» »

Katere vžigalne kable kupiti?

Katere vžigalne kable kupiti?

rodriguez123 ::

Potrebujem vžigalne kable in ne vem kaj kupiti. Predvsem me zanima kakšen presek je dobro vzeti. V mojem avtu je 45ah akumulator. Kaj mi svetujete?
Opazil sem tudi, da nekateri oglašujejo kable po presekih (baje je dobro imet 25mm) nekateri pa po A,npr 400A. What's the deal?

Še povezava do trgovin s kabli:
http://www.conrad.si/Premostitveni-kabe...
http://www.avtotrgovina.com/avtoelektri...

lebang1 ::

Tiste ampere mam tak občutek da se kr neki spomnejo.
Jaz sm kupu kable u šparu, piše gor 400A in nič podatka o preseku (po mojem nekje 6mm) za 5€
Vžigal sem avto z enakim 45Ah akumulatorjem. Dokler je bil akumulator še malo priseben je užgalo, 2 dni kasneje, ko je akumulator totalno crknil, pa ni več užigalo.

...:TOMI:... ::

Tudi jaz potrebujem ene dobre kable, vsa ta kitajska roba mi ne diši, saj je že po videzu zanič, zato bom najverjetneje kupil dober finožilni kabel (recimo tak, kot je za varilne aparate) in nato še dobre "kleme". Sedaj si pa moram vzeti čas, da vidim, kje bom to kupil in kaj je sploh dobra kvalitetna za neko normalno vsoto denarja.
Tomi

fikus_ ::

Za grobo oceno: aku npr. 50 Ah lahko da tok do 500 A (pri npr. -5 st C manj), za to potrebuješ kabel približno 25 mm2 kratkotrajno, pa čimkrajši. Klešče so ponavadi kritično mesto. Izogibajte se pločevinastih oz. morajo imeti vsaj stična mesta iz medenine in kabel vezan do tja in ne samo na krak klešč.

...:TOMI:... ::

Jaz sem jih našel, sem šel googlat... Okoli 80-90€ stanejo že narejene dobre klešče s kvalitetnim kablom.

80 € so tiste brez prenapetostne zaščite, 90 € pa tiste z zaščito. Še link.
Tomi

DonMatejo ::

Cena 80 EUR se mi zdi pretirana. Vžgalo bo z (skoraj) vsakimi, ki jih dobiš na bencinski črpalki za 15-20 EUR. Nisem nek stručko, sem pa že parkrat vžigal druge in najbolj so se mi dopadli tisti, ki jih na sredini sestaviš. Najprej vse dele povežeš in nato sestaviš dva kabla skupaj - nobenega šmelcanja več.

...:TOMI:... ::

Cena je res visoka, vendar to je treba imeti.

Mogoče bi s samogradnjo prišel ceneje skozi.
Tomi

GTX970 ::

Varilski kabli + "klešče" na obeh straneh, vse ostalo kar pri nas prodajajo je otroški program.

Daniel ::

Točno tako. Kabel 25 ali 35 mm? lahko kupiš v kakšnih elektro trgovinah, prav tako klešče in si sam sestaviš komplet, ki bo zagotovo delal.

Sam imam komplet s kleščami in še en komplet z Anderson konektorji 175 AMP, za vžiganje traktorjev med sabo, če kateremu pozimi opeša akumulator. Ampak v tem primeru moraš na vozilo (traktor) montirati še Anderson konektor.


Ravno zadnjič sem gledal v Leclercu, vžigalni kabli, spredaj Nizozemska firma... pa sem tako dolgo obračal tisti paket, da sem našel napis made in PRC... samo odpad tržijo v naših trgovinah. Ne vem ali je baker res tako drag, da ne dodajo še tistih par mm in prodajo kaj kvalitetnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Invictus ::

Daniel je izjavil:

Ne vem ali je baker res tako drag, da ne dodajo še tistih par mm? in prodajo kaj kvalitetnega.

Pravzaprav je.

In večina ljudi tako nikoli ne uporabi teh kablov. Sam sem si jih naredil sam iz 7 mm debelih kablov. Rešeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabli za vžig (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9022547 (2155) gruntfürmich
»

Krimp klešče

Oddelek: Kaj kupiti
427569 (3853) marjan_h
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421355 (18683) krneki0001
»

Pomoč Renault Megane

Oddelek: Loža
335215 (4609) MarkoSLO
»

Avtomobilski akumolator-polniti ali ne?

Oddelek: Na cesti
232614 (2022) Scorpia

Več podobnih tem