» »

Osnovna plošča za intela ne spusti naprej

Osnovna plošča za intela ne spusti naprej

kojot31 ::

Lp!

Če je mogoče imel kdo podobno težavo, kot jaz. Imam osnovno plošččo z AMI bios in se nekam hecno obnaša. Ne vem, a bi mroal kaj namestit ali na plošči preklopit. V biusu mi zazna disk in hranim spremembe. Ko se predstavi , pa ni nobenega diska . Potem mi pa da na voljo , da grem v bios. Ne vem, kje ima ali kako se izbere funkcija, da bi določil first boot. Na disku so windowsi, samo moram zagnati v varnem načinu, kar pa ni mogoče. Dvd-r spregleda in ga ni v biosu. Je na sata vodilu.
Ponavadi mi napiše, chaking nvram.

Kaj narediti?
Disk mi prepozna na Primary master, kar je pravilno.

Hvala
  • spremenil: Mavrik ()

s6c-gEL ::

Model plošče ?
Si preveri stanje kondenzatorjev in zamenjal baterijo na plošči ?

kojot31 ::

ASROCK 775 TWINS HDTV. Nimam navodil sem jsi jih dol potegnu. Predhodnik jo je imel in sedaj jo imam jaz.l

Lahko poizkusim menjat baterijo.

Mogoče veš, kako nastavim bootanje, izbiro prvega medija iz kotzaganja?

kojot31 ::

Uspelo mi je poiskati 1st boot, ampak še vedno se ustavi. Za sato mi pa sploh ne pokaže naprav. Ne hdd ne dvd-r. Pa skoz mmi na koncu piše cheking nvram. Baterijo zamenjal.

BorutK-73 ::

Kateri procesor je notri?
Preveri kable, disk je IDE ali SATA?

Imaš to plato?
http://www.asrock.com/mb/ATI/775Twins-H...

Zgodovina sprememb…

kojot31 ::

Ta plošča je ja. Samo me moti, ker tam piše, da ima grafiko, jo pa ni gor na plošči.
Diska imam oba, ide in sata.
Določil sem v biousu kateri naj bo 1 in ga je tudi prepoznal v biosu in tudi zunaj v presstavitvi. Ko bi pa moral preit v dos in windose, se pa ustavi in piše kateri disk je in vodila, na koncu pa pritisnite f1 za vrnitev v bios. Če prisniem f1, se pojavi cheking nvram. Nisem še imel takega primera. Procesor je C2D E4300.

kojot31 ::

Rešil problem. Menjal smem grafično kartico in me je spustil naprej. Prej je tila gtx 1gb, sedaj pa imam 250mb Amd radeon.

To pomeni, da je ona kartica premočna za takšno ploščo ali počasi dušo jemle?
Prej sem jo imel v drugem računalniku, i je enkrat zmankalo toka, med delovanjem računalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je PC tako počasen??

Oddelek: Pomoč in nasveti
13799 (652) Roych
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326807 (5955) kreki
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211907 (1581) TOP
»

WD & Seagate na istem računalniku

Oddelek: Strojna oprema
10928 (750) SimplD
»

Navijanje Core Duo "poceni varianta" - DDR+AGP

Oddelek: Navijanje
373537 (2035) SepoX

Več podobnih tem