» »

Programerska plača

Programerska plača

««
«
1 / 9
»»

GummyBear ::

Pozdravljeni!

Ustavilo se mi je pri razumevanju številk. Po izobrazbi sem programer (začel na FERI, končal na FRI-VSŠ) in sem še v fazi uvajanja. Delo sem dobil takoj po diplomi, tako da zadnje 3 mesece nabiram izkušnje pri neki firmi, ki razvija mobilne aplikacije. Trenutno delam podiplomca, tako da sem plačan preko študentske napotnice.

Načeloma naj bi delo programerja veljalo za dobro plačano, saj ta poklic zahteva ogromno znanja in učenja novih stvari. Nedavno sem ravno na tem forumu prebral, da naj bi bilo 800€ že lepa plača za začetnika. Naj najprej omenim, moja najvišja plača v teh 3 mesecih je bila 900€ - s tem, da nimam plačanega prevoza, niti malice, urna postavka pa tudi ni ravno visoka. Torej, teh 900€ je čisti zaslužek (8 rednih ur + nadure).

V teh treh mesecih mi je že marsikdo rekel, da imam za programerja prenizko plačo (ljudje pričakujejo vsaj 1000€), a se za to nisem posebej zmenil. Danes pa sva s prijateljem primerjala številke in tega nikakor ne razumem. On ima končano 3-letno strojno šolo. Ima prav tako status študenta/dijaka in je tudi na začetku - dela komaj 6 mesecev kot fizični delavec (3-izmensko delo). Poleg rednega dela (8 ur) ima plačan še prevoz (35km od doma do službe) in malico - tako njegova mesečna plača znaša okoli 1500€.

Kako je to možno? Jaz kljub inženirski izobrazbi v povprečju zaslužim 800€ (do zdaj največ 900), on pa s komaj 3-letno šolo zasluži enkrat več od mene. Tudi, če odštejemo vse njegove dodatke ali pa mu kar plačo prepolovimo, je 750€ še zmeraj dovolj glede na mojo. Kaj se tukaj ne ujema - je moja plača tako nizka ali je njegova tako visoka?
  • razdelil iz: Mavrik ()

AndrejO ::

GummyBear je izjavil:

Pozdravljeni!

Ustavilo se mi je pri razumevanju številk. Po izobrazbi sem programer (začel na FERI, končal na FRI-VSŠ) in sem še v fazi uvajanja. Delo sem dobil takoj po diplomi, tako da
zadnje 3 mesece nabiram izkušnje pri neki firmi, ki razvija mobilne aplikacije. Trenutno delam podiplomca, tako da sem plačan preko študentske napotnice.

Načeloma naj bi delo programerja veljalo za dobro plačano, saj ta poklic zahteva ogromno znanja in učenja novih stvari. Nedavno sem ravno na tem forumu prebral, da naj bi bilo 800€ že lepa plača za začetnika. Naj najprej omenim, moja najvišja plača v teh 3 mesecih je bila 900€ - s tem, da nimam plačanega prevoza, niti malice, urna postavka pa tudi ni ravno visoka. Torej, teh 900€ je čisti zaslužek (8 rednih ur + nadure).

V teh treh mesecih mi je že marsikdo rekel, da imam za programerja prenizko plačo (ljudje pričakujejo vsaj 1000€), a se za to nisem posebej zmenil. Danes pa sva s prijateljem primerjala številke in tega nikakor ne razumem.On ima končano 3-letno strojno šolo. Ima prav tako status študenta/dijaka in je tudi na začetku - dela komaj 6 mesecev kot fizični delavec (3-izmensko delo). Poleg rednega dela (8 ur) ima plačan še prevoz (35km od doma do službe) in malico - tako njegova mesečna plača znaša okoli 1500€.

Prečrtal sem vse popolnoma nepomembne stvari. Vse, kar je pomembno je, da:
- imaš 3 mesece delovnih izkušenj
- si želiš v življenju doseči več.

GummyBear je izjavil:

Kako je to možno?

Izbral si delodajalca, ki te za tvoje opravljeno delo plača najmanj, kolikor te lahko, da boš ostal. Slabo si se izpogajal, ker ti verjetno ni nihče rekel, da se moraš za plačilo pogajati.

Vse tvoje razmišljanje na temo diploma gor, diploma dol, ni vredno počenega groša. Če ne znaš nekaj, kar je iskano znanje, če ne najdeš delodajalca, ki si lahko privošči višje plačilo za zaposlene, in, če se za plačilo ne pogajaš, boš čez nekaj let končal na minimalcu.

Sedaj pa predlagam, da si začneš iskati novo delo. To pa zato, ker:
- rabiš več raznovrstnih izkušenj,
- se moraš naučiti med študijem pridobljeno znanje uporabiti na različne načine,
- se naučiš pogajati,
- ugotoviš kje boš zaslužil več in kje manj.

Oh in mimogrede... če si redno študiral, imaš okoli sebe omrežje ljudi, ki se sprašujejo isto. Poveži se z njimi, izmenjuj informacije, glej kaj se dogaja okoli.

Blinder ::

Če si štartal delo z samo znanjem iz faksa imaš izjemno visoko plačo :D ker v 99% takih ljudi niti brezplačno ne uzamejo na delo.
Ta tvoj frend pa dela pri firmi, ki se še ni lotila optimizacije. Lahko bi mu dali minimalno plačo pa bi še vedno delal pri tisti firmi vesel, da ima sploh delo.
Pa tvojih 900€ z nadurami je praktično manj kot je minimalna plača za zaposlenega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kixs ::

Se pravi oba studenta in on prejme cca 1200€ neto + prevozne stroske + prehrano, skupaj cca 1500€. Ne bom rekel, da ni mozno, vendar bi moral delati v res dobri firmi, da bi dobil taksno placo. V Sloveniji pa taksnih ni veliko.

Sicer mi ni ravno jasno kako gre lahko nekdo s 3-letno solo studirat al kako ze ima status studenta?

lp

AndrejO ::

@GummyBear: in ne preveč poslušati tipov tipa Blinder. Nabijanje o temu kako moraš biti hvaležen za ne vem kaj in kako si več niti ne zaslužiš so samo njegove blodnje.

Začni iskati alternative, poveži se z bivšimi kolegi, bodi vedno odprt za novo delo. Če tega ne boš storil, boš res za vedno ostal med slabo plačanimi.

vorantz ::

V glavnem ja ne mislit da z diplomo drzis boga za jajca
Zacel si...ce bi mel kaj vec za pokazat bi dobil vec
Ce mislis, da lahko dobis vec zacni iskat drugje in bos videl realno stanje

kixs ::

Blinder je izjavil:

Če si štartal delo z samo znanjem iz faksa imaš izjemno visoko plačo :D ker v 99% takih ljudi niti brezplačno ne uzamejo na delo.
Ta tvoj frend pa dela pri firmi, ki se še ni lotila optimizacije. Lahko bi mu dali minimalno plačo pa bi še vedno delal pri tisti firmi vesel, da ima sploh delo.
Pa tvojih 900€ z nadurami je praktično manj kot je minimalna plača za zaposlenega.


Minimalna placa za delo s polnim delovnim casom, opravljeno od 1. januarja 2014 dalje, je 789,15 eurov BRUTO oziroma cca 560€ NETO.

GummyBear ::

Na faks sem prišel z osvojeno programersko logiko. Tekom faksa sem se usmeril v razvoj mobilnih aplikacij (razvijal ob prostem času za svoje potrebe), tako da na tem področju nisem ravno štartal iz nule. Na drugih področjih pa mi primanjkuje izkušenj, tako da se moram še kar nekaj naučiti - že samo zaradi dela, ki me v bodoče čaka v službi. Imam se za povprečnega frijevca - nekateri so po končanem faksu boljši od mene, drugi pa še nimajo osvojene logike, kar sem jaz imel že ob vpisu na faks.

Ker je to moje prvo delo, sem najprej pristal na poskusno delo z ponujeno urno postavko. Poskusno delo je šlo dobro skoz, vendar sem odkril določene pomanjkljivosti v svojem znanju - ker sem se pač usmeril na samo eno področje. Zavedam se, da je na trgu veliko izkušenih programerjev in me lahko vsak čas zamenjajo, zato sem pogajanja prihranil za kasneje, ko bom v firmi povsem samostojen.

Glede frenda in statusa je tako... on ima končano 3-letno šolo. Sedaj vsako leto vleče razne statuse - dijak oz. izobraževanje za odrasle, da lahko dela na napotnico. Njegov delodajalec trenutno ne zaposluje, tako da mu je zaenkrat to edina možnost.

Tilen ::

Ob plačilnem dnevu na koncu meseca poglej svoj produkt in se vprašaj, če imaš zanj kupca za 5000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AndrejO ::

GummyBear je izjavil:

Ker je to moje prvo delo, sem najprej pristal na poskusno delo z ponujeno urno postavko. Poskusno delo je šlo dobro skoz, vendar sem odkril določene pomanjkljivosti v svojem znanju - ker sem se pač usmeril na samo eno področje.

To je tisto, kar bo tvoj bodoči delodajalec želel vedeti: našel si luknje v znanju, odregairal si tako, da si se začel učiti.

Predvsem pa se na široko izogni razmišljanju o temu, da ti študij in diploma dajo avtomatično boljšo plačo. Kar ti dajo je osnovo, platformo iz katere boš lahko napredoval bistveno hitreje in dlje, kot pa nekdo, ki tega znanja ni prejel tako koncentrirano, če sploh.

GummyBear je izjavil:

Zavedam se, da je na trgu veliko izkušenih programerjev in me lahko vsak čas zamenjajo, zato sem pogajanja prihranil za kasneje, ko bom v firmi povsem samostojen.

OK, razmišljaš v pravo smer. Pri svojem razmišljanju upoštevaj tudi:
- vedno boš lahko našel boljšega in bolj izkušenega programerja na trgu
- v podjetju ni nihče in nikoli povsem samostojen - tudi direktor ali lastnik ne.

Za vedno si zapomni, da boš vedno dobil samo toliko plače, kolikor si je boš izpogajal. Niti centa več. Nada. Glede na to kako mi drugi opisujejo trenuten položaj v Sloveniji, je nesmiselno dajati odpoved, zagotovo pa je kritično imeti okoli sebe omrežje "informantov" - bivših kolegov iz faksa - ki ti lahko povedo o kakšni zanimivi poslovni priložnosti, ne da se bi sam izpostavljal in, ki te lahko predstavijo komu, ki išče nove kadre in je že obupal nad šrotom, ki se mu prijavlja na javne razpise.

Zase boš vedno iztržil največ, če bo nekdo prišel k tebi s ponudbo za delo, ne pa ti k njim z prošnjo za službo. Zato ne morem preveč poudariti kako je pomembno, da obdržiš kolegialne stike, ki si jih vzpostavil med študijem. To je edini PR, ki ga imaš in, ki si ga lahko privoščiš. Izkoristi ga in seveda enako vračaj tudi drugim. Če izveš kaj, kar tebe ne zanima, zanimalo pa bi koga drugega, mu/jim to sporoči.

Tilen je izjavil:

Ob plačilnem dnevu na koncu meseca poglej svoj produkt in se vprašaj, če imaš zanj kupca za 5000 EUR.

Če nimaš podjetja, potem je nadomestno vprašanje: poglej produkte podjetja in se vprašaj, če podjetje ima kupce, ki bi podpirali plačo, kakršno si želiš, ali ne.

Morda pa je človeku padla sekira v med, samo tega še ne ve. Res pa je, da tega tudi ne bo nikoli izvedel, če ne bo našel recepta kako dobiti več. Ne bi bil prvi, ki bi našel delo drugje, odšel in se morda nekaj let kasneje vrnil za višjo plačo, kot bi jo lahko dobil, če ne bi nikoli odšel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

bambam20 ::

GummyBear je izjavil:

Pozdravljeni!

Ima prav tako status študenta/dijaka in je tudi na začetku - dela komaj 6 mesecev kot fizični delavec (3-izmensko delo). Poleg rednega dela (8 ur) ima plačan še prevoz (35km od doma do službe) in malico - tako njegova mesečna plača znaša okoli 1500€.



Mene bolj zanima v katerem podjetju tako dobro cenijo delavce z nižjo izobrazbo. To, da je triizmensko delo me sploh ne zanima. Plačo ima bogovsko.

Lp.

detroit ::

@OP Neka fama o programerskih plačah teče okoli vidim. Mene vsak ko mu rečem kaj delam (ker se jim kakšna kratica zdi preklemano kompleksna in kul) da imam plače od 2-2.5k resnica je kar off:)
Ko boš strokovnjak, boš plačan (seveda pod pogoje da si boš znal izborit to) do takrat čiči pa čaki in uči knjigu sine. Jaz ko bi začel bi sprejel tako plačilo ker ni slabo, bi pa seveda omenil šefu, da pričakuješ da raste v skladu s tvojo rastjo. In če boš imel čez 3leta mnogo več znanja in isto plačo veš kdo je kriv...ti. Vedno si sam indirektno ampak v veliki meri odgovoren za svojo plačo.
Dobra roba se sama prodaja.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

KraitPay ::

Avtorju teme:
Jaz sem ravno letos oktobra končal podiplomski študij. tako da sem MAG, za imenom. Smer? Elektro...
Kaj delam? Razvijam in dopolnjujem lasten sistem nadzora kvalitete izdelkov v proizvodnji, kar zavzema; programiranje PLC-jev, osnove poznavanja vseh vrst senzorjev, osnove hidravlike/pnevmatike, osnove energetike itd.

Pogleg tega dodatno v proizvodnjo vgrajujem "intiligentne" sisteme ki sem jih naredil s pomočjo Arduina.
Zakaj to pišem? Pri sedanjem delodajalcu sem že cca. 1.leto (prej preko študenta), sedaj nimam več statusa, zaenkrat tudi pogodbe še ne (še nekaj štrikajo...). Sem zaposlen v STROJNEM podjetju, kjer so večinoma v 98% strojniki, tako da sem eden redkih "štromarjev". tako sem deklica za vse, ki sem se bil premoran hitro priučiti določeno znanje, ki sem ga uporabil pri projektih.

Študensko plačilo? 4€ (brez malice in brez potnih stroškov) Vozim se slabih 40km v eno smer.
Nekateri boste rekli, da si nisem znal "izboriti". Na žalost smo mladi pač v takšni poziciji, da se nimamo kaj preveč za pogovarjati, saj je brezposelnost med mladimi že kar velika, kar se zavedam in raje delam za 4€, kot da se smilim samemu sebi... S tem zasluškom si plačujem samo bencin ostalo porabim za nakupe knjig.

No dobro vsega skupaj je, da vsako minuto prostega časa in malice porabim za lastno učenje in izpopolnjevanje. Prišel sem že tako daleč, da brez mene v proizvodnji ne morejo, saj moram nadzirati in izboljševati izdelek-napravo, ki sem jo izdelal. Ker sem celotno "avtomatizacijo" naredil sam (povezava senzorjev, kablov, elektroomaric, priključitev na naprave, programiranje PLC-jev in redno vzrdževanje) so zmerom bolj odvisni od mene. Če pride do težav točno vem, kje je napaka in kako jo odpraviti.
Ne se prehitro vdati, treba je pač malo stisniti zobe pa bo. Sklepam, da še vedno živiš pri starših, tako da prevelikih finančnih stroškov nemoreš imeti. Tako da je 800€ če gledam iz moje prespektive, čisto OK. Jaz dobim okoli 700.

Zame je zelo pomembno kaj počnem v prostem času. Trenutno delam na novih projektih, ki jih bom čez nekaj časa lahko mogoče tudi "prodajal", sem se pa na teh projektih ogromno naučil.
Primer: Vse vikende sem prebiral literaturo kako bi izdelal "napravo", katero bi preko spletnega dostopa lahko od kjerkoli nadziral. Predstavljal sem si, da imam hišo in želim vkopiti centralno ogrevanje ko grem iz LJ. No izdelal sem takšno "napravo", ki mi omogoča vklop/izklop do 4 napreve (trenutno) preko spleta. Sem spada programiranej mikrokontrolerjev, osnove CSS, PHP, HTML in seveda osnove elektrotehnike (priključitev senzorja temperature, vlažnosti, idikatorjev...) "Napravo" izpopolnjujem in se je že našlo nekaj "kupcev", ki bi bili pripravljeni takšno napravo doma tudi "testirati".
Večinoma sošolci in/ali sodelovci, ki se samo čudijo (sošolci), da sem bil sposoben kaj takšnega tudi narediti. Na faxu sem namreč bil bol lene sorte in nisem odnesel kaj preveč (ne me narobe razumeti, študij sem delal z povprečjem 9. vendar sem se dobeseno "naučil" kar se se moral, naslednji dan pa pozabil....) :)

Vse se da, če se hoče. Jaz samo čakam na pogodbo, pri kateri bom seveda "priporočil" malo večjo urno postavko, v primeru zavračila, pa lahko s tem znanjem iščem delo tudi drugje. Prej se namreč nisem mogel pogajati, saj znanja ni bilo, česar pa sem se tudi vseskozi zavedal. Sedaj pač imam "nekaj" kar lahko pokažem...

Cacamas ::

Prvo delo je jeba. Sem začel delati v startupu še za manjši denar. Ampak sem poznal inženirje s katerimi sem delal in sem vedel, da se bom naučil izredno dosti.

Ko sem iskal naslednje delo sem pridobil na samozavesti in vedel vsaj približno, koliko je moje znanje vredno. Glej, da bo pri tebi enako! Imej cilj v glavi pa bo.

GummyBear ::

Mene bolj zanima v katerem podjetju tako dobro cenijo delavce z nižjo izobrazbo. To, da je triizmensko delo me sploh ne zanima. Plačo ima bogovsko.

Imena firme ne bom izdal. Firma v kateri dela frend, dela za znano slovensko podjetje (ga ni tukaj na forumu, ki zanj še ne bi slišal).

Ob plačilnem dnevu na koncu meseca poglej svoj produkt in se vprašaj, če imaš zanj kupca za 5000 EUR.

5000€ je res preveč tudi za programerja. Toliko verjetno zasluži zdravnik ali kirurg, ki rešuje življenja (ne vem, samo ugibam).

Sklepam, da še vedno živiš pri starših, tako da prevelikih finančnih stroškov nemoreš imeti. Tako da je 800€ če gledam iz moje prespektive, čisto OK.

Imam sobo v najemu, v kateri sem čez teden in tudi čez kakšen vikend, sicer pa grem čez vikend domov. Plača je res dovolj, da pokrijem stroške najema sobe, prevoza, prehrane in še mi ostane. Ampak govorim o tem, kako ima nekdo s precej nižjo izobrazbo tolikšno plačo.

Tipična reakcija, ko folku povem koliko zaslužim je takšna: "Kaj? Samo toliko? Sem mislil/a, da ste programerji boljše plačani?" Nekateri mislijo, da imam kot programer tolikšno plačo, da ne vem kam bi porabil vsa denar. Ko pa omenim cifre, si morebiti celo kdo misli, da sem nesposoben. Lahko bi se šel pogajanja, ampak potem moram biti pripravljen, da bom za delodajalca morda predrag in bo vzel drugega, jaz pa bom pristal na nuli.

Ne pozabit, da je tudi frend na začetku in bo sčasoma tudi on napredoval. To potem pomeni, da bi se z leti lahko približal 2000€ (z vsemi dodatki), kar je že solidna plača tudi za programerja.

radiokills ::

GummyBear je izjavil:


5000€ je res preveč tudi za programerja.


Če podjetju s svojim delom ustvari 50K profita ni 5K nič preveč.

Tilen ::

5000€ je res preveč tudi za programerja. Toliko verjetno zasluži zdravnik ali kirurg, ki rešuje življenja (ne vem, samo ugibam).


Tole bi bilo za 1500 neto, recimo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

Ne sekiraj se, nabiraj izkušnje in ko bo priložnost pojdi drugam. Trenutna plača je praviš zase zaenkrat dovolj, kar se tiče kolegov in znancev in njihovih plač pa delaj enako kot oni, in večina na tem forumu - LAŽI :)

Gandalfar ::

Načeloma kot programer menjaš službo na dve leti ali pa dobiš vsaj 20% povišico v obstoječi. Raje bi vseeno predlagal menjavo, ker je lažje dobiti 50% višjo plačo v novi službi, kot razložit obstoječi, da si dejansko za toliko več vreden poslu.

Danes za programerja, ki dejansko dela dodano vrednost in ga ni treba obravnavat kot code monkeya, 2000 EUR neto predstavlja bolj začetno plačo, kot glass ceiling. Pomojem je trenutno max za službe (ki se vse seveda delajo remote, s 4-8 poslovnimi potovanji na leto do zaposlovalca, kamorkoli na svetu že), okoli 10k EUR bruto/mesec. Seveda pa do take službe prideš tako, da imaš za sabo 10-let dela z rezultati, ki niso: "sem napisal aplikacijo po specifikaciji" ampak je "sem aktivno sodeloval pri razvoju in napisal nov library za UI pattern, ki smo si ga skupaj s teamom zmislili". To zadnje je presenetljivo težko in hkrati ima tudi presenetljivo dosti low-hanging fruits, ki bi se jih dalo pobrat.

reader ::

Študensko plačilo? 4EUR (brez malice in brez potnih stroškov) Vozim se slabih 40km v eno smer.
Nekateri boste rekli, da si nisem znal "izboriti". Na žalost smo mladi pač v takšni poziciji, da se nimamo kaj preveč za pogovarjati, saj je brezposelnost med mladimi že kar velika, kar se zavedam in raje delam za 4EUR, kot da se smilim samemu sebi... S tem zasluškom si plačujem samo bencin ostalo porabim za nakupe knjig.


Ja, ne znaš si izboriti. Če je vse, kar pišeš, res, bi jaz na tvojem mestu še danes stopil k šefu, mu predstavil koliko ga bo koštal crknjen sistem, menjava le-tega z novim in iskanje nove deklice za vse ter mu rekel, naj se ne zajebava in mi v tednu dni da eno normalno ponudbo za redno zaposlitev ali pa te čez teden dni ne bo več v službi.

Za tak nabor znanja in izobrazbo, kot si ga naštel, ti ročno iz rokava naštejem 10 firm, kjer se v tednu dni zmeniš za razgovor - in kjer bodo oni močno zainteresirani zanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

Gandalfar ::

Pridi danes zvecer na JSMeet - http://www.meetup.com/Ljubljana-JavaScr... - pa najdi Swizca (klobuk, glavni organizator), da me predstavi. Potem ti bova pa skupaj nasla 3 leade, s katerimi bos lahko dobil 30% vecjo placo, ce bos na pol normalen.

reader ::

Kolikor poznam SLO sceno, je preprosto takole - imaš en subset delodajalcev, za katere je utečen sistem zaposlovanja še vedno hermesov old-school way. The shittiest way there is.

Da razložim, kako to poteka. Imaš tri mandeljce, ki "vedo za kaj se gre". Ti so plačani relativno dobro ker vodijo projekte. Nato imaš 15 študentov/svežih diplomantov, katerim daš minimalca prek napotnic. Večina jih delo sprejme zaradi pomanjkanja samozavesti in izkušenj, saj zaradi kronične neoženjenosti SLO faksov z industrijo nimajo pojma, kako stvari tečejo, zato jih lahko tako zlahka nateguješ s plačo čistilke. Obenem jim težiš, da morajo delati z nadurami, jih daješ v nič, ne pošiljaš na nobeno izobraževanje in jim vseskozi daješ vedeti, kako zelo veseli so lahko, da imajo sploh delo.
Tretjina jih je tako ali tako neuporabnih/nekompatibilnih in odpadejo po dveh mesecih. Drugim daš pogodbo za minimalca. Tretjina po letu dni prosjačenja za višjo plačo končno ugotovi, da jih nateguješ in gredo sami iskat zelene trate. Tretjina pa se jih z omenjeno situacijo sprijazni in fura safr 5 let ter omogoča takšnim delodajalcem tak način dela, preden končno tudi oni bodisi ugotovijo, za kaj se gre, bodisi se jim zmeša in gredo rajši gozdarit. Vsake tri leta tako zamenjaš pol programerjev za nove naivneže in krog je sklenjen.

To se dogaja precej več, kot bi si mislili. Edino zdravilo je delodajalcu, ki te nateguje z delom prek napotnic, kljub temu da nimaš več statusa in ki ti po pol leta inženirskega leta ne izplača vsaj 1200EUR neto plače, čimprej pokazat sredinec. Brez obžalovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

AndrejO ::

GummyBear, zagrabi in vzemi resno, kar ti Gandalfar ponuja.

c3p0 ::

KraitPay je izjavil:

Avtorju teme:
Jaz sem ravno letos oktobra končal podiplomski študij. tako da sem MAG, za imenom. Smer? Elektro...
Kaj delam? Razvijam in dopolnjujem lasten sistem nadzora kvalitete izdelkov v proizvodnji, kar zavzema; programiranje PLC-jev, osnove poznavanja vseh vrst senzorjev, osnove hidravlike/pnevmatike, osnove energetike itd.

Pogleg tega dodatno v proizvodnjo vgrajujem "intiligentne" sisteme ki sem jih naredil s pomočjo Arduina.
Zakaj to pišem? Pri sedanjem delodajalcu sem že cca. 1.leto (prej preko študenta), sedaj nimam več statusa, zaenkrat tudi pogodbe še ne (še nekaj štrikajo...). Sem zaposlen v STROJNEM podjetju, kjer so večinoma v 98% strojniki, tako da sem eden redkih "štromarjev". tako sem deklica za vse, ki sem se bil premoran hitro priučiti določeno znanje, ki sem ga uporabil pri projektih.


Napake so na obeh straneh.

Tvoja napaka je, da si ne skušaš izpogajati višje plače, če si res tako nepogrešljiv. Sicer je tega pri nas dosti, tudi sam sem že bil v taki poziciji. Na koncu se mi več ni dalo in sem pustil vse skupaj. V mojem primeru se je izkazalo za pravi korak, saj sem šel na svoje. A vsak ni primeren za samostojno pot, ker samo znanje je le en aspekt posla.

Delodajalčeva napaka pa je, da od tebe ne zahteva detajlne dokumentacije za produkt, vsako reševanje napake, implementacijo. Da je od nekoga tako odvisno poslovanje firme, bi za delodajalca moralo biti nedopustno. Kaj če te jutri povozi avtobus?

PS: piše se inteligentne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kanzyani ::

Jst sm podobno kot ti diplomiral kako leto nazaj, prej 2 leti delal se prek studenta delal. Po diplomi sel v tujino, nekaj casa iskal siht in ga dobu. Placan skor 3x tolk ku bi dobu pr nas. In to za prvi redni siht. Vse je od tebe odvisno, ce imas znanje in ga znas prodat bos dobro placan, ce pa ga ne znas, bos pa za revscino delu.

videc ::

Predlagaj firmi, da te zaposli redno, ne preko napotnice, pa boš videl, kaj bodo rekli.
Če si plačan preko napotnice, ti teče del. doba? Imaš zavarovanje?

GTX970 ::

KraitPay
Študensko plačilo? 4EUR (brez malice in brez potnih stroškov) Vozim se slabih 40km v eno smer.

Prišel sem že tako daleč, da brez mene v proizvodnji ne morejo, saj moram nadzirati in izboljševati izdelek-napravo, ki sem jo izdelal. Ker sem celotno "avtomatizacijo" naredil sam (povezava senzorjev, kablov, elektroomaric, priključitev na naprave, programiranje PLC-jev in redno vzrdževanje) so zmerom bolj odvisni od mene. Če pride do težav točno vem, kje je napaka in kako jo odpraviti.

Za zvišanje plače predlagam 1 mesečno "bolniško" aka neplačan dopust.Če je temu res tako kot praviš, te bodo prišli na kolenih prositi če prideš nazaj.


Sago
Delodajalčeva napaka pa je, da od tebe ne zahteva detajlne dokumentacije za produkt, vsako reševanje napake, implementacijo. Da je od nekoga tako odvisno poslovanje firme, bi za delodajalca moralo biti nedopustno. Kaj če te jutri povozi avtobus?

Njegov delodajalec je preprosto bedak iz večih razlogov, nikoli ne sme biti podjetje odvisno od enega.
In za mininalca bi od njega zahteval še komplet dokumentacijo njegovih rešitev ?

Ste pametni in izobraženi naravoslovci, vendar ste padli na raven branjevk na trgu, če se pustite tako nategovati.Žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Dejan_007 ::

Sem dipl.ing elek oz končana 1.bol stopnja. Kot začetnik sem začel z 1550E bruto + prevoz + malica. Po dveh letih dela in zaposlitve za nedoločen čas so mi povišal na 1650 bruto. Imamo še 13 plačo + regres. Lahko bi bilo boljš lahko bi bilo slabš. Ni pa vse v denarju. Zadovoljen sem s sodelovci ter vsemi pogoji, ugodnosti, ki jih imamo.

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

kanzyani je izjavil:

Jst sm podobno kot ti diplomiral kako leto nazaj, prej 2 leti delal se prek studenta delal. Po diplomi sel v tujino, nekaj casa iskal siht in ga dobu. Placan skor 3x tolk ku bi dobu pr nas. In to za prvi redni siht. Vse je od tebe odvisno, ce imas znanje in ga znas prodat bos dobro placan, ce pa ga ne znas, bos pa za revscino delu.


predno sem sel v tujino sem dobil 1500neto + stroske kar je bilo malo prek 2kEUR
v tujini dobim vec z manj truda, s tem da ce hocem nadure delat mi jih more sef odobrit, ker jih morjo placat :D
v slo te pa postrani gledajo k noces free nadur delat

pred kratkim sem dal link na oglase ker smo iskali PE in C++ developerja; najraje direkt iz faksa pa se ni noben javil.
Ocitno se noben noce na sever selit :)


BTW: v ITju izobrazba ne pomeni nic razen ce isces sluzbo direkt iz faksa. ubistvu bi za kariero vec naredil ce bi namesto, da 4 leta zivljenja na faksu stran vrzes raje investiral to v programske jezike in izkusnje.
Po 4 letih bi lazje sluzbo dobil pa se startna placa bi bila visja kot pa od nekoga brez izkusenj in z super diplomo ;)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Dosan ::

reader je izjavil:

Kolikor poznam SLO sceno, je preprosto takole - imaš en subset delodajalcev, za katere je utečen sistem zaposlovanja še vedno hermesov old-school way. The shittiest way there is.

Da razložim, kako to poteka. Imaš tri mandeljce, ki "vedo za kaj se gre". Ti so plačani relativno dobro ker vodijo projekte. Nato imaš 15 študentov/svežih diplomantov, katerim daš minimalca prek napotnic. Večina jih delo sprejme zaradi pomanjkanja samozavesti in izkušenj, saj zaradi kronične neoženjenosti SLO faksov z industrijo nimajo pojma, kako stvari tečejo, zato jih lahko tako zlahka nateguješ s plačo čistilke. Obenem jim težiš, da morajo delati z nadurami, jih daješ v nič, ne pošiljaš na nobeno izobraževanje in jim vseskozi daješ vedeti, kako zelo veseli so lahko, da imajo sploh delo.
Tretjina jih je tako ali tako neuporabnih/nekompatibilnih in odpadejo po dveh mesecih. Drugim daš pogodbo za minimalca. Tretjina po letu dni prosjačenja za višjo plačo končno ugotovi, da jih nateguješ in gredo sami iskat zelene trate. Tretjina pa se jih z omenjeno situacijo sprijazni in fura safr 5 let ter omogoča takšnim delodajalcem tak način dela, preden končno tudi oni bodisi ugotovijo, za kaj se gre, bodisi se jim zmeša in gredo rajši gozdarit. Vsake tri leta tako zamenjaš pol programerjev za nove naivneže in krog je sklenjen.

To se dogaja precej več, kot bi si mislili. Edino zdravilo je delodajalcu, ki te nateguje z delom prek napotnic, kljub temu da nimaš več statusa in ki ti po pol leta inženirskega leta ne izplača vsaj 1200EUR neto plače, čimprej pokazat sredinec. Brez obžalovanja.


This. So much this. Iz Hermesa se je to prineslo direkt v Comtrade. Source: študent, ki dela tam

Edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

smoke ::

Red_Mamba je izjavil:

pred kratkim sem dal link na oglase ker smo iskali PE in C++ developerja; najraje direkt iz faksa pa se ni noben javil.


Iz radovednosti me zanima (ker sem sam C++ programer in se imam namen preselit ko končam faks), katera država? :)

Dejan_007 ::

smoke je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

pred kratkim sem dal link na oglase ker smo iskali PE in C++ developerja; najraje direkt iz faksa pa se ni noben javil.


Iz radovednosti me zanima (ker sem sam C++ programer in se imam namen preselit ko končam faks), katera država? :)


Brez izkušenj te ne bodo nikjer vzel, ker boš v osnovi strošek. Drgač pa za začetek avstrija oz nemčija.

KraitPay ::

reader je izjavil:

Študensko plačilo? 4EUR (brez malice in brez potnih stroškov) Vozim se slabih 40km v eno smer.
Nekateri boste rekli, da si nisem znal "izboriti". Na žalost smo mladi pač v takšni poziciji, da se nimamo kaj preveč za pogovarjati, saj je brezposelnost med mladimi že kar velika, kar se zavedam in raje delam za 4EUR, kot da se smilim samemu sebi... S tem zasluškom si plačujem samo bencin ostalo porabim za nakupe knjig.


Ja, ne znaš si izboriti. Če je vse, kar pišeš, res, bi jaz na tvojem mestu še danes stopil k šefu, mu predstavil koliko ga bo koštal crknjen sistem, menjava le-tega z novim in iskanje nove deklice za vse ter mu rekel, naj se ne zajebava in mi v tednu dni da eno normalno ponudbo za redno zaposlitev ali pa te čez teden dni ne bo več v službi.

Za tak nabor znanja in izobrazbo, kot si ga naštel, ti ročno iz rokava naštejem 10 firm, kjer se v tednu dni zmeniš za razgovor - in kjer bodo oni močno zainteresirani zanj.


Kar verjemi napisanemu. Nam študentom je bilo ponujenih 4€, take it or leave it. Seveda smo vsi študenti dobili enako, neglede na to, kaj kdo dela. V skladišču je študentka tehtala izdelke za 4 € in jih usrezno količino pakirala v vrečke. Naj povem da je zaposlenih vsega skupaj 25-30 ljudi (mala firma).

Ni problem v tem da si ne znam izborit, kaj si bom izboril, če nisem imel kaj za pokazat? Na podelitvi mi bodo tisto potrdilo itak vrgli dobesedno v obraz, kaj bom z njim? Ne rečem, da mi ni magisterij ni pomagal - mi še vedno. Sklicevati se samo na papir, pa je tudi neumno. Šlo bi nekako takole:" Evo imam magisterij, glede na

Sedaj, ko imam nekaj za pokazati in tudi sam direktor ve, da je na mojih ramenih kar dosti stvari, lahko "izsiljujem". Ker sem z kolektivom ZELO ZELO in še enkrat ZELO zadovoljen, sem tukaj ostal in se bom verjetno tudi zaposlil.


Kar se tiče avtorja teme: Plače boš imel toliko, kolikor si se sposoben izpogajati (občutil večkrat na lastni koži). Delal počitniško "študensko/dijaško" delo v srednji šoli v dveh večjih slovenskih podjetjih. Imamo verjetno vsi doma njihovo orodje in od druge firme - njihovo belo tehniko. Mislim da vsak ve o katerih dveh govorim. No naj povem, da v enem od njiju je bila ura 3.20 (malica v podjedju, brez potnih stroškov), v drugem primeru pa 3.5 (malica v podjetju + še potni stroški). Nisem imel nobenega vpliva na zaslužek, študentje so dobili toliko in toliko in to je bilo to. Res pa je, da ni bilo strokovno delo, ampak sem bil bolj "pomagač" pri opravilih in podobno - dobil sem pa več kot potrebne izkušnje pri podajanju "gedor".

Invictus ::

Red_Mamba je izjavil:


BTW: v ITju izobrazba ne pomeni nic razen ce isces sluzbo direkt iz faksa. ubistvu bi za kariero vec naredil ce bi namesto, da 4 leta zivljenja na faksu stran vrzes raje investiral to v programske jezike in izkusnje.

Mogoče to velja za male firme.

Če se hočeš priključiti večjim firmam kot redno zaposleni ali kot freelancer, te brez prave diplome niti ne povohajo. Beri povabijo na razgovor.

Ni vse v znanju programskih jezikov. Če jih znaš, pa ne veš zakaj, si pač code monkey. And monkeys get peanuts.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smoke ::

Dejan_007 je izjavil:

smoke je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:

pred kratkim sem dal link na oglase ker smo iskali PE in C++ developerja; najraje direkt iz faksa pa se ni noben javil.


Iz radovednosti me zanima (ker sem sam C++ programer in se imam namen preselit ko končam faks), katera država? :)


Brez izkušenj te ne bodo nikjer vzel, ker boš v osnovi strošek. Drgač pa za začetek avstrija oz nemčija.


Nikjer nisem rekel, da sem brez izkušenj (mogoče si to razbral iz dejstva, da sem še na faksu), ob faksu namreč sodelujem na opensource sceni in (sicer malo manj) delam svoje projekte.

McMallar ::

@Invictus: Tocno. Po mojih izkusnjah v Sloveniji papir res ne velja veliko, ko pa prides enkrat na mednarodno sceno se pa stvari spremenijo. Je pa tudi res, da ce imas magisterij (recimo) potem tudi pricakujejo dolocen nivo znanja in razmisljanja.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McMallar ()

GummyBear ::

S papirjem ali brez, z diplomo ali brez... delo programerja je tako, da ga ne more vsakdo opravljat. Posedi za računalnik nekoga, ki nikoli v življenju ni programiral in od njega zahtevaj, naj napiše hello world programček (mislim da mu ne bo šlo, pa čeprav ni nam programerjem nič težkega). Sedaj pa postavi programerja v neko skladišče in od njega zahtevaj neko fizično delo (mislim, da ni problema). Zaradi tega se mi zdi, da so programerji premalo cenjeni, vsaj glede na moj prvi post. Ampak pogajanja so druga stvar - če imaš dolg jezik, spet ni dobro.

Tilen ::

Dosti bolj jamrajo po forumih, kot tisti, ki fizično delajo. Se strinjam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

blabla80 ::

Eh,

sam imam dokoncano samo srednjo solo (racunalnisko).

Vse zaposlitve do sedaj sem dobil zaradi izkusenj, referenc ali preko poznanstev ( = ljudi ki so v preteklosti delali z mano, ter so me priporocili v drugi firmi). V Sloveniji sem en cas dobil vsake 2-3 mesce kako ponudbo za delo, pa sem le cakal na to da pride primerna ponudba.

Tudi v tujini je bilo enako, preprical sem znanjem/referencami in ne z kako diplomo. Vazen je rezultat, ne pa papir. Vsaj v racunalnistvu je (na sreco) tako.
(Se dobro da nisem zainteresiran za kako farmacijo/kemijo ali kaj podobnega - tam bi s svojo srednjo solo verjetno popusil).

Novo sluzbo je treba zaceti iskat, takrat, ko sluzbo se imas, saj je takrat cas na tvoji strani in zato ti postavljas pogoje (vzames sih le ce je tudi placilo primerno). Ce pa isces siht takrat ko si ze brezposeln, pa cas ni na tvoji strani in te lahko potencialni delodajalec stiska glede place.

Tako da - ce nisi zadovoljen, glej okrog, preveri koliko drugje cenijo tvoje znanje/izkusnje - koliko so pripravljeni placat - in ce bos z ponujenim zadovoljen - podpisi pogodbo, daj odpoved v prejsnji sluzbi - ter srecno novim dogodivscinam naproti.

PS: ja, tudi jaz sem zacel z minimalcem - sem se "pustil izkoriscati" in potem menjal siht. To da sem se "pustil izkoriscati" je bila moja investicija v znanje, katera se mi je konkretno obrestovala - brez tisti izkusenj ne bi dobil vseh naslednjih sihtov (saj so bili vsi posledica nadgradnje znanja/izkusenj/referenc iz preteklih sihtov)

Invictus ::

GummyBear je izjavil:

S papirjem ali brez, z diplomo ali brez... delo programerja je tako, da ga ne more vsakdo opravljat. Posedi za računalnik nekoga, ki nikoli v življenju ni programiral in od njega zahtevaj, naj napiše hello world programček (mislim da mu ne bo šlo, pa čeprav ni nam programerjem nič težkega). Sedaj pa postavi programerja v neko skladišče in od njega zahtevaj neko fizično delo (mislim, da ni problema). Zaradi tega se mi zdi, da so programerji premalo cenjeni, vsaj glede na moj prvi post. Ampak pogajanja so druga stvar - če imaš dolg jezik, spet ni dobro.

To s skladiščnikom je povsem glupa primerjava. itak zahteva tako eno in drugo različna znanja. BTW. delo skladiščnikov ni nič več fizično, razen če misliš s tem upravljanje viličarja in dvigal. Vsaj v normalnih skladiščih.

Programerji so pa cenjeni kolikor se znajo prodati in koliko potem naredijo. Samo slovenske firme vedno pričakujejo da bo "programer" delal vse od iskanja strank, prodaje softvera, natepavanja tajnice, designa in samega programiranja.

Firm kjer so vloge malo ločene tako po delih kot po sposobnostih, je malo. Ker se s tem nihče noče ukvarjati.

V osnovi je večina "programerjev" code monkeyev, ker je tudi 95% programerskih del pravzaprav zelo preprostih.

Seveda bi bilo pa najprej treba določiti kako delo in na kakem področju moraš delati da si zaslužiš naziv programer. pri nas je to tudi nekdo, ki je včasih nastavljal autoexec.bat datoteke. Ali pa dela neka poročila v kakem BIRTu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

on pa s komaj 3-letno šolo zasluži enkrat več od mene.


Moja frizerka zasluži veliko več kot vsaj 99% programerjev, tudi tistih "hudih". Dvomim, da boš kdaj služil toliko kot ona (pa v bistvu ni nič posebnega). Šola je papir, če je zadaj kaj znanja super, če ne, je pa samo ničvreden papir. Plača je potem seveda temu primerna. Socialistična miselnost, da boš imel dobro plačo ker imaš neko šolo, je že kakšno desetletje čisto mimo. Dobro plačo boš imel če boš znal nekaj več kot vsi ostali (in osnovno programiranje ni prav nobena posebna vrlina), če boš delal za delodajalca, ki zna to prodati in če znaš ti to prodati njemu. Pasulj.

m0LN4r ::

Da razložim, kako to poteka. Imaš tri mandeljce, ki "vedo za kaj se gre". Ti so plačani relativno dobro ker vodijo projekte. Nato imaš 15 študentov/svežih diplomantov, katerim daš minimalca prek napotnic. Večina jih delo sprejme zaradi pomanjkanja samozavesti in izkušenj, saj zaradi kronične neoženjenosti SLO faksov z industrijo nimajo pojma, kako stvari tečejo, zato jih lahko tako zlahka nateguješ s plačo čistilke.


To velja marsikje, ne samo programiranje. Arhitektura, medicina, zdravstvo, elektro... Vzrok je podčrtan.
Važn je, da tisti iz pedagoške in vezami takoj dobi jurja in zaposlitev do penzije.

Plače glede na izobrazno bi imeli? Potem je treba stopnje raztegnit od 0 pa do 100. Ne pa vse magistre in dipliče v isti koš metat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blinder ::

GummyBear je izjavil:


Imena firme ne bom izdal. Firma v kateri dela frend, dela za znano slovensko podjetje (ga ni tukaj na forumu, ki zanj še ne bi slišal).

Pogost pojav v teh bivših komunističnih firmah, da imajo zaposleni relativno visoke plače. Imajo še kake 30 let stare kolektivne pogodbe pa sindikate zaradi česar firma ne uspe dat realne plače ljudem ampak se kr drži še yugoslovanska plača. 600€ proizvodnja, 800-900€ skladiščnik, 1200-1400€ inženir..


kixs je izjavil:


Minimalna placa za delo s polnim delovnim casom, opravljeno od 1. januarja 2014 dalje, je 789,15 eurov BRUTO oziroma cca 560€ NETO.

Kar je praktično več kot dobi on. K tej plači pripada še dopust, bolniška, malica, potni stroški... poznam osebo ki je že mesec na bolniški naprimer, lahko njo prašaš, če je boljše bit zaposlen za min plačo ali dobit plačo kot avtor teme.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

reader ::

Dosan je izjavil:

This. So much this. Iz Hermesa se je to prineslo direkt v Comtrade. Source: študent, ki dela tam


Moje sožalje. Če je situacija taka, da si zaenkrat pač obsojen na njih, OK. Ampak svetujem ti, da ne pokažeš prav nikakršne sentimentalnosti, ko jim boš končno povedal kar jim gre - nasprotno - za*ebi jih, kolikor jih le moreš. Enako pač, kot oni tebe. Lahko pa pošlješ PM, pa ti dam ene dva namiga.

Dejan_007 je izjavil:


Brez izkušenj te ne bodo nikjer vzel, ker boš v osnovi strošek. Drgač pa za začetek avstrija oz nemčija.


C++, praviš? Poznam firmo v osrednji Sloveniji, kjer te še kot študenta FERI/FRI brez izkušenj v tednu dni vzamejo na poskušnjo za več kot boge 4EUR/uro, obenem pa boš, če ne boš preveč lev, v pol leta tam lahko redno zaposlen za več kot pa bogega jurja neto. PM.

KraitPay je izjavil:

Sedaj, ko imam nekaj za pokazati in tudi sam direktor ve, da je na mojih ramenih kar dosti stvari, lahko "izsiljujem". Ker sem z kolektivom ZELO ZELO in še enkrat ZELO zadovoljen, sem tukaj ostal in se bom verjetno tudi zaposlil.


Pride čas, ko s kolektivom ne boš več tako zadovoljen, ko boš enkrat ugotovil, da po petih letih kljub izobrazbi in pomembnemu delu še vedno nisi plačan kaj dosti čez jurja. Če te že sedaj nategujejo z uravnilovko, te bodo tudi v prihodnosti, pa fin kolektiv gor ali dol. Postavi se zase, zahtevaj kar ti gre, če ne dobiš, pojdi drugam. Če pa ne, pa pač ne, ampak ne pa govorit, da služb za mlade ni. Služb za tak kader je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

c3p0 ::

GTX970 je izjavil:

KraitPay

Delodajalčeva napaka pa je, da od tebe ne zahteva detajlne dokumentacije za produkt, vsako reševanje napake, implementacijo. Da je od nekoga tako odvisno poslovanje firme, bi za delodajalca moralo biti nedopustno. Kaj če te jutri povozi avtobus?

Njegov delodajalec je preprosto bedak iz večih razlogov, nikoli ne sme biti podjetje odvisno od enega.
In za mininalca bi od njega zahteval še komplet dokumentacijo njegovih rešitev ?


Če bi bil njegov delodajalec, vsekakor bi. Ker pa nima pojma, tega ne zahteva.
Zame sicer ne bi delal za minimalca.

terryww ::

mislim, da ja dobro v takih temah povedat kdo kje stoji, da avtor potem po svoje razvrsti utež.

js: tujina, nekje med 25-40k leto neto, cloud integrator, etl, sodelujem pri načrtovanju arhitekture, ki skalira, stack: python, docker
svetujem: to kar je @gandalfar rekel + vse od @andrejo (verjetno še vedno pri google?). vse ostalo so lokalne finte.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Blinder ::

who cares kolko vas plačajo v tujini. 40k neto letno v tujini še ne pomeni da si kej sposoben. Imaš države blizu nas kjer je minimalna plača skoraj 40k€ (Liechenstein). Če že pišeš o tujini piši še katera država pa zraven primerjavo z minimalno in povprečno plačo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Smurf ::

Moja zacetna placa po studiju (FE-Avtomatika) 3 leta nazaj je bila 1300€ (brez upostevanje malice/prevoza), po 3 mesecih (koncu ovajanja) pa je sla primerno navzgor.

Blinder ::

Če se imaš za tok spsobnega zakaj nisi napisal če je blo 1300€ bruto al neto? al 1300€ kot študent... 4/5 ljudi ne ve razlike med neto, bruto in izplačilo na račun. na tem forumu razgledanovcev je vsaj pol takih ki ne ločijo teh reči.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Smurf ::

Neto, redna zaposlitev.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17921377 (13815) Gregor P
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823161805 (126625) jype

Več podobnih tem