» »

Varčevanje in visoko šolstvo

Varčevanje in visoko šolstvo

1
2
»

Ziga Dolhar ::

"Zois" je precej nemško zveneči priimek :).
https://dolhar.si/

jype ::

trnvpeti> Strinjal si se pa, da ti bodo oni dolocili, v katero solo bo hodil tvoj otrok?

Imam to srečo, da mi ni treba otrok pošiljat v javne vrtce in šole. Če se bo ta izkazala za neustrezno (v kar trenutno še vedno dvomim), jo bodo otroci lahko nehali obiskovati.

StipeM> sori materni jezik mi je nemščina.

Oprostim, da ne poznaš Sigmunda Zoisa, samo blazno hecno je bilo slišat. Kot bi šlo za od boga podeljeno štipendijo :)

trnvpeti ::

ZASEBNE OSNOVNE ŠOLE

V Sloveniji delujejo tri zasebne osnovne šole, ki izvajajo javno veljavni izobraževalni program:

Waldorfska šola Ljubljana, ki je začela s poukom v šolskem letu 1992/93, izvaja program osnovne šole po posebnih pedagoških načelih.

Strokovni svet RS za splošno izobraževanje je na 55. seji dne 30. 1. 2003 sprejel sklep, s katerim ugotavlja, da izobraževalni program Waldorfske osnovne šole (pdf) zagotavlja minimalna znanja, ki omogočajo uspešen zaključek izobraževanja. S tem je ta program pridobil javno veljavnost. Na 93. seji dne 6. 7. 2006 je strokovni svet za splošno izobraževanje sprejel še sklep, s katerim ugotavlja javno veljavnost Prilagojenega vzgojno-izobraževalnega programa Waldorfske osnovne šole z nižjim izobrazbenim standardom.


Osnovna šola Alojzija Šuštarja Ljubljana, ki je začela s poukom v šolskem letu 2008/2009, izvaja program katoliške osnovne šole kot organizacijska enota v Zavodu sv. Stanislava v Ljubljani.

Strokovni svet RS za splošno izobraževanje je na 104. seji dne 5. 7. 2007 sprejel sklep, s katerim ugotavlja enakovreden izobrazbeni standard in s tem javno veljavnost Programa devetletne katoliške osnovne šole v Zavodu sv. Stanislava, Ljubljana (pdf).

Montessori inštitut je začel s poukom v šolskem letu 2010/11 in izvaja program zasebne osnovne šole montessori v Pastoralnem domu sv. Jožefa v Medvodah.

V katero solo hodi tvoj?

Blinder ::

SteffanM je izjavil:

dobijo zevsovo štipendijo


hahaha, zeusova :)) a ta je za na pomorski fakulteti?

Drgač pa, šusar že ne bo kirurg. SO omejitve vpisa na fakse + veliko ljudi sploh ne konča faksa. Če pa bo šusar uspel postat kirurg pol že mu ni šlo slabo v šoli, je v OŠ in SŠ mel slabe rezultate zaradi premalo vloženega truda.

Če grejo študenti delat, kaj pa naj delajo?? Že tako je premalo delovniih mest. Če se folk pošle študirat na faks za 7 let pa študenti za ta čas so nekak preskrbljeni. Študentsko delo(ki je mimogrede manj plačano kot minimalna plača) in uspejo dobit dovolj za preživet ter da ne jamrajo da ni služb & da so brez keša
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

trnvpeti> V katero solo hodi tvoj?

V javno, oba.

Blinder> hahaha, zeusova :)) a ta je za na pomorski fakulteti?

OMG, kok bi te na vile nataknu... Pozejdon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

trnvpeti ::

jype je izjavil:

>

Imam to srečo, da mi ni treba otrok pošiljat v javne vrtce in šole. Če se bo ta izkazala za neustrezno (v kar trenutno še vedno dvomim), jo bodo otroci lahko nehali obiskovati.

?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

jype ::

trnvpeti> ?!

Že izpred nastanka otrok so bili izdatki za njihovo šolanje planirani in sredstva prihranjena. Dokler javna šola zagotavlja višje standarde od tistih, ki jih smatram za minimalne, seveda zadostuje in ni potrebe po trošenju sredstev, ki bodo tako lahko uporabljena drugje.

BTW, tako Montessori kot Štajnerjeva pedagogika postaneta razmeroma nezanimivi, ko otrok zaključi puberteto, zato je del načrta tudi preselitev v drugo državo, v kateri govorijo enega od treh tujih jezikov, ki se jih otroci učijo že od malega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

trnvpeti ::

Prvic si rekel,da ni v javni.
Sedaj si to zanikal.

Ker se lahko razred deli, lahko tvoj otrok gre na drugo solo.
In sedaj, ker si pac varceval/investiral, bos lahko podkupil/doniral/kakorkoliPacRecesTemu, in bo tvoj otrok ostal na isti soli.

jype ::

trnvpeti> Prvic si rekel,da ni v javni.

Ne.

trnvpeti> Sedaj si to zanikal.

Ne, zgolj potrdil sem, da je v javni, čeprav mu ne bi bilo treba biti (ker naše javno šolstvo ni dovolj slabo, da bi otroci brez izjemnih lastnosti imeli težave).

trnvpeti> In sedaj, ker si pac varceval/investiral, bos lahko podkupil/doniral/kakorkoliPacRecesTemu, in bo tvoj otrok ostal na isti soli.

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

trnvpeti ::

Imam to srečo, da mi ni treba otrok pošiljat v javne vrtce in šole.

Obvezna osnovna šola je za otroke in mladino brezplačna. Vendar pa morajo učenci plačevati šolske potrebščine in delovne zvezke. S šolskim letom 2008-09 je izposoja učbenikov brezplačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

IceIceBaby ::

Sicer nisem bral teme od začetka, se pa čisto strinjam s plačljivim študijem in bi želel tudi plačljivo 1. bolonjsko stopnjo. Večina se vas sploh ne zaveda kaki ljudje se vpisujejo na fakultete - matura končana komaj z dva, vsa leta šole komaj dva,


1. Poglej zgornji video o finskem sistemu.

2. Jaz sem bil med šusarji v srednji šoli, oz. med dvojkarji. Pa sem imel celo gimnazijo Zevsovo štipendijo zaradi posebnih dosežkov na drugih področjih. Pač nisem videl nobene vrednosti v dolgočasnih, neuporabnih predmetih. Mislim, da je še precej takih.

jype ::

trnvpeti ponavlja mojo trditev> Imam to srečo, da mi ni treba otrok pošiljat v javne vrtce in šole.

A razliko med "ni treba" in "ne" razumeš?

IceIceBaby> 2. Jaz sem bil med šusarji v srednji šoli, oz. med dvojkarji. Pa sem imel celo gimnazijo Zevsovo štipendijo zaradi posebnih dosežkov na drugih področjih. Pač nisem videl nobene vrednosti v dolgočasnih, neuporabnih predmetih. Mislim, da je še precej takih.

Meni se predmeti niso zdeli niti neuporabni, niti dolgočasni, naučil sem se vse in še več kot je bilo treba, pa sem kljub temu imel vedno natanko povprečne ocene.

Ziga Dolhar ::

trnvpeti: morda pa otroka še nista toliko stara, da bi [že] morala hoditi v šolo?
https://dolhar.si/

trnvpeti ::

Ziga Dolhar je izjavil:

trnvpeti: morda pa otroka še nista toliko stara, da bi [že] morala hoditi v šolo?

V katero solo hodi tvoj?

V javno, oba.

jype ::

Pri tem je treba poudariti razliko med hojo v šolo in obiskovanjem pouka.

krneki0001 ::

Študiram ob delu (zaključujem). Cena faksa je 2700 evrov na letnik, potem pa še vsaj 4300 evrov za stroške (vožnjo tja in prehrano v tistem času, amortizacija,..), tako da me fakulteta stane okoli 8000 evrov na leto. Sej vem, poraja se vprašanje - zakaj pa sedaj pri štiridesetih delam šolo in je nisem prej - ni bilo denarja za kaj takega in je bilo treba delat.

Državo pa redni študij na naši fakulteti stane 2400 evrov letno. Če bi to ukinili, bi prišparali ogromno, seveda pa bi s tem prikrajšali tiste, ki denarja nimajo, zato bi sam uvedel malo drugačno zadevo:
Študent naj plačuje šolnino za čas študija, če naredi pa se mu ta denar vrne z nekimi obrestmi. Če ne naredi, denar izgubi.
S tem, ko bi na koncu z diplomo v roki dobil še recimo okoli 7500 evrov (2400 na letnik + obresti), bi si lahko odprl firmo ali pa kaj drugega. U bistvu bi mu bil to denar za začetek.

S tem bi se izognili veliki večini, ki je tam samo zaradi statusa, da lahko dela po firmah.


Pa še ena stvar - šolnino spet dat v davčno olajšavo pod posebno olajšavo poleg splošne olajšave, da imaš vsaj nekaj od tega, ker sedaj šolnina spada pod splošno olajšavo in ti nič ne pomaga.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

guest #44 ::

To si čudno povedal jype:

"...ni treba pošiljat..."

"ni treba" mišljeno kot, da ni edina opcija

darkolord ::

Študent naj plačuje šolnino za čas študija, če naredi pa se mu ta denar vrne z nekimi obrestmi. Če ne naredi, denar izgubi.
S tem, ko bi na koncu z diplomo v roki dobil še recimo okoli 7500 evrov (2400 na letnik + obresti), bi si lahko odprl firmo ali pa kaj drugega. U bistvu bi mu bil to denar za začetek.

S tem bi se izognili veliki večini, ki je tam samo zaradi statusa, da lahko dela po firmah.
Bi pa dobil še večji kup takih, ki gredo na lahke jebiveter fakse - ne zašvicajo preveč, dobijo uradno izobrazbo + obresti. Win-win.

Samo zaradi statusa se ne vpisuje na težje naravoslovne fakse.

Pa še seveda vsaj tako velik problem, da nekateri enostavno nimajo toliko denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mr.B ::

No cca leto okoli, rezultat dela socialo cutecnih izvoljencev :
- Osnovno solstvo : ukinili drugi obvezni jezih, petosolcem ukinili dodatnega profesorja, ....
- Visoko solstvo : vzeli ne miljoncek, ampak se dodatne nule... na fdv-ju bodo zaceli probono delati....

No da se povetimo, tistim protestom unicevanja si iteligenca al kaj ze
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij: Slovenija vs tujina

Oddelek: Šola
163683 (2074) kuall
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10122942 (16139) jernejl
»

Mi smo univerza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16921366 (18060) TESKAn
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888420 (70357) tx-z

Več podobnih tem