» »

Teleportacija-prihodnost

Teleportacija-prihodnost

1 2
3
4

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

Ti seveda ne razumeš, da vsakič, ko zaspiš, v resnici umreš (tvoja zavest izgubi kontinuiteto) in se zbudiš kot svoja kopija, in to celo ne povsem popolna, ker se vmes kar nekaj stvari spremeni v tvojih možganih.


malenkost tricky... za razumet seveda... vsekakor pa se ne zbudis kot kopija...ce je tvoja zavest v spancu, se ne pomeni, da ne deluje... v mozganih je se vedno na miljarde procesov. se vedno sem pa jaz = jaz.


Ne razumeš, da ko bomo enkrat znali kopirati in delati backup zavesti/spominov, bodo pojmi kot so umor in smrt dobili zelo drugačne pomene.


nikakor. ce se to zgodi, bomo popolnoma zasli kot civilizacija.

zato tudi jaz ne verjamem v upload.


edina miselna naloga, ki mi da res misliti, je to kar je enkrat thomas odprl...

da zacenjas zamenjevati svoje telo, atom po atomu... recimo, da zamenjas vse svoje atome od prstov na nogi do tvojega vrata...si se vedno ti?

kaj pa ce zamenjas vsak atom v svoji glavi.. enega po enega tekom 2 let. si se vedno ti? Ne vem vec tocno, ampak mislim, da se to nonstop dogaja (z odmiranjem nasih celic)...ne vem pa ce se vse celice v nasem telesu zamenjajo...

tu je res tricky

@Raotor: zelo dober point!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

dzinks63 ::

Ni mus, da te po teleportaciji sestavijo do atoma enako, telo se obnavlja vsako sekundo, molekule in celice odmirajo in nastajajo , se delijo, med teleportacijo te kamot celega prekontrolirajo in izbrišejo iz tebe vse anomalije in te s tem generalno pozdravijo, takšnega skeniranja se v bodoče ne bo nihče branil, podpisal in strinjal se bo z uničenjem originala in nastankom kopije. Mogoče ti še vmes naredijo facelifting in uskladijo razmerje med mišično maso ter maščobami, zmogljivejša pljuča, srce, mogoče bi celo rad kaj zrastel ali imel več ali drugo barvo las, možnosti katere se odpirajo, je ogromno in ko bomo to obvladali, se bi res lahko pogovarjali o nesmrtnosti.

Okapi ::

kaj pa ce zamenjas vsak atom v svoji glavi.. enega po enega tekom 2 let. si se vedno ti? Ne vem vec tocno, ampak mislim, da se to nonstop dogaja (z odmiranjem nasih celic)...ne vem pa ce se vse celice v nasem telesu zamenjajo...
Tudi tiste celice, ki se ne zamenjajo, recimo kakšni nevroni, se obnavljajo - v njih se zamenjujejo molekule in atomi.

In kakšna točno je razlika, če menjaš možgane atom po atom par let, ali pa zamenjaš vse atome naenkrat? A misliš, da potrebujejo atomi nekaj časa, da se navadijo drug na drugega:D

O.

7982884e ::

takšnega skeniranja se v bodoče ne bo nihče branil, podpisal in strinjal se bo z uničenjem originala in nastankom kopije.


tako kot se sedaj nihče ne brani samomora?
bi ti naredil samomor, če bi vedel, da te bo kasneje nadomestila identična kopija?
če bi v tem trenutku stal pred tako mašino, bi res stopil noter?


Ti seveda ne razumeš, da vsakič, ko zaspiš, v resnici umreš (tvoja zavest izgubi kontinuiteto) in se zbudiš kot svoja kopija, in to celo ne povsem popolna, ker se vmes kar nekaj stvari spremeni v tvojih možganih.
to nikakor ni res, zavest tekom življenja nikdar ne izgubi kontinuitete, razen morda ob redkih dogodkih možganske kapi

vse zagovornike take teleportacije vprašam isto vprašanje kot zgoraj - bi res stopili v tako mašino? brez oklevanja? tudi če te "teleportira" pred 10 milijard evrov?


ljudje smo biološko narejeni, da poskušamo ostati živi, kar pri taki "teleportaciji" ne velja. nima veze, ali hkrati nastane popolnoma ekvivalentna kopija tebe - ti umreš. ljudje ne razmišljamo na ne-individualnem nivoju in nam je lasten obstoj bolj pomemben od stabilnosti oz. dobrobiti sveta okoli nas (do česar bi morebiti prišlo ob taki teleportaciji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

negotiator ::

Okapi je izjavil:

JAZ kot oseba bom pa umrl. Ne bom zivel v klonu/kopiji/replikaciji/whatever naprej.
Mene bos kopiral in me ubil.
Ti seveda ne razumeš, da vsakič, ko zaspiš, v resnici umreš (tvoja zavest izgubi kontinuiteto) in se zbudiš kot svoja kopija, in to celo ne povsem popolna, ker se vmes kar nekaj stvari spremeni v tvojih možganih.

Ne razumeš, da ko bomo enkrat znali kopirati in delati backup zavesti/spominov, bodo pojmi kot so umor in smrt dobili zelo drugačne pomene.

O.


Seveda, ajnštajn! Vsakič, ko zaspiš, umreš. A to je kakšno novo bluzenje, ki si ga ustvaril, ali?
All easy problems have already been solved.

Okapi ::

Ampak unlimited speed pa molekule plinov v luftu
Ne preveč dobesedno razumeti vsega skupaj. Kot prvo, iz Zemlje na Mars ne bi potovale tvoje molekule, ampak samo njihova informacija. Kot drugo, na Marsu se v teleporterju ne bi sestavil z "unlimited speed", ampak bi te "natisnili" v nekaj sekundah, dovolj počasi, da bi tvojo nastajajoče telo zrak v lahnem vetrcu iztisnilo iz komore (ali pa bi te morda sestavljali v vakuumu, če bi bilo to tehnološko bolj primerno, in bi potem postopno vzpostavili pravi tlak). Dajte malo domišljijo uporabljat, no.;((

O.

Lion29 ::

Okapi je izjavil:

kaj pa ce zamenjas vsak atom v svoji glavi.. enega po enega tekom 2 let. si se vedno ti? Ne vem vec tocno, ampak mislim, da se to nonstop dogaja (z odmiranjem nasih celic)...ne vem pa ce se vse celice v nasem telesu zamenjajo...
Tudi tiste celice, ki se ne zamenjajo, recimo kakšni nevroni, se obnavljajo - v njih se zamenjujejo molekule in atomi.

In kakšna točno je razlika, če menjaš možgane atom po atom par let, ali pa zamenjaš vse atome naenkrat? A misliš, da potrebujejo atomi nekaj časa, da se navadijo drug na drugega:D

O.


ne... ne vem... sta pa to dve razklicni stvari, ce menjujes atome v enem ekosistemu ali pa imas novi ekosistem z enako ureditvijo (vseh) atomov..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Postopek je različen, končni rezultat je pa popolnoma enak.

O.

negotiator ::

Okapi je izjavil:

Ampak unlimited speed pa molekule plinov v luftu
Ne preveč dobesedno razumeti vsega skupaj. Kot prvo, iz Zemlje na Mars ne bi potovale tvoje molekule, ampak samo njihova informacija. Kot drugo, na Marsu se v teleporterju ne bi sestavil z "unlimited speed", ampak bi te "natisnili" v nekaj sekundah, dovolj počasi, da bi tvojo nastajajoče telo zrak v lahnem vetrcu iztisnilo iz komore (ali pa bi te morda sestavljali v vakuumu, če bi bilo to tehnološko bolj primerno, in bi potem postopno vzpostavili pravi tlak). Dajte malo domišljijo uporabljat, no.;((

O.


Hahaha, ja še en dokaz, da nimaš pojma! Lol, sestavili te bodo v vakuumu? Pa ti veš, kaj bi se zgodilo s tabo, če bi te postavili v vakuum? :))
All easy problems have already been solved.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Ampak unlimited speed pa molekule plinov v luftu
Ne preveč dobesedno razumeti vsega skupaj. Kot prvo, iz Zemlje na Mars ne bi potovale tvoje molekule, ampak samo njihova informacija. Kot drugo, na Marsu se v teleporterju ne bi sestavil z "unlimited speed", ampak bi te "natisnili" v nekaj sekundah, dovolj počasi, da bi tvojo nastajajoče telo zrak v lahnem vetrcu iztisnilo iz komore (ali pa bi te morda sestavljali v vakuumu, če bi bilo to tehnološko bolj primerno, in bi potem postopno vzpostavili pravi tlak). Dajte malo domišljijo uporabljat, no.;((

O.


A vi govorite o tiskanju ? Jaz sem pa mislil da je spet govora o čirulečarule puf zdaj si tu in nenadoma tam. No o tem printanju sem imel tudi sam pomisleke, ampak kako za vraga boste, ko bo telo sestavljeno (če sploh bo) v živčevje in možgane nastavili vse impulze, notri vcepili ves spomin itd... Brez tega ni zavedanja niti življenja, torej narediš zgolj biološki kip ali pa dobesedno rastlino ki je sposobna samo vegetirat na cevke.

Aja, Okapi, čisto v vednost. Popolnega vakuuma ni in ga ni mogoče ustvariti. Tudi v vesolju ga ni tistega čistega ZER0 vakuuma.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

@raptor f16

Vsekakor se strinjam, da je stvar blizu neskončnosti bolj zakomplicirana, kot si fantje tukaj mislijo.
All easy problems have already been solved.

garamond ::

Ko se bodo teleporterji razširili in bo konkurenca huda, se bo začelo ponujati aplikacije modificiranja. Potujete na Mars? Dodajte še znanje nemščine brez vsakega truda! (Če bomo obvladali to tehnologijo bodo spremembe možganov mačji kašelj.)

Ali pa znanje kung-fuja brez kapljice potu! (Sem videl v nekem filmu.) Ali pa implant neresničnih spomninov. Recimo takih, ko je bila Zemlja še zelena in je bilo življenje na njej v užitek ...

Okapi ::

ampak kako za vraga boste, ko bo telo sestavljeno (če sploh bo) v živčevje in možgane nastavili vse impulze, notri vcepili ves spomin itd...
To so tehnične podrobnosti, ki nas na tem mestu ne zanimajo. Menda ne misliš, da sestavljamo načrt za delujoč teleport?

O.

BigWhale ::

Lion29 je izjavil:

sem ze 10x napisal... za zunanjega opazovalca (mojo mamo, brata, najkljucnega mimoidocega).. njim je vseeno. za njih seveda to ni umor. Ker bodo vedno videli le mene... tudi ce je v resnici kopija.
JAZ kot oseba bom pa umrl. Ne bom zivel v klonu/kopiji/replikaciji/whatever naprej.
Mene bos kopiral in me ubil.
Kako drugi dojemajo mojo replikacijo mi je cisto ravno.


Pa desekrat si narobe napisal. :) Kopija se zbudi in jo vprasajo: "kdo si?" Pa rece: "Lion29!" Un znanstvenik pa rece: "OK!" in nezavestni original vrze v shredder. Mesoreznico... Nekaj pac.

Kako bos TI vedel, da TI nisi vec TI, ce pa TI tam stojis in si preprican, da si TI.

7982884e ::


A vi govorite o tiskanju ? Jaz sem pa mislil da je spet govora o čirulečarule puf zdaj si tu in nenadoma tam. No o tem printanju sem imel tudi sam pomisleke, ampak kako za vraga boste, ko bo telo sestavljeno (če sploh bo) v živčevje in možgane nastavili vse impulze, notri vcepili ves spomin itd... Brez tega ni zavedanja niti življenja, torej narediš zgolj biološki kip ali pa dobesedno rastlino ki je sposobna samo vegetirat na cevke.
predpostavljamo, da taka tehnologija obstaja in da se skopira vse, kar se skopirat da in da je fizikalno stanje popolnoma identično (kar sicer ne rabi bit)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Unknown_001 ::

Okapi in garamond

Eno je teorija, drugo praksa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

7982884e ::


Pa desekrat si narobe napisal. :) Kopija se zbudi in jo vprasajo: "kdo si?" Pa rece: "Lion29!" Un znanstvenik pa rece: "OK!" in nezavestni original vrze v shredder. Mesoreznico... Nekaj pac.

Kako bos TI vedel, da TI nisi vec TI, ce pa TI tam stojis in si preprican, da si TI.
ne moreš vedeti.
kar pa ne poda nobene logike, zakaj bi to počel, ne pa tudi samomora.

Okapi ::

Aja, Okapi, čisto v vednost. Popolnega vakuuma ni in ga ni mogoče ustvariti. Tudi v vesolju ga ni tistega čistega ZER0 vakuuma.
In? Poskusi zdaj še razložiti, kaj ima to skupnega s tem, o čemer tu debatiramo. Tebe je skrbelo, kaj bi se zgodilo, če bi kar naenkrat tvojih 100 litrov volumna izpodrinilo zrak iz nekega mesta in jaz sem ti razložil, da to sploh ni noben problem. Sodelujete na tehnološkem forumu, gledate in berete sci-fi, pa nimate pol q domišljije;((

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

To so tehnične podrobnosti, ki nas na tem mestu ne zanimajo. Menda ne misliš, da sestavljamo načrt za delujoč teleport?


Ti mogoce ne ...



On the subject: malo prej sem devet letnika in zeno vprasal v kateri sobi bi se zbudil, po tem, ko bi ga iz bele skloniralo se v zeleno in rdeco. Pa je po malo razmisljanja rekel, da v vseh treh.

"Sej bi bli kopije, sam, sej ves tisto razmisljanje, eni bi rekli dusa, tist bi blo pa isto, pol so pa vsi ti."

Makes perfect sense!

Zena je dalj casa razmisljala. :)

7982884e je izjavil:


Pa desekrat si narobe napisal. :) Kopija se zbudi in jo vprasajo: "kdo si?" Pa rece: "Lion29!" Un znanstvenik pa rece: "OK!" in nezavestni original vrze v shredder. Mesoreznico... Nekaj pac.

Kako bos TI vedel, da TI nisi vec TI, ce pa TI tam stojis in si preprican, da si TI.
ne moreš vedeti.
kar pa ne poda nobene logike, zakaj bi to počel, ne pa tudi samomora.


Saj to je finta! Ne mores vedeti kdo je kdo in koncept originala in kopije postane povsem nepomemben.

To bi pocel zaradi teleportacije. Saj je Okapi lepo povedal. Ker bi v Avstralijo potoval eno uro ali pa deset minut namesto dveh dni al kolk zdej nucas. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Okapi ::

To bi pocel zaradi teleportacije. Saj je Okapi lepo povedal. Ker bi v Avstralijo potoval eno uro ali pa deset minut namesto dveh dni al kolk zdej nucas.
Ko bo tehnologija teleportiranja dovolj napredna, te bodo skenirali in na drugem koncu sestavili "on the fly" - stopil boš skozi vrata teleporterja in boš v Avstraliji. Če boš dovolj bogat, boš imel lahko eno sobo hiše v Avstraliji, drugo v Parizu, teraso z razgledom na Everest, vrt na Baliju ...

O.

7982884e ::

BigWhale je izjavil:


Saj to je finta! Ne mores vedeti kdo je kdo in koncept originala in kopije postane povsem nepomemben.

To bi pocel zaradi teleportacije. Saj je Okapi lepo povedal. Ker bi v Avstralijo potoval eno uro ali pa deset minut namesto dveh dni al kolk zdej nucas. :)
to je vsem jasno, ne rabiš še 100. razlagati
zagovorniki tega početja to utemeljujete z boljšim stanjem v svetu oz. za nekega posameznika v svetu (tebe, ker bi bil prej v avstraliji). ampak človek pač ni tako bitje, da bi to počel, tako kot ne dela samomora. tudi samomora, ki rezultira v dobrem dejanju (da s tem nekoga reši), ne stori kar brez pomisleka. kontinuiteta zavesti je nekaj, česar se oklepamo in reči, da bi bilo logično se ubiti samo zato, da bo kopija (KI NE BO TI, TAKO KOT TI NISI BILL GATES, pa čeprav imaš z njim manj skupnega kot s kopijo), bolje živela.


bi šel v tako mašino, če bi vedel, da bo tam 98% kopija? kaj pa 95%? kaj pa, če je kopija telesno popolnoma enaka, le možgani so zamenjani z umetno inteligenco, ki se sicer obnaša popolnoma identično?

TI NISI SVOJA KOPIJA. to se ne meri v enakosti fizikalnega stanja. kontinuiteta zavesti se prekine, ti umreš, to je zate to. ko zaspiš, se ne prekine, samo možgani gredo v drugačno stanje, kar pa s tem nima nobene veze.

BigWhale ::

Prevec dramatiziras in prevec se oklepas na to, da to potem nisi vec ti. :) V roku nekaj let se vsi atomi v tvojem telesu zamenjajo. Vsi. Se pravi je odvisno od tega kako hitro se zamenjajo? Pa ce se vsi naenkrat ali ne?

Ce zaspis zavest sicer se nekaj dela, ce si pa v umetni komi, potem pa zavest ne dela nicesar. Ko te zbudijo iz kome, potem to nisi vec ti?

thramos ::

Zakaj pa je kontinuiteta zavesti nujno potrebna? Če je zavest posledica zgolj nekega fizikalnega stanja, potem je edino logično, da bo ista zavest vzpostavljena ne glede na različnost prostora oziroma časa, in ne glede na kontinuiteto tega stanja.

BigWhale je izjavil:


Ce zaspis zavest sicer se nekaj dela, ce si pa v umetni komi, potem pa zavest ne dela nicesar. Ko te zbudijo iz kome, potem to nisi vec ti?


Mogoče samo nimaš spomina na delovanje zavesti. Kar je, glede na ravne črte monitorjev možganske aktivnosti sicer bolj malo verjetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

7982884e ::

primer 1: dobiš obvestilo, da se je 5 km stran pojavila identična kopija. kopija je že na poti domov in sicer ne ve nič o tem, da si ti že doma, ampak če pride domov, bo đumbus pa štala. maš pa možnost skočit v bližnje brezno, v tem primeru štale ne bo, višja sila pa bo zaradi tvojega plemenitega dejanja na račun kopije nakazala 1000EUR.
torej bo kopija ob tvojem samomoru v objektivno gledano boljšem stanju kot če ne storiš samomora. bi res storili samomor?

primer 2: enako kot zgoraj, samo da kopija ni identična, mašina je sestavila nekega androida z računalniško umetno inteligenco in ker je imela vpogled v tvojo glavo, se android lahko obnaša enako kot ti. bi res storili samomor?

primer 3: enako kot zgoraj, samo da android nima identičnega obnašanja, ker mašina ni imela popolnega vpogleda v tvojo glavo, samo špijonirali so nad tabo in pobrali ven tisto, kar je glavnega. svojci in prijatelji bi prvih nekaj dni bili malenkost začudeni, ampak bi se navadili, pa tudi androidni impersonator bi se navadil fittat in. (androidni impersonator sicer zna vse job skillse kot ti in je v širšem pogledu popolnoma ekvivalenten, če ne še boljši). bi res storili samomor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

jype ::

Ubistvu je trivialno, manjka samo še http://en.memory-alpha.org/wiki/Heisenb...

Okapi ::

V vseh treh primerih ne boš naredil samomora, ker je kopijo očitno nekdo naredil brez tvojega vedenja, torej nepooblaščeno. Na sodišču boš to dokazal in kopijo bodo komisijsko uničili.

O.

Grey ::

Teleportacija ni dekonstrukcija-rekonstrukcija, to je absurdnost. Teleportacija je projekcija tako kot QE.

Dva tebe skoraj težko obstajata prvič zaradi same narave vesolja, in drugič tebe samega, ki si skupek deskriptorjev. Kako se bosta zmenila, kdo bo zdajle sedel za računalnikom in tipkal to sporočilo na Slo-Techu? Vesolje je bolj predeterminirano kot si mislite.

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Aja, Okapi, čisto v vednost. Popolnega vakuuma ni in ga ni mogoče ustvariti. Tudi v vesolju ga ni tistega čistega ZER0 vakuuma.
In? Poskusi zdaj še razložiti, kaj ima to skupnega s tem, o čemer tu debatiramo. Tebe je skrbelo, kaj bi se zgodilo, če bi kar naenkrat tvojih 100 litrov volumna izpodrinilo zrak iz nekega mesta in jaz sem ti razložil, da to sploh ni noben problem. Sodelujete na tehnološkem forumu, gledate in berete sci-fi, pa nimate pol q domišljije;((


Wait, WAT ??!

Zdej si me pa zmedel. Sploh več ne vem kje ti vidiš point te teme. Aja toliko o vednosti: sci-fi literaturo mi ne omenjat ker mi je do nje toliko ko do lanskega snega. Glede na tvoj odgovor in komentar o domišljiji pa lahko le sklepam, da nekateri tu pričakujete od debate zgoljskrajno NEPRODUKTIVNO bluzenje, sanjanje in fantaziranje z 110% ignoranco do realnosti. Če bo v tej temi temu tako se umikam pa se sami zmenite. Imam bolj pomembne zadeve za premlevat v glavi kot pa tole prepucavanje. Aja, mimogrede en vmesen komentar: Kaj posamezniku koristi ideja če je ni sposoben/zmožen ali pa je ni mogoče uresničit ali udejanjit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Okapi ::

:)) Mi se pogovarjamo o kopiranju zavesti in teleportu, tebe pa skrbi, da bo preveč vetra, ko se bo tvoje telo pojavijo v prostoru.

O.

Aston_11 ::

Seveda, boji se, da ob morebitnem uspešnem sestavljanju ne bi explodiral ali da ne bi nastala črna luknja.

Unknown_001 ::

Ne aston in okapi še enkrat si dobro preberta moje zapise v tej temi in mogoče bosta pogruntala da v prvo nisem skapiral da se vi o neke vrste tiskanju posameznika menite. Al bilokaj sam kokr jst vem je definicija teleporta drugačna - preslikati original iz ene tocke v drugo in ne ustvarjanje kopije in uničenje originala .
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Kaj pa če bomo preprosto odkrili, kaj dela nas, nas? Odkrili katere informacije so potrebne za prenos duše in zavesti.

Na marsu narediš kopijo telesa, iz trenutnega potegneš dušo in jo uploadaš na mars. Tako ne ubiješ originala in ne delaš klonov, duše ampak samo telesa. Celo dobiš nesmrtnost.

Okapi ::

In kaj točno pomeni "potegniti dušo iz telesa"? In kako jo misliš uploadati na Mars? Ti si samo z drugimi besedami povedal, da prebereš informacije o zavesti in jih prepišeš nekam drugam, izvirnik pa uničiš (ker sicer si dobil dva izvoda nečesa, kar mora načeloma biti samo v enem izvodu).

Če hočeš potovati na Mars, načeloma nočeš, da en tvoj izvod ostane na Zemlji. Razen seveda, če bi rad počel dve stvari sočasno. Obstaja pa tudi možnost "telepatske" povezanosti dveh ali več kopij zavesti v eno. Se pravi bo imela ena zavest lahko dve ali več teles. Malce tečno bo le pri večjih oddaljenostih zaradi svetlobne hitrosti (razlika med Zemljo in Marsom je lahko do 24 minut, če se ne motim, in bo zemeljski del zavesti informacije od marsovskega dela dobival s precejšnjo zamudo).

O.

BigWhale ::

Sej ne rabis live update-a. Zvecer, k spis se nardi merge, pa je. K se zbudis ne zaznas vec razlike.

Tocno to je bila tema ene Sci-Fi zgodbe v enem izmed Siriusov, pa sem pozabil kak je bil naslov zgodbe. :/

Okapi ::

Sej ne rabis live update-a.
Tudi brez gre, ampak za določene namene bi bilo bolje, če bi sproti vedel, kaj dogaja.

O.

Okapi ::

Recimo skupinski seks bi dobil čisto novo razsežnost.
Peter F. Hamilton - Dreaming Void

'I am Mr Bovey. We are all Mr Bovey in this store. I am a multiple human.'
Araminta was certain she'd be turning bright red with embarrassment. She knew what a multiple was, of course; one personality shared between several bodies through an adaptation of the gaiafield technology. This way, its practitioners claimed, was the true evolutionary leap for humanity that everyone else was pursuing down futile dead ends. A multiple human could never die unless every body was killed, which was unlikely in the extreme.


Naslednji odlomek ni za otroke8-)

Several of hims were in the lounge, a couple were cooking, three were in the swimming pool. More were resting or sleeping upstairs, he told her.
It was like holding court. Her sitting on a broad leather sofa, hims on either side, and more sprawled on cushions at her feet as they chatted away. She took a long time to fight down her instinct that they were all separate people. He enjoyed teasing her, switching speaker mid-sentence, even arguing among himself. But the simultaneous laughter his bodies came out with was endearing. It was a wonderfully languid seduction.
Then the one she'd gone to dinner with leaned over and kissed her. By then the wine and the anticipation were making her heart pound and her skin burn.
'You choose,' he murmured silkily.
'Choose?'
'How many, and which ones.'
She'd glanced round, and seen identical expressions of delight and eagerness on each of him. For that long moment every one of him was completely indistinguishable; he could have been clones. That was when she accepted on a subconscious level that he truly was one.
'You of course,' she told her dinner companion. 'You did all the hard work getting me back here, after all.' Then she pointed. 'You.' The handsome one. 'You.' Young and very well muscled -she'd seen that when he climbed out of the pool.
The chosen three led her upstairs. Araminta thought that was daring enough, but the night swiftly evolved into a strenuous sexual adventure as Mr Bovey began teaching her acts that could only be performed as a group.
...
They gathered round, strong hands supporting her in different positions. She was made to climax with each of hims in turn, with the booster increasing the sensation each time as it gradually saturated her bloodstream. After the third one she flopped back on the mattress in a lovely warm fugue. That was when she saw more of hims had arrived to wait silent and naked around the bed. She didn't protest as they stared down excitedly. 'Yes,' she told them. In unison the fresh bodies closed in.

Oberyn ::

Okapi je izjavil:

Recimo skupinski seks bi dobil čisto novo razsežnost.
Peter F. Hamilton - Dreaming Void

Okapi, saj ne morem verjeti - evo glih berem 2. knjigo iz serije Commonwealth Saga - Void Trilogy. Ravno sem hotel izjaviti, da je teleport popolnoma nepraktičen in naredi več problemov kot jih reši (plus še vedno trdim, da popolne kopije česarkoli fizičnega ni možno narediti). Definitivno navijam za črvine v prostoru, enako kot Peter F. Hamilton, Nigel in Ozzie.

111111111111 ::

Okapi je izjavil:

In kaj točno pomeni "potegniti dušo iz telesa"? In kako jo misliš uploadati na Mars? Ti si samo z drugimi besedami povedal, da prebereš informacije o zavesti in jih prepišeš nekam drugam, izvirnik pa uničiš (ker sicer si dobil dva izvoda nečesa, kar mora načeloma biti samo v enem izvodu).

Če hočeš potovati na Mars, načeloma nočeš, da en tvoj izvod ostane na Zemlji. Razen seveda, če bi rad počel dve stvari sočasno. Obstaja pa tudi možnost "telepatske" povezanosti dveh ali več kopij zavesti v eno. Se pravi bo imela ena zavest lahko dve ali več teles. Malce tečno bo le pri večjih oddaljenostih zaradi svetlobne hitrosti (razlika med Zemljo in Marsom je lahko do 24 minut, če se ne motim, in bo zemeljski del zavesti informacije od marsovskega dela dobival s precejšnjo zamudo).

O.


Glede na to, da se v tej temi večina stvari ugiba, pač ugibam da bomo prej vedeli kaj je duša in zavest in potem ne bomo prepisovali celotnega človeka, ampak samo tisto, kar nas naredi nas. In ne bomo prepisovali ampak prestavljali. Priklop na napravo, ki prestavi dušo v kapsulo za prenos.

Samo s prenosom duše imamo "morda" znosno količino informacij za prenos, telo pa ostane samo lupina. Kot je nekdo ugotavljal, se atomi, celice itd... vse obnavlja menjuje in ni nikoli v istem stanju. Lupino lahko potem uničiš, če je prazna, vsak ima lahko takšno telo, ki ga hoče itd... Mogoče bo mogoča teleportacija, ali pa prenos na disk in polet na mars, kjer te potem skopirajo v naslednje telo. Torej neke vrste budizem, samo bolj ekspresno.

Hotel sem samo poudariti, da kloniranje in ubijanje orginalov ni edina opcija, če najdemo esenco življenja, unikat in jo poljubno prestavljamo. Trenutno smo na taki stopnji, da nismo še ustvarili življenja, samo naredili smo približke naravnih postopkov. Nismo še naredili kompleksne strukture in ji vdahnili življenje.

Okapi ::

Saj telo v resnici ni pomembno. Ko bomo znali kopirati zavest, si bo sigurno vsak izbral telo po svojem okusu, organsko, kibernetsko, mehansko ... Ampak tudi ko boš na Mars poslal samo svojo zavest, bo to v obliki informacij (zaradi hitrosti), izvirnik na Zemlji boš zbrisal (se pravi ubil). Kaj se vmes dogaja s telesom, če sploh še je kje kakšno telo, je povsem nepomembno.

Definitivno navijam za črvine v prostoru, enako kot Peter F. Hamilton, Nigel in Ozzie.
Črvine si mirno lahko predstavljaš kot on the fly skeniranje in uničenje izvirnika, prenos informacij in ponovno sestavljanje izvirnika. Pač dve različni tehnologiji za dosego istega cilja. Z današnjim poznavanje ustroja narave in tehnoloških možnosti je različica s kopiranjem bolj verjetna.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Lion29 ::

jap dejmo enacit "tehnologijo" stopit skozi vrata s teleportacijo... identicno... dve razlicni tehnologiji za dosego istega cilja

:facepalm:
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigWhale ::

Tebi delajo analogije resne probleme. :)

jype ::

Iz clone(2):

RETURN VALUE
        On success, the thread ID of the child process is returned in the caller's thread of execution. On failure, -1 is returned in the caller's context, no child process will be created, and errno will be set appropriately.

Looooooka ::

teleport+gitclonehub. Če moras taščo obiskat. Prvo en commit pa push...ob teleportu nazaj pa naštimaš, da zadeva restora staro verzijo...da ne nosiš nepotrebnih travm v posteljo k ženi :D

Machete ::

Včeraj sem gledal en sicer poljuden dokumentarec, ampak fiziki so rekli takole:
Ob teoretični možnosti teleportacije se atomi, bolje kvantni delci ne bi fizično prenesli iz A v B.
Ampak bi koristili nenavadno lastnost subatomskih delcev, ki ne vem kako se slovensko imenuje. (Ko imata dva delca kontra informacijo neglede na razdaljo in fizične prepreke, vedno pa v nekem pravilu ki velja).
Torej neka naprava bi dejansko preskenirala 'človeka' na subatomski ravni in ta zapis informacij bi na drugi lokaciji omogočil popolnoma enako sestavo teh delcev nazaj.
Podobno kot skener/printer relacija. Večina fizikov jih na že malce filozofsko vprašanje, ali bi potem to bila dejansko ista oseba odgovarja z da.
Saj bi vsi delci imeli enako informacijo in bili enako sestavljeni.

jype ::

Machete> Ampak bi koristili nenavadno lastnost subatomskih delcev, ki ne vem kako se slovensko imenuje. (Ko imata dva delca kontra informacijo neglede na razdaljo in fizične prepreke, vedno pa v nekem pravilu ki velja).

Kvantna prepletenost. Z njeno pomočjo ne bo šlo, ker heisenbergov kompenzator v praksi preslabo deluje.

driver_x ::

Taka tehnologija ne bi bila uporabna samo za teleportiranje, ampak tudi za backupiranje. Z izelavo varnostnih kopij bi se na novo definirali tudi adrenalinski športi, ki bi potem obsegali stvari kot so skoki iz avjona brez padala, tauhanje v lavi in podobno.

Oberyn ::

Okapi je izjavil:

Črvine si mirno lahko predstavljaš kot on the fly skeniranje in uničenje izvirnika, prenos informacij in ponovno sestavljanje izvirnika. Pač dve različni tehnologiji za dosego istega cilja. Z današnjim poznavanje ustroja narave in tehnoloških možnosti je različica s kopiranjem bolj verjetna.O.

Ne, ta trditev se mi zdi zelo napačna. Črvina bi bila manipulacija samega prostora. S črvino se ničesar ne uniči in sestavi, na povsem običajen način se premikaš skozi prostor, ki je malo premaknjen. Mislim, v smislu te teme, kjer smo itak bolj na nivoju domišljije, kot fizike. Teleport (domišljijski, se razume), kot se tukaj o njemu razpravlja, podrazumeva najprej skeniranje osebka, nato uničenje, nato prenos informacije, nato sestava materiala nekje drugje. Pomisli, da to niti ne gre. Tu nima smisla govoriti o teleportu kavč v dnevni sobi -> sekret -> nazaj kavč. Smisel tega bi bilo potovanje med naseljenimi planeti recimo. Tu nas zjebe relativistična fizika. Subjekta pač ne moremo uničiti, dokler s cilja ne dobimo informacije, da je bil signal sprejet in subjet uspešno skreiran. V tem času original subjekta še vedno živi in čaka na uničenje? Recimo greš se teleportirat na hipotetični planet 4 svetlobna leta daleč, izvede se skeniranje in odpošiljanje, greš domov, čez 8 let pride odločba o uničenju (ni pritožbe)? V tem času pa tvoja kopija že 4 leta živi na oni drugi strani. Čeprav v smislu relativistične fizike istočasnost ni tako enostavna. V relativističnem pogledu v tem primeru oba objekta ne obstajata istočasno. Kaj pa planet 320 svetlobnih let daleč?

driver_x ::

V takih primerih bi se lahko teleportirali samo v eno smer. Če imaš svojega klona 8 svetlobnih let daleč, to ne predstavlja kakšnih problemov.

Okapi ::

Itak bi vedno imel shranjen backup (pravzaprav več njih), če bi šlo kaj narobe pri teleportiranju ali kjerkoli.

O.

Aston_11 ::

Jaz si pod teleportiranje (v širšem smislu, he he) predstavljam, da tudi material prestaviš. Tole z informacijami je mehko teleportiranje oz. teleportiranje v ožjem smislu, he he.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela, zelena in modra soba (strani: 1 2 3 484 85 86 87 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
4303203177 (50983) rh^
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027497 (24767) guest #44
»

Teleporting (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16011790 (7882) Thomas
»

"Scientists teleport two different objects" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1499338 (7501) Dzonson
»

Delujoč model hiperprostorskega pogona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7011139 (8050) antonija

Več podobnih tem