» »

Monitor se ne zbudi iz "power saving mode"

Monitor se ne zbudi iz "power saving mode"

worteleven ::

Zdravo. v 8/10 primerih se mi zgodi, da ko gre računalnik "v spanje" in ga kasneje zbudim, se na monitorju pojavi le napis: "DVI, power saving mode"...in tako ostane. Ponavadi moram kabel DVI kabel izvleči iz monitorja in ga nazaj priklopiti, da se vrne nazaj v normalno delovanje, včasih pa tudi to ne deluje. Pisal sem že na vsaj treh forumih pa nisem dobil odgovora kaj bi lahko bilo narobe. Monitor je LG Flatron W2361V, grafična kartica pa Gigabyte R9 280x Rev 2.0. Zanima me ali je to problem v samem monitorju, morda kablu, ali je kaj narobe z grafično kartico? LP

Duhec ::

A da bi pa začasno menjal monitor se pa nisi spomnil. Najhitreje vsaj prepoloviš vzrok za napako.
http://blackbird.si/

woodpecker ::

AMD driverji za grafično. Ta bug se jim vleče že predoolgo. Včasih popravijo, nato se spet pojavi pri novejši različici.

nabit_jezus ::

Tudi meni se to občasno dogaja sicer veliko bolj redko kot op-ju ampak je še vseeno annoying.

c3p0 ::

Probaj najprej z drugim monitorjem, kot predlagano. Pri meni je bil monitor fuč. Po menjavi par kondenzatojev, spet deluje.

RejZoR ::

Beden bug na Radeonih. Začasna rešitev je,d a odklopiš signalni kabel in ga daš nazaj. Pol pa se bo "magično" zbudil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

worteleven ::

Hvala vsem za odgovore. Tudi ko sem imel dva monitorja priklopljena, enega preko dvi, drugega preko VGA, se je včasih zbudil le eden od njiju, včasih noben, včasih pa oba.

@RejZoR, tako kot si sam rekel, če odklopin signalni kabel in ga dam nazaj se magično zbudi, včasih pa ne j*** 5%, pa tudi to ne pomaga.
Kasneje bom sprobal z drugim monitorjem, pa se javim.

V kolikor pa gre za dejanski BUG na radeonih pa naj to čimprej popravijo, ker me spravlja ob živce :D

hvala vsem za odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563455 (2784) anjica
»

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

Oddelek: Zvok in slika
243539 (1203) neocodexx
»

Je kriv KABEL ALI MONITOR da ni slike pri celem bootanju

Oddelek: Strojna oprema
10809 (695) Alien123
»

Katera grafična (ATi, nVidia...)

Oddelek: Strojna oprema
91167 (914) SasoS
»

notebook in dodaten monitor

Oddelek: Zvok in slika
131652 (1490) karkoli

Več podobnih tem