» »

Regionalna cesta Naklo-Jesenice

Regionalna cesta Naklo-Jesenice

jalovec09 ::

V kakšnem stanju je ta cesta, so kontrole pogoste, kje približno so in na sploh se da normalno vozt.
  • zaklenil: bluefish ()

jype ::

Precej lukenj je, vozit moraš kak meter in pol od roba in se izogibat slabo zgrajenim jaškom, komot pa dosežeš povprečje nad 30km/h.

Na precej odsekih je promet za bicikle sicer prepovedan z znakom, a policisti iz nekega razloga kolesarjev ne ustavljajo.

49106 ::

Pozabil si še omeniti, da je cesta zelo spolzka.

GrimReaper ::

To je ena najboljših regionalk pri nas.
V Podbrezjah je eno zožanje, tako da tam malo bolj previdno, čez Gobovce imaš nekaj fajn ovinkov, ne rabiš bremzat kot večina, v glavnem moraš pravočasno dat v drugo, potem ko si ven imaš proti Posavcu zelo lepo ravnino (120+), v klanec proti Dobremu polju moraš vzet zalet, najbolje da drugo zvoziš do konca, ko si na vrhu spet ravnina, ampak je na koncu naselje, potem mimo avtocestnih odsekov, mimo Črnivca spet 120+ ravnina, Podvinski klanec zgleda strm, ampak sam sem šel tud že 160 v četrti in 140 v peti, potem 70 mimo Avtocestnih odsekov, gasa naprej do semaforja, potem spet 120+ ravnina proti krožnemu v Lescah, potem greš pa lahko s potovalno hitrostjo 100 proti Jesenicam.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Invictus ::

Za kolo super, za avto brez zveze ker predolgo traja.

Razen če imaš v planu zaviti v kak gozdiček za zabavo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GrimReaper ::

za avto brez zveze ker predolgo traja.

Če imaš taprav avto ali motor je vsekakor bolj zanimiva kot AC kjer greš samo naravnost.
Pa če sprašuje, bo šel verjetno samo enkrat, to se pa seveda ne splača kupovat vinjete.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BigWhale ::

jalovec09 je izjavil:

V kakšnem stanju je ta cesta, so kontrole pogoste, kje približno so in na sploh se da normalno vozt.


Ce n ormalno vozis, potem ti je vseeno kjer so kontrole.

radmannsdorf ::

upam da tole ni hec. stara cesta kot stara cesta. kontrole pa sem videl že v naklem, v podbrezjah, na posavcu je radar pogost, na dobrem polju tudi radar pogost, na črnivcu so lahko, v podvinu so pogosto, čez 1km na vrhu(resje) so skoz, ko se spustiš s tega klanca pred izvozom na AC so tudi pogosti, potem mimo radovljice in lesc jih ponavadi ni, so pa lahko pred vrbo, v žirovnici, na potokih, na koroški beli 2x, potem si pa že na jesenicah :)
vozi po pravilih in trezen pa sploh ne bo panike :)

GrimReaper ::

Mene tukaj še noben ni ustavil v 5 letih (oz. me policaji na splošno ignorirajo), pa grem precej nad omejitvami, seveda pa čez Dobro polje in v vseh drugih naseljih zmanjšam.
Kaj majo za merit pri Resjah pa tud ne vem, vem da bi bila lahko tam tabla 60-70, ker če pridrviš gor se ti lahko kakšen vključi na cesto, ampak je ni. Merit nad 90 je pa pomoje brezveze.
Črnivec, tam tudi ni omejitve, edino če misliš skozi naselje na levi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

radmannsdorf je izjavil:

upam da tole ni hec.


Ne ni hec.

radmannsdorf ::

@GrimReaper, o merijo, merijo v Resjah, če se peleš iz Radovljice gor, ker tam mariskdo leti velik čez 90(poleti majo tam senco, zato so ogromnokrat tam). V nasprotni smeri merijo tiste ki pripeljejo s klanca dol proti izvozu na AC :)
Na Črnivcu so ustavljali na busni postaji, pri piceriji. Tudi mene na splošno ignorirajo ker ne divjam :) V 13h letih so me ustavili ene 2x v Podvinu, kontrola pač.

GrimReaper ::

Aja, da merijo tudi na 90 omejitvi, moram rečt da tega še nisem videl, sem pa slišal da so že meril na vrhu Podvinskega.
Pa po klancu dol sem šel enkrat za enim Ferrarijem, so ga na dnu ustavili.
V Podvinski klanec sem pa šel 2 tedna nazaj 160 po števcu, več pa moj 1.6 itak ne gre v klanec.
Tukaj drugače nisi prav nobenemu nevaren, kvečjem sam sebi, tako da bi lahko izbrali kakšno drugo točko.

Vidim pa da nad 50 pomeni odvzem dovoljenja, tako da bom probal mal bolj pazit.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Sriple Tix ::

Na vrhu klanca imaš kar precej prometen odcep za vas Gorico ter na nasprotni strani v sadovnjak Resje, tako da si tam zgoraj s 160 km/h lahko nevaren še komu poleg sebe.

GrimReaper ::

Eh, pred vrhom sem že zmanjšal. Ker je klanec, samo iz gasa stopiš pa si že na 120, daš še iz četrte v tretjo pa imaš že krepko pod 100.
Tukaj res ne vem kaj sem hotel, pomoje res samo probat kolk močan je avto. Če kdo misli da imaš pri taki hitrosti kaj več užitka kot pri 100, se moti.
Je pa res zanimivo, da čeprav je kar ornk klanec, dobiš večjo hitrost kot pa povsod drugje v okolici na ravni cesti, tudi malo naprej do Brezij recimo ne prideš kej dost čez 120. Pa v nasprotno smer klanca tut ne čez 100.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Sriple Tix ::

Na vrhu je prečkanje ceste precej zoprna stvar (tečem tam), kajti z mošenjske strani prihajajoči avto še nekako vidiš, saj klanec ni preveč strm, proti Radovljici pa je bolj strmo in od tam bližajočemu avtu težko določiš pravo hitrost. OK, jaz že počakam ali hitro zbrišem čez, toda kakšni mami z mercator vrečkami otovorjenim kolesom ob sebi morda ne bi uspelo :).

jype ::

GrimReaper> Tukaj res ne vem kaj sem hotel

Vemo. Dobro bi bilo, če se oglasiš pri psihiatru še preden ga boš obvezan obiskovati zaradi povzročitve hude prometne nesreče.

Engineer_ ::

GrimReaper je izjavil:

V Podvinski klanec sem pa šel 2 tedna nazaj 160 po števcu, več pa moj 1.6 itak ne gre v klanec.


kot je rekel jype. oglasi se pri psihiatru. nujno. takoj.

GrimReaper ::

Mah, vsi vemo da ste nekateri tukaj na ST sami angelčki. Res bi vas rad videl da niste šli nikol čez omejitev, sam sem šel od prvega dne 6 let nazaj.
Pa prometne nesreče v šestih letih nisem povzročil, tako da je velika verjetnost da je tut do konca moje kariere ne bom.
Sam vem zakaj sem kupil avto, zarad užitka, da dam lahko gas kadar hočem in nabijem musko kadar hočem. Kot sem rekel sem ugotovil da ga pri večji hitrosti od 100 ni nič več, se pa precej pozna pri pospeških.
Če bi se hotel počasi peljat, bi se pa z busom vozil.

Kaj sploh hočete dosečt s temi vašimi komentarji, kar nekaj se šerife igrate, ko veste da ne boste nič dosegli, sam vas bom pa še vedno izzival, ker vem da vas take stvari hitro spodbodejo.
Pa če mislita da bom s starostjo kaj boljši se precej motita, vem da jih je večina ljudi takšnih da se s starostjo umirijo, ampak sam sem pa ravno obraten.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BigWhale ::

GrimReaper je izjavil:

Tukaj drugače nisi prav nobenemu nevaren, kvečjem sam sebi, tako da bi lahko izbrali kakšno drugo točko.

Dokler si na cesti, si nevaren prav vsem udelezencem v prometu. Pa tudi tistim, ki morda niso udelezeni v prometu in samo stojijo ob cesti.

GrimReaper je izjavil:

Vidim pa da nad 50 pomeni odvzem dovoljenja, tako da bom probal mal bolj pazit.

Mr. Spock bi bil navdusen nad tvojo logiko!

GrimReaper je izjavil:

Pa prometne nesreče v šestih letih nisem povzročil, tako da je velika verjetnost da je tut do konca moje kariere ne bom.


Kako si pa do te ugotovitve prisel? Ne, resno. Po cem lahko sklepas, da ne bos povzrocil nobene nesrece?

GrimReaper je izjavil:

Sam vem zakaj sem kupil avto, zarad užitka, da dam lahko gas kadar hočem

Ampak, tega _ne smes_. Ne zato, ker ne bi mogel in ne bi imel zmoznosti storiti tega ampak zaradi tega, ker ogrozas druge.

Ce si kupil avto za dirkati, potem dirkaj na dirkaliscih. Tri lucaje kamna dalec od svojega doma imas verjetno kaksno dirkalisce. Izkoristi ga. Divjaj kolikor ti je volja. S cest se pa raje umakni.

Engineer_ ::

GrimReaper je izjavil:

Sam vem zakaj sem kupil avto, zarad užitka, da dam lahko gas kadar hočem in nabijem musko kadar hočem.


Takole?

http://www.24ur.com/25-letnik-celno-trc...

V prometni nesreči je umrl 25-letni voznik osebnega vozila, ki je vozil iz smeri Velenja proti Arji vasi. V desnem nepreglednem ovinku je zapeljal na nasprotni vozni pas in čelno trčil v tovorno vozilo, ki ga je vozil 28-letni voznik.

takole?
http://www.24ur.com/po-nesreci-v-kapli-...
22-letnik, ki je pripeljal iz smeri Vranskega, je v Kapli trčil v vozilo, ki mu je pripeljalo nasproti. Hudo poškodovanega so ga prepeljali v bolnišnico, kjer pa je nekaj ur zatem umrl. Voznik drugega vozila in njegova sopotnika so bili v nesreči lažje poškodovani.

GrimReaper je izjavil:

Pa če mislita da bom s starostjo kaj boljši se precej motita, vem da jih je večina ljudi takšnih da se s starostjo umirijo, ampak sam sem pa ravno obraten.


vrni izpit. ker če te dobim na cesti te primem za kravatelc in odvlečem direktno v begne (za ljudi ki ne poznajo gorenjske... Begunje -> norišnica)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

GrimReaper ::

Po cem lahko sklepas, da ne bos povzrocil nobene nesrece?

Statistika govori meni v prid. Največ nesreč itak narediš prvih 5 let po izpitu, tako da sem že iz hujšega.

Ampak, tega _ne smes_.

Poglej, sem že probal vozit praktično brez gasa, pa ni prav nobene razlike v varnosti kot če voziš do blokade. Pospeški tukaj ne igrajo nobene vloge, bolj je važno da veš kdaj se ustavit.
In sam se ponavadi ustavim pri 100, kar je realnih 90, kar je povsem varno, pa če ste tukaj ne vem kako pametni. Seveda se strinjam da so stare mame, ki vozijo 60, bolj varne, ampak neko mero pa moraš imet, zato je tut omejitev 90 in ne manj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Arctander ::

Statistika govori meni v prid. Največ nesreč itak narediš prvih 5 let po izpitu, tako da sem že iz hujšega.

Statistika pravi tudi, da je za največ nesreč kriva prevelika hitrost.

Sicer pa kdor se v prometu zanaša na statistiko, žal pogosto tudi sam postane del statistike - tiste, ki ji ponavadi rečemo "črna statistika".

Razmišljanje "če se mi do zdaj ni nič zgodilo, se mi tudi v prihodnje nič ne bo" je v prometu najbolj nevarno.

Engineer_ ::

GrimReaper je izjavil:

Po cem lahko sklepas, da ne bos povzrocil nobene nesrece?

Statistika govori meni v prid. Največ nesreč itak narediš prvih 5 let po izpitu, tako da sem že iz hujšega.


takole?
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

40-letni voznik tovornega vozila je med vožnjo po hribovitem območju v občini Brežice zaradi neprilagojene hitrosti na mokrem in spolzkem vozišču izgubil oblast nad vozilom, se prevrnil in zdrsnil po strmem pobočju. Umrl je na kraju dogodka, še trije potniki pa so lažje poškodovani. Med njimi je tudi otrok.

ti samo glej da če se boš ubil, ubij samo sebe. sicer te lahko marsikdo poišče in mu boš brez zob povedal kak car si k se ti jebe za cel svet ;) Marsikomu se lahko utrže če mu takle imbecil ki sodi izključno samo v norišnico pobije bližnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jalovec09 ::

Neprilagojena hitrost, naj bodo bolj natančni, ker za naše ceste je lahko preveč že izven naselja 70km/h.

Engineer_ ::

no, če te napisano ne prepriča pa te bo morda tole:

bi rad izgledal takole?




ODRASTI PREDEN BO PREPOZNO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

st0jko ::

GrimReaper je izjavil:

Pa prometne nesreče v šestih letih nisem povzročil, tako da je velika verjetnost da je tut do konca moje kariere ne bom.


Statistika pravi, da 99.9% povzročiteljev misli da ne bo povročilo prometne nesreče, preden se zgodi.

Ostali so samomorilci.
keks?

medenko ::

Grimreaper: tebi felerji manjkajo v glavi, morda?
SI EDINI in SAM na cesti? Be my guest, se zabiješ, povročiš nesrečo, plačaš samoplačniško vse si sam, DEAL?
POTEM PA FRAJAR in se hvali na forumu, kako goniš 160 na 90 omejitev.

jest10 ::

Dobro se pustite trollat:))

medenko ::

dobro, da imajo eni užitek pisat. na drugih forumih bi fasal warning s prve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ženske so boljše voznice kot moški (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
39832540 (27349) D3m
»

Uber zaradi nesreče prekinil preizkuse avtonomnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21258473 (53182) Unknown_001

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331585 (25813) bluefish

Vozi tik za zadkom avta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
37767840 (58834) dzinks63
»

Policija (pravila za ustavljanje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512796 (10659) m0LN4r

Več podobnih tem