» »

Ali je najemodajalec dolžan oddati vse ključe do stanovanja?

Ali je najemodajalec dolžan oddati vse ključe do stanovanja?

«
1
2

blank3 ::

Je to v kakem zakoniku določeno?

Hvala!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

RejZoR ::

Tud če je, kako lahko veš, da je res oddal vse?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blank3 ::

No recimo, da se iz pogodbe vidi, da ne misli vseh oddat. Nebi preveč filozofiral. Zanima me kaj, če, pravi zakon.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Isotropic ::

ne

Good Guy ::

blank3 je izjavil:

No recimo, da se iz pogodbe vidi, da ne misli vseh oddat. Nebi preveč filozofiral. Zanima me kaj, če, pravi zakon.


in ti zguba zgubiš vse kaj bo on? vrata razbiu zarad takih pacientov?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

shadeX ::

in ti zguba zgubiš vse kaj bo on? vrata razbiu zarad takih pacientov?


Ključe lahko zgubi vsak. Tudi od svojega stanovanja.

Ugani kako prideš v stanovanje?

mitja73 ::

shadeX je izjavil:

in ti zguba zgubiš vse kaj bo on? vrata razbiu zarad takih pacientov?


Ključe lahko zgubi vsak. Tudi od svojega stanovanja.

Ugani kako prideš v stanovanje?


Tako da imaš rezervo v službi, prijateljih, .....

2x'=2 ::

Mislim, da lahko menjaš ključavnico.

shadeX ::

Tako da imaš rezervo v službi, prijateljih, .....


Ufa.. a danes je tak trend, ali sem samo jaz ki tega ne bi nikoli prakticiral? Sploh pa če imaš hišo in v njej veliko vrednih stvari, ki bi kdaj lahko "prijatelje" zasrbele.

nagobčnik ::

blank3 je izjavil:

Je to v kakem zakoniku določeno?

Hvala!



Ne. Je pa določeno, da mora najemnik najemodajalcu omogočiti vpogled v stanovanje največ 2x na leto. Če piše v pogodbi kaj drugega, preventivno menjaj ključavnico in lastnika poduči o zakonu. Stanovanjski zakon, 94. člen

Popravk: formulacija

Zgodovina sprememb…

blank3 ::

nagobčnik je izjavil:

blank3 je izjavil:

Je to v kakem zakoniku določeno?

Hvala!



Ne. Je pa določeno, da mora najemnik najemodajalcu omogočiti vpogled v stanovanje največ 2x na leto. Če piše v pogodbi kaj drugega, preventivno menjaj ključavnico in lastnika poduči o zakonu. Stanovanjski zakon, 94. člen

Popravk: formulacija

Je bilo sestavljeno, da lahko kadarkoli pride :)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

NonPlusUltra ::

blank3 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

blank3 je izjavil:

Je to v kakem zakoniku določeno?

Hvala!



Ne. Je pa določeno, da mora najemnik najemodajalcu omogočiti vpogled v stanovanje največ 2x na leto. Če piše v pogodbi kaj drugega, preventivno menjaj ključavnico in lastnika poduči o zakonu. Stanovanjski zakon, 94. člen

Popravk: formulacija

Je bilo sestavljeno, da lahko kadarkoli pride :)

Če je v pogodbi določeno, da lahko pride kadarkoli, kako bo prišel, ko tebe ne bo doma, če ne bo imel ključev?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Kaboom ::

blank3 je izjavil:

Je bilo sestavljeno, da lahko kadarkoli pride :)


hint1: najemodajalec ni nad zakonom
hint2: zakon
hint3: preberi zakon. ze omenjen 94. clen
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Phantomeye ::

Good Guy je izjavil:

blank3 je izjavil:

No recimo, da se iz pogodbe vidi, da ne misli vseh oddat. Nebi preveč filozofiral. Zanima me kaj, če, pravi zakon.


in ti zguba zgubiš vse kaj bo on? vrata razbiu zarad takih pacientov?


ja, bravo. prva stvar, k jo nardiš, če zgubiš ključe, je da razbiješ vrata?

blank3 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

blank3 je izjavil:

Je to v kakem zakoniku določeno?

Hvala!



Ne. Je pa določeno, da mora najemnik najemodajalcu omogočiti vpogled v stanovanje največ 2x na leto. Če piše v pogodbi kaj drugega, preventivno menjaj ključavnico in lastnika poduči o zakonu. Stanovanjski zakon, 94. člen

Popravk: formulacija

Je bilo sestavljeno, da lahko kadarkoli pride :)


da lahko lastnik "pride kadarkoli" ni isto kot da lahko "vstopi kadarkoli"...

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Najbolje se z lastnikom dogovori takole, da ti zamenjaš ključavnico in en ključ predaš njemu, predhodno ga zapečatiš v pisemsko ovojnico, tako, da ga on ne more uporabiti, ne , da strga ovojnico, ki je seveda podpisana s tvoje strani, tako ima on ključe za primer intervencije, ti pa veš, da ti ne hodi noter, saj ti mora na zahtevo pokazati, da so ključi še zapečateni.

nagobčnik ::

Če je res neki tko nujnega, da ne morš najemniku prej povedat (za posege je itak dolžan omogočit vstop) se lahk v sili tud vrata dol vrže. Vse ostalo so bolj izgovori za brskanje po fletu (pa nepotrebno kompliciranje).

AndrejO ::

shadeX je izjavil:

Tako da imaš rezervo v službi, prijateljih, .....


Ufa.. a danes je tak trend, ali sem samo jaz ki tega ne bi nikoli prakticiral? Sploh pa če imaš hišo in v njej veliko vrednih stvari, ki bi kdaj lahko "prijatelje" zasrbele.

Prijatelje si narobe izbiraš, ali pa uporabljaš besedo "prijatelj" kot sinonim za "kolega", "znanca", "sošolca", ...

Ne samo, da puščam ključe tam, kjer jih lahko prijatelj dobi, kadar sem dlje časa odsoten ga še celo prosim, da se vsake toliko ustavi v stanovanju in preveri, če je vse OK.

V splošnem ni niti prepovedano, niti napak, da lastnik obdrži en komplet ključev. Seveda to ne pomeni, da se ti sme pojaviti v stanovanju, kadar se mu to zljubi, kar seveda je prepovedano in to z zakonom.

Sicer pa je "logika" ključavnic sledeča: če je navadna, se jo z vednostjo lastnika nemudoma zamenja zato, da ne pridejo nepovabljeni na obisk kakšni bivši stanovalci. Če je varnostna, kjer se lahko ključi naredijo samo na zahtevo, pa se jo lahko pusti, če lastnik lahko jamči, da so vsi narejeni kompleti ključev "na broju". Če je bil kakšen komplet izgubljen, se je bolje še pred podpisom dogovoriti za nov cilinder. Kar pri varnostni ključavnici ni poceni, ampak še vedno ceneje od nenačrtovanih obiskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

SeMiNeSanja ::

Če imaš Titanovo varnostno ključavnico in ti ni predaleč do Kamnika, lahko dokaj poceni 'zamenjaš' varnostno ključavnico. Dejansko ti stari cilinder prilagodijo na nove ključe, tako da v resnici domov odneseš stari cilinder z novim kompletom ključev.

Ta varianta pride v poštev tudi takrat, ko se kakšen ključ 'izgubi'.

Delajo pa to v industrijski prodajalni Titana v Kamniku.

sumoborac ::

Ubistvu obstaja se boljsa fora...obstojeco kljucavnico neses na Titan in poprosis da ti uzame zadnjo rinkico dol, kar povzroci, da je kljuc nemogoce uzeti vn iz kljucavnice ce neves kako :) potem pa hitr vids, ce je kljucavnica menjana/razbita vrata, potem ves da je cas da je potrebno ukrepat ;)
Prid sm al pa tm ostan...

Matako ::

Kaj pa če je kombinacijska? Lobotomirat prasca!

Drugače pa kratek odgovor je: ne. Tako ključi kot ključavnica niso vaši. Ne morete od nekoga zahtevati, naj vam preda njegovo lastnino (ali jo razmontirati) samo zato, ker sumite, da _bo_ kršil zakon. Iz istega razloga, kot ne moreš kar menjati oken ipd. Kljub vsem zakonskim pravicam najemnika je to še vedno vendarle zasebna lastnina, ki jo ščiti ustava.

Nekdo, ki je tako paranoičen, da rabi fizično preprečitev vstopa lastnika _vnaprej_, naj si nabavi lastno stanovanje. Za ostale je dovolj to, da je zakon na njihovi strani.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matek ::

Matako je izjavil:

Kaj pa če je kombinacijska? Lobotomirat prasca!

Drugače pa kratek odgovor je: ne. Tako ključi kot ključavnica niso vaši. Ne morete od nekoga zahtevati, naj vam preda njegovo lastnino (ali jo razmontirati) samo zato, ker sumite, da _bo_ kršil zakon. Iz istega razloga, kot ne moreš kar menjati oken ipd. Kljub vsem zakonskim pravicam najemnika je to še vedno vendarle zasebna lastnina, ki jo ščiti ustava.

Nekdo, ki je tako paranoičen, da rabi fizično preprečitev vstopa lastnika _vnaprej_, naj si nabavi lastno stanovanje. Za ostale je dovolj to, da je zakon na njihovi strani.
Če je lastnik v pogodbi specifično navedel, da ima kadarkoli možnost vstopa, potem avtorjeva domneva, da bo na tak način kršil zakon, nikakor ni paranoična, temveč povsem utemeljena.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matako ::

Matek je izjavil:

Matako je izjavil:

Kaj pa če je kombinacijska? Lobotomirat prasca!

Drugače pa kratek odgovor je: ne. Tako ključi kot ključavnica niso vaši. Ne morete od nekoga zahtevati, naj vam preda njegovo lastnino (ali jo razmontirati) samo zato, ker sumite, da _bo_ kršil zakon. Iz istega razloga, kot ne moreš kar menjati oken ipd. Kljub vsem zakonskim pravicam najemnika je to še vedno vendarle zasebna lastnina, ki jo ščiti ustava.

Nekdo, ki je tako paranoičen, da rabi fizično preprečitev vstopa lastnika _vnaprej_, naj si nabavi lastno stanovanje. Za ostale je dovolj to, da je zakon na njihovi strani.
Če je lastnik v pogodbi specifično navedel, da ima kadarkoli možnost vstopa, potem avtorjeva domneva, da bo na tak način kršil zakon, nikakor ni paranoična, temveč povsem utemeljena.


Potem pa ni treba podpisovati take pogodbe.

Saj ni edini, ki oddaja stanovanje. Pač hvala lepa, tepec, grem nest moj denar komu drugemu. Če pa najde koga drugega, ki mu je pa to ok.. pa tudi ok.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mehmed ::

Op kaj je tok hudega na najemodajalcu oz. fletu, da bi ga trpel nenapovedano prihajat kadarkoli? Ali je pac edini flet dalec naokoli?

mitja73 ::

shadeX je izjavil:

Tako da imaš rezervo v službi, prijateljih, .....


Ufa.. a danes je tak trend, ali sem samo jaz ki tega ne bi nikoli prakticiral? Sploh pa če imaš hišo in v njej veliko vrednih stvari, ki bi kdaj lahko "prijatelje" zasrbele.


... potem pač nimaš pravih Prijateljev ampak samo FB prijatelje

Mehmed ::

Lahko ima pa prave prijatelje, samo so pac narkomani/kleptomani pa ne bi izzival usode.
Je trend, ni pa merilo to.

Matek ::

Matako je izjavil:

Potem pa ni treba podpisovati take pogodbe.

Saj ni edini, ki oddaja stanovanje. Pač hvala lepa, tepec, grem nest moj denar komu drugemu. Če pa najde koga drugega, ki mu je pa to ok.. pa tudi ok.
Tisti člen je ničen, ker je v nasprotju z zakonom, to smo že neštetokrat premlevali v podobnih temah.

Osebno razumem avtorja teme oz. sem že bil v sorodnih situacijah. Če se lastniku sprdne dati v pogodbo člen, po katerem ne smem imeti obiskov po osmi zvečer, kaditi na balkonu, sprejemati couchsurferjev ali kaj podobno smešnega in v nasprotju s stanovanjskim zakonom, se ne nameravam iz načelnih razlogov prepirati z njim in popravljati pogodbe. Še posebno, če mi stanovanje sicer ustreza. Pač ravnaš v skladu z zakonom in ignoriraš tovrstne nebulozne člene, v 95% nihče ne opazi - volk sit, koza cela. Zakaj bi se prepiral po nepotrebnem in si pokvaril možnost najeti dobro stanovanje oz. že vnaprej ustvaril slab vtis pri bodočem najemodajalcu?

Po isti logiki bi na OP-ovem mestu raje podpisal pogodbo (kot jo je) in potem menjal ključavnico, kot pa da se začnem že v štartu prepirati o lastnikovih obiskih in nazadnje ne dobim stanovanja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

reeves ::

Jaz take pogodbe ne bi nikoli podpisal, pa če je zlato stanovanje. Ne glede na to, da je tisti člen v pogodbi ničen, vseeno jasno kaže lastnikove namene ali želje. Prej ali slej bo prišlo do problemov. Sicer mi ne more nič, ampak jaz vseeno raje vidim dober odnos med lastnikom in najemnikom.

Invictus ::

Menjava ključavnice je poseg v nepremičnino, in ne more biti narejena brez soglasja lastnika. Menjava ključavnice in dajanje enega ključa lastniku tudi nima smisla ...

Mislim, še ena debata kako so najemodajalci prasci. Ampak se mi zdi (po branju večih tem) da je cel kup najemojemalcev navadnih revežev, ki razmišljajo kako bi nategnili najemodajalca za najemnino in ostali noter.

Če niste sposobni normalnega odnosa, potem pač ne pojdite v to. Pacienti so pač na obeh straneh. Se ravno ukvarjam z enim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

Pa itak bi bilo najbolj zdravo za trg, da čimveč najemnikov kot najemodajalcev čimvečkrat reče kar takoj "hvala lepa", če jim kaj ni všeč že v štartu. Bolje to, kot da se te stvari vlačijo po sodiščih in dribla v neskončnost z otočjimi forami in obešanjem na podrobnosti.

Več dinamike bi tudi prevetrilo ponudbo, najemodajalci bi se bolj zavedali, da je treba za določen denar tudi nekaj ponuditi. Tako zelo veliko povpraševanje spet ni več.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matek ::

Invictus je izjavil:

Menjava ključavnice je poseg v nepremičnino, in ne more biti narejena brez soglasja lastnika. Menjava ključavnice in dajanje enega ključa lastniku tudi nima smisla ...

Mislim, še ena debata kako so najemodajalci prasci. Ampak se mi zdi (po branju večih tem) da je cel kup najemojemalcev navadnih revežev, ki razmišljajo kako bi nategnili najemodajalca za najemnino in ostali noter.

Če niste sposobni normalnega odnosa, potem pač ne pojdite v to. Pacienti so pač na obeh straneh. Se ravno ukvarjam z enim.
Ampak v skladu z 97. členom SZ takšne vrste posega lastnik ne more odreči. In seveda ne govorimo o dajanju ključa lastniku, potem stvar res nima smisla.

Mislim, ja, da so pacienti na obeh straneh, ampak trenutna debata se mi ne zdi pretirana. Gre pač za to, da (vsaj jaz) kot najemnik pričakujem, da bo stanovanje za čas najema moje. Nočem, da lastnik prihaja na nenapovedane obiske in se vtikuje v moje socialno življenje in obiske. Moja glavna dolžnost je, da vrnem stanovanje v takšnem stanju, kot sem ga dobil (minus normalna obraba) in to je to. Zakonodaja me pri vsem tem podpira, lastniki, ki pričakujejo drugače in si izmišljujejo absurdne člene v pogodbah, ravnajo v nasprotju z njo.

Mi pa zdaj diskutiramo samo o tem, kako si na najlažji način zagotoviti svoje pravice.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matako ::

Matek je izjavil:


Mi pa zdaj diskutiramo samo o tem, kako si na najlažji način zagotoviti svoje pravice.


Ampak dejansko je daleč _najlažji_ način, da najdeš stanovanje, kjer ti vse ustreza. Vključno z lastnikom. Torej?

Množica zadovoljnih (ajd pustimo cene) najemnikov pritrjuje tej teoriji.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

[D]emon ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če imaš Titanovo varnostno ključavnico in ti ni predaleč do Kamnika, lahko dokaj poceni 'zamenjaš' varnostno ključavnico. Dejansko ti stari cilinder prilagodijo na nove ključe, tako da v resnici domov odneseš stari cilinder z novim kompletom ključev.

Ta varianta pride v poštev tudi takrat, ko se kakšen ključ 'izgubi'.

Delajo pa to v industrijski prodajalni Titana v Kamniku.


To ti lahko vsak kljucavnicar naredi.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

reeves ::

Matako je izjavil:

Matek je izjavil:


Mi pa zdaj diskutiramo samo o tem, kako si na najlažji način zagotoviti svoje pravice.


Ampak dejansko je daleč _najlažji_ način, da najdeš stanovanje, kjer ti vse ustreza. Vključno z lastnikom. Torej?

Množica zadovoljnih (ajd pustimo cene) najemnikov pritrjuje tej teoriji.


Absolutna resnica. Je pa res, da zna trajati in kakšni študenti nimajo ravno veliko časa. Pa par 10€ višja najemnina je majhna cena za dobrega stanodajalca v primerjavi kakšne probleme lahko imaš. Pa tudi če je zakon na tvoji strani.

T-h-o-r ::

a to si s solatkom podpisal pogodbo, da je not tako neumen člen, lol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Oberyn ::

Jaz ene ključe stanovanja vedno obdržim, kar najemniku tudi povem. Nisem še videl zakona, ki mi tega ne bi dovolil. Če bi najemnik izrecno zahteval, da mu izročim vse izvode ključev, ni problema, mu jih pa izročim. Enako, če bi želel zamenjati cilinder, mu dovolim. Samo stvar je taka, če se ključi izgubijo, je zelo drago. Taka vrata vlomiti je malo težje, samo krilo je težko 80 kg, vrata so stala z montažo okoli 1.100 €. Torej v takih primerih bi od najemnika zahteval dodatno varščino (poleg običajne), ki bi pokrila vlom in menjavo vrat. Če najemnik pristane na recimo 2.000 € varščine, potem ni problema, sicer pa jaz obdržim ključe ali pa pač ne skleneva posla. Če je pa najemnik tiho in sam menja cilinder proti moji volji, tu pa ničesar ne morem narediti, to je pač tveganje, ki gre s poslom, imam od najemnikov tudi nek profit.

Phantomeye ::

Oberyn je izjavil:

Jaz ene ključe stanovanja vedno obdržim, kar najemniku tudi povem. Nisem še videl zakona, ki mi tega ne bi dovolil. Če bi najemnik izrecno zahteval, da mu izročim vse izvode ključev, ni problema, mu jih pa izročim. Enako, če bi želel zamenjati cilinder, mu dovolim. Samo stvar je taka, če se ključi izgubijo, je zelo drago. Taka vrata vlomiti je malo težje, samo krilo je težko 80 kg, vrata so stala z montažo okoli 1.100 €. Torej v takih primerih bi od najemnika zahteval dodatno varščino (poleg običajne), ki bi pokrila vlom in menjavo vrat. Če najemnik pristane na recimo 2.000 € varščine, potem ni problema, sicer pa jaz obdržim ključe ali pa pač ne skleneva posla. Če je pa najemnik tiho in sam menja cilinder proti moji volji, tu pa ničesar ne morem narediti, to je pač tveganje, ki gre s poslom, imam od najemnikov tudi nek profit.


meni naceloma ne bi blo problem, ce bi najemodajalec imel ključe. Ne bi mi blo pa kul, če bi se ta pojavil pred vrati, ko bi bil jaz na dopustu.

AndrejO ::

Pri vsem tem pogovarjanju o stroških in tveganjih...

Ali obstaja v Sloveniji zavarovanje škode, ki jo povzročijo najemniki? Ali se to kaj uporablja?

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:


Ali obstaja v Sloveniji zavarovanje škode, ki jo povzročijo najemniki? Ali se to kaj uporablja?


A ni temu, isto kot v tujini, namenjena varščina?
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

Varščina je zunaj za malenkosti. Enomesečna najemnina, kot npr. Obreyn dobro ve, ne pokrije večjih škod (npr. zaradi vloma skozi protivlomna vrata), zahtevanje visokih varščin pa te na trgu postavi v bistveno bolj neugoden položaj.

Matako ::

Mavrik je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Ali obstaja v Sloveniji zavarovanje škode, ki jo povzročijo najemniki? Ali se to kaj uporablja?


A ni temu, isto kot v tujini, namenjena varščina?


Verjetno misli kot posebno ponudbo v polico nepremičninskega zavarovanja, ki ga itak skleneš. To bi lahko bilo ceneje kot varščina (ali pa tudi ne!).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:

Varščina je zunaj za malenkosti. Enomesečna najemnina, kot npr. Obreyn dobro ve, ne pokrije večjih škod (npr. zaradi vloma skozi protivlomna vrata), zahtevanje visokih varščin pa te na trgu postavi v bistveno bolj neugoden položaj.


Vem, samo to je v bistvu vse kar sem kadarkoli dobil / uporabil tako v SI kot v tujini. Ali si morda mislil zavarovanja v smislu tega, da ti zavarovalnica krije škodo najemnika v primeru težav?
The truth is rarely pure and never simple.

nevone ::

Ali ni povzročanje (večje) škode že itak kaznivo dejanje?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matako ::

nevone je izjavil:

Ali ni povzročanje (večje) škode že itak kaznivo dejanje?

o+ nevone


Ja saj je rop tudi, pa imaš vseeno zavarovanja. Samo... po mojem bi bila taka polica svinjsko draga, ker bi zavarovalnica tvegala... da se spomneš kako foro skupaj z najemnikom.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oberyn ::

AndrejO je izjavil:

Pri vsem tem pogovarjanju o stroških in tveganjih...
Ali obstaja v Sloveniji zavarovanje škode, ki jo povzročijo najemniki? Ali se to kaj uporablja?

Kolikor jaz vem, pri običajnem zavarovanju stanovanja ni razlike glede na to, kdo škodo povzroči. Meni je najemnik pred časom razbil steklo na oknu, se zgodi. Steklo sem menjal, zavarovanje je to pokrilo, ravno 2 tedna nazaj sem dobil izplačilo. Nihče me ni vprašal, kdo je povzročil škodo, jaz zavarovalnice gotovo ne obveščam, kdo živi tam. Zahtevek mi je izpolnil zavarovalni agent, ta ve, da stanovanje oddajam, zgleda da s tem ni nič narobe, vsaj pripomnil ni nič. Ni pa seveda zavarovano vse v stanovanju, pohištvo recimo ni, niti ne verjamem, da je to možno. Načeloma takemu zavarovanju služi varščina. Aja, najemnik mi je bil pripravljen steklo plačati, za zavarovanje ni vedel, pa nisem bil taka pičkica... nikoli ne bom bogat...

vostok_1 ::

Pravnih opcij imaš kar nekaj. So pa še vse ostale...security cam, druga ključavnica itd.

...:TOMI:... ::

Vsak normalen lastnik stanovanja menja ključavnico(-e) ob menjavi najemnika. Vsak normalen najemnik nima nič proti temu, da ima tudi lastnik ključe od vrat. Strošek kjučavnice je kakšen? Manj kot 50€, z delom, če sam nisi sposoben menjat. Nekaj 10€ v primerjavi z mirnim spancem vseh vpletenih ni noben strošek.

Vse, kar je odklonsko temu, ni normalno.
Tomi

betmen ::

sej če si dal varščino in se delaš budalo, potem ti ni treba nič plačati.




Ker si že plačal :D

Go-ahead ::

blank3 je izjavil:

Je to v kakem zakoniku določeno?

Hvala!



Kaj bi rad sadil travo? In te motijo obiski lastnika?

Res mi ni jasno zakaj bi imel rad vse ključe?

Verjemi vsak najemodajalec bi rad imel takšne najemnike, da bi bili ti kontrolni ogledi čim manj potrebni. Žal pa so potrebni, ker je med najemojemalci manjšina, ki se v najetih prostorih neprimerno obnaša. V tvojem primeru gre verjetno za neprijetno izkušnjo najemodajalca in zato želi imeti možnost pogostejših kontrol.

Med neprimerno uporabo pa lahko šteješ:
- puščanje odprtih oken v dežju,
- pozabljanje jedi na štedilniku in potencialno požarno ogrožanje drugih,
- nerodna uporaba drugih električnih aparatov npr (sušenje perila na infra peči v kopalnici),
- gojenje mufe v kuhinjski posodi,...
- odstotnost normalenega periodičnega čiščenja vseh prostorov

pa do:

plačevanje najemnine, da v stanovanju lahko gostiš golobe.


Prve alineje veljajo za manjša odstopanja od normalne uporabe vendar lahko imajo katastrofalne posledice (požar v stanovanju)

Najemnik gre drugam, najemodajalec pa jemlje kredite za obnovo. Kljub zavarovanju nikoli ne dobiš vrnjenih vseh nastalih stroškov.

Oberyn ::

Go-ahead je izjavil:

Najemnik gre drugam, najemodajalec pa jemlje kredite za obnovo. Kljub zavarovanju nikoli ne dobiš vrnjenih vseh nastalih stroškov.

Ja, eno tveganje je vedno, če oddajaš nepremičnino. To moraš vzeti v zakup, biznis brez tveganja ne obstaja. Robni primeri te lahko doletijo kjerkoli in kadarkoli, ne samo pri oddajanju stvari. Vedno se lahko odločiš, da ne boš oddajal, nihče te ne sili. Jaz oddajam cirka 15 let, imel sem zgode in nezgode z najemniki, vendar nikoli nič katastrofalnega. Ona zadeva z golobi pa druge stvari iz časopisov, to so pač robni primeri, upaš, da se ti to ne zgodi. Če si preveč črnogled, pa nehaš oddajati, enostavno.

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Varščina je zunaj za malenkosti. Enomesečna najemnina, kot npr. Obreyn dobro ve, ne pokrije večjih škod (npr. zaradi vloma skozi protivlomna vrata), zahtevanje visokih varščin pa te na trgu postavi v bistveno bolj neugoden položaj.


Vem, samo to je v bistvu vse kar sem kadarkoli dobil / uporabil tako v SI kot v tujini. Ali si morda mislil zavarovanja v smislu tega, da ti zavarovalnica krije škodo najemnika v primeru težav?

Da, mislil sem na specifično zavarovanje za najemodajalce, ki krije njihove izredne stroške, ki so povzročeni v času oddajanja nepremičnine.

Kar ne vključuje običajnega zavarovanja nepremičnin. To pa pri nepremičninah, ki se oddajajo, praviloma ne vključujejo tudi zavarovanja premoženja v nepremičnini. Tako si bo najemodajalec npr. zavaroval svoje premoženje v nepremičnini (kadar je govora o oddaji opremljene nepremičnine) in njegova polica ne bo krila najemnikovega premoženja. Najemnik pa potem zavaruje svojega, oziroma najemodajalčevo zavarovanje ne krije njegove škode.

Recimo fiktivno, če najemnik izgubi ključe in je potrebno v stanovanje vlomiti, takšno zavarovanje pokrije stroške vloma in nato tudi posledic saniranja takšnega vloma. Če so to protivlomna vrata, kjer imaš hitro 1000 EUR stroškov. Če te stroške preliješ v varščino, potem boš stanovanje veliko težje oddal, če pa se ne zavaruješ, pa tvegaš, da boš imel z oddajanjem izgubo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363370 (56286) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722638 (19205) MrStein
»

Podnajemna pogodba - problem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26655081 (48674) mojca
»

Problem z najemodajalcem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522222 (16916) Tear_DR0P
»

Najem starnovanja - na kaj paziti

Oddelek: Loža
174526 (3939) St235

Več podobnih tem