» »

Rabljen avto za 5000-6000€

Rabljen avto za 5000-6000€

1
2
»

val46 ::

Ne vem kak motor imata vidva, ampak jaz pri mojem(2.0 dizel,125KM oz 92KW), imam porabo med 6 in 6.2(po računalniku 6.2, na "prste" pa 6l/100km).Pospeškov res nima kot kaka formula, se pa da prov lepo vozit z njim.Na AC greš 150/160km/h lohk v vsak vrhniški klanec in to brez nobenga problema.

Jaz s samim motorjem zaenkrat(140kkm) razn rednih servisov nisem imel problemov zaenkrat, sm pa že 2x moral menjati neke senzorje za ABS(4 senzorji po cca 22€ komad).Zgleda kot da je to neka njihova bolezen.Drugače sm pa z avtom zadovoljen.Tko da za tko prostoren avto limuzino boš težje najdel kej primernejšega v tem cenovnem razredu.Razn če hočeš 10+stare BMW al kej podobnega,po možnosti s 200kkm+

lonewolf_ ::

crniangeo je izjavil:

ga imam, pričakuj veliko porabo :)
je lep, tako znotraj kot zunaj, vendar je slaba stran samo velika rporaba. sam jo imam cca 9 l, vendar me rešuje to da imam precej relacijske voznje. po mestu pa je poraba enormna..


K sreči se zelo malo furam po mestu. Tudi z Corso, če ne pazim pridem komot čez 8L pa je 1.2 motor...

Tudi jaz imam Cruza 2011, pa edino kar me moti je da nima pospeškov, sploh v hrib imam občutek, da bi peš hitreje štartal.
Porabo imam 7.5l je pa res da se vsak dan vozim Trebnje-Medvode-Trebnje..


Je brat nabavil Octavio 1.4 pa je isto pravil, samo se navadiš... S Corso si sam v avtu upam it prehitevat pri 70km/h, ni pa šans, da grem sploh prehitevat, če nas je kakih 5 komadov notri.

Ne vem kak motor imata vidva, ampak jaz pri mojem(2.0 dizel,125KM oz 92KW), imam porabo med 6 in 6.2(po računalniku 6.2, na "prste" pa 6l/100km). Pospeškov res nima kot kaka formula, se pa da prov lepo vozit z njim. Na AC greš 150/160km/h lohk v vsak vrhniški klanec in to brez nobenga problema.

Jaz s samim motorjem zaenkrat(140kkm) razn rednih servisov nisem imel problemov zaenkrat, sm pa že 2x moral menjati neke senzorje za ABS(4 senzorji po cca 22EUR komad).Zgleda kot da je to neka njihova bolezen.Drugače sm pa z avtom zadovoljen.Tko da za tko prostoren avto limuzino boš težje najdel kej primernejšega v tem cenovnem razredu.Razn če hočeš 10+stare BMW al kej podobnega,po možnosti s 200kkm+


Dizel žal pri meni odpade, ker imam do službe pa nazaj 25km. Pa če čez vikend kam skočima po sloveniji z drago... Če bo do 9L pri kombinirani se ne bom jokal ravno, res pa je, da je manj boljše :)
Super je slišati, da ni problemov poleg rednih servisov. Zaenkrat je po 15ih letih z Corso isto (hvalabogu).

Pa hvala vsem, da ste si vzeli čas za napisati par stavkov :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Da ne odpiram nove teme, kaj podobnega pa nisem zasledil še tle gor. Tudi sam se počasi pripravljam na nakup novega oz.rabljenega avtomobila.Zaenkrat sam ogledujem, me pa zanimajo vaše izkušnje(tako dobre kot slabe), z raznimi avtohišami,preprodajalci in podobnim. Malo gledam tam na avtonetu in so mi določene avtohiše mal sumljive glede km ki jih opisujejo, pa čeprav pri večini piše, da jamčijo in tudi dajajo neko pisno garancijo na prevožene km in podobne fore. Torej, zanima me kje so dokaj pošteni in kdo je kjerkoli imel slabe izkušnje v preteklosti s kakimi takimi "majstri"...

Za vsak odgovor bom vesel...če pa kaka podobna tema že obstaja, jo pa lahko moderator tud premakne tja...hvala.

joze67 ::

Ali ni bila sedaj pred kratkim neka razsodba, s katero se je izkazalo, da dealer garantira samo, da on ni prevrtel?

mailer ::

Izključi vse dilerje in kupi od fizične osebe, ki je tudi prvi lastnik.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

val46 ::

mailer je izjavil:

Izključi vse dilerje in kupi od fizične osebe, ki je tudi prvi lastnik.


To vem da bi bilo najboljše, problem je v tem, da za nakup od fizične osebe morš met keš na roko, medtem ko od kakih prodajalcev, lahko vzameš avto na lizing. Ma ni to zdej važno, bolj me zanima kake imaste konkretne izkušnje z določenimi trgovci.

mailer ::

Sem po pol leta iskanja obupal in kupil novega. Isto je če vzameš kratkoročni kredit, polovico daš sam polovico pa kredita. Obrok imaš cca 250€ in ga po enem letu odplačaš.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

val46 ::

in kak nov avto si kupil, da si z obrokom po 250€ ga že po enem letu odplačal?

hendriks ::

Ponovno odpiram temo. Žena rabi avto. Naredi cca 10km na dan (služba, 2 otroka odpelje v vrtec), tako da je lahko bencinar. 90% je pot dom-vrtec-služba-vrtec-dom. Občasno skoči v LJ. Kakšnih znamkovnih preferenc nima, edino Dacie noče. Druge zahteve so: 1. lastnik, vzdržljivost, zanesljivost, varnost, čim novejši letnik in poceni servisi :)

anketar ::

twingo

bambam20 ::

anketar je izjavil:

twingo


Napisal je vzdržljivost in zanesljivost.

IL_DIAVOLO ::

Clio storia 16V.

KAVINSKY ::

Cena?

Te zahteve se berejo kot povprečna reklama na panojih. A hoče še SUVeren avto? :))

anketar ::

bambam20 je izjavil:

anketar je izjavil:

twingo


Napisal je vzdržljivost in zanesljivost.


ker za 10km dnevno rabš suv? mala poraba, zavarovanje, lažje parkirat, đabe deli, ne bo ti ga škoda če ga kje rukneš

hendriks ::

KAVINSKY je izjavil:

Cena?

Te zahteve se berejo kot povprečna reklama na panojih. A hoče še SUVeren avto? :))


Glede na to da je naziv teme "Rabljen avto za 5000-6000€" tudi brat ne znaš :) Rabimo pa suveren avto ja :)

anketar ::

1. lastnik, vzdržljivost, zanesljivost, varnost, čim novejši letnik in poceni servisi :)

za 5-6k ne gre skupi, a hočeš novejši manjši al pa večji starejši

KAVINSKY ::

Tema je stara 4 leta.

Za tako ceno se lahko 4 leta staro Pando dobi.

al1976 ::

Ma ce je redna sluzba bi dodal raje 3k in kupil cliota z 5 let garancije. Ja so servisi itd:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Govorim pa zase.

XLapse ::

oops stara tema.

hendriks je izjavil:

Ponovno odpiram temo. Žena rabi avto. Naredi cca 10km na dan (služba, 2 otroka odpelje v vrtec), tako da je lahko bencinar. 90% je pot dom-vrtec-služba-vrtec-dom. Občasno skoči v LJ. Kakšnih znamkovnih preferenc nima, edino Dacie noče. Druge zahteve so: 1. lastnik, vzdržljivost, zanesljivost, varnost, čim novejši letnik in poceni servisi :)

Focus MK3
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: KAVINSKY ()

GizmoX ::

hendriks je izjavil:

Naredi cca 10km na dan (služba, 2 otroka odpelje v vrtec), 90% je pot dom-vrtec-služba-vrtec-dom. Občasno skoči v LJ.
Za peljat otroke v vrtec in v službo, 5 km v eno smer...
Urejeno po ceni:
Alternativa #1: Thule Chariot Cross 2 + Devron Nexus 3 (ali kak drug) - 1.800€
Alternativa #2: Prophete Cargo 2.0 - 4.000€
Alternativa #3: Citroen C-ničla - 7.500€

Pa vzemita za hec, če že ne resno ;)
udirač => uni. dipl. inž. rač.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743187734 (152747) Spajky
»

Diesel ali bencinar (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
603126045 (110058) parus
»

Kater normalen avto, 05-06, do 6k, megane, c4, fokus, astra (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612557 (10968) Mesar
»

nakup avtomobila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18026504 (23332) ;-)
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14651070 (47951) Matwic

Več podobnih tem