» »

Formula 1 2015

Formula 1 2015

««
64 / 69
»»

win64 ::

Seveda je Hamilton boljši, ampak ta napaka je bila čudna. Ne izklučujem da je Rosberg sam naredil napako.

Dejan_007 ::

Men se je tud zdelo da je tale "napaka" od Rosberga prej zaigrana, ker po tej napaki ni niti napadu nazaj, pa čeprav je Rozberg celotno dirko dosegal boljše čase kot Lojz. Tole so pri Mercedezu dobro odigrali. Je bilo pa zanimivo kako mu je Lojz vrgel kapico, Rosberg pa nazaj.

          ::

Dejan_007 je izjavil:

Men se je tud zdelo da je tale "napaka" od Rosberga prej zaigrana, ker po tej napaki ni niti napadu nazaj, pa čeprav je Rozberg celotno dirko dosegal boljše čase kot Lojz. Tole so pri Mercedezu dobro odigrali. Je bilo pa zanimivo kako mu je Lojz vrgel kapico, Rosberg pa nazaj.


se strinjam. to pa ni bila edina zaigrana poteza pomoje. Imam na sumu da se je tudi Kimi namerno zaletel da ne bi ogrožal Fetla v boju za naslov prvaka.

TribesMan ::

LOL? Sej niste resni...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jst ::

Jep, dogajalo se je v Ameriki, ki je polna teorij zarot. Vse je možno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PredatorX ::

Dejan_007 je izjavil:

Men se je tud zdelo da je tale "napaka" od Rosberga prej zaigrana, ker po tej napaki ni niti napadu nazaj, pa čeprav je Rozberg celotno dirko dosegal boljše čase kot Lojz. Tole so pri Mercedezu dobro odigrali. Je bilo pa zanimivo kako mu je Lojz vrgel kapico, Rosberg pa nazaj.



to ni res. HAM je v zadnjih krogih lovil ROSBERGA.
Rosberg je pač naredil napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Dr_M ::

Tezko, ce bomo kdaj zvedli, kaj je v resnici bilo.
Sicer sem mnjenja, da je Rosberg naredil napako, nebi se pa cudil, ce je bilo to prej dogovorjeno, ker v taki kuhinji nikoli ne mores bit 100%.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

no comment ::

Jst je izjavil:

Jep, dogajalo se je v Ameriki, ki je polna teorij zarot. Vse je možno...

Itak, pol pa še kader tako lepo pokaže Wolfa in Laudo, ki si mežikata, se smejeta in si low5-ve stiskata. Hollywood at it's best. Me zanima, če je sploh bla dirka tam. Fuck, mogoče tam sploh ni dirkališča.

Totto je reku, da se bodo resno pogovorili o prvem ovinku z obema dirkačema. Rosberg bo potem čez nekaj dni kontemplacije "ugotovil", da ga Hamilton ni nalašč zrinil (kar ga res ni) in da je vse OK, da bo v prihodnje ravnal enako in da bi Hamilton v taki situaciji tudi tako lepo zavil s proge...

Seveda se bo tudi opravičil, da mu je tako pobalinsko vrgel kapo nazaj.

F1 je prerasla klofute, ki jih je delil Senna (na in izven proge), izpade Schmacherja, ki ga je Coulthard "hotel ubit" in mind-games, ki jih je izvajal Prost. Zato pa je sedaj toliko bolj zanimiva.

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Res me zanima, če bi Rosberg dejasnko pustil HAMa predse.

Čeprav bi Mercedes-u bolj ugajalo, da bi ROS zmagal, ker bi stem prodbil točke napram Vettlu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Jst ::

Mercu je vseeno, ker imajo konstruktorski naslov že v žepu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PredatorX ::

Jst je izjavil:

Mercu je vseeno, ker imajo konstruktorski naslov že v žepu.


Uf. Mislim, da je prvo in drugo mesto kr pomembno.
Škoda je edino to, da HAM ni imel konkurence letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

TribesMan ::

Edino kar je Mercedesu v interesu je to da so konstruktorski prvaki in da sta oba dirkača na prvih dveh mestih...

Zato ne vidim razloga zakaj bi moral Nico spuščati predse Lewisa, sploh ker je bilo več kot jasno da bo Lewis osvojil prvenstvo, je imel preveliko prednost po Sočiju.

S stališča Mercedesa bi bilo sigurno bolje da bi zmagal Nico, saj bi s tem prehitel Vettla v točkovanju.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

          ::

TribesMan je izjavil:

S stališča Mercedesa bi bilo sigurno bolje da bi zmagal Nico, saj bi s tem prehitel Vettla v točkovanju.


To res ampak zakaj ne bi komplicirali in si izmišlali teorije zarote?

Dr_M ::

To je zdej popularno. Poglej vcerajsnjo dirko MotoGP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MaterVola ::

no comment je izjavil:

Rosberg bo potem čez nekaj dni kontemplacije "ugotovil", da ga Hamilton ni nalašč zrinil (kar ga res ni)


Hamilton bi lahko veliko bolj zavil v levo, ampak ni.

Super Sonic ::



Se mi zdi, da bi Hamilton lahko pustil malo več prostora - se tudi vidi kako v drugem delu zavoja lepo obrne volan, ki ga ima nežno zavitega po popolnega vrha zavoja. To bo zelo težko prodal, da ni mogel drugače odpeljat. Problem ima, ker "joka" takoj po radiu že zaradi bistveno bolj minornih stvari od takšnega početja.

Še vedno pa mislim, da je letošnjo sezono odpeljal na vrhunskem nivoju - zagotovo še stopnico višje od lani. Rosberg tega ni znal preskočit in to je to. Hamilton me je navduševal predvsem s stališča, da ni izgubljal živce težjih situacijah in držal lepo celotno sezono v rokah. Včeraj ga je spet malo tyre managemant tepel med dirko in je obudil spomine, kako šibak je na tem področju; v letošnjem letu s tem praktično ni imel težav in kadar je tako, Rosberg nima kaj iskat.

Rosberg rabi res veliko dela, da bo tole obrnil v svoj prid; če sploh lahko. Je pa vprašanje tudi motivacije Hamiltona, ki se zavestno čedalje bolj pomika tudi proti drugi strani svojega uspeha: iskanju čistega užitka in razvoja svoje osebnosti. Tako lahko pričakujemo kaj kmalu novo blagovno znamko oblačil, parfumov in par različnih "škadalov" iz sveta slavnih. ;) Ne bom presenečen, če bo po končani pogodbi z Mercedesom enostavno odšel iz športa - v kolikor ne bo prestopil v Ferrari.

Tule en zanimiv video ravno na to temo:
http://www.dailymotion.com/video/x2n7n4...

Skratka, jaz si Hamiltona v moštvu, kjer se bo vozil okoli 5-15 mesta, ne predstavljam.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PredatorX ::

ti res mal preveč sanjaš. HAM je eden od dirkačev, ki lahko z manj-konkurenčnim avtom dela težave na samem vrhu.

eto napaka ros-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Dr_M ::

HAM je eden od dirkačev, ki lahko z manj-konkurenčnim avtom dela težave na samem vrhu.


In kdaj bo to pokazal?
On se nikoli ni zmagal (oz ne velikokrat), ce ni imel z naskokom boljsega avta ali ce ni startal vsaj iz prve vrste.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr M
Poglej si mal zgodovino.

https://streamable.com/s8q1
Button!!

Dr_M ::

Heh, glede na to, da F1 spremljam ze vec kot 25 let... Kaj cem gledat zgodovino? Ok, nekaj let vmes sem spustil, ampak sem si dosti stvari pogledal. Se vedno stojim za svojo izjavo. Ubistvu je se Vettel boljsi voznik od njega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

Heh, glede na to, da F1 spremljam ze vec kot 25 let... Kaj cem gledat zgodovino? Ok, nekaj let vmes sem spustil, ampak sem si dosti stvari pogledal. Se vedno stojim za svojo izjavo. Ubistvu je se Vettel boljsi voznik od njega.


Drugače meni Alonso in kar nekaj drugih dirkačev.
Ko je mel Vettel TOP avto je zmagoval le za las.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

BorutK-73 ::

PredatorX je izjavil:

ti res mal preveč sanjaš. HAM je eden od dirkačev, ki lahko z manj-konkurenčnim avtom dela težave na samem vrhu.

Sem skor s stola padu!!:))
HAM je razvajen mulc ki se pritožuje na vse ostale ko mu ne gre. In ja, v prvem ovinku na startu je "porinil" ROS iz steze.

PredatorX ::

BorutK-73 je izjavil:

PredatorX je izjavil:

ti res mal preveč sanjaš. HAM je eden od dirkačev, ki lahko z manj-konkurenčnim avtom dela težave na samem vrhu.

Sem skor s stola padu!!:))
HAM je razvajen mulc ki se pritožuje na vse ostale ko mu ne gre. In ja, v prvem ovinku na startu je "porinil" ROS iz steze.


Hmm. HAM je kr talentiran, če vm je to težko priznat potem pa prav. Nisem ravno FAN.. ampak je zelo dober.

TOP ::

Če ne bi bil dober nebi bil 3X sv.prvak,za razliko od Rosberga,ki verjetno nebo nikoli,vsaj dokler je Lojze tukaj.

Modri dirkač ::

Dr_M je izjavil:

Heh, glede na to, da F1 spremljam ze vec kot 25 let... Kaj cem gledat zgodovino? Ok, nekaj let vmes sem spustil, ampak sem si dosti stvari pogledal. Se vedno stojim za svojo izjavo. Ubistvu je se Vettel boljsi voznik od njega.

Potem žal ne razumeš tega, kar gledaš ...
Everybody lies!

PrimozR ::

BTW, tista teorija zarote, zakaj Rosberg ni napadal. Imel je par krogov starejše gume. Ki jih je verjetno skuril še z branjenjem proti Hamiltonu, ki je jasno imel novejše gume. Da ne boste preveč razmišljali :P

TribesMan ::

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Super Sonic ::



Je to bilo res ali je tole fejk? Jaz nisem našel ničesar v uradnem zapisu tiskovke.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

connel ::

Fejk.

BT52 ::

1. Zanimivo; V Austino razen odlične dirke, ter obilice dežja smo tudi videli veliko tehničnih sladkorčkov. Recimo po dobrem letu Mercedesove integracije #batwinga, kot flow conditionerja (oz vortex generator) se je "končno (namreč je veliko razlogov zakaj je temu tako)" upogumilo moštvo, da razišče načim pridobivanja podtlaka tudi z Mercedesovo "filozofijo" tokovnih struktur pod nosom pred prehodom pod in nad dno.

 Ferrari Batwing, ali gre zgolj za tipanje razumevanja konkurence ali resno premišljanje k rahli spremembi filozifije, ki se bo tudi odrazila na bolidu za drugo sezono, ne vemo...

Ferrari Batwing, ali gre zgolj za tipanje razumevanja konkurence ali resno premišljanje k rahli spremembi filozifije, ki se bo tudi odrazila na bolidu za drugo sezono, ne vemo...



2. Mehika;



velika nadmorska višina, nov asfalt, dolga ravnina + z low speed ovinki za trakcijo, ter razgibanim sredjim sektorjem izziv za ekipe.... Vse tole bo vplivalo na PU managment oz. predvsem na hladilne karakteristike bolidov. Če sodimo skozi sezono Ferrari naj nebi smel biti tako zadaj (+ nov 5 PU; Malezija dokazala da hladilni paket ne izgublja toliko moči v primerjavi z Mercom, Bahrajn, Singapur pokazala trakcijo, če gume grabijo). Tehnični del je pisan Vettlu na kožo. Vprašanje je pa seveda odvino predvsem od tega kako bo izguba podtlaka zaradi gostote zraka vplivala na degradacijo pnevmatik MEDIUM in SOFT!!! Torej gre za dokaj mehko izbiro z ozirom, da gre za dokaj tehnično trakcijsko progo, ki je rear limited??? Mogoče lahko stavimo na Ferrari? Slednji se na Rear limited progah izkaže odlično.

ttommy ::

Prvi petkov prosti trening v Mexicu:

1 Max Verstappen 1:25.990 38
2 Daniil Kvyat 1:26.295 +0.305s 27
3 Kimi Räikkönen 1:26.295 +0.305s 36
4 Sebastian Vettel 1:26.886 +0.896s 31
5 Daniel Ricciardo 1:27.185 +1.195s 28
6 Nico Rosberg 1:27.196 +1.206s 19
7 Valtteri Bottas 1:27.303 +1.313s 26
8 Carlos Sainz 1:27.410 +1.420s 37
9 Sergio Perez 1:27.581 +1.591s 19
10 Felipe Massa 1:27.695 +1.705s 24
Gamer

BT52 ::

Vau Aston Martin se spogleduje z Force Indio za rebrand...
http://www.autosport.com/news/report.ph...

Lahko bi videli spet Akrapoviča v F1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

PrimozR ::

Na kakšen način pa?

Gregor5816 ::

Alongside the team name change, it is understood the livery will become blue and gold as part of a link-up with sponsor Johnnie Walker.

Dvomim, da bi McLaren in Aston Martin imela istega sponzorja. Ali pač? A ne predstavljata drug drugemu konkurenco na trgu?

BT52 ::

PrimozR je izjavil:

Na kakšen način pa?


Spozor, če ne drugega. Če imajo v otalih serijah uspešno sodelovanje, zakaj ga nebi nadgradili.

Gregor5816 je izjavil:

Alongside the team name change, it is understood the livery will become blue and gold as part of a link-up with sponsor Johnnie Walker.

Dvomim, da bi McLaren in Aston Martin imela istega sponzorja. Ali pač? A ne predstavljata drug drugemu konkurenco na trgu?


Verjetno bodo odšli, ko imajo od letos malo muzike od njih. Verjetno. :D Podobno, kot jim je letos pobegnil HugoBoss k Mercu. Pa Erik je že nekaj jamral po medijih, da jih skrbi izpad prihodkov z strani konstruktorkih nagrad in spozorjev za drugo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

Pa v primerjavi z konkurenco "midfield" ALO zelo dobro drži.

Pa hitrosti so res odbito hitre. Merci preko 360 km/h.

PrimozR ::

Akrapovič je bil v zgodovini znan kot firma, ki je zadeve razvila, ne pa nujno reklamirala. Zakaj bi zdaj reklamirala, ne pa razvila?

Đoni bo verjetno zapustil McLaren, če tisti članki držijo. No, morda pa ne...

Dr_M ::

Akrapovic nima denarja za sponzoriranje takih zadev. Tukaj ce nimas vsaj 5 mio na leto, te niti povohal ne bodo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Johnnie Walker odhaja od McLarna, ampak tukaj ne gre za izgubo sponzorja pri McLarnu ampak samo za menjavo...

Pri McLarnu bo drugo leto Chandon, ki je druga blagovna znamka znotraj iste skupine ki lasti tudi Johnnie Walkerja.

Ista firma pa lasti tudi Smirnoff, ki trenutno sponzorira Force Indio tako da... gre samo za rošado...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Govori se da bo v 2016 Pirelli pripeljal 3 različne zmesi gum na dirko, in da bo možno uporabljati različne zmesi hkrati.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gregor5816 ::

Ja Pirelli dela nove gume, s srebrno/vijolično obrobo (po mojem bo obveljala vijolična, ker je srebrna preveč podobna belim medium pnevmatikam). Ne vem pa, ali bodo te namesto trenutnih supersoft ali bodo imeli naslednjo sezono 5 različic trdot, poleg supersoft še ultrasoft.

BT52 ::

PrimozR je izjavil:

Akrapovič je bil v zgodovini znan kot firma, ki je zadeve razvila, ne pa nujno reklamirala. Zakaj bi zdaj reklamirala, ne pa razvila?


True that.

Verjetno so res premajhni. Je pa tale hibridna tehnika velika priložnost, da bi se mogoče podali tudi na ta trg. Recimo glede množične proizvodnje so zanimivi kataliza, SCR, ERS-H izpušni sistemi ipd. Dejansko lahko tukaj še veliko razvijejo. Še posebaj za tovornjake, težko mehanizacijo...

Zdaj razvijat direktno za ta dirkaški program niti ne morejo, ker so kolektorji do turbine definirani, kot "zapečateni" in so del PU-ja (Merca v tem primeru), ter posledično nadzorovani preko "žetonov". Poljubno lahko spreminjajo samo pol metra končnega izpuha od turbine nazaj. No drugo leto bodo tu še vsaj 1-2 wastegate izhodi. Pa vendarle je nek razvoj tukaj težko udejanit.

No mogoče samo v smeri...
http://www.somersf1.co.uk/2015/10/in-th...

Samo razmišljam na glas. Vsekakor jim želim vse najboljše. Tudi trenutno stanje glede motociklov in izpušnih loncev, ter Audija ni slabo. Ampak dodana vrednost so zgornja področja, ki sem jih naštel. Zdaj kako strategijo imajo za naslednjih 10 let je na njih. Vsekakor ne bo vedno rožnato. In kdo cepeta na enem mestu propade. Recimo v SLO imamo številne primere, kjer se je razvoj opustil oz. se nismo pravi čas prilagodili. Naj bo to iz političnih, osebnih ali celo ideoloških razlogov (TAM, lesna industrija).

Vsekakor F1 je še vedno zelo dobro orodje za množično reklamo tuning sistemov.

Gregor5816 je izjavil:

Ja Pirelli dela nove gume, s srebrno/vijolično obrobo (po mojem bo obveljala vijolična, ker je srebrna preveč podobna belim medium pnevmatikam). Ne vem pa, ali bodo te namesto trenutnih supersoft ali bodo imeli naslednjo sezono 5 različic trdot, poleg supersoft še ultrasoft.


Ali pa ULRAhard. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

galimim ::

Prej o sponzorstvu iz F1F:
The deal will see their cars become blue and gold as part of a sponsor tie-up with Johnnie Walker, the whisky brand, which is taking its ?15 million a year away from McLaren at the end of the season.

Mclarnu se ne piše nič dobrega. Slabi rezultati se poznajo in upam da zrihtajo mašine in da prilezejo usaj do poštenega midfielda nasledne leto
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

šernk ::

če se ne motim je Akrapovič pred par leti v enem od intervjujev dejal, da jih F1 ne zanima več saj so zadeve preveč omejene glede razvoja in za njih tam ni nekega pravega iziva.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

Povsem verjetno, oni so bili zraven itak v časih Hondinih V10 motorjev se mi zdi. Takrat je bil pa izpuh F1 kratek, tik pred koncem so se posamezni cilindri združili skupaj v eno cev in prišli ven iz avta. Neke blazne optimizacije skoraj ni bilo mogoče narediti, izbira materiala je bila jasna (Inconel), položaj je verjetno močno diktirala aerodinamika, itd. Verjetno je precej težje narediti izpuh za cestni avto, ki ga je mogoč še vedno homologirati. Pa plusi so večji (teža, pridobitev na moči, itd.)

billy ::

Je kaj šans za dež danes?

TribesMan ::

60% baje...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

connel ::

Nope, bo kar suho to dirko :)

PrimozR ::

Na, pa je Kimi dobil dozo svojega.

EDIT: tukaj je bil sicer bolj kriv Kimi, ker je Bottasa stisnil prek roba steze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Raikkonen vs Bottas :))
Zdej pa da ga vidimo heroja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
64 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251172527 (104086) broken/link
»

Formula 1 2013 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Na cesti
1899233935 (139761) Alexius Heristalski

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177204 (140449) WarpedGone

Več podobnih tem