» »

Ali se lahko v avtohišah "handla"?

Ali se lahko v avtohišah "handla"?

1
2
3

Scorpia ::

LeQuack je izjavil:

Še eno razlog več, zakaj ne rabimo več posredništev oz. dealerjev. Samo mešetarjenje in dobiček za nič dela. Tesla se prodaja rekordno brez posrednikov in prav je.


Proizvajalci se nocejo ukvarjati s prodajo. Oni sam razvijejo avto, nato pa tovarnam, ki vecinoma niso v njihovi lasti, posredujejo licenco. Distribucija, marketing pa imajo zastopniki/prodajalci.
////

LeQuack ::

To je bil star način, ko še ni bilo interneta in ljudje niso bili informirani. Sedaj lahko Teslo kupiš prek interneta.
Quack !

radmannsdorf ::

jaz sem gledal rabljen avto za 3400€, pa sem prodajalcu omenil, da imam ogledanega še enega podobnega, potem pa je rekel da spusti za 300€. če nebi sam ponudil, bi mu pa jaz rekel. vse se da, naj te ne bo sram vprašat. beseda ni konj.

next3steps ::

LeQuack je izjavil:

To je bil star način, ko še ni bilo interneta in ljudje niso bili informirani. Sedaj lahko Teslo kupiš prek interneta.

V USA je NE SMEJO prodajati preko spleta. Jebeš, so si avtodileri izborili privilegije, da lahko samo oni prodajajo avtomobile in ne proizvajalec sam.

LeQuack ::

Kolikor vem jo ne smejo prodajati v fizičnih trgovinah, in še to samo v nekaterih state-ih. Dejansko imajo v teh state-ih samo poslovalnice kjer si lahko Teslo ogledaš in jo potem naročiš online.

"There are stores and galleries[16][17]--usually located in shopping malls--in 22 US states and Washington DC. Customers cannot buy vehicles from stores,[18][19][20] only from the Tesla website.[21] The stores serve as showrooms that allow people to learn about the company and its vehicles.[2] Some galleries are located in states with restrictive dealership protection laws which prevent discussing price, financing, and test drives, as well as other restrictions. Tesla has set up mobile-shipping-container "stores"[8] and 6 Airstream travel trailers each pulled by a Model X, reaching areas not served by brick-and-mortar shops.[22][23]"

Vir: Tesla US dealership disputes @ Wikipedia
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jero_no1 ::

Ne vem, kako vi lahko pridete na nižjo končno ceno avta z lizingom v primerjavi s keširanjem? Saj na papirju lepo zgleda - avto na keš pride 10k, z lizingom 9k, potem pa poračunaš vse stroške, obresti...in te pride avto na koncu 10,5k€.
Jz sem dobil dober popust in to je bila cena za gotovino, z lizingom me bo zadeva prišla dobra 2 jurja več. Se pravi jz sem se zmenil za končno ceno avta (na keš), kako ga bom dejansko plačal pa trgovca ni zanimalo. Edino zavarovanje sem preko njih zaradi financiranja dobil precej ceneje.

c00L3r ::

Če dobiš popust večji, kot so obresti si profilirat. Ali pa če čez leto dni lizinga odplačaš preostali del in je pogodbena kazen relativno nizka, lahko še več profitiraš. Slabost je, da si zabeležen kot 2. lastnik. Koliko to vpliva na kasnejšo prodajno vrednost avtomobila je relativno.

St235 ::

Vse je stvar izračuna. Renault kangoo pred tremi leti: Cena na gotovino 15.00EUR, leasing ob upoštevanju vseh stroškov 14.400, ob predhodnem poplačilu 13.800EUR.

Golf variant pred par meseci: cena po konfiguratorju 33.000 eur, cena za gotovino 26.000 EUR, z leasingom bi prišel skoraj 28.000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jero_no1 ::

St235 je izjavil:

Vse je stvar izračuna. Renault kangoo pred tremi leti: Cena na gotovino 15.00EUR, leasing ob upoštevanju vseh stroškov 14.400, ob predhodnem poplačilu 13.800EUR.

Golf variant pred par meseci: cena po konfiguratorju 33.000 eur, cena za gotovino 26.000 EUR, z leasingom bi prišel skoraj 28.000.


Očitno nas potem Porsche Leasing dobr nateguje...

c00L3r ::

Je to bila posebna akcija, kjer so se morali znebit starih modelov, ker je prišel "novi" Golf?

dj_uro ::

točno tako... s tem, da so bile cene konkretno nizke...
dobro opremljen passat 24.000, dobro opremljen golf 19.000 ipd...
pred prihodom golfa 7.5 ;)
vw-klub.si

ZaphodBB ::

Očitno nas potem Porsche Leasing dobr nateguje...

Ne, leasing hiše opravljajo storitev. Med drugim prevzemajo precejšnje tveganje, tega nihče ne počne zastonj.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Utk ::

Kako da ne, sej ti pravijo, da ti še plačajo za to, da vzameš lizing...

LeQuack ::

A v bitcoinih lahko plačaš?
Quack !

St235 ::

c00L3r je izjavil:

Je to bila posebna akcija, kjer so se morali znebit starih modelov, ker je prišel "novi" Golf?


Ni bilo oglaševano kot posebna akcija, so pa bli pripravljeni dat konkretne popuste in predvsem dodatne opreme. Pač razprodaja pred "faceliftom" golfa, ki prihaja spomladi.

rosomah ::

testna vitaraS 1,4 - staro za novo = -13,171%

jero_no1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Očitno nas potem Porsche Leasing dobr nateguje...

Ne, leasing hiše opravljajo storitev. Med drugim prevzemajo precejšnje tveganje, tega nihče ne počne zastonj.


Kakšno tveganje - saj je avto na njih pisan. Če ne bom plačeval, ga bodo pač odpelal in prodal...

c00L3r ::

St235 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Je to bila posebna akcija, kjer so se morali znebit starih modelov, ker je prišel "novi" Golf?


Ni bilo oglaševano kot posebna akcija, so pa bli pripravljeni dat konkretne popuste in predvsem dodatne opreme. Pač razprodaja pred "faceliftom" golfa, ki prihaja spomladi.

Nakup v takšni situaciji je izjema. Če bi hotel kupit aktualni model se ne da dobit veliko popustov brez da vzameš lizing.

Je pa zdaj zanimiv čas za kupit Octavio iz zaloge. Facelift model ima za kozlat grde sprednje luči.

Tilen ::

jero_no1 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Očitno nas potem Porsche Leasing dobr nateguje...

Ne, leasing hiše opravljajo storitev. Med drugim prevzemajo precejšnje tveganje, tega nihče ne počne zastonj.


Kakšno tveganje - saj je avto na njih pisan. Če ne bom plačeval, ga bodo pač odpelal in prodal...


Tako, kot so banke prodale za kredite zastavljene hiše in z njimi ni bilo nobenih težav, ane?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

xxxul ::

sicer je lizing tveganje, ampak v primerjavi z hipoteko (in izvrsbo) je tveganje precej manjse. ponavadi polog krije tveganje da bo treba avto prodat v primeru neplacila obrokov...

Invictus ::

Tilen je izjavil:


Tako, kot so banke prodale za kredite zastavljene hiše in z njimi ni bilo nobenih težav, ane?

Ne piši neumnosti, če ne ločiš med kreditom in leasingom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Priznam, slabo ločujem, ker ne koristim teh storitev.

Avto na leasing, prometna nesreča

Priporočam branje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xxxul ::

zdej si šel v čist kontra smer, gor si pisal da je leasing tveganje za leasing hišo, ta primer pa kaže da je tveganje predvsem za leasing-stranko. (to da se pri nas tako leasing hiše kot zavarovalnice obnašajo zelo prašičje je pa verjetno že druga tema - ampak na sodišču se da brez problema zmagat).

LuiIII ::

Pri VW je zadnje čase bolj slabo kar se tiče popustov. Le zakaj:-D Smo imeli veze zelo visoko (top management VAG) pa ni bilo šans za kaj več kot 15%. Šlo se je za novo vozilo z res vso opremo. Dejansko bodo praskali denar kjer bodo lahko.

ZaphodBB ::

Invictus je izjavil:

Tilen je izjavil:


Tako, kot so banke prodale za kredite zastavljene hiše in z njimi ni bilo nobenih težav, ane?

Ne piši neumnosti, če ne ločiš med kreditom in leasingom.

Ja lizing je precej bolj tvegan, ker ima leasing hiša dejansko avto v lasti, poseduje ga pa nekdo drug. To še toliko bolj velja pri premičninah.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

xxxul ::

tud če je na kredo ga poseduje nekdo drug... just saying

dj_uro ::

LuiIII je izjavil:

Pri VW je zadnje čase bolj slabo kar se tiče popustov. Le zakaj:-D Smo imeli veze zelo visoko (top management VAG) pa ni bilo šans za kaj več kot 15%. Šlo se je za novo vozilo z res vso opremo. Dejansko bodo praskali denar kjer bodo lahko.

glede vez ti bom pa takole rekel... da se svašta... ampak res svašta...
-sem v VW svetu in na žalost vem veliko o teh ''insajderskih info''...
ali nisi imel vez visoko ali pa se je visoki vezi jebal zate... drugače dobiš ulala %
vw-klub.si

Invictus ::

xxxul je izjavil:

tud če je na kredo ga poseduje nekdo drug... just saying

Ne, ti si vpisan kot lastnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxxul ::

banka da kredo, jst sm pa lastnik in posestnik vs lizing hiša je lastnik in jst posestnik... zakaj je zdej leasing na slabšem od banke (po zaphodovo)?
Al pa sm ga čist narobe razumu kar je tud čisto možno...

Formula 1 ::

dj_uro je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Pri VW je zadnje čase bolj slabo kar se tiče popustov. Le zakaj:-D Smo imeli veze zelo visoko (top management VAG) pa ni bilo šans za kaj več kot 15%. Šlo se je za novo vozilo z res vso opremo. Dejansko bodo praskali denar kjer bodo lahko.

glede vez ti bom pa takole rekel... da se svašta... ampak res svašta...
-sem v VW svetu in na žalost vem veliko o teh ''insajderskih info''...
ali nisi imel vez visoko ali pa se je visoki vezi jebal zate... drugače dobiš ulala %

Kaj pa če nimaš vez? Koliko se realno da dobiti na recimo Passata, ki je po ceniku 31k € ? Pa je kaj razlike s popusti za te posebne pakete opreme ( Connect in R-Line) proti klasičnim paketom?

jero_no1 ::

-16% sem jz dobu ponudbo po mailu brez kakršnega koli glihanja in brez vez (za Passata po ceniku okol 35k€). Samo prejšnji avto sem že kupu v tej avtohiši 8 let nazaj.
Poleg tega mi je reku trgovec, da mi proda pod istimi pogoji (popust in vse ostalo) avto iz zaloge in novo naročenega po mojih željah (razen pri naročenem mi ne more dat zraven zimskih gum, ki so ble recimo jeseni v akciji za vozila iz zaloge).
Je pa tako, da h Porscheju v Šiško hodt je skoraj da škoda časa, če tam nobenga ne poznaš (10% popusta sem komaj nafehtal). V LJ sem dobil še najboljšo ponudbo pri Autodelti. Ko se pa zapelješ ene 50km iz LJ pa dobiš res dobro ceno.
Pri Škodi je blo podobno, 10% so dal skoraj vsi pa mogoče še kakšno malenkost zraven, potem je bla ena izjema s 15% tud takoj brez glihanja. Na koncu sem po vezah pri čisto tretjem trgovcu dobil še nekaj % zraven.


Še glede leasinga: lastnik vozila je leasing hiša, dokler se avto ne izplača v celoti. Pri nekem normalnem pologu recimo 30-40% ne vem kakšno tveganje ima lizing hiša, saj bo avto z lahkoto prodala za tolk €€€, kot sem ostal dolžen. In primerjat to z nekimi nepremičninskimi in tajkunskimi krediti je brezveze.

Mavrik ::

Jaz sem mel pri Mazdi podobne izkušnje - bistveno boljše ponudbe zunaj LJ.
The truth is rarely pure and never simple.

MaCoFaCo ::

@Mavrik: kateri model si gledal, za kolikšno ceno brez popusta, in kaj so ti na koncu ponudili (popust pri ceni, gratis oprema, ...)?

Gregor P ::

Tudi pri kreditih (na splošno) so veliko boljše ponudbe izven Ljubljane (torej pri isti banki a neki drugi lokalni izpostavi); brez da kogarkoli poznaš in da izpolnjuješ enake pogoje (kako je šele, ko koga poznaš?!?).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LeQuack ::

To da rabiš veze za nakup VW-ja da dobiš normalno ceno je še en razlog, zakaj ga ni vredno kupiti.
Quack !

klemenSLO ::

Mavrik je izjavil:

Jaz sem mel pri Mazdi podobne izkušnje - bistveno boljše ponudbe zunaj LJ.
Kje konkretno morda? Tu v Lj v BTCju in Interclassu na tržaški se mi zdi da ni nič drgače kot če bi si sam po konfiguratorju sestavljal. :(
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

LuiIII ::

Ja pri VW so bili popusti ulala do diselgate, potem pa kar naenkrat ne več.

St235 ::

LuiIII je izjavil:

Ja pri VW so bili popusti ulala do diselgate, potem pa kar naenkrat ne več.


zanimivo, pol leta nazaj ko sem kupoval avto sem dobil kar soliden popust cc 18%. Tako da imam občutek da tole malo po občutku nabijaš.

klemenSLO je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Jaz sem mel pri Mazdi podobne izkušnje - bistveno boljše ponudbe zunaj LJ.
Kje konkretno morda? Tu v Lj v BTCju in Interclassu na tržaški se mi zdi da ni nič drgače kot če bi si sam po konfiguratorju sestavljal. :(


Ja, v BTC se ni dalo kaj dosti pogovarjat. Nekaj malega opreme (strešni nosilci) in zimske gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

wini ::

Tilen je izjavil:

Priznam, slabo ločujem, ker ne koristim teh storitev.

Avto na leasing, prometna nesreča

Priporočam branje.


ampak tukaj so pozabili omenit da je ostal lastniku avto ki ga je lahko prodal.

Telbanc ::

Kako je z rabljenim avtom, se da tud kaj zbit. Pred leti sem se spogajal za par sto evrov, pri ceni 5500 evrov...zdaj verjetno se da tud.

Kupil bi v kaki avtohiši. Z garancijo na kilometre, cena do 5000 evrov. Alfa 159, Golf 5, Altea...nekaj v tem rangu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

LeQuack ::

Garancija na kilometre ne pomeni nič upam da to veš.
Quack !

balluf ::

klemenSLO je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Jaz sem mel pri Mazdi podobne izkušnje - bistveno boljše ponudbe zunaj LJ.
Kje konkretno morda? Tu v Lj v BTCju in Interclassu na tržaški se mi zdi da ni nič drgače kot če bi si sam po konfiguratorju sestavljal. :(


Sem razmišljal o nakupu Octavije v Januarju, sem si mislil ,da glede na to da pride ven nova v Februarju bo kaj malo večijh popustov za stari model iz zaloge.
Sem bil negativno presenečen , za gotovino so mi ponudili v dveh salonih -6% + vinjeto v enem pa 4 zimske gume + vinjeto. Sicer imajo nek popust pri financiranju "hudobro" vendar je cena na koncu višja od nakupne.
Zgleda ,da jim gre še zmeraj dobro. Odločil sem se ,da bom počakal na novo, da jo vidim v živo in se potem odločim, tiste nove luči mi ne zgledajo...kaj drugega od konkurence se mi pa ne dopade predvsem glede prostornosti.

Aston_11 ::

Telbanc je izjavil:

Kako je z rabljenim avtom, se da tud kaj zbit. Pred leti sem se spogajal za par sto evrov, pri ceni 5500 evrov...zdaj verjetno se da tud.
Seveda se da, itak se ravno zaradi tega napiše enih 500 ali 1000 več. Za isto ceno noben ne kupuje, se kao ne spodobi. Vsi vprašajo za zadnjo ceno, torej izhodiščno za pogajanja, ki mora biti vsaj toliko manj od oglaševane, da pride pogledat. Potem pa so pametni, kot da bi imeli 8 doktoratov višjih ved iz harwarda.

balluf je izjavil:

Odločil sem se ,da bom počakal na novo, da jo vidim v živo in se potem odločim,
Počakaš kakšno leto od trenutka, ko pride nov model ven, da odpravijo napake. Še bolje star model na koncu, kjer so kao odpravljene oz. so ali pa niso, verjetno je večja, da so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

balluf ::

Avto imam namen kupiti letos do konca poletja. V najboljšem primeru počakam do letošnjega Avtosalona.

Mavrik ::

klemenSLO je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Jaz sem mel pri Mazdi podobne izkušnje - bistveno boljše ponudbe zunaj LJ.
Kje konkretno morda? Tu v Lj v BTCju in Interclassu na tržaški se mi zdi da ni nič drgače kot če bi si sam po konfiguratorju sestavljal. :(


Nja, sicer Mazda dejansko ni dajala nekih popustov na osnovno ceno, ker so prodajali avte hitreje kot so jih tovarne dobavljale. Za razliko od VAG/Opel/Kia dejansko nihče ni bil preveč navdušen nad kakršnimi koli popusti. Še posebej ker sem iskal Revolution Top model (zaradi MRCC) z avtomatskim menjalnikom, ki ga nihče ni imel v skladišču in so ga morali naročiti. V BTCju so mi ponudili zimske gume in gumijaste tepihe zastonj :D.

V MS sem potem na koncu dobil "le" dodatno opremo - zimska 16" alu platišča z gumami (~400EUR po ceniku), navigacijo (~500EUR po ceniku) ter barvo (~450EUR po ceniku), kar ni nek hud izplen glede na ostale znamke. E.g. pri Škodi so vrgli 1500EUR popusta brez da bi sploh vprašal, pri Peugeotu še precej več (s pogojem lizinga). Je pa bil na koncu avto vseeno malenkost cenejši (in meni osebno všečnejši) od Octavie, Golfa, Optime, BMW 1 in P508 s popusti in identično opremo.

Verjamem pa da bi pri VAGu verjetno lahko prišel ceneje skozi če bi hotel večji kompromis na dodatni opremi in bi se bolj trudil iskati njihove avte. Sam je bila Octavia dost bedna za voziti, tako da se nisem pretirano trudil.

balluf je izjavil:

Avto imam namen kupiti letos do konca poletja. V najboljšem primeru počakam do letošnjega Avtosalona.


Velikokrat se pojavljajo zelo dobre ponudbe ko se čistijo skladišča pred prihodom novih faceliftov - trenutno recimo prihaja nova Insigna, Octavia, Mazda 3 2016 se dobi poceni, ipd.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

SumTingWong ::

Ima kdo izkušnje z pogajanji pri Ford? Fiesta/Focus imajo že offical okoli 4k€ popuste. Se da še kej znižat al pa dodat kak kos opreme?

balluf ::

Katero Mazdo si kupil?, da se tako lepo vozi ,bi jo šel testirat. Imamo pa v službi Octavio in se mi ne zdi slaba za vozit.

balluf ::

SumTingWong je izjavil:

Ima kdo izkušnje z pogajanji pri Ford? Fiesta/Focus imajo že offical okoli 4k€ popuste. Se da še kej znižat al pa dodat kak kos opreme?


Sem istočasno z Octavio gledal tudi Focusa, ker se iz goriške sem najprej gledal tam prav v salonu, niso hoteli sploh slišati o popustu gledal model Focus karavan titanjium z dodatno opremo,so mi ponudili mogoče kakšne strešne nosilce.. Pa sem ze njihov kupec (pred leti kupil Focusa). Klical se tudi v en salon v Lj so mi ponudili zraven standardnega popusta "mislim da je 3000e še 1500e pa še kaj zraven bi se lahko zmenili" je bil odgovor in to po telefonu ! Vendar se bolj nagibam k Octaviji ker sem imel par slabih izkušenj z Focusom.

cortez ::

v bistvu je razstavljena cena....sucker price.... pa ni važno za kakšno trgovino gre.

http://www.urbandictionary.com/define.p...

Dzhimen ::

Mogoče ni ravno prava tema, ampak bolj primerne nisem našel...

Zanima me ali mi zna kdo povedati tako, na splošno, ali se pri nakupu rabljenega 3 leta starega avta pri avtohiši recimo bolj splača vzeti financiranje pri avtohiši ali kredit na banki?
Recimo razmišljam o cca 10.000€ za dobo 5 let. Kakšne so prednosti/slabosti če vzamem kredit na banki (konkretno NKBM) ali kar pri avtohiši?

V vseh oglasih na avtonetu piše da ponujajo financiranje, ni pa nič konretnega napisano glede obrestne mere ipd. Ali je sploh omembe vredna razlika in je v bistvu vseeno kje vzamem?
Vem da je vprašanje premalo specifično in da se moram za točen odgovor pozanimati na banki in pri avtohiši, ampak tako na splošno, ali mogoče velja da je eno ugodneje od drugega?

Hvala lepa že vnaprej.
Lep pozdrav!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stari model/novi model avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
929002 (6711) matobeli
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38783554 (33678) FlyingBee
»

Nakup novega avtomobila

Oddelek: Na cesti
276044 (4872) Blinder
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517635 (14652) rejven
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611966 (10382) fosil

Več podobnih tem