» »

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli

«
1
2 3

Lengas ::

Pozdravljeni,

upam, da pišem na pravem mestu.

Moja mati je na Ptuju v križišču (glavno križišče ko se pripelješ z mosta in se skozi podvoz pelješ proti Ormoški) zavijala desno in pri tem ni uporabila desnega smernika. Kmalu za tem za sabo zagleda modri svetlobni signal in kratek zvočni signal policije. Ker so nas učili v avtošoli, da je potrebno avto varno zaustaviti ob robu vozišča, na njenem mestu pa je bil ob strani pločnik, je avto zaustavila takoj ko je lahko, to pa je bilo čez 300m na bencinski črpalki.
Policist je seveda pregledal dokumente potem pa dejal, da jo je ustavil zaradi neuporabe smernika. In ker ni takoj ustavila vozila bi globa naj znašala okrog 300€ za oboje skupaj.
Na koncu je sicer dobila samo opozorilo.

Zanima me torej, kako zaustaviti vozilo ko policist poda svetlobni in zvočni signal? Kar na vozišču in te potem on usmerja naprej?
Zanima me tudi kolikšna je predpisana kazen za neuporabo smernika?

Najlepša hvala za odgovore.

dj_uro ::

glede višine kazni..se mi ne da googlat...
lahko pa ti povem, da moraš ustaviti na prvem varnem mestu; pa naj bo to kakšna avtobusna, parkirišče,... Bog ne daj zapeljat na pločnik ali kolesarsko; tam avto nima kaj počet... Drugače pa v takem primeru vsaj upočasniš in jim z npr. desnim smernikom daš vedeti(nakažeš), da veš da so za tabo in jim nočeš pobegniti...
vw-klub.si

madog ::

Vedno in tega se jaz definitivno držim je da zaustaviš vozilo na prvem primernem mestu, po navadi kakšen odcep, parkirišče, uvoz k hiši.

Sam se imel kar nekaj ostrih odzivov "prijaznih" policistov ker me je ustavljal na BUS postajo ( jaz pa sem peljel naprej in ustavil na "prvem primernem mestu" on pa z lučkami za mano :D ) kjer pa navadni smrtniki vsaj tako piše v zakonodaji ni dovoljeno ustavljanje ali parkiranje!

Tvoja mati je storila povsem po pravilih oziroma zakonodaji in ji v tem primeru ne bi niti pod razno smel dati kazni.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

bambam20 ::

madog je izjavil:



Sam se imel kar nekaj ostrih odzivov "prijaznih" policistov ker me je ustavljal na BUS postajo ( jaz pa sem peljel naprej in ustavil na "prvem primernem mestu" on pa z lučkami za mano :D ) kjer pa navadni smrtniki vsaj tako piše v zakonodaji ni dovoljeno ustavljanje ali parkiranje!


v izrednih primerih lahko.

MadMicka ::

Modre lučke in kratek zvočni signal pomeni, da moraš ustaviti. Takoj moraš zmanjšati hitrost in nato ustaviti ob robu ceste, če ni ravno kak nepregleden ovinek. Zdej, če se je peljala samo 300 metrov naprej in ustavila na bencinski, to ni problem. Sej zato jih tudi niso preveč težili.

GTX970 ::

MadMicka
Modre lučke in kratek zvočni signal pomeni, da moraš ustaviti. Takoj moraš zmanjšati hitrost in nato ustaviti ob robu ceste, če ni ravno kak nepregleden ovinek.

Modre lučke in kratek zvočni signal pomeni, da moraš ustaviti na za vse udeležence v prometu varnem mestu.
Pločnik in kolesarska steza to ni, rob cestišča tudi ne.Če je prvo tako mesto 5 km stran, ustaviš tam.Tako kot imajo unekateri policaji na AC prebliske, da bi ustavljali na prehitevalnem pasu.Ni šans.
Če ti želiš tako ustavljati, be my guest, jaz nikoli.


Zanima me tudi kolikšna je predpisana kazen za neuporabo smernika?

Ker si internetno nepismen sem poiskal podatek za tebe:

http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...
neuporaba smernih kazalcev: 40 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Mare2 ::

GTX970 je izjavil:


Ker si internetno nepismen sem poiskal podatek za tebe:

http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...
neuporaba smernih kazalcev: 40 EUR


Samo zate, ker si pismen: natančni podatki o kazni.

42. člen

(sprememba smeri in premiki z vozilom)

(1) Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje ali premikom vozila, se mora voznik s pogledi v vzvratna ogledala in preko ramena, da premosti mrtvi kot ali kako drugače prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje.

(2) Pri spremembi smeri vožnje mora voznik svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati z utripalkami. Voznik vozila, ki nima utripalk, nakaže namero z vodoravno odročeno roko.

(3) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(4) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

----------------------
Zakon o pravilih cestnega prometa (uradno prečiščeno besedilo) (ZPrCP-UPB2)
http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mp5 ::

GTX970 je izjavil:

MadMicka
Modre lučke in kratek zvočni signal pomeni, da moraš ustaviti. Takoj moraš zmanjšati hitrost in nato ustaviti ob robu ceste, če ni ravno kak nepregleden ovinek.

Modre lučke in kratek zvočni signal pomeni, da moraš ustaviti na za vse udeležence v prometu varnem mestu.
Pločnik in kolesarska steza to ni, rob cestišča tudi ne.Če je prvo tako mesto 5 km stran, ustaviš tam.Tako kot imajo unekateri policaji na AC prebliske, da bi ustavljali na prehitevalnem pasu.Ni šans.
Če ti želiš tako ustavljati, be my guest, jaz nikoli.


Zanima me tudi kolikšna je predpisana kazen za neuporabo smernika?

Ker si internetno nepismen sem poiskal podatek za tebe:

http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...
neuporaba smernih kazalcev: 40 EUR


Prosim ne delaj se pogumnega. Bi te rad videl, da 5. km ne boš ustavil vozila, ko bo za tabo vozilo policijsko vozilo z vklopljenimi lučmi in sireno. V petih kilometrih bosta za tabo verjetno vozili dve policijski vozili, za ovinkom pa te bodo čakali bodičasti trakovi :)

#000000 ::

Jest sem ustavil skor 300 metrov naprej od kar so mi spustili sireno in svetlobne znake (cca 3 ponoči) in cesta brez možnosti da varno parkiram.

Se nekaj sračkali da bi bila lahko kazen ampak čim sem sreku da sem ocenil da nebi bilo varno ustavit kjer so pripali rotacijo in sireno, ni ravno blo videt varno.

Cesta bret pločnika in dovoza, cca 300-500 m dolga.

napihal 0.2 in Okay

Malajlo ::

Moj rekord je skoraj 3 km. Pobje so šli za mano nekje na Kočevskem. Najprej sem jim dal prostor za vožnjo mimo, potem pa sem jim pobliskal z vsemi štirimi, da sem dojel, da niso na nujni vožnji. In cel kup kolovozov ni bilo primernih za zaustavitev polno naloženega kombija, povsod ovinki in polna črta, in smo se peljali malo dlje časa. Je sicer nekaj bentil, da zakaj nisem takoj ustavil, pa sem mu razložil, da sem samo za njegovo varnost skrbel. poleg svoje. Je bil zadovoljen z odgovorom (pa z alkotestom, vozniško, prometno, potnim nalogom, ... tudi)

MadMicka ::

gtx970, nimaš prav, ustaviti je potrebno tudi ob robu cestišča. ZPrCP določa v 3. točki, 3. odstavka 101. člena, da pomeni modra svetilka in kratek zvočni znak s sireno: voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, mora postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz oziroma z vozila, dokler jim policist tega ne dovoli;

Če bi bil policaj in bi mi nekdo vozil 5 km zato, ker bi iskal kraj za varno parkiranje, bi mu dal kazen že zgolj zato, da se nauči za drugič pravila v cestnem prometu :)

Malajlo ::

Ja, da gre mimo tebe. Za kontrolo pa na primernem mestu.
Ena Primorka se je v strahu ustavila kar čez stransko cesto. Ker je križišče zelo široko, sta zavila na stransko cesto in se ustavila pred njo. Pol sem se pa jaz pripeljal ... Najprej sem ju prijazno vprašal, če je kaj narobe, potem pa ju nadrl, da naj lučke prižgeta, vse štiri smernike ali pa naj se spokata, ker povzročata nevarnost, ker zastirata pogled in silita ostale udeležence v nepotrebne manevre.
No, potem so ji rekli, naj na postajo 20m naprej zapelje ...

St235 ::

madog je izjavil:

Vedno in tega se jaz definitivno držim je da zaustaviš vozilo na prvem primernem mestu, po navadi kakšen odcep, parkirišče, uvoz k hiši.

Sam se imel kar nekaj ostrih odzivov "prijaznih" policistov ker me je ustavljal na BUS postajo ( jaz pa sem peljel naprej in ustavil na "prvem primernem mestu" on pa z lučkami za mano :D ) kjer pa navadni smrtniki vsaj tako piše v zakonodaji ni dovoljeno ustavljanje ali parkiranje!

Tvoja mati je storila povsem po pravilih oziroma zakonodaji in ji v tem primeru ne bi niti pod razno smel dati kazni.


V kateri zakonodaji piše, da na avtobusni postaji ni dovoljena ustavitev? Cel namen avtobusne postaje je, da zagotavlja mesto za ustavitev.

Blinder ::

Lahko bi policaji začeli počasi delit kazni za neuporabo smernikov.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Siddh ::

V tem križišču, če prideš z mosta in greš desno sploh ni potrebno dajati smernika, razen na mostu, če slučajno moraš zamenjat pas. Vsaj tako mi je inštruktor povedal. Policist pa je ji verjetno težil, ker je vmes dosti prostorov za zaustavitev. Najprej zelenica na desno med cesto in železnico, ki je sicer zasnežena, je pa tudi železniška postaja še vmes. Pa bencinska črpalka ni ravno 300m oddaljena, je malo več kot kilometer.


MrBrdo ::

Ko so mene ustavljali, so ponavadi vozili za mano dokler nismo bili blizu npr. avtobusne postaje, potem pa so šele vklopli lučke. Enkrat so kar enih 5 min najprej vozili za mano, ker pač ni bilo primernega mesta, potem so pa dali signal.
MrBrdo

WarpedGone ::

Podobna izkušnja. Najprej je 2 minuti fural 5m za mano, pred križiščem je dal pa lampe in pisk.
Ustavu, alkotest, hvala in lahko noč.
Zbogom in hvala za vse ribe

pi pawr ::

Kaj pa to, ko se zapelje pred tabo in na zadnjem oknu prižge napis "vozite za menoj"? Taktat pa on izbere varno mesto?

GTX970 ::

Kaj ti misliš ? Ni ravno kvantna fizika.

šernk ::

pi pawr je izjavil:

Kaj pa to, ko se zapelje pred tabo in na zadnjem oknu prižge napis "vozite za menoj"? Taktat pa on izbere varno mesto?


takrat voziš za njim dokler se nekje ne ustavi in ti ustaviš za njim.

tudi sam imam izkušnje da policaji počakajo in prižgejo luči na mestu kjer je varno ustavit. Če je to sredi noči na prazni cesti, te ustavijo na ravnini in nato rečejo da vozi za njimi naprej.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lengas ::

Siddh je izjavil:

V tem križišču, če prideš z mosta in greš desno sploh ni potrebno dajati smernika, razen na mostu, če slučajno moraš zamenjat pas. Vsaj tako mi je inštruktor povedal. Policist pa je ji verjetno težil, ker je vmes dosti prostorov za zaustavitev. Najprej zelenica na desno med cesto in železnico, ki je sicer zasnežena, je pa tudi železniška postaja še vmes. Pa bencinska črpalka ni ravno 300m oddaljena, je malo več kot kilometer.


Signal za zaustavitev ji je dal ko sta bila že mimo železniške postaje in je na desni strani do črpalke le pločnik oz. ni prostora za zaustavitev. Mislim da mu ne bi bilo potrebno težiti zaradi tega. Varnost je na prvem mestu. Sicer pa bolje se ne prepirat s policisti, ker dobiš le še duplo porcijo.

Manu ::

Lengas je izjavil:

Sicer pa bolje se ne prepirat s policisti, ker dobiš le še duplo porcijo.


Zakaj bi dobil duplo porcijo? A zato, ker nisi nič naredil narobe in si ravnal najboljše kakor si vedel in znal - ustavil ob najbolj varnem kraju?
Zakaj imamo policaje; da se izživljajo na nas ali da skrbijo za varnost in red v prometu?

Nimaš se kaj bat policistov. Nesramen ti ni treba bit do nikogar. Rečeš pa menda ja lahko, če se s čem ne strinjaš.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

kriko1 ::

Manu je izjavil:


Zakaj bi dobil duplo porcijo? A zato, ker nisi nič naredil narobe in si ravnal najboljše kakor si vedel in znal - ustavil ob najbolj varnem kraju?
Zakaj imamo policaje; da se izživljajo na nas ali da skrbijo za varnost in red v prometu?

Nimaš se kaj bat policistov. Nesramen ti ni treba bit do nikogar. Rečeš pa menda ja lahko, če se s čem ne strinjaš.


Da. Če se ti nalima za zadek in daje svetlobne ter zvočne signale, se ustavi čimprej. Promet urejajo oni naprej.
Sem tudi jaz skoraj plačal kazen zaradi "varnega" zaustavljanja. Varno je precej subjektivno, lahko si nekje na ozkih cestah pa je prvo varno postajališče kake 3km stran, do takrat pa bodo smatrali da že bežiš.

Malajlo ::

do takrat pa bodo smatrali da že bežiš
Če pospešiš, pa še malo v škarje prehitevaš, potem je to precej verjetno sklepanje. V nasprotnem najbrž ni težko nakazati, da si opazil njegove signale. Jaz nisem niti upočasnil vožnje, dokler nisem prišel do _meni_ varnega mesta za ustavitev.

MadMicka ::

Malajo, tebi nekako ni jasno, da je po zakonu policist tisti, ki dela red na cesti. Če on oceni, lahko tudi zapre celo cesto, te popiše, aretira in potem zopet sprosti promet. Jasno, ne bodo zapirali ceste po nepotrebnem, ampak, važno da veš, da je policaj prvi, šele potem so semaforji, talne označbe, itd. Ti moraš ustaviti takoj, ne pa da iščeš tebi varno mesto. Takoj pomeni, da takoj spustiš gas! in potem čim prej ustaviš.

GTX970 ::

Tisti zakon https://slo-tech.com/forum/t635443/p470... je za vozila s prednostjo.

Kontrola prometa oz ustavljanje, ker ti ena luč/smerokaz ne dela =! aretacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

MadMicka ::

GTX970, lahko poveš, kje točno sem jaz rekel, da je nedelujoča luč enako aretacija? Ali pa vsaj razloži logično pot, ki si jo prehodil do takega zaključka :)

Malajlo ::

Narobe si razlagaš nujno vožnjo in ustavljanje. Če ti prileti z lučkami od zadaj, se mu umakneš oziroma ustaviš, da gre lahko mimo. Če so tiste lučke samo šlamparija in jih je pozabil ugasniti, se ne bom ustavil na sredini nepreglednega ovinka in tvegal, da me nabije 50 tonski tovornjak. Pa naj me aretira, jaz ga pa tožim zaradi poskusa uboja. Luba duša, ljudje so umirali na avtocesti na odstavnem pasu!
Če policaj zapira cesto, bo itak pred mene zapeljal in me blokiral. Če pa afne gunca, potem se pač ustaviš na prvem (ne spreglej te besede!) primernem mestu.

Furbo ::

St235 je izjavil:

madog je izjavil:

Vedno in tega se jaz definitivno držim je da zaustaviš vozilo na prvem primernem mestu, po navadi kakšen odcep, parkirišče, uvoz k hiši.

Sam se imel kar nekaj ostrih odzivov "prijaznih" policistov ker me je ustavljal na BUS postajo ( jaz pa sem peljel naprej in ustavil na "prvem primernem mestu" on pa z lučkami za mano :D ) kjer pa navadni smrtniki vsaj tako piše v zakonodaji ni dovoljeno ustavljanje ali parkiranje!

Tvoja mati je storila povsem po pravilih oziroma zakonodaji in ji v tem primeru ne bi niti pod razno smel dati kazni.


V kateri zakonodaji piše, da na avtobusni postaji ni dovoljena ustavitev? Cel namen avtobusne postaje je, da zagotavlja mesto za ustavitev.


Pa kaj še.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/av...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

strup121 ::

ah, če na 24ur tako pravijo pol bo pa že tako. Policija lahko ustavlja povsod (pustimo privat površine) pogoj je edino ta, da s tem ni kdo ogrožen in da promet ni oviran.

Furbo ::

Niso pa avtobusne postaje namenjene telefonarjenju itd, kar zganja folk ves čas.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dr.Akula ::

MadMicka je izjavil:

GTX970, lahko poveš, kje točno sem jaz rekel, da je nedelujoča luč enako aretacija? Ali pa vsaj razloži logično pot, ki si jo prehodil do takega zaključka :)

Tisti znak (!=) pomeni 'Ni enako'. Samo fyi.
ni podatka

St235 ::

Furbo je izjavil:

St235 je izjavil:

madog je izjavil:

Vedno in tega se jaz definitivno držim je da zaustaviš vozilo na prvem primernem mestu, po navadi kakšen odcep, parkirišče, uvoz k hiši.

Sam se imel kar nekaj ostrih odzivov "prijaznih" policistov ker me je ustavljal na BUS postajo ( jaz pa sem peljel naprej in ustavil na "prvem primernem mestu" on pa z lučkami za mano :D ) kjer pa navadni smrtniki vsaj tako piše v zakonodaji ni dovoljeno ustavljanje ali parkiranje!

Tvoja mati je storila povsem po pravilih oziroma zakonodaji in ji v tem primeru ne bi niti pod razno smel dati kazni.


V kateri zakonodaji piše, da na avtobusni postaji ni dovoljena ustavitev? Cel namen avtobusne postaje je, da zagotavlja mesto za ustavitev.


Pa kaj še.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/av...


Kaj ko bi namesto, da se zanašaš na 24ur prebral zakon? Ali pa če bi dokazal, da si vsa pol pismen in bi prebral 1 odstavek novice, ki si jo linkal?

Namreč še tam ti piše, da je na avtobusni postaji dovoljena ustavitev.

Furbo ::

Ti kar ustavljaj, v praksi, pa imaš npr. povsod po Ljubljani po avtobusnih znak, da je dovoljeno ustavljanje samo za LPP.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Očitno skoraj nihče tukaj ni delal izpita iz CPP ali ste ga pa prepisali od soseda.

Ukaz oz. odredba policista razveljavi pravila in prometno signalizacijo.

WarpedGone ::

To je splošen pojav, očiten tudi v drugih temah - folk ni sposoben upoštevat prioritet različnih postavk.
Približno je sposoben preverit nek seznam zadev al je katera kontra in se usajat, ko jo najde. Konteksta ne kapira sploh.
Gre skupaj s tisto, da je 99% folka, ki zaključi OŠ, nesposoben dojet dva ločena stavka kot celoto.

Ja, policijska odredba razveljavi prometno signalizacijo. S tem je tudi odgovornost za varnost na njegovih ramenih. Če mi sred ovinka da odredbo da ustavi, bom ustavil. Ker ne vem kaj je na koncu ovinka, on pa morda ve. Zanašam se, da ve kaj dela. Če bom nastradal, ko bom 'pod njegovim nadzorom', se bomo pogovarjali o odškodnini in njegovi osebni odgovornosti in zlorabi/nepravilni uporabi pooblastil.
Zbogom in hvala za vse ribe

GupeM ::

WarpedGone je izjavil:

Če bom nastradal, ko bom 'pod njegovim nadzorom', se bomo pogovarjali o odškodnini in njegovi osebni odgovornosti in zlorabi/nepravilni uporabi pooblastil.
Če se boš še lahko pogovarjal...

WarpedGone ::

Zato maš svojo lastno glavo da preceniš situacijo.
Ampak če ga ignoriraš in ti napiše kazn za poskusk pobega, boš pač sodniku razlagal kako in zakaj.
Če ti bo verjel, si zmagal, če ne boš plačal duplo.
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

Furbo je izjavil:

Ti kar ustavljaj, v praksi, pa imaš npr. povsod po Ljubljani po avtobusnih znak, da je dovoljeno ustavljanje samo za LPP.


Ti pa še kar dalje nabijaj namesto, da bi nehal delat bedaka iz sebe. Kje točno imaš povsod po postajah znak da je dovoljeno ustavljanje samo za LPP? Dajmo otroci kak vir, če že nabijate.
Predvsem pa od kje tebi blodnja, da so edine avtobusne psotaje tiste na katerih ustavlja LPP?

Mare2 ::

Kake ven mečete. Eno je, ko je prometni znak, drugo pa, kaj piše v zakonu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Olórin ::

kot prvo moraš policistu takoj nakazati da si opazil, da je on zahteval tvojo zaustavitev. Sam to v primeru vožnje po cesti, kjer smatram da ni primernega mesta za zaustavitev naredim tako da vklopim vse 4 smernike in upočasnim vožnjo, nato zaustavim na prvem mestu, ki se mi zdi primerno iz stališča varnosti mojega življenja.
- če govorimo iz izvenmestni vožnji, je kraj zaustavitve torej nekakšna lepo pregledna ravnina. Za zaustavitev izberem mesto, kjer lahko z vozilom povsem zapustim cestišče. Če govorimo o cesti, kjer ni možno zapustiti cestišča pač vklopim vse 4 smernike, upočasnim vožnjo in vozim toliko časa dokler nimam možnosti zapustiti cestišča.

-če govorimo o mestu vozim do prve avtobusne postaje ali parkirišča.

Če policistu NE nakažeš da si ga opazil in da nameravaš zaustaviti, nato pa voziš 300 metrov naprej lahko on enostavno smatra da si:
a) želel pobegniti
b) slep kot kura in ne smeš imeti vozniškega dovoljenja

In ti lahko (in bi ti po mojem mnenju tudi moral) napiše kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

WarpedGone je izjavil:

Če bom nastradal, ko bom 'pod njegovim nadzorom', se bomo pogovarjali o odškodnini in njegovi osebni odgovornosti in zlorabi/nepravilni uporabi pooblastil.


V bistvu ne. On je zahteval tvojo zautavitev. Ti si zaustavil neprimerno.

Malajlo ::

Nekako tako. Edino ne vem, zakaj bi moral še vedno voziti počasneje, če ima tisti zadaj intervencijsko prižgano in te ne prehiti. Torej te ustavlja. Voziš naprej (po omejitvah, itak 8-))

Olórin ::

http://www.policija.si/index.php/pogost...

6. vprašanje:
Policija lahko vozila ustavlja tudi z zvočnimi in svetlobnimi znaki na službenem vozilu, in sicer modra luč in kratek zvočni znak s sireno pomenita, da mora voznik, za katerim vozi policijsko vozilo, ki daje tak znak, postopno zmanjšati hitrost in ustaviti ob robu ali zunaj vozišča. Voznik in potniki ne smejo izstopiti iz vozila, dokler jim policist tega ne dovoli.


Tisto, ko mu s smerniki pokažem, da sem ga opazil je le moja dodatna skrb, da prometna kontrola poteka kar se da hitro, brez odvečnega trošenja časa in brez mučenja živcov tako zame kot tudi za policista, ki je v končni fazi le človek.

Morda je odveč, morda ni. Vsekakor zanimivo vprašanje, ki ga bom prihodnjič zagotovo zastavil policistu, ki me zaustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

abyssus ::

Jaz sem do sedaj imel tak primer 2 krat: enkrat se je peljal za mano in prižgal sireno in luči točno takrat, ko sem lahko vozilo ustavil na avtobusni postaji - ni bilo težav. Drugič sem ustavil takoj, ko je prižgal luči - na robu ceste brez pločnika(sicer je bila stranska cesta, brez pasov). Brez problemov. Sem pa na Ptuju enkrat doživel, da se je za enim zapeljal in mu prižgal luči, ta pa je vklopil desni "žmigavec" in se ustavil na prvi avtobusni postaji, cca 500m naprej. Če so bili problemi, ne vem.

Malajlo ::

Mi je prižgal luči ene par metrov pred bencinsko, da sem komaj ustavil pred trakom. Sem pa računal, da se mi v rit zabije, ker je bila njegova namera, da me ustavi, več kot jasna, ker je bil levi pas prost. Ampak ne on ne jaz nisva komentirala manevrov >:D

Olórin ::

Malajlo je izjavil:

Mi je prižgal luči ene par metrov pred bencinsko, da sem komaj ustavil pred trakom. Sem pa računal, da se mi v rit zabije, ker je bila njegova namera, da me ustavi, več kot jasna, ker je bil levi pas prost. Ampak ne on ne jaz nisva komentirala manevrov >:D


pozabljate, da so policisti ljudje. Lepo, da se do sočloveka obnašaš kot popoln bebec, četudi v drugih primerih to morda nisi. Ampak v tem pač si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Malajlo ::

Ja, vsi delamo napake, zato jih pa nisem nalajal. Obleka še ne naredi človeka. In z uniformo in napisom Policija na vratih ti ne da nobene pravice, da si lahko upravičeno kreten.

Olórin ::

to, da te želi policist ustaviti (oziroma to od tebe zahteva) tudi ne da tebi pravice da si kreten in ostro zaviraš v upanju da se bo zaletel vate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bambam20 ::

Kdaj so že koga od vas troli policaji ustavili pred ovinkom ali takoj za ovinkom in to nepreglednim. Grem stavit, da noben policaj ne bo naredil tega.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936422 (34232) kiFni
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738270 (33141) St235
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52190678 (81446) St235
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346566 (42519) floyd1
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318238 (15645) BlueRunner

Več podobnih tem