» »

Fiat Punto 1.2 2003 letnik

Fiat Punto 1.2 2003 letnik

1
2
»

Spajky ::

menjalnik je izjavil:

..Ojoj kaj ti s tem avtom delaš...
>:D par slikic: barva avta je bolj svetla kot na slikah (močno sonce pri slikanju) : sem nekje tle na forumu obljubil en par slikc ob priliki ...

Za boljšo vidnost na cesti, zeleni dodatki (so tudi odzadaj) npr ...


Na prvi sliki pod tablico se vidi tudi 4-delna maska, vsak del je izvlečljiv/removable (da se po potrebi poveča hlajenje motorja oz.kulerja z ventom odvisno od zun.temperature)

Šparovni eko-pedalSwitch (levo od sklopke)


Air intake mod na zračnem filtru: gumi zračna cev od pokojnega Škodilaka speljana naprej v sprednjo levo odprtino takoj nad tablico nad SLO napisom (prej je šla levo tanjša original plastična cev-odstranjena ) = direct Air Feed : (hint: hitreje ko greš, več input zraka/zr.pritiska dobi motor = "speed soft turbo* >:D


Makro "Close up" Air intake spredaj v odprtini :


Tudi v filtru zraka notri je modifikacija/sprememba poti zraka (ala "vortex air path") .. ma se mi danes ni dalo odšraufat pokrova filtra samo za sliko ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Prfektn body mod za privlak modrih angelov :))
#brezpodpisa

Spajky ::

;) ... imaš popolnoma prav ... vendar imam raje njih ter sebe in avto celega, kot obratno! Hint: od kar sem napravil "fičota" bolj vidnega, me je IMHO spasilo samo ta mesec že 2x sigurnega trčenja (poceni "insurance policy" mod) na križiščih! Tazadnjič v četrtek zvečer v temi in dežju, ko mi je eden pripičil precej nad omejitvijo pravokotno z leve in me za las zgrešil (očitno me je zadnji trenutek zagledal) in jest sunkovito zabremzal (crk motorja!) že skoraj sredi ceste :O ... sem se kmalu potem ustavil po prečkanju ceste, ker so se mi noge začele trest 8-O ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

menjalnik ::

Predlagam ti, da na streho namontiraš še reflektor iz štadiona za boljšo vidljivostin v notranjost vgradiš kletko:))Kaj si naredil s temi trakci jao.. Tisto cev, ki si speljal v odbijač za hladen zrak nima nobenega smisla na tem mlinčku, kljub logiki, da hladen zrak izboljša delovanje motorja. Pa še filter je prej umazan.

Kaj si tam natlačil časopis spredaj v odbijač?8-O

hojnikb ::

Jap, ti modi so praktično brez pomena, razn da si z njihovo izdelavo krajšaš čas.
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

Jap, ti modi so praktično brez pomena, razn da si z njihovo izdelavo krajšaš čas.

A ni to dovolj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Čas si lahko krajšaš na tut kake manj invazivne načine :)
#brezpodpisa

Invictus ::

recimo pišeš neumnosti na Slo-tech ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

recimo pišem neumnosti na Slo-tech ....

^^Exactly >:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spajky ::

menjalnik je izjavil:

Predlagam ti, da na streho namontiraš še reflektor iz štadiona...
Bom kar "Plasma Ball" na vakum nosilcu dal gor >:D ali bučo z žarnico

(Halloween comes again) .. tega ziher nima noben :)) ... pa 2x10 LED levo in desno od znaka ( fi-@ )™ tudi (DIY day Lights) ... bo treba malo v plastiko vrtat ;) ... :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

ali3n ::

Blah. Bolj si me fasciniral, ko si pekel Tualatine :)

Ne vem. Še vedno se mi zdi, da so te predelave le poraba (prostega) časa in (viška) denarja. Efektive pa pomojem ne bo. Tam, kjer senčiš hladilna rebra - raje speri hladilnik iz kontra strani, da bo čist, mogoče menjaj termostat,.. pa je to to. Avto se segreje v par kilometrih (3,4 km). Menjaj olje v motorju, menjalniku, diagnostika.... več pa skoraj ne moreš naredit. Itak pije 5-7. Lahka noga, malo težja noga... ni važno.

V zunanjost se pa ne bom spuščal.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Spajky ::

ali3n je izjavil:

..se mi zdi, da so te predelave le poraba (prostega) časa in (viška) denarja. Efektive pa pomojem ne bo.
Efektiva JE že in tudi porabe denarja ni dosti razen za stvari, ki jih je itak treba urediti, ko je vozilo staro že 10 let kot ta in sem ga nabavil za male pare, ker je ženska zgubila živce/obupala v zadnjem letu in se ga je hotela rešit čimprej, ker so jo nevedno voznico "ropali" in "nategovali" taki in onaki serviserji IMHO nonstop, da je bilo joj ... >:D

... sam imam pa frenda (poceni) mehanika za večja popravila in dostop do "kanala" ter potrebnega orodja etc. in z leti pridobljenega dovolj znanja za šraufanje prevoznih sredstev (začel kot najstnik pred skoraj 40 leti s šraufanjem in friziranjem Tomosov) - firbec >:D .. tako, da vem kaj delam ;) ... za razliko od pokojnega Škodilaka, pri tem za vse živo skrbi elektronika, pa je to tudi izziv za nadaljnje učenje ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Evo UPDATE >:D porabe po novem ...

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

lahko bi naredu kak weight shed. Bi verjetno mel še največ efekta v primerjavi z temi internet modi.
#brezpodpisa

;-) ::

Tak punto pije dobrih 5l, vse kaj lahk presparas je da vozis brez velikega servisa in cao, ko poci jermen ga na cesti menjas...meni je zdrzal 240k prvi jermen.

Spajky ::

8-) ... sem nabavil z Bolhe za res male pare Alu Felge + 4x distančnike + vijake; distančniki bodo šli kmalu gor, felge pa spomladi z novimi širšimi letnimi Falken gumami ... 5-kr-Feltnam bom samo stransko krake pofarbal kot sem konice ogledal (fluoroscentno zeleno) :)) Bo Puntič zgledal s širšim kolotekom kot "Hulk" ... :)) ...

Moram zdej te dni še malo odpustit ležajne matice na sprednjih kolesih in "specialno" podmazat ležaje, ker jih je zgleda en štajerski šalabajzer mehanik preveč pritegnil - ko se segrejejo, se v luftu/na dvigalu nočejo prosto vrtet kot bi morala. Če bi oni trotl vsaj malo gledal Discovery ("Wheelers Dealers" mehanika), bi vedel, da se tako ne naredi, ker gredo hitro ležaji v maloro ! Jao jao, svašta p*** rodi ...

Evo vam (tistim s Puntiči-2) pa moje Božično-novoletno darilo, če lahko komu koristi in če misli uporabit (ala orig.posterju) ideje :

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...

Fajn se imejte za praznike ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nagobčnik ::

Rad spremljam tvoje vragolije, definitivno lajkam. Linolej maska je precej dober mod, ne samo, da ti ohranja motor topel, še aerodinamiko avta marginalno izboljša. Air intake bi mogu narest za srkanje toplega zraka, če ciljaš na economy. Evo, še en link, za inspiracijo. Navijam za smooth wheel covers al pa celo wheel skirts. :D

Spajky ::

Sem videl te fore z intake toplim zrakom, ma ni kompatibilno z mojimi modi, posebej še poleti (avto preveč slabše gre, itak že klima požre moči (opazno na tako švoh mašini). Šparat gorivo ja, ma ne spet tolko, da nimaš dovolj moči, če jo v kakšnem kritičnem trenutku rabiš!

Smooth wheel covers/wheel skirts ne bom dal, ker so nove Feltne precej dober dizajn glede aerodinamike ... Kar pa se tiče soft "skirt" pod avtom, pride !!! :D velik v naglavo "V" obliki od onega pokrova skoraj do koles, že sem iskal adekvatno gumo (do 10cm 3mm pokonci "trak") v Mer*urju in 3 močne šušte, ki bodo držale zadevo na mestu pod avtom a snemljivo po potrebi 8-) ...

Pridejo še custom made Vortex generatorji zdej te dni na robu karoserije odzadaj (tudi snemljivo po potrebi!)ala Aerodynamic Drag Reduction of a Car by Vortex Generation, seveda spet pofarbani fluoroscento zeleno :)) ...

Bom pa začel preizkušati/konstruirati najenostavnejši Plasma_Spark vžig na navadne svečke čez zimo; pol se bo dalo IMHO+baje vodo mešat z bencinom.. bo treba sprobat - že zbiram material iz odsluženih mikrovalovk >:D ... Še generatorja impulzov ne bom rabil, ker jih dobim zadosti : iz gretja O2 senzorja ! 8-)

Sej, če bi zdej delal ono sprednjo masko, bi jo raje delal iz poltrde in tanjše plastike, malo težje za naredit, pa lažje za montirat/manj zezancije ... Test delovanja praktično je bil dobra 2 tedna nazaj, ko sem šel po feltne v NG po stari cesti čez Kras ... Postanek tam (kosilo) 1 uro -zunaj_10°C, se mašina skoraj ni shladila kaj dosti in med potjo ne pregrevala (da bi se frontFan med vožnjo vklapljal) !

Pa tudi nekaj sem razmišljal o zamenjavi AKU-ja z SuperCaps + SolidState Magnetic "FreeEnery" El.generator - potem lahko tudi alternator "odklopim" razen ko so glavne luči ON -ponoči >:D .. ma me malo cena SuperCaps-ov skrbi :| ...

Bom naročil še za male pare LED daylights, seveda jim bom dodal zeleno folijo notri (manj slepijo prihajajoče ter si vseeno bolj viden in je unikatno, pa lahko voziš samo s parkirnimi brez kratkih (te manj crkujejo, dlje trajajo!) ...

Vedno se najde kakšna nova ideja ;) za kak mod ... da ni dolgcajt ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

kaj pa z ECUjem si si se igral kej ?
Verjetno bi se tut dal kej potweakat vbrizg... bi bil verjetno še najvećji hasek..
#brezpodpisa

Spajky ::

Ma sem se nekaj igral, ma bi blo treba in-circuit Flashat Čip z novimi tabelami (imam najmanjšo-najosnovnejši ECU) = se ima najmanj kaj za pokvarit; sem zanalašč izbral najosnovnejši model avta! To je pač isto kot flash Bios-a; če vse dela Ok, NE diraj ziheraški princip! :) ..

Zato sem pa hardversko zadevo rešil; zajebal ga, da ECM misli, da je mešanca prebogata, pa skrajša timing vbrizga (manj goriva) ... je pa bilo nekaj experimentiranja z vrednostmi elementov in shemami, da mašina še dela normalno, ker imam "forcedAir" intake ("SoftTurbo) na zrač.filter - ni original pač ;) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Dej enkrat nalimaj porabo pred in po modifikacijah :)
#brezpodpisa

Invictus ::

nagobčnik je izjavil:

Air intake bi mogu narest za srkanje toplega zraka, če ciljaš na economy.:D

To je pa navaden bullshit.

Topel zrak v motor za boljše delovanje? Zakaj pa imajo dirkalni avti intercoolerje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

zato, da pride noter več zraka (hladnješi zrak je namreč bolj gost)...
#brezpodpisa

Spajky ::

Bom, ko bom spet tankal in rešil oni problem z ležaji prej ... (ma že zdaj pije manj kot fabriški podatek od oka) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

PS:
a to maš 16V al 8V izvedbo .. ?

also, tole wiki pravi o warm intake..

All warm air intakes operate on the principle of decreasing the amount of oxygen available for combustion with fuel. Warm air from inside the engine bay is used opposed to air taken from the generally more restrictive stock intake. Warmer air is less dense, and thus contains less oxygen to burn fuel in. The car's ECU compensates by opening the throttle wider to admit more air. This, in turn, decreases the resistance the engine must overcome to suck air in. The net effect is for the engine to intake the same amount of oxygen (and thus burn the same amount of fuel, producing the same power) but with less pumping losses, allowing for a gain in fuel economy, at the expense of top-end power.
#brezpodpisa

Spajky ::

mam 8V izvedbo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Torej 60KM... In na to so šli vesit klimo ? 8-O8-O

Pričakujem pa porabo pod 6L.... Meni angleška gajba z 1.4 pije cca 6.2-6.5L
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

GTX970 ::

Brez meritev na dinotu (before/after) so vse tvoje modifikacije blažen žefgen.

hojnikb ::

sj njegov cilj ni večja moč, ampak manjša poraba ;)
#brezpodpisa

GTX970 ::

Za manjšo porabo se naredi optimizacija programa, kar lahko prinese par %, nihče pri zdravi pameti se ne bo šel igrati spajky-jeve igre kar tako na atmosfercu s 60 KM.Ti avti pijejo med 5-7, ne glede nato kako ga voziš.
Če bi rad zmanjšal porabo zmanjšaj maso vozila, izklopi klimo oz uporabljaj ožje/manjše gume.Vse ostalo od tvojega početja je neumnost.
A na leto delaš 100 000 km da te tako poraba žuli ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

hojnikb ::

100k na letu v puntutu ? si pa šaljivc :)

Preberi malo poste pa boš videl zakaj to počne :)
#brezpodpisa

nagobčnik ::

Invictus je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Air intake bi mogu narest za srkanje toplega zraka, če ciljaš na economy.:D

To je pa navaden bullshit.

Topel zrak v motor za boljše delovanje? Zakaj pa imajo dirkalni avti intercoolerje?


Sj to dvoje je nekje približno obratno.

GTX970 ::

Dirkalni avti imajo intercooler in turbinski polnilnik/kompresor (enega ali več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

WaterBoy ::

Fantje vam na puntorih delajo števci za hitrost vredi? Ker meni ne mi laže za 20km/h do hitrosti 80 km/h potem pa pravilno naprej. Se to sploh splača popravlati? Problem je ker sedaj ko mi kaže da se pošasneje vozim tudi kilometre ne šteje pravilno :)

GrimReaper ::

Do 80 je še 10km/h veliko, nad 80 je pa precej normalno če kaže za 10km/h manj od realne.
20km/h ni ok pri nobeni hitrosti. Če se ti splača popravljat, pa ne morem rečt.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Spajky ::

Lahko je slab senzor obratov koles na menjalniku, ali slab kontakt na njem; probaj ga našpricat z WD-40 ... Če je pa kontakt slab na konektorju pod armaturo, pa poglej če lahko prideš do njega, brez da razdiraš celo armaturo (cel cirkus!-pi*darija, enako zamenjava števca oz špricanje konektorja na njem) ... Lahko je tudi slab kontakt na konektorju na auto-kompu, bok ti ga vedi :8) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

WaterBoy ::

MA ja, saj sem se že navadil na to, samo malo me jezi ker ne šteje realnih kilometrov in ne kaže realne porabe, druga tak ni panike :)

AndrejO ::

GrimReaper je izjavil:

Do 80 je še 10km/h veliko, nad 80 je pa precej normalno če kaže za 10km/h manj od realne.
20km/h ni ok pri nobeni hitrosti. Če se ti splača popravljat, pa ne morem rečt.

To moraš popraviti, ker imaš tehnično neustrezno vozilo. Če ti bo to na tehničnem kdo pogledal, boš imel instant fail.

GrimReaper je izjavil:

Do 80 je še 10km/h veliko, nad 80 je pa precej normalno če kaže za 10km/h manj od realne.
20km/h ni ok pri nobeni hitrosti. Če se ti splača popravljat, pa ne morem rečt.

Verjetno si mislil "več od realne". Števec ne sme nikoli kazati manj. Dovoljeno je samo odstopanje v smer, da kaže več.

Preprosto zato, ker voznik lahko vedno misli, da vozi hitreje od dejanske hitrosti, nikoli pa ne sme biti zaveden, da vozi počasneje od dejanske hitrosti.

GrimReaper ::

Mislil sem prav, napisal pa res narobe.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Spajky ::

novi (rešilni) Mod : V sili še hudič muhe žre :O
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Update: Sem po enem mesecu tankal (vmes oni prednovoletni teden mraza pod nulo z burjo; takrat nisem uporabljal oni 4-ti kao "eko-Pedal" zaradi mraza, ker se itak mašina ni hotela dovolj segret) : ... pilo je 7,5L/100km, mestne kratke relacije ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

7.5L za vžigalnik kot je punto.. je precej velik.. Sploh z vsemi temi modifikacijami...

En nasve.. Naslednji tank odstran vse mode in ponovno zmer porabo :)
#brezpodpisa

marceb ::

moj punto pije 5L/100km, če ga lepo vozim pa tudi 4.5L/100km. Mam pa 1.9 JTD disel

Spajky ::

Ne bom vgradil PlasmaCDi zadeve v mojga Puntiča ... sprobal samo na "mizi" ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

Evo, sem napravil še nekaj "dizajnerskih excesov" na mojem prevoznem čudu :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8520683 (17151) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14527939 (23741) krneki0001
»

Renault Megane GT line 1.6 16v (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31364141 (42271) cebelar123
»

Volvo razvija prvega dizelskega hibrida (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9828143 (25566) IceIceBaby
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828585 (17878) MrBrdo

Več podobnih tem