» »

Priklop na internet

Priklop na internet

Rusty77 ::

Zdravo!


Mogoče zveni neumno ampak v hiši še nimamo interneta.Vsa situacija se mi zdi nekako zakomplicirana zato se hočem čimbolj pozanimati o možnostih priklopa saj se za to tudi zanimamo. Imamo telefonski priključek oz omarico vendar nimamo izbrane stacionarne številke, na strani ponudnika za internet sem zasledil da je pri nam možen priklop preko bakrenega omrežja vendar ima večina sosedov tudi optiko. Pri nam optika ni speljana do parcele, je pa blizu hiše (2m).

Ker o stvareh kot so priklop in napeljava omrežja nimam pojma bi prosil nekoga od vas ki ima malo časa in pojma o tem da mi razloži katera je najlažja stvar da pridemo do interneta. V primeru če vzamem VDSL internet rabim stacionarno številko? Kje jo dobim ter koliko bi me to približno stalo?

Res prosim za kakršnekoli informacije. Najlepša hvala!

LP

NLight ::

Pogledaš kakšne pakete ponujajo ponudniki Telekom, T-2 in jih pokličeš. Oni ti bodo povedali kdo bo povlekel kabel iz ulice do tvoje hiše in kdo bo plačal. Kar se tiče nadaljnjih stroškov plačuješ za paket ki si ga izbral XEUR/mesec. Številko ti dodeli ponudnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Kurzweil ::

Večina ponudnikov ima na spletnih straneh možnost, da vneseš svojo hišno številko ali ulico in vidiš, če imaš to opcijo. Je pa vsekakor najboljše, kot je predhodnih povedal, da pokličeš tja in vprašaš, kdo ve mogoče so kdaj pozabili dodati v bazo tvojo hišno številko, morda so jo pred kratkim oz. jo hočejo v kratkem.

Vsekakor pa resno premisli oz. se pozanimaj, kakšne so tvoje potrebe, da res ne boš jemal preveč, včasih se plača tudi skupaj s sosedom vzet, predvsem pa se pri sosedih pozanimaj o njihovih uporabniških izkušnjah. Namreč neko pavšalno mnenje "tale ponudnik je dober, tale pa ni" v 99% ne pomeni nič, vsak operater ima območja, kjer stvar deluje odlično in območja, kjer ima bodisi zaradi dolžine, bodisi zaradi opreme in tisoč drugih dejavnikov težave.

Rusty77 ::

Kako pa je glede stacionarne številke katero rabim da se priključim na VDSL omrežje? Moram poklicati na Telekom kjer prosim za priključitev in dodelitev številke ter potem na npr. T2. Ali lahko potem prekinem pogodbo s Telekomom da ne bom potem še dodatno plačeval ker večinoma stacionarnega telefona sploh ne bomo rabili..?


Hvala za info.

tor2 ::

Xdsl oz baker
Odvisno kako je bližnja centrala zapolnjena, lahko da dobiš številko vendar ne dslja.
Sam ničesar ne prekinjaš, pooblastiš svojega ispja - ko ga imaš.

Polno ali skupno razvezan dostop

Če imaš na voljo optiko, go for it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

Rusty77 ::

Hja na ulici je optika, večina sosedov jih ima ampak pri nam je speljana tik do parcele naprej do bajte pa ne. Kar se tiče kopanja lahko sam skopljem jarek ter zvrtam luknjo v fasado za optiko. Zanima me koliko bi me potem to stalo da bi prišli povezat pa verjetno potem pride še kakšna omarica ali kaj? Vem da se je najbolj pozanimat pri ponudniku vendar če ima kdo kakšne izkušnje s tem bi ga prosil da kej napiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rusty77 ()

SimplyMiha ::

Samo luknja ne bo dovolj, v fasado bodo vstavili še omarico za optiko. Vsekakor pa vzemi optiko namesto bakra.

Rusty77 ::

Hmm je še kakšna druga alternativa da je omarica od znotraj ali kaj takega?

user-pass ::

Zrihtaj si optiko, vse ostalo je zgodovina. Poleg tega je veliko ceneje.

SimplyMiha ::

Rusty77 je izjavil:

Hmm je še kakšna druga alternativa da je omarica od znotraj ali kaj takega?

Eni imamo zunanjo, videl sem že druge, ki imajo notranjo... Pozanimaj se pri tistem, ki ti bo zrihtal optiko.

Daniel ::

Definitivno optiko. Baker ima svoje omejitve.

Rusty77 ::

Pa je treba omarico za optiko plačat ali to vse porihta ponudnik?

Daniel ::

Ja to se boš pa moral pri ponudniku pozanimat. Kako naj mi vemo kje ti živiš in kateri operaterji so na voljo v vašem kraju?

NLight ::

A je res težko vzet telefon v roke in poklicat različne ponudnike in se pozanimat? V nedeljo delajo vsi, nikamor ti ni treba hodit, iz kavča boš dobil vse informacije iz prve roke

Rusty77 ::

Zanimam se za T2, sem iz Kranja če to kaj pomaga :))

Sej ni nič narobe če še malo tukaj povprašam, vsaj mislim :)
Anyway hvala za informacije! Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rusty77 ()

NLight ::

Rusty77 je izjavil:

Zanimam se za T2, sem iz Kranja če to kaj pomaga :))

Sej ni nič narobe če še malo tukaj povprašam, vsaj mislim :)
Anyway hvala za informacije! Lp


Težko ti povemo kako se postavlja optika do hiše in koliko stane, kdo to opravlja in kdo plačuje. To ti zna povedat samo ponudnik storitev. V 5 minutah izveš vse kar rabiš vedeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30660095 (26154) Lonsarg
»

V Nemčiji do leta 2018 vsem 50-megabitni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5619929 (17012) Invictus
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182358 (1812) crniangeo
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113611 (11027) Skyman
»

Optika za vogalom (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Omrežja in internet
2095158427 (34292) Vanadium

Več podobnih tem