» »

Lotus grill

Lotus grill

Netrunner ::

Začela se je sezona piknikov ipd... pa me zanima če je kdo nabavil tole nemško zadevo in ima kak inof kako se obnese:

Lotus Grill

Meni osebno, kar se žara tiče mora biti obvezno na oglje, saj oglje in dim doda tisti žar priokus katerega ni na plinskih in električnih žarih (Ignorirajmo kao škodljive rakave ipd zadeve kis e sproščajo v dimu ipd.)

Kakorkoli ... ta lotus grill mi je zelo zanimiv koncept, čeprav je cena preveč zasoljena. Res da zadeva uporablja oglje, vendar nekako dvomim da je okus enak kot na klasičnem grilu, saj tukaj maščoba iz hrane nikoli ne pride v stik z ogljem in tudi dim se kao ne spošča.

Je kdo testiral in mi zna povedati direkt primerjavo med klasičnim in lotus grilom ?

mihec87 ::

Vsaj pomoje kompliciranje z nekim ventilatorjem itd..pri simpl zadevi kot je žar. Ne vem kaj folk ocvirke spušča na žaru da tok kaplja na oglje pa se kadi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Netrunner ::

Glede na št. odgovorov sklepam da sem zgrešil forum :)

globoko grlo ::

Lotus Grill potrebuje samo 200 g aktivnega oglja, k


mal sem ven iz te scene, a aktivno oglje je kkšno posebno oglje al sam pomen, da ga mormo nekje drugje skurt?

Kolkr se spomnim, je kle kr nekaj storkovnjakov za roštiljado, sam mogoče so jim taki izdelki "s'podčasti" :)

A ma kdo izkušnje z marmornatimi ploščami? Prednost vidim, da lahko plinski gorilnik postaviš vspoi, al pa kuriš na drva (oglja ne rabiš). Slabost pa, da so čvapi še vedno pečeni na plošči, nimajo "roštilj okusa"

lp
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Opkow ::

Nedolgo nazaj je že potekala debata ravno za tvoj grill
Brezdimni žar

Netrunner ::

Opkow je izjavil:

Nedolgo nazaj je že potekala debata ravno za tvoj grill
Brezdimni žar


nisem videl .. hvala za info...

200g aktivnega oglja pomeni da za uporabo žara potrebuješ 200g oglja. Nasuješ ga v oni osrednji del in vžgeš z kurilnim gelom. Zrak za gorenje prihaja z pomočjo ventilatorja na dnu žara. LAhko uporabiš biloakkpšen gel ali oglje .. ni nujno da njihovo.

Martin Krpan ::

Verjetno je to neki faliran prevod.
Aktivno oglje je posebno oglje z nekaj 10x več luknjic in se uporablja za filtracijo vode in v plinskih maskah , ne pa za roštilj.
Aktivno oglje @ Wikipedia

gzibret ::

> Glede na št. odgovorov sklepam da sem zgrešil forum :)

Ah... neki gel in ventilator... Ni lepšega, kot zakurit ogenj z drvmi, dodat oglje in lepo počakat, da se naredi lepa žerjavica (vmes malo popihat, pa spit kakšen pir). Zame je to del obreda. Zato so takih igrač izogibam na daleč.

Pa tudi če je malo pepela na čevapu, nič hudega. Tako res poješ še malo dejansko aktivnega oglja, ki popivna tiste dioksine, ki se tvorijo ko maščoba kaplja na ogenj.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

telexdell ::

gzibret je izjavil:

> Glede na št. odgovorov sklepam da sem zgrešil forum :)

Ah... neki gel in ventilator... Ni lepšega, kot zakurit ogenj z drvmi, dodat oglje in lepo počakat, da se naredi lepa žerjavica (vmes malo popihat, pa spit kakšen pir). Zame je to del obreda. Zato so takih igrač izogibam na daleč.

Pa tudi če je malo pepela na čevapu, nič hudega. Tako res poješ še malo dejansko aktivnega oglja, ki popivna tiste dioksine, ki se tvorijo ko maščoba kaplja na ogenj.

Malo off topic:
Dioksini se tvorijo zaradi klora v soli in ne zaradi maščob. Če mesa prej ne soliš, ne bo nastal noben dioksin ali furan ali... Zaradi gorenja maščob pa nastajajo druge spojine, katere bi naj bile rakotvorne. V pepelu tudi ni nič ogljika, tako da...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Netrunner ::

@gzibret => se strinjam da je priprava žerjavice in žara užitek in je del "piknik obreda". Takšen obred je dorodošel doma ali pri planiranih piknikih, vendar so situacije ko to ni mogoče ... recimo na balkonu v bloku :) ... kakšen festival ipd. dogodki kjer se čas zapravlja drugje in žar služi samo za obvezno prehrano :)

@telexdell => Praviš da se rakotvorne zadeve sproščajo zaradi soli ki pade na žerjavico in ne maščobe? .. v drugem stavku pa si napisal da pri gorjenju maščob nastajajo druge spojine katere so rakotvorne? ... kaj zdaj je sol in maščoba problem ali sem kaj narobe razumel ? Kemija mi ni nikoli ležala in se na te stvari nič ne spoznam ...

Stripy ::

Imam ta žar, in z njim res pečem na žaru na balkonu, kar s "pravim" žarom ne bi mogel. Okus pripravljenih jedi je popolnoma primerljiv z drugimi žari na oglje. Lahko ga pomiješ v pomivalcu (rešetko in kovinsko posodo), seveda pa ju je potrebno tudi dobro zdrgniti s krtačo. Paziti moraš, da ti ne kaplja preveč maščoba na posodo za ogljem in blizu nje, ker potem lahko kar dobro zadimi in se tudi prižge. Sosedje se še niso pritoževali.

Oglje, ki ga prodajajo zraven je drago, tako da zdaj uporabljam kar "navadno". Je pa res originalno boljše, hitreje doseže delovno temperaturo in se manj praši.

gzibret ::

telexdell - zakaj pa je potem pepel črn? Zakaj imaš črne prste, ko ga prijemaš?
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

spawns ::

Sem se malo pozanimal o lotus grilu, po slikah sodeč mi ne zgleda najbolje, vendar me mika da bi ga preizkusil. @Stripy imaš na žar kakšne pripombe, saj ni ravno med cenejšimi?

Stripy ::

Nimam kakšnih večjih pripomb, razen tega da bi bila lahko "ograja" pri rešetki malo niže, ker mi uhajajo kakšne stvari mimo.
Če potrebuješ prenosen žar ali žar za peko na balkonu ipd. in hočeš imeti žar na oglje, je tole zelo dobra izbira.

m0LN4r ::

Pa je okus isti, kot na domačem žaru (Cigel, bukova drva, rešetka) al hofer žar 1,2,3 pa oglje?
Torej oglje in da meso na koncu ni kot iz neke sterilne mikrovalovne al žar ponve.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Stripy ::

@m0LN4r: To je pa po moje bolj odvisno od žar mojstra kot pa od žara. Meni je okus dober. Jedi s hoferjevega žara še nisem probal, ampak ne vem, zakaj ne bi bile dobre.

m0LN4r ::

Nevem, ampak na mesu mora bit mal dimljenega ane, pa da mal smrdi? Drugač je preveč plastik fantastik.

Domača dimljena šunka vs. sušen pršut v sušilnici. Recimo to sem mislil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pershi ::

Mene pa predvsem zanima za koliko ljudi se da speči na takem žaru? A je to ok za dve osebi, za 4....za več...?

lp, p

telexdell ::

Netrunner je izjavil:


@telexdell => Praviš da se rakotvorne zadeve sproščajo zaradi soli ki pade na žerjavico in ne maščobe? .. v drugem stavku pa si napisal da pri gorjenju maščob nastajajo druge spojine katere so rakotvorne? ... kaj zdaj je sol in maščoba problem ali sem kaj narobe razumel ? Kemija mi ni nikoli ležala in se na te stvari nič ne spoznam ...

Daj preberi še enkrat:
zaradi soli ali kakšne PVC vrečke (klora).... dioksini
maščobe, katere zgorijo... rakotvorne spojine v dimu

Če žar npr. zapremo s pokrovom omejimo dotok kisika in maščobe ne zagorijo. Iz žara se vali siv dim. Če imamo odprti žar maščobe lahko zagorijo in takrat dobimo črn dim.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Go-ahead ::

pershi je izjavil:

Mene pa predvsem zanima za koliko ljudi se da speči na takem žaru? A je to ok za dve osebi, za 4....za več...?

lp, p


Za 4-6 komot. Imaš pa različne velikosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
676193451 (1903) kuglvinkl
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620474 (17536) Riff
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446988 (28673) bauci
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221357 (19594) Alec999
»

Peka na žaru - maščoba pada po oglju...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5123528 (20519) BigWhale

Več podobnih tem