» »

Nakup rabljenega avta do 7000EUR

Nakup rabljenega avta do 7000EUR

««
7 / 7
»
»»

-valvoline- ::

KraitPay je izjavil:

Ko je rabno tema in imam tudi sam starejši avto (98 letnik) in bi ga moral zamenjati, je tema kot nalašč.
Sam bi šel tudi do 10k, pa pri nas ni nič, čemur bi zaupal 100%. Kupil bi novega polota ampak ta pride čez 10k, rabljene zadeve sem po 2 mesecih nehal iskati, ker je bilo večina avtomobilov, prevertenih nazaj in odlično ohranjena, garanžirana z poštrihano streho ali pa blatniki.

Imam pa tudi sam Daewo Lanos, 98 letnik, 1.6 in avto je res bomba. Pogrešam samo klimo. Motor je pri 180k še brez napak, prav tako menjalnik. Klime nima, prav tako ne neke napredne elektronike, tako da crknat ne more nič. Edini problem so pragovi in celotna spodnja stran avtomobila. Doma sem ga puščal na travi in ga je rja v parih letih dodobra najedla.

Kdo kakšno mnenje o podobnem avtu, ampak sodobnega izgleda?

Accent l.2004-2005 z 1.3 motorjem. Glih nek sodoben ni, ampak je tudi izredno vzdrzljiv,trpezen in ni pozresen. Cena tm od 700-1000 evrov seveda z klimo in vse ostalo. Hiba je da rjavijo pri zadnjih blatnikih, tko k 99% hyundaijev. Pac kupis nekega z primorske pa bo v redu, magar das tistih par evrov vec.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Enim bi lahko se drek prodali, ce bi povedal da ga je pokakal japonc. Ne vem kaj ti naj druga recem. 5k za 15 let staro napol zarjaveto kripo.... LOOOL.
;((


Take so cene. Pač korejci so cenejši, nemci še dražji, sploh če imajo dost opreme.

Stari Forester je od vseh subarujev najdražji (in tudi najbolj trpežen, ter najbolj dvignjen od tal). Recimo outback je nov 45k evrov, rabljen 2005 letnik stane pa toliko kot forester 2000 letnik, pa je nov forester bencinar že od 29k evrov naprej.

Take so cene za avto, za katerega veš, da te bo vedno domov pripeljal.

Enkrat si za šalo poglej cene tastarih toyot hilux. Letnik 1991 do 1996, če je dobro ohranjena, je dražja kot tanova letnik 2008. Zato ker se ve, da je to avto, ki te vedno pripelje domov. (pa tudi zato ker ji je Clarkson v top gearu dvignil oceno v nebo ko jo je proglasil za najbolj vzdržljiv avto na svetu).

Martin Krpan ::

Ja , Clarkson iz tiste komedije je pa res merodajen ...;(
Vidva se pa že končno zmenta a je boljš subaru al dajwo !

-valvoline- ::

Nihce ne rece da so subaruji slabi avti, ampak ni varijante da je tole 15+ let stara sara vredna vec k 500 evrov, vseeno o katerem subaruju se pogovarjamo. Kupuje jih verjetno neko majhno stevilo đap fanatikov, al pa so deli izredno dragi ter jih kupujejo preprodajalci za izvoz dab potem jih razskosal in prodajal po delih.
Mene je tudi 5 golfov, pa 3x audi, pa accent, pa ax, pa ne vem se kaj tudi vedno prpeljalo domov.
ps
lanos mi bo v 100.000km prsparal par subarujev al pa za ksen nov avto.
:)

Zgodovina sprememb…

Stipex ::

Tema je malo zašla s poti. :)
Tako ali tako ima vsak svoje potrebe in hvali svojega konja.
Nekdo pri avtomobilu gleda na vsak eur in se vozi okol z 1.3 daewoojem na plin, nekdo drug vozi V8 bencinarja in mu pedalka za gas vsakič nariše nasmešek na obrazu (ne glede na stroške), mene npr. zaradi kilometraže zanimajo 2.0-3.0 turbodizli in pogojno 2.8-4.2 bencinarji na plin, sodelavka, ki se vozi v službo iz Bežigrada na Vič pa kupuje vedno samo novejše majhne avte 1.0-1.4, ne glede nato kaj je pod habvo in kakšno značko nosi, ko ima avto nad 150kkm ga zamenja, ne gleda na stanje.

OP je kupil avto. Lahko nadaljujemo s tem kaj se najbolj splača kupiti do 7k eur, glede na potrebe posameznika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Utk ::

7 jurjev je v resnici najslabši proračun. Premalo za dober avto, preveč za slabega.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

7 jurjev je v resnici najslabši proračun. Premalo za dober avto, preveč za slabega.


Tako je.... jaz recimo mam tako logiko in mnenje. Kupovanje rabljenega avta je za mene smiselno samo ob primeru da rabiš avto za malo denarja kjer boš reskiral malo več in ga ne misliš met več kot ene par let (tam 3-5max)

Če nekdo dela letno več kot 20.000km si itak naj kupi nov avto in zanj lepo skrbi in bo na koncu v večini primerov na enaki porabi denarja če bo enak avto obdržal 10 let ali več (torej do 300 tisoč km) Recimo jaz ki se pač dodatno šolam in rabim avto samo za to (ker imam šolo oddaljeno 80km) in ker imam to omejen čas (še 1,5 leta) in ker bom z avtom naredil zaradi potreb šole cca 15.000km + nekaj dodatnega v svojem času, se mi enostavno ne splača kupit nov avto za 14.000€ da bi ga čez 2 leti prodajal za pol cene(avto imet brez potrebe doma pa je tudi nesmiselno, stoječ kapital, sicer ga lahko odjaviš in ne registriraš itd. ampak vseeno)

Če pa imaš avto namen met samo zato da se boš parkrat peljal v trgovino in morda na 3 izlete letno ter do sorodnikov potem pa je tudi tak za 2.000€ več kot dovolj.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede dizla (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27162700 (43164) blay44
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187137 (152150) Spajky
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828019 (23874) D3m
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534370 (30063) Zheegec

Več podobnih tem