» »

Nakup avtomobila Renault!

Nakup avtomobila Renault!

1
2
»

Sami ::

O shit kakšne nebuloze nekateri širijo.

Clio 1.2 8V je za normalno vožnjo ter naše AC čisto dovolj, vse je v večini odvisno od voznika.

V hud klanec pa pač ne boš prehiteval in delal zastojev, se pač prilagodiš avtu in razmeram na cesti.

Osebno pa takega avta nebi kupil....gre že OK, ga je pa treba občasno tiščat in je tudi poraba temu primerna.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

d4vid ::

Glede porscheja... Samo kot primer.
Nisem ovira s 1.2 cliotom, je pa ovira kak penzionist. Ni vse v avtomobilu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bambam20 ::

Sami je izjavil:

O shit kakšne nebuloze nekateri širijo.

Clio 1.2 8V je za normalno vožnjo ter naše AC čisto dovolj, vse je v večini odvisno od voznika.

V hud klanec pa pač ne boš prehiteval in delal zastojev, se pač prilagodiš avtu in razmeram na cesti.


S takšnim avtom delaš zastoje vsepovsod. Pri speljevanju v križišču na dvopasovnici, pri vožnji v klanec ( ker ne potegne), na AC-ju, ker moraš za normlano vožnjo vozit zaradi pospeševanja v 3-ji prestavi , na regionalki, ker ne pospeši dovolj hitro iz 50 na 90...

Tako, da pisat pravljice, da je to povsem zadosten avto. Svojo cesto si naredite pa se tam vozite kakor vam je volja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hojnikb ::

če ti ne znaš vozit avta z "švoh" mašino, še ne pomeni, da je vsak ovira znjim.
#brezpodpisa

Sami ::

bambam20 je izjavil:

Sami je izjavil:

O shit kakšne nebuloze nekateri širijo.

Clio 1.2 8V je za normalno vožnjo ter naše AC čisto dovolj, vse je v večini odvisno od voznika.

V hud klanec pa pač ne boš prehiteval in delal zastojev, se pač prilagodiš avtu in razmeram na cesti.


S takšnim avtom delaš zastoje vsepovsod. Pri speljevanju v križišču na dvopasovnici, pri vožnji v klanec ( ker ne potegne), na AC-ju, ker moraš za normlano vožnjo vozit zaradi pospeševanja v 3-ji prestavi , na regionalki, ker ne pospeši dovolj hitro iz 50 na 90...

Tako, da pisat pravljice, da je to povsem zadosten avto. Svojo cesto si naredite pa se tam vozite kakor vam je volja.


Bi ti resno svetoval obisk kakšne avtošole oz. obnovitev znanja, se je koristno naučiti voziti avto z manual menjalnikom. Po tvoje potem 50% avtomovilov na naših cestah ni ustreznih.

Sem že velikokrat vozil Punta 1.2 8V, Cliota 1.2 8V...se čisto lepo vozijo, na AC se ni problem vključit, pravtako ne zaostajajo v urbanem prometu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

69charger ::

Če voziš kot ena pi*** potem tud V10 ne bo potegnil nikamor, sem mel Cliota I 59km pa je šel čisto dobro, pač druga dokler gre in je to to, nobenega problema, nobenega zastoja. Zastoje ponavadi delajo tisti, ki mislijo, da so glavni na cesti v kakšni "makini" in zraven delajo še 50 drugih stvari (primer: na semaforju sem pokasiral eno žensko v Audiju in si je lakirala nohte, jedla jabolko in še telefonirala).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

stara mama ::

69charger je izjavil:

primer: na semaforju sem pokasiral eno žensko v Audiju in si je lakirala nohte, jedla jabolko in še telefonirala.

Zdaj pa si zamisli, ko te bo taka avša zbila na biciklu in te polomila, ali pa še fentala...
Vrat bi ji zavil, in ji tudi bom, če bom pri moči!

Siddh ::

@rupsi31

ravno včeraj na dvopasovnici iz miklavža v maribor čakal na vseh rdečih semforjih v cliu III 1.2 75km. Razlog - pred mano nek audi z 3.0 mašino, zraven pa nov golf, oba pa pospeševala počasneje kot kolesar. Ko se je pojavila priložnost sem ju brez najmanjše težave prehitel. Pač eno prestavo nižje pa gas. Aja, pa na regionalkah tudi ni problem vozit 90, pogosto še prehitevam koga, ker se prepočasi spravlja na 90 v dosti boljšem avtomobilu. Pa ga ne tiščim do blokade. Iz križišča pa se tudi da speljati hitro, sploh ker ima avto zelo kratke prestave.
Celo v drugi se da normalno speljati. Celo dovolj močan je da v drugi gume zavrti v prazno! Neverjetno! In to samo z 75 konjami.

Povej mi od kod si pa se boš lahko enkrat za mano peljal, pa bova videla, če sem z takim avtom res ovira na cesti (po omejitvah seveda!). Pa daj nam povej kaj ti voziš, pa kako voziš, da so ti avti z malimi mašinami ovira na cesti?


d4vid ::

Siddh, meni tudi vrti v prazno včasih v 2. prestavi. Pa mam 15 KM manj. Prestave so res kar kratke, kar je fino pri pospeševanju. Malo manj fino je na AC, kjer pri 130 avto tuli kot zmešan v 5. prestavi in cca 4k RPM.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

GrimReaper ::

Sam nimam nič proti avtom s 60-100KM, take se itak da brez problema prehitet. Da bi s takim avtom kdo hitro vozil pa že par let nisem videl.
Ko pa kak tovornjak ali avtobus naredi kolono pa itak nimaš kaj veliko izbire, ali voziš za njimi (sam v nasprotju z ostalimi v takem primeru ne visim na odbijaču, ampak raje vozim z razdaljo 5-10 avtov zadaj), ali pa počakaš 2 minuti na avtobusni (seveda jih tudi v tem primeru čez 1km ujameš).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Siddh je izjavil:

@rupsi31


Povej mi od kod si pa se boš lahko enkrat za mano peljal, pa bova videla, če sem z takim avtom res ovira na cesti (po omejitvah seveda!). Pa daj nam povej kaj ti voziš, pa kako voziš, da so ti avti z malimi mašinami ovira na cesti?



Kako se usajate :). Ja lahko, se zmeniva, itak sem večkrat v MB-ju pa ga stisneva 100-120 čez južno obvoznico [8-) oz. dvopasovnico, ki gre mimo Rutarja, Bauhausa Carine, Dipota...

Moja mašina je enaka kot v tvojem cliotu, sam da ima moj avto 850 kg, tvoj pa dobro tono. navora imava enako :).

Spajky ::

GrimReaper je izjavil:

...Sam nimam nič proti avtom s 60-100KM, take se itak da brez problema prehitet. Da bi s takim avtom kdo hitro vozil pa že par let nisem videl...
Slabo gledaš, jest dostikrat vidim v špeglu, ko se vključujem na hitro cesto, da se tipi pripravljajo, da bodo moj stroj s 1,2/8V 60 oslov ko ga zagledajo prehiteli čimprej; pa pol kmalu obupajo :)) .. se pač ne bojim zaterat Puntiča tudi preko 8k RPM .. (še ni izstrelilo ventilov skozi haubo :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bambam20 ::

Sami je izjavil:



Bi ti resno svetoval obisk kakšne avtošole oz. obnovitev znanja, se je koristno naučiti voziti avto z manual menjalnikom. Po tvoje potem 50% avtomovilov na naših cestah ni ustreznih.


Celo življenje si lastim avet z ročnim menjalnikom ( očetov santa -fee ne šteje ) ....
Moje mnenje ni pomembno, ker počasnejše, ki vozijo pod omejitvijo, počasneje pospešujejo, ko ta možnost obstaja prehitim.

radmannsdorf ::

za ta dnar imaš na izbiro tudi 1.5 dci. to je najbolj šparovna mašina, vozil se boš 4-5l/100km.
pa še dizel je cenejši od bencina.

bambam20 ::

radmannsdorf je izjavil:

za ta dnar imaš na izbiro tudi 1.5 dci. to je najbolj šparovna mašina, vozil se boš 4-5l/100km.
pa še dizel je cenejši od bencina.


Dejansko se bo vozil nekje na 3.2 - 3.6 l porabe :).


Za 5 litrov ga moreš gnat ko budala na polno .

Samo je pa tako, da uni malce starejši 1.5 dci crkujejo turbine.-... Ni dizel tako poceni, kot eni mislite. Potem pa rabiš jurčka za turbino.

Siddh ::

Za 1.5 dci stane prenovljena turbina 350€ + 150-200€ menjava. Ce se kupuje avto letnika 2007 ali starejsi se definitivno splaca cimprej menjat.


Sami ::

Samo je pa tako, da uni malce starejši 1.5 dci crkujejo turbine.-... Ni dizel tako poceni, kot eni mislite. Potem pa rabiš jurčka za turbino.


Jurčka? Ima zlato jedro očitno :D Za 250EUR sem dobil obnovljeno za svojega Golfa.

Moje mnenje ni pomembno


@rupsi31: Tukaj imaš point :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bambam20 ::

Siddh je izjavil:

Za 1.5 dci stane prenovljena turbina 350€ + 150-200€ menjava. Ce se kupuje avto letnika 2007 ali starejsi se definitivno splaca cimprej menjat.


Ni vedno opcija, da se turbina lahko obnovi. ne bodimo površni. Nova ja pa zgotovo nekje 800-1000€.

je pa lepo prebrati, da je obnovljena turbina po sprejemljivi ceni in je kar manjši strah :).

Sami je izjavil:

Samo je pa tako, da uni malce starejši 1.5 dci crkujejo turbine.-... Ni dizel tako poceni, kot eni mislite. Potem pa rabiš jurčka za turbino.


Jurčka? Ima zlato jedro očitno :D Za 250EUR sem dobil obnovljeno za svojega Golfa.

Moje mnenje ni pomembno


@rupsi31: Tukaj imaš point :D


Če si jo dobil ti, pomeni , da jo lahko vsi ? Kje si jo dobil? Kateri servis jo je obnavljal. za kateri model, motor in letnik golfa gre ...

Eni pišete tako posplošeno , potem se pa izkaže , da to niti v sanjah ni realno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Siddh ::

Nova turbina, za mislim da najmočnejšo varjanto 1.5 dci:

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...

in pa obnovljena:
http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...


bambam20 ::

Siddh je izjavil:

Nova turbina, za mislim da najmočnejšo varjanto 1.5 dci:

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...

in pa obnovljena:
http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av...



Super. kdaj greva čez obvoznico :).

Siddh ::

Ko bom z avtom v MB :)). Ponavadi se vozim z busom, ker je ceneje.


neon21 ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal. Kje bi se dalo dobit te pokrovčke da se pokrije glavni vijak pri platišču? Glej sliko:

krneki0001 ::

V skoraj vsaki trgovini z avtodeli.

neon21 ::

Hvala. Veš mogoče kako bi se temu pokrovčku pravilno reklo po slovensko? Da bi pogledal kje bi se dalo na internetu dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

Siddh ::

v ebay vpiši center cap pa zraven premer v milimetrih


1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri menjavi / nakupu avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18732943 (25644) IL_DIAVOLO
»

Nakup novega avta do 13k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12122428 (17224) Assassub
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525888 (21690) krneki0001
»

Nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9212661 (9918) RedDrake
»

Opel Corsa ali Renault Clio ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6225402 (23814) žana

Več podobnih tem