» »

Nakup novega avta do 13k

Nakup novega avta do 13k

«
1
2 3

Assassub ::

Lp, razmišljam o nakupu novega avtomobila do ene 13000€

Trenutno sem gledal Clio 0.9 Intense in Peugeot 208 Allure, zanimajo me vaša mnenja itd.
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

anketar ::

 13.000 EUR

13.000 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

al1976 ::

Moj nasvet je, da gres probat vozit oba...


Sam sem peljal 0.9tce cliota in je motor za moje pojem zelo slab (anemicen, glasen pogonski sklop, milnckas obcutek). 13k EUR za to se mi zdi prevec.... 1.2 turbo motor v pejotu se nisem vozil a je bil motor leta. Zna bit med njima precejsna razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

hojnikb ::

za tak keš maš že base model focusa
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

škoda.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ales85 ::

Preizkusi tudi kaj od Seata. Toledota dobiš z osnovno opremo že za 11k pa ti ponuja (po mojem mnenju) precej več od Cliota.

facepalm ::

priporocam da preizkusis se megana tce 100 in kakega focusa ecoboost.

smacker ::

Še en glas za Focusa - odlične vozne lastnosti, višji rang kot clio in 208, 5 let garancije, nobenih fint da je financiranje ugodnejše kot če avto skeširaš.

hojnikb ::

pa bp čipaš na 140HP :)
#brezpodpisa

smacker ::

140 se stock prodajajo, gre pa tud 150-160 ;) Z turbino od 1.6 so ga čez 200HP spravli, sam tisto je pomoje precej omejeno količino kilometrov. :D

Cruz ::

Mitsubishi Colt. :)

EDIT: Sem pozabil, da več ne delajo novih. Letos bo izšel Mitsubishi Space Star. Priporočam Mitsubishija, saj je res zanesljiv.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

mailer ::

Za omenjeno vsoto dobiš Toyota Carolla 1.33 novo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hojnikb ::

smacker je izjavil:

140 se stock prodajajo, gre pa tud 150-160 ;) Z turbino od 1.6 so ga čez 200HP spravli, sam tisto je pomoje precej omejeno količino kilometrov. :D

Z stock turbotom gre 1.0 na 160HP ?
#brezpodpisa

gtx970op ::

smacker je izjavil:

Še en glas za Focusa - odlične vozne lastnosti, višji rang kot clio in 208, 5 let garancije, nobenih fint da je financiranje ugodnejše kot če avto skeširaš.


Saj nevem zakaj bi to jemal kot slabo...

Pač če majo eni da je ugodneje vzet kredit/leasing kot skeširat avto, pač vzameš na najmanjše možno obdobje kredit/leasing in za najmanjšo možno vsoto in izkoristiš ugodnosti.

Jaz sem mel manj kot 400€ stroškov za kredit in sem dobo za več kot 2500€ ugodnosti...

koyotee ::

Kup dacio pa pejt se na en orenk dopust.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

amacar ::

hojnikb je izjavil:

pa bp čipaš na 140HP :)

Pa bp ti gre garancija.

Drugače pa tudi peugeot 208 (82km) ni nek biser glede pospeševanja in glasnosti. Vse je odvisno od tega kako si zahteven.

jnovak ::

@Assassub

Sam ne verjamem, da so ti extremno mali motorji dobra izbira (so manj testirani, poraba ni kaj boljša, sploh če zapelješ izven mesta, na avtocesto, glede izpustov je pa tudi svoja zgodba, k so manjši itak le v tistih intervalih, kjer se izvajajo testi, izven njih pa čisti poraz).

Noro je tudi, da bi se za tak avto dalo 13k €. Že konec prejšnjega desetletja si dobil za tak denar (oz. tudi ceneje) zelo dobro opremljen nov avto en razred višje (Clio -> Megane/C4/308) ... z enako solidno opremo (dvopodročna avt. klima, esp, alu platišča, boljši motor - 120 km, tempomat, ...)

Ne vem kake so cene trenutno; Megane zna biti dražji, ker je med novejšimi na trgu. Ampak kaj drugega (Astra, C4, Cee'd), bi pa že moralo biti v tem cenovnem razredu.
/Je pa res, da posameznikom večji avtomobili ne ležijo in jih težje obvladujejo./

Heavy ::

#TeamFelix

sift ::

koyotee je izjavil:

Kup dacio pa pejt se na en orenk dopust.


slab nasvet. ampak od tebe kaj si pričakovat

koyotee ::

sift je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kup dacio pa pejt se na en orenk dopust.


slab nasvet. ampak od tebe kaj si pričakovat


Aja ne, kup jaguarja x-type pa se presel tujino kjer ti bojo denar pošiljali v kovčkih pa stric ti bo češnje obiral :)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

sift ::

koyotee je izjavil:

sift je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kup dacio pa pejt se na en orenk dopust.


slab nasvet. ampak od tebe kaj si pričakovat


Aja ne, kup jaguarja x-type pa se presel tujino kjer ti bojo denar pošiljali v kovčkih pa stric ti bo češnje obiral :)):)):))


noobzor, češnje bom sam obiral. lahk kupim 10 jaguarjev še vedno bi bolj smotrno porabil denar ko za najem avta v uni patetični islandiji za 600EUR, kdo je bolj pameten?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

issak ::

Nissan Note
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Unknown_001 ::

Ojoj... ne teh jetr kupovat če se veliko voziš. Ne rečem, je fajn do štacune itd. Ta motor pri renoju moraš tiščat da dušo spusti, če hočeš da kam gre, pa še vedno je vse skupaj brez življenja razen kar se dere pod pokrovom motorja kot navito.

Vsaj večji močnejši motor si privošči. Ti 0.9 motokultivatorčki so res za avtomobile tipa twingo itd. Clio je pretežak za ta motor.

Za tak budget jaz takoj 1.2 TSI polota s Comfort opremo vzamem pred izbranim cliotom. Ravno pade v tvoj izbor. Če dodaš jurja imaš DSG in si dober.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

koyotee ::

sift je izjavil:

koyotee je izjavil:

sift je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kup dacio pa pejt se na en orenk dopust.


slab nasvet. ampak od tebe kaj si pričakovat


Aja ne, kup jaguarja x-type pa se presel tujino kjer ti bojo denar pošiljali v kovčkih pa stric ti bo češnje obiral :)):)):))


noobzor, češnje bom sam obiral. lahk kupim 10 jaguarjev še vedno bi bolj smotrno porabil denar ko za najem avta v uni patetični islandiji za 600EUR, kdo je bolj pameten?


Pol si pa jokal d skor nimaš za menjavo ležaja na renoju :)) raj nehi sanjat, ker nimaš niti za letalsko karto, kaj šele za najem avta na islandiji :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

sift ::

koyotee je izjavil:

sift je izjavil:

koyotee je izjavil:

sift je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kup dacio pa pejt se na en orenk dopust.


slab nasvet. ampak od tebe kaj si pričakovat


Aja ne, kup jaguarja x-type pa se presel tujino kjer ti bojo denar pošiljali v kovčkih pa stric ti bo češnje obiral :)):)):))


noobzor, češnje bom sam obiral. lahk kupim 10 jaguarjev še vedno bi bolj smotrno porabil denar ko za najem avta v uni patetični islandiji za 600EUR, kdo je bolj pameten?


Pol si pa jokal d skor nimaš za menjavo ležaja na renoju :)) raj nehi sanjat, ker nimaš niti za letalsko karto, kaj šele za najem avta na islandiji :))


jokal sem da mi je bedno dajat za te stvari. ti očitno 'twistaš' dost mojih postov. lej, nehaj me stalkat - dosadan si.

facepalm ::

Unknown_001 je izjavil:

Ojoj... ne teh jetr kupovat če se veliko voziš. Ne rečem, je fajn do štacune itd. Ta motor pri renoju moraš tiščat da dušo spusti, če hočeš da kam gre, pa še vedno je vse skupaj brez življenja razen kar se dere pod pokrovom motorja kot navito.

Vsaj večji močnejši motor si privošči. Ti 0.9 motokultivatorčki so res za avtomobile tipa twingo itd. Clio je pretežak za ta motor.

Za tak budget jaz takoj 1.2 TSI polota s Comfort opremo vzamem pred izbranim cliotom. Ravno pade v tvoj izbor. Če dodaš jurja imaš DSG in si dober.


ce nimas namena noret, je clio 0.9tce super avtomobilcek. leta 2015 sem z njim prevozil 3kkm v enem tednu (po toscani) in nisem pogresal dodatnega navora na klancih in tudi na AC je udobje ok za tako mali avto. le veter se slisi nekje pri tistem malem steklcu na vratih.
aja.. poraba je bila (za tistih 3kkm) 4,8l.
upam trdit, da clio tce 120, leti ko navit:)

Assassub ::

Ta dva avtomobila me zanima predvsem, ker imata dosti opreme, kaj pa je po vašem mnenju boljša izbira (najcenejši megane, focus..., ali avto nižjega razreda z več opreme)? Vem da mašine niso nevem kaj, ampak bolje to kot pa nek rabljen avto. Clio Intense mi je predvsem všeč, ker dobim polne LED luči kar je velik plus
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

Unknown_001 ::

Verjemi, da ob švoh motorju vsa tista "ekstra" oprema ne odtehta tega. Kaj točno te je pritegnilo da drugi nimajo, če ni skrivnost?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Colt1911 ::

Heavy je izjavil:

Opel corsa turbo:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......


1.4 150 KM za 11.500€ , best buy.

Assassub ::

Načeloma sem glede tega zelo objektiven, sam da je avto čimboljši z dovolj opreme pa da je še nekak za pogledat. Pri fordu me malo moti, sploh pri fiesti da je malo čudna notranjost
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

eric_cartman ::

Kaj pa 1 leto ali 2 leti star avto, ki ima še vedno tovarniško garancijo, le da je cena 20 % nižja?

JC Denton ::

Unknown_001 je izjavil:

Verjemi, da ob švoh motorju vsa tista "ekstra" oprema ne odtehta tega. Kaj točno te je pritegnilo da drugi nimajo, če ni skrivnost?


+1

Kaj ti bo oprema, če boš nepremičnina na cesti. Oprema za 13.000€ je pa itak v kur.. kar koli boš gledal.

Assassub ::

No glede teh mnenj da bi avto karkoli crkoval, me niti nebi skrbelo glede na to da je nov, tok nezanesljivi pa novi avtomobili verjetno spet niso...
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

eric_cartman ::

No ja.. Sestra ima Škodo Fabio karavan, novo.. Pa je bila na servisu že 5krat ali 6krat.

Res je, da so na mesto, kjer je avto crknil pripeljali takoj nadomestnega in tistega odpeljali pa vseeno..

Na tem forumu pa je še kar aktivna tista tema, ko mu 2 dni star avto dela probleme...

Čisto novo ni nujno dobro.. Verjamem pa, da eni ne marajo kupovat second hand, kar po vseh nategancijah lahko razumem..

Zgodovina sprememb…

puginho ::

Assassub je izjavil:

Načeloma sem glede tega zelo objektiven, sam da je avto čimboljši z dovolj opreme pa da je še nekak za pogledat. Pri fordu me malo moti, sploh pri fiesti da je malo čudna notranjost


Fiesta nov model je že pred vrati tak da na zalogo bodo verjetno kr popusti. Če si dosti na ac pol glej golfov razred, nižje ne, samo z 13 jurji si vsaj za 2 jurja prekratek za neko solidno opremo.

GrimReaper ::

Colt1911 je izjavil:

1.4 150 KM za 11.500€ , best buy.

Tako ta kot novejši v Astri imata več kot sekundo turbo laga (sam sem nameril 1-1,5s). Mi je prav žal, ampak zame je to nevozen avto. Ampak ok, napram 1.6 16V, pa verjetno tudi 1.8 16V 140, je že boljši.
Da se pa narest turbo avto brez laga, ker Alfa 1.4T ga nima niti pikico. Ne vem pa za drugega, še za novega Civica 1.5T 180 sem bral da ga ima.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

koyotee ::

puginho je izjavil:

Assassub je izjavil:

Načeloma sem glede tega zelo objektiven, sam da je avto čimboljši z dovolj opreme pa da je še nekak za pogledat. Pri fordu me malo moti, sploh pri fiesti da je malo čudna notranjost


Fiesta nov model je že pred vrati tak da na zalogo bodo verjetno kr popusti. Če si dosti na ac pol glej golfov razred, nižje ne, samo z 13 jurji si vsaj za 2 jurja prekratek za neko solidno opremo.


Tisti ki kupuje avto za 13 jurijev sigurno ne pricakuje tempomata, spojlerjev, litih platisc, 7" touch navigacije...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Assassub ::

Karkoli ampak več kot ene 230€ + ostali stroški (bencin, registracija) na mesec ne bo šlo
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

puginho ::

Če vzameš lizing na 7 let pol imaš več kot dovolj. Rabiš še za polog.

p0ki ::

"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

a_borlak ::

Sem ravnokar kupil testnega C3 Picasso, dizel, se da dobiti za ta denar. Še vedno relativno majhen avto z veliko prostora in vsaj na prvi pogled spodobnimi voznimi lastnostmi. Razen če rabiš za mestno vožnjo, potem raje bencinski motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_borlak ()

Wrop ::

koyotee je izjavil:


Tisti ki kupuje avto za 13 jurijev sigurno ne pricakuje tempomata, spojlerjev, litih platisc, 7" touch navigacije...


To vse dobiš za 13k €. Samo nemške žlahtne plastike ne smeš izbrat.

Invictus ::

Za 13k ne moreš dobiti "normalnega" avta.

Meni je prvi pogoj, da je težak vsaj 1,5 tone. Pomaga pri nesrečah ;). Teh malih pizdecev, ki jih omenja OP, niti na daleč ne povoham več.

Za 13k dobiš dobro ohranjeno Octavio, če vzameš še bencinarja brez turbine, so stroški zanemarljivi. Ampak je velika vertjenost da jo dobiš še ceneje.

Če pa padaš na dodatke v avtu, potem pa kar vzemi enega korejca ali francosko malo sranje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sandmat ()

goranzaric ::

Sam sem kupil Kio Proceed 1.4 novega. To leto marca teče 6 leto. Nobenih težav enkrat na leto redni servis. Edino to zimo je aku izdihnil kar je normalno.

smacker ::

Invictus, zadnje čase pa same bisere pišeš :))
Pri nesrečah najbolj pomaga pamet za volanom. Avta ne kupuješ da se zaletavaš. Da na izbiro vpliva nekaj kar se MOGOČE zgodi 1x v času ko imaš avto je hujša bedarija, kot tisto da se kupi Sharan, ker se 1x letno 7 ljudi pelje na izlet z enim avtom. Če se tako močno bojiš nesreč, ostani zaprt v hiši ovit v 10cm peno.

Utk ::

Octavia ima tono pa pol samo če imaš ti 200 kil.

facepalm ::

Mene pri novih pa najbolj odbija teza:)
Kje so tisti casi malih skatlic, ki so s 130 konji letele kot zverine:)
Danes 130hp ni nic posebnega:)

hojnikb ::

kaj ti nuca 1.5T, če je avto iz zanič pleha, ki se takoj zmučka....
#brezpodpisa

kmegli ::

Seat Ibiza ST 1.2 TSI z style opremo dobiš za 12.800, s FR opremo za 13.300.

Ima kdo kaj izkušenj z Ibizo?

Drugače pa Škoda Rapid z opremo Ambition za 14.000 z njihovim financiranjem, Kia Ceed za 14.000 z medium opremo, Focus s Style opremo 1.0 ecoboost za 14.400. Odvisno, kako se pogajaš za popuste potem, ampak mislim, da se prav veliko ne da več zbijati, saj jim proizvajalci s temi akcijami že dosti zmanjšajo marže.

Tudi sam se odločam za nakup novega avta pa približno ista cena, pa mi je Ibiza ST še najboljša izbira (največ opreme in motor primerljiv, če ne enak, kot pri drugih).

LP

Invictus ::

smacker je izjavil:

Invictus, zadnje čase pa same bisere pišeš :))
Pri nesrečah najbolj pomaga pamet za volanom. Avta ne kupuješ da se zaletavaš. Da na izbiro vpliva nekaj kar se MOGOČE zgodi 1x v času ko imaš avto je hujša bedarija, kot tisto da se kupi Sharan, ker se 1x letno 7 ljudi pelje na izlet z enim avtom. Če se tako močno bojiš nesreč, ostani zaprt v hiši ovit v 10cm peno.

Pamet za volanom ti nič ne pomaga, če se ti nekdo zbije v rit na avtocesti s 100km/h, kjer si ti v stoječi koloni. Ker je pička drkala telefon pri 160 km/h.

Pomaga pa čimveč pleha okoli tebe.

Ne vem kje se vi vozite, in kak odnos imate do sebe, ampak bi rekel, da se nimate preveč radi. Sicer je to dobro za dediče. Prej bodo poverbal ;).

hojnikb je izjavil:

kaj ti nuca 1.5T, če je avto iz zanič pleha, ki se takoj zmučka....

Saj pleh je namenjen mečkanju. Zato da ti preživiš in si čimmanj poškodovan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni drugi avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517429 (5225) Utk
»

nov avto - bencinar do 13.000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7111222 (8741) Gr8t
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822106 (17041) Raindancer
»

Vračajo se večji motorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25645564 (37713) Utk
»

Nakup avtomobila Renault! (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7416294 (13028) Siddh

Več podobnih tem