» »

Nakup novega avta

Nakup novega avta

tx-z ::

Torej, vem točno ker avto hočem (po naročilu).

Cilj je dobiti ta avto čimceneje.

Kako se v bistvu nekak spogajat za nek popust? Kako pridt do čimnižje cene? Za predloge in komentarje se že vnaprej zahvaljujem :)
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

Utk ::

Predvsem trgovec ne sme vedet, da ti že veš točno kaj hočeš. Boljše če misli, da ti ni spet tolk sile, in da komot tudi dacio kupiš, če ti on ne da popusta.

hojnikb ::

Če bi povedal, za kater avto se gre, tut nebi škodl..
#brezpodpisa

shadeX ::

Brat je kupoval novega Seata in dejansko nimam pojma kako so mu lahko naredili 2k popusta. Še danes mi ni jasno kako ampak zgleda da se da. :D

hojnikb ::

To veliko pove o maržah, ki jih kasirajo :)
#brezpodpisa

driver_x ::

Vsaka znamka ima mejo za popust. VWje se naprimer da zdilati za 10% (sem lani sam enega toliko zdilal, a ga potem nisem kupil), nekatere druge manj. Spet drugi imajo popust zelo omejen, a se lahko potem dogovoriš za gratis platišča, tepihe, prtljažnik, ... Poleg tega se avto splača kupovati proti koncu leta oz. takrat ko se avti določenega modelnega leta posljavljajo. Še posebej dober nakup pa so avti, tik preden grejo iz prodaje zaradi prihoda novega modela. V tem primeru si lahko obetaš precejšnje popuste, poleg tega pa kupiš preizkušeno tehnologijo, z vsemi napakami odpravljenimi.

Roadkill ::

hojnikb je izjavil:

Če bi povedal, za kater avto se gre, tut nebi škodl..


Ni nobene potrebe. Pol se bo folk začel prepirat, da "ne rabi takega avta, ker je clio čist ok za vse", al pa "fak to so jajca, kupi octavio RS, vse pod 180konjev je nepremičnina" itd..
Ü

šernk ::

Če gre za avto po naročilu boš težko kak popust dobil. Tisto osnovno akcijo, ki jo imajo itak vse avtohiše skoraj to je pa to.

Pogajat se da za avte iz zaloge.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Tako je. Zato trgovec ne sme vedet, da točno veš kaj hočeš. Morda imajo slučajno takega kje v skladišču, ampak če bo trgovec vedel da točno to hočeš, ti ga bo vseeno morda prodal kot da je "po naročilu". Če ga bojo pa res naročili, je pa težko dobit bajen popust, ker so skladišča polna.

driver_x ::

Moj zgoraj omenjeni popust se je nanašal na avto po naročilu.

šernk ::

V skladišču imajo edino če je kdo pred teboj ga naročil pa se potem premislil. Drugače imajo samo po opremah, takoj ko dodaš določeni opremi še eno stvar so samo 2 možnosti: ali ti oni vgradijo zadevo naknadno ali pa tovarniška vgradnja, to pa pomeni da gre avto v čakalno vrsto.

je pa res da je dobro pristopit, da te zanima tak in tak avto s to pa to opremo in dodatkom tega. Ampak da dobiš tisto je itak malo verjetno, ker kdor naroči avto plača določen del v naprej, da so oni zavarovani in dvomim da jim kdo pusti tam potem vse skupaj. Ne pa pristajat na ta in ta avto + vgradnja spojlerja pri njih, ker ni niti blizu tovarniški vgradnji potem.

edit:
Moj zgoraj omenjeni popust se je nanašal na avto po naročilu.


direktno iz tekočega traku? Ker to pomeni da ste nanj čakali 2 meseca+, vse ostalo je predelava pri njih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Utk ::

driver_x je izjavil:

Moj zgoraj omenjeni popust se je nanašal na avto po naročilu.

Ja ampak 10% ni nič. Če bi francozi dajali 10% popuste ne bi niti enega prodali. Če bi jim avto stal v salonu pol leta bi sigurno dobil še 10.

Invictus ::

Pri Posrche Slovenija dobil max 10% popusta na avto po naročilu.

Toliko pač dajo. Ponavadi seveda manj ... To je bilo ko sem kupoval nov avto ...

Če je danes kaj drugače pa ne vem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

šernk je izjavil:



direktno iz tekočega traku? Ker to pomeni da ste nanj čakali 2 meseca+, vse ostalo je predelava pri njih.


Izbral sem model in opremo iz kataloga, prodajalec mi je nato naračunal ceno (cca. 40.000€), ki se je potem po nekaj pogajanja spustila na 36.000€. Vse to sem dobil na predračunu, dobavni rok bi bil 2-3 mesece. Potem se nisem odločil za ta model. Pri eni drugi znamki mi je prodajalec še preden sem se začel pogajati, spistil ceno iz 35k na 25k eur. Očitno res velja, da precej ljudi kupuje popust in ne avta. Aja, na koncu tudi tega za 25k nisem kupil.

mat xxl ::

Če točno poveš vsaj znamko, ti morda lahko kaj več povem, ker za nekatere znamke vem, kaj so naj naj spogajani popusti, ki so lahko celo tako veliki, da ti avto za izdajo potem pripravijo zelo zelo na hitro in ti rečejo, za ta denar je to to :)

Ker mnogi trgovci konec leta kupujejo avte in jih registrirajo za samo 1 dan, in taki pametni se gredo to igrico ob predpogoju, da ti točno veš kaj kupuješ s kodami opreme in vsega, skratka, da ne zgubljajo nič časa, in zaslužijo skoraj nič ali malo , vendar dosežejo 1 prodan avto.......

Pa ne sedaj vsi v avtoprodaji popiz..... dobiti, ker učim bodoče kupce .....

jan_g ::

spistil ceno iz 35k na 25k eur


To delajo pri Oplu in Citroenu. Po ceniku so cene kar visoke (no, primerljive z ostalimi znamkami), ampak ti pa praktično brez pogajanja spustijo za 20 do 30%. VAG, Ford, Honda, Renault (nimam sorodnikov ali znancev zaposlenih v Revozu) pa so precej bolj togi kar se popustov tiče. Vsaj take so bile moje izkušnje izpred 3-4 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

_pobesneli_ ::

To je res, pri oplu me je ponudba za insigno prišla 36k€, nato so mi rekli da če se odločim v roku 24h mi da popust in dobim to za 26k€.
Sedaj sem se odločil za drugo znamko in ni nič popusta.
Ceno ti znižajo le če je ta popust že v ceni. Ti se boš bolje počutil da si tako poceni dobil, oni pa ne bodo zgubili nič :)
Gregor

...:TOMI:... ::

Ko začne trgovec z "akcijami" v smislu "ta mesec ob nakupu vozila s park senzorji dobite še gratis kamero" ali pa "cena senzorjev je 400€, cena senzorjev in kamere skupaj pa je 200€", potem veš, da je tak avto nekje že narejen v skladišču.

Nekateri so tudi prevaranti, naročijo avto brez naročene opreme, recimo tempomata ali park senzorjev, nato pa to sami vgradijo, saj park senzorji so recimo 100€, prodajo jih za 400, tempomat stane 30€, ga vgradijo, spremnijo parametre v računalniku, prodajo ga za par stotakov... Povedo ti, da je tovarniško, v resnici pa ni.

So pa tudi barabe, če preveč znižaš ceno, ti pa poberejo kake zvočnike ven ali kaj podobnega, kar ne opaziš na prvi pogled. Če so ekstra barabe, ti to poberejo že prej.
Tomi

tx-z ::

Konkretno VW Golf 7, 40 let varianta, z izbirno dodatno opremo.
tx-z

gruntfürmich ::

jst bi šel tako, da bi se fural od salona do salona z ponudbami od drugod. pa jim rekel da bi kupil pri njih, ampak za nižjo ceno kot drugje in pokažeš njihov predračun. pri tem seveda moraš vedet kakšen je tvoj sistem plačevanja (gotovina, lizing, kredit), ter če boste mešetarli z dodatno opremo koliko je le-ta vredna in ti je pomembna.
pa tudi za variante 1-dnevnega registriranja se mogoče oziraj...
sam tega nisem prakticiral (za kar mi je malo žal), ker sem imel občutek da ne bo kaj drastične spustitve cene od moje postavljene (nissan), in ker se mi ni ljubilo se furat od salona do salona.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Če veš, kaj želiš in s kakšno opremo, potem s predračuni hodiš od salona do salona (ampak ne pokazat, od koga je predračun). Ko te pa že poznajo, pa lahko to delaš po telefonu.

Lep dan

PINki ::

fikus_ je izjavil:

Če veš, kaj želiš in s kakšno opremo, potem s predračuni hodiš od salona do salona (ampak ne pokazat, od koga je predračun). Ko te pa že poznajo, pa lahko to delaš po telefonu.

Lep dan

Zakaj?

fikus_ ::

Vsak pooblaščen prodajalec se trudi prodati avto, ker imajo letne kvote in na osnovi teh kvot ugodnosti! Če je to proti koncu leta, ko lovijo kvoto, se da marsikaj zmeniti.
Je pa tako, da imajo zastopniki enega proizvajalca avtomobilov generalno dogovorjeno politiko cen in popustov. Vsako dodatno spuščanje cene je izven tega dogovora. Ko sem nekaj let nazaj kupoval avto, mi je najugodnejši prodajalec to dejal in nisem smel povedati od koga je ponudba, ko sem iskal še drugje.

Lep dan.

šernk ::

opisanemu se ne reče popust na ceno ampak popust na prenapihnjeno ceno :)

danes pač večino ljudi kupuje po popustih in ne po realni ceni. Nek golf brez opreme pač ne more stat 10k € več od grande punta z vso opremo. Zato se pa na puntota dobi 1000€ popusta, na golfa pa 5000€.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

5 jurjev popusta boš ti videl samo če boš vzel top spec Passata za 50 jurjev. Na nekem napol osnovnem Golfu lahko kar pozabiš, da boš dobil 5 jurjev popusta. Pol bi ga lahko dobil že za 9 jurjev s precej opreme, kar pa je precej nemogoče. Zato so itaq ti popusti kr neki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

RejZoR je izjavil:

5 jurjev popusta boš ti videl samo če boš vzel top spec Passata za 50 jurjev. Na nekem napol osnovnem Golfu lahko kar pozabiš, da boš dobil 5 jurjev popusta. Pol bi ga lahko dobil že za 9 jurjev s precej opreme, kar pa je precej nemogoče. Zato so itaq ti popusti kr neki.


Že večkrat je bilo omenjeno, da je pri VW v Sloveniji možno zdilati do 10%.

bluefish ::

Kako je kaj z Mazdo?

tx-z ::

No zame je 10% že ohoho...Če dobim 10% je to najbolš, več sploh ne pričakujm..Realno sem pričakoval nekje 5%, ampak če se da 10% se seveda k temu nagibam. Zaenkrat sem bil samo na dveh avtohišah in nikjer mi niso hoteli dati "popusta" - vsi so se zgovarjal ko bom kupu bojo pa dal neki popusta ...Torej na predračun nočejo dat popusta. Torej a je problem zdej v men, da sem mogoče izpadel neresen kupec al je to dejansko tko?

Ker jutri bi šel probat na princip..Recimo avto je vreden x € ..js bom pa reku mam 0.9x € in če dobim tale avto za to ceno, zdejle podpiševa, plačam avans in to je to. Napačn pristop?
tx-z

šernk ::

RejZoR je izjavil:

5 jurjev popusta boš ti videl samo če boš vzel top spec Passata za 50 jurjev. Na nekem napol osnovnem Golfu lahko kar pozabiš, da boš dobil 5 jurjev popusta. Pol bi ga lahko dobil že za 9 jurjev s precej opreme, kar pa je precej nemogoče. Zato so itaq ti popusti kr neki.


hja eni tu govorijo da so dobili 10k€ popusta na 35k€ vrednem avtu, skratka 30% :))

tistega jurja popusta ti pa itak na vsakem vogalu že ponujajo, če ni ravno nov model avta, pa še tam se zna zgodit da ti dajo 2 jurja popusta s prve. Samo da je pač cena nabita v višave. Vse je odvisno pač kakšen avto želiš. Pri avtu, ki je že tako poceni glede na razred in opremo ti več kot gratis rezervne gume ne morejo dat, pri avtu ki ima pa ceno navito pa pač lahko spustijo tudi malce več dol.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LeQuack ::

Meni za novi VW Golf niso hoteli dati niti enega evra popusta, ko sem se zanimal, pa sem bil resen kupec. Toliko o tem, da kar dobiš popuste levo in desno.
Quack !

black ice ::

Nisi pritiskal na prave tipke.

mat xxl ::

tx-z je izjavil:

Konkretno VW Golf 7, 40 let varianta, z izbirno dodatno opremo.


Ker gre za akcijski jubilejni model, po katerem je veliko povpraševanje in je že tako znižan z soudeležbo trgovca boš vesel, če dobiš tam cca 4 -5%, za redne cene kar en XY Golf po ceniku pa 7 - 8 % za nekatere stalne stranke gre tudi do 12% na redne cene, samo tebi ne bo ratalo, ker nisi že vsaj 3 avtov v zadnjih 10 letih kupil pri njih.....

LeQuack je izjavil:

Meni za novi VW Golf niso hoteli dati niti enega evra popusta, ko sem se zanimal, pa sem bil resen kupec. Toliko o tem, da kar dobiš popuste levo in desno.


Če ne poznaš tehnik razgovorov potem bolje, da nekomu plačaš npr. 30% od dobljenega popusta, pa potem nek drugi to zate uredi. Pa ne mene kontaktirati ! Ker se s tem ne ukvarjam oziroma se za najožje sorodstvo, za druge pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

jan_g ::

hja eni tu govorijo da so dobili 10k€ popusta na 35k€ vrednem avtu, skratka 30% :))


Ja, to je res npr. pri Oplu, ki ima očitno take cene na cenikih, da si lahko privošči velike popuste. Pač, politika koncerna pri marketingu. Isti fenomen je tudi pri mnogih drugih trgovcih, kot primer lahko navedem kuhinje ali pa vsak sezonski katalog za cunje/obutev. Toda, ti si izpostavil ravno Golfa/VW, kjer pa imajo drugačno politiko glede oglaševanja in popustov. Zelo dvomim, da dobiš 5 jurjev dol na osnovno opremljenega Golfa. Drugo je, ko gre določen model ven iz proizvodnje in čistijo zaloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

s6c-gEL ::

Ko jim bo prodaja padla, potem bodo tudi oni začeli s popusti.
Vendar je VW glede prodaje fenomen na Balkanu, česar nihče ne zna razložiti.

LeQuack ::

black ice je izjavil:

Nisi pritiskal na prave tipke.


O master joda, share your knowledge, saj to OP tudi sprašuje. Tuki se ljudje samo hvalijo koliko popusta lahko dobijo ali so dobili, OP (in jaz) pa dejansko sprašuje kako, tehnike, procedure, itd. Pa ne v smislu, ja najprej moreš poznati prodajalca, ker to je pač korupcija, ne popust.
Quack !

Goody ::

s6c-gEL je izjavil:

Ko jim bo prodaja padla, potem bodo tudi oni začeli s popusti.
Vendar je VW glede prodaje fenomen na Balkanu, česar nihče ne zna razložiti.


;) je seveda, zgolj na Balkanu, mnogi si ne znamo razložiti zakaj mnogi mislite, da se VW tako dobro prodaja samo na Balkanu...VW ima namreč v evropi večji tržni delež kot v marsikateri balkanski državi.

http://www.best-selling-cars.com/europe...

Golf je recimo peto leto zapored najprodajan avtomobil v Evropi.

šernk ::

Toda, ti si izpostavil ravno Golfa/VW, kjer pa imajo drugačno politiko glede oglaševanja in popustov.


izpostavil sem ga, ker je zame najbolj precenjen avto na tem svetu. Če se kupci ne bi pritožili, bi še danes bil brez klimatske naprave v serijski opremi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jan_g ::

šernk je izjavil:

Toda, ti si izpostavil ravno Golfa/VW, kjer pa imajo drugačno politiko glede oglaševanja in popustov.


izpostavil sem ga, ker je zame najbolj precenjen avto na tem svetu. Če se kupci ne bi pritožili, bi še danes bil brez klimatske naprave v serijski opremi.


Možno (naj trg pove, ali je precenjen ali ne -> pa tudi drugi modeli VAG koncerna), hotel sem le izpostaviti kakšno je stanje pri nakupu danes. Sicer pa sem nedolgo nazaj bral, da se je šef PSA koncerna pritoževal, da so Volkswagni preveč *poceni*, kar sili oz. naj bi sililo ostale Evropske proizvajalce v nižanje svojih cen in to naj ne bi bilo vzdržno glede na stroške proizvodnje.

Goody ::

Trg je svoje povedal (daleč najbolje prodajan avto mnoga leta, tudi zadnjih 5 v evropi). O precenjenosti nabijajo samo tisti ki ga nikoli niso imeli. Je pri VW tudi največji procent zvestih lastnikov, ki kupujejo zgolj VW. Če bi bili avtomobili zanič in precenjeni verjetno temu ne bi bilo tako.

(pa vem da nabijačem o precenjenosti, ki VW nikoli niso imeli vsa dejstva in statistika prav nič ne pomenijo, v najboljšem primeru bodo vem metali anekdotične primere posameznikov ki z VW niso bili zadovoljni)

Invictus ::

Če bi bili avti VAG tko precenjeni in zanič, bi firma pač propadla.

Ker bi vsi kupili kaj drugega. V bistvu so pa najbolj uspešna avtomobilska firma v Evropi in svetu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Invictus je izjavil:

Če bi bili avti VAG tko precenjeni in zanič, bi firma pač propadla.

Ker bi vsi kupili kaj drugega. V bistvu so pa najbolj uspešna avtomobilska firma v Evropi in svetu ...

Da, ker torbica/obleka/čevlji dizajnerske znamke so po 500, 1000, 2000€ pa z razlogom in upravičeno ane?

heero ::

spet fani francozev in italjanov pametujejo da je vag slab in precenjen.vi vecina ki nimate niti ispita pridete tu in pametujete kaj je boljse vasi starsi vozijo renault npr. in vi mislite da je cudo od avta v resnici navaden kontejner na kolesih VW ni brezveze toliko drag poglejte koliko zdrzi motor brez vecjega posega v motor za razliko od drugih (ne drzi za 1.4 16V motor) in kvaliteta v notranjosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

M-XXXX ::

Hah in ravno to ponavadi, razlagajo kakšni kmetiči katerim je življenjski cilj dobit enega golfa TDI črnega. Z rdečim I po možnostmi rdečim DI :D
Več od tega, pa tako ali tako še niso videli v življenju, kaj šele peljali.

Mietzsche ::

heero je izjavil:

spet fani francozev in italjanov pametujejo da je vag slab in precenjen.vi vecina ki nimate niti ispita pridete tu in pametujete kaj je boljse vasi starsi vozijo renault npr. in vi mislite da je cudo od avta v resnici navaden kontejner na kolesih VW ni brezveze toliko drag poglejte koliko zdrzi motor brez vecjega posega v motor za razliko od drugih (ne drzi za 1.4 16V motor) in kvaliteta v notranjosti


Saj VW in Renault (ali PSA) v bistvu niti nista konkurenta, ker za 10 jurjev VW nima za ponudit absolutno ničesar (Fiat pa je itak specializiran za mestna vozila), zato tudi investicija VAG v Škodo. In Seat. Ta dva gazita, ampak počasi. Nizkocenovni avtomobilski trg je obsežen, a zasičen in izredno krut.

LeQuack ::

Off topic ste z VW in primerjavami. Avtorja zanima, kako dobiti popust pri nakupu novega avta.
Quack !

šernk ::

Invictus je izjavil:

Če bi bili avti VAG tko precenjeni in zanič, bi firma pač propadla.

Ker bi vsi kupili kaj drugega. V bistvu so pa najbolj uspešna avtomobilska firma v Evropi in svetu ...


ubistvu je drugi na svetu, spredaj je še vedno GM ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

M-XXXX je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če bi bili avti VAG tko precenjeni in zanič, bi firma pač propadla.

Ker bi vsi kupili kaj drugega. V bistvu so pa najbolj uspešna avtomobilska firma v Evropi in svetu ...

Da, ker torbica/obleka/čevlji dizajnerske znamke so po 500, 1000, 2000€ pa z razlogom in upravičeno ane?

Pravzaprav so.

Če primerjaš materiale in kvaliteto izdelave, potem ti ni žal ker si dal več keša za to ... Da ne govorimo, da če imaš toliko keša, ne hodiš po robo v H/M ali Zaro ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

heero ::

LeQuack je izjavil:

Off topic ste z VW in primerjavami. Avtorja zanima, kako dobiti popust pri nakupu novega avta.


popust bo dobil le ce se bo zaposlil v tem salonu ali ce koga pozna da dela ali prodaja avtomobile in se to ni velik 10 - 15 % max
in ce isce da bo poceni dobil avto kot vemo avto je treba vzdrzevati in ni prav poceni(odvisno od avta) menjava olja in filtrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

gruntfürmich ::

še sreča da smo slovenci tako bogati in da delamo veliko kilometrov, da si lahko privoščimo in uživamo v razkošju in udobju, ki ga ponuja VW za razliko od poceni francoskega krša...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

negot ::

šernk je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če bi bili avti VAG tko precenjeni in zanič, bi firma pač propadla.

Ker bi vsi kupili kaj drugega. V bistvu so pa najbolj uspešna avtomobilska firma v Evropi in svetu ...


ubistvu je drugi na svetu, spredaj je še vedno GM ;)


v bistvu je po prodaji prva toyota, vw naj bi postal največji naslednje leto, :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351531 (14197) m0LN4r
»

Stari model/novi model avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
928984 (6693) matobeli
»

Cene avtov zadnje čase (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6012581 (9998) bambam20
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40991372 (63777) jero_no1
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424943 (20193) St235

Več podobnih tem