» »

Nošenje burq/hijab v Sloveniji

Nošenje burq/hijab v Sloveniji

«
1
2 3

fantasycamp ::

Grem v Spar in vidim tako!



Imela je še manj za gledat skozi niqab kot ta na sliki!

Slovenija bi morala pokazati enako etično in moralno držo da ne pusti da vera skozi tradicijo v Slovenijo prinese neenakost.

Vem da so nekateri ki to vidijo bolj kot nošo ali tradicijo vendar jaz tukaj vidim teptanje ženskih pravic skozi indoktrinacijo od malih nog kjer potem še same zagovarjajo da njihova koža ne vidi sonca celo življenje!

Morala bi morala pomeniti da je etični kodeks po katerem se ravnamo nad vsemi verskimi in Slovenija bi morala to pokazati z zakonom kjer se to prepove preden jih bo v Sloveniji preveč da bi lahko kaj naredili.
  • zaklenil: Mavrik ()

Aston_11 ::

Po moje se nas to ne tiče in naj delajo kar hočejo.

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

Po moje se nas to ne tiče in naj delajo kar hočejo.


bi jim potem tudi dovolil to kar hočejo po Evropi da imajo Sharia?

Da sami sodijo svojim in da mi ne moremo?

Nekdo nekaj ukrade in sej veš kaj...

Ženske tepejo če hočejo in ne smeš nič

....

Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Po moje se nas to ne tiče in naj delajo kar hočejo.


bi jim potem tudi dovolil to kar hočejo po Evropi da imajo Sharia?....
Ne. Oblečejo se naj tako kot sami želijo.

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Po moje se nas to ne tiče in naj delajo kar hočejo.


bi jim potem tudi dovolil to kar hočejo po Evropi da imajo Sharia?....
Ne. Oblečejo se naj tako kot sami želijo.


Kaj pa če jih ne moreš legitimirat?
Ne smeš ji dvignit niqab ker drugače te njeni napadejo!

Aston_11 ::

Komot jo lahko legitimiraš. Njeni te ne smejo napasti. Če te napadejo, imamo policijo.

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

Komot jo lahko legitimiraš. Njeni te ne smejo napasti. Če te napadejo, imamo policijo.


Ok samo kaj ko se lahko nekdo sprehaja po mestu brez da veš kdo je? Kaj če ena naredi kriminal, kako vedeti katera je bila?

Bi dovolil da je jih tisoče sprehaja brez možnosti legitimacije?

Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Komot jo lahko legitimiraš. Njeni te ne smejo napasti. Če te napadejo, imamo policijo.


Ok samo kaj ko se lahko nekdo sprehaja po mestu brez da veš kdo je?
Ni ti treba vedeti, kdo je.

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Komot jo lahko legitimiraš. Njeni te ne smejo napasti. Če te napadejo, imamo policijo.


Ok samo kaj ko se lahko nekdo sprehaja po mestu brez da veš kdo je?
Ni ti treba vedeti, kdo je.


sorry ponesreč pritisnil izbris.

Kaj pa če potem lahko kriminalci ali teroristi to uporabijo kot lahek način do dostopanja kamor hočejo?

Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

Bi dovolil da je jih tisoÄe sprehaja brez moĹžnosti legitimacije?
Bi. Vendar moĹžnost legitimacije imamo, torej je trditev brezpredmetna. Äe pa bi sluÄajno krĹĄili kakĹĄne njene pravice, pa jim po moje ne, potem bi jih lahko legitimirali tako, da bi bile njihove pravice varovene, recimo v prisotnosti moĹža itd., paÄ tako kot imajo njeni. Skratka niÄ posebnega.

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Komot jo lahko legitimiraš. Njeni te ne smejo napasti. Če te napadejo, imamo policijo.


Ok samo kaj ko se lahko nekdo sprehaja po mestu brez da veš kdo je?
Ni ti treba vedeti, kdo je.


sorry ponesreč pritisnil izbris.

Kaj pa če potem lahko kriminalci ali teroristi to uporabijo kot lahek način do dostopanja kamor hočejo?
This is easy. Pravice pretehtajo to možnost. Kriminalci uporabljajo internet in Chrome. Bi oboje ukinil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Bi dovolil da je jih tisoÄe sprehaja brez moĹžnosti legitimacije?
Bi. Vendar moĹžnost legitimacije imamo, torej je trditev brezpredmetna. Äe pa bi sluÄajno krĹĄili kakĹĄne njene pravice, pa jim po moje ne, potem bi jih lahko legitimirali tako, da bi bile njihove pravice varovene, recimo v prisotnosti moĹža itd., paÄ tako kot imajo njeni. Skratka niÄ posebnega.

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Komot jo lahko legitimiraš. Njeni te ne smejo napasti. Če te napadejo, imamo policijo.


Ok samo kaj ko se lahko nekdo sprehaja po mestu brez da veš kdo je?
Ni ti treba vedeti, kdo je.


sorry ponesreč pritisnil izbris.

Kaj pa če potem lahko kriminalci ali teroristi to uporabijo kot lahek način do dostopanja kamor hočejo?
This is easy. Pravice pretehtajo to možnost.


Ja torej potem lahko nekdo ki bi ga z lahkoto našli preko kamer skriva z lahkoto pred zakonom ker seveda ne boš tisoče niqabov dvigoval?

V Franciji so to prepovedali in z dobrim razlogom!

Gandalfar ::

> V Franciji so to prepovedali in z dobrim razlogom!

.. ki je? (torej vir - argumentirana debata)

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

Gandalfar je izjavil:

> V Franciji so to prepovedali in z dobrim razlogom!

.. ki je? (torej vir - argumentirana debata)


The French ban on face covering (French: Loi interdisant la dissimulation du visage dans l'espace public, "Act prohibiting concealment of the face in public space") is an act of parliament passed by the Senate of France on 14 September 2010, resulting in the ban on the wearing of face-covering headgear, including masks, helmets, balaclava, niqābs and other veils covering the face in public places, except under specified circumstances.[1] The ban also applies to the burqa, a full-body covering, if it covers the face. The bill had previously been passed by the National Assembly of France on 13 July 2010.[2]

The key argument supporting this proposal is that face-coverings prevent the clear identification of a person, which is both a security risk, and a social hindrance within a society which relies on facial recognition and expression in communication. The key argument against the ban is that it encroaches on individual freedoms.[3]

Aston_11 ::

Komoditeta policijev ne sme pretehtati nad človekovemi pravicami. Paranoja sicer vodi v smer, da se oži domet človekovih pravic na račun strahu in vodi k pretiranemu nadzoru. V glavnem, nič posebnega ni v teh burkah, strah pa lahko pripelje do tega, da se nadzira, kako je folk oblečen. NIč posebnega ni v teh oblekah, da bi jih morali prepovedati, 1000 burk na enem mestu pa pri nas še nisem videl, tako da zaradi ene burke sem pa tja spreminjati zakonodajo nima nekega smisla.

lambda ::

Ninje za volanom so problematične (varnost). Tako kot kurenta oglobijo, če ga staknejo vozit kako kripo. Če pa nekdo le želi imet pust celo leto, je pa poseg v njegove pravice, da bi mu to prepovedali.

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

Komoditeta policijev ne sme pretehtati nad človekovemi pravicami. Paranoja sicer vodi v smer, da se oži domet človekovih pravic na račun strahu in vodi k pretiranemu nadzoru. V glavnem, nič posebnega ni v teh burkah, strah pa lahko pripelje do tega, da se nadzira, kako je folk oblečen. NIč posebnega ni v teh oblekah, da bi jih morali prepovedati, 1000 burk na enem mestu pa pri nas še nisem videl, tako da zaradi ene burke sem pa tja spreminjati zakonodajo nima nekega smisla.


Problem je da ko jih bo 1000 ali 10000 ne boš več imel vzvoda takrat jih bo preveč in bal se jih boš direktno konfrontirat!

Glede na to kako smo Slovenci nežni bi nam oni dali v ustavo da ko poročijo Slovenko bi ona morala nositi in mi nebi imeli nič proti!

Zagor_tenay ::

navadite se, da živite v najbolj levičarski državi, zato boste tudi ninđ imeli vsak dan več... muslimane pa ni treba kritizirat zaradi tega, saj oni samo žanjejo tisto kar levičarji sejejo

The Player ::

Zagor_tenay je izjavil:

navadite se, da živite v najbolj levičarski državi, zato boste tudi ninđ imeli vsak dan več... muslimane pa ni treba kritizirat zaradi tega, saj oni samo žanjejo tisto kar levičarji sejejo


dafa* kaj majo levičarji in komunisti veze s tem? Živimo v kapitalizmu, tko, da je tale komentar čist brezpredmeten.

Kar se nindž tiče, nisem še nobene videl, sem pa videl porast zadekanih žensk z rutami.

lahko bi rekel, da tu veljajo naši zakoni in naj se ljudje prilagodijo in vedejo po njih.

Aston_11 ::

The Player je izjavil:

lahko bi rekel, da tu veljajo naši zakoni in naj se ljudje prilagodijo in vedejo po njih.
Naši zakoni ne predpsujejo, kako se ljudje ne smejo oblačiti. Da pa bi se ljudje prilagajali željam ostalih, ki so večinoma primitivne, pa nima nekega smisla. Večina nas že tako ali tako ravna po svoje in se ne ozira želje ostalih (se ne bojimo, kaj bodo ljudje rekli).

fantasycamp je izjavil:

Problem je da ko jih bo 1000 ali 10000
Edina religija, ki se boji muslimanov in bi jih rada izgnala, so RKC pripadniki. Ti težijo tudi nam ostalim, ki bi radi imeli mir pred njihovimi neumnostmi. Za kar pa nimamo pametnega vzvoda, razen da jih pošljemo v Q, ker logika se jih ne prime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fantasycamp ::

Aston_11 je izjavil:

The Player je izjavil:

lahko bi rekel, da tu veljajo naši zakoni in naj se ljudje prilagodijo in vedejo po njih.
Naši zakoni ne predpsujejo, kako se ljudje ne smejo oblačiti. Da pa bi se ljudje prilagajali željam ostalih, ki so večinoma primitivne, pa nima nekega smisla. Večina nas že tako ali tako ravna po svoje in se ne ozira želje ostalih (se ne bojimo, kaj bodo ljudje rekli).


ti govoriš o modi.

To je pa verski zakon ki predpisuje vsem ženskam kakšne morajo bit, one nimajo te izbire, njih v to prepričajo!
Ona ne more nosit al pa ne nosit hiqab, to ni izbira!

Mešaš svobodno izbiro ter prisilno indoktrinacijo!

Zagor_tenay ::

dafa* kaj majo levičarji in komunisti veze s tem?


preberi si kaj od Oriane Fellaci, kako levičarji paktirajo z muslimani in skupaj rušijo zahodno civilizacijo

Zagor_tenay ::

Ona ne more nosit al pa ne nosit hiqab, to ni izbira!


te ninje so plačane od islamske skupnosti 500 evrov na mesec, da so tako oblečene,

fantasycamp ::

Zagor_tenay je izjavil:

Ona ne more nosit al pa ne nosit hiqab, to ni izbira!


te ninje so plačane od islamske skupnosti 500 evrov na mesec, da so tako oblečene,


Dej vir zanima me...

The Player ::

Aston_11 je izjavil:

Naši zakoni ne predpsujejo, kako se ljudje ne smejo oblačiti. Da pa bi se ljudje prilagajali željam ostalih, ki so večinoma primitivne, pa nima nekega smisla. Večina nas že tako ali tako ravna po svoje in se ne ozira želje ostalih (se ne bojimo, kaj bodo ljudje rekli).


V bistvu so ženske v republiki Slovenije enakopravne državljanke, pa četudi so muslimanke. Zakaj bi se morale potem podrediti svojemu možu/religiji in nositi tole čudo?

a pol, če zakon ne obstaja, pomen, da se lah oblečem v nacistično/partizansko uniformo in javno razkazujem svastiko/rdečo zvezdo :D

Problem je da ko jih bo 1000 ali 10000 Edina religija, ki se boji muslimanov in bi jih rada izgnala, so RKC pripadniki. Ti težijo tudi nam ostalim, ki bi radi imeli mir pred njihovimi neumnostmi. Za kar pa nimamo pametnega vzvoda, razen da jih pošljemo v Q, ker logika se jih ne prime.


rešitev: prepovedat vse religije in ločit cerkev od države

Zagor_tenay ::

Dej vir zanima me...


to mi je en jeseničan povedal, ki jih pozna... to je ena skupina fanatikov wahabi z jesenic, zdej so se pa še v LJ razširili

fantasycamp ::

Zagor_tenay je izjavil:

Dej vir zanima me...


to mi je en jeseničan povedal, ki jih pozna... to je ena skupina fanatikov wahabi z jesenic, zdej so se pa še v LJ razširili


Potem imajo plan, kot vidim so tudi v Bosni se začeli širiti, govorijo da imajo kar finančno zaledje...

Treba jim rečt ne preden dosežejo kritično številko!

Aston_11 ::

The Player je izjavil:

v bistvu so ženske v republiki Slovenije enakopravne državljanke, pa četudi so muslimanke.
Torej se lahko oblačijo, kot se hočejo.

The Player je izjavil:

Zakaj bi se morale potem podrediti svojemu možu/religiji in nositi tole čudo?
Ni se jim treba.

The Player je izjavil:

a pol, če zakon ne obstaja, pomen, da se lah oblečem v nacistično/partizansko uniformo in javno razkazujem svastiko/rdečo zvezdo :D
Lahko se. Naci simboli pa so menda prepovedani.

The Player je izjavil:

rešitev: prepovedat vse religije
Bi se strinjal, vendar se ne, ker me malo briga, kaj drugi počnejo v svojem prostem času, če s tem ne kršijo pravic drugih.

fantasycamp je izjavil:

Treba jim rečt ne preden dosežejo kritično številko!
Ne je treba rečt takim, ki bi radi zapovedovali, kako naj se drugi oblačijo.

Zagor_tenay je izjavil:

te ninje so plačane od islamske skupnosti 500 evrov na mesec, da so tako oblečene,
Za 500 na mesec se oblečem tudi jaz in se grem sprehajati po Tržaški. Izi many, pa še sram te ni, ker te nihče ne prepozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fantasycamp ::

Ne je treba rečt takim, ki bi radi zapovedovali, kako naj se drugi oblačijo.


Imaš čisto prav in oni masovno to na svoje otroke dajejo, to ni izbira to je vsiljevanje in to bi morali prepovedati.

Če se tisoče ljudi obleče v točno isto stvar, to sigurno ni moda, če se jim vzame pravico do sonca, to sigurno ni zdravje!

Seveda se strinjam s tabo! Taki ki to vsiljuje so diktatorji, tem treba rečt ne!


Aston_11 ::

fantasycamp je izjavil:

to ni izbira to je vsiljevanje in to bi morali prepovedati.

Se strinjam. Začeti bi morali pri RKC otrocih, ki jih učijo o neobstoječih fantazmah in pravljicah, ki presegajo ljudsko domišljijo. Teh je v našem okolju bistveno več, ki stigmatizirajo in uničujejo svoje otroke. Vendar ustava pravi, da to lahko počno. Kar verjetno velja tudi za starše, ki so v ostalih društvih.

fantasycamp je izjavil:

Če se tisoče ljudi obleče v točno isto stvar, to sigurno ni moda, če se jim vzame pravico do sonca, to sigurno ni zdravje!
Očitno jim je uspelo preživeti skozi stoletja, tako da posebno škodljivo za zdravje očitno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Gandalfar ::

Izbrisani - dvignite nivo diskusije. Argumentirana debata, itd.

drvo ::

Smem vprašat, zakaj je bil izbrisan moj post, ko sem eatinggrin-a vprašal, če misli resno, da je Jihad in pobijanje pravica do vere?

eatinggrin ::

Se opravičujem za oster odgovor, ki je bil posledično izbrisan.
Da, menim da ima vsak posameznik pravico do svoje vere in da "mora" početi, kar mu ta vera zakazuje.
Kulturna integracija = harmonija.

drvo ::

Kulturna integracija = harmonija? Če pod njihovo vero šteješ sveto vojno in pobijanje nevernikov?

Še vedno me zanima zakaj je bil moj post izbrisan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Phantomeye ::

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

The Player je izjavil:

lahko bi rekel, da tu veljajo naši zakoni in naj se ljudje prilagodijo in vedejo po njih.
Naši zakoni ne predpsujejo, kako se ljudje ne smejo oblačiti. Da pa bi se ljudje prilagajali željam ostalih, ki so večinoma primitivne, pa nima nekega smisla. Večina nas že tako ali tako ravna po svoje in se ne ozira želje ostalih (se ne bojimo, kaj bodo ljudje rekli).


ti govoriš o modi.

To je pa verski zakon ki predpisuje vsem ženskam kakšne morajo bit, one nimajo te izbire, njih v to prepričajo!
Ona ne more nosit al pa ne nosit hiqab, to ni izbira!

Mešaš svobodno izbiro ter prisilno indoktrinacijo!


Vir!

eatinggrin ::

A pod rimokatoliško vero pa štejemo pedofilijo?
Ravno tako ima musliman pravico živeti v Ljubljani, kot tudi pripadnik katerekoli druge vere. Če občasno širi Jihad in ubije kakšnega nevernika je to pač riziko ki pride s fundamentalističnem islamom.
Norce imaš v vsaki veri, le da so eni izumrli v srednjem veku, druge pa v teh časih sprejemamo medse, da pokažemo kako "ćloveški" smo, če že oni ne znajo biti.

drvo ::

eatinggrin je izjavil:

A pod rimokatoliško vero pa štejemo pedofilijo?
Ravno tako ima musliman pravico živeti v Ljubljani, kot tudi pripadnik katerekoli druge vere. Če občasno širi Jihad in ubije kakšnega nevernika je to pač riziko ki pride s fundamentalističnem islamom.
Norce imaš v vsaki veri, le da so eni izumrli v srednjem veku, druge pa v teh časih sprejemamo medse, da pokažemo kako "ćloveški" smo, če že oni ne znajo biti.


Naši južni bratje bi rekli:" Svašta deva rodi!" Ali nekaj podobnega.
Če seveda to ni trolanje, ker skoraj ne morem verjet, da lahko dejansko nekdo tako razmišlja.

PS: Še vedno me zanima, zakaj je bil zbrisan moj post? Gandalfar?

Aja, glede svobode do vere.
Svoboda do vere in vsaka druga svoboda se konča, ko se dotakne svobode drugega. Pa naj gre to za pedofilijo ali Jihad.
Kaj je dovoljeno in kaj ni dovoljeno pa je regulirano z zakoni In koliko vem, sta pedofilija in umor kaznivi dejanji. IN PRAV JE TAKO!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

fantasycamp ::

Phantomeye je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

The Player je izjavil:

lahko bi rekel, da tu veljajo naši zakoni in naj se ljudje prilagodijo in vedejo po njih.
Naši zakoni ne predpsujejo, kako se ljudje ne smejo oblačiti. Da pa bi se ljudje prilagajali željam ostalih, ki so večinoma primitivne, pa nima nekega smisla. Večina nas že tako ali tako ravna po svoje in se ne ozira želje ostalih (se ne bojimo, kaj bodo ljudje rekli).


ti govoriš o modi.

To je pa verski zakon ki predpisuje vsem ženskam kakšne morajo bit, one nimajo te izbire, njih v to prepričajo!
Ona ne more nosit al pa ne nosit hiqab, to ni izbira!

Mešaš svobodno izbiro ter prisilno indoktrinacijo!


Vir!


Prescribing the hijab, Allah says in the Qur’an, “And say to the believing women to lower their gazes and guard their chastity, and let them not display of their charm--except what is apparent, and to draw their khumur (pl. of khimar, which means veils) over their bosoms, and not to reveal their adornment save to their own husbands or fathers or husbands' fathers, or their sons or their husbands' sons, or their brothers or their brothers' sons or sisters' sons, or their women, or their slaves, or male attendants who lack vigour, or children who know naught of women's nakedness. And let them not stamp their feet so as to reveal what they hide of their adornment. And turn unto Allah together, O believers, in order that ye may succeed.” (An-Nur 24: 31)

Phantomeye ::

fantasycamp je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Vir!
Prescribing the hijab, Allah says in the Qur’an, “And say to the believing women to lower their gazes and guard their chastity, and let them not display of their charm--except what is apparent, and to draw their khumur (pl. of khimar, which means veils) over their bosoms, and not to reveal their adornment save to their own husbands or fathers or husbands' fathers, or their sons or their husbands' sons, or their brothers or their brothers' sons or sisters' sons, or their women, or their slaves, or male attendants who lack vigour, or children who know naught of women's nakedness. And let them not stamp their feet so as to reveal what they hide of their adornment. And turn unto Allah together, O believers, in order that ye may succeed.” (An-Nur 24: 31)


Dej ne me hecat. Kaj vse v Bibliji piše ...

Daj mi VIR, ki govori o tem, da nimajo izbire. Pa izpusti fundamentalistične muslimane, ker niso vsi fundamentalisti.

Torej, vir.

P.S. in v Koranu ni hijabov omenjenih.

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Ne morem verjeti, da se tukaj dovoli tema, ki se že v naslovu norčuje z muslimanov. Pa daj bodite no resni, "Ninje". Bo naslednji naslov "Čefurji" in bo nekdo not načel temo, če bi bilo morda dobro izgnati vse tujce, ker naj bi nam odžirali službe? Dajte admini tem mulcem jasno vedeti, da to ni tu-je pika si.

fantasycamp ::

Phantomeye je izjavil:

fantasycamp je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Vir!
Prescribing the hijab, Allah says in the Qur’an, “And say to the believing women to lower their gazes and guard their chastity, and let them not display of their charm--except what is apparent, and to draw their khumur (pl. of khimar, which means veils) over their bosoms, and not to reveal their adornment save to their own husbands or fathers or husbands' fathers, or their sons or their husbands' sons, or their brothers or their brothers' sons or sisters' sons, or their women, or their slaves, or male attendants who lack vigour, or children who know naught of women's nakedness. And let them not stamp their feet so as to reveal what they hide of their adornment. And turn unto Allah together, O believers, in order that ye may succeed.” (An-Nur 24: 31)


Dej ne me hecat. Kaj vse v Bibliji piše ...

Daj mi VIR, ki govori o tem, da nimajo izbire. Pa izpusti fundamentalistične muslimane, ker niso vsi fundamentalisti.

Torej, vir.

P.S. in v Koranu ni hijabov omenjenih.


Ja in to kar je v bibliji pisalo so v času ko ni bilo reformacije uporabljali direktno!

Muslimani niso šli skozi svojo!

Ja ni jih je stvar interpretacije...

T
he burqa (also spelled burka) is the garment that covers women most completely: either only the eyes are visible, or nothing at all. Originating in what is now Pakistan, it is more commonly associated with the Afghan chadri. Typically, a burqa is composed of many yards of light material pleated around a cap that fits over the top of the head, or a scarf over the face (save the eyes). This type of veil is cultural as limited to the people of that part of the world.

It has become tradition that Muslims in general, and Salafis in particular, believe the Qur'an demands women wear the garments known today as jilbāb and khumūr (the khumūr must be worn underneath the jilbāb). However, Qur'an translators and commentators translate the Arabic into English words with a general meaning, such as veils, head-coverings and shawls.[25] Ghamidi argues that verses [Quran 24:30] teach etiquette for male and female interactions, where khumūr is mentioned in reference to the clothing of Arab women in the 7th century, but there is no command to actually wear them in any specific way. Hence he considers head-covering a preferable practice but not a directive of the sharia (law).[26]


Da nimajo izbire je seveda stvar indoktrinacije, ker ne verjamem da bi se take številke žensk oblačile isto!
Prišlo bi do variacij, kar sigurno kaže na klerikalen ukaz!

In seveda če pa hočejo ven iz Islama jim ne kaže nič dobrega!

Qur'an Surah 4. An-Nisa, Ayah 89 or Qur'an 4:89 [33] states that "They but wish that ye should reject Faith, as they do, and thus be on the same footing (as they): But take not friends from their ranks until they flee in the way of Allah (From what is forbidden). But if they turn renegades, seize them and slay them wherever ye find them; and (in any case) take no friends or helpers from their ranks;-". This command to kill or slay is in all mainstream translations.


Imaš Muslimane ki pač se tako ne oblačijo, sploh v bosni kjer tudi jih dosti je svinjino in pijejo vino.

To pa še ne pomeni da Islam nima retardiranih izjav ki če bi vera dobila vlast bi jih še kako uporabljali!

Mavrik ::

Nivo te teme je zelo zelo blizu kršitev člena 1.1 - v kolikor ne dvignete nivoja debate dlje od "to meni ni všeč ker pač!" se bo ta pogovor hitro končal.
The truth is rarely pure and never simple.

eatinggrin ::

Se strinjam. Širjenje nestrpnosti na podlagi lastnih izkušenj in opažanj je striktno neprofesionalno.
Če vas je napadel en musliman s krikom "Allahu Akbar", ali pa če vas je napadlo sto muslimanov s krikom "Allahu Akbar", to ne pomeni, da so vsi taki, niti ne pomeni, da je njihova vera nasilna.
Prav tako bi vas lahko napadlo sto krav s krikom "muu" ali pa sto navijačev s krikom "ULTRAS MARIBOOOR!", pa ne bi smeli sklepati, da so vse krave ali pa vsi navijači taki.
Nestrpni ste v dno duše, vsi imajo pravico živeti in krojiti svoja pravila.

Phantomeye ::

Mavrik je izjavil:

Nivo te teme je zelo zelo blizu kršitev člena 1.1 - v kolikor ne dvignete nivoja debate dlje od "to meni ni všeč ker pač!" se bo ta pogovor hitro končal.


kar zaključi temo. Tema že od začetka izkazuje nestrpnost.

Pa očitno nekaterim ni jasno, kaj pomeni vir. Očitno vse, kar je skopirano od drugje, ne glede na kredibilnost.

bosmla ::

Nimam nic proti cemorkoli - ampak takole oblecena decva verjetno lahko gre placat na petrolu, jaz s celado na glavi pa ne?

fantasycamp ::

eatinggrin je izjavil:

Se strinjam. Širjenje nestrpnosti na podlagi lastnih izkušenj in opažanj je striktno neprofesionalno.
Če vas je napadel en musliman s krikom "Allahu Akbar", ali pa če vas je napadlo sto muslimanov s krikom "Allahu Akbar", to ne pomeni, da so vsi taki, niti ne pomeni, da je njihova vera nasilna.
Prav tako bi vas lahko napadlo sto krav s krikom "muu" ali pa sto navijačev s krikom "ULTRAS MARIBOOOR!", pa ne bi smeli sklepati, da so vse krave ali pa vsi navijači taki.
Nestrpni ste v dno duše, vsi imajo pravico živeti in krojiti svoja pravila.


Ni res ker nimamo problemov globalno z ostalimi verami!

Zakaj se povsod muslimani pojavljajo? Zakaj nimamo globalno problemov z ostalimi religijami?

Očitno ne razumeš da niso vse vere iste!

Ta ženska je ista kot ti in tukaj imaš svoj odgovor!



Pa še deskriptiven in obširen odgovor Hitchensa!

mailer ::

eatinggrin je izjavil:

Se strinjam. Širjenje nestrpnosti na podlagi lastnih izkušenj in opažanj je striktno neprofesionalno.
Če vas je napadel en musliman s krikom "Allahu Akbar", ali pa če vas je napadlo sto muslimanov s krikom "Allahu Akbar", to ne pomeni, da so vsi taki, niti ne pomeni, da je njihova vera nasilna.
Prav tako bi vas lahko napadlo sto krav s krikom "muu" ali pa sto navijačev s krikom "ULTRAS MARIBOOOR!", pa ne bi smeli sklepati, da so vse krave ali pa vsi navijači taki.
Nestrpni ste v dno duše, vsi imajo pravico živeti in krojiti svoja pravila.
Seveda imajo pravico živeti po svojih pravilih a le izključno do meje, ko svoja prepričanja vsiljujejo drugim. Če bi bilo pri nas vse pošlihtano bi se tujci sami asimilirali po pravilih države v kateri gostujejo. Lahko pa mi sprejmemo njihova pravila in po njihovo vse "nevernike" kar sami sklepajo za vse pripadnike drugih ver in tudi ateiste zvlečemo na plečnikov stadion in jih tam skrajšamo. Tako se bodo tudi sami začeli zavedati, kaj je prav in kaj ne.
Sem proti vsiljenemu stilu oblačenja bi pa vseeno uvedel v javnosti odkrit obraz za vse, razen na pusta.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

feryz ::

Kolikor je meni znano, je z masko na glavi (oz. z opremo, ki zakriva večji del obraza), pri nas prepovedana vožnja z avtomobili in vstopanje v trgovine in ostale javne objekte.
Lahko pa se seveda tudi motim.

Ko sem še delal na Simobilu, je ženska hotela nov telefon. Najprej sem jo opomnil, da zakrinkani ljudje ne morejo biti v trgovini (kar je menda vsakomur logično). Na njeno prošnjo sem jo poslušal, ko mi je razložila za kaj gre, sem zahteval legitimacijo (osebno, vozniško), kar je gladko zavrnila (zaradi slike na dokumentu), še bolj glasno pa me je opozorila, da njenega obraza v živo pa zagotovo ne bom videl.
Prijazno sem jo napotil na Simobilov general štab, pa naj se tam ukvarjajo s tem.

BTW zakrinkana gospa je čistokrvna Slovenka, ki je takrat imela kakšno leto islam staža. Baje so take najbolj zagrižene.

Phantomeye ::

mailer je izjavil:

eatinggrin je izjavil:

Se strinjam. Širjenje nestrpnosti na podlagi lastnih izkušenj in opažanj je striktno neprofesionalno.
Če vas je napadel en musliman s krikom "Allahu Akbar", ali pa če vas je napadlo sto muslimanov s krikom "Allahu Akbar", to ne pomeni, da so vsi taki, niti ne pomeni, da je njihova vera nasilna.
Prav tako bi vas lahko napadlo sto krav s krikom "muu" ali pa sto navijačev s krikom "ULTRAS MARIBOOOR!", pa ne bi smeli sklepati, da so vse krave ali pa vsi navijači taki.
Nestrpni ste v dno duše, vsi imajo pravico živeti in krojiti svoja pravila.
Seveda imajo pravico živeti po svojih pravilih a le izključno do meje, ko svoja prepričanja vsiljujejo drugim. Če bi bilo pri nas vse pošlihtano bi se tujci sami asimilirali po pravilih države v kateri gostujejo. Lahko pa mi sprejmemo njihova pravila in po njihovo vse "nevernike" kar sami sklepajo za vse pripadnike drugih ver in tudi ateiste zvlečemo na plečnikov stadion in jih tam skrajšamo. Tako se bodo tudi sami začeli zavedati, kaj je prav in kaj ne.
Sem proti vsiljenemu stilu oblačenja bi pa vseeno uvedel v javnosti odkrit obraz za vse, razen na pusta.


Še nekdo, ki muslimane avtomatsko povezuje z ljudmi, ki bi skrajšali glavo vsakemu 'neverniku'. Potem pa je pogled takšen kot je.

mailer ::

bosmla je izjavil:

Nimam nic proti cemorkoli - ampak takole oblecena decva verjetno lahko gre placat na petrolu, jaz s celado na glavi pa ne?
S tem se strinjam, če se mene bojijo na bencinski črpalki, ko grem plačat s čelado na glavi zahtevam, da tudi vsi ostali snamejo "maske". Sicer pa omenjenih žensk na Petrolu ne boš srečal, ker bi kršila kar nekaj pravil. V opomin bi nekajkrat padla po stopnicah.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

eatinggrin ::

@feryz ne vem zakaj določeno nacionalnost vlečeš v to. Muslimani so vseh etnicitet. Tako tisti, ki so z noži storili masaker na Kitajskem, kot tisti, ki pustošijo po Siriji in Iraku, vsi so muslimani in vsi imajo pravico do svoje vere.
Trollam na vse pretege, a le zato, ker je politična korektnost sprejemljiva, če ji hočeš nasprotovati si pa takoj na "enovrstičnicah".

Edit :

Če ubiješ muslimana je to najhujši kriminalni akt in kršenje vseh konvencij. Smatra se te za "etničnega čistilca". Če fundamentalistični islamist v imenu boga očeta vsemogočnega, stvarnika burke in jihaba umori nevernika je pa to kaj?

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25240071 (36176) zee

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274228636 (206181) Truga

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448181 (44505) Ziga Dolhar
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14929914 (27245) JanK

Več podobnih tem