» »

Nakup avtomobila - Renault Laguna

Nakup avtomobila - Renault Laguna

RatedR ::

Lep pozdrav, zaenkrat še iščem svoj prvi avto za 1000-1500€ pa sem naletel na Renault Laguno:

letnik 2004: Renault Laguna 2004
ali letnik 1998: Renault Laguna 1998

Na Avto.net-u jih je ogromno, večina jih je dobro ohranjenih za ceno do 1500€, kar se mi zdi za tak soliden avto sumljivo, tu pa povejte vi.

Prosim bi vas tiste ki imate ta avto ali se spoznate nanj, da mi svetujete karkoli veste iz izkušenj.

Hvala

Pro_moted ::

Vsekakor ne 1.9 dci dizla, tega letnika. Pač je zanič in tu ne moreš kaj in nasploh niti za ta denar ne kupuj dizla. Išči bencinarje, ki pa imajo tudi svoje težave.
Za prvi, poceni avto vzami kaj takšnega :
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

S tem ni nič stroškov. Sem vozil tako Astro 5 let, sicer dizlom, naredil 120.000 kilometrov in ni bilo kakšnih resnih problemov. Deli se dajo dobiti ZELO poceni, kvari se pa tudi ne. Od starih lagun in meganov pa raje roke vstran.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

sam 1.6 motor ni ravno šparovc...
#brezpodpisa

kohoutek111 ::

Kot dolgoletni Renojevec, nekoč tudi lastnik Lagune, , ti priporočam bencinsko, ob morebitni (dokaj verjetni) okvari je precej cenejša za popravilo. Namreč: šoba 1,9 dci obnovljena cca 150 €, črpalka okoli 180 €, egr 250 €, in še bi lahko naštel šibke točke tega motorja.
Po drugi strani 1.8 bencin ni ravno najboljši od Renaulta ( zakon je 2.0.), vseeno pa je izredno mala verjetnost, da bi kaj dragega crknilo. Meni je na 1.9 dci,letnik 2004, kupljeni pri 250.000 in prodani pri 360.000 crknilo:
- pogon šipe desnih vrat (140 €)
- Zadnji diski (350 €)
- prednja desna vzmet (130 €)
- šoba DCI (150 € pri Burji v Volčjem potoku obnovljena)
- čitalec kartice za zagon (250 € E-bay)
- ogrevanje sopotnikovega sedeža - nisem popravljal
- samodejna klima - mešalna loputa (180 €)
in še kup drobnarij, bil sem razočaran, na kangooju mi v 400.000 ni crknilo praktično nič.
Sedaj vozim Dacio Logan MCV, brez okvar popolnoma.

RatedR ::

Ja, sem se pozanimal tudi po drugih forumih pa pravijo da so dragi deli za tak avto, pa še malo jih vidiš na cesti.

Vsekakor ciljam na bencinarja, lahko tudi ker drug avto, pogledal bom vse vaše predloge.

Lp

GTX970 ::

Koliko km delaš letno ?

Alec999 ::

Pri Laguni 1,9 imaš celo to srečo, da ti zelo hitro odpove turbina in intercooler. Pa še neki obvolanski zobniki 4 kom po cca. 200€.

RatedR ::

GTX970 je izjavil:

Koliko km delaš letno ?

Okrog 30.000, to je približen izračun ker še nimam avta.
_________________________________________________________________________________________________

Pustimo zdaj Laguno, povejte mi nasvete za katerikoli avto do 1500€, pogledal bom vse predloge.

hojnikb ::

za tolk km se že splača gledat dizle. Pa ne za 1500€, ampak malo več.
#brezpodpisa

miraldi ::

Opel vectra B 1996-2001 1.8 16v

Tankas pa vozi. Poraba 7.2l/100km mešana.
Menjal par malekosti + na lastno željo zadnje amortizerje ter gumice stabilizatorja.
Olja ne pije nič, poraba ok, opreme dovolj, deli poceni, pelje se udobno skratka v vseh pogledih super limuzina.

Edino kar glej je na karoseriji da nima rje -za stare Ople..
1.6 16v motorja se izogibaj, ker je.malo podhranjen za Vectro in ima posledicno žejo po olju in večji porabi bencina.

Lagune ne priporocam. Dosti slabih izkusenj.

Dizla za ta denar NE kupuj. Delam letno 25.000km pa ni šanse da vzamem smrdljivga iztrošenega dizla.

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

miraldi ::

Opel vectra B 1996-2001 1.8 16v

Tankaš pa vozi :)
Poraba pri moji dinamični vožnji 7.2l/100km 40% mesto 30% Avtocesta, 20% regionalke.

Menjal sem par malekosti: klučavnica sovoznikovih vrat 15Eur, Termostat 25Eur, Senzor vžiga 35Eur + na lastno željo zadnje amortizerje(2x Sachs Super Touring 98Eur udarne gumice 12Eur) ter gumice stabilizatorja 6Eur.

Amortizerji bi bili za marsikoga še Ok vendar ne zame :P


Drugače olja ne pije nič, poraba je ok, opreme dovolj, deli poceni, pelje pa se tudi udobno. Skratka v vseh pogledih super limuzina.

Edino kar glej je na karoseriji da nima rje -za stare Ople..
1.6 16v motorja se izogibaj, ker je.malo podhranjen za Vectro in ima posledicno žejo po olju in večji porabi bencina.

Lagune ne priporocam. Dosti slabih izkusenj.

Dizla za ta denar NE kupuj. Delam letno 25.000km pa ni šanse da vzamem smrdljivga iztrošenega dizla.

Je pa res, da boš pri vsakem avtomobilu imel stroške + slej ko prej kakšno izredno okvaro.
Malo si preberi kaj pri katerem avtomobilu rado gre - pri tako starih avtomobilih so vglavnem znane vse hibe in napake.

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

hojnikb ::

če delaš tako kilometrino, se splača dat kakega jurja zram. Al pa cenejši avto in potem ostalo v konkretn servis + menjava vsega potrebnega (gume...)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14526163 (21965) krneki0001
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828058 (23913) D3m
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650994 (47875) Matwic
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828190 (17483) MrBrdo
»

Kateri avto za 4-5k eur? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9010228 (7798) profii

Več podobnih tem