» »

Polno razvezan dostop na bakrenem omrežju

Polno razvezan dostop na bakrenem omrežju

zunno ::

Torej položaj je takšen: Radi bi se znebili stacionarnega telefona in obdržali internet pri T2. Pri nas imamo povezavo prek bakrenega omrežja, zato so mi na podpori pri T2 zagotovili, da brez telefonske linije ne bo šlo. Pač telefon mora biti, najsibodi pri Telekomu ali pa pri T2. Zanima me, če to drži.

Ostanejo seveda še povezave preko kabelskega omrežja in optike, ampak optike pri nas v predmestju Kranja še ni. Na kabelski internet od Tele-TV pa trenutno ne bi šel. Nekaj časa nazaj nisem o tem slišal nič dobrega. Morda so se izboljšali, če kdo o tem ve kaj več, bi ga/jo prosil, da to pove.

Hvala za odgovore.

Assass1n ::

Jaz imam Amis in imam samo internet brez ostalega na bakru. Če ti kaj pomaga.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Invictus ::

T-2 ti poskuša prodati trojčka ali četvorčka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

telefonska linija != telefon. je pa res, da ima TS v lasti infrastrukturo (tel. linija) in še storitve prodajajo (telefon) zato se to rado meša.
če si na skupno razvezanem dostopu, imaš telefon pri telekomu, net/tv pa pri t-2, vse pa gre po isti liniji.
če boš samo odjavil telefon pri Telekomu, bodo na TS-ju izključili celotno telefonsko linijo, kar pomeni, da ti bodo prenehale delovati tudi T-2 storitve. tega pa nočeš. Zato hočeš polno razvezan dostop - pokličeš na T-2 in ti pripravijo pogodbo za prehod iz skupno razvezanega dostopa na polno razvezan dostop - to samo pomeni, da bo preko tel. linije samo en operater, in boš imel vse storitve pri enem operaterju (tudi morebiti telefon, ni pa potrebno).
če pogledaš cenike ti bo hitro jasno (izbiraj med VDSL polno razvezan/skupno razvezan) :
http://www.t-2.net/media/Dokumenti/Apps...
- če imaš SRD je internet cenejši, zakaj? ker že plačuješ Telekom za telefon in tel. linijo in je najem linije za t-2 cenejši.
- če imaš PRD je internet dražji, zakaj? ker TS-ja ne plačuješ, sploh, in je najem linije za t-2 dražji in ti pač več zaračunajo.

tako da še odgovor na tvoje vprašanje: ne, telefon ni nuja, nuja je samo (aktivna) telefonska linija (kar pa že imaš).

SeMiNeSanja ::

Po moje si ti narobe razumel. Seveda gre brez 'telefonske linije' (če razumeš 'linijo' kot telefonsko naročniško razmerje). Ne gre pa brez 'telefonske linije' (če razumeš 'linijo' kot parico bakrenih telefonskih žičk).

Ti samo odjaviš telefon. Pokliči telekom informacije in se pozanimaj, ali moraš še kaj posebej navajat, da imaš preko parice tudi xDSL napeljan, da ti nebi še tega odklopili po neki nerodnosti.

Po moje pa bi tudi s strani T-2 se to moralo dati urediti, da se ti odjavi Telekomovo telefonsko naročniško razmerje.

Boš pa plačeval nekoliko višjo naročnino za polno razvezani dostop, če se ne motim (preveri cenike, vprašaj na informacijah).

Vsekakor se vedno prepričaj, da ti in sogovornik govorita o istih rečeh. Pri tem poskusi uporabiti druge izraze kot 'linija', ker se to lahko interpretira tako ali drugače, nazadnje pa eden govori o jabolkih, drugi pa o hruškah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pomeni polno razvezan dostop in skupno razvezan dostop

Oddelek: Omrežja in internet
91605 (1282) Pinturicchio
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721862 (15633) Tydek
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310673 (9375) Lonsarg
»

Zamenjava Interneta

Oddelek: Omrežja in internet
262425 (1685) marko1000
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916629 (9085) Wox

Več podobnih tem