» »

Prodaja avta in nateg z garancijo (fizična oseba - fizična oseba)

Prodaja avta in nateg z garancijo (fizična oseba - fizična oseba)

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

webmojsterrr ::

Pred kratkim sem prodal rabljen avto. Kupec je sestavil/izpolnil kupo-prodajno pogodbo (kupljeno pri DZS). Na hitro sem jo preletel, ker se mi pač ni zdelo, da je lahko notri kak hakelc. Po podpisu sem pa kasneje opazil, da je pod ".....in to v skladu, ki je kupcu na osnovi predhodnega preizkusa znano, z vso opremo in s sledečo dodatno opremo: " zapisal: "GARANCIJA 7DNI" in to za 8 let star avto :| Avto je pred prodajajo temeljito pregledal njegov mehanik, opravljen je tudi tehnični pregled zdle me je pa frajer kontaktiral, da so avto priklopili na tester in imal malo morje napak in se sklicuje na to garancijo. Naj omenim, da pri avtu nisem nič skrival, prav tako so opravljeni vsi servisi (je bilo vidno na display zaslončku + ni bilo nobenega opozorila o kakršnikoli napaki). O kakšni garanciji za avto pred prodajajo jasno ni bilo govora, tole je frajer sam dopisal. A ma ta zapis sploh kakšno težo? Ne gre se za pogodbo o garanciji ampak o KUPOPRODAJNI POGODBI, kjer je to zapisal. Koliko sem se pozanimal pa garancija med fizično - fizično osebo sploh ni možna. Med pravno in fizično je za rabljena vozila seveda možna garancija ampak v mojem primeru pa tole (vsaj zame) meji že na bizarnost. Na 8 let star avto bi on rad garancijo kot na nov avto?! WTF?! In zdaj verjetn pričakuje, da mu bom avto (ki sem ga prodal še krepko pod ceno, ker potrebujem denar) še servisiral al kaj? A se to samo meni zdi čudno al ma tip res kaj šans, da iz mene kaj izterja? Brez sodne poti mu jasno ne mislim dati niti centa.

hojnikb ::

afaik je garancija na rabljena vozila 30 dni in ne 1 tedn :)
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

Ma jaz mam bolj občutek, da me želi nategniti, ker sem po imenu in priimku na netu zasledil, da naj bi bil preprodajalec.

BALAST ::

Če ni bilo opozorila na zaslončku, še ne pomeni, da je vse OK. :D

Kot prvi korak se bosta morala dogovorit za neodvisen preizkus na AMZS, seveda si bosta razdelila stroške. Po prejetem AMZS dokumentu glede stanja vozila pa si seveda oba najameta odvetnika, da ne pride do primitivnega obračuna.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

hojnikb ::

#brezpodpisa

Sami ::

Niti pod razno mu nebi plačal niti centa, vzami avto nazaj v kolikor se s tem strinja ali pa ga preprosto "odjebeš", naj te toži, če se mu izplača.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gddr85 ::

garancija na kaj, na motor, karoserijo, (npr. čez 14dni odpadejo dol vrata), obrabljene zavore, al na vse?

Aston_11 ::

hojnikb je izjavil:

afaik je garancija na rabljena vozila 30 dni in ne 1 tedn :)

Po zakonu o potrošnikih, ki ne velja med fizičnimi osebami.

webmojsterrr ::

gddr85 je izjavil:

garancija na kaj, na motor, karoserijo, (npr. čez 14dni odpadejo dol vrata), obrabljene zavore, al na vse?


V kupoprodajno pogodbo je napisal GARANCIJA 7dni, to je to, nič drugega, pa še to pod alinejo "...in to v skladu, ki je kupcu na osnovi predhodnega preizkusa znano, z vso opremo in s sledečo dodatno opremo:" kjer bi se morala seveda zapisati dodatna oprema in ne "garancija 7dni" :/

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

gddr85 je izjavil:

garancija na kaj, na motor, karoserijo, (npr. čez 14dni odpadejo dol vrata), obrabljene zavore, al na vse?

Točno. Garancija bi morala biti definirana, ne kar nekaj.

s6c-gEL ::

http://www.informiran.si/portal.aspx?co...
Nakup avtomobila od fizične osebe (ker je OP po mojih predvidevanjih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

webmojsterrr ::

Aston_11 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

afaik je garancija na rabljena vozila 30 dni in ne 1 tedn :)

Po zakonu o potrošnikih, ki ne velja med fizičnimi osebami.


Tako so tudi meni rekli. Torej garancija med fizičnimi osebami ni možna? Mislim, avto prodam totalno pod ceno zdaj pa pričakuje da mu ga bom še servisiral al kaj? Halo... pa naj omenim, da zame je bil avto brezhibno vozen brez nekih skritih napak za katere kupec ne bi vedel (ali da bi mu kaj zamolčal). Navsezadnje je kupec s seboj pripeljal izkušenega mehanika, ki ga je temeljito pregledal. Nisem imel pa nobenih zadržkov, da se ga tudi priklopi na tester, da ga pregleda pooblaščen serviser...

Zgodovina sprememb…

šernk ::

da so avto priklopili na tester in imal malo morje napak in se sklicuje na to garancijo.


garancija itak ne obstaja med fizičnimi osebami. Odvisno je edino za kakšne napake to gre in ali lahko uveljavlja stvarno napako. Naj ti sporoči kaj vse je to malo morje napak. Avto z malo morjem napak sploh delal ne bi, avto s kakšno občasno napako bi delal, avto s stalno napako pa spet ne bi pravilno delal. Da ne govorimo da je to malo morje napak lahko povezanih z slabim akumulatorjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

webmojsterrr ::

Tester naj bi izpisal okoli 30 napak. Naj pa omenim, da se gre za avto znamke BMW kjer se na displayu res za vsako malenkost izpiše opozorilo (pade nivo tlaka v pnevmatikah -tkoj opozorilo, crkne leva parkirna luč - tkoj opozorilo, se bliža nizek nivo tekočine za vetrobransko steklo - tkoj opozorilo, je kaj narobe s senzorjem za obrabo zavornih ploščic - tkoj opozorilo, opozorilo za nizek nivo olja...). Teh opozoril je res malo morje ampak pri prodaji ni bilo niti enega, ker jasno, če je bilo kaj narobe sem vedno dal popraviti. Na njegovem testerju pa naj bi bilo, kot sem omenil, okol 30 opozoril za vse možno... kr neki.

Omenil mi je tudi, da naj bi mu ta, ki je s testerjem pregledal vozilo za eno napako rekel, da opozorila še ni ampak da se bo verjetno kmalu pokazalo. In kaj naj zdaj jaz? Jasno je, da je avto star 8 let in da bo verjetno slej al prej kaj crknlo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

pač vrn mu denar nazaj in vzami avto..
#brezpodpisa

webmojsterrr ::

hojnikb je izjavil:

pač vrn mu denar nazaj in vzami avto..


Avto sem prodal, ker nujno rabim denar zato sem ga tudi dal pod ceno. Ta rešitev mi ravno ni no... drgač bi pa avto itak vzel nazaj, ker je super!

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Me res zanima katerih 30 napak je :))

edino tisto garancija 7 dni v pogodbi to je on naknadno napisal brez tvoje vednosti? A nima vsak svoj del pogodbe?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s6c-gEL ::

hojnikb je izjavil:

pač vrn mu denar nazaj in vzami avto..

Ker ?

Kupec "ribari" oz preizkuša svojo srečo.
ali pa gre za pikolovca, ki bi rad z 8 let starim vozilom kupim novega brez vseh napak.
Tretja opcija je cigan.Sem že bral o takem primeru - najprej kupijo, potem začno težiti da nekaj ne dela in hočejo denar nazaj.

Kakšne pravice ima je napisano v linku, ki sem ga dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

AngelOfDeath ::

To pa se sliši kot tipična maša preprodajalcev.

Ne vem zakaj je on sestavljal pogodbo če si pa bil ti prodajalec ?
edit: Slovnica

šernk ::

Še nekaj... Garancije se ne da izdati brez garancijskega lista kar vem, torej tudi če je v pogodbi napisana ne obstaja če ni bilo garancijskega lista. Še bolj pa dvomim, da fizična oseba sploh lahko izda garancijo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

webmojsterrr ::

šernk je izjavil:

Me res zanima katerih 30 napak je :))

edino tisto garancija 7 dni v pogodbi to je on naknadno napisal brez tvoje vednosti? A nima vsak svoj del pogodbe?


Ma to je po moje neki s testerjem narobe. Izpisal mu naj bi tudi napako za park senzorje, ki jih avto sploh nima...

"Garancija 7 dni" je napisal jaz pa nisem bil pozoren, ker itak o kakšni garanciji nikol ni bilo govora. Pa to je, kot sem omenil, zapisal kar pod "dodatna oprema" v DZS kupo-prodajno pogodbo.

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

webmojsterrr je izjavil:

hojnikb je izjavil:

pač vrn mu denar nazaj in vzami avto..


Avto sem prodal, ker nujno rabim denar zato sem ga tudi dal pod ceno. Ta rešitev mi ravno ni no... drgač bi pa avto itak vzel nazaj, ker je super!


Če je tok pod ceno, ga boš enostavno še enkrat prodal. Brez spiska kaj so te napake je pa brez veze debatirati.

Utk ::

Reči mu, da mu vrneš denar, točno toliko kot ti je dal, on tebi avto, pod pogojem da s svojim mehanikom pogledate te napake in preverite, da ni on namontiral not kakšne zanič senzorje, ki mečejo napake. Ker njemu ni v interesu vračat dobrega avta, ampak potegnit še 500 evrov popusta, bo s tem s tabo stvar zaključena. Švercarju se prav fučka za napake, samo še malo popusta hoče.

s6c-gEL ::

Ignoriraj tiste, ki pravijo da vrni denar.Ker nimajo pojma kaj lapajo.

Utk ::

Ne, ne sme vračat denarja, samo zagrozit mora s tem :) Švercar niti noče tega. Ker pa tega ne bo sprejel, bo potem lahko samo tiho.

Kaboom ::

to se je pa hitro spremenlo v gostilniško debato...

ste prebrali to povezavo?

s6c-gEL je izjavil:

http://www.informiran.si/portal.aspx?co...
Nakup avtomobila od fizične osebe (ker je OP po mojih predvidevanjih)


meni se zdijo pomembne informacije za naprej. hvala s6c-gEL
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

huelz ::

No, to bi pa res rad doživel. Pač v primeru, da gre za 2 fizični osebi.
EDINA pot je odškodninska tožba, koliko ljudi se bo pa dejansko spravilo na sodišče je pa drugo vprašanje. Edino če imaš srečo, da se prodajalec ustraši in pristane na kakršenkoli pogoj že (odstop od pogodbe, znižanje kupnine ali odpravo napake).
Ne me narobe razumet, sem sam osebno imel prevečkrat probleme iz tega naslova, ampak kdo in na kakšen način bo to dokazoval (če bi bil recimo AMZS za to merodajen vsaj oz. nek "nepristranski" servis ne pa vsak garažni mehanik s 5 minut časa) bi to celo mogoče slo skozi.
S tem da, tudi v vlogi prodajalca, bi dvakrat premislil a bi sploh kej prodajal, ker so ljudje prevec pikolovski, pa pričakujejo od sto let stvarih stvari, da bodo vse brezhibne.

Kakorkoli, avtorju teme predlagam, da tega mešetarja lepo odslovi in ga ignorira, ker je več kot očitno, da te hoče okol prinest, in niti pod razno ne vračaj kupnine oz. jemlji avta nazaj.

Sam bom pa naslednjič takemu stručkotu, ki preprodaja take avte z veseljem peljal avto nazaj in zahteval popravilo vsega po spisku (vsako malenkost), pa da vidimo, kako je to, če se situacija obrne :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

jalovec09 ::

...gre za nategovanje prodajalca, tko so teli švercarji, izsiljujejo.

Invictus ::

webmojsterrr je izjavil:

šernk je izjavil:

Me res zanima katerih 30 napak je :))

edino tisto garancija 7 dni v pogodbi to je on naknadno napisal brez tvoje vednosti? A nima vsak svoj del pogodbe?


Ma to je po moje neki s testerjem narobe. Izpisal mu naj bi tudi napako za park senzorje, ki jih avto sploh nima...

"Garancija 7 dni" je napisal jaz pa nisem bil pozoren, ker itak o kakšni garanciji nikol ni bilo govora. Pa to je, kot sem omenil, zapisal kar pod "dodatna oprema" v DZS kupo-prodajno pogodbo.

Prijavi goljufijo na policijo.

Zadeva rešena.

Kot prvo imaš notri garancijo. Kot drugo pa kaže napake na zadevah, ki jih nimaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

To se v sloveniji dogaja, ker smo bananistan in se noben ne upa po mizi udarit in zadeve uredit:
Avto kupiš, zamenjaš dobre dele s slabimi, daš avto na tester in zahtevaš del kupnine nazaj, zato, ker so deli v avtu slabi. Ali pa kar celo kupnino nazaj zahtevaš in vrneš avto. Tebi ostanejo pa dobri deli, ki jih prodaš peko bolhe in avto.net in si profitiral.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

sss ::

Zanimivo, da je pri stvarni in skriti napaki izrecno omenjeno, da kupec PRIKRIVA prodajalcu.

Kaj pa, če prodajalec dejansko ne ve za vse napake?
"Če ima namreč avtomobil napako, ki je prodajalec ni navedel, bi pa zanjo moral vedeti"
Moral vedeti? WTF
Dvoumno napisana pravila in zakoni nas bodo pokopal

Če bi bil resnično prepričan, da sem sledil postopkom in predpisom tako kot se gre in da je mehankar potrdil, da je z avtom vse uredu bi kupca osebno odjebal.

Že v osnovi je prodajalec naredil napako in pustil kupcu da sestavi pogodbo, poleg tega pa pogodbe sploh ni pozorno prebral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

gruntfürmich ::

ne se hecat fantje. to so stare fore kšefterjev; naivnemu pobčku natvezijo da so te in te napake pa da je garancija in bla bla bla, za par 100€ se bo to porihtalo...

ZAGROZI MU S POLICIJO TAKOJ KO TE ŠE ENKRAT POKLIČE!!!

drugače pa btw, videno-kupljeno + ZNANE napake. za ostalo GTFO! če si sam šaril recimo po notranji strani vrat ipd kar se ne vidi na zunaj in se mora razdirat se to zapiše v pogodbi, za vse ostalo pa ti totalno dol visi.

samo ne bit slovenc in se pustit ustrahovat in nategovat!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

harmony ::

Jaz bi ga poslal v tri pm, ce bi me naslednjic poklical in ga preusmeril na 113 pa je.

FlyingBee ::

kupil je rabljen avto, itak da ima napake

harmony ::

FlyingBee je izjavil:

kupil je rabljen avto, itak da ima napake

Ni nujno.

Poleg tega je najprej treba definirati rabljen avtomobil. Rabljen je lahko tudi en mesec star avtomobil.

FlyingBee ::

točno tako, rabljen

St235 ::

Prvo kot prvo. Zakon zavezuje k garanciji samo pravne osebe. Nikakor pa zakon ne prepoveduje garancije med fizični osebami. Tako, da ja, če se dve fizični osebi strinjata se seveda lahko dogovorita za garancijo.

Drugo kot drugo naučite se brat kurčeve pogodbe, ker čisto vsakemu privoščim, da ga vsak teden nategnejo za 1000 EUR dokler se ne navadite prebrat kaj podpišete.

Tretje kot tretje pa začni s tem človekom striktno komunicirat pisno. Zahtevaj, da ti posreduje izpis iz testerja, skupaj s tem kje se je testiranje opravilo. ČE bodo na testerju take neumnosti kot je nedelovanje obstoječih senzorjev potem boš imel na papirju, da te je poskusil nategnit.

četrtič, koliko dni je minilo od garancije? Če namreč ne boš imel v sedmih dneh pisnega zahtevka za garancijo potem si lahko garancijo nekam vtakne. Sedem dni je mimo. Po telefonu pa sta se pogovarjala o tem kako fenomenalen avto je kupil. Zdaj pa naj on dokazuje, da je uveljavljal garancijo. To,da je on avto priklopil na tester v sedmih dneh niti pod razno ni dovolj.

Kot zadnje pa preveri če ima ta tip kakšno dejavnost preporodaje. Namreč od nekoga, ki se s tem preofesionalno ukvarja se pričakuje večji nivo poznavanja avtobila in morebitnih napak kot od laika.

FlyingBee ::

saj ne da nebi OP razumel, konec koncev tudi vse drugi razumemo, le strah ga, če mu lahko tale tip kaj škoduje

black ice ::

Lakotnik: ni nek "nov" zakon izpred parih let uvedel obvezno 30 dnevno garancijo za vse oblike nakupa avtomobila?

OP, ne bodi tak Slovenec.

Engineer_ ::

To je to, samo nevem če šteje tudi za navadne ljudi ki prodajo svoje vozilo ali samo za trgovce. Verjetno je samo za trgovce, kot je rekel Lakotnik.
http://www.ti.gov.si/nc/si/splosno/cns/...
Najpomembnejša sprememba je v 19. členu, kjer je navedeno, da minister, pristojen za gospodarstvo, izda pravilnik, s katerim določi rabljeno blago, za katero mora prodajalec izdati garancijo za brezhibno delovanje za obdobje najmanj enega meseca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

St235 ::

Obvezna garancija (kakršnakoli) zavezuje pravne osebe. In ja, pravne osebe so zavezane nudit 30 dnevno garancijo.

1. odtavek 1. člena Zakona o vrstvu potrošnikov:
(1) Ta zakon ureja pravice potrošnikov in potrošnic (v nadaljnjem besedilu: potrošnikov) pri ponujanju, prodajanju in drugih oblikah trženja blaga in storitev s strani podjetij in določa dolžnosti državnih organov in drugih subjektov, da te pravice zagotavljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Engineer_ ::

Ni nujno. Če ga je njegov mehanik pregledal in je bil avto brezhibem op pa za te napake ni vedel, se mi ne zdi možno da kupec kaj naredi.

preprosto..zakaj pa ga ni kupčev mehanik že pri prvem pregledu priklopil na tester?

webmojsterrr je izjavil:


"Garancija 7 dni" je napisal jaz pa nisem bil pozoren, ker itak o kakšni garanciji nikol ni bilo govora. Pa to je, kot sem omenil, zapisal kar pod "dodatna oprema" v DZS kupo-prodajno pogodbo.


o bog se usmili. Podpisal si pogodbo, ki je nisi prebral?! In če bi pisalo, da zraven dobi še lastništvo nad tvojo hišo?
Ne bodi prosim tako tipičen lastnik (oziroma zdaj bivši lastnik) BMW no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

AnriK ::

Ne rečem da je to to, ampak poznam precej takšnih zgodb:

http://www.24ur.com/nevarni-kupci-avtom...

Engineer_ ::

zakaj je potem kupec odklonil priklop na tester?

zakaj je kupec zaupal mnenju SVOJEGA mehanika? ....

Saj je kupec hotel 7 dni garancije, zakaj ni v teh 7 dneh preveril če je z vozilom vse ok? zakaj čakati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

kixs ::

Ne. Ce si resen kupec. Gres avto peljat na servis po svoji izbiri na svoje stroske. Vse ostalo je kr neki. Pa tudi ta varianta ni 100%, ker vseeno gre za star avto, ki lahko jutri, ne glede na vse, crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Engineer_ ::

pa kako je lahko ON napisal, če si TI prodajal :D

In ti nisi niti prebral pod kakšnimi pogoji si nekomu nekaj prodal?! Kaj se zajebavaš ali pa si resno tako bedarijo storil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Relanium ::

St235 je izjavil:


Tretje kot tretje pa začni s tem človekom striktno komunicirat pisno. Zahtevaj, da ti posreduje izpis iz testerja, skupaj s tem kje se je testiranje opravilo. ČE bodo na testerju take neumnosti kot je nedelovanje obstoječih senzorjev potem boš imel na papirju, da te je poskusil nategnit.

Zlo dobra ideja :D

Tako kot zavarovalnice to delajo pri odškodninskih zahtevkih, in zahtevajo vse mogoče papirje, da te včasih že kar mine kaj uveljavljat če ni večje vrednosti, in šele po vseh mogočih pismih ti na konc lepo odpišejo nazaj da do nečesa nisi upravičen.

Pa še legalno in na papirju je vse :)

webmojsterrr ::

Engineer_ je izjavil:

pa kako je lahko ON napisal, če si TI prodajal :D

In ti nisi niti prebral pod kakšnimi pogoji si nekomu nekaj prodal?! Kaj se zajebavaš ali pa si resno tako bedarijo storil?


Saj ta garancija itak nič ne velja tko da je skorajda brezpredmetno o tem razpravljati. Dogovor je bil, da stroške prepisa nosi on. Prepis ni bil opravljen prvi dan, ker je iz drugega konca slo kot jaz in si je najprej šel urediti vse potrebno pri zavarovalniškem agentu. Naslednji dan je prišel pač z zavarovalno polico ter to DZS univerzalno kupo-prodajno pogodbo, ki sem jo na hitro preletel. Sem bil naiven, moral bi si vse v detajle prebrati ampak pač nisem, dobra šola za naprej. Na mojo srečo, je tale zapis o garanciji pač podtakjen in brezpredmeten. Priča pa jasno o njegovi poštenosti...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

no, če bi si dejansko prebrali tisti link za prodajo avtomobila, bi itq videli da sam zakon predvideva 8 dni za obvestitev o stvarni napaki, tko da tista garancija v pogodbi ni nič drugega kot prepisan stavek iz zakonika, po mojem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Engineer_ ::

kdaj si avto prodal.

toliko, da nehamo mešat meglo. Bo vse takoj jasno, samo datum povej kdaj ej bilo prodano in lahko napišemo kaj pametnega. Trenutno je samo first-line se odločil zajebavat, ti pa se braniš kot poštenjak, v končni fazi pa ni nič od tega pomembno. Važno je samo kar piše v zakonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417517 (6983) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20633203 (21487) zobnik
»

Kako se proda avtomobil?

Oddelek: Na cesti
202395 (1417) zobnik
»

Garancija ob nakupu rabljenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
174960 (4055) smacker
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920459 (10896) bambam20

Več podobnih tem