» »

Nakup rabljenega avta do 7000EUR

Nakup rabljenega avta do 7000EUR

««
«
1 / 7
»»

Tech_Nut ::

Zdravo,

Kupujem avto v vrednosti do 7000 EUR, starosti do največ 6 let, rad bi dizla, obvezno čez 100 konjev (ne sme biti nepremičnina). Obvezno mora biti slovenskega izvora. Zaenkrat gledam Ford Focuse, Opel Astre, Peugeot 308.
Velik prtljažnik bi mi koristil, ni pa absolutna nuja.
Prevoženih kilometrov naj bo čim manj. Zgonjene kripe s čez 200.000 km ne bi rad kupil, saj takšno že imam.

Letno naredim med 30.000 do 50.000 kilometrov, dosti imam dolgih voženj.

Ker se na avto.net ne spoznam dosti lepo prosim če mi poznavalci podate kakšne predloge dobrih oglasov. Ne prepoznam namreč kakšnih prevarantov in takšno, sem pa ob spremljanju slo-techa zasledil večkrat da vi to hitro opazite.

ps.: še tole: avto bi vzel na obroke, tako da je zaželjeno če so oglasi od avtohiš. Čeprav vem da je ponudba od avtohiš slabša.
ps2.: te 3 modele gledam ker so mi prvi padli na misel. Če ima kdo boljšo idejo prosm, na dan z njo!

Hvala vam!
  • spremenil: Mavrik ()

jusv ::

Od avtohiš boš bolj težko našel avto slovenskega porekla. Vse ostalo so realne zahteve in boš našel hitro avto. Glede na ponudbo pa ti lahko povem, da je ful megane grandtour-ov na avto.netu.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Tech_Nut ::

Pa je Megane dejansko dober, zanesljiv avto?

Slišal sem mešane zgodbe...od tega da delajo do 400.000 km brez problema do tega da je šel avto pri 100.000 km od hiše ker je delal izključno samo probleme namesto kilometrov. Tako da nevem kaj si mislit o Renaultih.

Ali se da avto vzet od fizične osebe na obroke? Ponujajo banke kakšne "pametne" kredite v ta namen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

Tech_Nut ::

Nekako sem upal tudi da bo kdo pokomentiral izbiro med temi avti.. Ford Focus, Peugeot 308, Opel Astra, Renault Megane vsi letnik okoli 2010 ali 2011. Kateri je najzanesljivejši, v katerem se najboljše pelje...takšne sreči pač.

Sicer, če bi bilo možno bi vzel Mazdo 3 vendar za ta budget na avto.net najdem le izjemno stare Mazde, tako da ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

bambam20 ::

Tech_Nut je izjavil:

Pa je Megane dejansko dober, zanesljiv avto?

Slišal sem mešane zgodbe...od tega da delajo do 400.000 km brez problema do tega da je šel avto pri 100.000 km od hiše ker je delal izključno samo probleme namesto kilometrov. Tako da nevem kaj si mislit o Renaultih.

Ali se da avto vzet od fizične osebe na obroke? Ponujajo banke kakšne "pametne" kredite v ta namen?



na banki, če imaš dovolj visoko plačo si lahko urediš potrošniški , avtomobilski kredit ... Po moje je ta opcija boljša. Da vzameš kredit na banki in potem kupuješ avto od fizičnih oseb. moreš vedet, da dilerčki in avtohiše odkupujejo z veliko nižjo ceno.

Zdaj pa seštej kdo proda avto pod ceno. nekdo, ki zgledno vzdržuje avto že ne.

Tech_Nut ::

bambam20 je izjavil:


Zdaj pa seštej kdo proda avto pod ceno. nekdo, ki zgledno vzdržuje avto že ne.


iskreno povedano..preden sem se lotil kupovat avto sem bil prepričan da je ogromno takšnih ljudi kot sem jaz...Takih, ki se nočemo zajebavat s prodajo vozila, prejemanjem trapastih klicev ljudi ki samo tratijo moj čas in raje pod ceno avto damo v avtohišo, da je hitro urejeno in čao.

bambam20 je izjavil:


na banki, če imaš dovolj visoko plačo si lahko urediš potrošniški , avtomobilski kredit ... Po moje je ta opcija boljša.


Bom moral raziskati kaj dobim, hvala za idejo. Načeloma to ne bi smel biti problem, je pa nekoliko problem da je menjava avta prišla nepričakovano (sem nameraval kupovati konec leta ali prihodnje leto), zato je pač nujen nakup na obroke. Je še veliko drugih stroškov, tako da meja za nakup vozila je takšna kot je.
Se ga bo odplačalo v nekaj letih in se bo takrat kupovalo nov stroj iz tovarne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

Thuban ::

Kaj pa kaka laguna? Motor je tak isti kot v Meganu
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Tech_Nut ::

Ja, samo cena vzdrževanja pa verjetno ni

Longinus ::

Priporočam Citroena C4, 115 konjev ,1.6 hdi motor
Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Tech_Nut ::

Longinus je izjavil:

Priporočam Citroena C4, 115 konjev ,1.6 hdi motor
Lp


hvala za predlog!

lahko vprašam zakaj mi ta avto priporočam? Ali se tako dobro pelje? Ali tako zanesljivo deluje?

hm, na avto.net sta celo 2 dizla z več kot 100 konji, ostalo so nepremičnine. Škoda.

priporočaš*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

Longinus ::

sam vozim c4ko dizla in me še zaenkrat ni pustil na cedilu.
Je pa ziher cenejši kot nemška pločevina ,izdelava in oprema pa sta na nivoju.
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

PacificBlue ::

Ce ti vsec poglej za volvo v50, ima vecji prtlaznik, lepo se vozi..diezel 1.6 ali 2.0(sestopenjski menjalnik). Edin minus je da so rezervni deli malo drazji.

AC_DC ::

OP
Tvoje zahteve izpadejo tako:
iščem žensko, mora biti pametna, lepa, bogata, iz ugledne družine, visoka vsaj 180 cm, veliko oprsje, blond, modre oči, prasica v postelji, dober kuhar (vsaj 1 michelin zvezdica) in se spozna na vsa potrebna hišna opravila.

Moj opis: sem majhen, mozoljast, puklast, zaraščen, škilim, dioptrija -8, živim v vlažni kleti in delam ponoči za minimalca pri VO-KA.


There is no such thing !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Tech_Nut ::

PacificBlue je izjavil:

Ce ti vsec poglej za volvo v50, ima vecji prtlaznik, lepo se vozi..diezel 1.6 ali 2.0(sestopenjski menjalnik). Edin minus je da so rezervni deli malo drazji.


fajn avto, za ta budget so samo 10 in več let stari. Motor pa je notri klasičen Ford/peugeotov 1.6 dizel, torej dobra reč.

AC_DC je izjavil:

OP
Tvoje zahteve izpadejo tako:
iščem žensko, mora biti pametna, lepa, bogata, iz ugledne družine, visoka vsaj 180 cm, veliko oprsje, blond, modre oči, prasica v postelji, dober kuhar (vsaj 1 michelin zvezdica) in se spozna na vsa potrebna hišna opravila.

Moj opis: sem majhen, mozoljast, puklast, zaraščen, škilim, dioptrija -8, živim v vlažni kleti in delam ponoči za minimalca pri VO-KA.


There is no such thing !


Ja, če se načrtuje nakup nepremičnine pa je res pametno dajat 20.000 EUR za avto, ja. jebeš nepremičnino, bom spal v prtljažniku aneda? samo da bom glavni car v balkanski vasi z novim avtom?
Najboljše še da kupim kak kabrio s 3 vrati, jebeš, bom že nov avto kupoval čez par let ko mulca naredim?
Od oboževalca ac/dc bi pričakoval več inteligence.

btw..kako dafuq si uspel tak dobro opisat mojo ženo?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

AC_DC ::

6 let star dizel za 7k eur & max 200k prevoženih ne boš našel na nobenem online oglasniku v Slo (mogoče v Črni gori), ker ga bo kupil prvi sosed, ožje sorodstvo.


Voham troll temo.

Tech_Nut ::

pravzaprav 6 let star dizel in pod 150.000 prevoženimi km so zahteve. Ceno se lahko streča do 8000 EUR, če se najde dober avto.

avto.net jih je poln. če si poznavalec mi pomagaj in predlagaj dober nakup sicer pa get the fuck out.

Longinus je izjavil:

sam vozim c4ko dizla in me še zaenkrat ni pustil na cedilu.
Je pa ziher cenejši kot nemška pločevina ,izdelava in oprema pa sta na nivoju.


hvala ti za predlog. Žal pa najdem le avte z manj kot 100 konji, kar pa absolutno odpade. En c4 je celo s spodobnim motorjem ampak se mi zdi da je sumljivo poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

Tech_Nut ::

PacificBlue je izjavil:

Ce ti vsec poglej za volvo v50, ima vecji prtlaznik, lepo se vozi..diezel 1.6 ali 2.0(sestopenjski menjalnik). Edin minus je da so rezervni deli malo drazji.


sem malo pogledal. Spodoben 6 let star volvo je vsaj 9000 EUR in kljub temu uporablja isti motor kot Ford Focus, če se ne motim, servisi pa bodo sodeč po hitrem googlanju zelo dragi (dosti dražji kot pri Focusu). Hvala ti vseeno za predlog. Bom vzel, ko bo bajta zgrajena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

Arctander ::

Tech_Nut je izjavil:

pravzaprav 6 let star dizel in pod 150.000 prevoženimi km so zahteve. Ceno se lahko streča do 8000 EUR, če se najde dober avto.

avto.net jih je poln.


Večina jih ima za sabo še vsaj 50kkm več, kot kaže števec. Če imaš "srečo", pa tudi še enkrat toliko, kot jih je na števcu.

Dober dizel z realnimi kilometri s ceno pod 10k€ se večinoma proda že v roku par ur od oddaje oglasa.

Tech_Nut ::

torej recept je da naslednji teden ali dva nonstop visim na avto.net? Madona, moram spisat skripto ki bo to delala ko bom v službi.

Mato989 ::

Ne vem zakaj bi kdorkoli želel kupit rabljenega dizla, jaz sem kupil rabljenega megana za 1.700€ vložil v njega še dobrih 1.300€, letnik 2003, 185.000 prevoženih (realnih) ob nakupu, 1.6 bencinar 109 konjev, super zadeva za vožnjo tak, v rangu sosednjih držav in po Sloveniji, dizl na kratke razdalje je takoj fail, pa še vsak servis (malo hujši zaradi okvare česar) bo veliko dražji kot pri bencinarjih v povprečju

Tech_Nut ::

kaj torej predlagaš, če letno delam med 30.000 in 50.000 km?

-valvoline- ::

Jaz bi vzel malo starejsega pasata l.2007-2008 izkljucno 1.9tdi in 77kw z pumpe duse masino. Ostalega klumpa z CR tehnologijo pod pokrovom se izogibaj, sploh pa ce je DCi in ksne delphieve komponente noter.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

bencinar z minimalnimi kilometri pa eno proper lpg predelavo...
#brezpodpisa

Tech_Nut ::

lpg ima dovolj moči? Kako se to reč sploh uporablja? Zavzame cisterna za plin veliko prostora?

-valvoline- je izjavil:

Jaz bi vzel malo starejsega pasata l.2007-2008 izkljucno 1.9tdi in 77kw z pumpe duse masino. Ostalega klumpa z CR tehnologijo pod pokrovom se izogibaj, sploh pa ce je DCi in ksne delphieve komponente noter.


ok, predlog se mi zdi super ampak če mi nihče v celi temi ni enega pametnega oglasa dal za 3 trapaste firme, potem res nevem kako naj najdem dobrega rabljenega passata z manj kot 500.000 prevoženimi km. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

-valvoline- ::

Tech_Nut je izjavil:

lpg ima dovolj moči? Kako se to reč sploh uporablja? Zavzame cisterna za plin veliko prostora?

-valvoline- je izjavil:

Jaz bi vzel malo starejsega pasata l.2007-2008 izkljucno 1.9tdi in 77kw z pumpe duse masino. Ostalega klumpa z CR tehnologijo pod pokrovom se izogibaj, sploh pa ce je DCi in ksne delphieve komponente noter.


ok, predlog se mi zdi super ampak če mi nihče v celi temi ni enega pametnega oglasa dal za 3 trapaste firme, potem res nevem kako naj najdem dobrega rabljenega passata z manj kot 500.000 prevoženimi km. :)

Lahko si sam prpeljes ksnega iz Nemcije ali Italije, to ti je najbojsa varijanta. Za 6-7k dobis extra ohranjenega od prvega lastnika z preverjeno zgodovino in km.

Tech_Nut ::

Že za avto.net sm prosil pomoč pri iskanju oglasa. V italiji ali nemčiji zagotovo ne bom našel "dobrega" :)

Kako pa je z oglasi bencinarjev? Morda se mi pa bolj splača? Vidim da je ogromno 6 let starih bencinarjev s približno 110 konji in pod 100.000 km?

WarpedGone ::

Tolk oglasov je zato, ker se folk hoče množično losat teh žejnih jajc, ki se nikamor ne premaknejo.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

>lpg ima dovolj moči? Kako se to reč sploh uporablja? Zavzame cisterna za plin veliko prostora?

moč načeloma ostane enaka. Tank pa gre tja, kjer je rezervno kolo uglavnem... Pač, je za razmislat, če nočeš šraufat dizla..
#brezpodpisa

Tech_Nut ::

no torej smo na začetku. V glavnem ok, budget naj bo med 7000-8000 EUR, starost največ 6 let. Letno delam 30.000-50.000 km. Rabim zanesljiv avto srednjega razreda.

bencinar, dizel, ni važno. Mora bit pač zanesljiv, dober avto.

konstruktivni predlogi? V nemčiji in italiji avta sigurno ne bom našel, je prevelila poplava avtov ki jih pridajajo ljudje ki se vozijo v romunijo/bosno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

-valvoline- ::

Tech_Nut ::

-valvoline- je izjavil:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...


kje so kilometri
ps.: ah sem našel, 108.000.

prehistoric avto ki ima 1.9 motor in 108.000 km. Počutim se kot da sem spet v avtohiši ki sem jo obiskal danes.

v glavnem ne bi bil rad glavni bosanc na vasi z 10 let starim passatom, v stilu samo da je passat. Hvala ti vseeno! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

hojnikb ::

~108k dizl star 9 let ?
nice joke :)
#brezpodpisa

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

~108k dizl star 9 let ?
nice joke :)

V nemciji se ne spilajo z stevci, lahko koncas direkt v zapor. Anyway preden se kam odpravis lepo preveris zgodovino in kilometre prek carfax.
ps. najdejo se tudi dizli z malo km, ne furajo se vsi po 5kkm na mesec.

Zgodovina sprememb…

Tech_Nut ::

ja saj carfax plačujem celi teden že, sem vzel tisti paket po 10 preverb in gledam avte. Se zelo rado uvaža avte iz drugih držav, vidim.

-valvoline- je izjavil:


ps. najdejo se tudi dizli z malo km, ne furajo se vsi po 5kkm na mesec.


veš da ne poznam nikogar ki ima dizla za dolge vožnje. Večina znancev ima dizla da dela do max 20.000 km letno in daleč čez 50 % prijateljev ima dizle. V bistvu večina dela nekje med 10.000 in 15.000 letno. Tako da mi je zelo čudno, da ni pametnih oglasov, če ima toliko ljudi dizle.

Pač so vzeli dizla zaradi udobne vožnje z močnim motorjem, vsaj tako mi pravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

hojnikb ::

dizl z malo kilometri (sploh kratke ture) ni nujno dobra stvar.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Tech_Nut je izjavil:

ja saj carfax plačujem celi teden že, sem vzel tisti paket po 10 preverb in gledam avte. Se zelo rado uvaža avte iz drugih držav, vidim.

No, pol pa pogumno :)
Tale passat z malo km je za dobr jurja-dva drazji od povprecja, mene osebno ne bi motilo tudi ce bi takle passat mel 200k, za tak avto to ni nic.

Tech_Nut ::

ja, zato sem dal omejitev 150.000 km za 6 let star avto. to je cca 20.000 letno, se mi zdi zelo razumno. Očitno sem nor?

-valvoline- je izjavil:

Tale passat z malo km je za dobr jurja-dva drazji od povprecja, mene osebno ne bi motilo tudi ce bi takle passat mel 200k, za tak avto to ni nic.


da malce izpodbijem tole logiko: če ni nič, zakaj jih potem prodajajo? :)


ps.: sem pogledal focuse, astre in 308 bencinarje.....en velik dolgčas vse skup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

-valvoline- ::

Tech_Nut je izjavil:

ja, zato sem dal omejitev 150.000 km za 6 let star avto. to je cca 20.000 letno, se mi zdi zelo razumno. Očitno sem nor?

Povprecen Janez (ku je prv lastnik) avto prodaja ponavadi k je star vec kot 10 let. Al pa ce se odloci da bi ga prodal ceno nabije tako ku da je avto ves pozlacen.:D
Zato se pac tolko tega uvaza.
Tam pa zgoraj standard omogoca da avte menjujejo na vsakih 5-6 let, za slovenca bi to biv drag spas.

Zgodovina sprememb…

Tech_Nut ::

hm. ja ok, to se sliši logično ja.

Samo vseeno je letnik 2007 pomojem veliko prestar. Pač avto iz prejšnega desetletja že imam. Lahko pa da imam samo neke nepotrebne predsodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

hojnikb ::

glej ohranjenost/potencialne storške, ne letnik. Lahko imaš sfukanga 2012 al pa immaculate 2005.
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Lej, 2008 so zadnji modeli VAG skupine z 1.9tdi in dokaj buletproof PD tehnologijo, sploh pa zadnji 77kw modeli so res neunicivi. Novejsi modeli so vsi common rail, pri ostalih znamkah ze veliko prej je slo vse na ubeklump CR tehnologijo.

hojnikb ::

zakaj bi bila CR tehnologija uberklump zaradi par grdih račkov ?
#brezpodpisa

-valvoline- ::

Ker CR sobe ponavadi ne zdrzijo vec k 150-200k popravilo se giblje 1000e+ pa tja do 2kE, dize pr PD pa zdrzijo do 500k in vec brez posebnosti.

Zgodovina sprememb…

Tech_Nut ::

Samo kako naj bom prepričan da je uvoz avta iz nemčije dobra ideja? A tam gor pa kar ne lažejo in navedejo vse možne napake avta?
nekako se mi to ne zdi možen scenarij. Sem mnenja da se avto izvozi iz države ker je z njim nekaj narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

PacificBlue ::

Od sestre fant je našel neko avtohišo v Nemčiji kjer so prodajali službene avtomobile zveznega davčnega urada. Pač v Nemčiji je službeni avto malo drugače tretiran kot v Sloveniji, če veš kaj mislim. Torej si je kupil astro karavan 1.7tdi letnik 2014, mislim da za okoli 12 jurjev.

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Tole se mi zdi zanimivo, zbijes ceno na 7k za gotovino, fajn k mas 2 leti garancije. Drugace odlicen avto.

Tech_Nut ::

misliš da ne bo nepremičnina? samo 90 konjski motor?

sodeč po specifikacijah do 100 kmh rabi debelo sekundo več kot moja gara z uničenim motorjem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

hojnikb ::

to je kripa za 3. razredne države. Beži stran

http://jalopnik.com/the-citroen-c-elyse...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

Moj bratranec ima citroen elysee ki je v bistvu skoraj enak avto, morm rec odlicna zadeva. Nikakor ni podhranjen, ce pa hoces malo vec moci cipas.

hojnikb ::

As the 301 is designed specifically for emerging markets,[4] the 301 is not available in Western Europe, including France[5] and the United Kingdom (similar situation in Ireland, as well as most RHD markets).[6]
#brezpodpisa
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede dizla (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27162711 (43175) blay44
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187146 (152159) Spajky
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828019 (23874) D3m
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534371 (30064) Zheegec

Več podobnih tem