» »

Fotografiranje vozil na avtocesti

Fotografiranje vozil na avtocesti

SimplyMiha ::

Pod uči mi je padla tale cvetka:

FOTO: Češki policisti z intervencijskim vozilom divjajo po gorenjki

Avtor navaja, da je češko interventno vozilo s 150 km/h divjalo po gorenjski avtocesti. Pogledam slike, hmm, kar nekaj jih je na približno isti razdalji, mimo izvoza za Jesenice - vzhod. Baje so na policijo naslovili vprašanja, ki najverjetneje vključujejo tudi te slike.

Po mojem bo prej avtor fotografij v resnih težavah, ker je pri hitrosti 150 km/h slikal vozilo pred sabo - najbrž s sovoznikovega sedeža (tako na uč, a bolje zanj da res). :D

Dr_M ::

Eh, za 150km/h (na 130 omejitvi) noben normalen policaj ne bo trzal. Za kaj vec, pa mogoce ze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thuban ::

SimplyMiha je izjavil:

Pod uči mi je padla tale cvetka:

FOTO: Češki policisti z intervencijskim vozilom divjajo po gorenjki

Če je poslal sliko policiji upam da dobi ustrezno kazen. Voziti 150 kmh po prazni avtocesti je povsem varno medtem ko fotografirati pač ni.

Avtor navaja, da je češko interventno vozilo s 150 km/h divjalo po gorenjski avtocesti. Pogledam slike, hmm, kar nekaj jih je na približno isti razdalji, mimo izvoza za Jesenice - vzhod. Baje so na policijo naslovili vprašanja, ki najverjetneje vključujejo tudi te slike.

Po mojem bo prej avtor fotografij v resnih težavah, ker je pri hitrosti 150 km/h slikal vozilo pred sabo - najbrž s sovoznikovega sedeža (tako na uč, a bolje zanj da res). :D


pa saj je samo slika kako avtor fotografije prehtieva nek kombi. Hitrost ni zavedena na nobeni sliki.

Trol pač.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SimplyMiha ::

150 km/h v dežju? Ne vem za vas, ampak jaz bi bil presneto živčen! Sploh pa so te slike javno objavljene v dnevniku. Ali Slovenske Novice s tem podpirajo cestno (ne)kulturo?

Thuban ::

dokaži da je šlo 150 kmh. To trdi avtor fotografije medtem ko dokaza ni priložil. glede na sliko jaz trdim da vozi 100 kmh.

Imamo pa dokaz da je avtor fotografiral med vožnjo, kar pa je kaznivo in dokazljivo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SimplyMiha ::

Dokaz ni potreben, če imaš priznanje. "Tale je vozil 150 km/h in sledil sem mu nekaj časa" == "Vozil sem 150 km/h".

V dežju.

Thuban ::

Priznanje koga? Vidimo da ga je avtor prehiteval, torej je kombi vozil manj kot 150 kmh.

Kombi je vozil 150? avtor pa vzporedno po PREHITEVALNEM PASU? kazen avtorju slike.

SimplyMiha je izjavil:

Dokaz ni potreben, če imaš priznanje. "Tale je vozil 150 km/h in sledil sem mu nekaj časa" == "Vozil sem 150 km/h".

V dežju.


Avtor je vozil 150. v dežju. IN FOTOGRAFIRAL.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

qwea ::

Thuban je izjavil:

avtor fotografiral med vožnjo, kar pa je kaznivo in dokazljivo.


Tudi če fotografiraš kot sopotnik med vožnjo?

Thuban ::

nemogoče.
ta slika je preblizu levemu robu avtoceste da bi slikal sopotnik. je praktično ob levi črti narejena.

http://www.slovenskenovice.si/sites/slo...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

SimplyMiha ::

Kolesnice so vidne. Lahko bi bil sopotnik, če je bil avto skrajno levo. Kar tudi je možno - na tisti sliki je kombi že nevarno na črti.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

SimplyMiha je izjavil:

Kolesnice so vidne. Lahko bi bil sopotnik, če je bil avto skrajno levo.


Torej praviš da je avtor vozil 150 kmh po mokri cesti in niti ni vozil po vozišču temveč je bil z vozilom že čez levo črto?

Kdo je torej bolj ogrožal promet? Kombi, ki je mirno prehiteval pri 150 ali klovn od avtorja slike?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SimplyMiha ::

Ali pa je bil sopotnik.

Thuban ::

ali pa kombi ni vozil 150.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

SimplyMiha ::

Naj je češki kombi divjal ali ne, tu je gotovo eno: ob tistem času na tistem delu ceste je bil vsaj en divjak.

qwea ::

Če bi se le kdo spomnil in izumil napravo, katera bi samodejno zajemala fotografije, da "vozniku" tega ne bi bilo potrebno početi.

Thuban ::

Ne skrbi, je jeseniški šerif dokumentiral dogodek. Po pravilu: če lahko voznik kombija vozi 150 bom pa še jaz jebela cesta ejga no!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

SimplyMiha ::

No, roko na srce, tu vendarle gre za intervencijsko vozilo na očitogledno nujni vožnji.

Thuban ::

Roko na srce, lahko bi avtor trdil da je to vozilo peljalo natanko 10 ali 250 kmh. Slovenske novice bi mu verjele bilokaj bi rekel.

Slo-tech forum bi moral imeti pač toliko soli v glavi, da ne bo verjel ravno vsaki neumnosti, kjer niti ni postreženo z dokazi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Aston_11 ::

Iz zgornjega linka ni mogoče trditi, da slike ni poslikal sopotnik, vendar ker se ga nikjer ne omenja, je to moral biti voznik. Z eno roko na volanu, z drugo se je motil s telefonom, vozil pa cca 150 po njegovih besedah. Ni kaj - ravno pravi, da bo etiko vožnje učil.

SimplyMiha ::

Aston_11 je izjavil:

Iz zgornjega linka ni mogoče trditi, da slike ni poslikal sopotnik, vendar ker se ga nikjer ne omenja, je to moral biti voznik. Z eno roko na volanu, z drugo se je motil s telefonom, vozil pa cca 150 po njegovih besedah. Ni kaj - ravno pravi, da bo etiko vožnje učil.


In to v dežju! Našli smo slovenskega Stig-a.

Thuban ::

Ni stig ampak samo gorenjski šerif. Oziroma niti ne vemo če je gorenc, lahko da je samo mimobežnik.
:)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

na misel mi pride ta film


I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

dzinks63 ::

Iz slik se ne da ugotoviti ničesar, če bi bil video posnetek potem bi že lahko nekaj, vožnja po števcu kot 150km/h je daleč od tega, če pa je še malo naložil pa sploh, na koncu bi se lahko izkazalo, da je vozil točno 130km/h. In ta novica je samo cvetka in nič več kot to, če bi ga ujela provida po vseh standardih snemanja potem ja, drugače je pa tole direkt za šank debato.

knesz ::

dzinks63 je izjavil:

Iz slik se ne da ugotoviti ničesar, če bi bil video posnetek potem bi že lahko nekaj, vožnja po števcu kot 150km/h je daleč od tega, če pa je še malo naložil pa sploh, na koncu bi se lahko izkazalo, da je vozil točno 130km/h. In ta novica je samo cvetka in nič več kot to, če bi ga ujela provida po vseh standardih snemanja potem ja, drugače je pa tole direkt za šank debato.

+ dejstvo, da gre za Slovenske Novice :)

shadeX ::

Mene bolj zanima kaj češki policisti tukaj delajo. :D

Unknown_001 ::

Džizs krajst!

Edini pacient v tej "novici" je "vzoren državljan" ki se dela svetnika z izpostavljanjem interventna vozila ki je na AC vozilo 20km/h nad omejitvijo. Potem pa naj se še ugotovi da je eden izmed pacientov, ki vozijo 60-70 stalno izven in v naseljih je pa itak jasno koliko je ura.

Te "šerife" bi bilo treba tako okoli kepe prtegnt da bi jim tiste bedarije iz glave vn padle. Sem že imel opravka s takimi ki ti celo pospešujejo ko jih greš prehitevati, da ti ja pritisk naraste na 180.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Sc0ut ::

Ne se smejat ampak tocno ta kombi je bil v nedeljo parkiran ob povorki v Kostanjevici na Krki.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

SimplyMiha ::

Sc0ut je izjavil:

Ne se smejat ampak tocno ta kombi je bil v nedeljo parkiran ob povorki v Kostanjevici na Krki.

Hm, tule v svežnju fotk: Pustna povorka v Kostanjevici na Krki ) z omenjene povorke ima samo ena slika en kombi sive barve, in sicer slika št. 141 (široko nasmejana gospa v belem plašču in rdečem šalu z zlato beneško masko).

Ni dovolj. A ima kdo un enhance tool od CSI?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Sc0ut je izjavil:

Ne se smejat ampak tocno ta kombi je bil v nedeljo parkiran ob povorki v Kostanjevici na Krki.


Pa ga nisem vidu... :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Sc0ut ::

Ni bil udelezenec povorke. Pri zgornjem lesenem mostu tam pri kriziscu pri cestni zapori je bil parkiran. Se vsi ko smo sli mimo smo komentirali kaj cehi tu delajo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Unknown_001 ::

Ah mi smo šli po ta spodnji stran. Pol pa ni čudno. Kaj se ni baje tudi neka nesreča zgodila na koncu ko sta 2 modela s kesona padla v rondoju? Baje so bili oni uvoženo "semaforji"
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

1. 150 po avtocesti ni nič posebnega. Vsakdan jih srečam malo morje, ki gredo nekaj podobnega.
2. Iz slike ni razvidno nič pametnega

Je pa res, da so ceste mokre. 150 v dežju..... je po moje isto kot če bi vozil 180-190 na suhem.

Glede posnetkov, bi sovoznik moral posneti kot video števec na vozilu, nato pa policiste (ki seveda niso na nujni vožnji, ker nimajo luči vklopljenih). Pa še to je neumno od voznika, saj z tem, ko on pelje tudi 150kmh, krši isti zakon kot ti policaji.

Thuban ::

pa je že kdo pomislil na dejstvo da takšni "dokazi" v sloveniji štejejo natanko nič?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Invictus ::

Nekdo je rabil 5 sekund pozornosti v novicah in ni hotel da bi bil Čeh hitrejši od njega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

MIHAc27 je izjavil:



Je pa res, da so ceste mokre. 150 v dežju..... je po moje isto kot če bi vozil 180-190 na suhem.



To je malo pretiravanja. Ne moreš dati take primerjave. Je pa res da je prvo uro po dežju najslabše ker se morajo ostanki gume spati z asfalta dokler pa so tam je plast vlage zmešana z njimi in je cesta posledično mastna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

Thuban je izjavil:

pa je že kdo pomislil na dejstvo da takšni "dokazi" v sloveniji štejejo natanko nič?
Saj nič ne dokazuje razen da je na desni strani vozil neki kombi... drugače pa ne se bat, štejejo čisto dovolj.

primozzzz ::

shadeX je izjavil:

Mene bolj zanima kaj češki policisti tukaj delajo. :D

Več ali manj so to spremljevalna vozila avtobusov, ki prevažajo begunce... Tu pa so bli verjetno iz malice =)
NI PODPISA

Fif55 ::

Torej imamo avtorja slike, ki med prehitro vožnjo v dežju fotografira in vztraja na levem pasu, kljub temu, da ne prehiteva ? Nothing wrong here, move along ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

marvin42 ::

avtorju fotografije naj se odvzame izpit.
Mostly Harmless

globoko grlo ::

A pol niso bli čehi in so bile maškare?

Če pa so čehi, kaj majo za gont po naših ACjih?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MIHAc27 ::

Unknown_001 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:



Je pa res, da so ceste mokre. 150 v dežju..... je po moje isto kot če bi vozil 180-190 na suhem.



To je malo pretiravanja. Ne moreš dati take primerjave. Je pa res da je prvo uro po dežju najslabše ker se morajo ostanki gume spati z asfalta dokler pa so tam je plast vlage zmešana z njimi in je cesta posledično mastna.


Uf res sem se zmotil. Še večja razlika je. Vsaj tako trdi tale stran: http://www.tecajcpp.com/cpp/hitrostzavo...

200kmh na suhem je isto kot 150kmh na mokrem. Raje ne probaj, koliko vrne 150kmh na poledeneli cesti. Potem se pa folk čudi, zakaj je zadnjič na primorki pokalo kot med vojno.

Seveda ni vsaka guma, avto, voznik isti. Odstopanja bodo vedno. Ampak za na hitro... verjetno dovolj dobro.

SaXsIm ::

globoko grlo je izjavil:

A pol niso bli čehi in so bile maškare?

Če pa so čehi, kaj majo za gont po naših ACjih?


Za varovanje mej so pri nas. Ostale države iz EU nam posojajo policiste. In pridejo s svojimi avti, ti šment.
SaXsIm

shadeX ::

MIHAc27 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:



Je pa res, da so ceste mokre. 150 v dežju..... je po moje isto kot če bi vozil 180-190 na suhem.



To je malo pretiravanja. Ne moreš dati take primerjave. Je pa res da je prvo uro po dežju najslabše ker se morajo ostanki gume spati z asfalta dokler pa so tam je plast vlage zmešana z njimi in je cesta posledično mastna.


Uf res sem se zmotil. Še večja razlika je. Vsaj tako trdi tale stran: http://www.tecajcpp.com/cpp/hitrostzavo...

200kmh na suhem je isto kot 150kmh na mokrem. Raje ne probaj, koliko vrne 150kmh na poledeneli cesti. Potem se pa folk čudi, zakaj je zadnjič na primorki pokalo kot med vojno.

Seveda ni vsaka guma, avto, voznik isti. Odstopanja bodo vedno. Ampak za na hitro... verjetno dovolj dobro.



Najbrž je govora samo o mokri cesti, ne pa o cesti na kateri so cele luže. Aquaplaning pa to..

stjan ::

Se pravi, ni dovolj da nas bodo lahko oboroženi vojaki pregledovali po državi, še tuje policiste smo spravili sem?

Je Slovenija sploh še država, če ne izpolnjuje pogojev, ker ne nadzira sama svojega ozemlja?

Vsak dan nam gre slabše

:(

MIHAc27 ::

Ma dej jambrat... namest da bi bil vesel, da nam kdo pride pomagat. Včasih je bilo nekaj normalnega, da so na primer pri gradnji hiš povabili še celo sosesko... in so vsi prišli pomagat.

In v EU naj bi bili vsi dobri sosedi, a ne?

Anyways.... luž jaz ne vidim, ampak ja, če so seveda še poslabšajo celotno situacijo na cesti. Ampak brez veze tukaj kaj dosti govorit o tem, ker iz slik NI razvidna hitrost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitve hitrosti na AC - anketa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19821187 (16620) solatko
»

Nakup avtomobila za na AC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28440089 (29528) Sparkxl

Policijska kazen

Oddelek: Loža
4711745 (10356) Gandalfar
»

Italija : omejitev hitrosti do 150 km / h (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226384 (24566) IceIceBaby

Več podobnih tem