» »

Programerska plača

Programerska plača

Invictus ::

AndrejO je izjavil:


Dejstvo je tudi, da si očitno tako zelo zagrenjen zaradi svojih slabih izkušenj, da si o sonarodnjakih privzeto misliš samo najslabše. Vsaj meni učinkuješ, kakor da ne zamudiš niti ene priložnosti, da vsem poveš kako slabo mnenje imaš o vseh. Glede na tvoj odziv, to jemlješ še kako zelo osebno. Pa tudi, če se te dejansko ne tiče neposredno.

Da, takšne zadeve je potrebno izkoristiti. Da, včasih se stvari ne iztečejo idealno. Ne, če se to zgodi enkrat, to še ne pomeni, da oseba nima samoiniciative.

Odgovor tipičnega Slovenca.

Cel kup iskanja izgovorov ... Če bi Slovenci toliko časa porabili za nekaj novega kot ga zagonijo za iskanje izgovorov, bi bili najbolj uspešna država na svetu.

In ne, nisem zagrenjen. Samo malo razočaran ... In samoiniciativnosti ni. Vsi hočejo vse imeti na pladnju in kasirati. Delajo naj pa drugi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

vsaj imaš plačane nadure, bear. večinoma inženirsko delo ne pozna tega.
in na slo-techu si lahko med sihtom (te noben tuk ne priganja).

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ne vem, meni se Invictus zdi kot "tipičen slovenec", vedno na nas gleda z visokega trona in skrajno arogantno. Rad bi ga enkrat videl pred stranko, če tam še liže poden, potem je to sagurno to.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

l0g1t3ch ::

Isotropic je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

@jype
Ti večkrat omeniš da dobro zaslužiš. Zaslužiš to kot programer/sistemc ali si že v manager vodah in kodo vidiš bolj samo še od daleč ? Zanima me do kam se da po zaslužku pridet kot nekdo ki se dejansko ukvarja z tehnikalijami. Ok, če imaš neko res izjemno specialno znanje potem je meja samo nebo (teoretično) ampak za nekaj bolj običajne vseeno pa nadpovprečno sposobne pa je meja kje ? Sprašujem za SLO o. severne sosede AT in NEM ?

Za slo se mi zdi da te pri 2k neto že gledajo kot tajkuna oz. kako si sploh upaš želeti še kaj, čeprav roko na srce si marsikateri EU državi s tem zneskom bolj kot ne revež.

arhitekti verjetno kar dost dobijo.
kaj pa delaš na šihtu?


Cloud storitve (kak mi gre ta termin na K...), sistemska administracija predvsem windows server in system center produkti, nekaj linux-a, vmware produkti,...
Precej skriptanja in avtomatizacije predvsem z powershellom in nekaj pythona, basha ter php-ja.

Želel bi si pa nazaj v programerske vode ...

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Ne vem, meni se Invictus zdi kot "tipičen slovenec", vedno na nas gleda z visokega trona in skrajno arogantno. Rad bi ga enkrat videl pred stranko, če tam še liže poden, potem je to sagurno to.

Mi ni treba lizati tal. še manj pa biti všečen folku tukaj na Slo Tech ...

Me stranke same pokličejo. Seveda pa zahtevajo debato na malo višjem nivoju kot je tukaj.

Imam dovolj priporočil da se že prodajam sam.

Na srečo se mi pa ni treba ukvarjati s slovenskimi strankami.

Ampak vi kar nadaljujte s svojimi egalitarnimi izjavami in dajanju uspešnih ljudi v nič. Mazzini je imel še prekleto prav.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Jaz sem ravno toliko uspešen kot ti, bumbar. Pa nisem edini tukaj na Slo Tech. Samo drugi se trudimo spodbujati mlajše kolege, ti pa vedno izkoristiš priliko, da poveš kak car si ampak da pomagal pa ne boš nikomur in da "nas v sloveniji" onus gleda.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

@ZaphodBB
A sem te popljuval, da se tako ogroženega počutiš? In bluziš proti meni?

Ali pa si se videl v mojih postih?

Fant se mora pač navaditi na kruti poslovni svet, ker drugače mu raje pošlji tubo vazelina. Bo peklo prej ali slej ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

@ZaphodBB
A sem te popljuval, da se tako ogroženega počutiš? In bluziš proti meni?

Ali pa si se videl v mojih postih?

Fant se mora pač navaditi na kruti poslovni svet, ker drugače mu raje pošlji tubo vazelina. Bo peklo prej ali slej ...

Moti me tvoj odnos, tako kot Andreja nad teboj. Pa sem se pridružil njegovemu mnenju.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

FS8384 ::

Invictus je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Ne vem, meni se Invictus zdi kot "tipičen slovenec", vedno na nas gleda z visokega trona in skrajno arogantno. Rad bi ga enkrat videl pred stranko, če tam še liže poden, potem je to sagurno to.

Mi ni treba lizati tal. še manj pa biti všečen folku tukaj na Slo Tech ...

Me stranke same pokličejo. Seveda pa zahtevajo debato na malo višjem nivoju kot je tukaj.

Imam dovolj priporočil da se že prodajam sam.

Na srečo se mi pa ni treba ukvarjati s slovenskimi strankami.

Ampak vi kar nadaljujte s svojimi egalitarnimi izjavami in dajanju uspešnih ljudi v nič. Mazzini je imel še prekleto prav.



Glede na to da si tako dober, da te stranke kar kličejo. Daj enkrat objavi link do tvojega linkedin profila, da vidimo s čim se ukvarjaš, kaj je tako vredno da si top of the top...

Gandalfar ::

No, dajte mir s temi osebnimi napadi.

Pegaz ::

KraitPay je izjavil:

Študensko plačilo? 4EUR (brez malice in brez potnih stroškov) Vozim se slabih 40km v eno smer.
Nekateri boste rekli, da si nisem znal "izboriti". Na žalost smo mladi pač v takšni poziciji, da se nimamo kaj preveč za pogovarjati, saj je brezposelnost med mladimi že kar velika, kar se zavedam in raje delam za 4EUR, kot da se smilim samemu sebi... S tem zasluškom si plačujem samo bencin ostalo porabim za nakupe knjig.


Kakšno urno postavko boš dobil je odvisno od tvojih znanj (tako tehničnih kot mehkih), proaktivnosti, sposobnosti pogajanj in sreče. Jaz sem pred 7 leti kot dijak (z osnovnošolsko izobrazbo) imel višjo urno postavko in takrat nisem bil kaj prida programer, poleg tega pa še velik introvert. Velik del tega, da sem dobil to študentsko delo je bila sreča, nekaj pa je bilo tudi krivo to, da sem vedel kaj hočem in sem bil proaktiven.

Moj nasvet: če si socialno "razmeroma normalen", ker ne nujno pomeni zelo komunikativen, definitivno pa pozitiven in razmeroma delaven, imaš vsaj nekaj strasti do svojega dela (npr. prebereš kakšno software development knjigo in slediš programerskim trendom) in seveda dejansko poseduješ programerska znanja (ki niso samo to, da znaš sintakso nekega programskega jezika - taki osebi se reče code-monkey in z njimi noče nihče sodelovati), potem je 4EUR smešno malo. V primeru, ko ti katera od naštetih stvari manjka, potem je postavka mogoče primerna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pegaz ()

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Dejstvo je tudi, da si očitno tako zelo zagrenjen zaradi svojih slabih izkušenj, da si o sonarodnjakih privzeto misliš samo najslabše. Vsaj meni učinkuješ, kakor da ne zamudiš niti ene priložnosti, da vsem poveš kako slabo mnenje imaš o vseh. Glede na tvoj odziv, to jemlješ še kako zelo osebno. Pa tudi, če se te dejansko ne tiče neposredno.

Da, takšne zadeve je potrebno izkoristiti. Da, včasih se stvari ne iztečejo idealno. Ne, če se to zgodi enkrat, to še ne pomeni, da oseba nima samoiniciative.

Odgovor tipičnega Slovenca.

Hvala. Kajti, če ima tipičen Slovenec nekaj osnovnega bontona, občutka za sočloveka in željo po čim manj pristranskosti, potem je to kompliment.

Invictus je izjavil:

Ampak vi kar nadaljujte s svojimi egalitarnimi izjavami in dajanju uspešnih ljudi v nič.

Edini, ki tukaj nekoga daje v nič, si ti. Sicer pa res... kakšno veličino kažeš, ko daješ v nič začetnika.

Invictus je izjavil:

Mazzini je imel še prekleto prav.

Mazzini ima še vedno v marsičemu prav. Na tole sem se spomnil:
"Drugače sploh ne znamo komunicirati. Oni dan sem hotel doma popraviti neko malenkost in sem šel brat slovenski forum. Nekdo je že zastavil vprašanje, ki me je zanimalo, in odgovorili so mu – a prej so ga dolgo zmerjali, kakšen idiot je, nesposobnež itd. Kar se je tudi meni že večkrat zgodilo, zato svoja vprašanja raje zastavljam na tujih forumih."
Zakaj se ne moremo o ničemer sporazumeti, Miha Mazzini, siol.net

flyko ::

A se nič ne pogovarjate s sodelavci o višini plače in o tem, da je normalno kolektivno pritisniti na delodajalca, da plača opravljene nadure? Pustimo klavzule v pogodbah, da je to skrivnost, če se o tem ne boste pogovarjali med sabo, bo delodajalec še vedno prodajal vaše delo za 20k, vam pa plačal 1k. Ne mečem vseh v en koš, kajti pri nas še vedno obstajajo ljudje, ki razumejo, da medsebojno sodelovanje in zaupanje prinese le pozitivo, saj smo konec koncev vsi v isti mlaki in se trudimo, da bo stranka zadovoljna, da bo delo opravljeno karseda blizu 100%. Če tega ne razume delodajalec, potem se rajše poslovite, bo bolje za vse, on bo že našel istega hlapca, vi pa nekoga, ki mu boste dejansko lahko pomagali uresničit cilje, on pa vam, seveda s poštenim plačilom.
Zato fantje in dekleta, začnite se cenit (če seveda imate kaj pokazat) in obesedite svoje zahteve tako, da bodo prišla v prave glave, če jamrate po forumih, gostilnah, ... ne boste dosegli nič.

jype ::

flyko> A se nič ne pogovarjate s sodelavci o višini plače in o tem, da je normalno kolektivno pritisniti na delodajalca

Hja, mogoče v kakšni firmi to ne bi bilo napak. Mi se sicer pogovarjamo, ampak reči znotraj podjetja so precej transparentne in zelo dobro se ve, kdaj bo zmanjkalo denarja in kaj je do tedaj treba še postoriti, da bo to tako daleč v prihodnosti, da bo smiselno težit z višjimi dohodki.

Ur seveda nihče ne beleži, včasih se dela ogromno, včasih se pa malo bolj filozofira, včasih se pa veseli in zabava.

K sreči nihče ne teži, če med zabavo pobegneš za tipkovnico in delaš naprej.

flyko> obesedite svoje zahteve tako, da bodo prišla v prave glave,

Napiše se "ubesedite", mimogrede :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MadMax ::

Kar sem videl klavzul o skrivnih plačah, sem jih razumel tako, da ne smeš izdajat podatkov drugih oseb tretjim.
Svojo pa lahko razkriješ tudi na radio1 če želiš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

flyko ::

jype> super imate to glede ur, pri nas je na žalost drugače, ure se beležijo, nadure niso plačane, ko je pa potrebno kdaj kam skočit za par urc je pa težava, čeprav se to k sreči popravlja, vsaj pri meni, drugi ne upajo skomunicirat, bunijo pa se med malico.
Je ubesedite, nisem prebral sestavka, ko sem ga napisal, črki pa tudi nista tako skupaj, da bi bila pomota :). Sem vmes gledal tv debato o štajerskem ravnatelju, ki je imel malico in kako se vsi čudijo, kako lahko liže pičko med delovnim časom. Ne vem, če se lahko kakemu programerju to zgodi; žena misli, da sem pri ljubici, ljubica, da sem pri ženi, jaz pa v miru programiram ?

In še to, jype, imaš čut za detajle, večina verjetno sploh ne opazi napake, tako, da se sploh ne čudim, da imaš svoje mesto v IT-ju, imam občutek, da je to ena izmed tistih lastnosti, ki dodajo vrednost, zraven strokovnosti, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyko ()

Mufasa ::

jype je izjavil:

Ur seveda nihče ne beleži, včasih se dela ogromno, včasih se pa malo bolj filozofira, včasih se pa veseli in zabava.


Me spomni na firmo, ki me je prva poizkusila rekrutirat - na severu - da so imeli pingpong mizo in so kot predstavljali da je to "locker" vzdušje. Potem pa na sajtu kununu.com (btw je kaj takega v Sloveniji?, morda bi bilo pametno postavit eno "anonimno" temo - na TO temo) prebereš Bewertung, da so tisti ki so za pingpong-honeypot mizo vedno prvi na odstrel - listi, in se dejansko samo briše prah dol. :))
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

flyko ::

Tudi pri nas je ena soba takšne vrste, sprostitvena soba. V njej so udobni naslonjači, vreče, žoge,... Nihče se dejansko ne upa v tisti sobi sproščat, če je utrujen, raje zdržijo tistih 8 ur in čimprej pobegnejo domov. Bojijo se namreč direktorja, ki bi nekako sklepal, da če imamo čas za sproščanje, potem že nismo dovolj obremenjeni in bi se hitro znebil koga, da bi zapolnil tisto vrzel :). Uporabljamo jo samo, da se kdaj pa kdaj spije tam kakšna kavica, se ni potrebno vlačit do kafiča in pogovor steče bolj neformalno. No s tem je namen sobe nekako dosežen, kaj več pa noben ne upa :)

Mufasa ::

flyko je izjavil:

Tudi pri nas je ena soba takšne vrste, sprostitvena soba. V njej so udobni naslonjači, vreče, žoge,... Nihče se dejansko ne upa v tisti sobi sproščat, če je utrujen, raje zdržijo tistih 8 ur in čimprej pobegnejo domov. Bojijo se namreč direktorja, ki bi nekako sklepal, da če imamo čas za sproščanje, potem že nismo dovolj obremenjeni in bi se hitro znebil koga, da bi zapolnil tisto vrzel :). Uporabljamo jo samo, da se kdaj pa kdaj spije tam kakšna kavica, se ni potrebno vlačit do kafiča in pogovor steče bolj neformalno. No s tem je namen sobe nekako dosežen, kaj več pa noben ne upa :)


Upaš povedat za kiro firmo gre?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

jype ::

flyko> Nihče se dejansko ne upa v tisti sobi sproščat, če je utrujen, raje zdržijo tistih 8 ur in čimprej pobegnejo domov.

Jaz (pa nisem edini) pogosto odspim pol urce do urco, če se mi zdi, da sem preveč zaspan, da bi lahko efektivno delal. Vsake toliko časa se sicer kdo spomni, da bi si moral svoj čas bolje organizirat in to vsekakor drži, ampak naš delovni čas je še vedno fleksibilen in če ne bi bil, bi jaz Zemanto zapustil, ker se ne strinjam s tem, da bi morali vsi ves čas delat hkrati. Odkar nas je vedno več v ZDA se k sreči to spreminja in ljudje začenjajo veliko bolj ceniti tudi delo, ki je opravljeno ob "nečloveških urah", ker nekateri občasno pač super funkcionirajo med enajsto zvečer in četrto zjutraj in je samo pozitivno, da se takrat spravijo delat, če jih veseli.

flyko> Ne vem, če se lahko kakemu programerju to zgodi; žena misli, da sem pri ljubici, ljubica, da sem pri ženi, jaz pa v miru programiram ?

Ja, tega, da je intelektualno občevanje lahko prijetnejše od fizičnega (več dopamina, haha), nekateri ne morejo razumeti, ker se niso nikoli naučili, kako se to dela. Jaz imam veliko srečo, da je takšna tudi moja partnerka in potem pogosto "all night long" tipkava (no, ona tudi veliko klika, ker je arhitekt), pa začuda trenutno še ni ljubosumna na sodelavce z Zemante, s katerimi počnem praktično isto (in vsake toliko časa res postane adrenalinsko, ko gredo reči tako zelo hitro, da sem nadvse zadovoljen, da sem jaz eden tistih, ki skrbijo za varnostne kopije).

                  (
                       )     (
                ___...(-------)-....___
            .-""       )    (          ""-.
      .-'``'|-._             )         _.-|
     /  .--.|   `""---...........---""`   |
    /  /    |                             |
    |  |    |      Sex is nice.           |
     \  \   |   Programming is better.    |
      `\ `\ |                             |
        `\ `|                             |
        _/ /\                             /
       (__/  \                           /
    _..---""` \                         /`""---.._
 .-'           \                       /          '-.
:               `-.__             __.-'              :
:                  ) ""---...---"" (                 :
 '._               `"--...___...--"`              _.'
   \""--..__                              __..--""/
    '._     """----.....______.....----"""     _.'
       `""--..,,_____            _____,,..--""`
                     `"""----"""`

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Isotropic ::

a delas v startupu al "normalni" firmi, flyko?

flyko ::

Delam v normalni firmi. Lahko rečem, da sem zadovoljen kako je urejeno.
Nepošteno (do nekaterih, ki si ne znajo izboriti svojega) se mi zdi zgolj to, da se plača za podobno delovno mesto in podobne odgovornosti lahko precej razlikuje in višek pripada tistim, ki težijo za več. Namreč, ne zdi se mi pošteno to, da je potrebno neprestano opominjat vodstvo, da se zastonj enostavno ne dela. In ravno to je razlog, da se spogledujem s tujino oziroma s samostojnimi projekti, bom vsaj sam odgovoren zase, za svoje delo in seveda za plačilo, ki bo primerno opravljenemu delu.

kunigunda ::

Mufasa je izjavil:

jype je izjavil:

Ur seveda nihče ne beleži, včasih se dela ogromno, včasih se pa malo bolj filozofira, včasih se pa veseli in zabava.


Me spomni na firmo, ki me je prva poizkusila rekrutirat - na severu - da so imeli pingpong mizo in so kot predstavljali da je to "locker" vzdušje. Potem pa na sajtu kununu.com (btw je kaj takega v Sloveniji?, morda bi bilo pametno postavit eno "anonimno" temo - na TO temo) prebereš Bewertung, da so tisti ki so za pingpong-honeypot mizo vedno prvi na odstrel - listi, in se dejansko samo briše prah dol. :))

To je meu google v svici, en kup sob, menz, masaznih sob itd. Predvsem zato, da ne hodis domov in si 24ur tam, ker ti nudjo vse,
s tem pa tud vec delas :)

Mufasa ::

Alpa to da se ne meri časa...super za delodajalca če je crunch time vsak dan. V praksi pa te sodelavci po enem tednu postran gledajo če delaš 9-12, oz kuj dobiš extra taske da si tam do 17,18.

Vglavnem na-teg ČE delaš samo za (dvojno povprečno slovensko) mesečno plačo.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

jype ::

Mufasa> Alpa to da se ne meri časa...super za delodajalca če je crunch time vsak dan.

Roke in količino dela si (na Zemanti) planira vsak sam, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

matvoz ::

Mislim da je marsikje problem zaradi mentalitete vodilnih, ko ne znajo pravilno doumeti delo programerja. 15 vrstic kode ni enako 15 zloženih škatel za trakom, kjer lahko delo meriš s časom. En zahteven task, ki je bil planiran za celi dan, je lahko rešen v eni uri, če je tista oseba v psihofizično dobrem stanju in v elementu. Če je pa utrujena in ji nadrejeni gnjavijo in stojijo za vratom, bo pa delala tistih 8 ur ali pa še kako več.

Je pa res, da morajo biti v takem kolektivu osebe, ki vedo zakaj so v službi. Jaz vem, da bi isti trenutek dal odpoved, če bi mi šef začel težiti, češ kaj delam na Slo-techu. Na srečo oba veva, kakšna je moja dodana vrednost in do tega ne bo prišlo.

Red_Mamba ::

Ce hoce kdo za obcutek kako zgledajo place v tujini.
Dobil na mail od headhunterja

- Team Lead for a Digital Agency in London
.NET, GIT, TFS & Ruby up to ?55k

- Senior Developer for a Software Agency in London
.NET, MVC, SOLID & TDD up to ?65k

-Lead Developer for a Automotive Company in Berkshire
C# & Multi-threading up to ?60k

- Senior .NET Developer for a global Insurer in London
.NET, MVC, Strict TDD & SOLID up to ?60k

- Senior .NET Developer for a Software Vendor (Remote Working - if within 1.5hr of London)
.NET, MVC & Web Services up to ?50k

- .NET Developer for a National Organisation in London
.NET, MVC, Web Services & SOA, up to ?40k

- Senior .NET Developer for an Insurer in Norwich
.NET, MVC, WCF & Best Practices, up to ?50k

- .NET Developer for an Insurer near Brighton
.NET, C#, MVC & T-SQL, up to ?35k

- Junior .NET Developer for a Software Vendor in Brighton
.NET, MVC & JavaScript, up to ?30k

- Senior .NET Developer for a Financial Consultancy in London
C#, Multi-threading & Real-time/Low Latency, up to ?80k

- Senior .NET Developer for a global Professional Services Company in London
.NET, Web forms & MVC, Entity Framework & T-SQL, up to ?55k + bonus

- Junior .NET Developer for a Digital Agency in Birmingham
.NET, MVC, Bootstrap & JavaScript, up to ?25k
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

jype ::

To ni tujina, to je EU.

Bellzmet ::

In kaj pomeni 55k? Bruto, neto, EUR, GBP,...?

Senitel ::

Bruto na leto, GBP.

Smurf ::

- Senior .NET Developer for a Financial Consultancy in London
C#, Multi-threading & Real-time/Low Latency, up to ?80k

Tale je dokaj kul, edino skoda, da je dolgocasno podrocje.

Red_Mamba ::

jype je izjavil:

To ni tujina, to je EU.


potejto/potato
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Steinkauz ::

V slo s plačo 1500eur neto dobiš več kot 30000eur bruto letno.
65000 funtov bruto letno je v UK okol 4000eur neto. Bivanje v Londonu ni poceni, prav tako so storitve dražje.

Vsekakor ti ostane več kot v sloveniji, ni pa neki blazni dnar, da bi šel za 2 leti v UK pa pršu nazaj z kešom za stanovanje/bajto.


Drugač pa malo sanjate s ciframi.
Večina programerjev v SLO ma max 2000eur neto.

Ne mi tle tlačit SP in podobno ker je čist druga scena.

Mavrik ::

Steinkauz je izjavil:

Ne mi tle tlačit SP in podobno ker je čist druga scena.


To bo verjetno zato ker vsi ko so napol pametni (kar ljudje z 2k+ plače načeloma so) itak do trenutka ko dosežejo toliko preklopijo na s.p. Moraš biti posebne vrste nor da imaš 3.000EUR plače v Sloveniji prostovoljno :)
The truth is rarely pure and never simple.

Red_Mamba ::

Steinkauz je izjavil:

V slo s plačo 1500eur neto dobiš več kot 30000eur bruto letno.
65000 funtov bruto letno je v UK okol 4000eur neto. Bivanje v Londonu ni poceni, prav tako so storitve dražje.

Vsekakor ti ostane več kot v sloveniji, ni pa neki blazni dnar, da bi šel za 2 leti v UK pa pršu nazaj z kešom za stanovanje/bajto.

p.s. 65000? bruto na leto je okoli 3750? na foko vsak mesec kar je 4800EUR :)


Drugač pa malo sanjate s ciframi.
Večina programerjev v SLO ma max 2000eur neto.

Ne mi tle tlačit SP in podobno ker je čist druga scena.


to bi pomenlo da povprecna placa programerja limitira proti 2000EUR in ce bi bilo to res ta tema sploh nebi obstajala ker na zalost limitira proti 1000EUR :'(
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

jype ::

Red_Mamba> to bi pomenlo da povprecna placa programerja limitira proti 2000EUR in ce bi bilo to res ta tema sploh nebi obstajala ker na zalost limitira proti 1000EUR :'(

Ne vem, če sploh kam limitira. Vrednosti se kvečjemu zgostijo okoli parih vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Red_Mamba ()

Red_Mamba ::

pa 65.000? bruto na leto je 4800EUR neto na mesc. Poleg tega ti noben roke ne zvija, da mors glih v Londonu zivet v najdrazji cetrti.

Folk zivi v londonu z 1500? na mesc pa jim ni slabo
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

kunigunda ::

Red_Mamba je izjavil:

pa 65.000? bruto na leto je 4800EUR neto na mesc. Poleg tega ti noben roke ne zvija, da mors glih v Londonu zivet v najdrazji cetrti.

Folk zivi v londonu z 1500? na mesc pa jim ni slabo

A ni 4500EUR (17% davek). Baje se tud vsa zdravila placuje, na socialo je zgolj recept. Frend drgac placuje manj kot jurja za mini garsonjero, pa
je cist kul, je pa res da ni glih v centru. Jest sm zracunu, da ce se familijo gor popokam, se mi izpod 100k ne splaca, nam je bolj tukaj.
Poznam pa par computer anglezov, k so v SLO pa so rekl da je tukaj dost boljs (na rednih placah)

darkkk ::

Znanc na (insert company) kot analitik vleče ene 65k GBP + mastna nagrada(20k €) letno pa mu ni neki baš rožnato v Londonu s tem denarjem.

Red_Mamba ::

Jaz upam da mi naslednje leto rata dobit vizo za ZDA. In ce bo vsaj priblizno ista placa kot je zdaj lokacija pa Kalifornija bo majka :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Gandalfar ::

Torej zdaj imas $150-200k/ranga, ali se za tak range pogovarjas?

Invictus ::

darkkk je izjavil:

Znanc na (insert company) kot analitik vleče ene 65k GBP + mastna nagrada(20k €) letno pa mu ni neki baš rožnato v Londonu s tem denarjem.

Pravzaprav je za UK slabo plačan ...

Varianta za London je reda okoli 100k za nek normalen standard. Vse ostalo je životarjenje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Glugy ::

men se zdi problem tud v tem da večina Slovencev pokur večino energije za faks namest za praktična znanja. ne rabš bit akademik da si strokovnjak na določenih področjih. dobr imamo poklickno kvalifikacijo sam se nanjo itak vsak delodajalc zmrduje razn če ne gre za tako delo kjer res primanjkuje kadra in pač druge izbire nimajo.. men se ne da seminarskih pa diplome pisat pa učit kdo je kej izumu namest da bi se učil direkt sam to kr rabm. torej brez neuporabne zgodovine. sej štekam treba je priznat tistmu k je kej pogruntal koncept ampak jz res ne rabm bit avtomatsko akademik madona. jz z veseljem delam stvari ki mi ležijo ampak je pa ogromn stvari ki bi jih recimo še lahko delal pa jih ne morm ker bi se mogu pretirano spuščat v akademske vode.

ok ja mal off-topic .... dejansko bi mogla bit plača pogojena trem stvarem: pripravljenost za delo+učenje kar se dejansko rab in dostojanstvu. in to je min 800 evrov.

srus ::

Zelo dober pregled plač in vsega kar je povezano z zaposlitvijo http://www.glassdoor.ca/index.htm
Zelo dobra primerjava življenskih stroškov http://www.numbeo.com/cost-of-living/co...

BigWhale ::

Steinkauz je izjavil:

ni pa neki blazni dnar, da bi šel za 2 leti v UK pa pršu nazaj z kešom za stanovanje/bajto.


Ce nisi ravno iz Latvije ali kaj podobnega, potem tega ni nikjer vec. Ti casi so minili ze kakih 20 let nazaj. Vsaj za nas. :)

Isotropic ::

darkkk je izjavil:

Znanc na (insert company) kot analitik vleče ene 65k GBP + mastna nagrada(20k €) letno pa mu ni neki baš rožnato v Londonu s tem denarjem.

kaj konkretno pa dela?
seveda ni treba lih imena firme povedat, lahko pa vseeno mal bolj podrobno prosim

Mufasa ::

Ldn je v povprečju podobna reč kot HK Kowloon ali NY Manhattan (in ostali megacity centri)...drenat se v 1 sobnem fletu ali pa imet par cimrov. Za mladega človeka brez otrok, wannabe profija, neprecenljiva izkušnja. Za ostale pa...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

krneki0001 ::

Glugy je izjavil:

men se zdi problem tud v tem da večina Slovencev pokur večino energije za faks namest za praktična znanja. ne rabš bit akademik da si strokovnjak na določenih področjih. dobr imamo poklickno kvalifikacijo sam se nanjo itak vsak delodajalc zmrduje razn če ne gre za tako delo kjer res primanjkuje kadra in pač druge izbire nimajo.. men se ne da seminarskih pa diplome pisat pa učit kdo je kej izumu namest da bi se učil direkt sam to kr rabm. torej brez neuporabne zgodovine. sej štekam treba je priznat tistmu k je kej pogruntal koncept ampak jz res ne rabm bit avtomatsko akademik madona. jz z veseljem delam stvari ki mi ležijo ampak je pa ogromn stvari ki bi jih recimo še lahko delal pa jih ne morm ker bi se mogu pretirano spuščat v akademske vode.


Problem je v tem, ker v sloveniji večina firm še vedno prvo gleda na papirje, koliko si šol naredil in je to tudi merilo za plače. In potem postavijo nekoga, ki ima dost šol za vodjo, nekoga ki pa ima ogromno znanja in ve kako bi morale biti stvari narejene pa za podrejenega temu "znalcu" in potem gre vse narobe, kar lahko gre.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kunigunda ::

Pa tud miselnost je pri nas prevec ukalupljena. Lohk si ne vem kak znalac, k prides na razgovor, ti ponudjo placo, kot jih imajo drugi pri njih, ne glede na izkusnje. Kej cenkat, da bi vec mel, ker se jim bo obrestovalo, so zgolj sanje.

nekikr ::

Hja, oni te najamejo za delo, ki mora biti opravljeno. Čistilka za čiščenje prejme X evrov. Če ima narejen magisterij in 20 let izkušenj s čiščenjem bo to še vedno enak znesek, ker vse te dodatne izkušnje in izobrazba pač en pridejo prav v tem primeru. Če pa hočeš vnovčiti vse svoje izkušnje in znanje, potem ga pa prodajaj tistemu, ki ga lahko zaračuna naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17920963 (13401) Gregor P
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160242 (125062) jype

Več podobnih tem