» »

Parkirišče - poškodovan avto

Parkirišče - poškodovan avto

tx-z ::

Recimo da imaš avto parkiran na nekem parkirišču (ni neko uradno parkirišče, temveč samo prostor pred podjetjem(ki ne obstaja več)) in ti plug zabaše sneg v avto in zlomi sprednji odbijač.

Kaj lahko naredim/kaj moram narest?
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

St235 ::

Prijavit odškodninski zahtevek zoper podjetje, ki je opravljalo čiščenje parkirišča.

Olórin ::

Takoj kontaktiraj podjetje. Zahtevaj odškodnino.
Če bodo karkoli mutili pokliči policijo, prijavi pobeg iz kraja nesreče.

Če imaš avto zavarovan za poškodbe na parkirnem mestu pa lahko rešiš s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Doman ::

Kot so ti že ostali povedali kar lepo poklicat na podjetje, saj so za take primere zavarovani.

LP

Mare2 ::

Olórin je izjavil:


Če imaš avto zavarovan za poškodbe na parkirnem mestu pa lahko rešiš s tem.

Poškodbe na parkirišču - štelejo le, če gre za dotik drugega neznanega motornega vozila.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Olórin ::

Mare2 je izjavil:

Olórin je izjavil:


Če imaš avto zavarovan za poškodbe na parkirnem mestu pa lahko rešiš s tem.

Poškodbe na parkirišču - štelejo le, če gre za dotik drugega neznanega motornega vozila.


Ne, v mislih sem imel to:
http://www.generali.si/fizicne-osebe/av...
Kombinacija parkirišče krije škodo, nastalo:

zaradi poškodovanja ali uničenja parkiranega osebnega vozila, ki je nastalo z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila,ni pa krita škoda, ki jo povzroči tovor, ki se prevaža z neznanim motornim vozilom;
zaradi strešnih snežnih plazov, ledenih sveč ali ledenih tvorb, ki padejo s stavb.


Žal pa sem pozabil da gre za snežni plaz, ki mora pasti iz strehe.

St235 ::

Če veš kdo ti je butnil vozilo potem vložiš odškodninski zahtevek zoper to osebo.

Če ti ga je butnil neznani voznik traktorja medtem ko je plužil, pa to seveda sodi v:
- zaradi poškodovanja ali uničenja parkiranega osebnega vozila, ki je nastalo z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila.

Seveda pri tem ne filozofiraš z cenilcem kako je prišlo do škode. Pač si prišel do vozila in videl, da je odbijač zlomjen. Pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dj_uro ::

tako, čim manj lapanja v prazno, ampak točno, odločno in pika... če kdo karkoli muti... 113... in prijaviš še pobeg s kraja nesreče... Bo tisti, ki je plužil naslednjič 100x premislil, če bo še kdaj tako škodo napravil...
vw-klub.si

fikus_ ::

Ja ne vem zakaj imate zavarovalnice? Samo za to da jih plačujete?! Kličite jih tudi takrat, ko jih rabite! Na 113 pa vseeno lahko kličete in obvestite o dogodku, pa poveste da ne rabite prisotnosti policije. Potem pa pridejo ali pa ne. Imaš z zavarovalnico manjše probleme.

tx-z ::

Torej vse to velja, kljub temu da avto ni parkiran na (uradnm) parkirišču?

Se mi zdi da bi bil bolj realen scenarij če bi to naredu: Pokličem polcijo, mi dajo kazen za nepravilno parkiranje, pokličem zavarovalnico, me pošlejo v 3pm ker pač ni uradn parking.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Invictus ::

tx-z je izjavil:

Torej vse to velja, kljub temu da avto ni parkiran na (uradnm) parkirišču?

Se mi zdi da bi bil bolj realen scenarij če bi to naredu: Pokličem polcijo, mi dajo kazen za nepravilno parkiranje, pokličem zavarovalnico, me pošlejo v 3pm ker pač ni uradn parking.

Če še nimaš, si zrihtaj agenta.

Večina ostalih stvari, ki ti jih bodo predlagali, je bolj rekla-kazala metoda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Sneg z ledom, ki ga na avto nameče plug in s tem poškoduje, lahko naredi na avtu drugačno sled (poškodbo) kot mimovozeči avto, ki podrsa po avtu.

Slednje je krito iz "parkirišča" delna kombinacija. Za prvo pa se ugotavlja morebitna odgovornost voznika pluga. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Pokličem polcijo, mi dajo kazen za nepravilno parkiranje,

Kako točno dobiš kazen za nepravilno parkiranje, če nisi na prometni površini?

Olórin ::

tx-z je izjavil:

Torej vse to velja, kljub temu da avto ni parkiran na (uradnm) parkirišču?

Se mi zdi da bi bil bolj realen scenarij če bi to naredu: Pokličem polcijo, mi dajo kazen za nepravilno parkiranje, pokličem zavarovalnico, me pošlejo v 3pm ker pač ni uradn parking.


kaj torej. Si bil parkiran na parkirišču ali nisi bil?

In zdaj je itak minilo že nekaj dni. Bog se te usmili, če toliko časa tenstaš. Jaz bi ti rekel da si zmišljuješ, dokazov za dogodek nimaš. Moraš ravnati takoj ko se dogodek zgodi, ne pa ko se ti sprdne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bambam20 ::

tx-z je izjavil:

Recimo da imaš avto parkiran na nekem parkirišču (ni neko uradno parkirišče, temveč samo prostor pred podjetjem(ki ne obstaja več)) in ti plug zabaše sneg v avto in zlomi sprednji odbijač.

Kaj lahko naredim/kaj moram narest?



Imaš dokaz... Sploh boš težko dokazal, da je zato kriv plug :). Srečno.

Odpel avto h nekomu, ki ima sklenjeno pogodbo s tvojo zavarovalnico in boš uredil BP.

Olórin ::

bambam20 je izjavil:

tx-z je izjavil:

Recimo da imaš avto parkiran na nekem parkirišču (ni neko uradno parkirišče, temveč samo prostor pred podjetjem(ki ne obstaja več)) in ti plug zabaše sneg v avto in zlomi sprednji odbijač.

Kaj lahko naredim/kaj moram narest?



Imaš dokaz... Sploh boš težko dokazal, da je zato kriv plug :). Srečno.

Odpel avto h nekomu, ki ima sklenjeno pogodbo s tvojo zavarovalnico in boš uredil BP.


če bi posredoval takoj bi imel dokaz....kup nega v avtu.
tako pa čaka 5 dni da mu bo snežna kraljica iz Narnije prinesla rešitev.

Mare2 ::

Sneg seveda lahko po petih dneh skopni... :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tx-z ::

Nisem imel časa odpisat sedaj; stvar je v tem da sem potem ugotovil da ni bilo čisto zlomljeno, samo izpadel je dol, potem sem ga nazaj pritrdil in je bil OK. Ampak imam vsakič sedaj strah kaj bo naslednjič, ko mi bo pa še bolj zaril sneg notr in dejansko poškodoval. Zato je bilo tudi potem vprašanje - da vem za naslednjič kaj moram narest, če se isto zgodi.
tx-z

Invictus ::

Zrihtaj si agenta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

tx-z je izjavil:

Nisem imel časa odpisat sedaj; stvar je v tem da sem potem ugotovil da ni bilo čisto zlomljeno, samo izpadel je dol, potem sem ga nazaj pritrdil in je bil OK. Ampak imam vsakič sedaj strah kaj bo naslednjič, ko mi bo pa še bolj zaril sneg notr in dejansko poškodoval. Zato je bilo tudi potem vprašanje - da vem za naslednjič kaj moram narest, če se isto zgodi.


Parkiraj drugje ali tako, da ne bo v napoto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sami ::

Invictus je izjavil:

Zrihtaj si agenta ...


Agenta niti ne rabiš, ponavadi sem podobne stvari urejal brez agenta.

Če imaš kasko ali delni kasko (parking) avto po podobni poškodbi parkiraš v označen parking (box), za vsak slučaj pokličeš policijo, da naredi zapisnik, odideš na cenilno mesto in avto popraviš pri izbranem servisu. Ni neka znanost :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313306 (7114) LeQuack
»

Na parkirnem prostoru mi je nekdo ruknil avto

Oddelek: Na cesti
196847 (4882) jero_no1

Nujno redarstvo ,pajek odpelu avto

Oddelek: Loža
52048 (1885) Gandalfar
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719130 (17609) fosil

Več podobnih tem