» »

Opel Corsa ali Renault Clio ?

Opel Corsa ali Renault Clio ?

1
2
»

DimmniBurek ::

Verjetno je mislu v smislu, ožje gume, manj trenja, "več moči". Ker je avto težji, so posleparli z gumami.
There Is No Stronger Drug Than Reality

eVro ::

Ampak zakaj moped? Ta motor (1.2 16V 75KM) je iz leta 2001 in ima pri 1.15L prostornine 75KM, kar je še danes dober rezultat. Zadnja leta so ga samo ojačali in mu dodali turbino in se še kar izkazuje (TCe). Primerljiv "nemec" tega letnika, VW Polo, ima take zmogljivosti šele pri 1.6L, šele od leta 2002 pa pri 1.4L.

To se mi osebno zdi še bolj moped scena, sploh ker je VW moral naresti nove bencinarje zadnja leta, da so jih lahko "oturbinili" pri manjši prostornini (TSI-ji), pa še ti pijejo več olja kot bencina.

Res pa je da imata Opel Corsa in Toyota Yaris teh letnikov ter prostornin primerljive zmogljivosti, ne pa boljših.

Torej: problem je v teži in delno tudi velikosti novejših avtov, ne pa v motorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

balocom ::

VW gor, VW dol, moped je zato, ker ima nizko moč motorja glede na težo avtomobila. Za tiste ki radi malce bolj dinamično vozimo je nekje maksimum ~10kg/KM (1 tono težek avto mora za nas imeti 100KM).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

oracle ::

nokaut240 je izjavil:

Pa še napišite, zakaj Corso oz. zakaj Cliota

Nisem poznavalec teh dveh, ampak itak da Corsa. Osebno mi je lepši, pa tudi nemški kakovosti malo bolj zaupam kot francoskim šalabajzarjem. Vzdrževanje predvidevam da je primerljivo.

Za budžet avto si poglej tud fabio in puntota.

c00L3r ::

Corsa je lepša, boljše narejena in dolgoročno vzdrževanje je cenejše (ketna namesto jermena). Glede zanesljivosti bodo vedno debate. Jaz imam boljše izkušnje z nemci, kot francozi po tej plati in hudo dvomim, da bom še kdaj kupil francoski avto :)

TOP ::

Oba avta sem imel pri hiši.Prej Cliota,sedaj Corso.Kar se tiče vzdrževanja,neke velike razlike ni edino Cosra ma ketno,te je velik plus.Kar se tiče same izdelave,tukaj ni kaj primerjat Corsa deluje veliko bolje,veliko manj čričkov ma.Kar se tiče vožnje je meni veliko bolj ljubša s Corso,ker daje veliko bolj stabilno vožnjo.Nasploh je Corsa meni veliko bolj kompaktna od Cliota.

eVro ::

oracle je izjavil:

Osebno mi je lepši, pa tudi nemški kakovosti malo bolj zaupam kot francoskim šalabajzarjem. Vzdrževanje predvidevam da je primerljivo.

Za budžet avto si poglej tud fabio in puntota.


Ajde, v redu, nemcem zaupaš bolj kot francozom. Ampak da potem predlagaš puntota? Kar se pa tiče fabie pa ravno obratno. Je definitivno za premisliti, ker je zelo dober avto.

69charger ::

Mi smo imeli 98' Clio 1.4 RT pa so bili sami problemi z njim (crknile šobe za vbrizg, tesnilo na glavi pri 50k, pa smo se čisto lepo vozili, v 7 letih je imel 80k kilometrov). Sosed je imel 2003 Clio 1.5 DCi pa je šla po dveh letih klima itd. Poznam preveč ljudi ki so imeli probleme z temi jajci itd.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

šernk ::

In kaj točno je narobe z grande puntom?

imamo dva doma in me res zanima? To da je FIAT?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dzinks63 ::

Puntota so razvijali skupaj s Corso, delita si podvozje in dizelske 1,3 motorje. Bencinske motorje imata vsak svoje, nadgradnjo pa sta si vsak zase individulano prilagodila hišnemu slogu, sicer je pa tudi bočna silhueta obeh zelo podobna in daje vedeti, da so tudi pri varnostni kletki same karoserije sodelovali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

eVro ::

šernk je izjavil:

In kaj točno je narobe z grande puntom?

imamo dva doma in me res zanima? To da je FIAT?


Moj komentar je letel na to, da francozom ne zaupa, v isti sapi pa priporoča italijana, kar je kvečjemu tam-tam, če se že posplošuje. Fiat je ok, ima super motorje, če že kaj, jih ponavadi ostalo zaje*e.


@dzinks63: Motorja niti niso razvijali skupaj, Oplov CDTI je kar rebrandan Fiatov JTD, ki pa je super mašina.

dzinks63 ::

To se itak ve, da je 1.3 dizelski motor v Oplu Fiatov izdelek, katerega mimogrede prodaja mnogim tovarnam po celem svetu, je ena izmad najuspešnejših zadev katero je naredil Fiat. S skupnim razvojem in z že narejenim malim dizelskim motorjem je Opel pri razvoju Corse veliko privarčeval, koristi pa ima seveda tudi Fiat.

žana ::

glas za Corso ..imam 2003, 1.7 DTI s 65.000 km in je super.
Play music with real instruments.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526195 (21997) krneki0001
»

Rabljen avto do 3k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10413782 (10378) krneki0001
»

Kupovanje rabljenega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12727350 (19258) TheJack
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612547 (10958) Mesar
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10547371 (44704) Pyr0Beast

Več podobnih tem