kako se po vasem mnenju obnasa potrosnik v casu gospodarske krize (ko je kupna moc v stagnaciji, pred vojno itd.), pri dobrinah, ki niso nujno potrebne za obstoj, kamor spada umetnost, v mojem primeru umetnosti izdelki (les, keramika, steklo ipd).

Prejsnje leto sem se potepal po Avstriji in Nemciji, po farmah, predvsem delo s konji, pomoc otrokom/ljudem (terapevtsko jahanje) ipd. in na drugi strani nacrtno ucenje in izdelovanje raznih drobnih predmetov iz lesa, kamna, keramike, stekla. Za fizicne osebe, za podjetje (promocijski idelki).
In sem razmisljal.

Bo vedno trg za take izdelke ali v krizi preprosto ljudje ne kupujejo takih in podobnih izdelkov in kupujejo samo tisto kar je nujno (hrana, obleka), brez luksuza.
Ne vem v kateri smeri iskati, si odgovoriti na vprasanje.
Nekaj podobnega kot topovi z maslom, ampak to je makro ekonomija.

Ker sem na malem zivljenjskem kriziscu, se zelim nekam nekam usmeriti. Malo poslusam srce, malo moram pa tudi "tosel".
Odpreti en fizicni shop in delati za denar in duso ali kupiti eno majhno farmo in delati hrano ali kaj povezanega z zivalmi (specializacija na nekaj: konji koze, ovce, alpake, krave NE). Mogoce se industrijska konopolja.
Imam moznost za oboje. Stanovanje v Ljubljani sem oddal, nekaj sem imel od prej, nekaj sem zasluzil, en e-shop za hobby imam, a ta je za druge reci. Vlozim lahko samo v eno stvar. Shop v mestu ali farma na vasi, iz mesta. Lokacija Nemcija. Vrzem kovanec ali ne.

Koncal faks ker se "lepse slisi", a mi pisarna ni odgovarjala in sem spakiral.
Moja pisarna je prenosnik in telefon.

Pardon, nimam slovenskih znakov na tipkovnici.

PrihajaNodi ::

Pusti umetnost in neke shope. Trg je zasicen. Pojdi na farmo, sploh v povezavi z eko - turizmom.

maco-maco ::

Men se zdi pa ravno kombinacija obojega idealna. Pozimi ustvarjaš, poleti se greš sadjarstvo in zelenjadarstvo. Če te skrbi vojna, takrat se potrošnja alkohola poveča. Trenutno pa je kot pri pivu, popularno tudi butično žganje.
Kaj?

Invictus ::

Če si že lastnik kake kmetije, se najbrž da zaslužiti. Vsaj nekaj. Si pač sam svoj gospod in če zaslužiš cirka 20k na leto, si tam tam, kot ena malo boljša služba.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borisk ::

Artisan zadeve so nišne in hkrati masovne, če so dosti mimo, bo zadeva zihr laufala.

nekaj hipsterjev bo še vedno, tudi ko bodo gozdarske brade mimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v ZDA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19029161 (9422) Ganon
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28336521 (31341) louser
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14825108 (19346) otago
»

Navpične kmetije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15318567 (7838) next3steps
»

Kako si naredit zalogo za hude čase recesije? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17116729 (7924) ;-)

Več podobnih tem