» »

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več

miraldi ::

Zdravo.

Torej imam težavo glede zbijanja monitorja.

Ko je PC primiru tam okoli 20min se ekran samodejno ugasne. Do zdaj mi je bilo to super vendar od kar imam Win 8.1 se mi, ko pritisnem neko tipko na tipkovnici ne zbudi več oz.monitor se normalno vklopi(vse lučke) vendar ne pokaže slike.

Ma kdo kakšno idejo kaj mi WIndowsi bluzijo?

Kje lahko spreminjam te nastavitve?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

hojnikb ::

driverji od grafe hecajo..
#brezpodpisa

miraldi ::

Res?

Imam Catalyst 13.9 WHQL te naj bi bili testirani.

Kaj naj jih odstranim in še 1x naložim, da potem vidim stanje?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

hojnikb ::

yup..
#brezpodpisa

miraldi ::

V glavnem sem probal in odstranil driverje in nato naložil nove pa imam še vedno to težavo.
Očitno WIn 8.1 nekaj zajebava..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

FTad ::

Temo obujam, ker imam tudi sam podobne težave. Na win7 32bitnih se mi na random včasih računalnik noče več prižgat. Ko gre v sleep mode se pač monitor ugasne in prižge namesto zelene, oranžna lučka.

Običajno ga zbudi premik/klik miške ali stisk na tipko tipkovnice. Kot sem pa že omenil, se to zgodi povsem naključno, recimo 1x-2x na mesec.

Sem gledal po netu za rešitvami, vendar nisem nič uporabnega našel (ali pa sem na napačnem mestu iskal). Vse kar sem uspel najti je, da je baje potrebno v opciji nadzorne plošče pri možnostih porabe energije še kaj modificirati, vendar je že vse nastavljeno na default.

Takrat, ko se ne zbudi, ga ne morem drugače prebuditi, razen da ga z brute force resetiram na gumbu. A se še komu to pojavlja?

MrGTO ::

Jaz imam Samsung 226BW monitor in imam podobne probleme. Začelo se je tako kot praviš ti, ko je monitor šel v sleep, je rabil recimo 1 minuto da se je zbudil. Nato pa vedno več, vedno več... na zadnje je potreboval že nekje 20 min, par dni nazaj pa je dobesedno crknil.
Pri točno tem monitorju je problem v treh kondenzatorjih, kateri se po nekaj letih napihnejo in seveda monitor crkne. Strošek popravila je nekje 1,5€ ter seveda nekaj volje in časa.
Link

Preveri/pogooglaj če je tudi za tvoj monitor kakšna podobna rešitev.

FTad ::

A meniš, da je pravzaprav težava v monitorju in ne v računalniku samem?

crniangeo ::

jaz bi posodobil power management driverje :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

lonewolf_ ::

Jaz sem vse posodobil in na novo naložil pa včasih še vseeno ostane samo črni ekran še vedno....
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

crniangeo ::

Tudi bios ? jaz mislim da imaš problem s temi ahci storage driverjem , mislim da sem enkrat zasledil , da intel storage driver povzročal težave s temi wakeupi :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem imel iste težave z monitorjem Samsung SyncMaster 226BW in zamenjava kondenzatorjev je pomagala. Pri meni je prišla zadeva tako daleč, da se monitor s pritiskom na tipko ni dal vključiti...

Če imaš možnost, priklopi na računalnik drug monitor, za katerega veš, da je dober. Če se bo zadeva obnašala enako, kot do sedaj, je kriv računalnik, drugače je potrebno vzrok napake iskati v monitorju...

LP

Jože

Nejcos ::

Imel enak problem, probal različne driverje, windows 8.0, windows 8.1. Ugotovil nič. Rešitev: izklopil ugašanje monitoprjev in sedaj, ko zapustim sobo, ročno ugasnem monitor

solatko ::

Poglej kondenzatorje na monitorju - sporoči starost monitorja.
Delo krepa človeka

lonewolf_ ::

Jaz imam dva monitorja, ni šans, da sta oba zanič (kondenzatorji)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Jst ::

Iste težave, dogaja se samo na Win 8.1 Update 1. (Tudi po reinstallu, ko se mi je prvo Win posodobil, potem sem pa na frišno inštaliral.)

Zato sem izklopil ugašanje monitorja in to naredim ročno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

paraboŁa ::

Očitno nimam sam teh problomov, zgleda da je kar razširjeno :D, nevem zakaj ne uredijo teh težav mater jim.

Machete ::

Tudi meni se je to dogajalo. In to na win7 64. Sedaj že nekaj časa ne več. Tako da je pomoje to zelo random 'bug'.

solatko ::

Komot je problem na vezju monitorja. Velikokrat se zgodi, da zaradi kondenzatorjev ali kakšne druge oslabele komponente na vezni plošči, monitor ne reagira na signal zagona iz računalnika. Pri fizičnem ugašanju in ponovnem zagonu, tega problema ni. To, da se monitor ne zbudi iz spanja, je velikokrat problem tudi na displeyih prenosnikov.
Zamenjava nekaj komponent na vezju monitorja, v skupni vrednosti nekaj €, po navadi reši problem ali zamenjava monitorja.
Lahko je problem tudi v SW grafičnih kartic, da v samem gonilniku manjka logaritem za zagon slike iz spanja, tako da monitor sploh ne dobi ukaza za delovanje.
Včasih so problem RAM-i, ker tudi ne sprocesirajo tega ukaza...........,
Delo krepa človeka

MrGTO ::

Uspešno sem zamenjal kondenzatorje na monitorju Samsung 226BW in monitor deluje kot nov =)
Cena popravila 2,5€ in pol urce dela..
Jaz bi na tvojem mestu prvo pogledal, če so kondenzatorji vredu, saj se to najlažje opazi..

Jst ::

Isti komp, samo namesto boot v openSuse, pa tega problema ni.

To se mi je začelo dogajati SAMO v win 8.1...

Ter 8.1 Update 1 ima pri meni še nekaj hecnih for. Recimo ena takšna je razlika, med pritiskom malega Enter pri numpadu na desni strani tipkovnice in veliki Enter tipki. V FreeCommander, če pritisnem mali Enter na kakšen LibreOffice dokument, ga odpre v ozadju, če z velikim pa v ospredju. Vedno. Zakaj je tako, pojma nimam, ampak lahko ta "bug" ponovim kadarkoli.

(Z drugo tipkovnico pa nisem probal...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

2f4u ::

Oj,
meni se je zadeva tudi dogajala nekje 2012/13. Vse samsunge sem prodal - problem je bila tudi "softtouch" funkcija - nikoli ne veš ali si pritisnil al ne.

Že takrat je bila rešitev - problem sem odpravil s priključkom HDMI. DVI nagaja / HDMI ne. Res pa je da CAD program ni delal dobro/osvezevanje.

Od takrat naprej uporabljam SAMO monitorje z klik tipkami (Dell, HP)-se splača živcev.

Lp,T

napasi ::

MrGTO je izjavil:

Jaz imam Samsung 226BW monitor in imam podobne probleme. Začelo se je tako kot praviš ti, ko je monitor šel v sleep, je rabil recimo 1 minuto da se je zbudil. Nato pa vedno več, vedno več... na zadnje je potreboval že nekje 20 min, par dni nazaj pa je dobesedno crknil.
Pri točno tem monitorju je problem v treh kondenzatorjih, kateri se po nekaj letih napihnejo in seveda monitor crkne. Strošek popravila je nekje 1,5€ ter seveda nekaj volje in časa.
Link

Preveri/pogooglaj če je tudi za tvoj monitor kakšna podobna rešitev.

Jaz pravim bolje pozno kot nikoli, tole tvoje popravilo je seveda bilo zaradi skurjenih kondenzatorjev, to bi lahko ugotovil že ko ti je prvič utripnil da je NAPAJANJE v okvari in to nima nobene zveze z NASLOVOM Ko gre monitor v "spanje" se ne "zbudi" več
za to je krivo nekaj drugega

MrGTO je izjavil:

Uspešno sem zamenjal kondenzatorje na monitorju Samsung 226BW in monitor deluje kot nov =)
Cena popravila 2,5€ in pol urce dela..
Jaz bi na tvojem mestu prvo pogledal, če so kondenzatorji vredu, saj se to najlažje opazi..

Če si tako popravil kot je na povezavi potem pa res ni kaj prida, tako bi naredil vsak ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napasi ()

barocco ::

imam tezavo..
AOC 27B1H težave nov monitor nov DVI-hdmi ali vga -dvi nova tipkovnica in miška..Komp mašina se zbudi monitor pa ne!!
fx8120
560gtx twin frozz 1gb
ssd bx 500
750w PSU
2.1 genius zvočniki
vnaprej hvala za mnenja..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

neocodexx ::

Tudi meni se je to dogajalo in problem je bil v monitorju (moral sem ga iz elektrike ven da se je nazaj prižgal). Na drugem mi tega nikoli ne naredi in vse ostalo je isto. Win10, DP povezava, Nvidia grafična in Acer Predator z Gsync, ta monitor je bil nekaj zj****.

P.S.: odgovor je za originalno vprašanje teme, ekran se ne zbudi po spanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se poslavlja - grafika fuč (ali kaj drugega)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81783 (1619) Brias
»

Monitor blinka

Oddelek: Strojna oprema
222346 (1958) Nwanko
»

Samsung SyncMaster 226BW a c ali s

Oddelek: Zvok in slika
81479 (1081) Vuli
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317033 (10095) Zako
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611307 (7791) TuRBo_1

Več podobnih tem